Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπαλουκας η' Γιασικεβιτσιους
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
spysta
Επειδη ο Ολυμπιακος μας εχει ξενερωσει ολους μας με το προσωπο που εμφανιζει ολο αυτον τον καιρο και οι περισσοτεροι απο μας περιμενουν πως και πως να τελειωσει αυτη η σεζον για να ασχοληθουμε με τον σχεδιασμο της νεας χρονιας...σκεφτηκα ενα υπεραισοδοξο σεναριο(ετσι για να περναει η ωρα) icon_drunk.gif icon_drunk.gif !!Αυτο της μεταγραφης ενος απο των Τεο και Σαρουνας!!Αν υποθεσουμε οτι οι Φωτσης Ζησης ενας καλος Αμερικανος και ο Σειμπουτις ειναι οι μεταγραφες μας το καλοκαιρι..και οι Πεν Ακερ Μπαρλος Χαρισης φυγουν ποιον play maker απο τους δυο προαναφερθεντες θα προτιμουσατε να πλαισιωσει το ροστερ?????????????Ποιος πιστευετε οτι θα ταιριαζε καλυτερα και θα ανεβαζε ευκολοτερα απο μονος του ενα επιπεδο την ομαδα..........(ΥΓ.. ρε παιδια δεν το εχω ψαξει αλλα πως βαζουμε αυτες τις μπαρες για να ψηφιζουμε??Ας βαλει καποιος απο τους moderators να ψηφισουμε για Τεο η' Σαρας !!Thanks biggrin.gif biggrin.gif )
reignman
kai oi 2 exoun kataktisei ta panta stin europi... alla protimo ton saras ton theoro poio computer kai sigoura poly kalytero epi8etika apo ton teo
sihainas
Οπωσδίποτε ο Σάρας είναι ένα επίπεδο παραπάνω...αλλά ο Παπαλούκ είναι Έλληνας...δεν ξέρω...όποιος και να 'ρθει νομίζω ότι θα πρέπει να πετάμε απ'τη χαρά μας w00t.gif
enypnio
an kai oneira trela

proteimo ton Theo pou einai kai Olympiakos
man10
O Σαρας ειναι καλυτερος απο τον Τεο επιθετικα,αλλα τον Τεο τον παω πιο πολυ γιατι ειναι ΕΛΛΗΝΑΣ!

Ρε παιδια δεν πρεπει καν να το συζηταμε,κανενας απο τους δυο δεν θα ερθει του χρονου στον Ολυμπιακο,οπως και σε αλλες ελληνικες ομαδες.
sihainas
και γιατί αυτό; Εγώ προχτες διάβασα ότι ο Σάρας δήλωσε ότι φεύγει από NBΑ γιατί να μην μπορεί να έρθει σε μια Ελληνική ομάδα; Μήπως υποτιμάμε λίγο (πολύ) την Ελλάδα;
enypnio
den tha erthei o saras ston olympiako fovatai min traymatistei smiley.gif

meta apo matse kai zouki ... einai na min fovatai?
man10
QUOTE(sihainas @ May 21 2007, 10:28 AM) *
και γιατί αυτό; Εγώ προχτες διάβασα ότι ο Σάρας δήλωσε ότι φεύγει από NBΑ γιατί να μην μπορεί να έρθει σε μια Ελληνική ομάδα; Μήπως υποτιμάμε λίγο (πολύ) την Ελλάδα;

Κοιτα,εγω πιστευω οτι αν γυρισει Ευρωπη θα παει στην Μακαμπι η στην Μπαρτσα.Τωρα αν ερθει στον Ολυμπιακο η σε αλλη ελληνικη ομαδα(δλδ Παο)ακομα καλυτερα.
dizzy_fingers
Προστέθηκε το πολ.
rchos
και οι δυο και οχι μονο ο ενας θα ελεγα εγω!
αλλιως παπαλουκας 100% γιατι και ελληνας ειναι και ολυμπιακος και ο καλυτερος πλευ στην ευρωπη τα 2 τελευταια χρονια!


