Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΠΑΡΧΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 2007 - 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
coach13
μήπως κανεις απο εσας έχει καμια πληροφορια απο γυν.ομαδς της επαρχίας?
bball.gif w00t.gif
peja
I have....if you tell what are you looking for...maybe...I can share them with you...
coach13
biggrin.gif ΘΕΛΩ,ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Α2.ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ.Π.Χ ΞΕΡΩ ΠΩΣ Η ΤΡΙΠΟΛΗ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ Κ ΦΕΤΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΕΚΕΙ Η ΠΑΝΔΩΡΑ ΤΑΣΟΥΛΗ,ΑΔΕΛΦΗ ΑΥΤΗΣ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤΙΓΚ.ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ?????
magic jonhson
Μία από τις ομάδες που ΄πιστέυω ότι θα είναι στο πανεπαρχιακό είναι ο Πανιώνιος Άργους.Ήταν και πέρυσι αλλά φέτος δείχνει πιό δυνατός .Προς το παρών τουλάχιστον.Γιατί ενδιαφέρεσαι ?Είσαι προπονητής σε καμία ομάδα?
coach13
biggrin.gif ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ!ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΛΕΣ!ΟΝΤΩΣ ΦΕΤΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΠΕΡΣΥ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ Κ ΦΕΤΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΟΠΩΣ ΠΕΡΣΥ.Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
dizzy_fingers
Αντικατασκοπεία BasketForum θα έχει εδώ πέρα...
Ότι θες θα το ξετρυπώσουμε εμείς! biggrin.gif

ΥΓ: Αν μπορείς να μη γράφεις με κεφαλαία τα μηνύματά σου γιατί είναι ψιλοδυσανάγνωστα και στη γλώσσα του ίντερνετ τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις. smile.gif
coach13
ΟΚ!Σε ευχαριστω πολύ!Ελπίζω να έχω βοήθεια!
Tafos toy indoy
KAI APO MENA OTI VOITHEIA THES NA KSEREIS POS THA TIN EXEIS,KAI ME PAIKTRIES AN ME TO KALO ANEVETE..ME XARA THA VOITHISO OMADA TOY ARGOYS...
coach13
Σε ευχαριστώ πολυ!Προς το παρον θα χρειαστω βοηθεια για της ομαδες που πιθανοτατα θα βρουμε μπροστα μας.ελπιζω βεβαια να μην εχουμε κανενα απροοπτο στο δικο μας πρωταθλημα!ευχαριστω κ παλι! icon_wave.gif
kinder11
:wave: geia sas!!!xronia polla!!!kali xronia!!!ypaxei idi mia omada pou exei perasei sta mparaz anodou...apo euvoia-voiwtia:A.E.P legetai nomizw k perase xwris na kanei itta!einai kainourgia omada,fetos sistathike alla exei empeires k kales paixtries...giati autes teleiwsan k se alles perioxes twra arxizoun?telospantwn...ta xanaleme!!!
Tafos toy indoy
ΜΙΑ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΑ ΛΕΣ?ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ...
kinder11
τι εχεις ακουσει?εχει καλη ομαδα παντως........
Tafos toy indoy
εχω ακουσει οτι ιδρυθηκε φετος,και οτι εχου παει εκει ολες οι εμπειρες παικτριες της χαλκιδας..
kinder11
απο αθηνα εισαι?πως κ εχεις μαθει αυτες τι πληροφοριες?
Tafos toy indoy
exo mia paiktria apo agex poy managaro,kai matheno polla gia tin polli ayti
coach13
Ενδιαφέρον!δηλαδη εχουμε τις δυο σιγουρες!Πανιώνιος Αργους κ η καινούργια απο τη χαλκίδα.Αρα μας μένουν άλλες 8!Σήμερα πάντως λογικα θα ξεκαθάριζε κ κατα πολυ για την νότια πελοπ/σο μιας και παιζαν Τρίπολη-Καλαμάτα.
Basketomania
Το ματς Τριπολης-Καλαματας τελειωσε με νικη της Τριπολης με 16 ποντους διαφορα...Περισσοτερες πληροφοριες δυστυχως δεν εχω...
zw_sthn_alh8eia
Καλησπέρα! Οι ...έγκυρες πληροφοριες μου .. wink.gif αναφέρουν οτι το παιχνίδι Άμιλλα Τριπόλεως - Ποσειδών Καλαμάτας έληξε με 16 πόντους διαφορά και πιο συγκεκριμένα το τελικό σκορ ήταν 67-51

