Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Boston Celtics
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
colonel gomelsky
Τα τελευταία 2 χρόνια ακούγεται για τους Σελτικς μονότονα το "Φέτος είναι η τελευταία τους ευκαιρία" (με αυτή τη σύνθεση). Αν και τις προηγούμενες χρονιές ακούγονταν κάπως υπερβολικό, φέτος πιστεύω ότι ισχύει.

Φέτος, σε αντίθεση με την περσινή χρονιά, δεν έχουν τους τραυματισμούς και έχουν αρκετό βάθος ειδικά στους ψηλούς. Αν συντρέξει η συγκυρία να κάνουν οι Big three (και οι 3) καλά παιχνίδια στους τελικούς (όχι τέλεια) πιστεύω ότι οι Σέλτικς μπορούν να πάρουν την κούπα.

Βέβαια, η τελευταία ευκαιρία (με το παρόν ρόστερ) παρουσιάζεται και για τους Σπερς...
Badass
Οι γερόλυκοι είναι ικανοί για τα πάντα. Πιστεύω πως θα ήταν οι καλύτεροι τελικοί των τελευταίων χρόνων αν το ζευγάρι είναι Spurs-Celtics. Πάντως πολύ φοβάμαι πως στο τέλος θα δούμε Lakers-Heat. Οι λιμνάνθρωποι θα είναι άλλα ομάδα στην postseason ενώ και οι Heat θα έχουν δέσει σαν ομάδα πολύ περισσότερο. Και αν δέσουν δεν πιάνονται. Αφήστε πως είμαι σίγουρος πως ο Stern θα θέλει να δει επιτέλους τελικούς Kobe vs Lebron...
Leon_cp3
QUOTE(Badass @ Feb 1 2011, 17:36 ) *
Οι γερόλυκοι είναι ικανοί για τα πάντα. Πιστεύω πως θα ήταν οι καλύτεροι τελικοί των τελευταίων χρόνων αν το ζευγάρι είναι Spurs-Celtics. Πάντως πολύ φοβάμαι πως στο τέλος θα δούμε Lakers-Heat. Οι λιμνάνθρωποι θα είναι άλλα ομάδα στην postseason ενώ και οι Heat θα έχουν δέσει σαν ομάδα πολύ περισσότερο. Και αν δέσουν δεν πιάνονται. Αφήστε πως είμαι σίγουρος πως ο Stern θα θέλει να δει επιτέλους τελικούς Kobe vs Lebron...


Καλά το τελευταίο εννοείται. Αλλά εδώ και 3 χρόνια το θέλει όσο τίποτα και είτε οι κύριοι με τους οποίους ασχολούμεθα στο θέμα (δις) είτε το Ορλάντο (άλλη μία) τον έχουν κόψει. Γιατί όχι και φέτος; thumbsup.gif
Badass
Μακαρι rolleyes.gif
vc15
Προσωπικά, δεν θα γούσταρα Lakers με Miami. Δεν μου προκαλεί καμία συγκίνηση το γεγονός να παίξουν αντίπαλοι ο Lebron με τον Kobe για το πρωτάθλημα και να μπαίνουμε πάλι σε αυτή την ανόητη λογική ποιος είναι καλύτερος.
Μιας και γράφουμε στων Celtics, θεωρώ δεδομένο ότι οι Celtics θα φτάσουν στους τελικούς φέτος. Έχουν τόσο πλήρης ομάδα και τόσο "βαθύ" ρόστερ που τους βλέπω να το παίρνουν φέτος.
Διάβασα όλα αυτά που γράφτηκαν στο blog μετά τη νίκη των Celtics στο Staples. Θα έλεγα να μη βιαζόματε γενικότερα και να μην κρίνουμε τους Lakers από αυτή την εμφάνιση. Αν δείτε τη βαθμολογία δεν τα έχουν πάει και τόσο άσχημα, είναι ακόμα Γενάρης και δεν χρειάζεται να μπαίνουμε στη λογική ότι εφόσον δεν έπαιξαν καλά με τους Celtics δεν θα τραβήξουν φέτος. Το δέχομαι αν κάποιος μου πει ότι η γενικότερη εικόνα τους είναι χειρότερη από ότι πέρυσι, αλλά ουσιαστικά το πρωτοκλασσάτο υλικό δεν άλλαξε, παρά μόνο οι ρεζέρβες. Με τον κίνδυνο να φανώ γραφικός και να πέσω τελείως έξω, προβλέπω Lakers-Celtics για τελικούς φέτος.
Badass
Συμφωνω απολυτα. οι λιμνανθρωποι εννοειται πως ειναι το πρωτο φαβορι για τη μια ομαδα των τελικων, ακομα και για τον τιτλο. μπορει στο σημειο αυτο της σεζον να ειναι χειροτεροι απο περσι, ομως αυτο δε λεει παντα πολλα. και οι κελτες θυμαστε πως ηταν στη ρεγκιουλαρ, τι θεση κατελαβαν και που τελικα εφτασαν. αν δεν ειχαν την ατυχια με τον περκινς μπορει και να το σηκωναν. παντως το πλεονεκτημα εδρας θα παιξει ρολο στους τελικους οπως επαιξε και περσι. γι αυτο και η βοστωνη παρουσιαζεται πιο σοβαρη φετος στην κανονικη διαρκεια(τις περισσοτερες φορες).

