Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fenerbahce Ulker vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
The Admiral
Μια χαρα ειναι η διαιτησια της ευρωλιγκας. Αν ηταν ετσι οπως τα λετε,δε θα ειχαμε τρια χρονια το ευρωπαϊκό στην Ελλαδα. Θα ηταν στις τουρκικες,ρωσικες αερογραμμες και δεν ξερω εγω που.

Το κερδος του Παο σημερα ηταν πως βαζει κι αλλους παικτες στο rotation. Μακροπροθεσμα θα βγει σε καλο. Τωρα,το ποιος ηταν κακος,αμπαλος κτλ. ,αυτο σας βγαινει αναλογα το ματς και ποικιλει απο βδομαδα σε βδομαδα. Αυτους εχει η ομαδα,με αυτους θα πορευτει,κανενας δεν περισσευει. Δωδεκα διαμαντιδηδες καμια ομαδα ποτε δε θα εχει.
sni79per
γιατι σβηνετε τα ποστ βρε μοντεροαντιμισταρει;

υγ πηξαμε...
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Jan 23 2014, 22:13 ) *
σήμερα όμως είναι κάπως ειδική περίπτωση τα 3ποντα. μπήκαν στο 2ο ημίχρονο όταν υπήρχε επιπλέον σωματική κούραση και χάθηκαν στο πρώτο που είσαι πιο φρέσκος.
Καθαρά θέμα συγκέντρωσης και ψυχολογίας. Όχι ότι αλλάζει κάτι στην γενική μου άποψη για αυτόν τον τρόπο του παιχνιδιού

Καλά ναι αλλά το 40 δεν είναι εντυπωσιακό μόνο σαν καθαρός αριθμός αλλά επειδή είναι 40/66 συνολικά σουτ
bbplayer
QUOTE (thalys @ Jan 23 2014, 22:18 ) *
Αυτές οι Τούρκικες αερογραμμές και η Ευρωλίγκα πρέπει να είναι η χειρότερη θεωρία συνωμοσίας. Από τότε που έδωσαν την χορηγία, οι Τούρκοι έχουν συστηματικά τεράστια μπάτζετ και ούτε Φ4 δεν έχουν δει.


+1

Τα ίδια λέγαμε και πριν κάτι χρόνια και στο ΦΦ της Κων/πολης δεν ήταν τουρκική ομάδα και ούτε ισπανική στη Βαρκελώνη.

δεν σκεφτόμουν κάτι τέτοιο όταν έγραφα για το σφύριγμα στο Μήτσο. Απλώς ήταν πολύ καθαρό και μπροστά στα μάτια του ρεφ. Ε, δώστο!
qspock
Τι ακουω, χαλια η Φενερ, καλυτερες οι Μιλανο και Καχα? Τι λετε ρε παιδια? Σημερα η Φενερ επαιξε βαση πλανου και προτιμησε να χασει από το Φωτση παρα από το Μιτσο. Και κερδισε. Το Μιλανο και η Καχα εχουν τετοιο πλανο?
Ξεχαστε αυτές τις 2, η Φενερ είναι ανωτερη. Για την πρωτη τετραδα εκτος των 4 φαβορι, αουτσάιντερ είναι μονο η Μαλαγα και αργοτερα βλέπουμε την Εφες του Αγγελου (μαλλον δε..).
Boom Dizzle
QUOTE(ThreeDi @ Jan 23 2014, 22:15 ) *
Εκεί που λες οτι δεν έχει πιο κάτω, διαβάζεις τέτοια ποστ. Μια τρίχα είσαι κι εσύ και όλοι εδώ από τα @@ του Ομπράντοβιτς.

Πάμε γερά για τη συνέχεια να προκριθούμε στο final-4. Περιμένεις να βγάλουν πίκρα οι Ολυμπιακοί και βλέπεις βάζελους να βγάζουν μεγαλύτερη. Γιατί Παναθηναϊκοί δεν είναι. Χαιρετώ δια παντός.

Υποτιθεται οτι εχμ δημοκρατια και ο καθενας μπορει να εκφραζει ελευθερα την αποψη του....Εγω αυτο κανω και λεω τη
γνωμη μου....Λες και σας παρατησε η γκομενα κανετε καποιοι με Ζοτς!!!!!ΔΕΝ ειπα οτι δεν ειναι εξαιρετικος προπονητης!!!
Απλα ειπα οτι ο Αρτζι τον παρομοιαζουν ολοι με τον πουθενα και περιορισμενων δυνατοτητων που πηρε την ομαδα του Ζοτς,
ενω δεν ειναι ετσι!!!Ξεχνας οτι ο Αρτζι πηρε μια διαλυμενη ομαδα και την εκανε να παραμεινει ανταγωνιστικη????
Δεν ειναι τοσο χαωδης η διαφορα οπως ειδα τουλαχιστον εγω σμρ....ΑΥΤΟ ΛΕΩ!!!οτι ο Αρτζι ειναι υποτιμημενος σαν coach....
Και δεν ανεχομαι κανεναν να με αποκαλει με αυτον τον υποτιμητικο ορο..ποσο μαλλον εναν π βαζει το Ζοτς πανω απ την ομαδα..ο Παναθηναικος υπαρχει και χωρις το Ζοτς...Ο ΖΟΤΣ εφυγε παρτε το χαμπαρι...Ειναι ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ πλεον(αν και σαφως ττ αξιζει αποθεωση στ ΟΑΚΑ)
Ελπιζω να σε καλυψα...Δεν εχω καμια προθεση επιθεσης bball.gif
Quincy
Εγώ πάντως την δικαιολογώ την κατάχρηση του τριπόντου με το ξύλο που έτρωγαν και κάτι double-triple team όταν περνούσε η μπάλα μέσα. Όχι ότι χαλάστηκε ο Πεδουλάκης βέβαια, αλλά λέμε τώρα 69.gif

