Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος - Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
dizzy_fingers
Τελικά ο Πανιώνιος έπαιξε με τον κόσμο του και απέδειξε ότι έχει θέση στην τετράδω των καλύτερων του πρωταθλήματος, κερδίζοντας τον Παναθηναϊκό με 69-67 σε ένα αγωνιώδες παιχνίδι που κρίθηκε τελικά από ένα χαμένο τρίποντο ενός παίχτη, που 3 παιχνίδια πριν το σημερινό, με δικό του καλάθι στην τελευταία επίθεση της ομάδας είχε χαρίσει τη νίκη επί του Ολυμπιακού...για τον Βλάντο Σκεπάνοβιτς ο λόγος.

Πρόλαβα και είδα το δεύτερο ημίχρονο και μου έμειναν τα εξής από το παιχνίδι:
- Όλο σερί έβλεπα και νεκρά διαστήματα έβλεπα. Ίσως γι'αυτό και να έμεινε τόσο χαμηλά το σκορ.
- Η διαιτησία ήταν κατά τη γνώμη μου κακή...και για τις δύο πλευρές (το ίδιο και ο σχολιασμός του αγαπητού μας Χατζηδημητρίου...μάθαμε και την "τρίπλα με τη μέση" 21.gif ).
- Η ρακέτα του Πανιώνιου στις δύσκολες έμπαζε από παντού με αποτέλεσμα είτε να παίρνουν συνεχώς επιθετικά οι παίχτες του παναθηναΪκού.
- Κακή άμυνα του Πανιωνίου ειδικά στα πικ του Παναθηναϊκού όπου βλέπαμε συνεχώς ακάλυπτο τον Μπατίστ....
-...τον οποίο όμως δεν είχε κανένα πρόβλημα να ταπώσει στα ίσια ο Κουλ στην πιο θεαματική φάση του αγώνα κατά τη γνώμη μου (απ'όσο είδα). Στην αμέσως προηγούμενη τάπα του όμως, είχε κάνει φάουλ.
- Το σουτ του Σκεπάνοβιτς ήταν η καλύτερη επιλογή που μπορούσε να γίνει εκείνη τη στιγμή κι ας χρειαζόμασταν μόνο ένα δίποντο. Απλά ετυχε και δεν μπήκε. Άλλες φορές μπαίνουν (όπως στο ΣΕΦ) κι άλλες όχι wink.gif.
- Ο Αλβέρτης κακός...ούτε έναν πόντο και 0/4 τρίποντα.


Δηλώσεις των πρωταγωνιστών:
Μέμος Ιωάννου: "Είχαμε δύο νεκρά διαστήματα που μπορεί να οφείλονται στη κούραση ή και στην αποπνικτική ατμόσφαιρα που υπήρχε στο κλειστό. Όταν βρεθήκαμε πολύ κοντά στη νίκη, αγχωθήκαμε. Είναι λογικό να κολλάει το μυαλό σε τέτοιες περιπτώσεις. Παραλίγο να πετάξουμε όλη τη προσπάθεια στα σκουπίδια".

Ζέλικο Ομπράντοβιτς: "Το σουτ του Σκεπάνοβιτς στο τέλος ήταν καλή επιλογή. Ήταν μόνος του και σούταρε, άλλο αν η μπάλα βγήκε από το καλάθι. Αν έμπαινε, θα νικούσαμε δίκαια. Τώρα χάσαμε δίκαια και δεν έχουμε παρά να πάμε στο τρίτο παιχνίδι και να το πάρουμε".

Βλάντο Σκεπάνοβιτς:
"Όταν είδα τη πορεία της μπάλας ήμουν σίγουρα πως το σουτ θα ήταν εύστοχο αλλά με πούλησε. Δεν είναι δυνατόν να μπαίνουν όλα".