επισης μην ξεχναμε το κινητρο των λεικερς. τρεις συνεχομενοι τιτλοι, ισοφαριση των τιτλων της βοστωνης, 6 τιτλοι για τον κομπι που θα φτασει τον τζορνταν και πιθανα αλλο ενα MVP τελικων. εφιαλτικο σεναριο! 68.gif

επιμενω παρ' ολα αυτα. αν το ζευγαρι των τελικων ειναι σπερς-σελτικς θα τους θυμομαστε για πολυ καιρο
gsp_5
QUOTE(Badass @ Feb 2 2011, 00:51 ) *
[..]
επισης μην ξεχναμε το κινητρο των λεικερς. τρεις συνεχομενοι τιτλοι, ισοφαριση των τιτλων της βοστωνης, 6 τιτλοι για τον κομπι που θα φτασει τον τζορνταν και πιθανα αλλο ενα MVP τελικων. εφιαλτικο σεναριο! 68.gif


Εννοείται πως αυτό που λες δε το θέλει κανένας απ'όσους υποστηρίζουν Σέλτικς. Ειδικά για τον Κόμπε, τον μισώ αυτόν τον παίχτη... shot.gif
Όσο για μένα, I keep my fingers crossed και εύχομαι να ξαναδούμε Βοστώνη στους τελικούς, με Λ.Α. ακόμα καλύτερα!
vonzuchter
Toυς εχουμε για πλακα στους τελικους. Δε ξερω αν φτασουμε ομως. Και δε ξερω επισης αν φτασουν οι λεικερς τελικους...
vc15
Καλά, δεν παλεύεται ο Garnett. Αυτή τη φορά τα έβαλε με τον Barea και μετά έσπρωξε λίγο και το διαιτητή!
Άντε, KG σου εύχομαι να τα βάλεις με το θηρίο που λέγεται Earl Boykins. smiley.gif
aegeansheed
Με το 6ο του επόμενο εύστοχο τρίποντο ανακηρύσσεται στον GOAT...Μεγάλες στιγμές για τον κορυφαίο-κατά τη γνώμη μου-σουτέρ μακρινής απόστασης: αρχικά η κλήση του στο 10ο all-star game της καριέρας του, λίγες ημέρες μετά τον περιμένει αποθέωση από το μπασκετικό κοινό της Μασαχουσέτης...Happiest man in the World! Way to go Ray!



Related Articles: http://nba-observer.blogspot.com/2010/06/a...f-shooting.html

και το απόλυτο vid Ray Allen: http://www.youtube.com/watch?v=mF_zqcTfNAY

edit: @vc15: O Basketbawful ξανανέβασε το γνωστό και εσχάτως "μυστηριωδώς" εξαφανισμένο από την database του Youtube, video με τίτλο "Kevin Garnett: The Vanilla Ice of Big Men". 24.gif 24.gif 24.gif ...enjoy!
Leon_cp3
QUOTE(aegeansheed @ Feb 5 2011, 15:17 ) *
Με το 6ο του επόμενο εύστοχο τρίποντο ανακηρύσσεται στον GOAT...Μεγάλες στιγμές για τον κορυφαίο-κατά τη γνώμη μου-σουτέρ μακρινής απόστασης: αρχικά η κλήση του στο 10ο all-star game της καριέρας του, λίγες ημέρες μετά τον περιμένει αποθέωση από το μπασκετικό κοινό της Μασαχουσέτης...Happiest man in the World! Way to go Ray!



Related Articles: http://nba-observer.blogspot.com/2010/06/a...f-shooting.html

και το απόλυτο vid Ray Allen: http://www.youtube.com/watch?v=mF_zqcTfNAY

edit: @vc15: O Basketbawful ξανανέβασε το γνωστό και εσχάτως "μυστηριωδώς" εξαφανισμένο από την database του Youtube, video με τίτλο "Kevin Garnett: The Vanilla Ice of Big Men". 24.gif 24.gif 24.gif ...enjoy!


Ό,τι και να πούμε για τον άνθρωπο-μπασκετμπολίστα-ηθοποιό Ρέι Άλεν είναι λίγο. Βαθιά υπόκλιση μόνο και hats off.
vc15
QUOTE (aegeansheed @ Feb 5 2011, 15:17 ) *
Με το 6ο του επόμενο εύστοχο τρίποντο ανακηρύσσεται στον GOAT...Μεγάλες στιγμές για τον κορυφαίο-κατά τη γνώμη μου-σουτέρ μακρινής απόστασης: αρχικά η κλήση του στο 10ο all-star game της καριέρας του, λίγες ημέρες μετά τον περιμένει αποθέωση από το μπασκετικό κοινό της Μασαχουσέτης...Happiest man in the World! Way to go Ray!



Related Articles: http://nba-observer.blogspot.com/2010/06/a...f-shooting.html

και το απόλυτο vid Ray Allen: http://www.youtube.com/watch?v=mF_zqcTfNAY

edit: @vc15: O Basketbawful ξανανέβασε το γνωστό και εσχάτως "μυστηριωδώς" εξαφανισμένο από την database του Youtube, video με τίτλο "Kevin Garnett: The Vanilla Ice of Big Men". 24.gif 24.gif 24.gif ...enjoy!

Μεγάλη αλητεία ο Γκαρνέτ. Πολύ ωραίο βιντεάκι, δεν το είχα δει ποτέ. Πέθανα στα γέλια στη τελευταία σκηνή με τον McDyess που βαράει σαν αδερφή. Παρόλα αυτά, το άθλημα το κατέχει. Άλλο το ότι είναι ψευτόμαγκας και αλήτης και άλλο οι μπασκετικές του ικανότητες.
Για τον Ray Allen τι να πούμε ρε παίδες. Πραγματικά θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που τον βλέπω. Μου βγάζει ότι έχει έρθει από μία άλλη εποχή, πιο παλιά με την καλή έννοια όμως. Και ένας σχολιαστής (δεν θυμάμαι ποιος) είπε ότι βάζω το γιό μου να μάθει να σουτάρει βλέποντας βίντεο με τον Ray Allen. Φαντάζομαι δεν θα είναι και η μοναδική περίπτωση αφού έχει τέλοιο release. Γενικότερα, πιστεύω έχει το καλύτερο σουτ όλων των εποχών και από άποψη καλαισθησίας και από άποψη αποτελεσματικότητας.
Πριν από κανά δύο αγώνες, μέτρησαν το χρόνο που χρειάστηκε για να βάλει ένα τρίποντο και ήταν 0,7 sec! Και σαν ηθοποιός καλος. Το έχω δει άπειρες φορές το he got game!!!
captain charisma
αν συνεχιζει να παιζει μεχρι τα 40 του θα γινει ο πρωτος που σπαει το φραγμα των 3000 τριποντων..και αυτο το ρεκορ του ισως να μη σπασει ποτε...οπως του στοκτον στις ασιστ...απλα ρισπεκτ.
Ginobili
QUOTE(vc15 @ Feb 5 2011, 23:37 ) *
Για τον Ray Allen τι να πούμε ρε παίδες. Πραγματικά θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που τον βλέπω. Μου βγάζει ότι έχει έρθει από μία άλλη εποχή, πιο παλιά με την καλή έννοια όμως. Και ένας σχολιαστής (δεν θυμάμαι ποιος) είπε ότι βάζω το γιό μου να μάθει να σουτάρει βλέποντας βίντεο με τον Ray Allen. Φαντάζομαι δεν θα είναι και η μοναδική περίπτωση αφού έχει τέλοιο release. Γενικότερα, πιστεύω έχει το καλύτερο σουτ όλων των εποχών και από άποψη καλαισθησίας και από άποψη αποτελεσματικότητας.
Πριν από κανά δύο αγώνες, μέτρησαν το χρόνο που χρειάστηκε για να βάλει ένα τρίποντο και ήταν 0,7 sec! Και σαν ηθοποιός καλος. Το έχω δει άπειρες φορές το he got game!!!

