Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 1ος Όμιλος (POL-GRE-FRA-FIN-ISL-SLO)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Eurobasket 2017
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
pan24
Απεναντι σε αυτους που δεν εχουν ψηλο ο θανασης ειναι πολυτιμος να παιζει βολει οταν χανουμε τα σουτ
Το πιο σημαντικο οτι ξεκουραζεται λιγο ο πριντεζης
Zoys
QUOTE(Nuntius @ Aug 31 2017, 17:49 ) *
Θετική η παρουσία του Θανάση Αντετοκούνμπο στο τρίτο δεκάλεπτο.

Άργησε κάνα δεκάλεπτο, αλλά τον έβαλε.
Nuntius
Δεν πατάει και τόσο καλά ο Μπόγρης.

QUOTE (Zoys @ Aug 31 2017, 17:51 ) *
Άργησε κάνα δεκάλεπτο, αλλά τον έβαλε.


Μια χαρά μπορούμε να τους ματσάρουμε σε ταχύτητα και ενέργεια αν θέλουμε. Απλά παίζουμε Θανάση-Αγραβάνη στο 4/5 και τελειώσαμε.
TakeshyKurosawa
Ωραίος ο Θανάσης μπήκε και άλλαξε όλη η διάθεση της ομάδας! Γενικά μου φαίνεται βελτιωμένος και ίσως αποδειχθεί πολύ χρήσιμη προσθήκη στο κοντινό μέλλον για τον ΠΑΟ.
Manu7
H φάση είναι κάκαλος στης ελλάδος τα παιδιά που μπήκε μέσα ο μαύρος και τους φόβισε.

Κατάντια να χρειάζεσαι τα αθλητικά σου προσόντα για να κάμψεις την αντίσταση αυτής της ομάδας.
Areianara_S3
Ο Θανάσης εδωσε απαντηση σημερα σ αυτους που λεγαν οτι ο λόγος που παιζει στην εθνική ειναι ο αδερφός του.
shtarkws
Δεν θα πρωτοτυπήσω, θα πω και εγω οτι στο 3ο δεκαλεπτο ο Θανασης εκανε την διαφορα
Dreamerpanos
Ξεκινάμε καλά: σιγή
Τρώμε σερί: της τρελής,πάμε για ρεκόρ ποστ
Διορθώνεται η κατάσταση,παίρνοντας διαφορά: πετάμε αετό σχολιάζοντας Βαγγέλα και Χατζη

Αν κερδίσουμε με 15-20: παίζαμε με ψαράδες
RipCity
Πρέπει να νιώθει τη βαρβατίλα να ρέει στο αίμα του ο Παπαγιάννης.
pan24
Πολυτιμος ο θανασης
Αμαν ο παπαγιαννης που την εχει δει βεντετα αν και εδω εφαγε ξυλο
zorba
Τελικά η απουσία του Κουφού φαίνεται και πονάει...
Zoys
QUOTE(Dreamerpanos @ Aug 31 2017, 18:02 ) *
Ξεκινάμε καλά: σιγή
Τρώμε σερί: της τρελής,πάμε για ρεκόρ ποστ
Διορθώνεται η κατάσταση,παίρνοντας διαφορά: πετάμε αετό σχολιάζοντας Βαγγέλα και Χατζη

Αν κερδίσουμε με 15-20: παίζαμε με ψαράδες

Όχι, όχι. Με 15-20 είναι το minimum μια μέτριας Ελλάδας να κερδίσει την Ισλανδία. Το να είσαι στο +4 στο ημίχρονο μετά από εγκλήματα του προπονητή είναι σαν να χάνεις με διψήφια διαφορά από οποιαδήποτε άλλη ομάδα του group...
Nuntius
QUOTE (Manu7 @ Aug 31 2017, 18:00 ) *
Κατάντια να χρειάζεσαι τα αθλητικά σου προσόντα για να κάμψεις την αντίσταση αυτής της ομάδας.


