Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Παναθηναϊκός 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
bbplayer
QUOTE (Zoys @ May 13 2014, 23:06 ) *
Η εμφάνιση των παικτών ήταν κυρίως υποτίμηση του αντιπάλου κατά τη γνώμη μου. Προφανώς δεν θα μπουν τόσο χαλαροί στους τελικούς. [b]Αυτό που προκαλεί σε μένα αισιοδοξία είναι η τρικυμία στον πάγκο των πράσινων.[/b]



δε θα το λεγα. ειδικά η εμμονή στον Μαυροκεφαλίδη, παρά την αμυντική του αδυναμία, δικαιώθηκε. Επίσης σε παιχνίδι που πάει στον πόντο και τελειώνει στον πόντο, είναι μέσα ο Παππάς (χωρίς να προδικάζει κάτι για το μέλλον του) και όχι ο Ούκιτς. Επίσης ο Φώτσης μπήκε όταν έπρεπε και έκανε αυτό που έπρεπε. Τρικυμια προσωπικά δε βλέπω. Σαφώς βέβαια και δεν έγινε προπονητής ο Φράγκι και ούτε πρόκειται να γίνει ποτέ.
A.CAB
Η ομάς έδειξε πανέτοιμη για τους τελικούς. Σπουδαία εμφάνιση και φοβερή τακτική από τον πάγκο.

Επειδή όμως δεν είχε κόσμο το γήπεδο και τα "Come on!" και τα "Πάμε!" του Αλβέρτη ηχούσαν μέχρι τ' αυτιά μου αλλά δεν είναι αρκετά για να παίξεις μπάσκετ, καλό είναι να σοβαρευτούμε γενικά. Σήμερα παίξανε οι 3 ακριβοπληρωμένοι μας (ο Ούκιτς έτσι κι αλλιώς εξαιρείται διαρκώς). Ο δε Μαυροκεφαλίδης θύμισε Ολάζοουν. Βέβαια και πάλι ο Μαυροκεφαλίδης παίζει καλά όταν τίποτα άλλο δεν πάει καλά στην ομάδα. Δείγμα πως δεν κολλάει ή δεν έχει βρεθεί τρόπος να κολλήσει στο σύνολο. Άλλωστε οι καλύτερές του εμφανίσεις είναι συνήθως μαζί με τις χειρότερες ομαδικές. Καλά για το ροτέισον του κόουτς μην το πολυψάξουμε. Επικό. Βάστα Μήτσο το καλοκαίρι πλησιάζει.
Απ'την άλλη βέβαια όταν βλέπεις τον συνήθως άνοιωθο Φώτση να σουτάρει τη μπάλα στη λήξη από τα νεύρα του αφού έβγαλε πριν λίγο πάσα στο τίποτα για 2η φορά, καταλαβαίνεις πως κάτι πάει λάθος. Περίεργο γιατί ο πρόεδρος έχει βγάλει ήδη αποτυχημένη τη χρονιά και δεν τον νοιάζει ο τίτλος. Άρα προς τι τα νεύρα; Κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πλέον άγχος. Ευτυχώς οι υπόλοιποι παίχτες το πιάσανε το νόημα και το πήγαν χαλααααραααααά το ματσάκι.

Δεν μου μυρίζει καλά η κατάληξη φέτος. Ελπίζω να έχω λάθος και να βρεθεί κάποιο κίνητρο και να βγει κανά πάθος.
Για να δούμε.
louie
ξεκινησε η προετοιμασια για τους τελικους απο οτι βλεπω στα σχολια...
sacarame
Κύριοι οι τελικοί δεν άρχισαν ακόμα, οπότε έχετε καιρό μέχρι να αρχίσετε τα σφαξίματα....


Τα επίμαχα ποστ διεγράφησαν. Ποστ ανάλογου περιεχομένου και ο χρήστης του δεν θα έχει τη χαρά να γράψει στους τελικούς..
assistant
QUOTE(sacarame @ May 14 2014, 01:50 ) *
Κύριοι οι τελικοί δεν άρχισαν ακόμα, οπότε έχετε καιρό μέχρι να αρχίσετε τα σφαξίματα....


Τα επίμαχα ποστ διεγράφησαν. Ποστ ανάλογου περιεχομένου και ο χρήστης του δεν θα έχει τη χαρά να γράψει στους τελικούς..

Ενταξει δε σφαχτηκαμε κιολας.....διαφωνησαμε λιγο αλλα δεν προσβαλλε και κανεις τον αλλο....καλο ειναι να διαφωνεις,αν συμφωνουσαμε ολοι σε ολα δε θα ειχε κανενα ενδιαφερον η κυβεντα...τελος παντων σεβομαι τη δουλεια σας ο,τι δε σας κανει διαγραψτε το,δεν τρεχει τιποτα.
AKRG
Βλέποντας χθες το ματσάκι, αυτό ακριβώς φοβόμουν όταν έλεγα οτι η απομάκρυνση του Άρτζυ ήταν λάθος πρίν το τέλος της χρονιάς ή έστω τουλάχιστον ... από έναν κανονικό προπονητή. Είναι εμφανές πλέον οτι δεν υπάρχουν τα στοιχειώδη πλάνα σε αυτή την ομάδα ...
doctorjekil
QUOTE(gspara @ May 13 2014, 21:41 ) *
Πολυ καλος....και γενικα πολυ καλος ο Παοκ,με ενα δυνατο 5αρι παιζει ευρωλιγκα αξιοπρεπεστατα!!

Αυτο το συμπερασμα το εβγαλες απο το χθεσινο ματς η γενικα απο την ολη του παρουσια την φετινη χρονια?
bbplayer
QUOTE (andykrg @ May 14 2014, 09:25 ) *
Βλέποντας χθες το ματσάκι, αυτό ακριβώς φοβόμουν όταν έλεγα οτι η απομάκρυνση του Άρτζυ ήταν λάθος πρίν το τέλος της χρονιάς ή έστω τουλάχιστον ... από έναν κανονικό προπονητή. Είναι εμφανές πλέον οτι δεν υπάρχουν τα στοιχειώδη πλάνα σε αυτή την ομάδα ...