PANIONIOS IDROGIOS 6967PANATHINAIKOS
pts<1><2><3>Fl On Df Of To As St BloTendex
PANIONIOS IDROGIOS 6916/2019/45 5/19272420151514 8 2 0.345
 &nsbp; &nsbp; &nsbp; &nsbp; 3rd Quarter 4812/1412/354/15 2018131312 8 7 1
 &nsbp; &nsbp; &nsbp; &nsbp; 2nd Quarter 37 6/8 11/243/10 1513 810 7 6 6 0
 &nsbp; &nsbp; &nsbp; &nsbp; 1st Quarter 23 4/6 8/141/4 7 7 4 7 2 3 3 0
4FALEKAS Alexis 03:30 0 0/ 0/ 0/ 1 0 1 0 2 0 0 0
5PETROPOULOS Chris16:58 3 0/ 0/1 1/5 3 1 2 0 0 1 1 00.118
6SIGALAS Yiorgos 20:59 4 1/2 0/3 1/2 4 3 3 1 4 3 2 00.191
7PERPEROGLOU Strat14:59 4 0/ 2/5 0/ 4 1 2 1 0 1 0 00.334
8WRIGHT Rashad &nsbp; &nsbp;37:56 10 0/ 2/7 2/4 2 2 1 0 1 5 4 00.316
9ANGELOPOULOS Niko00:00 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
10DIAMANTOPOULOS Yi25:39 7 0/ 2/5 1/4 2 1 2 2 3 0 0 00.078
11ECONOMOU Nikos 37:39 1612/12 2/7 0/4 3 6 3 1 2 3 1 00.345
12KIRIAKOPOULOS Yia00:00 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
13WATSON Travis &nsbp; &nsbp;21:34 18 2/4 8/10 0/ 3 6 3 4 1 1 0 11.020
14SOULIS Vassilis 04:10 0 0/ 0/2 0/ 2 0 0 1 1 0 0 0
15KOUL Alexander 16:36 7 1/2 3/5 0/ 3 4 3 1 1 0 0 10.482
pts<1><2><3>Fl On Df Of To As St BloTendex
PANATHINAIKOS &nsbp; &nsbp; 6723/3016/29 4/20252726111911 7 2 0.345
 &nsbp; &nsbp; &nsbp; &nsbp; 3rd Quarter 5216/2112/204/14 192021 61610 5 2
 &nsbp; &nsbp; &nsbp; &nsbp; 2nd Quarter 3011/16 5/9 3/8 131511 312 4 2 1
 &nsbp; &nsbp; &nsbp; &nsbp; 1st Quarter 11 3/6 1/3 2/4 7 7 5 2 7 1 1 1
4ALVERTIS Fragisko23:38 0 0/2 0/1 0/4 2 2 2 0 1 2 0 00.169
5XANTHOPOULOS Vass00:00 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
6SAKOTA Dusan &nsbp; &nsbp; 00:00 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
7LAKOVIC Jaka &nsbp; &nsbp; 30:59 24 9/9 3/4 3/5 2 6 2 1 2 2 0 00.775
8BATISTE Mike &nsbp; &nsbp; 26:28 13 5/8 4/8 0/1 2 5 3 6 1 0 3 10.642
9FEMERLING Patrick06:13 0 0/ 0/1 0/ 2 1 3 1 1 0 0 0
10HATZIVRETTAS Niko23:58 9 1/1 4/5 0/1 3 2 3 1 2 1 1 00.459
11BAXTER Lonny &nsbp; &nsbp; 07:19 1 1/2 0/ 0/ 3 1 1 0 0 0 0 00.137
12TSARTSARIS Costas15:59 8 0/ 4/4 0/2 4 0 4 1 2 1 1 00.688
13DIAMANTIDIS Dimit32:36 5 3/4 1/2 0/1 4 5 4 0 6 4 1 10.184
14SCEPANOVIC Vlado 25:49 7 4/4 0/2 1/6 2 4 3 1 2 1 1 00.155
15KUTLUAY Ibrahim 07:01 0 0/ 0/2 0/ 1 1 0 0 2 0 0 00.570
Last update : 21:06:06
Warrior
Εγινε λοιπον το 1-1...