Η Φενερ πάντως έχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα στο κλείσιμο των αγώνων. Και ήταν και ξεκούραστοι σήμερα να φανταστείς !!! Ήταν υπερπολύτιμη γι αυτούς η διαφορά της πρώτης περιόδου, κι έχασε το μισό παιχνίδι εκεί ο Παναθηναικός που δεν έπρεπε να μπει τόσο χαλαρά.
paodynasty
ναι ρε παιδιά αλλά δεν ήταν μόνο το γκολ φάουλ, στο 4ο δεκάλεπτο δεν παίρναμε φάουλ ούτε για πλάκα, κι επίσης ο Λάσμε σχεδόν στοχοποιήθηκε κι έφυγε από τον αγώνα με 5 φάουλ πολύ αμφισβητήσιμα, γενικά πολύ ανισοροπία στα σφυρίγματα.
Δεν πιστεύω στη συνωμοσία αλλά αυτή τη διαιτησία δεν τη λες απλά έδρα ήταν κακή και ναι αδικηθήκαμε καταφανώς
ssoulliss
Κάποιες παρατηρήσεις...

1. Ο Παναθηναικός σκόραρε στο τέλος από το τρίποντο!
2. Η Φενέρ σκόραρε σε όλες τις τελευταίες επιθέσεις της.
3. Το ματς για τον Παναθηναικό το κράτησαν οι πιο "μπασκετικοί" Κάρυ και Μαυροκεφαλίδης. Καλή η άμυνα αλλά η επίθεση ΠΑΝΤΑ σε ξεκολλάει.
4. Ο Πεδουλάκης σωστά στόχευσε στο β' μέρος στον Πρέλτζιτς. Βόήθησε και αυτός με τα 2 γρήγορα φάουλ.
5. Οι Λάσμε και Ούκιτς είναι στα κάτω τους αλλά τους σώζει η προσήλωση στην άμυνα και στο πλάνο.
6. Η Φενέρ θέλει ακόμη έναν Οναν νεώτερο και ένα πλέι-μέικερ για να απογειωθεί.

Ο Παναθηναικός αν δεν στραβώσουν τα πράγματα έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση και πιθανώς για τηνδεύτερη θέση...

άλλα είναι ακόμη νωρίς! tongue.gif
bbplayer
QUOTE (Boom Dizzle @ Jan 23 2014, 22:26 ) *
Ξεχνας οτι ο Αρτζι πηρε μια διαλυμενη ομαδα και την εκανε να παραμεινει ανταγωνιστικη????
Δεν ειναι τοσο χαωδης η διαφορα οπως ειδα τουλαχιστον εγω σμρ....ΑΥΤΟ ΛΕΩ!!!οτι ο Αρτζι ειναι υποτιμημενος σαν coach....


διαλυμένη ομάδα όχι. καινουρια ομάδα ναι. πάντως εάν κάποιος είναι ντε και καλά υποτιμημένος, αυτός είναι ο Μανωλόπουλος , που είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στους assistants
yorgos
QUOTE
Εγώ πάντως την δικαιολογώ την κατάχρηση του τριπόντου με το ξύλο που έτρωγαν και κάτι double-triple team όταν περνούσε η μπάλα μέσα. Όχι ότι χαλάστηκε ο Πεδουλάκης βέβαια, αλλά λέμε τώρα 69.gif


+1. Άμα τρως ξύλο, η ρακέτα είναι ταμπουρωμένη από δεινόσαυρους και σου αφήνει στα τρία μέτρα ξεμαρκάριστους Μπράμους, Φώτσηδες, Κάρηδες και Μήτσους, τι έπρεπε να κάνεις; Άλλο αν ο Φώτση την είδε Κόμπι κι έκανε και δύο αψυχολόγητα.
sacarame
Επειδή συνήθως δεν ασχολούμαστε με τρίχες, +1 φάουλ στον χρήστη three di.

Sniper οι προσωπικές διαμάχες με πμ. Για αυτό το σβησα
bbplayer
QUOTE (yorgos @ Jan 23 2014, 22:31 ) *
+1. Άμα τρως ξύλο, η ρακέτα είναι ταμπουρωμένη από δεινόσαυρους και σου αφήνει στα τρία μέτρα ξεμαρκάριστους Μπράμους, Φώτσηδες, Κάρηδες και Μήτσους, τι έπρεπε να κάνεις; Άλλο αν ο Φώτση την είδε Κόμπι κι έκανε και δύο αψυχολόγητα.


πάντως θα το δούμε και από άλλους αυτό, όπως το είδαμε και πέρσι από τον Πασκουάλ. και ελπίζω να φέτος να έχουμε απάντηση. σήμερα , εν μέρει, είχαμε αλλά αυτό από μόνο του δεν έφτασε
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Jan 23 2014, 22:31 ) *
διαλυμένη ομάδα όχι. καινουρια ομάδα ναι. πάντως εάν κάποιος είναι ντε και καλά υποτιμημένος, αυτός είναι ο Μανωλόπουλος , που είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στους assistants

Ναι ρε αυτός είναι καλός . . .Ο προηγούμενος ήταν μεταφραστής tongue.gif tongue.gif
bodiroga10
στις διακοπες του παιχνιδιου στα τελευταια δευτερολεπτα ο τουρκος σκηνοθετης δειχνει ενα ριπλευ που καθαρα νομιζω ο οναν χτυπαει το χερι του διαμαντιδη σε προσπαθεια του τελευταιου για 3ποντο αλλα δεν καταλαβα απο ποιο χρονικο σημειο του παιχνιδιου ειναι.... η διαιτησια στα 3 πρωτα δεκαλεπτα ηταν καλη παρα τις βλακειες που ελεγε ο χατζηγεωργιου αλλα στο 4ο ηταν διαιτησια που επαιξε φοβερα εδρα φαινεται και απ τα ομαδικα που δυο λεπτα πριν τη ληξη η φενερ ειχε ενα ομαδικο........
bbplayer
QUOTE (D-Wade @ Jan 23 2014, 22:37 ) *
Ναι ρε αυτός είναι καλός . . .Ο προηγούμενος ήταν μεταφραστής tongue.gif tongue.gif


δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο ποτέ! εννοώ από τους βοηθούς που υπάρχουν Ελλάδα.
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Jan 23 2014, 22:40 ) *
δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο ποτέ! εννοώ από τους βοηθούς που υπάρχουν Ελλάδα.