Υ.Γ. ο χαρισης δεν φευγει οσο και να το υποθετετε!
man10
Ειδικα μετα την απιστευτη χθεσινη εμφανιση! 77.gif 77.gif 77.gif
reignman
man osoi ta lete twra auta wink.gif kai to kalokairi pou perase legate "an gyrisei o macas stin europi stin TAU tha paei"
sad.gif giati etsi?
sihainas
Μωρέ αν έρθει ένας από τους παραπάνω ας κάνει ότι θέλει ο Χαρίσης... w00t.gif
soz
Με καθαρά μπασκετικά κριτήρια,εγω ψηφίζω Σαρούνας.

Βέβαια,με στεναχωρεί η λογική μερικών ‘‘Ελλας Ελλήνων Χριστιανών‘‘, και οτι οι έλληνες παίκτες είναι οι καλύτεροι παίκτες της ευρώπης κλπ,κάτι που φυσικά δεν ισχύει.Ατομικά,υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ παίκτες ανώτεροι των ελλήνων στην ευρώπη.

Όσοι βέβαια έχουμε δει με τα ματάκια μας τον Γιασικεβίτσιους,πολύ απλά γνωρίζουμε οτι δεν υπάρχει άλλος τέτοιος ευρωπαίος playmaker.Απλά ασύλληπτος.
dizzy_fingers
Ε, εγώ λέω να έρθουν και οι δύο στην Ελλάδα για να δούμε από κοντά και συγκρίνουμε εκ του ασφαλούς biggrin.gif.
apkat
Σαρούνας Γιασικεβίτσιους.Γιατι ειναι τεραστιος παικτης.Μπορει να χει να παιξει 2 χρονια αλλα απο πλευρας κλασης ειναι σαφως ψηλοτερα απο τον εκπληκτικο κατα τ'άλλα Παπαλουκα.Ενας τετοιος παικτης μπορει να ανεβασει μια ομαδα πολλες κλασεις και να συνθεσει με τον Ματσε το καλυτερο διδυμο γκαρντ στην Ευρωπη.Αφηστε που τωρα με τον Γιονας ενας παραπανω Λιθουανος καλο κανει. tongue.gif tongue.gif
hagi
Εγώ διαφωνώ..Πολύ καλός ο Γιασικεβίτσιους αλλά άλλος παίχτης ο Παπαλουκάς..Μπορεί ο Γιασικεβίτσιους να είναι καλύτερος επιθετικά αλλά την έννοια του playmaker δεν την έχει όπως ο Παπαλουκάς..Προσωπική άποψη είναι ότι ο Παπαλουκάς είναι ο καλύτερος playmaker όπως λέει και η λέξη..Φτιάχνει το παιχνίδι..Νομίζω είναι ο μόνος παίχτης που έχει τέτοια αντίληψη και βλέπει γήπεδο μέσα στον αγώνα..

Φυσικά όπως είπα είναι διαφορετικοί παίχτες..Άρα δεν μπορώ να τους συγκρίνω ακριβώς..Είναι και οι δύο εξαιρετικοί παίχτες..
rchos
QUOTE
Βέβαια,με στεναχωρεί η λογική μερικών ‘‘Ελλας Ελλήνων Χριστιανών‘‘, και οτι οι έλληνες παίκτες είναι οι καλύτεροι παίκτες της ευρώπης κλπ,κάτι που φυσικά δεν ισχύει.Ατομικά,υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ παίκτες ανώτεροι των ελλήνων στην ευρώπη.


οταν εγω τουλαχιστον λεω οτι προτιμω τον παπαλουκα μεσα σε αλλα και γιατι ειναι ελληνας δεν το λεω με την λογικη που αναφερεις!το λεω καθαρα με την λογικη οτι αν θες να πας ψηλα πρεπει να εχεις στην ομαδα σου κορμο ελληνων επιπεδου εθνικης ομαδας!το ελλας ελληνων χριστιανων δεν με αντιπροσωπευει!ειδικα στον επαγγελματικο αθλητισμο!
dizzy_fingers
Κι έρχεται η ερώτηση που όλοι περιμέναμε....

Αν έρθει ο Γιασικεβίτσιους, θέλετε να παραμείνει ο Γκέρσον στον πάγκο? smiley.gif
rchos
QUOTE
Αν έρθει ο Γιασικεβίτσιους, θέλετε να παραμείνει ο Γκέρσον στον πάγκο?