προσωπικά δε βλέπω να έχει διαφοροποιηθεί κάτι δραματικά ούτε προς το καλύτερο ούτε προς το χειρότερο. η ομάδα εξακολουθεί να έχει επιθετικό πρόβλημα, θέλει και μερικές φορές τα καταφέρνει να παίξει πιο γρήγορα ακόμα και στο 5 vs 5 , αμυντικά δεν έχει χάσει κάτι , απλώς χθες χάζευαν στο ξεκίνημα πράγμα που είχε καιρό να γίνει και μετά έτρεχαν και δεν έφταναν.

Επίσης η χρονιά τελειώνει και η συσσωρευμένη κούραση είναι πιο εμφανής από ποτέ. Π.χ Δε θυμάμαι ποτέ το Μήτσο να "κόβει' για να περιμένει τα Λάσμε. Το καλό είναι ότι έχει εμφανιστεί επιτέλους ο Μαυροκεφαλίδης.

Εκείνο που δε μου αρέσει είναι ο εκνευρισμός που μερικές είναι διάχυτος και μιλάω κυρίως για Φώτση και Μήτσο. Εχει βέβαια εξήγηση αλλά ειδικά αυτοί πρέπει να δίνουν το παράδειγμα και να μην παρασύρονται


QUOTE (assistant @ May 14 2014, 09:06 ) *
Ενταξει δε σφαχτηκαμε κιολας.....διαφωνησαμε λιγο αλλα δεν προσβαλλε και κανεις τον αλλο....καλο ειναι να διαφωνεις,αν συμφωνουσαμε ολοι σε ολα δε θα ειχε κανενα ενδιαφερον η κυβεντα...τελος παντων σεβομαι τη δουλεια σας ο,τι δε σας κανει διαγραψτε το,δεν τρεχει τιποτα.


+1
A.CAB
QUOTE(andykrg @ May 14 2014, 09:25 ) *
Βλέποντας χθες το ματσάκι, αυτό ακριβώς φοβόμουν όταν έλεγα οτι η απομάκρυνση του Άρτζυ ήταν λάθος πρίν το τέλος της χρονιάς ή έστω τουλάχιστον ... από έναν κανονικό προπονητή. Είναι εμφανές πλέον οτι δεν υπάρχουν τα στοιχειώδη πλάνα σε αυτή την ομάδα ...

Έτσι ακριβώς. Με φαντάσματα στον πάγκο δεν γίνεται δουλειά. Για να κερδίσει ο Αλβέρτης τον Μαυροκεφαλίδη έπρεπε να χάσει 4-5 αλλους πρώτα. Ένα βήμα μπροστά και δύο πίσω δείχνει το πράγμα μέχρι στιγμής.
gspara
QUOTE (doctorjekil @ May 14 2014, 10:18 ) *
Αυτο το συμπερασμα το εβγαλες απο το χθεσινο ματς η γενικα απο την ολη του παρουσια την φετινη χρονια?

Απο την συνολικη του εικονα μεσα στη χρονια........θεωρεις υπερβολικο που ανεφερα την ευρωλιγκα?
katharop
Προς τους παναθηναικούς του φόρουμ.Μπορείτε να μου εξηγήσετε για ποιους ακριβώς λόγους θέλετε να πάρουμε το πρωτάθλημα.Δεν το πάω αγωνιστικά.Αγωνιστικά λόγω οακα είμαστε φαβορί,αλλά πες οτι παίρνουμε το milko cup τι κέρδος θα έχει η ομάδα?Θα ρίξουμε στάχτη στα μάτια μας δηλαδή?Δεν λέω και εγώ θα δω τα ματς και εγώ κατα την ώρα τον μάτς θα φωνάξω θα πανηγυρίσω θα θα θα,,,,αλλά απο αντικειμενικής σκοπιάς αν το δεις χωρίς συναισθηματισμούς και ρομαντισμούς δεν βλέπω σε τι θα μας ευνοήσει

Η μόνη απάντηση που μου αρμόζει σαν λογικό αντεπιχείρημα είναι το "δεν θέλω να χάνω απο τον ολυμπιακό".
aionio talento
QUOTE(katharop @ May 14 2014, 13:35 ) *
Προς τους παναθηναικούς του φόρουμ.Μπορείτε να μου εξηγήσετε για ποιους ακριβώς λόγους θέλετε να πάρουμε το πρωτάθλημα.Δεν το πάω αγωνιστικά.Αγωνιστικά λόγω οακα είμαστε φαβορί,αλλά πες οτι παίρνουμε το milko cup τι κέρδος θα έχει η ομάδα?Θα ρίξουμε στάχτη στα μάτια μας δηλαδή?Δεν λέω και εγώ θα δω τα ματς και εγώ κατα την ώρα τον μάτς θα φωνάξω θα πανηγυρίσω θα θα θα,,,,αλλά απο αντικειμενικής σκοπιάς αν το δεις χωρίς συναισθηματισμούς και ρομαντισμούς δεν βλέπω σε τι θα μας ευνοήσει

Η μόνη απάντηση που μου αρμόζει σαν λογικό αντεπιχείρημα είναι το "δεν θέλω να χάνω απο τον ολυμπιακό".



