Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Α.Ε.Κ.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
ashton
ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

Κ.Γ. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
19:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ On Telecoms - Α.Ε.Κ.
S/S

Διαιτητές : Βορεάδης, Σπυρίδωνος, Ταβουλαρέας
Κομισάριος : Σγουρός
Pierce
δεν εχω ιδιαιτερες ελπιδες οτι θα κερδισει η ομαδα το παιχνιδι...
Ειδικα με την αποδοση του γιανουλη μεχρι στιγμης σε συνδιασμο με το οτι δεν εχουμε 5αρι ,αναμενω επιδοση λιγο χειροτερη απο αυτη του τζερεμι...
Gravedigger
Τι πήρε ο Newley πριν τον αγώνα???Στο ημίχρονο έχει 24 πόντους με 3/3 δίποντα και 6/6 τρίποντα!
panos75
QUOTE
Τι πήρε ο Newley πριν τον αγώνα???Στο ημίχρονο έχει 24 πόντους με 3/3 δίποντα και 6/6 τρίποντα!


Μήπως εθεάθη τις τελευταίες μέρες στα Ζωνιανά; icon_drunk.gif
ashton
Eυτυχώς μου έκοψα και πήγα στην dte και δεν είδα το ματς γλυτώνοντας τη σύγχυση.

Η ομάδα είναι σε ανοδική πορεία...
15 πόντους στο Αιγάλεω
16 πόντους στο Αλεξάνδρειο
19 πόντους στο Ελληνικό.

Πράγματι ανταγωνιστικότατη η ομάδα μας.

Βλέπω να ξυπνάνε μνήμες Γκραβελίν με τη Σολέ σε λίγες μέρες.


QUOTE
Η «Ενωση» δεν κατάφερε να αντιδράσει, «έχασε» και τον Εϊβερι στο 33’ (πάτησε πάνω σε πόδι αντιπάλου και του «γύρισε» ο αστράγαλος)

goal news

QUOTE
Στοπ στους φίλους της ΑΕΚ

Πριν από την έναρξη του αγώνα περίπου 200 φίλαθλοι της ΑΕΚ θέλησαν να μπουν στο κλειστό του Ελληνικού προκειμένου να παρακολουθήσουν από κοντά την ομάδα τους, ωστόσο, δεν τους επιτράπηκε η είσοδος.


sport24.gr

Τι έγινε ; ούτε η ΚΑΕ ζητάει εισιτήρια αλλά εκεί δεν τρέχει κάστανο μου φαίνεται ε ;

QUOTE
Mάρκοβιτς: "Εντυπωσιάστηκα από την προσπάθεια"

O Nέναντ Μάρκοβιτς δεν θα μπορούσε να κάνει καλύτερο ντεμπούτο και μετά το τέλος του αγώνα σχολίασε: " Κάναμε ένα καταπληκτικό παιχνίδι. Ήμασταν εξαιρετικοί σε άμυνα κι επίθεση. Πήρα το ρίσκο να κάτσω στον πάγκο της ομάδας αν και ήμουν μόλις δύο μέρες στην ομάδα.

Εντυπωσιάστηκα από την προσπάθεια των παιδιών, τη θέληση και την αυτοπεποίθησή τους. Σαφώς και δεν θα έχουμε σε όλα ματς τόσο μεγάλη ευστοχία, αλλά αν συνεχίσουμε έτσι όλα θα πάνε καλά για εμάς".

Aπό την πλευρά του ο Γιάννης Γιαννούλης σχολίασε: "Μπήκαμε αποφασισμένοι στο παρκέ, πιέζοντας από το πρώτο ως το τελευταίο δευτερόλεπτο. Ήμασταν έτοιμοι, μειώσαμε τα λάθη, αλλά την Τρίτη έχουμε ευρωπαϊκό μας, οπότε τα κεφάλια μέσα. Κάθε αλλαγή προπονητή φέρνει άλλον αέρα στην ομάδα".