Συμφωνώ σε όλα,απλά να προσθέσω ότι στην σύγκριση του με τον Μίλερ είναι άδικο να τους συγκρίνουμε μόνο στο σουτ,και στα πόσα τρίποντα καριέρας έχουν βάλει.Ο Άλλεν είναι και πολύ καλύτερος παίκτης,πιο ολοκληρωμένος απ'ότι ήταν ο Μίλερ.Πολύ ανώτερος σε τεχνική,και γενικά σε μπασκετικά προσόντα και μπασκετική αντίληψη.Πραγματικά γελάω με κάτι ψευτόμαγκες-"μπασκετικούς" από αυτούς που αναπολούν δήθεν το ΝΒΑ του 80 και του 90,και απαξιώνουν εντελώς το σύγχρονο ΝΒΑ μιλώντας για "αθλητικές μαιμούδες" .....και λένε..:Κάποτε βλέπαμε Ρέτζι Μίλερ εμείς,δεν ξαναβγαίνουν τέτοιοι παίκτες και σουτέρ...
vc15
QUOTE (Ginobili @ Feb 6 2011, 01:32 ) *
Συμφωνώ σε όλα,απλά να προσθέσω ότι στην σύγκριση του με τον Μίλερ είναι άδικο να τους συγκρίνουμε μόνο στο σουτ,και στα πόσα τρίποντα καριέρας έχουν βάλει.Ο Άλλεν είναι και πολύ καλύτερος παίκτης,πιο ολοκληρωμένος απ'ότι ήταν ο Μίλερ.Πολύ ανώτερος σε τεχνική,και γενικά σε μπασκετικά προσόντα και μπασκετική αντίληψη.Πραγματικά γελάω με κάτι ψευτόμαγκες-"μπασκετικούς" από αυτούς που αναπολούν δήθεν το ΝΒΑ του 80 και του 90,και απαξιώνουν εντελώς το σύγχρονο ΝΒΑ μιλώντας για "αθλητικές μαιμούδες" .....και λένε..:Κάποτε βλέπαμε Ρέτζι Μίλερ εμείς,δεν ξαναβγαίνουν τέτοιοι παίκτες και σουτέρ...

Θα συμφωνήσω 100% για αυτό που λες για τους κύριους που μιλάμε για μπασκετικές μαιμούδες και είναι και ο λόγος που δεν πάει μπροστά το μπάσκετ στη χώρα (ας μην την ανοίξουμε καλύτερα αυτή τη συζήτηση όμως). Είναι μεγάλη χαζομάρα να λένε ότι εκείνα τα χρόνια ήταν καλύτερα, μόνο και μόνο επειδή τα ζήσανε. Αλλά το ίδιο γίνεται και στο ποδόσφαιρο που βγαίνουμε οι ξεχασμένοι παλαίμαχοι σε διάφορες πεθαμένες εκπομπές και λένε για το πόσο καλά ήταν στα χρόνια τους.
Έχεις δίκιο για αυτό που λες για το πόσο περισσότερο πολυδιάστατος είναι ο Ray από τον Reggie. Δεν είναι τυχαίο ότι είναι ο μοναδικός παίκτης που έχει πάρει μέρος και σε dunk contest και σε διαγωνισμό τριπόντων, ενώ ο Reggie ήταν απλά ένα πολυβόλο. Πάντως, είναι γεγονός ότι είναι δύο παίκτες που μπορούν να συγκριθούν με καθαρά μπασκετικά κριτήρια (όχι όπως με ρωτάει κανένας ψιλοάσχετος από nba αν είναι καλύτερος ο Kobe ή ο Lebron, αφού είναι σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια)
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Feb 6 2011, 03:01 ) *
Αλλά το ίδιο γίνεται και στο ποδόσφαιρο που βγαίνουμε οι ξεχασμένοι παλαίμαχοι σε διάφορες πεθαμένες εκπομπές και λένε για το πόσο καλά ήταν στα χρόνια τους.


offtopic.gif Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση αυτοί έχουν δίκιο. smiley.gif
Τέλος το offtopic.gif
Badass
Ότι και να πούμε για το μεγάλο ρει-ρει είναι λίγο. εννοείται πως είναι καλύτερος και πιο πολυδιάστατος παίχτης απ' το μίλερ και είναι ωραίο να βλέπουμε στις μέρες μας να σπάει ένα τέτοιο ρεκόρ από τον άνθρωπο που έχει την τελειότερη μηχανική σε σουτ τριών πόντων που έχω δει ποτέ! και πόσο μάλλον όταν έχω την τύχη να τον βλέπω στην ομάδα που υποστηρίζω.

