Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τι μουσική ακούτε;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Anxel
Εγώ πάντως ακούω Funky/Disco/Tribal House...Τρομερό κόλλημα με vinyls,turntables και mixers...

We are a crazy House Nation!!!! wink.gif
IraTmac
από hard rock μέχρι όλα τα είδη της Metal. γενικά, οτιδήποτε δυνατό.
stormy
Εγώ πάλι ακούω απο όλα τα είδη tongue.gif Μουσική να'ναι... wub.gif wub.gif
Basketomania
Κι εγω μαζι σου stormy...Απο κλασσικη μεχρι hard rock και heavy metal...Εξαρταται βεβαια απο την ωρα...
harris
CARLOS SANTANA και τα μυαλα στα καγκελα....... 77.gif
nikolas12
Αν και μου φαινεται οτι τα εχουμε ηδη πει στο topic της μουσικης θα το ξαναπω.

ΕΛΛΗΝΙΚΟ HIP-HOP ΔΗΛΑΔΗ ΗΜΙΣΚΟΥΜΠΡΙΑ
Ginobili
QUOTE(Basketomania @ May 1 2005, 07:22 ) *
Απο κλασσικη μεχρι hard rock και heavy metal...Εξαρταται βεβαια απο την ωρα...

Μια από τα ίδια.... wink.gif
Gravedigger
Υπήρχε τέτοιο τόπικ και δεν το είχα δει???
Λοιπόν...Screamo,Emocore,Metalcore,Hardcore,Nu-Metal,Metal,Punk
DOUBLEHEAD-4-
Rock και Μetal .... δεκαετιων 70'ς - 80'ς κυριως και λιγα αξιολογα καινουργια
CAMPEON
Ελληνικα φυσικα. Σκυλαδικα, καψουρικα και ολα τα λαικα!!!!
The Warlus
QUOTE(CAMPEON @ Jun 24 2009, 11:07 ) *
Ελληνικα φυσικα. Σκυλαδικα, καψουρικα και ολα τα λαικα!!!!


Και χαίρεσαι ρε man;;; tongue.gif
CAMPEON
QUOTE(J-Kas34 @ Jun 24 2009, 15:05 ) *
Και χαίρεσαι ρε man;;; tongue.gif

Ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif
Αμα ακουσεις απο κοντα Γονιδη κιολας παιρνεις απιστευτη χαρα!!!!!
Das Kapital
Notis μια κατηγορια μονος του!

Ε μετα λαικα,καψουροτραγουδα,ρεμπετικα,μαντιναδε


ε και κανα ροκ ετσι για αλλαγη!
lakersdynasty
Tα παντα ολα ακουω και μπορω να πω οτι κατα καιρους επηρεαζομαι απο φιλους και γνωστους.

Εχω περασει απο Χαρη και Πανο Κατσιμηχα σε οτι ξενο ποπ συγκροτημα μπορει να φανταστει κανεις, κατεληξα στον στρατο να ακουω φανατικα active member και να βλεπω "παραξενα" το οπλο στην σκοπια laugh.gif και τωρα δεν μπορω πραγματικα να βρω και πολλα ειδη που δεν ακουω. Πιο πολυ διαλεγω τραγουδια παρα μουσικες.

Μονο κλασσικη μουσικη δεν πολυακουω. Αντε να ακουσω κανενα ορχηστρικο στυλ Yanni tongue.gif

Παντως σε ολη αυτη την διαδρομη ο μονος σταθερος ηταν ο ενας και μοναδικος Δημήτρης Μητροπάνος cool.gif

Μια κατηγορια μονος του. Απλα και ομορφα.

ΥΓ Τωρα τελευταια εχω παθει ημισκουμπρικη εξαρτηση icon_drunk.gif
kotzito
QUOTE(J-Kas34 @ Jun 24 2009, 15:05 ) *
Και χαίρεσαι ρε man;;; tongue.gif

Νταξει ρε παιδια.Γουστα ειναι αυτα.Μπορει να υπαρχει ποιοτικη και ασχημη μουσικη αλλα δεν υπαρχει ατομο που ειναι κακο εξ'αιτιας της μουσικης που ακουει.Και εγω ακουω ελληνικα κυριως και καθολου metal,αλλα δεν τα βαζω με αυτους που την ακουνε.Ο καθενας οτι θελει μπορει να ακουει.



Σε γενικες γραμμες ακουω:

1.Ελληνικα λαικα
2.Ελληνικο εντεχνο/ροκ
3.Trance/House/Electronica
4.Λιγο ξενο ροκ
5.Καποια τραγουδια ολων των ειδων,εκτος metal και κλασσικη
The Warlus
QUOTE(kojito @ Jun 24 2009, 16:46 ) *
Νταξει ρε παιδια.Γουστα ειναι αυτα.Μπορει να υπαρχει ποιοτικη και ασχημη μουσικη αλλα δεν υπαρχει ατομο που ειναι κακο εξ'αιτιας της μουσικης που ακουει.Και εγω ακουω ελληνικα κυριως και καθολου metal,αλλα δεν τα βαζω με αυτους που την ακουνε.Ο καθενας οτι θελει μπορει να ακουει.