Aυτην την αναρτηση σου (ΣΕΒΑΣΤΗ ΑΠΟΛΥΤΩΣ) καντην και σε ενα topic ΑΡΕΙΑΝΩΝ που ειχαν μαθει μια 10ετια να ειναι
ΚΡΑΤΑΙΟΙ πηραν 15 τιτλους επαιξαν σε 3 f4 και εμειναν 82 αγωνες αηττητοι δλδ 3,5 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ !!!!! Τοτε τους
φαινοταν ρουτινα (οπως εσενα τωρα) Σημερα που ειναι 23 χρονια χωρις πρωταθλημα η Ψυχουλα τους το ξερει ! Εκει που
θελω να καταληξω ειναι οτι ενω καλα τα λες ΚΑΝΕΝΑΣ τιτλος (εαν φυσικα εισαι 1ος εχεις πλεονεκτημα κλπ κλπ) δεν πρεπει
να ''αφηνεται'' γιατι ποτε δεν μπορεις να ξερεις . . .
bbplayer
QUOTE (katharop @ May 14 2014, 16:35 ) *
Προς τους παναθηναικούς του φόρουμ.Μπορείτε να μου εξηγήσετε για ποιους ακριβώς λόγους θέλετε να πάρουμε το πρωτάθλημα.Δεν το πάω αγωνιστικά.Αγωνιστικά λόγω οακα είμαστε φαβορί,αλλά πες οτι παίρνουμε το milko cup τι κέρδος θα έχει η ομάδα?Θα ρίξουμε στάχτη στα μάτια μας δηλαδή?Δεν λέω και εγώ θα δω τα ματς και εγώ κατα την ώρα τον μάτς θα φωνάξω θα πανηγυρίσω θα θα θα,,,,αλλά απο αντικειμενικής σκοπιάς αν το δεις χωρίς συναισθηματισμούς και ρομαντισμούς δεν βλέπω σε τι θα μας ευνοήσει

Η μόνη απάντηση που μου αρμόζει σαν λογικό αντεπιχείρημα είναι το "δεν θέλω να χάνω απο τον ολυμπιακό".


άλλο το ένα άλλο το άλλο. σταχτη στα μάτια δε μπορεί να ρίξει κανείς σε κανενός πια.

Είναι η τρίτη χρονιά που θα είμαστε καναπεδάτοι στο ΦΦ και στα 3 από τα 5 ματς κακοποιούμε το άθλημα. Ότι κάνουμε το κάνουμε από το πάθος των παιχτών και το βάρος της φανέλας. Πια θεωρώ ότι τελειώσαμε με τις στάχτες.

Το να μην παλέψεις γα το πρωτάθλημα το θεωρώ πέρα για πέρα παράλογο. Και ειδικά για τους παίχτες και τον αθλητικό τους εγωισμό.

Ότι είναι να κάνει ή να μην κάνει ο ΔΓ για ομάδα δε νομίζω ότι θα επηρεαστεί από την κατάκτηση ή όχι του πρωταθλήματος. Πλέον δε μπορεί ούτε ο ίδιος να παραμυθιάσει τον εαυτό του.

Επειτα είναι και το άλλο . Για να μην πάρει ένα ακόμα ο Μήτσος?? (για να σε δω τώρα... tongue.gif )
doctorjekil
QUOTE(gspara @ May 14 2014, 15:42 ) *
Απο την συνολικη του εικονα μεσα στη χρονια........θεωρεις υπερβολικο που ανεφερα την ευρωλιγκα?

Ναι,υπερβολικο μου φαινεται,καλη ομαδα ο παοκ για την α1 αλλα οπως εδειξε και στο γιουροκαπ δεν μπορει να σταθει σε υψηλο επιπεδο ακομα και αν ειχε εναν καλο σεντερ οπως λες
louie
QUOTE (katharop @ May 14 2014, 16:35 ) *
Προς τους παναθηναικούς του φόρουμ.Μπορείτε να μου εξηγήσετε για ποιους ακριβώς λόγους θέλετε να πάρουμε το πρωτάθλημα.Δεν το πάω αγωνιστικά.Αγωνιστικά λόγω οακα είμαστε φαβορί,αλλά πες οτι παίρνουμε το milko cup τι κέρδος θα έχει η ομάδα?Θα ρίξουμε στάχτη στα μάτια μας δηλαδή?Δεν λέω και εγώ θα δω τα ματς και εγώ κατα την ώρα τον μάτς θα φωνάξω θα πανηγυρίσω θα θα θα,,,,αλλά απο αντικειμενικής σκοπιάς αν το δεις χωρίς συναισθηματισμούς και ρομαντισμούς δεν βλέπω σε τι θα μας ευνοήσει

Η μόνη απάντηση που μου αρμόζει σαν λογικό αντεπιχείρημα είναι το "δεν θέλω να χάνω απο τον ολυμπιακό".



κοιτα δεν ειναι λογικο καθε πρωταθλημα να σου ριχνει σταχτη στα ματια και να χαλαει τον προγραμματισμο της επομενης χρονιας. η λογικη λεει οτι ναι περσι το παθαμε αυτο αλλα φετος ξερουμε απο την περσινη ομαδα και κατανοουμε οτι και με πρωταθλημα δεν κανουμε κατι.

ασε που οι καταστασεις εχουν αλλαξει. περσι ηταν η πρωτη χρονια της μεγαλης αλλαγης και ημασταν overachiever με νταμπλ και μια ανασα πριν το φαιναλ 4. φετος ομως ανεβηκε ο πηχης και συμφωνα με τις δηλωσεις του δγ πηγαιναμε για το 7ο οποτε αποτυχαμε. επισης μετα απο τοσες νικες επι του ολυμπιακου απο περσι(δεν το λεω υποτιμητικα για τον ολυμπιακο) δεν μας εκπλησσει καθολου το να το παρουμε. ισα ισα ειμαστε το φαβορι.