όσο για τον γκαρνέτ: ναι είναι .......................
αλλά ρε παιδιά μη νομίζετε πως είναι και μεγάλη κότα όπως λέτε. επίτηδες θα χτυπήσει, θα απομακρυνθεί, θα σηκώσει τα χέρια ψηλά έχοντας αυτή την έκφραση της απορίας στο πρόσωπο("μα τι έκανα"), ακριβώς για να εκνευρίσει τον αντίπαλο και να φάει αυτός την τιμωρία και όχι ο ίδιος. ύπουλο, αλλά και χρήσιμο σε τέτοιο επίπεδο. δεν είναι όλοι καλά παιδιά στο παρκέ(ευτυχώς). αν ήθελε να πλακωθεί, θα το έκανε-μην αμφιβάλλετε.




Edit by Flash: Μπορείς να πεις αυτό που θεις χωρίς να βρίζεις.
Badass
συγνώμη για το ατόπημα, αν και κατά τη γνώμη μου αυτά που έγραψα δεν αποτελούν "βρισιά". άσε που είχα βάλει και τη φατσούλα δίπλα ακριβώς γιατί δεν έχω λόγο να βρίσω τον γκαρνέτ, αφού τον θαυμάζω. τέλεος πάντων, δεν έχει σημασία, δέχομαι το λάθος μου και δε θα επαναληφθεί smile.gif
Flash
QUOTE(Ginobili @ Feb 5 2011, 23:32 ) *
Συμφωνώ σε όλα,απλά να προσθέσω ότι στην σύγκριση του με τον Μίλερ είναι άδικο να τους συγκρίνουμε μόνο στο σουτ,και στα πόσα τρίποντα καριέρας έχουν βάλει.Ο Άλλεν είναι και πολύ καλύτερος παίκτης,πιο ολοκληρωμένος απ'ότι ήταν ο Μίλερ.Πολύ ανώτερος σε τεχνική,και γενικά σε μπασκετικά προσόντα και μπασκετική αντίληψη.Πραγματικά γελάω με κάτι ψευτόμαγκες-"μπασκετικούς" από αυτούς που αναπολούν δήθεν το ΝΒΑ του 80 και του 90,και απαξιώνουν εντελώς το σύγχρονο ΝΒΑ μιλώντας για "αθλητικές μαιμούδες" .....και λένε..:Κάποτε βλέπαμε Ρέτζι Μίλερ εμείς,δεν ξαναβγαίνουν τέτοιοι παίκτες και σουτέρ...


Α μπράβο ρε Ginobili, πες τα σε παρακαλώ να μην είμαι μόνος.

Όμως παιδιά όσο κι αν τον πάω σαν παίκτη και σαι άνθρωπο (πρέπει να έχει πάρει και κανα 2 βραβεία για sportsmanship κλπ) σαν ηθοποιός δεν ήξερε να υποδυθεί ούτε και τον μπασκετμπολίστα στο He got game tongue.gif.

Πάρτε και ένα off topic trivia για την ταινία: Στο μονάκι πατέρα και γιου στο τέλος της ταινίας υποτίθεται βάση σεναρίου ότι ο Ray θα νικήσει με 11-0 ή 11-1. Ο Denzel όμως είναι ανταγωνιστικός τύπος και έχει πάιξει και μπασκετάκι σε κολλεγιακό επίπεδο οπότε το τελικό σκορ είναι 11-5 με τον πατέρα να προηγείται στην αρχή. Στη φάση που ο Denzel βάζει τρίποντο με ταμπλό η ένταση της μουσικης δυναμώνει απότομα για να κρύψει κάποια επιφωνήματα των συντελεστών της ταινίας που παρακολουθούν στο background.



Leon_cp3
Δεν έχω καταλάβει τι έχει γίνει με τον Ντάνιελς,όταν έβαλα το ματς έδειχνε τη στιγμή που έπεφτε. Τι έχει παίξει; blink.gif
Μακάρι να είναι καλά το παλικάρι.
Flash
QUOTE(Badass @ Feb 6 2011, 20:08 ) *
συγνώμη για το ατόπημα, αν και κατά τη γνώμη μου αυτά που έγραψα δεν αποτελούν "βρισιά". άσε που είχα βάλει και τη φατσούλα δίπλα ακριβώς γιατί δεν έχω λόγο να βρίσω τον γκαρνέτ, αφού τον θαυμάζω. τέλεος πάντων, δεν έχει σημασία, δέχομαι το λάθος μου και δε θα επαναληφθεί smile.gif


Καταλαβαίνω ότι δεν είχες κακή πρόθεση (για αυτό και δεν υπήρξε φάουλ) αλλά όπως φαντάζεσαι αν επιτρέψουμε τέτοιους χαρακτηρισμούς θα έρθουν χειρότερα από λιγότερο "συνετούς" χρήστες για αυτό και έκανα το edit smile.gif
T.W.Is.M.
Κι εγω αναρωτιεμαι γιατι μου κολλησε ο υπολογιστης και μεχρι να κανω restart και να ανοιξει ξανα το παιχνιδι ηταν ηδη κατω. Οι σχολιαστες του ESPN ειπαν οτι ηταν η πιο τρομακτικη στιγμη που ειχαν δει σε αγωνα!!!
Ευτυχως νομιζω οτι ειπαν οτι χαμογελασε προς τον κοσμο(ή καποιο συμπαιχτη) οταν τον μετεφεραν με το φορειο.

edit: Μαλλον δε χαμογελασε αλλα κουνησε σιγουρα το χερι του σηκωνοντας τον αντιχειρα. Αυτο το ειδα σε ριπλει.
Badass
Καταλαβαίνω Flash και έχεις απόλυτο δίκιο. πρέπει να κοιτάξω και 1-2 post μου στο θέμα "ποιος είναι ο πιο μισητός παίχτης" ή καπως έτσι γιατί κι εκεί ίσως έχω γράψει καμιά τέτοια λεξούλα.

στα του παιχνιδιού: εγώ δεν είδα καν τη φάση, είχα για λίγο πρόβλημα με την εικόνα. πάντως στο υπόλοιπο που είδα κάνει πολύ καλό παιχνίδι ο ντουάιτ. δε μπορούσε να κάνει σήμερα ένα από τα 19π-13ρ-1 μπλοκ; μια χαρα θα ητανε! smiley.gif

αυτός το πάει για 40άρα και 12-17ρ...