Αν και από οσο γνωρίζω δεν ήταν και ένα από τα καλύτερα παιχνίδια για την Άμιλλα αφου οι παίχτριες ήταν ελαφρώς εκτός φόρμας εξαιτίας των διακοπών τα κλασσικά ατού της Άμιλλας (Τασουλή Παν. , Θεοδώρου Σοφ. , Οχτάρα Ζ. ) καθάρισαν τον αγώνα σημειώνοντας 53 απο τους 67 πόντους της ομάδας τους...!!!!

Θεωρώ οτι φέτος το πρωτάθλημα δε χάνεται από την Άμιλλα αφου η υπεροχή της ομάδας είναι (τουλάχιστον) ΑΙΣΘΗΤΗ...!!
Απο όσο ξέρω μάλιστα,αν και τα φιλικά δεν είναι και τόσο αξιόπιστα, σε φιλικό που είχε γίνει πριν τις γιορτές στην Καλαμάτα...η Άμιλλα κέρδισε 43-80 !!!

Νομίζω ότι τα καινούρια αποκτήματα της ομάδας(Τασουλή Παν.,Οχτάρα Ζ.) σε συνδιασμό με τις πιο παλιές αξίες(Θεοδώρου Σ.) και τα νέα ταλέντα(Τσουκαλά Χρ.) έδεσαν άψογα και συνθέτουν μια αρκετά δυνατή ομάδα...Έτσι η Άμιλλα κρατάει τη μοίρα της στα χέρια της και πληρεί όλες τις προϋποθέσεις για μια εξαιρετική πορεία φέτος!!!

Φιλιάάάά icon_wave.gif icon_wave.gif bball.gif !!!
Tafos toy indoy
KAI EGO APO OTI AKOYO KAI DIAVAZO TIN AMILLA VLEPO NA ANEVENEI...
dizzy_fingers
Καλώς ήρθες φίλε/φίλη zw_sthn_alh8eia (τί nick είναι κι αυτό? blink.gif ).

Καλά ποστ!
Live strong
και τα νέα ταλέντα(Τσουκαλά Χρ.) έδεσαν άψογα και συνθέτουν μια αρκετά δυνατή ομάδα...Έτσι η Άμιλλα κρατάει τη μοίρα της στα χέρια της και πληρεί όλες τις προϋποθέσεις για μια εξαιρετική πορεία φέτος!!!

Φιλιάάάά icon_wave.gif icon_wave.gif bball.gif !!!
*

[/quote]