Πλάκα έκανα . . .Και δεν πήγαινε για σένα wink.gif
louie
δεν μιλαω σχεδον ποτε για τη διαιτησια αλλα σημερα ηταν τραγικη. και οχι δεν ειναι διαιτησια εδρας. η εδρα παιρνει τα αμφισβητουμενα οχι τα πεντακαθαρα οπως η φαση με τον διαμαντιδη, το 5ο του λασμε που ηταν καθαρα βηματα, το επιθετικο του διαμαντιδη στον οναν που του εκανε 2-3 φαουλ σε καθε φαση κτλ. το καλαθι και φαουλ του διαμαντιδη ειναι το αποκορυφωμα σε απειρες φασεις(ο οναν σημερα εκανε οτι γουσταρε λεμε). δεν ξερω τι αλλο να πω, πιστευω οτι η νικη ηταν δικη μας κανονικα. τεσπα ας παμε παρακατω

ο ουκιτς ειναι τραγικος... εχει πολλες δικαιολογιες ομως ο ανθρωπος. σημερα αξιζε χρονο ο παππας στη θεση του. ευτυχως εχει ανεβει ο καρυ. τωρα ειναι η μεγαλη ευκαιρια να μπει στην ομαδα ο μαυροκεφαλιδης. το προσπαθει πολυ και δειχνει οτι μπορει να εχει καποιο ρολο.

η κουραση και η ελλειψη συγκεντρωσης ηταν φανερες και αποτελεσματα του ντερμπι απεναντι σε μια ξεκουραστη και ανασυγκροτημενη φενερ. τα πολλα 3ποντα δικαιολογουνται απο την κουραση κι επειδη η φενερ την εκμεταλλευτηκε και δεν μας αφησε να μπουμε μεσα. επισης καθε μεγαλο σουτ που βαζαμε αντι να βρουμε την ευκαιρια να τους τελειωσουμε τρωγαμε κατι απιθανα πισω...
Dancing Madly Backwards
QUOTE (Quincy @ Jan 23 2014, 22:26 ) *
Εγώ πάντως την δικαιολογώ την κατάχρηση του τριπόντου με το ξύλο που έτρωγαν και κάτι double-triple team όταν περνούσε η μπάλα μέσα.


QUOTE (yorgos @ Jan 23 2014, 22:31 ) *
+1. Άμα τρως ξύλο, η ρακέτα είναι ταμπουρωμένη από δεινόσαυρους και σου αφήνει στα τρία μέτρα ξεμαρκάριστους Μπράμους, Φώτσηδες, Κάρηδες και Μήτσους, τι έπρεπε να κάνεις; Άλλο αν ο Φώτση την είδε Κόμπι κι έκανε και δύο αψυχολόγητα.

Συμφωνώ και εγώ. Θύμισε τρίτο τελικό 2010 (δεν άντεξα)
yorgos
Εμείς τσακωνόμαστε για τα σφυρίγματα και η Μάλαγα είναι στο +6 μέσα στη Βαρκελώνη...

Αν γίνει κανά κουλό και χάσει η Μπάρτσα, θα γίνει της κακομοίρας...
manj13
QUOTE(qspock @ Jan 23 2014, 22:25 ) *
Τι ακουω, χαλια η Φενερ, καλυτερες οι Μιλανο και Καχα? Τι λετε ρε παιδια? Σημερα η Φενερ επαιξε βαση πλανου και προτιμησε να χασει από το Φωτση παρα από το Μιτσο. Και κερδισε. Το Μιλανο και η Καχα εχουν τετοιο πλανο?
Ξεχαστε αυτές τις 2, η Φενερ είναι ανωτερη. Για την πρωτη τετραδα εκτος των 4 φαβορι, αουτσάιντερ είναι μονο η Μαλαγα και αργοτερα βλέπουμε την Εφες του Αγγελου (μαλλον δε..).


Καλα ας κανει η Μιλανο το διπλο αυριο ΑΝ ΔΕΝ ΤΗ ΣΦΑΞΟΥΝ κι αυτη wink.gif κι ας κανει νικη ΕΝΤΟΣ εδρας rolleyes.gif η Κουτσα με το Ολυμπιακο και θα σου πω μετα ποια Φενερ....
thalys
Αυτό που κρατάω από απόψε είναι το ανέβασμα του Μαυροκεφαλίδη. Αν συνεχίσει έτσι στους επόμενους 2-3 αγώνες, θα ξεπεράσει τα ψυχολογικά του και θα έχουμε κερδίσει έναν ακόμα παίχτη στο ροτέησον. 10 λεπτά ο Μπλακχεντ, 5 ο Μπατίστ και 25 ο Λάσμε, το βγάλαμε το 40λεπτο στο 5.
t0ny3
Ηρεμηστε λιγακι η Fener μπορει να εχει κανει κακη αρχη, αλλα δεν εγινε ξαφνικα Zielona Gora, εκει που την εξυμνουσαν ολοι στην αρχη. Μια καλη ομαδα ειναι με μικρο rotation, αλλα καλους παικτες, και εναν εξαιρετικο προπονητη. Θελει δουλεια πολυ ακομα για να φτασεισ την κουπα, αλλα οχι και να μου λετε ο Αρτζι ξυπνησε μια τελειωμενη ομαδα. Με οσες ενστασεις κι αν εχω σε μερικα πραγματα με τον Αρτζι, δεν μπορω να δεχτω την απαξιωση που δεχεται ομως.