από μας καλό σχετικά ματς κάνει ο ρόντο(τουλάχιστον στο σκοράρισμα). πρέπει να επιστρέψει πάλι στις 15+ ασίστ που έβγαζε μια περίοδο να απογειωθούμε blink.gif

ο πιρς κακός: 9 πόντοι, οι 7 από βολές. πρέπει ν' ανέβει και ο ρέι-ρέι(5 τρίποντα ακόμα θέλει για το ρεκόρ-1 έχει πετύχει μέχρι τώρα).

καλό δεύτερο 10λεπτο ο γκαρνέτ. πάμε γερά γατί το μαϊάμι πλησίασε επικίνδυνα και έχουμε δύσκολο πρόγραμμα

edit: δε γίνεται να κάνω επεξεργασία σε εκείνο το post στο θέμα "πιο μισητός παίχτης...". ας στο δει όποιος mod μπορεί
Badass
Καλή άμυνα στον ντουάιτ(και γενικότερα) στο 3ο δωδεκάλεπτο
aegeansheed
Έβαλα τα στιγμιότυπα του Α' ημιχρόνου και είδα 3 πτώσεις/τραυματισμούς. Αγώνας μπάσκετ ή smackdown ήταν αυτός??? ohmy.gif Ποιός κέρδισε? smile.gif
Badass
Οι κέλτες κέρδισαν και στο smackdown ο ντουαιτ χαουαρντ smiley.gif

Κάναμε καλό παιχνίδι. ο ρόντο έδειχνε σήμερα πως είχε πολύ εμπιστοσύνη στο χέρι του. έχει κάνει και προπονήσεις στις βολές τελευταία και ελπίζω να μπορεί γενικά να βοηθάει την ομάδα και στο σκοράρισμα μόνιμα. τότε θα είμαστε πραγματικά αχτύπητοι. με χαλαέι όμως που ρίχνει συνεχώς τελευταία το μο. των σίστ που είχε.

τρομερή άμυνα η ομάδα
vonzuchter
Ματσαρα εχθες. Πολύ δυναμη οπως μου αρεσει. Ο ψευτοσουπερμαν Χάουαρντ παντως εχθες παρα το βρωμοξυλο πηγε καλα. Πρεπει να αγριεψει και αλλο. Ο περκινς σκυλος εντελως. αυτα ειναι. Παει να εξελιχθει σε βεντετα το ορλαντο βοστωνη. Ατυχος ο Ντανιελς, χαζος τραυματισμος. Αντε να ανοιγουν οι μυτες και να σκιζονται τα φρυδια στα πλευ οφς. αντε μπραβο










vc15
3 τρίποντα έμειναν στην παιχτούρα να ισοφαρίσει τον Reggie. Λέτε να γράψει σήμερα ιστορία; Φέτος πάντως βάζει 2,26 τρίποντα/αγώνα με το φοβερό ποσοστό 45,7%. Αν δεν το κάνει σήμερα, επόμενο παιχνίδι είναι με τους Lakers εντός έδρας. Εκεί και αν θα πέσει αποθέωση!!!!!
Πολύ ωραίο αφιέρωμα έκανε το nba.com με συνέντευξη του Ray. Ε, μεταξύ μας, δε νομίζω να του το θύμισε ο Nate, θα είχε πάρει και αυτός μυρωδιά. http://www.nba.com/2011/news/features/davi...ls=iref:nbahpt1
Και κάτι άσχετο, κάποιος φίλος έγραψε ότι δεν ήταν καλός στο he got game. Δεν είμαι ειδικός επί των καλλιτεχνικών, αλλά καλός μου φάνηκε μωρέ. Σε σχέση με κάτι ταινίες που έχει παίξει (ο Θεός να το κάνει δλδ) ο Shaquille, ή ο MJ ή κάτι guest που έχουν κάνει οι Payton, Carter κτλ. Νομίζω είναι ο μοναδικός που έχει τολμήσει να παίξει σε κανονική ταινία (εννοώ όχι καμία χαζοκωμωδία).
Τέσπα, δεν είναι όμως αυτό το θέμα μας, οπότε sorry για το παραπάνω και, στο θέμα μας τώρα, ελπίζω να περάσει τον Reggie και σήμερα που θα δω το ματσάκι!
Leon_cp3
QUOTE(vc15 @ Feb 7 2011, 22:47 ) *
3 τρίποντα έμειναν στην παιχτούρα να ισοφαρίσει τον Reggie. Λέτε να γράψει σήμερα ιστορία; Φέτος πάντως βάζει 2,26 τρίποντα/αγώνα με το φοβερό ποσοστό 45,7%. Αν δεν το κάνει σήμερα, επόμενο παιχνίδι είναι με τους Lakers εντός έδρας. Εκεί και αν θα πέσει αποθέωση!!!!!
Πολύ ωραίο αφιέρωμα έκανε το nba.com με συνέντευξη του Ray. Ε, μεταξύ μας, δε νομίζω να του το θύμισε ο Nate, θα είχε πάρει και αυτός μυρωδιά. http://www.nba.com/2011/news/features/davi...ls=iref:nbahpt1
Και κάτι άσχετο, κάποιος φίλος έγραψε ότι δεν ήταν καλός στο he got game. Δεν είμαι ειδικός επί των καλλιτεχνικών, αλλά καλός μου φάνηκε μωρέ. Σε σχέση με κάτι ταινίες που έχει παίξει (ο Θεός να το κάνει δλδ) ο Shaquille, ή ο MJ ή κάτι guest που έχουν κάνει οι Payton, Carter κτλ. Νομίζω είναι ο μοναδικός που έχει τολμήσει να παίξει σε κανονική ταινία (εννοώ όχι καμία χαζοκωμωδία).
Τέσπα, δεν είναι όμως αυτό το θέμα μας, οπότε sorry για το παραπάνω και, στο θέμα μας τώρα, ελπίζω να περάσει τον Reggie και σήμερα που θα δω το ματσάκι!