και ο δγ εχει ηδη πει οτι αποτυχαμε, για αλλο λογο βεβαια. αν λοιπον ο γιαννακοπουλος δεν εχει σκοπο να φτιαξει σοβαρη ομαδα και να κανει μια σοβαρη επενδυση σε παιχτες και προπονητη δεν θα το κανει. και δεν θα χρειαστει ουτε σταχτη στα ματια ουτε τιποτα. οποτε γιατι να μην παρουμε εναν τιτλο αφου τον διεκδικουμε;

δεν θα στεναχωρηθω καθολου αν δεν τον παρουμε γιατι ηδη εχω απογοητευτει με την εικονα που παρουσιασε μια ομαδα που ξαναλεω ειχε θεσει ως στοχο το 7ο οποτε το παρουμε δεν το παρουμε η χρονια δεν σωζεται. αλλα ενας τιτλος ειναι ενας τιτλος, δεν τον πεταμε κιολας.
Marciulionis
QUOTE(katharop @ May 14 2014, 15:35 ) *
Προς τους παναθηναικούς του φόρουμ.Μπορείτε να μου εξηγήσετε για ποιους ακριβώς λόγους θέλετε να πάρουμε το πρωτάθλημα.Δεν το πάω αγωνιστικά.Αγωνιστικά λόγω οακα είμαστε φαβορί,αλλά πες οτι παίρνουμε το milko cup τι κέρδος θα έχει η ομάδα?Θα ρίξουμε στάχτη στα μάτια μας δηλαδή?Δεν λέω και εγώ θα δω τα ματς και εγώ κατα την ώρα τον μάτς θα φωνάξω θα πανηγυρίσω θα θα θα,,,,αλλά απο αντικειμενικής σκοπιάς αν το δεις χωρίς συναισθηματισμούς και ρομαντισμούς δεν βλέπω σε τι θα μας ευνοήσει

Η μόνη απάντηση που μου αρμόζει σαν λογικό αντεπιχείρημα είναι το "δεν θέλω να χάνω απο τον ολυμπιακό".


Πρώτον, οι ομάδες που κάνουν πρωταθλητισμό, παίζουν για να κερδίζουν πρωταθλήματα.
Δεύτερον, σου αντιστρέφω το ερώτημα, ΤΙ θα κερδίσει η ομάδα, αν ΔΕΝ κερδίσει το πρωτάθλημα? Δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα ωφέλιμο από τη μη κατάκτηση του πρωταθλήματος...
assistant
QUOTE(bbplayer @ May 14 2014, 22:18 ) *
άλλο το ένα άλλο το άλλο. σταχτη στα μάτια δε μπορεί να ρίξει κανείς σε κανενός πια.

Είναι η τρίτη χρονιά που θα είμαστε καναπεδάτοι στο ΦΦ και στα 3 από τα 5 ματς κακοποιούμε το άθλημα. Ότι κάνουμε το κάνουμε από το πάθος των παιχτών και το βάρος της φανέλας. Πια θεωρώ ότι τελειώσαμε με τις στάχτες.

Το να μην παλέψεις γα το πρωτάθλημα το θεωρώ πέρα για πέρα παράλογο. Και ειδικά για τους παίχτες και τον αθλητικό τους εγωισμό.

Ότι είναι να κάνει ή να μην κάνει ο ΔΓ για ομάδα δε νομίζω ότι θα επηρεαστεί από την κατάκτηση ή όχι του πρωταθλήματος. Πλέον δε μπορεί ούτε ο ίδιος να παραμυθιάσει τον εαυτό του.

Επειτα είναι και το άλλο . Για να μην πάρει ένα ακόμα ο Μήτσος?? (για να σε δω τώρα... tongue.gif )

....2η χρονια θα εισαι καναπεδατος σε φαιναλ-4......το 2012 ησουνα παρων στην Πολη.
priest
Παναθηναικος και πρωταθλητισμος πανε πακετο(τουλαχιστον στο μπασκετ) συνεπως θελω το πρωταθλημα για να τελειωσει ευχαριστα η χρονια,αρκει αυτο να μην αποτελεσει μια δικαιολογια για να μεινει ο Αλβερτης στον παγκο,να μην γινουν αλλαγες στην ομαδα αλλα και να συνεχισει το παραμυθι για το 7ο ο Γιαννακοπουλος.

Εμενα αυτο που με απασχολει ειναι ο εκνευρισμος των παλιων,η αδιαφορια του Λασμε,το ντεφορμαρισμα των Ματσιουλις,Καρρυ, η τραγικη χρονια του Μπραμου και η απογοητευτικη χρονια των Παππα και Γιανκοβιτς.


Συνεπως αναρωτιεμαι πως γινεται ο προπονητης Αλβερτης να τα λυσει ολα αυτα τοσο συντομα και να παρουμε ξανα το πρωταθλημα.

louie
QUOTE (priest @ May 14 2014, 23:22 ) *
Παναθηναικος και πρωταθλητισμος πανε πακετο(τουλαχιστον στο μπασκετ) συνεπως θελω το πρωταθλημα για να τελειωσει ευχαριστα η χρονια,αρκει αυτο να μην αποτελεσει μια δικαιολογια για να μεινει ο Αλβερτης στον παγκο,να μην γινουν αλλαγες στην ομαδα αλλα και να συνεχισει το παραμυθι για το 7ο ο Γιαννακοπουλος.

Εμενα αυτο που με απασχολει ειναι ο εκνευρισμος των παλιων,η αδιαφορια του Λασμε,το ντεφορμαρισμα των Ματσιουλις,Καρρυ, η τραγικη χρονια του Μπραμου και η απογοητευτικη χρονια των Παππα και Γιανκοβιτς.


Συνεπως αναρωτιεμαι πως γινεται ο προπονητης Αλβερτης να τα λυσει ολα αυτα τοσο συντομα και να παρουμε ξανα το πρωταθλημα.


εχτες οι οδηγιες του αλβερτη στα ταιμ αουτ ηταν "πλακα μου κανετε;" και "σοβαρευτειτε". γιατι πολυ απλα δεν ειναι προπονητης. ηταν πολυ καλος στο να πορωνει τους παιχτες ειτε σαν τιμ μανατζερ ειτε σαν παιχτης παλιοτερα αλλα αυτο δεν σε κανει προπονητη. λειτουργησε σαν ενεση ψυχολογιας για καποιο καιρο αλλα δεν γινεται αυτο να ειναι το πλανο σου για το μελλον.