οταν θα ανακοινωθει ο σαρας ο γκερσον θα ειναι μακρινη αναμνηση.
sihainas
QUOTE
Ε, εγώ λέω να έρθουν και οι δύο στην Ελλάδα για να δούμε από κοντά και συγκρίνουμε εκ του ασφαλούς.

Όχι να μην έρθουν και οι δύο στην Ελλάδα...να έρθουν και οι δύο στον Ολυμπιακό tongue.gif (άντε και στον Απόλλωνα αν θέλει κανένας αλλά τώρα στην Α2 θα είναι λίγο δύσκολο tongue.gif ) biggrin.gif


QUOTE(rchos7 @ May 21 2007, 02:20 PM) *
οταν εγω τουλαχιστον λεω οτι προτιμω τον παπαλουκα μεσα σε αλλα και γιατι ειναι ελληνας δεν το λεω με την λογικη που αναφερεις!το λεω καθαρα με την λογικη οτι αν θες να πας ψηλα πρεπει να εχεις στην ομαδα σου κορμο ελληνων επιπεδου εθνικης ομαδας!το ελλας ελληνων χριστιανων δεν με αντιπροσωπευει!ειδικα στον επαγγελματικο αθλητισμο!



Ναι πρέπει να έχεις Έλληνες..αλλά αν οι ξένοι σου είναι σαν τον Σάρας και τον Μάτσας τότε δεν είναι και τόσο απαραίτητο tongue.gif
Gravedigger
Δν ψηφίζω στο poll γιατί αν έρθουν θέλω να έρθουν στον ΠΑΟ!Εγώ προτιμώ Saras χωρίς βέβαια να με χαλάει ο Παπαλουκάς!
msg
το γεγνός ότι προτιμούμε έλληνες δε μας κάνει εθνικιστές. τα έχεις μπερδέψει λιγάκι. είναι λογικό σε μια ελληνική ομάδα να θέλουμε να υπάρχουν έλληνες. αλλιώς να πάμε να παίξουμε σε άλλο πρωτάθλημα. έτσι κι αλλιώς υπάρχουν εξαιρετικοί έλληνες παίκτες.
να πω ότι δε θέλω γιασικεβίτσιους είναι έγκλημα αλλά ψηφίζω παπαλουκά λόγω καταγωγής και οπαδικής του προτίμησης. πάντως και ο ζήσης να έρθει ρε παιδιά δε με χαλάει!!!! smiley.gif
rchos
μαλωστε οσο ειναι καιρος για το ποιος ειναι καλυτερος γιατι απο το καλοκαιρι δεν θα μας πολυαπασχολει! wink.gif
Anaz
QUOTE
Εγώ διαφωνώ..Πολύ καλός ο Γιασικεβίτσιους αλλά άλλος παίχτης ο Παπαλουκάς..Μπορεί ο Γιασικεβίτσιους να είναι καλύτερος επιθετικά αλλά την έννοια του playmaker δεν την έχει όπως ο Παπαλουκάς..Προσωπική άποψη είναι ότι ο Παπαλουκάς είναι ο καλύτερος playmaker όπως λέει και η λέξη..Φτιάχνει το παιχνίδι..Νομίζω είναι ο μόνος παίχτης που έχει τέτοια αντίληψη και βλέπει γήπεδο μέσα στον αγώνα..
Φυσικά όπως είπα είναι διαφορετικοί παίχτες..Άρα δεν μπορώ να τους συγκρίνω ακριβώς..Είναι και οι δύο εξαιρετικοί παίχτες..
Συμφωνω απολυτα!
Ο Παπαλουκας εχει 2 υπερ στη συγκριση και γι'αυτο διαλεγω αυτον. Ειναι Ελληνας και Ολυμπιακος. και βρίσκεται τα τελευταια 2 χρονια στο ΑΠΟΓΕΙΟ της καριερας του ενω αντιθετα ο Σαρας χαροπαλευει στο ΝΒΑ και δεν γνωριζουμε σε τι κατασταση ειναι.. ΑΝ με ρωτούσατε για τον προ διετιας Σαρας τοτε θα'ταν διαφορετικά..
spysta
Να πω κα γω την αποψη μου....(thanks dizzy fingers για το poll!!!)!!Προτιμω σαν παικτη τον Σαρας...θεωρω οτι ειναι σαν compiuter με απιστευτη πασα φοβερο σουτ και ηγετικες ικανοτητες!!!Οτι λεω ισχυουν και για τον Τεο πλην του σουτ αλλα και με ενα επιπλεον προσον..την αμυνα κατι που ο Σαρας δεν πολυκατεχει!!Το διδυμακι Ματσε Σαρας θα βγαζει φωτιες στην επιθεση αλλα στην αμυνα θα μπαζει πολυ....μαλλον αυτος ειναι ο λογος που θα προτιμουσα να εχουμε τον Τεο στην ομαδα!!Καλα εννοειτε πως θα παλαβοσουμε οποιος και απο τους δυο τυχει να ερθει... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
thrylos7
Αυτό το poll θα είχε ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον αν γινόταν στο subforum του ευρωπαϊκού μπάσκετ και μιλούσαμε όχι για το ποιος θα θέλαμε να έρθει στον Ολυμπιακό (τους θέλουμε και τους τρεις!), αλλά για το ποιος υπήρξε καλύτερος τα τελευταία χρόνια...