Ο φετινος Παναθηναικος ειναι η πιο ευαλωτη ομαδα που ειχε τα τελευταια χρονια.
Καποιοι μπορουν να πουν οτι...βρηκα στην ηττα την ευκαιρια να ξεσπαθωσω(αποθημενα..),
αλλα απλα αυτο πιστευω...

Ειτε επαιρνε 3-0 τον Πανιωνιο,3-0 και στον τελικο,ειτε οτιδηποτε αλλο..

Αν ηταν καλυτεροι οι αντιπαλοι του,θα ειχε προβλημα.

Δεν πιστευω οτι θα κινδυνεψει σοβαρα απο τον Πανιωνιο...και αυτο επειδη δεν βλεπω
τροπο να χασει στο ΟΑΚΑ.Αν μια ομαδα τον απειλησει σοβαρα,θα ειναι η ΑΕΚ και αυτη
θα πρεπει να υπερβαλλει εαυτον..
LEFTERIS733
QUOTE (Warrior @ May 27 2005, 07:17 PM)
Ο φετινος Παναθηναικος ειναι η πιο ευαλωτη ομαδα που ειχε τα τελευταια χρονια.
Καποιοι μπορουν να πουν οτι...βρηκα στην ηττα την ευκαιρια να ξεσπαθωσω(αποθημενα..),
αλλα απλα αυτο πιστευω...

19.gif

Βρε τι μου θυμιζει... tongue.gif

peace.gif

Μαλλον διαφωνω...Παντως εχει αδυναμιες σαν ομαδα...κυριως κατω απο το καλαθι(γνωστο εδω και χρονια)...Στα παιχνιδια που παιζει καλα ο φεμερλινγκ κατι γινεται αλλα οταν ειναι εκτος τοπου και χρονου...κλαφτα...

Ασχετο:βλεποντας ενα απο τα cd της sportime θυμηθηκα ποσο πολυ πανε τα πρασινα στον λαζαρο... rolleyes.gif
harris
Αν ο Πανθηρωνιος νικησει στο ΟΑΚΑ την Κυριακη, που ειναι εξαιρετικα δυσκολο, θα σπασουμε μεγαλη πλακα.....

Το γλεντι μολις ξεκινησε.....ετοιμαστειτε. smile.gif
dizzy_fingers
Ε, καιρός ήταν νομίζω να αποκτήσουν λίγο ενδιαφέρον τα playoffs από αυτήν την πλευρά του "δέντρου"...
Ημιτελικά πρωταθλήματος έχουμε και κοντεύουμε να κοιμηθούμε... icon_bored.gif
miltos
Δε νομίζω πως ο Παναθηναϊκός θα έχει πρόβλημα στην υπόλοιπη σειρά. Ο μοναδικός του αντίπαλος είναι ο κακός ευατός του.
Προβλήματα έχει, και κυρίως κοντά στο καλάθι. Από την άλλη όμως εντάξει, semifinals είναι, ο Πανιώνιος δεν είναι καμιά τυχαία ομάδα και η ήττα κάνει καλό στον ΠΑΟ όπως έχει δείξει το παρελθόν.
Η γνώμη μου πάντως είναι πως ο Πανιώνιος θα τον δυσκολέψει περισσότερο από ότι η ΑΕΚ στην τελική σειρά.
Δε ξέρω αν το θέμα μπαίνει στο topic ή όχι, αλλά εγώ ως Παναθηναικός δε χαίρομαι και πολύ να περνάω τις σειρές έτσι με 2-0 ή 3-1.
Γουστάρω δυνατό πρωτάθλήμα με πολλές και αξιόλογες ομάδες. Εκεί θα φαινόταν νομίζω περισσότερο η αξία της ομάδας.
Καλοκαιράκι έρχεται μακάρι να ενισχυθούν οι ομάδες.
LEFTERIS733
QUOTE (harris @ May 28 2005, 12:11 AM)
Αν ο Πανθηρωνιος νικησει στο ΟΑΚΑ την Κυριακη, που ειναι εξαιρετικα δυσκολο, θα σπασουμε μεγαλη πλακα.....