κι εμενα με ενοχλει η σταση καποιων παιχτων. χτες οι μονοι που παλευαν ηταν ο μητσος και ο φωτσης γιατι ειναι αυτοι που ειναι, καταλαβαινουν την φανελα που φορανε και δεν ανεχονται την ηττα και φυσικα ο μαυροκεφαλιδης που γενικα ειναι ανεβασμενος με τον αλβερτη. μετα εχεις καποιους ξενους στυλ καρι και ραιτ που προφανως ξερουν οτι ειναι εκτος ομαδας για του χρονου να κανουν κατι παιδιαστικα λαθη με αδιαφορια και επισης τον λασμε πολυ αδιαφορο(αλλα για τον οποιο δεν νομιζω οτι στους τελικους θα εχει τετοια σταση).

δεν νομιζω οτι εχει σχεση η αδιαφορια και η υποτιμηση που εδειξαν στον παοκ με το πως θα εμφανιστουν στους τελικους αλλα και παλι πρεπει να καταλαβαινουν που βρισκονται.
HackerBaby
Ειμαι 22 χρονων και δεν εχω ξαναδει τον παναθηναικο να παιζει τοσο ασχημο μπασκετ οσο φετος ποτε...
gspara
Ισως τελικα δεν ειναι απλα υποτιμηση του αντιπαλου και χαλαροτητα και το προβλημα ειναι μεγαλυτερο.Συμπτωση επαναλαμβανομενη.......
HackerBaby
Μακαρι να χασουμε σημερα μπας και ξυπνησουν λιγο
Dred11
QUOTE (HackerBaby @ May 15 2014, 19:28 ) *
Ειμαι 22 χρονων και δεν εχω ξαναδει τον παναθηναικο να παιζει τοσο ασχημο μπασκετ οσο φετος ποτε...

Λογικό. Πάντως παίζουν και οι άλλοι μπάσκετ. Πάρα πολύ καλός ο ΠΑΟΚ. Ο Κούπερ θα γίνει ανάρπαστος από ομάδες της Ευρωλίγκας. Ο Τσαιρέλης είναι ο Λοβέρν των φτωχών.
Zoys
QUOTE(gspara @ May 15 2014, 19:32 ) *
Ισως τελικα δεν ειναι απλα υποτιμηση του αντιπαλου και χαλαροτητα και το προβλημα ειναι μεγαλυτερο.Συμπτωση επαναλαμβανομενη.......

Ακριβώς. Εκτός του ότι οι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν πήραν το μάθημα τους (απαράδεκτη εικόνα...) δεν αντιμετωπίζουν μια αδιάφορη μέτρια ομάδα, αλλά έναν εξαιρετικό ΠΑΟΚ, καλοδουλεμένο, αποδοτικότατο και με παίκτες που φαίνεται να τους περισσεύει το κίνητρο. Αξίζουν μια νίκη σε αυτή τη σειρά, αν και έτσι κι αλλιώς αξίζουν συγχαρητήρια στον Δικέφαλο για αυτές τις εμφανίσεις.
D-Wade
QUOTE(Dred11 @ May 15 2014, 19:35 ) *
. Ο Τσαιρέλης είναι ο Λοβέρν των φτωχών.

Ο Λοβερν είναι ο Τσαιρέλης των φτωχών
t0ny3
Που δειχνει το ματς ρε παιδια; Η ΝΕΡΙΤ σε εμενα δειχνει Σαμαρα...
bbplayer
τα πάντα αρχίζουν και τελειώνουν στην απίστευτη γύμνια της ομάδας στα γκαρντ. Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο χάλι ακόμα και σε υποδεέστερες ομάδες. ας τελειώσει όπως τελειώσει η σεζόν για αν τελειώσει μαζί και το μαρτύριό μας

QUOTE (t0ny3 @ May 15 2014, 19:51 ) *
Που δειχνει το ματς ρε παιδια; Η ΝΕΡΙΤ σε εμενα δειχνει Σαμαρα...


είπαν χθες ότι έφτιαξαν ένα NERIT sport και ότι από σήμερα και μετά θα δείχνει όλα τα αθλητικά εκεί. Αν έχεις ψηφιακό σήμα, ψάξε τη μπάντα , θα το βρεις. Αν δεν έχεις, όπως εγώ, μόνο από stream
louie
QUOTE (t0ny3 @ May 15 2014, 19:51 ) *
Που δειχνει το ματς ρε παιδια; Η ΝΕΡΙΤ σε εμενα δειχνει Σαμαρα...


νεριτ hd

QUOTE (bbplayer @ May 15 2014, 19:53 ) *
τα πάντα αρχίζουν και τελειώνουν στην απίστευτη γύμνια της ομάδας στα γκαρντ. Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο χάλι ακόμα και σε υποδεέστερες ομάδες. ας τελειώσει όπως τελειώσει η σεζόν για αν τελειώσει μαζί και το μαρτύριό μας


να σε ρωτησω κατι ρε συ bbplayer, εσυ που γενικα δεν τον εχεις και σε μεγαλη εκτιμηση τον παππα, δεν πιστευεις ομως οτι με αυτα τα χαλια των αμερικανων γκαρντ και του ουκιτς οι οποιοι ειναι να παρουν ποδι το καλοκαιρι δεν θα επρεπε να παιζει περισσοτερο ο παππας; καλως ή κακως οι αλλοι σερνονται και δεν εχουν μελλον στην ομαδα, γιατι να μην παιζει ο παππας και να παιρνει και πρωτοβουλιες αφου αυτον θα τον κρατησουμε... ειναι τελειως παραλογο να επιμενει στον καρι που εδω και ποσο καιρο δεν μπορει να βαλει ουτε λει απ και δεν προκειται να μεινει στην ομαδα και να παιζει περισσοτερο απο τον παππα και να παιρνει περισσοτερες προσπαθειες.
Zoys
Στη συχνότητα του TV5 παίζει.
bbplayer
QUOTE (louie @ May 15 2014, 19:59 ) *
νεριτ hd



να σε ρωτησω κατι ρε συ bbplayer, εσυ που γενικα δεν τον εχεις και σε μεγαλη εκτιμηση τον παππα, δεν πιστευεις ομως οτι με αυτα τα χαλια των αμερικανων γκαρντ και του ουκιτς οι οποιοι ειναι να παρουν ποδι το καλοκαιρι δεν θα επρεπε να παιζει περισσοτερο ο παππας; καλως ή κακως οι αλλοι σερνονται και δεν εχουν μελλον στην ομαδα, γιατι να μην παιζει ο παππας και να παιρνει και πρωτοβουλιες αφου αυτον θα τον κρατησουμε... ειναι τελειως παραλογο να επιμενει στον καρι που εδω και ποσο καιρο δεν μπορει να βαλει ουτε λει απ και δεν προκειται να μεινει στην ομαδα και να παιζει περισσοτερο απο τον παππα και να παιρνει περισσοτερες προσπαθειες.