Στον καθένα, "ανήκει" μια διετία στο ευρωπαϊκό μπάσκετ... Στον μεν Γιασικεβίτσιους οι χρονιές 2004, 2005, στο δε Παπαλουκά οι χρονιές 2006, 2007. Δεδομένου ότι θα μου ήταν πολύ δύσκολο να επιλέξω ποιος ήταν ο καλύτερος, στο διάστημα κυριαρχίας του, θα ψηφίσω Παπαλουκά, αφού βρίσκεται στο peak της καριέρας του, σ' αντίθεση με τον Σάρας (λόγω ΝΒΑ περισσότερο), ενώ είναι δεδομένη η απόδοσή του (ο Σάρας πχ, ίσως έχει ν' αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα επαναπροσαρμογής).

Από εκεί και πέρα, σίγουρα κανένας δε θα κακόπεφτε στον Ολυμπιακό και σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα μπάσκετ υπάρχει στον κόσμο...

Πέρα από την άμυνα, ο Παπαλουκάς υπερτερεί και στη δυνατότητα να ποστάρει και γενικότερα να κινείται πιο άνετα σε περιοχές κοντά στο καλάθι. Ο Γιασικεβίτσιους βέβαια, έχω την εντύπωση ότι οργανωτικά, κυμάνθηκε σε ακόμη υψηλότερα του Παπαλουκά επίπεδα, έστω και για πολύ μικρή διαφορά, αλλά σ' αυτό έπαιξε σημαντικό ρόλο το γεγονός ότι βρέθηκε σε μια ομάδα όπως η θεαματική Μακάμπι. Αρκεί να πούμε ότι ο Σάρας έπαιζε με τον Βούισιτς και ο Παπαλουκάς με τον Βαν ντεν Σπίγκελ... biggrin.gif
Πέρα από το σουτ, γενικά έχει προβάδισμα στον εκτελεστικό τομέα, είναι πιο επιθετικός παίκτης.

Έχουμε να κάνουμε με το ελληνικό και το λιθουανικό μοντέλο πλέι μέικερ...
Das Kapital
Εγω θα προτιμουσα τον Παπαλουκα γιατι ο Σαρας δε ξερουμε σε τι κατασταση βρισκεται κιολας τοση ωρα που καθοταν στον παγκο των Ουοριορς!!! smile.gif
msg
πάντως στα πολύ συν του παπαλουκά είναι ο τρόπος που βρίσκει τους αμαρκάριστους συμπαίκτες του και τους τροφοδοτεί!!! είναι το κάτι άλλο! αυτό είναι σαν κομπιούτερ!! το παιδί έχει απίστευτη αντίληψη!
losers can win
Και ο γιασισκεβιτσιους το κάνει αυτό σε ακόμα καλύτερο βαθμό
Δεν καταλαβαίνω γιατι είναι στα συν του παπαλουκα ότι είναι έλληνας, ο ολυμπιακός θέλει τους καλύτερους
όχι τους έλληνες. Αυτό ισχύει φυσικά για όλες τις ομάδες
man10
QUOTE(losers can win @ May 22 2007, 09:00 AM) *
Και ο γιασισκεβιτσιους το κάνει αυτό σε ακόμα καλύτερο βαθμό
Δεν καταλαβαίνω γιατι είναι στα συν του παπαλουκα ότι είναι έλληνας, ο ολυμπιακός θέλει τους καλύτερους
όχι τους έλληνες. Αυτό ισχύει φυσικά για όλες τις ομάδες