Α χα,χα,χα,χα,χαααααααααααααααααααααα...

Τι αστειο... biggrin.gif

Κανουμε και χιουμορακι; icon_drunk.gif 19.gif

Ενταξει κανεις δεν ειναι ανικητος ουτε ειπαμε αυτο.Τα περι 8-0 στα πλει οφ ειναι μπουρδες.Και οι ηττες μεσα στο προγραμμα ειναι.Αλλα απο μια εκτος εδρας ηττα μεχρι το να σπασουμε πλακα υπαρχει μεγααααααααααααλη διαφορα. wink.gif
harris
QUOTE (LEFTERIS733 @ May 28 2005, 08:31 PM)
Α χα,χα,χα,χα,χαααααααααααααααααααααα...

Τι αστειο... biggrin.gif

Κανουμε και χιουμορακι; icon_drunk.gif  19.gif

Αλλη μια φορα αποδεικνυετε την αλαζονικη συμπεριφορα των φιλαθλων του ΠΑΟ.....και επειδη ολα γινονται στο μπασκετ, πραγματικα θα σπασω πλακα εαν χασετε................

αστειακια κανω παντα, οχι μονο τωρα μιστερ Λευτερη... 41.gif
harris
ΚΑΙ επισης ολες οι ομαδες θα ζηλευαν μια πενταδα σαν αυτη του Πανιωνιου....

Ραιτ....εκρηκτικοτατος
Διαμαντο.....εμεινε ταλεντο αλλα παντα ειναι ενας εξαιρετικος σκορερ
Σιγαλας.....παραμενει ενας εκπληκτικος αμυντικος αν και εχουν περασει τα χρονια.παικτης του προπονητη
Οικονομου....ο πρωτος σκορερ του πρωταθληματος, τι αλλο να πω
Γουοτσον.....απλα ο καλυτερος στην Ελλαδα στην θεση 5

............
LEFTERIS733
Ολες; 69.gif
Basketomania
Εμενα παντως αν μου ελεγες να παρω στην ομαδα μου οποιον θελω απο την πενταδα του πανιωνιου θα επαιρνα χωρις δευτερη σκεψη μονο τον Γουοτσον τον οποιο θεωρω τον καλυτερο ξενο στην Ελλαδα τα τελευταια 2 χρονια...

Απο κει και περα οι πρωτοι σκορερ,τα ταλεντα κι οι παπουδες μ'αφηνουν αδιαφορη χωρις να αμφισβητω ομως τη συμβολη τους στην πορεια της ομαδας τους...
Warrior
QUOTE (LEFTERIS733 @ May 27 2005, 10:14 PM)
QUOTE (Warrior @ May 27 2005, 07:17 PM)
Ο φετινος Παναθηναικος ειναι η πιο ευαλωτη ομαδα που ειχε τα τελευταια χρονια.
Καποιοι μπορουν να πουν οτι...βρηκα στην ηττα την ευκαιρια να ξεσπαθωσω(αποθημενα..),
αλλα απλα αυτο πιστευω...

