Help - Search - Members - Calendar
Full Version: προβλημα με το γονατο
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
ksipos
γεια χαρα σε ολους
δεν ειμαι σιγουρος αν εχω ποσταρει στο σωστο σημιο....αν ειναι λαθος ας μεταφερθει
λοιπον ... εδω και 3 περιπου μηνες, εχω εναν πονο πισω απο το γονατο,οταν ειναι τεντομενο και "σπρωχνω" το εδαφος(δεν με εμποδιζει ουτε τοσο οταν τρεχω αλλα και ουτε οταν κανω αλμα).
ενω ειχα αυτο το προβλημα,2 βδομαδες περιπου αφου εμφανιστηκε, επαιξα μπασκετ,ποδοσφαιρο και γενικα αθληθηκα.ετσι σιγα σιγα περασε ο πονος.ομως ενω περπαταγα μια μερα πριν κανα μηνα ξαναεμφανιστηκε ο πονος, και τωρα οταν παω να παιξω μπασκετ ειναι πιο εντονος
εχει κανεις ιδεα απο τι μπορει να προερχεται ???εχω δοκιμασει διαφορες αλοιφες και αλλα τετια χωρις αποτελεσμα


ΥΓ: φυσικα μεσα στο προγραμμα μου ειναι και η επισκεψη σε εναν γιατρο,απλως ρωταω μηπως ξερει κανεις τι μπορει να ειναι...
AirNick
QUOTE(ksipos @ Sep 8 2010, 12:58 ) *
γεια χαρα σε ολους
δεν ειμαι σιγουρος αν εχω ποσταρει στο σωστο σημιο....αν ειναι λαθος ας μεταφερθει
λοιπον ... εδω και 3 περιπου μηνες, εχω εναν πονο πισω απο το γονατο,οταν ειναι τεντομενο και "σπρωχνω" το εδαφος(δεν με εμποδιζει ουτε τοσο οταν τρεχω αλλα και ουτε οταν κανω αλμα).
ενω ειχα αυτο το προβλημα,2 βδομαδες περιπου αφου εμφανιστηκε, επαιξα μπασκετ,ποδοσφαιρο και γενικα αθληθηκα.ετσι σιγα σιγα περασε ο πονος.ομως ενω περπαταγα μια μερα πριν κανα μηνα ξαναεμφανιστηκε ο πονος, και τωρα οταν παω να παιξω μπασκετ ειναι πιο εντονος
εχει κανεις ιδεα απο τι μπορει να προερχεται ???εχω δοκιμασει διαφορες αλοιφες και αλλα τετια χωρις αποτελεσμα


ΥΓ: φυσικα μεσα στο προγραμμα μου ειναι και η επισκεψη σε εναν γιατρο,απλως ρωταω μηπως ξερει κανεις τι μπορει να ειναι...

Επίσκεψη στον γιατρό είναι η καλύτερη λύση.
Όπως μου είχε πει ένας γιατρός πριν μπω στο χειρουργείο "τα γόνατα είναι οι πορσελάνες του σώματος. Δεν τα αφήνεις ούτε να ραγίσουν..."
ksipos
αυτο που με παραξενευει ειναι οτι δεν ποναει το κοκκαλο.... ο πονος πρεπει να προερχεται απο καποιο νευρο ή καποιο μυ "πισω" απο το γονατο ... υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι σαν τραβηγμα και το μονο που να χρειαζεται να ειναι ξεκουραση ?
AirNick
QUOTE(ksipos @ Sep 8 2010, 15:06 ) *
αυτο που με παραξενευει ειναι οτι δεν ποναει το κοκκαλο.... ο πονος πρεπει να προερχεται απο καποιο νευρο ή καποιο μυ "πισω" απο το γονατο ... υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι σαν τραβηγμα και το μονο που να χρειαζεται να ειναι ξεκουραση ?

Μπορεί να ισχύει και αυτό. Όμως αν οι ενοχλήσεις επιμένουν πρέπει οπωσδήποτε να δεις έναν χειρούργο ορθοπεδικό. Πίσω από το γόνατο υπάρχει μυς, τένοντας, υπάρχει και ο οπίσθιος χιαστός. Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά μπορεί να χρειάζεσαι κάποιες θεραπείες η ειδικές ασκήσεις. ΜΟΝΟ ο γιατρός θα σε κατευθύνει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.