Δεν νομιζω. Οι Ελληνικες ομαδες χρειαζονται πανω απο ολα τους καλυτερους Ελληνες,γιατι αυτοι ειναι που θα κανουν την διαφορα. Δες το μοντελο του ΠΑΟ.

Για μενα ο Παπα ειναι πιο all around καλυτερος αμυντικος,πιο αθλητικος, με καλυτερο drive,και σιγουρα πιο ετοιμος απο τον Σαρας.
Απο την αλλη, ο Γιασικεβιτσιους ειναι καλυτερος σουτερ,και ας μην ξεχναμε οτι οσο επαιζε στην Ευρωπη αυτος ηταν ο κορυφαιος.
Οργανωτικα ειναι και οι δυο εξαιρετικοι,φοβεροι,εκπληκτικοι και οτιδηποτε αλλο μπορει να σκεφτει κανεις
Bonzo
Αυτό που ισχυει για τους Ελληνες παίχτες είναι ότι αφενός γνωρίζουν την ελληνική πραγματικότητα αρα θα θέλουν λγότερο χρόνο προσαρμογής και δεν θα υπάρχει μεγάλος κίνδυνος μη προσαρμογής. Επίσης ένας Ελληνας μπορεί πιο εύκολα να δεθεί με την ομάδα, να μείνει για πολλά χρόνια αφού είνια στη χώρα του και να γίνει , πιθανώς, σημαία της ομάδας.Δεν είναι εθνικιστικό θέμα.Είναι καθαρά Μπασκετικό.
Silver8
Βασικά τη δεδομένη χρονική στιγμή πιθανόν να υπερτερεί αγωνιστικά ο Παπαλουκάς και λόγω παροπλισμού του Γιασικεβίτσιους. Γνώμη μου είναι όμως ότι αν συγκρίνουμε τους δύο παίχτες στο peak της απόδοσής τους ο Saras έχει φτάσει κατά τι ψηλότερα.

Ο Παπ δεν ξέρω πόσο καλύτερος αμυντικός από τον Γιασικεβίτσιους είναι, σίγουρα όμως είναι καλύτερος στον οργανωτικό τομέα. Εκμεταλεύεται καλύτερα τους συμπαίκτες του.

Από την άλλη πλευρά ο Saras επιθετικά υπερτερεί αρκετά. Απειλεί από οποιαδήποτε απόσταση και στη μέρα του είναι πραγματικό φονικό όπλο. Συν τοις άλλοις σε καμία περίπτωση ο Θοδωρής δεν είναι πιο αθλητικός. Το αντίθετο μάλιστα και με μεγάλη διαφορά. Στον ημιτελικό με τον Παναθηναικού-Μακάμπι είχα πραγματικά εντυπωσιαστεί από τον τρόπο που ο Γιασικεβίτσιους συνδίαζε την άψογη σωματοδομή (σε πολύ υψηλό επίπεδο για τα δεδομένα της Ευρωλίγκα) με την ταχύτητα. Είναι πολύ δυνατός και εξαιρετικά ταχύς. Σ' αυτούς τους δύο τομείς κερδίζει κατα κράτος τον Παπαλουκά.

Θεωρώ λοιπόν ότι ο Γιασικεβίτσιους είναι πιο ολοκληρωμένος παίχτης.

Sorry Pap, Saras forever!!! smiley.gif
Igor
Το πολλ θα ηταν πιο ενδιαφερον αν βρισκοταν στο Ευρωπαικο Μπασκετ, και υπηρχε στη λιστα ο Διαμαντιδης, Παρκερ και Καλντερον.

Δηλαδη ο καλυτερος Ευρωπαιος PG !!

Αν εχει καποιος όρεξη να κανει παρομοια δουλεια με του NBAHolic για τους καλυτερους Ευρωπαιους παιχτες ανα θεση.