19.gif

Βρε τι μου θυμιζει... tongue.gif

peace.gif

biggrin.gif

Την θυμασαι την συζητηση κουφαλιτσα... tongue.gif

Nα προσθεσω κατι.
Ενας απο τους λογους,ειναι επειδη ο Διαμαντιδης ειναι στην παρθενικη του χρονια.
Παντως ο Παναθηναικος εγινε λιγοτερο ευαλωτος με τον ερχομο του Κουτλουαι,που
ολο το ξεχναω... rolleyes.gif

Μιλαω παντα Λευτερη σε συγκριση με τα προηγουμενα χρονια.. wink.gif


Η πενταδα του Πανιωνιου ειναι πολυ καλη.Το θεμα ειναι τι γινεται απο κει και περα..
Εκει ειναι και η διαφορα του Παναθηναικου απο τις υπολοιπες ομαδες...ο παγκος!

Παντως ο Γουοτσον ειναι εξαιρετικη περιπτωση. 77.gif
harris
Ο Πανιωνιος ειχε εναν στοχο για την σειρα αυτη. Ηθελε να μην τελειωσει με 3-0 ο ΠΑΟ και το καταφερε...τωρα δεν εχει καθολου αγχος και οπως εχει αποδειχθει τελευταια οι γηπεδουχες ομαδες φαβορι την πατανε ευκολα....(Πορτογαλια , Σπορτινγκ, ΤΣΣΚΑ , Ηρακλης στο βολλει κλπ...) 65.gif
LEFTERIS733
QUOTE (Warrior @ May 29 2005, 11:56 AM)
Την θυμασαι την συζητηση κουφαλιτσα... tongue.gif

laugh.gif biggrin.gif tongue.gif rolleyes.gif

Βεβαιως και τη θυμαμαι...

Οντως καλη περιπτωση ο γουοτσον αξιζει σιγουρα την προσοχη μας το καλοκαιρι.Αν και θα προτιμουσα αν φυγει ο μπατιστ να κοιταξουμε κανεναν ελληνα pf (τον ντικουδη εννοω-δεν υπαρχει και κανενας αλλος...).Πρεπει ο παο να χτυπησει κακιουζη-παπαδοπουλο+ενα απο τους δυο pf που προανεφερα.
dizzy_fingers
QUOTE (harris @ May 29 2005, 12:08 PM)
τωρα δεν εχει καθολου αγχος και οπως εχει αποδειχθει τελευταια οι γηπεδουχες ομαδες φαβορι την πατανε ευκολα....(Πορτογαλια , Σπορτινγκ, ΤΣΣΚΑ , Ηρακλης στο βολλει κλπ...) 65.gif

Τον Σπόρτινγκ τι τον βάζεις στα φαβορί? blech.gif

Έχεις λυσσάξει πάντως τελευταία με τον Πανιώνιο...δεν είμαι ενάντια του να αυξηθεί το ενδιαφέρον και ο ανταγωνισμός στο πρωτάθλημα (ούτε θεωρώ πως ο Πανιώνιος είναι κατά πολύ κατώτερη ομάδα του Παναθηναϊκού) αλλά από την άλλη το να εθελοτυφλούμε και να υποστηρίζουμε (ή ευχόμαστε?) να συμβεί το ενδεχόμενο που έχει 33% πιθανότητες να συμβεί δε βοηθάει καθόλου.
Τα λόγια μου δε συνιστούν αλαζονική συμπεριφορά ενός παναθηναϊκού, αλλά την απλή αποτύπωση της αλήθειας. wink.gif
harris
ποιος Σπορτιγκ βρε... laugh.gif

την Σπορτιγκ Λισσαβονας εννοω....αιντε χαιβανι laugh.gif laugh.gif
zoros
Το πήραμε το παιχνίδι με το σπαθί μας. Στο 2-2 η σειρά, ποιος το περίμενε?