Οσο για την διαιτησια οκ εδρα επαιξαν, αυτα συμβαινουν και σε μας εχουν συμβει στην Αθηνα. Το ματς δεν χαθηκε απο την διαιτησια. Απο τα λαθη που γινανε στο τελος, τα δικα ΜΑΣ λαθη, γιατι εμεις χασαμε το παιχνιδι. Το θετικο ειναι πως η ομαδα αντεδρασε μετα το χαλαρο πρωτο μισο και παλεψε μεχρι το τελος για την νικη. Ετσι θα πανε ολα τα ματς απο εδω και περα, τιποτα δεν χαθηκε, ο αγωνας για την προκριση συνεχιζεται!

Ελπιζω μετα απο αυτο το ματς να ξυπνησει ο Μαυρος γιατι θα χρειαστει στη συνεχεια, οπως και τα ποιοτικα λεπτα του Μπατιστ, η τεχνη δεν ξεχνιεται.
manj13
QUOTE(D-Wade @ Jan 23 2014, 22:37 ) *
Ναι ρε αυτός είναι καλός . . .Ο προηγούμενος ήταν μεταφραστής tongue.gif tongue.gif


Στα τουρκικα καλος ειναι...Ειναι και χαμηλο το επιπεδο των μαθητων wink.gif
Στις αλλες γλωσσες 68.gif Χθες του την ειπαν ΚΑΙ στα Σλοβενικα....

Σορυ για το οφ τοπικ sad.gif
Quincy
QUOTE(thalys @ Jan 23 2014, 21:45 ) *
Αυτό που κρατάω από απόψε είναι το ανέβασμα του Μαυροκεφαλίδη. Αν συνεχίσει έτσι στους επόμενους 2-3 αγώνες, θα ξεπεράσει τα ψυχολογικά του και θα έχουμε κερδίσει έναν ακόμα παίχτη στο ροτέησον. 10 λεπτά ο Μπλακχεντ, 5 ο Μπατίστ και 25 ο Λάσμε, το βγάλαμε το 40λεπτο στο 5.



Εγώ δεν το πολυπιστεύω αυτό. Βρήκε και τα κανε ο Μαύρος, με την ψηλή μεν, σοφτ δε φροντλάιν των Τούρκων. Νομίζω ότι του πήγαινε το ματς.

Μπράβο του βέβαια. Τον παραδέχομαι γιατί στάθηκε στο ύψος του όταν δεν μπορούσε να μπει ο Λάσμε. Μεγάλη η προσφορά του σήμερα.
bbplayer
QUOTE (manj13 @ Jan 23 2014, 22:45 ) *
Καλα ας κανει η Μιλανο το διπλο αυριο ΑΝ ΔΕΝ ΤΗ ΣΦΑΞΟΥΝ κι αυτη wink.gif κι ας κανει νικη ΕΝΤΟΣ εδρας rolleyes.gif η Κουτσα με το Ολυμπιακο και θα σου πω μετα ποια Φενερ....


όλοι θα κερδίσουν εκεί μέσα.
thalys
Και με την σχετικά σκληρότερη φροντ λάιν του Ολυμπιακού την Δευτέρα έκανε ένα καλό 6λεπτο. Είπαμε ότι είναι σοφτ, αλλά το να χάνει ελεύθερα σουτ από τη βολή, που κανονικά τα είχε ψωμοτύρι, μόνο ως ψυχολογικό μπλοκάρισμα μπορώ να το ερμηνεύσω. Και γενικά δεν είμαι υπέρ των ψυχολογικών εξηγήσεων, ειδικά σε επαγγελματίες αθλητές υψηλού επιπέδου.

Θα δείξει βέβαια αν συνεχίσει έτσι στα επόμενα ματς. Είναι σοφτ και μέτριος, αλλά δεν είναι τόσο κακός όσο εμφανίζεται ως τώρα φέτος.
AKRG
66-68 στην Βαρκελώνη ! Π......ανα θα γίνει αυτός ο όμιλος !
mpam
QUOTE (bodiroga10 @ Jan 23 2014, 22:37 ) *
στις διακοπες του παιχνιδιου στα τελευταια δευτερολεπτα ο τουρκος σκηνοθετης δειχνει ενα ριπλευ που καθαρα νομιζω ο οναν χτυπαει το χερι του διαμαντιδη σε προσπαθεια του τελευταιου για 3ποντο αλλα δεν καταλαβα απο ποιο χρονικο σημειο του παιχνιδιου ειναι.... η διαιτησια στα 3 πρωτα δεκαλεπτα ηταν καλη παρα τις βλακειες που ελεγε ο χατζηγεωργιου αλλα στο 4ο ηταν διαιτησια που επαιξε φοβερα εδρα φαινεται και απ τα ομαδικα που δυο λεπτα πριν τη ληξη η φενερ ειχε ενα ομαδικο........

Νομίζω είναι ως μη γενόμενη η φάση αφου εχει σφυριχτεί νωρίτερα φάουλ πάνω σε αλλόν παιχτη του παναθηναικού.
louie
QUOTE (andykrg @ Jan 23 2014, 23:00 ) *
66-68 στην Βαρκελώνη ! Π......ανα θα γίνει αυτός ο όμιλος !


ρε την μαλαγα απο το πουθενα μας ηρθε...
kseplenhs
κοροιδεύατε τον κλέιζα πουλάκια μου...
bbplayer
δεν είναι θέμα κοροϊδίας. και με σας και με τη Μπαρτσα ήταν λίγος. ειδικά με την Μπαρτσα
bbplayer
δελ (αντε πάλι!)
Quincy
Σε πολλούς αγώνες είναι λίγος ο Κλέιζα! Ακόμα κι όταν τα βάζει, τρώει συνήθως τα ίδια και περισσότερα πίσω, αλλά είναι μεγάλος παίκτης και σήμερα έβαλε μεγάλα σουτ. That's all!