Τελως παντων, προτιμω Σαρας γιατι ειναι ο ανθρωπος κομπιουτερ. Εχει απιστευτη πασα και ειναι καλυτερος επιθετικα !
rchos
παιδια μια διευκρινιση να κανουμε.το πολ δεν ειναι για το ποιος ειναι καλυτερος παιχτης!ειναι ποιον προτιμαμε του χρονου στον ολυμπιακο απο τους 2!ειναι τεραστια η διαφορα!
reignman
egw nomizw oti protimame ston olympiako ton kalytero -.-
spysta
QUOTE(rchos7 @ May 22 2007, 09:42 PM) *
παιδια μια διευκρινιση να κανουμε.το πολ δεν ειναι για το ποιος ειναι καλυτερος παιχτης!ειναι ποιον προτιμαμε του χρονου στον ολυμπιακο απο τους 2!ειναι τεραστια η διαφορα!

ειναι ετσι ακριβως οπως το λεει rchos7......
man10
Ο Σαρας πιο αθλητικος απο τον Παπαλουκα?Σε καμια περιπτωση,το μονο στο οποιο ισως να υπερτερει ειναι η ταχυτητα,ισως... Ο Παπα ειναι πιο δυνατος,αλτικος,εκρηκτικος,με πιο γρηγορα ποδια,και επισης αν και δεν εχει σχεση με αθλητικα προσοντα αυτο,αλλα με φυσικα,ειναι και πιο ψηλος με μεγαλυτερα χερια.
Silver8
Στον ολυμπιακό δεν προτιμάμε κανέναν από τους δύο. Ζήτω ο βάζελος!!!! 69.gif
Silver8
QUOTE(man10 @ May 23 2007, 03:13 PM) *
Ο Σαρας πιο αθλητικος απο τον Παπαλουκα?Σε καμια περιπτωση,το μονο στο οποιο ισως να υπερτερει ειναι η ταχυτητα,ισως... Ο Παπα ειναι πιο δυνατος,αλτικος,εκρηκτικος,με πιο γρηγορα ποδια,και επισης αν και δεν εχει σχεση με αθλητικα προσοντα αυτο,αλλα με φυσικα,ειναι και πιο ψηλος με μεγαλυτερα χερια.




Καλά δες κανα παιχνίδι του Σάρας πρώτα και τα λέμε μετά. Ειδικά αυτό με την ταχύτητα είναι το αποκορύφωμα. Λιγότερο ταχύς, ΙΣΩΣ ο Παπαλουκάς? Ταχύς στη σκέψη ναι. Αλτικός? Απο που το συμπέρανες αυτό? Ο άνθρωπος είναι ψηλότερος ναι, αλλά αλτικός? Τέλος η μυική μάζα του Σάρας δεν έχει καμία σχέση με του Παπαλουκά. Αυτό sorry αλλα δεν επιδέχεται αμφισβήτηση. Και φυσικά μεγαλύτερη μυική μάζα, όταν μιλάμε για παιχτες που παίζουν στην ίδια θέση συνήθως συνεπάγεται μεγαλύτερη δύναμη. Ετσι? Ο Παπ τέλος έχει μεγαλύτερο διασκελισμό ο οποίος του επιτρέπει να έχει πλεονέκτημα στο πρώτο βήμα, πράγμα πολύ σημαντικό. Ο Σάρας συνολικά όμως είναι πιο εκρηκτικός παίκτης.shot.gif
Alex Acker
Πιστευω πρεπει να ερθουν και οι δυο 69.gif Πλακα κανω θα μου αρεσε πιο πολυ ο παπα αλλα και ο σαρουνας καλος ειναι
msg
QUOTE(Alex Acker @ May 25 2007, 07:54 AM) *
Πιστευω πρεπει να ερθουν και οι δυο 69.gif Πλακα κανω θα μου αρεσε πιο πολυ ο παπα αλλα και ο σαρουνας καλος ειναι