συμφωνώ. θεωρώ ότι αυτό πιστεύουμε όλοι louie.

Kai μια και το'φερε η κουβέντα, από πολλά μπορεί να έχουμε παράπονο αλλά όχι από τον επαγγελματισμό τους. Το περιορισμένο rotation όλη τη χρονιά τους έχει ξεζουμίσει και αυτό είναι τώρα που τελειώνει η χρονιά πολύ φανερό. Δεν έχουν ενεργεια μέσα τους
Dred11
Πάντως όσο και ντεφορμέ να είναι κάποιοι στον Παναθηναικό κανονικά η διαφορά επιπέδου έπρεπε να φαίνεται στο παρκέ. Το ότι αυτό δεν συμβαίνει νομίζω είναι θέμα προπονητικού επιτελείου. Ο Σούλης μας έχει διαβάσει τέλεια και μεις δεν έχουμε απάντηση σε επίπεδο τακτικής.
louie
QUOTE (bbplayer @ May 15 2014, 20:04 ) *
συμφωνώ. θεωρώ ότι αυτό πιστεύουμε όλοι louie.

Kai μια και το'φερε η κουβέντα, από πολλά μπορεί να έχουμε παράπονο αλλά όχι από τον επαγγελματισμό τους. Το περιορισμένο rotation όλη τη χρονιά τους έχει ξεζουμίσει και αυτό είναι τώρα που τελειώνει η χρονιά πολύ φανερό. Δεν έχουν ενεργεια μέσα τους


σωστο κι αυτο για το ροτεισον αλλα δεν βαζουμε μυαλο. ακομα και τωρα οι ξεζουμισμενοι, τραυματιες και γερασμενοι περιμενουμε να τραβηξουν κουπι. εε αυτο ειναι απλα χαζομαρα

QUOTE (Dred11 @ May 15 2014, 20:05 ) *
Πάντως όσο και ντεφορμέ να είναι κάποιοι στον Παναθηναικό κανονικά η διαφορά επιπέδου έπρεπε να φαίνεται στο παρκέ. Το ότι αυτό δεν συμβαίνει νομίζω είναι θέμα προπονητικού επιτελείου. Ο Σούλης μας έχει διαβάσει τέλεια και μεις δεν έχουμε απάντηση σε επίπεδο τακτικής.


ο σουλης ειναι πολυ καλος προπονητης. και ειναι κανονικος προπονητης...
SteveNashidis
QUOTE(t0ny3 @ May 15 2014, 19:51 ) *
Που δειχνει το ματς ρε παιδια; Η ΝΕΡΙΤ σε εμενα δειχνει Σαμαρα...



http://webtv.nerit.gr/nerit2-live/ Και εδώ στο site της NEΡΙΤ !

Όποτε θέλει ο ΠΑΟ πατάει γκάζι για πλάκα ! Θέμα διάθεσης δηλαδή και όχι ικανότητας !
bbplayer
QUOTE (louie @ May 15 2014, 20:07 ) *
σωστο κι αυτο για το ροτεισον αλλα δεν βαζουμε μυαλο. ακομα και τωρα οι ξεζουμισμενοι, τραυματιες και γερασμενοι περιμενουμε να τραβηξουν κουπι. εε αυτο ειναι απλα χαζομαρα



ο σουλης ειναι πολυ καλος προπονητης. και ειναι κανονικος προπονητης...


δες πόσες φορές περνάει η μπάλα από τα χέρια του ΔΔ σε κάθε επίθεση και τι προσπαθεί να κάνει, και μετά έχουμε και την απαίτηση να το σκοράρει κιόλας. δε γίνονται αυτά. απλά δε γίνονται. όχι από το ΔΔ ούτε από το θεό τον ίδιο
Dred11
Μπράβο ακόμα μια φορά στον ΠΑΟΚ. Δυστυχώς χωρίς κόσμο να πηγαίνει πια στο μπάσκετ, είναι πολύ δύσκολο να βρει λεφτά για να κάνει το κάτι παρά πάνω. Από τη μια θα ήθελα να δω στον Παναθηναικό τον DJ και τον Τσαιρέλη του χρόνου, από την άλλη δεν μ' αρέσει να βλέπω τέτοιες νοικοκυρεμένες ομάδες να διαλύονται.
North_gato
Το τεταρτο δεκαλεπτο δεν το ειδα, ουτε ξερω το τελικο αποτελεσμα, αλλα ειδα το ιδιο εργο με προχτες. Κατι αδιαφορα παληκαρια.
Εχουν την εντυπωση η τη σιγουρια οτι και ετσι θα περασουν και ψευτοπαιζουν.
louie
ο κουπερ 16 ποντους, 12 ασσιστ και 28 ρανκινγκ. τρομερο μπασκετικο iq και court vision. αν το παμε οικονομικα και δεν κανουμε την μεγαλη υπερβαση στον ασσο(που πρεπει παντως να γινει) ο κουπερ ειναι πολυ καλη περιπτωση.
bbplayer
QUOTE (Dred11 @ May 15 2014, 20:51 ) *
Μπράβο ακόμα μια φορά στον ΠΑΟΚ. Δυστυχώς χωρίς κόσμο να πηγαίνει πια στο μπάσκετ, είναι πολύ δύσκολο να βρει λεφτά για να κάνει το κάτι παρά πάνω. Από τη μια θα ήθελα να δω στον Παναθηναικό τον DJ και τον Τσαιρέλη του χρόνου, από την άλλη δεν μ' αρέσει να βλέπω τέτοιες νοικοκυρεμένες ομάδες να διαλύονται.