Επίσης με τέτοιο μαλλί πως να μην κοροιδέψεις...?
louie
QUOTE (Quincy @ Jan 23 2014, 23:13 ) *
Σε πολλούς αγώνες είναι λίγος ο Κλέιζα! Ακόμα κι όταν τα βάζει, τρώει συνήθως τα ίδια και περισσότερα πίσω, αλλά είναι μεγάλος παίκτης και σήμερα έβαλε μεγάλα σουτ. That's all!

Επίσης με τέτοιο μαλλί πως να μην κοροιδέψεις...?


σχολη σκαριολο το μαλλι...
AKRG
Απίστευτη φωτογραφία !!


NKoulaf
QUOTE(D-Wade @ Jan 23 2014, 22:37 ) *
Ναι ρε αυτός είναι καλός . . .Ο προηγούμενος ήταν μεταφραστής tongue.gif tongue.gif



77.gif 77.gif 77.gif
manj13
Απο sportdog.....

Η αγκαλιά... πατέρα και γιου! (ΦΩΤΟ)



Οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται. Μετά το τέλος του ματς και την ήττα του Παναθηναϊκού, ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς δεν ξέχασε τους παλιούς του παίκτες και δη τον Διαμαντίδη.



Μέσα στο παρκέ για 40 λεπτά ήταν... εθχροί. Όταν όμως τελείωσε το ματς με νίκη της Φενέρ, ο Ζοτς έτρεξε να χαιρετήσει και να αγκαλιάσει τον Αργύρη Πεδουλάκη και τους παίκτες του.

Βέβαια, επιφύλασσε μία μεγάλη αγκαλιά για τους Διαμαντίδη και Φώτση!












ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ...ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ Η ΕΙΚΟΝΑ...Eιδικα τα ματια του Ζοτς... 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif
Dred11
Αφού ζητήσω συγγνώμη γιατί ο Παναθηναικός έχασε σήμερα εξαιτίας μου (άρχισα να βλέπω το ματς από το δεύτερο δεκάλεπτο) να πω ότι δεν ξέρω μπάσκετ καθόλου,οπότε δεν χρειάζεται εκνευρισμός αν διαφωνείτε, και να κάνω μερικά σκόρπια σχόλια, όντας εντελώς cool με την ήττα:
1. Δεν ξέρω αν σχολίασε κανείς ότι ο άχρηστος, τελειωμένος γέρος Μπατίστ έκανε γιο γιο τον Ζόριτς και ανάγκασε τον Ζοτς να τον κάνει αλλαγή μέσα σε 5 λεπτά.
2. Ο Ούκιτς είναι στους 5 κορυφαίους γκαρντ που παίζουν στην Ευρώπη και θα τον άλλαζα προσωπικά μόνο με Ροντρίγκεζ και αν. Στα λεφτά που παίρνει είναι σίγουρα ο καλύτερος, κι αν υπάρχει καλύτερος στα λεφτά αυτά σφυρίξτε τον και σε μένα τον αμπάσκετο.
3. Διαιτησία γενικώς δεν σχολιάζω, αλλά σήμερα έπαθα μικρά σοκ. Εκεί που σοκαρίστηκα περισσότερο και δεν ξέρω αν το σχολίασε κάποιος είναι που γίνεται καθαρό φάουλ στο Διαμαντίδη πάνω στο τρίποντο, σφυρίζεται το φάουλ, αλλά δεν πηγαίνει σε βολές.
4. Ο Παναθηναικός δεν ήταν φρέσκος και γι' αυτό έχασε. Με Λάσμε, Γκιστ κουρασμένα παλικάρια κανονικά θα έπρεπε να χάσουμε πιο εύκολα αλλά
5. Ο Κάρυ ήταν συγκλονιστικός στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο. Ο Μαυροκεφαλίδης έκανε αυτά που μπορεί να κάνει αν τον αφήσει ο προπονητής μέσα λίγο παραπάνω. Ο Μασιούλις διανύει ντεφορμάρισμα, αλλά ο Μπράμος ήταν πολύ καλός.
6. Η Φενέρ είναι ομάδα, έχει και δύο σταρ (για μένα Μπογκντάνοβιτς/Μπιέλιτσα) και θα περάσει την Αρμάνι που σαν μονάδες είναι καλύτερη και αθλητικότερη. Απλώς γιατί είναι ομάδα και έχει Ζοτς.
7. Ο ΠΑΟ δεν ξέρω που θα φτάσει αλλά δεν νομίζω ότι είναι χειρότερος από καμιά άλλη ομάδα της Ευρωλίγκα. Ίσως ούτε και καλύτερος. Αυτό σημαίνει θα έχει ενδιαφέρον το πράγμα.
louie
QUOTE (Dred11 @ Jan 23 2014, 23:37 ) *
2. Ο Ούκιτς είναι στους 5 κορυφαίους γκαρντ που παίζουν στην Ευρώπη και θα τον άλλαζα προσωπικά μόνο με Ροντρίγκεζ και αν.