ναι μωρέ δε βαριέσαι καλούτσικος είναι κι αυτός!!!! tongue.gif tongue.gif smiley.gif
καλωσόρισες στο φόρουμ!
geosider
καλός ο παπαλουκάς αλλά όχι και να τον συγκρίνουμε με τον γιασικεβίτσιους, μην κοιτάτε που δεν έπιασε στο ΝΒΑ, ο λιθουανός είναι πολύ μεγάλος παίκτης, μεγαλύτερος από τον θοδωρή, αν πάει στο ολυμπιακό θα αλλάξουν πολλά
man10
QUOTE(Silver8 @ May 23 2007, 12:30 PM) *
Καλά δες κανα παιχνίδι του Σάρας πρώτα και τα λέμε μετά. Ειδικά αυτό με την ταχύτητα είναι το αποκορύφωμα. Λιγότερο ταχύς, ΙΣΩΣ ο Παπαλουκάς? Ταχύς στη σκέψη ναι. Αλτικός? Απο που το συμπέρανες αυτό? Ο άνθρωπος είναι ψηλότερος ναι, αλλά αλτικός? Τέλος η μυική μάζα του Σάρας δεν έχει καμία σχέση με του Παπαλουκά. Αυτό sorry αλλα δεν επιδέχεται αμφισβήτηση. Και φυσικά μεγαλύτερη μυική μάζα, όταν μιλάμε για παιχτες που παίζουν στην ίδια θέση συνήθως συνεπάγεται μεγαλύτερη δύναμη. Ετσι? Ο Παπ τέλος έχει μεγαλύτερο διασκελισμό ο οποίος του επιτρέπει να έχει πλεονέκτημα στο πρώτο βήμα, πράγμα πολύ σημαντικό. Ο Σάρας συνολικά όμως είναι πιο εκρηκτικός παίκτης.shot.gif

Φιλαρακι,τον Γιασικβιτσιους τον παρακολουθω 4 χρονια τωρα και προσπαθω να αντιγραψω κινησεις του και να παρω πραγματα απο το παιχνιδι του,επειδη παιζουμε στην ιδια θεση. Επιμενω ο Παπα ειναι πιο αθλητικος Οσο για το αλμα(αν και για μενα λιγη σημασια ποιος εχει πιο μεγαλο επιτοπιο,αφου σε τελικη αναλυση πλεονεκτημα,εχει αυτος που φτανει πιο ψηλα,ανεξαρτητα αν αυτο οφειλεται σε αλμα,υψος,χερια) ο Παπαλουκας ειναι 6-7 ποντους ψηλοτερος + αλλους περιπου 6 ποντους που κερδιζει απο τα χερια του και εχει τη δυνατοτητα να καρφωνει οταν ειναι απαραιτητο,με αναση. Ο Σαρας παλι,καρφωνει,μεν αλλα οπως ο Παπαμακαριος για να σου δωσω να καταλαβεις. Αυτα.
apkat
QUOTE
Καλά δες κανα παιχνίδι του Σάρας πρώτα και τα λέμε μετά. Ειδικά αυτό με την ταχύτητα είναι το αποκορύφωμα. Λιγότερο ταχύς, ΙΣΩΣ ο Παπαλουκάς? Ταχύς στη σκέψη ναι. Αλτικός? Απο που το συμπέρανες αυτό? Ο άνθρωπος είναι ψηλότερος ναι, αλλά αλτικός? Τέλος η μυική μάζα του Σάρας δεν έχει καμία σχέση με του Παπαλουκά. Αυτό sorry αλλα δεν επιδέχεται αμφισβήτηση. Και φυσικά μεγαλύτερη μυική μάζα, όταν μιλάμε για παιχτες που παίζουν στην ίδια θέση συνήθως συνεπάγεται μεγαλύτερη δύναμη. Ετσι? Ο Παπ τέλος έχει μεγαλύτερο διασκελισμό ο οποίος του επιτρέπει να έχει πλεονέκτημα στο πρώτο βήμα, πράγμα πολύ σημαντικό. Ο Σάρας συνολικά όμως είναι πιο εκρηκτικός παίκτης.shot.gif


+1..Συμφωνω οσο δεν παει αλλο.

man10 δες περισσοτερο τον Σαρας..Ισως να φταιει και η ηλικια σου.Στα πολυ καλα του τον ειδες μεχρι τα 15 σου αφου ανθ υμαμαι καλα εχεις πει οτι εισαι 17..Ισως να μην θυμασια καλα καποια πραγματα..
man10
QUOTE(apkat @ May 25 2007, 09:28 PM) *
+1..Συμφωνω οσο δεν παει αλλο.

man10 δες περισσοτερο τον Σαρας..Ισως να φταιει και η ηλικια σου.Στα πολυ καλα του τον ειδες μεχρι τα 15 σου αφου ανθ υμαμαι καλα εχεις πει οτι εισαι 17..Ισως να μην θυμασια καλα καποια πραγματα..