αν φτάσουμε σε αυτό το σημείο κλάφτα. πάντως νομίζω ότι στα ματς της ευρωλίγκας είχε κόσμο φέτος. στο πρωτάθλημα δεν πήγαιναν έτσι κι αλλιώς
tsouras o.a.c
Πραγματικα ομως,πονεσαν τα ματια μας και προχτες και σημερα!
bbplayer
QUOTE (tsouras o.a.c @ May 15 2014, 21:02 ) *
Πραγματικα ομως,πονεσαν τα ματια μας και προχτες και σημερα!


εμείς έχουμε μάθει από τον Πεδουλάκη δυο χρόνια τώρα και έχουμε συνηθίσει tongue.gif
tsouras o.a.c
Με βραστο νερο,μακαρονια και ντοματοπελτε δεν γινεται να θες να φτιαξεις αστακομακαροναδα....ιδιως οταν ο πελτες παει και προς ημερομηνια ληξης(ΔΔ) tongue.gif tongue.gif tongue.gif κι εσυ θες να τον βαλεις μεχρι τελευται ασταγονα
katharop
QUOTE (bbplayer @ May 15 2014, 20:58 ) *
αν φτάσουμε σε αυτό το σημείο κλάφτα. πάντως νομίζω ότι στα ματς της ευρωλίγκας είχε κόσμο φέτος. στο πρωτάθλημα δεν πήγαιναν έτσι κι αλλιώς

για τον παοκ μιλούσε ο dred οχι για μας.Οσο για αυτό που είπα χθές, προφανώς και θέλω να πάρουμε το πρωτάθλημα.Αλλα έχεις εναν κυκλοθυμικό πρόεδρο ο οποίος μπορεί να επαναπαυτεί αν κερδίσει πάλι το πρωτάθλημα και νομίζω οτι ένα σοκ δεν θα ήταν ασχημο.(κατακτηση πρωταθλήματος απο ολυμπιακό δλδ).Εγώ πάντως όταν άκουσα το μπάτζετ του πάοκ σσ 300.000 ευρώ ξενέρωσα.Μερικοί νομίζουν οτι έχουν ασυλία.Ρε που νομίζετε οτι παίζετε? ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ?Ομάδα με 300.000 ευρώ μπάτζετ κάνει derby τα ματς μέσα στο οάκα και οι δικοί μας κατεβαίνουν για τον απογευματινό καφέ στο οάκα.Οποιος δεν αντέχει το βάρος της φανέλας να σηκωθεί να φύγει .Εδώ δεν είμαστε ούτε μάλαγα ούτε παρτιζάν ούτε αρμάνι ούτε καχα λαμποράλ.εδω είναι παναθηναικός.Πρέπει να βάζει ο διαμαντίδης 17 πόντους και να παίζει 30 λεπτά?για να νικήσουμε τον πάοκ?Είμαστε σοβαροί τώρα?
bbplayer
QUOTE (katharop @ May 15 2014, 21:15 ) *
για τον παοκ μιλούσε ο dred οχι για μας.


οκ, σόρυ δεν κατάλαβα


QUOTE
για αυτό που είπα χθές, προφανώς και θέλω να πάρουμε το πρωτάθλημα.Αλλα έχεις εναν κυκλοθυμικό πρόεδρο ο οποίος μπορεί να επαναπαυτεί αν κερδίσει πάλι το πρωτάθλημα και νομίζω οτι ένα σοκ δεν θα ήταν ασχημο.(κατακτηση πρωταθλήματος απο ολυμπιακό δλδ).Εγώ πάντως όταν άκουσα το μπάτζετ του πάοκ σσ 300.000 ευρώ ξενέρωσα.Μερικοί νομίζουν οτι έχουν ασυλία.Ρε που νομίζετε οτι παίζετε? ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ?Ομάδα με 300.000 ευρώ μπάτζετ κάνει derby τα ματς μέσα στο οάκα και οι δικοί μας κατεβαίνουν για τον απογευματινό καφέ στο οάκα.Οποιος δεν αντέχει το βάρος της φανέλας να σηκωθεί να φύγει .Εδώ δεν είμαστε ούτε μάλαγα ούτε παρτιζάν ούτε αρμάνι ούτε καχα λαμποράλ.εδω είναι παναθηναικός.Πρέπει να βάζει ο διαμαντίδης 17 πόντους και να παίζει 30 λεπτά?για να νικήσουμε τον πάοκ?Είμαστε σοβαροί τώρα?


θα δείξει. κάτι είπε ο Λουκάς προχθές για μίνι προετοιμασία μετά τα ματς με την ΤΣΣΚΑ. Εάν ισχύει, τότε θα ήταν προσανατολισμένη να τους "βγει" σε λίγο και όχι ακόμα. Εγώ πάντως περισσότερο κουρασμένους τους βλέπω. Δε μου κάνουν για αδιάφοροι. Επίσης όπως και να' ναι στα τελικά θα παρουσιαστούν καλύτεροι. Θα "πεθάνουν" στο παρκέ, το έχουν ξανακάνει. Εάν αυτό θα είναι αρκετό, θα το διαπιστώσουμε σύντομα
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ May 15 2014, 20:57 ) *
ο κουπερ 16 ποντους, 12 ασσιστ και 28 ρανκινγκ. τρομερο μπασκετικο iq και court vision. αν το παμε οικονομικα και δεν κανουμε την μεγαλη υπερβαση στον ασσο(που πρεπει παντως να γινει) ο κουπερ ειναι πολυ καλη περιπτωση.