οχι, απλα οχι. και δεν το λεω για τωρα που ειναι τραυματιας, ποτε δν ητανε
A.CAB
Μεγάλο κρίμα που χάθηκε το ματς σήμερα. Κρίμα για την επιστροφή μας μετά το καταστροφικό πρώτο δεκάλεπτο που δεν δείξαμε να έχουμε μπει στο γήπεδο. Κάτι λοιπόν η άκυρη εκκίνηση, κάτι το χτίσμο στα τρίποντα στο μεγαλύτερο μέρος και κάτι η διαιτησία στην τελευταία περίοδο μαζί με τα κουλά σουτ του Φώτση και ήρθε το κακό. Πάντως αν και κουρασμένοι εμφανώς μετά το ντάρμπι η Φενέρ έδειξε πιο άδεια από μας προς το φινάλε και ας ήταν και ξεκούραστοι. Ο Ζοτς ορθά έψαξε πολλές 1ον1 καταστάσεις γιατί εκεί βρίσκεται η βασικότερη δύναμη των παιχτών του παρά στην ομαδική λειτουργία. Ο παιχταράς και μεγάλη συμπάθεια ο Πρέζλιτς θεωρώ πως περιορίστηκε αισθητά (παρέα με τα γρήγορα φάουλ του) στο δεύτερο μέρος και σε σκορ και σε δημιουργία αλλά ο Κλέιζα αν και εντυπωσιακά τουρίστας στην εμφάνιση πέτυχε τα πιο σημαντικά καλάθια κι ας ήταν κυρίως απών στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Γενικά οι Τούρκοι πήραν σκορ από τους συνήθεις ύποπτους πλην Ζόριτς που τα βρήκε σκούρα απέναντι σε όλους τους ψηλούς μας αλλά κανένας (ίσως ο Μπογκντάνοβιτς) δεν έκανε μεγάλη ή ανεπανόρθωτη ζημειά. Ο Βίντμαρ είναι ότι πιο κοντινό στο Βύντρα. Απολαυστικός.
Ο Μήτσος πέρασε τα πάνδινα απόψε και σε αθλητικά και σε λίγο πιο στρίτ καταστάσεις πλαίσια. Αλλά βρίσκεται σε πολύ καλό ρυθμό και συνολικά έκανε μεστό και καλό παιχνίδι χωρίς όμως το κάτι παραπάνω. Δίπλα του ο Κάρι είναι πραγματική απόλαυση για ένα ακόμη παιχνίδι σε αντίθεση με τον κακομοίρη τον Ούκιτς που δεν ξέρει που πατάει και που βρίσκεται. Πέρυσι τα μασκάρεψε αυτά με τις επικλές εμφανίσεις με Ολυμπιακό. Για να δούμε φέτος γιατί είναι απογοητευτικός τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Ο Παππάς ίσως έπρεπε να παρει λίγο χρόνο.
Ο Μασιούλις έδωσε τις μάχες του αλλά εκτέθηκε στο μαρκάρισμα του Μπογκντάνοβιτς ενώ ο Μπράμος μπήκε κάκιστα όμως όσο πλησίαζε το φινάλε΄ολο και περισσότερη ενέργεια έβγαζε σε άμυνα και επίθεση και λίγο έλειψε να είναι ο αρχικλέφτης του παιχνιδιού. Έχει πολλές κοχόνες ο Μάικ.
Δυστυχώς ο Φώτσης ήταν σε μετριότατη κατάσταση και έχασε πολλά σουτ που δεν επρεπε. Δεν πειράζει.
Μαγκιά της ομάδας που οι δύο κολώνες της στα ψηλά ήταν σε πολύ μέτρια μέρα και όμως το έφτασε στο νήμα το ματς. Ο Γκιστ ήταν παληκάρι μεν αλλά πολύ απρόσεκτος. Αντιθέτως ο Λάσμε ψιλοστοχοποιήθηκε στα φάουλ και έκανε την πρώτη του μέτρια εμφάνιση μετά από πολύ καιρό.
Τον αντικατέστησε επάξια ο Μαυροκεφαλίδης για τον οποίο έκανα κωλοτούμπα μπροστά στην [αρέα. Κρίμα που δεν πήραμε το ματς να τον φέρουμε πίσω σηκωμένο στα χέρια. Ο Μάικ ρισπέκτ αλλά όσα έβαλε τόσα έφαγε.
Συνολικά πιστεύω πως ο Πεδουλάκης το πάλεψε πολύ καλά το ματς και χάθηκε στις λεπτομέριες. Κάποιες κακές επιθέσεις από μέρος μας αλλά και το κομβικότατο αστείο φάουλ στο ΔΔ που μας έφερνε στο +2 έφεραν την ήττα. Κρίμα γιατί πιστεύω ότι μπορούσαμε τη νίκη που θα μας έφερνε πολύ πολύ κοντα στο πλεονέκτημα έδρας. Υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα και πρέπει γι' αρχή να κρατήσουμε αλώβητη την έδρα. Οπότε συνεχίζουμε.
vastravoud
QUOTE(andykrg @ Jan 23 2014, 23:23 ) *
Απίστευτη φωτογραφία !!




Μελαγχολία.....

H φωτό όμως είναι τέλεια!
D-Wade
QUOTE(Dred11 @ Jan 23 2014, 23:38 ) *
3. Διαιτησία γενικώς δεν σχολιάζω, αλλά σήμερα έπαθα μικρά σοκ. Εκεί που σοκαρίστηκα περισσότερο και δεν ξέρω αν το σχολίασε κάποιος είναι που γίνεται καθαρό φάουλ στο Διαμαντίδη πάνω στο τρίποντο, σφυρίζεται το φάουλ, αλλά δεν πηγαίνει σε βολές.

Δεν σφύριξαν το φάουλ στον ΔΔ.Σφύριξαν φάουλ χαμηλά σε αυτόν που του έκανε την πάσα(δε θυμάμαι ποιος ήταν)
mr 3Xdouble
Στον Ukic το σφύριξαν.

Κρίμα για σήμερα. Χάσαμε από το κάκιστο 1ο 10λεπτο. Δεν πειράζει. Κερδίζουμε την Barca την άλλη αγωνιστική και περνάμε στην πρώτη θέση. smile.gif
Quincy
Βλέποντας τώρα τα στατιστικά δεν καταλαβαίνω από που βγαίνει η "ανασταση" του Μπατιστ. 4 πόντους είχε με 2/2, 0/2 βολές και ένα φάουλ σε 4 λεπτά ! Για τον Μαυρο συμφωνώ πήγε πολύ καλά, 11 πόντοι σε 9 λεπτά κι ενώ η ομάδα ήταν κολλημένη σ εκείνο το σημείο.