Η Χριστίνα η Τσουκαλά είναι ένα ανερχόμενο ταλέντο του γυναικείου μπάσκετ. 41.gif
Είναι μόλις δεκαπέντε χρονών με ύψος 1.85. Έχει τρομερά πατήματα και παίρνει καλές θέσεις. Είναι ένα αξιοθαύμαστο κορίτσι όχι μόνο για τις μπασκετικές στις ικανότητες αλλά και για την υπομονή και επιμονή που δείχνει για το μπάσκετ. Να σημειώσω ότι κάθε Δευτέρα όλο το χρόνο πέρσι δεν έλειψε από τις προπονήσεις των κλιμακίων της Εθνικής Κορασίδων ούτε μια φορά, κάνοντας αυθημερόν το ταξίδι Τρίπολη – Αθήνα, Αθήνα Τρίπολη, μετά το σχολείο της. 77.gif Και ένα μεγάλο μπράβο στον πατέρα της κύριο Θοδωρή Τσουκαλά για τον τρόπο που στηρίζει το παιδί του. 41.gif 41.gif
Επίσης να σημειώσω ότι η Χριστίνα αναδείχτηκε MVP του ετήσιου τουρνουά που έγινε την περασμένη εβδομάδα στο Μεσολόγγι και που από αυτό βγαίνουν τα νέα φυντάνια των Εθνικών μας ομάδων. 41.gif 41.gif
coach13
Καλησπέρα κ απο μένα.Πολυ καλη ομάδα η Άμιλλα,την αντιμετωπίσαμε κ εμείς σε φιλικο πριν δυο μηνες περίπου στο Άργος.Ελπίζω να μην είμαστε στον ίδιο όμιλο στα μπαράζ για να ανέβουν 2 ομάδες απο Πελ/σο στην Α2! wink.gif
zw_sthn_alh8eia
77.gif 77.gif
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα... icon_wave.gif
Σας χαιρετώ όλους...Live Strong βλέπω γνωρίζεις πολλά...Πώς και έτσι?
Να σημειώσω όμως ότι τη διαφορά σε αυτή την ομάδα την κάνουν τα 3 ατού της Τασουλή-Θεοδώρου-Οχτάρα...
Να σημειωθεί οτι MVP του αγώνα ανακηρύχτηκε η Οχτάρα με 23(3) και 8 ριμπάουντ, ενώ η Θεοδώρου με 16(3) και 3 ριμπάουντ και η Τασουλή με 14(1) και 16 ριμπάουντ βοήθησαν τα μέγιστα για την κατάκτηση της νίκης!!!!!!! Όπως έγινε κατανοητό η Τασουλή καθάρισε όλη τη ρακέτα πάρα το γεγονός οτι έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό...
Πεποίθηση των παιχτριών είναι ότι μπορούν να κερδίσουν την Καλαμάτα ακόμα και μέσα στη Τέντα...αρκεί να παίξουν αυτό που ξέρουν καθαρίζοντας έτσι το τοπίο για το πρωτάθλημα...
tongue.gif bball.gif
Live strong
QUOTE(zw_sthn_alh8eia @ Jan 12 2006, 06:16 PM)
77.gif  77.gif
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα... icon_wave.gif
Σας χαιρετώ όλους...Live Strong βλέπω γνωρίζεις πολλά...Πώς και έτσι?
Να σημειώσω όμως ότι τη διαφορά σε αυτή την ομάδα την κάνουν τα 3 ατού της Τασουλή-Θεοδώρου-Οχτάρα...
Να σημειωθεί οτι MVP του αγώνα ανακηρύχτηκε η Οχτάρα με 23(3) και 8 ριμπάουντ, ενώ η Θεοδώρου με 16(3) και 3 ριμπάουντ και η Τασουλή με 14(1) και 16 ριμπάουντ βοήθησαν τα μέγιστα για την κατάκτηση της νίκης!!!!!!! Όπως έγινε κατανοητό η Τασουλή καθάρισε όλη τη ρακέτα πάρα το γεγονός οτι έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό...
Πεποίθηση των παιχτριών είναι ότι μπορούν να κερδίσουν την Καλαμάτα ακόμα και μέσα στη Τέντα...αρκεί να παίξουν αυτό που ξέρουν καθαρίζοντας έτσι το τοπίο για το πρωτάθλημα...
tongue.gif  bball.gif
*




Εεεε !!!!! rolleyes.gif Απλά ενημερώνομαι ! μη φανταστείς δε ξέρω τόσα όσα νομίζεις… cool.gif
Όσο για τη Τσουκαλά, δεν εννοούσα ότι είναι το αστέρι της ομάδας, απλά επειδή έγινε αναφορά στο όνομα του κοριτσιού κι επειδή είναι τόσο μικρή γι αυτό έκανα το σχόλιο. Αν συνεχίσει βέβαια με αυτούς τους ρυθμούς, σύντομα θα γίνει αστέρι μεγάλο…. 41.gif
kinder11
καλημερα σας!!!ολο για την τριπολη ακουω....βεβαια ειναι καλο,μας δινεται πληροφοριες...ειναι καλο να ξερουμε ποιους θα αντιμετωπισουμε...για μας ξερετε λιγα...καλη επιτυχια στις ομαδες σας...
Live strong
QUOTE(kinder11 @ Jan 13 2006, 01:44 PM)
καλημερα σας!!!ολο για την τριπολη ακουω....βεβαια ειναι καλο,μας δινεται πληροφοριες...ειναι καλο να ξερουμε ποιους θα αντιμετωπισουμε...για μας ξερετε λιγα...καλη επιτυχια στις ομαδες σας...
*