Eγώ ελπίζω ότι σήμερα θα βάλει 3 και θα μείνει το τελευταίο για το εντός έδρας μετά. Έστω κι αν δε συμπαθώ την Βοστόνη,αυτοί οι παίχτες πρέπει να λάβουν την ανάλογη αποθέωση. Μακάρι βέβαια να τα έβαζε σήμερα και να αποθεωνόταν από το κοινό της Σάρλοτ ως δείγμα αναγνώρισης από τους πάντες,αλλά αυτό δε ξέρω αν θα γίνει.
gsp_5
Καταραμένη Charlotte! Την προηγούμενη τη γλιτώσαμε με bazzer, τωρα όμως χάσαμε.. Δε πειράζει, εμείς θα έχουμε το καλύτερο ρεκόρ, εμείς θα πάμε στους τελικούς της ανατολής, εμείς 8α το πάρουμε!
Τεσπα, περιμένουμε το ρεκόρ του Ρέι με τους ακατονόμαστους!
Μακάρι να μπορούσα να είμαι στο Garden την Πέμπτη...
Badass
Άλλη μια ομάδα με αρνητικό πρόσημο που μας κερδίζει. Κάποιες φορές λείπει η σοβαρότητα μου φαίνεται, ενώ μας στοιχίζουν και οι τραυματισμοί. Κάναμε επικίνδυνη την κατάσταση για την πρώτη θέση στην ανατολή. Και το πλεονέκτημα-φέτος ειδικά-είναι σημαντικό. Παίζει ρόλο και ο παράγοντας κούραση.

Το μόνο καλό είναι πως ο ρέι θα σπάσει το ρεκόρ του μίλερ μέσα στο γκάρντεν με τους λεικερς. Ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω. Τι πιο ιδανικό; rolleyes.gif

Και φυσικά πρέπει να συνοδευτεί με νίκη icon_wave.gif
vonzuchter
Δε ξερω μαγκες. Οι χιτ αρχιζουν να με φοβηζουν. Καμια Ολικουλα Ριξουλα Χιαστακου Στο λεμπρον Στην αρχη των πλει οφς δε θα με χαλασει καθολου
red pyramid88
Αν οι Celtics δεν μπορούν να κερδίσουν τους αντιπάλους τους με πλήρες ρόστερ τότε καλώς να αποκλειστούν, και το ίδιο ισχύει για όλες τις ομάδες του πρωταθλήματος. Μπάσκετ κορυφαίου επιπέδου θέλουμε να δούμε, όχι να σακατευτούν οι πιο αξιόλογοι παίκτες για να κερδίσει η ομάδα που υποστηρίζουμε.

bball.gif bball.gif bball.gif

Κατά τα άλλα, δεν πιστεύω πως έχει τόση σημασία αν τελικά οι heat θα πάρουν την πρώτη θέση ή η Βοστόνη. Οι πράσινοι είναι μάλλον οι μοναδικοί στο πρωτάθλημα με τον αέρα του πρωταθλητή (μαζί με τους Lakers) και αυτό δεν μπορεί να το ισοβαθμίσει κανένα πλεονέκτημα έδρας.

vonzuchter
QUOTE(red pyramid88 @ Feb 9 2011, 12:02 ) *
Αν οι Celtics δεν μπορούν να κερδίσουν τους αντιπάλους τους με πλήρες ρόστερ τότε καλώς να αποκλειστούν, και το ίδιο ισχύει για όλες τις ομάδες του πρωταθλήματος. Μπάσκετ κορυφαίου επιπέδου θέλουμε να δούμε, όχι να σακατευτούν οι πιο αξιόλογοι παίκτες για να κερδίσει η ομάδα που υποστηρίζουμε.

bball.gif bball.gif bball.gif

Κατά τα άλλα, δεν πιστεύω πως έχει τόση σημασία αν τελικά οι heat θα πάρουν την πρώτη θέση ή η Βοστόνη. Οι πράσινοι είναι μάλλον οι μοναδικοί στο πρωτάθλημα με τον αέρα του πρωταθλητή (μαζί με τους Lakers) και αυτό δεν μπορεί να το ισοβαθμίσει κανένα πλεονέκτημα έδρας.


Μπα... η νικη ειναι το παν με καθε μεσο και τροπο. Ειμαι κλασσικος ελληναρας. Θελω νικες και με πετσινα πεναλτυ και με απο ολα. Η ιστορια γραφει το νικητη. Και το 87 οι σελτικς ηταν σακατηδες απο τους τραυματισμους αλλα η ιστορια εγραψε Λεικερς κουπα. Κανεις δε θυμαται πλεον τους τραυματισμους.
Badass
QUOTE (vonzuchter @ Feb 9 2011, 11:44 ) *
Δε ξερω μαγκες. Οι χιτ αρχιζουν να με φοβηζουν. Καμια Ολικουλα Ριξουλα Χιαστακου Στο λεμπρον Στην αρχη των πλει οφς δε θα με χαλασει καθολου



QUOTE (red pyramid88 @ Feb 9 2011, 12:02 ) *
Αν οι Celtics δεν μπορούν να κερδίσουν τους αντιπάλους τους με πλήρες ρόστερ τότε καλώς να αποκλειστούν, και το ίδιο ισχύει για όλες τις ομάδες του πρωταθλήματος. Μπάσκετ κορυφαίου επιπέδου θέλουμε να δούμε, όχι να σακατευτούν οι πιο αξιόλογοι παίκτες για να κερδίσει η ομάδα που υποστηρίζουμε.

bball.gif bball.gif bball.gif

Κατά τα άλλα, δεν πιστεύω πως έχει τόση σημασία αν τελικά οι heat θα πάρουν την πρώτη θέση ή η Βοστόνη. Οι πράσινοι είναι μάλλον οι μοναδικοί στο πρωτάθλημα με τον αέρα του πρωταθλητή (μαζί με τους Lakers) και αυτό δεν μπορεί να το ισοβαθμίσει κανένα πλεονέκτημα έδρας.



QUOTE (vonzuchter @ Feb 10 2011, 08:45 ) *
Μπα... η νικη ειναι το παν με καθε μεσο και τροπο. Ειμαι κλασσικος ελληναρας. Θελω νικες και με πετσινα πεναλτυ και με απο ολα. Η ιστορια γραφει το νικητη. Και το 87 οι σελτικς ηταν σακατηδες απο τους τραυματισμους αλλα η ιστορια εγραψε Λεικερς κουπα. Κανεις δε θυμαται πλεον τους τραυματισμους.