Πάμε για το παιχνίδι της χρονιάς στο ΟΑΚΑ την Κυριακή. Πιθανότητες να το πάρουμε? Τελείως αντικειμενικά: 97-3. Μου αρκεί. Πάμε για το όνειρο του τελικού με πλεονέκτημα έδρας με την ΑΕΚ! Έχουμε δικαίωμα να ονειρευόμαστε!
dizzy_fingers
Σχετικά με τον κόσμου του Πανιωνίου και ενδεχόμενη προσέλευσή του στο ΟΑΚΑ:

QUOTE (contra.gr)
Αρνητική ήταν η απάντηση των διοικούντων του Παναθηναϊκού στο αίτημα των αντίστοιχων του Πανιωνίου για 500 εισιτήρια στον πέμπτο και τελευταίο ημιτελικό πρωταθλήματος της Κυριακής στο Ολυμπιακό Στάδιο. Σε παρόμοιες περιπτώσεις, η γηπεδούχος ομάδα έχει κάθε δικαίωμα να πράξει αναλόγως, δεδομένου ότι ο Νόμος υπαγορεύει πως μόνο στον πέμπτο τελικό είναι υποχρεωμένη η γηπεδούχος ομάδα να δώσει εισιτήρια.

Πάντως, η προαναφερθείσα εξέλιξη δεν εμπόδισε την ΚΑΕ της ομάδας της Νέας Σμύρνης να εκδώσει την παρακάτω ανακοίνωση: "Τις ευχαριστίες της σε οργανωμένους και μη φιλάθλους της ομάδας θέλει να εκφράσει η διοίκηση της ΚΑΕ Πανιώνιος ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ για τη συγκινητική και μοναδική παρουσία τους στον 4ο ημιτελικό των πλέι-οφ με τον Παναθηναϊκό την περασμένη Τετάρτη στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Οι φίλαθλοι του Πανιωνίου απέδειξαν για μία ακόμη φορά ότι ήταν, είναι και θα είναι ο 6ος παίκτης της ομάδας μας. Η συγκινητική τους παρουσία στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό θα μείνει στην ιστορία αφού ο παλμός και το πάθος της εξέδρας και στα 40 λεπτά της αναμέτρησης "έσπρωξαν" την ομάδα μας σε μία σημαντική και ιστορική νίκη. Διοίκηση, προπονητές και παίκτες θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας στους φιλάθλους του Πανιωνίου οι οποίοι και με τη αψεγάδιαστη συμπεριφορά τους απέδειξαν ότι είναι οι καλύτεροι στην Ελλάδα!".



7.gif huh.gif

Τι δεν κατάλαβα καλά? Τον πέμπτο τελικό δε θα παίξουν στο ΟΑΚΑ την κυριακή?
zoros
Εννοεί το πέμπτο παιχνίδι του τελικού των πλέυ-οφ.
Έτσι λέει ο κανονισμός κι ας μην μας βολεύει. Θα είχαμε τουλάχιστο 1000 άτομα αν μας έδιναν εισιτήρια.
Πάντως δεν αισθάνεται και τόσο άνετα ο ΠΑΟ για να μην μας δίνει εισιτήρια!
Buk
krima pou den ta dinei tha'xe mipos perisotero apo 2000 kosmo to oaka sad.gif

pantos gia na kerdisei o panionios tin kyriakh mou fainetai pos prepei na ginei ligotero monodiastatos apo xthes kai na mpoun kai kapoia soutakia tou oikonomou pou den kanei kai ta kalytera tou paixnidia s'aftin tin seira!! Dioti o Diamantopoulos me Oikonomou eixan 2/13 triponta sot tetarto mats opote an aftoi paroun mpros (h toulaxiston soutaroun pio myalomena) kai oi dyo amerikanoi synexisou to bioli tous tha mpoun se peripeties oi prasinoi...
Warrior
QUOTE (zoros @ Jun 2 2005, 07:06 PM)
Το πήραμε το παιχνίδι με το σπαθί μας. Στο 2-2 η σειρά, ποιος το περίμενε?

Εγω παντως δεν το περιμενα!!