Μια ομάδα που σε πιέζει τόσο και προσπαθεί να τρέξει είτε την νικάς με καλό σετ παιχνίδι είτε την νικάς με αντίστοιχη πίεση και ενέργεια. Καλό σετ παιχνίδι δεν έχουμε οπότε ο Θανάσης έδωσε την λύση.
sni79per
κανουμε το αυτονοητο να κερδιζουμε μια ομαδα ανυπαρκτης δυναμικοτητας κ πρεπει να γουσταρουμε με αυτη την χαλια εικονα...οκ...
1000 μπραβο στο Θαναση γιατι κ οι υπολοιποι του ροστερ παιζουν με ψαραδες αλλα αυτος δειχνει διαθεση,μενει να τον δουμε κ στα πιο δυσκολα ειδικα εμεις οι παναθηναικοι.
zorba
Το spot up του Μάντζαρη πρέπει να το βγάζουμε απο συστήματα και όχι τυχαία...
Manu7
Τον Μπουρούση τον ξαναέβαλε για να τον ρεζιλέψει κι άλλο;;; rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
RipCity
Τώρα αυτοί όντως είναι καλοί στα τρίποντα? 2/21 ρε φίλε and counting...
Zoys
QUOTE(Manu7 @ Aug 31 2017, 18:13 ) *
Τον Μπουρούση τον ξαναέβαλε για να τον ρεζιλέψει κι άλλο;;; rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Έχει καθαρίσει το παιχνίδι και παίζει με τους βασικούς ψηλούς...
shtarkws
γιατι κραταει τον Πριντεζη ακομα μεσα??
gerorge
Αν επαιζε με την ιδια θεληση ο Μπουρουσης και απεναντι σε αλλους ψηλους θα ηταν καπως καλυτερος.Mamba mentality προσπαθησε να βγαλει και να δειξει την κυριαρχια του απεναντι στον μικρο;
Nuntius
Προσωπικά, δεν νομίζω πως ευσταθούν τα περί ψαράδων. Η Ισλανδία είναι στο Ευρωμπάσκετ γιατί πέρασε από τον όμιλο της στα προκριματικά και σε έναν από τους αγώνες εκεί κέρδισε και το Βέλγιο που δεν είναι κακή ομάδα.

Ναι, είμαστε αρκετά πιο δυνατοί (όπως φάνηκε και στο τελικό σκορ) αλλά αυτό δεν πάει να πει πως πρέπει να περιμένουμε να κάνουμε περίπατο.
D-Wade
QUOTE(Nuntius @ Aug 31 2017, 18:19 ) *
Προσωπικά, δεν νομίζω πως ευσταθούν τα περί ψαράδων.

Περί βοσκών όμως ?
Nuntius
QUOTE (RipCity @ Aug 31 2017, 18:14 ) *
Τώρα αυτοί όντως είναι καλοί στα τρίποντα? 2/21 ρε φίλε and counting...


Στα προκριματικά σούταραν με 34% (53/156). Σήμερα ήταν πολύ κάτω από τα ποσοστά τους.

QUOTE (D-Wade @ Aug 31 2017, 18:23 ) *
Περί βοσκών όμως ?


Οκ, ο Tryggvi ήταν όντως βοσκός smiley.gif
Hip
Ειμαι πενηνταρης, βλεπω εθνικη απο τοτε που παιζαν Κοκκολακης,Κοντος, Γιαντζογλου,Καστρινακης. Αν λαβω υποψη μου και το ποσο εχει αλλαξει το μπασκετ απο τοτε, τοσο χαλια εθνικη δεν θυμαμε να εχω δει. Το να ειναι κριτικαλ η παρουσια του φιλοτιμου Θαναση και το να περιμενουμε σκορ απο τα τσαμικα του Παππα για μενα ειναι καταντια. Και μιλαμε για παιχνιδι 30 ποντων,
Υ.Γ. Μπουρουση παρατα το, ελεος.
G-arenas
ειδατε που τελικα ο μπογρης δεν κανει για την εθνικη και δεν δινει τιποτα περισσοτερο απο τους επισης τραγικους μπουρουση και παπαγιαννη? τα ελεγα αλλα μου λεγατε πρασινα γυαλια για μητογλου κλπ.