Γιατι το λες αυτο?
apkat
Αυτο εγραψες εσυ..
QUOTE
Ο Σαρας πιο αθλητικος απο τον Παπαλουκα?Σε καμια περιπτωση,το μονο στο οποιο ισως να υπερτερει ειναι η ταχυτητα,ισως... Ο Παπα ειναι πιο δυνατος,αλτικος,εκρηκτικος,με πιο γρηγορα ποδια,και επισης αν και δεν εχει σχεση με αθλητικα προσοντα αυτο,αλλα με φυσικα,ειναι και πιο ψηλος με μεγαλυτερα χερια.



Αυτο ο Silver8..
QUOTE
Καλά δες κανα παιχνίδι του Σάρας πρώτα και τα λέμε μετά. Ειδικά αυτό με την ταχύτητα είναι το αποκορύφωμα. Λιγότερο ταχύς, ΙΣΩΣ ο Παπαλουκάς? Ταχύς στη σκέψη ναι. Αλτικός? Απο που το συμπέρανες αυτό? Ο άνθρωπος είναι ψηλότερος ναι, αλλά αλτικός? Τέλος η μυική μάζα του Σάρας δεν έχει καμία σχέση με του Παπαλουκά. Αυτό sorry αλλα δεν επιδέχεται αμφισβήτηση. Και φυσικά μεγαλύτερη μυική μάζα, όταν μιλάμε για παιχτες που παίζουν στην ίδια θέση συνήθως συνεπάγεται μεγαλύτερη δύναμη. Ετσι? Ο Παπ τέλος έχει μεγαλύτερο διασκελισμό ο οποίος του επιτρέπει να έχει πλεονέκτημα στο πρώτο βήμα, πράγμα πολύ σημαντικό. Ο Σάρας συνολικά όμως είναι πιο εκρηκτικός παίκτης.shot.gif


Και αυτο εγω..
QUOTE
+1..Συμφωνω οσο δεν παει αλλο.

man10 δες περισσοτερο τον Σαρας..Ισως να φταιει και η ηλικια σου.Στα πολυ καλα του τον ειδες μεχρι τα 15 σου αφου αν υμαμαι καλα εχεις πει οτι εισαι 17..Ισως να μην θυμασια καλα καποια πραγματα..


Θες να στο πω και με δικα μου λογια;; tongue.gif tongue.gif
msg
λογαριάζουμε χωρίς να έχει γίνει κάποια κρούση ... όπως αυτή
πολύ χρήμα ρε παιδί μου...θα το αρνηθεί;;;
PARISINOS
QUOTE(msg @ May 26 2007, 08:51 AM) *
λογαριάζουμε χωρίς να έχει γίνει κάποια κρούση ... όπως αυτή
πολύ χρήμα ρε παιδί μου...θα το αρνηθεί;;;


Κοιταξε 5 εκ δολλαρια ειναι 3,5 εκ ευρω.
Αν προσθεσεις και το γεγονος οτι ειναι μεικτα, δηλαδη δεν εχει βγει ο φορος, που στην αμερικη ειναι κοντα 40 τις εκατο, θα καταλαβεις οτι μαλλον λιγοτερα ειναι απο αυτα που παιρνει τωρα, δηλαδη 2,5 καθαρα, και μαλιστα για τα επομενα 3 χρονια και οχι δυο.
reignman
μη βαζετε στη μεση τοσο το χρημα.. αλλωστε ο ιδιος ο παπαλουκας ειχε πει οτι το χρημα ΔΕΝ ειναι το πρωτο πραγμα που θα κοιταξει.. αν παρει χρονο και σε ανταγωνιστικη ομαδα που να μπορει να διεκδικηση πρωταθλημα τοτε θα παει με κλειστα ματια.

my point of view wink.gif icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.