Επίσης γιατί δεν έπαιξε ο Μαχμουτογλου, που είναι κάτι παραπάνω από ζεστός αυτό το διάστημα; Τραυματίας είναι;

Για την διαιτησία τώρα, διαφωνώ ότι είναι διαιτησία έδρας. Είναι ΕΧΘΡΙΚΗ διαιτησία, κι ας μην είναι ωραίο που πρέπει μετά από ένα κατα τ'άλλα όμορφο (για τον αδιάφορο φίλαθλο) αγώνα μπάσκετ, να ασχοληθούμε μ αυτήν. Εγώ εκνευρίστηκα πάντως, και να πω ότι η ίδια αηδία συνέβη και πριν 2 βδομάδες με την Μπάρτσα, όταν ο Νόρσευ έφυγε με 5 φάουλ σε 18 λεπτά κι ο Τόμιτς τη γλίτωσε με 4 με τον ίδιο χρόνο συμμετοχής πάνω κάτω. Σήμερα ο Λάσμε 5 σε 18 λεπτά.

Φοβερές συμπτώσεις!!! Μαγεμένο είναι το γήπεδο και παρασύρονται οι αντίπαλοι βασικοί σέντερ σε τόσα φάουλ; Και μιλάμε για την θέση που χωλαίνει περισσότερο απ όλες η Φενερ. Στο τέλος τα χασε κιόλας τα ριμπάουντ 30 προς 36, ενώ μόλις 4 πρόλαβε να κατεβάσει ο Λάσμε.

Το είχα γράψει πριν 2-3 μέρες ότι βασική προυπόθεση είναι να "αφήσουν" το Λάσμε να παίξει. Μιλάμε για τον βασικό πηλώνα της άμυνας. Πως να μην φας 77 μετά;

Και τα δύο εντός έδρας της Φενερ μου θύμισαν το πρώτο παιχνίδι Σιένα-Ολυμπιακός στα προημιτελικά. Που είχαν φύγει Σπανούλης και Ντόρσευ με 5.

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει σοβαρή κριτική στο παιχνίδι. Εκτός από το πρώτο δεκάλεπτο που ήταν αδικαιολόγητος ο ΠΑΟ. Πέρα από κει μπράβο για την προσπάθεια των παικτών του, και κρίμα γι αυτό το χάλι που βλέπουμε από την EL.
qspock
QUOTE(mr 3Xdouble @ Jan 23 2014, 23:51 ) *
Δεν πειράζει. Κερδίζουμε την Barca την άλλη αγωνιστική και περνάμε στην πρώτη θέση. smile.gif



Α ναι, τοσο απλο είναι? Και εγω ο αφελης νομιζα πως (αν η Μπαρτσα δεν στραβοπατησει) πρεπει επιπλέον ο ΠΑΟ να κερδισει Ολυμπιακο μεσα εξω αλλα ΚΑΙ στην Βαρκελωνη για να βγει πρωτος...



Εισαι λιγο του προσωρινου ετσι? ;-p

Τι κι αν εχασε εκει που η Μπαρστα κερδισε? (Φενερ)
Στον αντιλογο, ο ΠΑΟ κερδισε την Εφες ΜΕΣΑ, και την Καχα στην Ισπανια, 2 παιχνίδια που η Μπαρτσα τρεμει...
NKoulaf
QUOTE(louie @ Jan 23 2014, 23:43 ) *
οχι, απλα οχι. και δεν το λεω για τωρα που ειναι τραυματιας, ποτε δν ητανε



Δηλαδή από τους : Φερνάντεθ, Σπανούλη, Μακάλεμπ, Ναβάρο, Λάνγκφόρθ, Καλνιέτις, Ντράγκιτς ο Ούκιτς είναι καλύτερος από 3?

Κάτι Τεόντοσίτς, Διαμαντίδηδες, Ροντρίγκεθ, να δεχτώ ότι δέν είναι γκάρντ αλλά πλέι μείκερ.

Πού Βγαίνει αυτή η πεντάδα που έχει μέσα Ούκιτς δεν ξέρω, πάντως στο ράνκινγκ του σάιτ της ευρωλίγκας νομίζω ότι έχω δεί πάνω απο πέντε στην πρώτη εκατοντάδα, αλλά Ούκιτς όχι.

Καλός παίκτης είναι, παίκτες με λίγα λεφτά όντως δεν υπάρχουν. Αλλά +1 στο όχι.
bbplayer
QUOTE (Quincy @ Jan 24 2014, 00:03 ) *
Εγώ εκνευρίστηκα πάντως, και να πω ότι η ίδια αηδία συνέβη και πριν 2 βδομάδες με την Μπάρτσα, όταν ο Νόρσευ έφυγε με 5 φάουλ σε 18 λεπτά κι ο Τόμιτς τη γλίτωσε με 4 με τον ίδιο χρόνο συμμετοχής πάνω κάτω. Σήμερα ο Λάσμε 5 σε 18 λεπτά.