μαυρα χαλια η εθνικη. επρεπε να παιξουν στο 100% για να κερδισουν μια ομαδα που ο καλυτερος τους παικτης δεν κανει ουτε για τσαμπιονς λιγκ. τραγικες συνεργασιες, τραγικη τακτικη και τραγικη χημεια. δεν μιλαω καν για μπουρουση που τον βριζω απο περσυ στον παο. ο μπογρης το ξερουμε οτι δεν μπορει οπως και ο παπι δεν φταινε. ο μισας δεν βλεπει οτι μονο με small ball παμε καλα? που μου χει 3 βαρια σεντερ που δεν κουνιουνται με τιποτα? οταν εχει αυτα μεσα ουτε τρεχουμε, ουτε πιεζουμε, ουτε παιζουμε αμυνα, ουτε ειμαστε ευελικτοι στην επιθεση ουτε τιποτα. για αυτο ελεγα να παρουμε μητογλου και οχι μπογρη, για να παιζουμε small ball πολυ ωρα.

κανονικα ο μπουρουσης ειναι για 10-15 λεπτα, να του δινουμε την μπαλα χαμηλα, να παιρνει κανα φαουλ, να βαζει κανα ποστ αντε και να δημιουργει λιγο. και ο παπατζον για 5-10 λεπτα να κανει οτι μπορει αφου δεν εχουμε αλλον τωρα. και τα υπολοιπα 20 λεπτα χαμηλα σχηματα με πρι και αγρα στο 5, θαναση και λιγο παπι στο 4 και καποιες φορες με 3 γκαρντ. και πιεση και ξυλο παντου. μονο ετσι ισως κανουμε τιποτα.
KingCrimson
QUOTE(Hip @ Aug 31 2017, 18:34 ) *
Ειμαι πενηνταρης, βλεπω εθνικη απο τοτε που παιζαν Κοκκολακης,Κοντος, Γιαντζογλου,Καστρινακης. Αν λαβω υποψη μου και το ποσο εχει αλλαξει το μπασκετ απο τοτε, τοσο χαλια εθνικη δεν θυμαμε να εχω δει. Το να ειναι κριτικαλ η παρουσια του φιλοτιμου Θαναση και το να περιμενουμε σκορ απο τα τσαμικα του Παππα για μενα ειναι καταντια. Και μιλαμε για παιχνιδι 30 ποντων,
Υ.Γ. Μπουρουση παρατα το, ελεος.


Δεν εχεις σετ παιχνιδι και σουτ .. δε λεμε παλι καλα που υπαρχει και ο Θανασης..
Ο Μπουρουσης δε θα χε καμια θεση αν κατέβαινε ο Κουφος, αλλά τώρα πισω απο Μπουρουση έχεις χάος
Hip
QUOTE (G-arenas @ Aug 31 2017, 18:47 ) *
ειδατε που τελικα ο μπογρης δεν κανει για την εθνικη και δεν δινει τιποτα περισσοτερο απο τους επισης τραγικους μπουρουση και παπαγιαννη? τα ελεγα αλλα μου λεγατε πρασινα γυαλια για μητογλου κλπ.

μαυρα χαλια η εθνικη. επρεπε να παιξουν στο 100% για να κερδισουν μια ομαδα που ο καλυτερος τους παικτης δεν κανει ουτε για τσαμπιονς λιγκ. τραγικες συνεργασιες, τραγικη τακτικη και τραγικη χημεια. δεν μιλαω καν για μπουρουση που τον βριζω απο περσυ στον παο. ο μπογρης το ξερουμε οτι δεν μπορει οπως και ο παπι δεν φταινε. ο μισας δεν βλεπει οτι μονο με small ball παμε καλα? που μου χει 3 βαρια σεντερ που δεν κουνιουνται με τιποτα? οταν εχει αυτα μεσα ουτε τρεχουμε, ουτε πιεζουμε, ουτε παιζουμε αμυνα, ουτε ειμαστε ευελικτοι στην επιθεση ουτε τιποτα. για αυτο ελεγα να παρουμε μητογλου και οχι μπογρη, για να παιζουμε small ball πολυ ωρα.

κανονικα ο μπουρουσης ειναι για 10-15 λεπτα, να του δινουμε την μπαλα χαμηλα, να παιρνει κανα φαουλ, να βαζει κανα ποστ αντε και να δημιουργει λιγο. και ο παπατζον για 5-10 λεπτα να κανει οτι μπορει αφου δεν εχουμε αλλον τωρα. και τα υπολοιπα 20 λεπτα χαμηλα σχηματα με πρι και αγρα στο 5, θαναση και λιγο παπι στο 4 και καποιες φορες με 3 γκαρντ. και πιεση και ξυλο παντου. μονο ετσι ισως κανουμε τιποτα.