Δε συμφωνώ κι εγώ. Ο τζέιμς μέχρι τώρα ήταν πολύ καλά από ζήτημα υγείας και μακάρι να συνεχίσει έτσι. Πολλά αστέρια του παρελθόντος(και του παρόντος) είχαν τις ατυχίες τους-άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο. Απλά αντικειμενικό είναι πως κάποια στιγμή οι χιτ θα ανέβαιναν. Αντικειμενικά έχουν την καλύτερη ομάδα. Το ζήτημα είναι να δέσουν σαν σύνολο. Μόλις γίνει ολοκληρωτικά αυτό δε θα έχουν αντίπαλο και αυτό το ξέρουμε όλοι. Αυτό αποτελεί τη μόνη τους δικαιολογία αν χάσουν το φετινό τίτλο. Αν και προσωπικά πιστεύω πως θα είναι έτσι κι αλλιώς αποτυχία
Leon_cp3
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ σείεται η Βοστόνη κάθε φορά που σουτάρει για τρεις ο Ρέι. 77.gif Ήδη ισοφάρισε ενώ έχει χάσει άλλα 2. Μένει το τελευταίο...
Badass
Πολυκοσμία στο τόπικ smiley.gif

Πραγματικά όμως, τοπικοί σεισμοί 8 ρίχτερ στη Μασαχουσέτη. 77.gif

Τρελό πανηγύρι στο εύστοχο του άλλεν και απογοήτευση στα άστοχα. Πιο πολύ ασχολούνται με το ρεκόρ παρά με το ματς(ΤΟ ματς)

Edit:

ΕΓΙΝΕ!!!!! smiley.gif rolleyes.gif 77.gif 77.gif 77.gif


celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif
Leon_cp3
KAI ΕΓΕΝΕΤΟ.
Τρομερή και η στιγμή της "μίνι-χειραψίας" με τον Κόμπε. Όταν δύο θρύλοι συναντιούνται... Έστω κι αν είναι αντίπαλοι και ο ένας δέχεται το καλάθι,όσο και οξύμωρο κι αν φαίνεται στην κάμερα,αλλά ο ένας αναγνωρίζει τον άλλο...
Badass
Ray Day σήμερα στη Βοστώνη και σε όλο το NBA...
vc15
Ζούμε μεγάλες στιγμές. Ποιος το μπιπ το παιχνίδι; Ένιωσα μια ανατριχίλα για αυτό που είδα. Πάντως, δεν ξέρω αν τα εννοεί αυτά που λέει ο Reggie (πιστεύω πως ναι), αλλά συγχαρητήρια για τη μεγαλοψυχία του όπως και στο Bryant που συνεχάρη τον Ray. Πραγματικά, είναι μεγάλη παιχτούρα ο άνθρωπος και σίγουρα ο καλύτερος σουτέρ όλων των εποχών.
Ε, με τέτοια ατμόσφαιρα που υπάρχει δεν νομίζω να το χάσουν σήμερα οι Celtics.
@badass Ray day όπως Dre day? smiley.gif
@leoncp3 Πλάκα στην πλάκα...πως λέμε για κάποιους περιορισμούς στις μεταγραφές που παίρνουν τα ονόματά τους από παίχτες, έτσι και εδώ.
Leon_cp3
QUOTE(Badass @ Feb 11 2011, 03:54 ) *
Ray Day σήμερα στη Βοστώνη και σε όλο το NBA...


Προτείνω τα 7.25 να μετονομαστούν σε Ray line. smiley.gif
PARISINOS
QUOTE(vc15 @ Feb 11 2011, 02:54 ) *
Ζούμε μεγάλες στιγμές. Ποιος το μπιπ το παιχνίδι; Ένιωσα μια ανατριχίλα για αυτό που είδα. Πάντως, δεν ξέρω αν τα εννοεί αυτά που λέει ο Reggie (πιστεύω πως ναι), αλλά συγχαρητήρια για τη μεγαλοψυχία του όπως και στο Bryant που συνεχάρη τον Ray. Πραγματικά, είναι μεγάλη παιχτούρα ο άνθρωπος και σίγουρα ο καλύτερος σουτέρ όλων των εποχών.
Ε, με τέτοια ατμόσφαιρα που υπάρχει δεν νομίζω να το χάσουν σήμερα οι Celtics.


Καλα οντως ζουμε μεγαλες στιγμες αλλα αν ηταν ματς πλευ οφφ , τελικοι πχ, θα σου λεγα εγω αν θα σουταρε 5 τριποντα σε 10 λεπτα ο αλλεν, αν θα πανυγηριζε δυο ωρες στις κερκιδες και αν δεν θα τον ενδιεφερε το ματς.

Οπως ειπαμε η κανονικη περιοδος ειναι ενα show , τα πλευ οφφς το πραγματικο ΝΒΑ.

Τωρα για τους λεικερς , πραγματικα απορω πως κερδισαν περσυ. Πραγματικα ομως .

Υ.γ. ρε τον γουειφερ....
Badass
QUOTE (vc15 @ Feb 11 2011, 03:54 ) *
Ζούμε μεγάλες στιγμές. Ποιος το μπιπ το παιχνίδι; Ένιωσα μια ανατριχίλα για αυτό που είδα. Πάντως, δεν ξέρω αν τα εννοεί αυτά που λέει ο Reggie (πιστεύω πως ναι), αλλά συγχαρητήρια για τη μεγαλοψυχία του όπως και στο Bryant που συνεχάρη τον Ray. Πραγματικά, είναι μεγάλη παιχτούρα ο άνθρωπος και σίγουρα ο καλύτερος σουτέρ όλων των εποχών.
Ε, με τέτοια ατμόσφαιρα που υπάρχει δεν νομίζω να το χάσουν σήμερα οι Celtics.