Ώπα να μην παρεξηγηθώ.Το σχόλιο που έκανα ήταν για πλάκα και δεν είχα πρόθεση να θίξω κανέναν.Φυσικά και ο καθένας ακούει ότι θέλει.
kotzito
QUOTE(J-Kas34 @ Jun 24 2009, 21:59 ) *
Ώπα να μην παρεξηγηθώ.Το σχόλιο που έκανα ήταν για πλάκα και δεν είχα πρόθεση να θίξω κανέναν.Φυσικά και ο καθένας ακούει ότι θέλει.

Α οκ.Απλα οπως το διατυπωσες το θεωρησα καπως ειρωνικο το σχολιο.No offence smiley.gif
LFO
Rock & metal κυρίως icon_headbang.gif

αλλά αναλογα την παρέα , ειμαστε ανοικτοι και σε αλλα ακούσματα..
gsp_5
Δηλώνω metalhead εδώ και χρόνια, αλλά με ευκολία ακούω και ελληνικό ροκ/έντεχνο (κυριως της παλιάς σχολής), ενώ συνηθίζω αρκετά πρωϊνά να ξυπνάω με κλασσική μουσική! ακόμα θεωρώ πως το ρεμπέτικο είναι η μεγαλύτερη μουσικο-πολιτιστική κληρονομιά του έθνους...
Κολλήματα έχω σε ό,τι έχει να κάνει με ποπ, τέκνο, χάουζ, και την ελληνική μπουζουκοπόπ βιομηχανία... Γενικά, το να κάτσει κάποιος στον υπολογιστή με ένα κατάλληλο πρόγραμμα, να βρεί ένα μπιτ, να βάλει και 5-6 π1πες μέσα και να το αποκαλέσει "μουσική" αυτό με εξοργίζει....
alexanderthegreat
west coast rap cool.gif και απο ανατολική ακτή μόνο νοτόριους
nikolas12
Πλεον δεν ακουω hip-hop και rap οπως λεει το ονομα αριστερα. Κυριως metal(οχι ολα τα ειδη βεβαια) και ροκ και μετα οτι κατσει αρκει να μην ειναι Justin Bieber,pop, (πολυ) σκυλαδικο, κλασικο, hip-hop, rap ή εντεχνο(χαχαχαχαχα). Οχι νταξει απλα δεν με ελκυουν τοσο.
pantaloni
Ειμαι λατρης της ροκ σκηνης σε ολο το φασμα της απο κλασικη ψυχεδελεια των 60s και μπλουζιες της εποχης, στο speed rnroll της 10αετιας του 70 στην μεταβαση του σε πανκ στα 80s. Aπο την experimental σκηνη των floyd και των kraftwerk στους sonic youth και παει λεγοντας. Απο την brit σκηνη των 90s oasis,pulp,muse....μεχρι την ελληνικη σκηνη ποπ και ανεξαρτητη..
The Warlus
Εμένα μ'αρέσουν πολύ οι Πλασίμπο,οι Νιρβάνα και οι Ντόρς!

Ωραίος ο από πάνω
Xaroumenos loukoumas
Τελευταίως VOLBEAT σταθερά! 56.gif 56.gif
Εννοείται ότι trance ακούω όλη την ώρα tongue.gif
rchos
τελευταια συνεχεια Σούλα Δέλλιου



και

Φιλιώ Πυργάκη




μεγαλη η ελληνικη μουσικη παραδοση.



φυσικα εδω και κανα 45ημερο ακουω συνεχεια στο repeat αυτο


ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΛΙΤΖΑΝΙΑΣ-ΕΝΑ ΟΥΙΣΚΙ.
rankin
Δηλώνω ξεδιάντροπα πως είμαι ένας αμετανόητος-γέρος-μεταλάς... 56.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(rchos @ Feb 9 2011, 16:36 ) *
τελευταια συνεχεια Σούλα Δέλλιου



και

Φιλιώ Πυργάκη




μεγαλη η ελληνικη μουσικη παραδοση.



φυσικα εδω και κανα 45ημερο ακουω συνεχεια στο repeat αυτο


ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΛΙΤΖΑΝΙΑΣ-ΕΝΑ ΟΥΙΣΚΙ.


ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!
ΜΕΛΙΤΖΑΝΙΑΣ! ΑΥΤΟΣ ΕΙΣΑΙ!
HLR CENATION
Ακουω κυριως ξενη ποπ...Αγαπημενες μου η Kylie Minogue και η Jennifer Lopez.Αpο κοντα και η Shakira.
Nuntius
Δεν έχω απαντήσει ακόμα, ε?

Καλύτερα smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.