Θα κανεις πλακα βεβαια, ετσι;
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Aug 31 2017, 17:37 ) *
Η άμυνα που παίζουν οι Ισλανδοί μου θυμίζει την άμυνα που έπαιζαν οι Miami Heats στους Pacers στους τελικούς Ανατολής το '13 και το '14. Ξέρουν πως υστερούν μέσα στη ρακέτα οπότε κάνουν double team στον ψηλό μας με το που ακουμπήσει τη μπάλα ώστε να κάνει το λάθος. Ο Μπουρούσης είναι καλός πασέρ αλλά είναι αργός για το συγκεκριμένο match-up.

Είμαστε πολύ τυχεροί που οι Ισλανδοί είναι πολύ άστοχοι στα τρίποντα (2/13). Αν έβαζαν και τα τρίποντα θα είχαμε μεγάλο πρόβλημα.


Bλέπω καλά;;; post nuntius ?????? Σίγουρα δεν έχει γίνει κάποιο χακ στον λογαριασμό του;;; smiley.gif
pan24
Τελικα λειπει ο κουφος.Ουτε ογκαστ ουτε ντορσει ουτε τιποτα τετοιο
Αν επαιζε 25' ο κουφος με μπουρουση-παπαγιαννη να παλευουν για τα αλλα 15' θα ημασταν 1-2 επιπεδα πανω

Σημερα καναμε το αυτονοητο και συνεχιζουμε χωρις να σημαινει κατι η νικη και οχι,δεν ειναι κλισε επειδη παιζαμε με χειροτερη ομαδα
Δεν βλεπω την νικη ως σημαδι προοδου λογω ολων των προβληματων που επισημανθηξαν και επειδη εχω προσφατες τις εικονες με την αγγλια στην πατρα που επειδη ριχναμε 25 ποντους λεγαμε παμε για χρυσο
Σε καμια περιπτωση η ισλανδοι δεν ειναι καλυτεροι απο τους αγγλους

Οπως εχει αποδειχθει πολλες φορες στην ευρωλιγκα,απεναντι σε αντιπαλους με καλα 5αρια και γκαρντ ο παππας με τιποτα δεν θα εχει τετοια ανεση να μπαινει μεσα και να εχει 7/9 διποντα
Επισης με καλο αντιπαλο αποκλειεται ο θανασης να μπορεσει να παιξει ετσι και να μεινει τοσο πολυ μεσα.Θα χτυπησουν σιγουρα την επιθετικη του αδυναμια και θα βαζουν καποιον να τον ποσταρει να τον φορτωσει με φαουλ γρηγορα
Μια και ειπα θανασης ομως...

Hip
QUOTE (G-arenas @ Aug 31 2017, 18:47 ) *
ειδατε που τελικα ο μπογρης δεν κανει για την εθνικη και δεν δινει τιποτα περισσοτερο απο τους επισης τραγικους μπουρουση και παπαγιαννη? τα ελεγα αλλα μου λεγατε πρασινα γυαλια για μητογλου κλπ.

Και να εξηγουμε για να μην παρεξηγηθω. Αν απ αυτο το χαλι εσει προσεξες μονο τα 3 λεπτα του Μπογρη, δεν φορας πρασινα γυαλια ισως, αλλα εισαι συγγενης του Μητογλου. Και να πω και κατι γενικοτερο, οκκαθενας εχει μια αντιληψη για το μπασκετ ειτε καλη ειτε κακη. Οπως το βλεπω εγω το μπασκετ που παιζει ο Παππας ειναι για να παιζει κανα μονακι στο Μπρονξ και ας βαλει και 40. Προβλεψη, δεν ξερω τι θα γινει με τους Γαλλους (που ξερω αλλα λεμε τωρα) αλλα με την Σλοβενια θα εχουμε σεξ και βια. Και δεν λεω πως φταιει ουτε ο Παππας ουτε ακομα κι ο Μπουρουσης (που μου την σπαει η ξινισμενη του φατσα) αλλα ο τροπος που παιζει το συνολο. Respect σε Καλαθη, Πριντεζη, Θαναση και στα 10 λεπτα του Μαντζαρη. Τιποτα αλλο.
whaler
Πολύ κακό κοουτσάρισμα, ανύπαρκτο βασικά. Φαίνεται πως οι παίκτες μας μέσα στο παρκέ αποφασίζουν εκείνη την ώρα την έκβαση της κάθε φάσης, σε επίθεση και άμυνα. Η Ομοσπονδία έχει ξεγυμνωθεί ανεπανόρθωτα, δε γίνεται μια ομάδα με τόσο ταλέντο, ακόμα και με την απουσία του Γιάννη, να την αφήνεις τόσο άδεια σε προπονητικό επίπεδο.