Εσύ σε ποιά ομάδα παίζεις; bball.gif smile.gif
zw_sthn_alh8eia
Kalhmera!H Tsoukala filh Live_strong einai e3airetikh paixtria gia thn hlikia ths kai an synexisei etsi symfwnw oti 8a e3elixtei se polu megalo talento...
3erei kaneis ti ginetai apo Xalkida plevra?Oi plhrofories mou lene oti anevainei mia omada arketa kalh kai empeirh...
Filia pollaaaa ohmy.gif
icon_wave.gif w00t.gif
Live strong
QUOTE(zw_sthn_alh8eia @ Jan 13 2006, 02:51 PM)
Kalhmera!H Tsoukala filh Live_strong einai e3airetikh paixtria gia thn hlikia ths kai an synexisei etsi symfwnw oti 8a e3elixtei se polu megalo talento...
3erei kaneis ti ginetai apo Xalkida plevra?Oi plhrofories mou lene oti anevainei mia omada arketa kalh kai empeirh...
Filia pollaaaa ohmy.gif
icon_wave.gif  w00t.gif
*


Για τι κατηγορία μιλάς; Γυναικών ή κορασίδες;
Γιατί το γυναικείο της Χαλκίδας θα πέσει φέτος από Α2. Για κορασίδες δεν ξέρω.
Εσύ παίζεις πουθενά;
coach13
Καλημέρα σε όλους.Σε δυο βδομάδες θα ξεκαθαρίσει κ το τοπίο στην ΕΣΚΑΚ καθώς υπάρχει το ντέρμπυ Κόρινθος-Πανιώνιος Αργους.
Στό πρωτο παιχνίδι κερδίσαμε με 12 πόντους.Προηγείται το ματς με τον Αραττο Κιάτου αλλα δύσκολα θα χάσουμε.
kinder11
ε!καπου παιζω κ γω....γυναικειο μιλαω...ξερεις δεν ειναι μονο η αγεχ στη χαλκιδα!!!!!!!!!θα πεσει απο α2?κ δ2 μπορει να παει?ξερει κανεις ποτε ειναι ακριβως τα μπαραζ?
Tafos toy indoy
i xalkida poy lete einai enosi apo palies tis xalkidas oppote k empeires
coach13
Συνήθως τα μπαράζ γίνονται τη Μ.Βδομάδα.Πέρσι τουλάχιστον ξεκίνησαν μια βδομάδα πριν το Πάσχα κ τελείωσαν Μ.Τετάρτη.
rasputin
[ποιες ομάδες θεωρουντε φαβορί για την ανοδο?
Tafos toy indoy
panionios argoys - amalia tripollis - xalkida
coach13
Kανενα νεο υπάρχει???την Κυριακή στην Κόρινθο κρίνεται κ το ποιος θα βγει πρωταθλητής στην Αργολιδοκορινθία.Στο πρώτο παιχνίδι ειχε κερδίσει ο Πανιώνιος Αργους με 12 ποντους.Αναμένουμε! shot.gif shot.gif shot.gif
magic jonhson
Καθάρισε ο Πανιώνιος Άργους.Πάει και φέτος για άνοδο.Για να δούμε θα τα καταφέρει φέτος ο Τασσιόπουλος ή θα την πατησει όπως και πέρυσι?
coach13
Για να δουμε τι θα κανουμε φετος!Πάντως η φετινη ομάδα μας ειναι εντελως διαφορετικη απο περσυ ,καθως επισης δεν νομίζω οτι στα φετινα μπαραζ θα υπάρχει καμια ομαδα που να ξεχωριζει οπως ξεχωριζαν μακραν περσυ τα Χανια.--Ελπιζω να εχουμε καλύτερη τυχη αυτη τη φορα!
coach13
Magic από που έμαθες για το αποτάλεσμα στην Κόρινθο?Ησουν εκεί η στο είπαν?
coach13
Ε , οχι κ χασαμε άνετα!με 4 ποντους κερδίσαμε.Μάλλον δε θυμάσαι καλά!Κ εμείς σε περίοδο προετοιμασίας ήμασταν τότε.Κανείς δεν αμφισβητεί την αξία της Πανδώρας.Κανει εμφανώς τη διαφορά.Πιστεύω πως αν κληρωθούμε στον ίδιο όμιλο θα γινει ένα σουπερ ντέρμπυ.Αλήθεια, με την Καλαμάτα πότε παίζετε?
coach13
Παιδιά καμία πληροφορία για την ομάδα απο τα Γιάννενα που θα παίξει στα μπαραζ έχει κανένας???? blink.gif blink.gif blink.gif
Tafos toy indoy
xm...endiaferon
tha matho
coach13
Ωρα για κατασκοπεία!! peace.gif
coach13
Τα μπαράζ είναι τελικά φετος 26 με 30 Απριλίου! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
peka
QUOTE(coach13 @ Mar 1 2006, 06:57 PM)
Τα μπαράζ είναι τελικά φετος 26 με 30 Απριλίου! shot.gif  shot.gif  shot.gif  shot.gif  shot.gif  shot.gif
*