Αστον κατω τον Κουπερ! Τον εχω προτεινει εγω απεναντι εδω και εβδομαδες! smiley.gif

Παντως βλεποντας τους μεχρι στιγμης ημιτελικους μου ερχεται στο μυαλο η εικονα των 2 προηγουμενων ετων στα πλει οφ. Προπερσι ο Παναθηναικος εδειχνε να μην παταει καλα, εχασε στη Ροδο απ τον Κολοσσο και τελικα εχασε το πρωταθλημα. Περσι ο Ολυμπιακος εδειχνε να μην παταει καλα, δυσκολευτηκε περισσοτερο απ το αναμενομενο στην Πατρα και νομιζω και απο το Ρεθυμνο και εχασε με 0-3. Φετος ο Παναθηναικος δυσκολευεται μεσα στο ΟΑΚΑ απ τον ΠΑΟΚ, ενω ο Ολυμπιακος καθαρισε τον(κακιστο προχτες) Πανιωνιο σαν αυγο στο πρωτο ματς και εχει διαφορα ασφαλειας στο δευτερο. Σημαινει κατι αραγε για τους τελικους?
provat
QUOTE(bbplayer @ May 15 2014, 21:22 ) *
θα δείξει. κάτι είπε ο Λουκάς προχθές για μίνι προετοιμασία μετά τα ματς με την ΤΣΣΚΑ. Εάν ισχύει, τότε θα ήταν προσανατολισμένη να τους "βγει" σε λίγο και όχι ακόμα. Εγώ πάντως περισσότερο κουρασμένους τους βλέπω. Δε μου κάνουν για αδιάφοροι. Επίσης όπως και να' ναι στα τελικά θα παρουσιαστούν καλύτεροι. Θα "πεθάνουν" στο παρκέ, το έχουν ξανακάνει. Εάν αυτό θα είναι αρκετό, θα το διαπιστώσουμε σύντομα


Ο ΠΑΟΚ δεν εχει ουτε το βαθος παγκου ουτε την ψυχολογια για να παρει νικη. Θα σκουπισει ο Παναθηναικος.
Και εγω περιμενω διαφορετικο προσωπο στους τελικους. Το ΟΑΚΑ εξ αλλου δεν θα ειναι αδειο.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 15 2014, 21:57 ) *
Σημαινει κατι αραγε για τους τελικους?



Αν εισαι προληπτικος ναι.
bbplayer
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 15 2014, 21:57 ) *
Αστον κατω τον Κουπερ! Τον εχω προτεινει εγω απεναντι εδω και εβδομαδες! smiley.gif

Παντως βλεποντας τους μεχρι στιγμης ημιτελικους μου ερχεται στο μυαλο η εικονα των 2 προηγουμενων ετων στα πλει οφ. Προπερσι ο Παναθηναικος εδειχνε να μην παταει καλα, εχασε στη Ροδο απ τον Κολοσσο και τελικα εχασε το πρωταθλημα. Περσι ο Ολυμπιακος εδειχνε να μην παταει καλα, δυσκολευτηκε περισσοτερο απ το αναμενομενο στην Πατρα και νομιζω και απο το Ρεθυμνο και εχασε με 0-3. Φετος ο Παναθηναικος δυσκολευεται μεσα στο ΟΑΚΑ απ τον ΠΑΟΚ, ενω ο Ολυμπιακος καθαρισε τον(κακιστο προχτες) Πανιωνιο σαν αυγο στο πρωτο ματς και εχει διαφορα ασφαλειας στο δευτερο. [b]Σημαινει κατι αραγε για τους τελικους?[/b]



σημαίνει ότι ο mod προσπαθεί να ερμηνεύσει πάλι τα σημάδια, σαν τον "γέροντα" Πάβελ από το Κρασνογιαρσκ ένα πράμα tongue.gif
paodynasty
QUOTE(louie @ May 15 2014, 20:07 ) *
σωστο κι αυτο για το ροτεισον αλλα δεν βαζουμε μυαλο. ακομα και τωρα οι ξεζουμισμενοι, τραυματιες και γερασμενοι περιμενουμε να τραβηξουν κουπι. εε αυτο ειναι απλα χαζομαρα



ο σουλης ειναι πολυ καλος προπονητης. και ειναι κανονικος προπονητης...


++ ο Σούλης έχει ζορίσει (ουκ ολίγες φορές) ακόμα και το Ζοτς και μάλιστα σε καλύτερες μας χρονιές ίσως να αξίζει μια ευκαιρία

Βασικά αν δεν την αξίζει ο Σούλης δεν την αξίιζει κανείς άλλος Ελληνας (από την Α1)
aionio talento
QUOTE(paodynasty @ May 15 2014, 19:58 ) *
++ ο Σούλης έχει ζορίσει (ουκ ολίγες φορές) ακόμα και το Ζοτς και μάλιστα σε καλύτερες μας χρονιές ίσως να αξίζει μια ευκαιρία

Βασικά αν δεν την αξίζει ο Σούλης δεν την αξίιζει κανείς άλλος Ελληνας (από την Α1)



ΑΠΟΛΥΤΑ σωστος ! και ασχετα αν ερθει η οχι σε ΠΑΟ ο Σουλης επειδη δεν ειναι του . . . ΣΥΝΑΦΙΟΥ !! ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ σαν coach ! μιλαμε για ανθρωπο που προπονητικα ''παταει''' (με μεγαλη συνεπεια και αποτελεσματα) πανω
σε 4 δεκαετιες !!!!! (απο τελη 80ς) και ομως δεν πηρε ποτέ του την μεγαλη ευκαιρια ! Οταν μαλιστα σε παγκο των 2 αιωνιων
καποτε ''καθισε'' ο Ζουρος που ''εσκασέ'' απο το πουθενα στα 35 του !!!
Reggie Miller 31
Μετά απο τα 2 παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ, συνεχίζετε να επιμένετε ότι ο Παππάς είναι παικτης για ομάδα επιπέδου Παναθηναϊκού;;;;

Πράγματι πολύ καλός ο Κούπερ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.