Σε κάθε φάση, η μπάλα στο ποστ, με αδύναμους και σχετικά κοντούς αντιπάλους και να μη μπορούμε να σπάσουμε το double team, με ένα κόψιμο στη ρακέτα από τα guards, μια πάσα στην αδύνατη πλευρά, κάτι. Όλα τελείως στατικά και βασιζόμαστε στο ατομικό ταλέντο του Παππά στην επίθεση.

Έτσι, δε θα πάμε και πολύ μακριά με αξιόλογους αντιπάλους και είναι πολύ κρίμα. Μόνο το mentality και το πνεύμα της ομάδας δεν είναι αρκετά για να πας ψηλά σε τέτοια τουρνουά.
ziroud
o Όγκαστ γιατί δεν συμμετέχει; Είναι τραυματίας;
G-arenas
QUOTE (Hip @ Aug 31 2017, 19:09 ) *
Και να εξηγουμε για να μην παρεξηγηθω. Αν απ αυτο το χαλι εσει προσεξες μονο τα 3 λεπτα του Μπογρη, δεν φορας πρασινα γυαλια ισως, αλλα εισαι συγγενης του Μητογλου. Και να πω και κατι γενικοτερο, οκκαθενας εχει μια αντιληψη για το μπασκετ ειτε καλη ειτε κακη. Οπως το βλεπω εγω το μπασκετ που παιζει ο Παππας ειναι για να παιζει κανα μονακι στο Μπρονξ και ας βαλει και 40. Προβλεψη, δεν ξερω τι θα γινει με τους Γαλλους (που ξερω αλλα λεμε τωρα) αλλα με την Σλοβενια θα εχουμε σεξ και βια. Και δεν λεω πως φταιει ουτε ο Παππας ουτε ακομα κι ο Μπουρουσης (που μου την σπαει η ξινισμενη του φατσα) αλλα ο τροπος που παιζει το συνολο. Respect σε Καλαθη, Πριντεζη, Θαναση και στα 10 λεπτα του Μαντζαρη. Τιποτα αλλο.

ειπα οτι ο μπογρης δεν κανει για εθνικη και οτι επρεπε να παει αλλος στην θεση του, εστω και λαρετζακης, αλλα επειδη δεν θα ειχαμε ψηλους τοτε ο μητογλου. εχω ξαναπει οτι για τον παο και για τον μητογλου καλυτερα που δεν πηγε στο ευρωμπασκετ, για να παει στην προετοιμασια, να παιξει, να βελτιωθει και να προσαρμοστει γρηγορα απο το να βλεπει απο τον παγκο το ευρωμπασκετ. αλλα για την εθνικη σιγουρα θα ηταν καλυτερο να παει ο μητογλου απο μπογρη απο οποια σκοπια και αν το δεις.

σαφως και δεν μου φταει ο μπογρης αλλα πρωτα η ομοσπονδια, μετα ο προπονητης και μετα κατι μπουρουσηδες κλπ που παιζουν χαλια. αλλα αυτο ειναι ηλιθιο. τοσο ηλιθιο οσο αυτο που ειχε κανει ο σαλε σε μας που με ραντουλιτσα, παπαγιαννη εφερε στα σεντερ τον κουζμιτς αντι για μαπ. και ας εφερνε και χειροτερο παικτη του κουζμιτς, το θεμα ειναι οτι η ομαδα θα ηταν καλυτερα δομημενη και πιο σωστη. αυτο προσπαθω να πω και δεν το καταλαβαινεις