Φαντάσου μέχρι κι εγώ ο τρελός κέλτης στο ντέρμπι των ντερμπών blink.gif και πραγματικά δεν κοίταγα πως παίζουμε, δε με ενδιέφερε το σκορ. Νομίζω πως και τους παίκτες(και των 2 ομάδων) δεν τους πολυένοιαζε

QUOTE (Leon_cp3 @ Feb 11 2011, 03:55 ) *
Προτείνω τα 7.25 να μετονομαστούν σε Ray line. smiley.gif

smiley.gif 77.gif


Leon_cp3
Eλπίζω για λίγες μέρες που θα την κρατήσω να μη σας πειράζει η μικρή υπογραφούλα μου... rolleyes.gif rolleyes.gif bball.gif
Badass
QUOTE (PARISINOS @ Feb 11 2011, 03:58 ) *
Καλα οντως ζουμε μεγαλες στιγμες αλλα αν ηταν ματς πλευ οφφ , τελικοι πχ, θα σου λεγα εγω αν θα σουταρε 5 τριποντα σε 10 λεπτα ο αλλεν, αν θα πανυγηριζε δυο ωρες στις κερκιδες και αν δεν θα τον ενδιεφερε το ματς.

Οπως ειπαμε η κανονικη περιοδος ειναι ενα show , τα πλευ οφφς το πραγματικο ΝΒΑ.

Τωρα για τους λεικερς , πραγματικα απορω πως κερδισαν περσυ. Πραγματικα ομως .

Υ.γ. ρε τον γουειφερ....


Εντάξει τι περίμενες; Λογικό αυτό που λες, αλλά ήταν σίγουρο πως έτσι θα γινόταν. Το δεύτερο ειδικά ήταν χωρίς άμυνα στην ουσία.


QUOTE (Leon_cp3 @ Feb 11 2011, 04:02 ) *
Eλπίζω για λίγες μέρες που θα την κρατήσω να μη σας πειράζει η μικρή υπογραφούλα μου... rolleyes.gif rolleyes.gif bball.gif


Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα smiley.gif
vc15
QUOTE (PARISINOS @ Feb 11 2011, 03:58 ) *
Καλα οντως ζουμε μεγαλες στιγμες αλλα αν ηταν ματς πλευ οφφ , τελικοι πχ, θα σου λεγα εγω αν θα σουταρε 5 τριποντα σε 10 λεπτα ο αλλεν, αν θα πανυγηριζε δυο ωρες στις κερκιδες και αν δεν θα τον ενδιεφερε το ματς.

Οπως ειπαμε η κανονικη περιοδος ειναι ενα show , τα πλευ οφφς το πραγματικο ΝΒΑ.

Τωρα για τους λεικερς , πραγματικα απορω πως κερδισαν περσυ. Πραγματικα ομως .

Υ.γ. ρε τον γουειφερ....

Ε, εντάξει εννοείται διαφορετικά τα πράγματα στα playoff και δεν θα αντιμετωπιζόταν τόσο χαλαρά το όλο θέμα (π.χ. αμφιβάλλω αν θα το δίνε το χέρι ο Kobe σε 7ο τελικό) αλλά πρόκειται για μια ιστορική στιγμή που θα έχουμε να τη λέμε τα επόμενα χρόνια ακόμα και στα εγγόνια μας ότι το είδαμε live, γιατί δεν βλέπω να σπάει εύκολα το συγκεκριμένο ρεκόρ...
Εντωμεταξύ, είναι τόσο σημαντική μέρα για όλο το nba που μέχρι και ο Craig Sager ντύθηκε φυσιολογικά (ή σχεδόν φυσιολογικά). Φαίνεται θα του τελείωσε το ύφασμα από τις κουρτίνες με το οποίο φτιάχνει τα κοστούμια του. smiley.gif
@leoncp3 εννοείται πως δεν μας ενοχλεί, ίσα ίσα που θα κοσμεί και τα posts σου
Badass
Ωραία όλα αυτά, αλλά μη χάσουμε και το παιχνίδι ρε μάγκες. Ξυπνάτε λίγο! Στρώσε τους ρε ντοκ!
Badass
QUOTE (vc15 @ Feb 11 2011, 03:54 ) *
@badass Ray day όπως Dre day? smiley.gif


69.gif

Μετωπική όντομ-γκασόλ!

Πιο πριν ο ισπανός είχε φάει τάπα από τον πρώην παικταρά του ολυμπιακού βον ουέιφερ icon_drunk.gif , ούρλιαξε και κέρδισε δυο βολές 68.gif




morrison
Καλα το οτι ουρλιαξε δεν αποτελει και ειδηση...
Το θεμα ειναι οτι οι Σελτικς δεν εχουν τις λυσεις απο τον παγκο και εχουν μαγκωσει αρκετα...
Νειτ προβλημα,Ντανιελς και Ντελοντε εξω,Γουειφερ 5 φαουλ(καθαρη η ταπα στον Γκασολ παρ'ολα αυτα),Σακιλ εξω,Πιρς με ιωση,Περκινς ανετοιμος για 30+ λεπτα.
Δειχνουν να μην αντεχουν...
vc15
QUOTE (Badass @ Feb 11 2011, 05:19 ) *
69.gif

Μετωπική όντομ-γκασόλ!

Πιο πριν ο ισπανός είχε φάει τάπα από τον πρώην παικταρά του ολυμπιακού βον ουέιφερ icon_drunk.gif , ούρλιαξε και κέρδισε δυο βολές 68.gif

Το έχει αναγάγει σε τέχνη το συγκεκριμένο ουρλιαχτό και κερδίζει πολλά φάουλ. Εντωμεταξύ έφαγε και καλή κουτουλιά από τον Lamar, κατλάθως εννοείται, και δεν έπαθε τίποτα ο άτιμος. Το κεφάλι του Όντομ άνοιξε!!! Δεν του έβαλαν όμως εκείνο το ωραίο που είχαν βάλει στο Garnett.
Δεν τους βλέπω καλά τους Celtics. Το είπε και ο Reggie στη διάρκεια της μετάδοσης: "Kobe said let them have fun in the first half (εννοούσε Ray και όλο το πανηγυράκι), but in the second half we 'll win the game".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.