Aγγέλου: "Δεν μπήκαμε στο παιχνίδι"

Στην αντίπερα όχθη ο Βαγγέλης Αγγέλου ήταν απογοητευμένος από την απόδοση της ομάδας του. "Περίμενα να ήταν καλύτερη η μέρα σήμερα. Συγχαρητήρια στον Πανιώνιο για τη νίκη του. Κέρδισε δίκαια", ανέφερε ο τεχνικός της Ένωσης και συνέχισε: "Εμείς δεν μπήκαμε στο παιχνίδι. Προσπαθήσαμε να αρχίσουμε από τη Πέμπτη να θέσουμε κάποιες αρχές στο παιχνίδι μας.

Η έκταση της ήττας και η τακτική βαραίνει εμένα. Στην ΑΕΚ έχει γίνει μια σοβαρή κι επίπονη προσπάθεια από το καλοκαίρι. Υπάρχει μεγάλη πίεση στην ομάδα, αλλά εμείς θα προσπαθήσουμε να χτίσουμε την αυτοπεποίθησή μας. Θα πρέπει να μαθαίνεις από τις ήττες σου. Με δουλειά και υπομονή θα προσπαθήσουμε να βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη και να βελτιωθούμε εν όψει της συνέχειας".

Όσο για το αν χρειάζονται αλλαγές ο Αγγέλου ανέφερε: "Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κουραστεί πολύ 3-4 μήνες. Θα ήταν ανώριμο εκ μέρους μου αν έλεγα τι πρέπει να αλλάξει. Θα σκεφτούμε αν κάτι πρέπει να αλλάξει, αλλά δεν είναι της παρούσης.

Η ΑΕΚ είναι μια ιστορική ομάδα. Υπάρχει κόσμος και μεγάλη ιστορία που δημιουργούν πίεση. Όλοι θέλουμε να βρούμε μια λύση, αλλά σε δύο ημέρες δεν είναι εύκολο να εντοπίσουμε τις αιτίες. Τις επόμενες ημέρες, μέσα από δουλειά θα δούμε τι φταίει".

O Kώστας Χαρίσης από την πλευρά του τόνισε: "Ξεκινήσαμε χαλαρά το παιχνίδι και χάσαμε πολλά τρίποντα. Δείξαμε πως έχουμε διάθεση για δουλειά, αλλά και πολύ άγχος. Ελπίζω στο μέλλον να «χαλαρώσουμε» και να διορθώσουμε τα λάθη μας, ώστε να ανακάμψουμε".


sport24.gr

Ωραία...

Μου άρεσε και η διαχείριση του υλικού μας...

Πάβιτς 0'
Σίμτσακ 0'
Ταπούτος 2'49" !!!!!
Χατζής 7'47" !! (ενώ είχαμε 5/20 τρίποντα και θέλαμε να μειωσουμε υποτίθεται... με τον κατά τα άλλα συμπαθή Τσάμη να έχει 0/4 3π παίζοντας 19'27")


Ενημερωτικά :
Με Αιγάλεω : 3/15 3π
Με Ολυμπιαδα : 6/18 3π
Με Αρη : 4/12 3π
Με Πανιώνιο : 5/20 τρίποντα

ΣΥΝΟΛΟ : 18/65 3Π. Παίζει να είμαστε οι χειρότεροι και με διαφορά στην Α1...
ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ 3ΠΟΝΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΓΑΜΕ ΤΟΝ ΜΑΚΗ ΝΑ ΒΑΖΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ;;
suspect
Χρειαζεται χρονος.

Πρεπει να γυρισει ο Παπ.
θα μας αλλαξει η παρουσια του.

Ο Αγγελου σε αυτα που δηλωσε ηταν αξιοπρεπης και δεν δηλωσε το "παραλαβαμε καμμενη γη" των πολιτικων

Να δουμε μηπως μπορουμε να παρουμε καποιον σοβαρο ξενο και κυριως ευτυχως που το μπασκετ εχει πλεϊ οφ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.