οπως και να το κανουμε ο παππας ειναι ο καλυτερος μας σκορερ και μακραν ο μοναδικος που εχει το 1vs1. δυστηχως δεν εχει δουλεψει το σουτ του και την εκρηκτικοτητα σαν τον σπανουλη για να ειναι κορυφαιος αλλα τι να κανουμε τωρα? επισης αυτο το κρατημα που εχει στον αερα δεν το εχει κανενας αλλος. οταν τα εκανε ο σπανουλης λεγαμε τι παιχταρας κλπ αλλα οταν τα κανει ο παππας ειναι τσαμικα. αλλο που ο σπανουλης ειναι 5 επιπεδα πανω απο παππα.
Katiki_Domokou
QUOTE (G-arenas @ Aug 31 2017, 19:20 ) *
ει

οπως και να το κανουμε ο παππας ειναι ο καλυτερος μας σκορερ και μακραν ο μοναδικος που εχει το 1vs1.

σωθηκαμε τοτε

QUOTE (D-Wade @ Aug 31 2017, 18:23 ) *
Περί βοσκών όμως ?

δεν τα βοσκαν τα προβατα στην ισλανδια
κανει πολυ κρυο
Zephyr
QUOTE(Manu7 @ Aug 31 2017, 18:00 ) *
H φάση είναι κάκαλος στης ελλάδος τα παιδιά που μπήκε μέσα ο μαύρος και τους φόβισε.


smiley.gif

Ρισπέκτ σε όσους μάθανε τον Κοκολάκη από εκείνο το επεισόδιο!

QUOTE(Voyager @ Aug 31 2017, 18:51 ) *
Bλέπω καλά;;; post nuntius ?????? Σίγουρα δεν έχει γίνει κάποιο χακ στον λογαριασμό του;;; smiley.gif


Ξεπέρασε το σοκ με Παυλογιώργη και γύρισε για το rebuild biggrin.gif
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (RipCity @ Aug 31 2017, 17:48 ) *
Μα εγώ το βλέπω!!

Ο Σλούκας πρέπει μαζί με τα φιλικά να χει περίπου 3/60 σουτ μετά από ντρίμπλα.

Επίσης τη θέση του Παπαπέτρου ας την πάρει μόνιμα ο Θανάσης. Κι οι δύο στο γάμο του καραγκιόζη σουτάρουν, αλλά ο δεύτερος παίζει και καμιά άμυνα.

Εχεις δίκιο, ο Παπαπετρου σε μεγάλους αγωνες σπάνια τα βάζει, άλλα με ευκολους αντιπάλους βρισκει στεφανι ενω ο Θανασης δεν βρισκει, παντως προτιμω θαναση απο θεμα αμυνας και λιγο μεγαλύτερης αθλητικότητας
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Aug 31 2017, 18:51 ) *
Bλέπω καλά;;; post nuntius ?????? Σίγουρα δεν έχει γίνει κάποιο χακ στον λογαριασμό του;;; smiley.gif


Έχει Ευρωμπάσκετ. Δεν γίνεται να λείπω.
Zoys
QUOTE(Nuntius @ Aug 31 2017, 19:42 ) *
Έχει Ευρωμπάσκετ. Δεν γίνεται να λείπω.

Και μάλιστα στη Φινλανδία. cool.gif Βλέπετε guys, και Nuntius σας φέραμε πίσω, τι άλλο θέλετε; biggrin.gif
Nuntius
QUOTE (Zoys @ Aug 31 2017, 19:45 ) *
Και μάλιστα στη Φινλανδία. cool.gif Βλέπετε guys, και Nuntius σας φέραμε πίσω, τι άλλο θέλετε; biggrin.gif


#BlameZoys? smiley.gif
Nuntius
Άρχισε πάλι τις ανακρίβειες ο Χάτζη. Είπε πως δεν έχει παίξει ποτέ σε Φινλανδική ομάδα ο Jamar Wilson αλλά έλα όμως που κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Το 10-11 έπαιζε στην Honka.