Μετά το Πάσχα δηλαδή φέτος ε???
Πως κι έτσι?
coach13
Δυστυχώς.Δεν ξέρω πως το κανονισαν έτσι.Θα είναι ασχημο για τις ομάδες πάντως γιατί αντε να μαζευτούν οι παίχτριες για προπονήσεις.Θα αποσυντονιστούμε.Ελπίζω τουλάχιστον φετος να μη μας στείλουν σε κανένα γήπεδο όπως το περσινό με πλαστικό κάτω!
Εκεί στην Πάτρα τελείωσε το τοπικό Peka?
peka
QUOTE(coach13 @ Mar 2 2006, 01:37 AM)
Δυστυχώς.Δεν ξέρω πως το κανονισαν έτσι.Θα είναι ασχημο για τις ομάδες πάντως γιατί αντε να μαζευτούν οι παίχτριες για προπονήσεις.Θα αποσυντονιστούμε.Ελπίζω τουλάχιστον φετος να μη μας στείλουν σε κανένα γήπεδο όπως το περσινό με πλαστικό κάτω!
Εκεί στην Πάτρα τελείωσε το τοπικό Peka?
*


Νομίζω όχι ακόμα...Θα ενημερώσουμε πάντως για την ομάδα που θα εκπροσωπήσει την ΕΣΚΑΗ στα μπαράζ.
coach13
Ok!Περιμένω πληροφορίες!
kinder11
καλημερα σας!!!!!τι κανετε?εχετε κανενα νεο απτις ομαδες στα μπαραζ?πρωι θαναι η απογευμα?ενα σχολιο,γιατι η ομαδα της τριπολης ειναι σιγουρα η μια που θανεβει?τις αλλες ομαδες τις ξερετε?χαλαρωστε μη βρεθειτε προ εκπληξεως....ευχομαι να μην ειναι μεγαλη η εκπληξη ομως κ παθετε τιποτα...φιλακιαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!
coach13
Γειά σου!Καθημερινές λογικά τα παιχνίδια θα ειναι πρωί.Σαββατοκυριακο μάλλον απόγευμα.Τουλάχιστον πέρσι έτσι ήταν.Απο ότι ξέρω την Κυριακή παίζουν στα Γιάννενα η τοπική ομάδα με τη Λευκάδα για μια θέση στα μπαράζ. peace.gif
Tafos toy indoy
makari na anevoyn ta giannena kai na ta doyme kai a1 stathera!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.