Και πραγματικα την αξιζε 100% αυτην την νικη ο Πανιωνιος..ειχε φοβερο παθος! 41.gif
Kαι φυσικα δικαιουστε να ονειρευεστε...ενα παιχνιδι ειναι.wink.gif

O Ομπραντοβιτς πρεπει να εχει φαει τρελο σκαλωμα με τον Μπαξτερ παντως,ε?
dizzy_fingers
Αφού δεν τον έβαζε στα παιχνίδια της κανονικής σεζόν, δε νομίζω να τον δούμε από δω και πέρα, μέχρι να τελειώσει η σεζόν.
Ας του δώσουν μία ακόμη ευκαιρία την επόμενη σεζόν (μιας και θα φύγει ο Μπατίστ...αλλά γιατί να φύγει ο Μπατίστ? 7.gif ). Ειδάλλως δε μπορώ να καταλάβω γιατί τον πήραν...

Πιθανότατα θα κατηφορίσω στο ΟΑΚΑ αυτήν την Κυριακή.

QUOTE (dizzy_fingers)
Τι δεν κατάλαβα καλά? Τον πέμπτο τελικό δε θα παίξουν στο ΟΑΚΑ την κυριακή?


40.gif 40.gif 40.gif
icon_drunk.gif
harris
Πως σου εχει κολλησει οτι ο Μπαξτερ θα παραμεινει , δεν μπορω να το καταλαβω.....ΗΜΑΡΤΟΝ ρε........


shot.gif
dizzy_fingers
Μα δεν πιστεύω ότι θα παραμείνει...ΘΕΛΩ όμως να παραμείνει (εφόσον δε φέρουμε άλλον ψηλό και αφού φεύγει ο Μπατίστ έτσι?).
Θέλω να τον δω σε μία ολόκληρη σεζόν από την αρχή της μέχρι το τέλος (σαν να είναι προπονητής biggrin.gif) και να προλάβει να παίξει κιόλας λίγο, ε?

Ε μα είναι φάτσα αυτή να του αντισταθείς???
<---------------------------------- biggrin.gif
IraTmac
Ωραίος αγώνας το Πανιώνιος - Πάο. Είχε καλό μπάσκετ, θεαματικό και αμμφίρροπο παιχνίδι και καλή ατμόσφαιρα (εξαιρώ τον στόκο που μπήκε στο γήπεδο).

Ο Πανιώνιος πήρε ένα ρίσκο το καλοκαίρι αγοράζοντας παίκτες που είχαν κάτι να αποδείξουν. ο Διαμαντόπουλος έφυγε ως αποτυχημένος από τον Ολυμπιακό. ο Οικονόμου έφυγε με τρελά όνειρα από την Ελλάδα και γύρισε σε άσχημη κατάσταση. ο Σιγάλας θεωρούνταν τελειωμένος. Παρόλα αυτά, αυτοί οι παίκτες τα κατάφεραν να ξεπεράσουν τις προσδοκίες.

Για τον Γουότσον είχα πει πέρσι οτι είναι ο κορυφαίος Αμερικάνος στο πρωτάθλημα. Με δικαίωσε και φέτος. Νομίζω οτι είναι καλύτερος του Μπατίστ και παίζει 4 και 5, άρα καλή λύση για τον Πάο του Ζοτς.

Αλλη παρατήρηση που έχω να κάνω, είναι για τον Χατζηβρέττα. Τον έβλεπα κι έλεγα, καλά αυτός ο άσχετος ποιός είναι? πού είναι ο Νίκος του Ηρακλή και της πρώτης χρονιάς στον Πάο? απογοητευτικός είναι... Βέβαια ο Ομπράντοβιτς έχει ευθύνη γι' αυτό... πάντως απόλυτα λογικά θα αποδεσμευτεί το καλοκαίρι από τον Πάο.

Πολύ δυνατό δίδυμο ξένων πέτυχε ο Πανιώνιος. Κλειστά 3ετές συμβόλαια και στους δυό για να χεις καλή ομάδα με διάρκεια.
harris
laugh.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.