Βραβείο χειρότερου φάουλ στον Heurtel. Ο Wilson πήγε να πετάξει τη μπάλα πίσω από την σέντρα στη λήξη του χρόνου και ο Heurtel είπε να του κρατήσει το χέρι icon_drunk.gif

Πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο. Είμαστε σοβαρότατοι και στην άμυνα και στην επίθεση. 15-23 μπροστά η Φινλανδία κι ας μην έχουμε βάλει ακόμα τρίποντο.

Κακή εικόνα στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου. Ο Tuuka Kotti ήταν εξαιρετικός επιθετικά ενώ ο Erik Murphy που πήρε τη θέση του δεν είναι καθόλου καλός μέχρι στιγμής. Οι Γάλλοι έχουν ισοφαρίσει.
Zoys
Τι είναι αυτά τα ταΐσματα στους ψηλούς; Τρίποντα θέλει ο λαός. Θα μπουν, που θα πάει. smiley.gif
pan24
Θετικο οτι σουταραμε πολυ καλα στα τριποντα(44% με 7/16)
Αρνητικο οτι αυτο γινεται μια φορα στα 5-6 παιχνιδια οποτε στα νοκ αουτ παλι
G-arenas
οι φιλανδοι δεν βαζουν τιποτα. με μας θα τα βαλουν ολα
Nuntius
QUOTE (Zoys @ Aug 31 2017, 20:35 ) *
Τι είναι αυτά τα ταΐσματα στους ψηλούς; Τρίποντα θέλει ο λαός. Θα μπουν, που θα πάει. smiley.gif


Δεν ξέρω γιατί έχει πάρει τόσες επαφές ο Murphy. Αφού δεν του έχει πάει καθόλου καλά σε αυτό το παιχνίδι.
koostas
Κερδισαμε με 30 ποντους, με 9σους λεγατε θα κερδισουν γαλλοι και σλοβενοι..
Τι αλλο θελατε;
Nuntius
Το δεύτερο δεκάλεπτο πήγε κάπως έτσι για τη Φινλανδία:

5 πρώτα λεπτά: 0 πόντοι
Από το 5ο λεπτό μέχρι και ενάμιση λεπτό πριν τη λήξη: 3 πόντοι
Τελευταίο ενάμιση λεπτό: 5 πόντοι

Αμυντικά είμαστε καλοί αλλά επιθετικά μπορούμε να πάμε πολύ καλύτερα. Σουτάρουμε με 9% στα τρίποντα (1/11) ενώ ο Koponen έχει μόλις 2 πόντους. Πρώτος σκόρερ μέχρι στιγμής ο Kotti με 8 πόντους (4/6 σουτ) ενώ ακολουθεί ο Salin με 6 (3/5 σουτ). Ο Markkanen έχει 4 πόντους (1/4 σουτ) και 4 ριμπάουντ.

Πέραν της αστοχίας μας, τα φάουλ που κάνουμε είναι ένα πρόβλημα. Ο Shawn Huff έχει κάνει 3 φάουλ σε 4 λεπτά ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο κάναμε πολλά φάουλ στους Γάλλους και έτσι πήραν αρκετούς εύκολους πόντους από την γραμμή των βολών (7 από τους 18 πόντους τους στο δεύτερο δεκάλεπτο).

Εξαιρετική αρχή στο τρίτο δεκάλεπτο με ποσταρίσματα των Gerald Lee και Tuukka Kotti. Δεν θα καταλάβω ποτέ πως δουλεύει το επιθετικό παιχνίδι του Kotti αλλά σήμερα είναι η καλύτερη επιλογή μας στην επίθεση.
Zoys
Αν δεν έρθουν τα περιφερειακά σουτ για τη Φινλανδία θα πάει στράφι το κακό διάστημα των Γάλλων που θα μπορούσαν να εκμεταλλευθούν. Επίσης θα βοηθούσε ο Lee να βάλει κανένα από κάτω. tongue.gif
Nuntius
QUOTE (Zoys @ Aug 31 2017, 21:11 ) *
Επίσης θα βοηθούσε ο Lee να βάλει κανένα από κάτω. tongue.gif


Τον έχουν φάει οι προσποιήσεις σήμερα.

Έχει παραγίνει το κακό με τις βολές angry_red.gif
koostas
Οι διαιτητες βοηθουν εμφανως γαλλια
whaler
Θα γελάσουμε με Φινλανδία...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.