Φοβερές συμπτώσεις!!! Μαγεμένο είναι το γήπεδο και παρασύρονται οι αντίπαλοι βασικοί σέντερ σε τόσα φάουλ;


δεν ξέρω εάν είναι μαγεμένα αλλά σε αυτήν την περίπτωση βάλε και το ΣΕΦ μέσα (στα μαγεμένα tongue.gif ) γιατί κι εκεί έκανε σε 22 λεπτά 5 φάουλ ο Τόμιτς και πέρα από το Πρίντεζη δε θυμάμαι να φόρτωσε παιχνίδι μέσα στη ρακέτα ο Ολυμπιακός.
Το Φενέρ vs Mπάρτσα το είδα μόνο στο 2ο ημίχρονο , για τον Τόμιτς δε θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής αλλά ο Ντόρσεϊ τα έκανε τα φάουλ


QUOTE (qspock @ Jan 24 2014, 01:46 ) *
Α ναι, τοσο απλο είναι? Και εγω ο αφελης νομιζα πως (αν η Μπαρτσα δεν στραβοπατησει) πρεπει επιπλέον ο ΠΑΟ να κερδισει Ολυμπιακο μεσα εξω αλλα ΚΑΙ στην Βαρκελωνη για να βγει πρωτος...



Εισαι λιγο του προσωρινου ετσι? ;-p

Τι κι αν εχασε εκει που η Μπαρστα κερδισε? (Φενερ)
Στον αντιλογο, ο ΠΑΟ κερδισε την Εφες ΜΕΣΑ, και την Καχα στην Ισπανια, 2 παιχνίδια που η Μπαρτσα τρεμει...



άσε την ειρωνία και σκέψου απλά, ότι με τη Μπάρτσα ματσάρει καλύτερα ο Παναθηναϊκός από ότι με τη Φενέρ. Πολύ καλύτερα. Καλά κάνει και την τρέμει την Κάχα γιατί στο πρωτάθλημα έχασε
Dred11
QUOTE (NKoulaf @ Jan 24 2014, 03:44 ) *
Δηλαδή από τους : Φερνάντεθ, Σπανούλη, Μακάλεμπ, Ναβάρο, Λάνγκφόρθ, Καλνιέτις, Ντράγκιτς ο Ούκιτς είναι καλύτερος από 3?

Κάτι Τεόντοσίτς, Διαμαντίδηδες, Ροντρίγκεθ, να δεχτώ ότι δέν είναι γκάρντ αλλά πλέι μείκερ.

Πού Βγαίνει αυτή η πεντάδα που έχει μέσα Ούκιτς δεν ξέρω, πάντως στο ράνκινγκ του σάιτ της ευρωλίγκας νομίζω ότι έχω δεί πάνω απο πέντε στην πρώτη εκατοντάδα, αλλά Ούκιτς όχι.

Καλός παίκτης είναι, παίκτες με λίγα λεφτά όντως δεν υπάρχουν. Αλλά +1 στο όχι.

Από τον Ντράγκιτς, όπως και από τον Λάνγκφορντ και τον Μακκάλεμπ (όπως είναι τώρα) προτιμώ τον Ούκιτς στην ομάδα μου. Θα μπορούσα να το πάω και στην καζούρα και να πω ότι όποτε βρήκε μπροστά του τον Σπανούλη τον έσβησε, αλλά δεν θα το πω. Ο Φερνάντεζ είναι περισσότερο πλάγιος. Επίσης όλοι αυτοί πλην Ντράγκιτς πέρνουν περισσότερα χρήματα.
j-kidd13
QUOTE(qspock @ Jan 24 2014, 01:46 ) *
Α ναι, τοσο απλο είναι? Και εγω ο αφελης νομιζα πως (αν η Μπαρτσα δεν στραβοπατησει) πρεπει επιπλέον ο ΠΑΟ να κερδισει Ολυμπιακο μεσα εξω αλλα ΚΑΙ στην Βαρκελωνη για να βγει πρωτος...



Εισαι λιγο του προσωρινου ετσι? ;-p

Τι κι αν εχασε εκει που η Μπαρστα κερδισε? (Φενερ)
Στον αντιλογο, ο ΠΑΟ κερδισε την Εφες ΜΕΣΑ, και την Καχα στην Ισπανια, 2 παιχνίδια που η Μπαρτσα τρεμει...

O φιλος σου ειπε οτι αν κερδισεις την Μπαρτσα την επομενη αγωνιστικη περνας στην πρωτη θεση,και οχι οτι τερματιζεις πρωτος στον ομιλο,επομενως η ειρωνια σου περιττεύει.
Αρα αφου ο Παναθηναικος εχασε εκει που η Μπαρτσα κερδισε ενω κερδισε ματς τα οποια για την Μπαρτσα θα ναι παιχνιδακι,αυτοματα αποκλειεται να τερματισει πρωτος...Ενδιαφερουσα συλλογιστικη... laugh.gif

QUOTE(Dred11 @ Jan 24 2014, 09:55 ) *
Από τον Ντράγκιτς, όπως και από τον Λάνγκφορντ και τον Μακκάλεμπ (όπως είναι τώρα) προτιμώ τον Ούκιτς στην ομάδα μου. Θα μπορούσα να το πάω και στην καζούρα και να πω ότι όποτε βρήκε μπροστά του τον Σπανούλη τον έσβησε, αλλά δεν θα το πω. Ο Φερνάντεζ είναι περισσότερο πλάγιος. Επίσης όλοι αυτοί πλην Ντράγκιτς πέρνουν περισσότερα χρήματα.


Φιλε μου,το μονο που μπορει να προσφερει ο Ουκιτς παραπανω,ειναι η αμυνα,κατι που δεν μπορεις να το αμελησεις,αφου και περσυ εξαφανισε τον Σπανουλη,αλλα να δινεις ενα μυριο για παικτη που εχει τρομερο επιθετικο ταλεντο,περιμενοντας αν και ποτε θα αποδοσει συμφωνα με αυτο,μονο και μονο γιατι παιζει καλη αμυνα,μου κανει υπερβολικο.Με την φετινη παρουσια του Ουκιτς,1000 φορες να ειχα εναν απο τους προαναφερθεντες στο ροστερ,που μπορει να μην πολυμαρκαρουν,αλλα μπροστα μπορουν να σε "ραψουν" ανα πασα στιγμη με οποιο τροπο θες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.