Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2006/2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
apkat
Οντως ειναι πολυ ασχημο που προπονητες της κλασης του Ζοτς δεν υπαρχουν κι αλλοι οχι μονο στην Ελλαδα αλλα και στην Ευρωπη..Οντως στην Ελλαδα ενας τετοιος ανθρωπος μαθαινει μπασκετ και ειναι τιμη μας που προπονει στα μερη μας ΟΜΩΣ αυτο δε σημαινει οτι θα πρεπει να εχει καποιου ειδους ασυλια..Προφανως και μπορουμε να τα βαζουμε και να κρινουμε τον καθενα και αποψη μου ειναι οτι ο Ομπραντοβιτς στον επικοινωνιακο τομεα δε τα πηγαινει και τοσο καλα..Ουτε εγω ειδα το ματς για να εχω αποψη αλλα ειναι λιγο ασχημο να διαβαζω απο αντικειμενικους φιλους του Παο οτι η ομαδα τους ευνοηθηκε και να διαβαζω οτι ο Ζοτς ειχε εντονοτατα παραπονα..Ασπαζομαι πληρως την αποψη του ΑΖ για το λογο που τα κανει αυτα ο Ζοτς ομως πραγματικα φαινονται παρα πολυ ασχημα..Δεν περιμενω να αλλαξει,απο οσο ξερω ολη του τη καριερα ετσι λειτουργουσε αλλωστε αλλα το να μη δεχονται καποιοι την κριτικη σ'αυτον μου φαινεται λαθος.. peace.gif
enypnio
Το χειρότερο από όλα είναι ότι, δεν φτάνει που παραπονιέται για την διαιτησία σε ένα παιχνίδι που κατά κάποιον τρόπο του το έδωσε η διαιτησία (και ότι ο πανιώνιος δεν έκανε φάουλ), αλλά σε ένα παιχνίδι που το κέρδισε κιόλας έτσι ώστε να μην του πούνε ότι έχασες γι'αυτο γκρινιάζεις.

επίσης αφού στην τέταρτη περίοδο το είχε γυρίσει ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ το παιχνίδι ποίος ο λόγος να μοιρολογάει ένα πρώτο ημίχρονο στο 33' το σκόρ ήταν 57-63 δεν του φταίει καμιά διαιτησία του Πρώτου ημιχρόνου

δεν είχε πάρει καμιά διαφορά 30 πόντών ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ στο πρώτο ημίχρονο να πεις ότι δεν πρόλαβε να την γυρίσει λόγο των διαιτητών.

και πιστεύω ότι η απάντηση του Παβίσεβιτς τον έβαλε στην θέση του, που ο άνθρωπος δεν ασχολήθηκε καθόλου με όλα αυτά και έδειξε ανωτερότητα.

επίσης Ντομινίκ τι εννοείς με το "θα πληρώσουμε αργότερα για το τρίποντο του χατζηβρέττα" ανέλυσε λίγο περισσότερο το σκεπτικό σου.
PARISINOS
Μαγκες ο ζοτς εχει αποδειξει πολλακις οτι σεβεται το φερ πλευ και οτι δεν ειναι ανθρωπος που σκεφτεται τη νικη με οποιοδηποτε κοστος.

Οταν στον αγωνα με τον ΟΣΦΠ που τον χανει, αντι να σφυραει αδιαφορα, τρεχει να προστατεψει την αποστολη του ολυμπιακου και μολις μαλιστα οι φιλαθλοι φωναζουν το ονομα του, αυτος τσαντιζεται και τους λεει να σταματησουν και σχεδον τσακωνεται μαζι τους, δεν μπορεις τωρα να βγαινεις και να λες οτι σημερα επειδη ο ζοτς ειπε δυο πραγματα για τη διαιτησια, οτι νισαφι πια, ελεος πια και αλλες τετοιες αηδιες.
Ακου εκει σαββας θεοδωριδης ο Ζοτς.


Στο κατω κατω την αποψη του ειπε ο ανθρωπος που ειναι και πολυ πιο πιθανο να ειναι σωστη απο την οποια δικη μας.

Οσο για το φαουλ στον μητσο. Το γραμμα του κανονισμου λεει οτι αντιαθλητικο χρεωνεται οταν υπαρχει φαουλ με προθεση. ε λοιπον ας τολμησει καποιος να μου πει οτι ο χατσον στον φαουλ πηγε με προθεση να κοψει τη μπαλλα. Κλασσικο φαουλ που πας να τσεκουρωσεις τον αλλον ειναι προκειμενου να μη μπει το καλαθι, ο διαιτητης θα μπορουσε να μην το δωσει, ειδικα αφου ηταν στο τελος του παιχνιδιου, αλλα θα μπορουσε να το δωσει κιολας, οπως και εκανε.

Α και η καραμελα οτι ο μητσος πρεπει να ξεκουραστει πρεπει να σταματησει. Γεγονος ειναι οτι χθες επαιξε πολυ αλλα γενικα στο ελληνικο πρωταθλημα ο μητσος εχει λιγοτερο απο 20 λεπτα Μ.Ο δηλαδη στα μισα παιχνιδια της σεζον. Τι να πουν δηλαδη και οι παιχτες της ΤΑΟυ σαν το ΣΚΟΛΑ που τεταρτη, κυριακη παιζουν πανω απο τριαντα λεπτα. Γενικα ολη τη σεζον ο μητσος πρεπει να εχει παιξει λιγοτερα αγωνιστικα λεπτα απο ολους τους βασικους της ΤΑΟΥ.
Επισης που εχουμε δει γραμμενο οτι οι παιχτες πρεπει ντε και καλα να παιζουν το πολυ 28-30 λεπτα. Στην αμερικη ολοι οι σουπερσταρ παιζουν πανω απο 40 λεπτα ανα παιχνιδι 80 παιχνιδια τη σεζον. Το ιδιο κανουν και πολλες αλλες ομαδες που δεν εχουν πολλες λυσεις. Ε στο ΠΑΟ αλλος κλασσικος πλευ μεικερ δεν υπαρχει , αν χρειαστει να παιζει και 50 λεπτα ο μητσος προκειμενου να κερδισουμε , καλα θα κανει ο ζοτς να τον βαλει.
Προτιμω εναν κουρασμενο μητσο παρα αλχημειες του στυλ μπετσιροβιτς πλευμεικερ.
panos75
QUOTE
Εχει αδικηθει καταφωρα στο περσινο ματς με την Εφες στο ΟΑΚΑ(που ηταν και κρισιμοτατο)και δεν νομιζω να θυμασαι τετοιες αντιδρασεις φιλε panos75,ε?Αλλα μαλλον ξεχναω το φετινο αγωνα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ οπου αντι να ηρεμησει τους εξαγριωμενους οπαδους του ΠΑΟ με κινδυνο να δεχτει καποιο κερμα(λεμε τωρα),επιτεθηκε φραστικα στον παγκο του ΟΣΦΠ και της γραμματειας(ως αλλος Ελληνιαδης).Η μηπως εγιναν αναποδα τα πραγματα;Ειναι πραγματικα απαραδεκτο να τα βαζουμε με εναν ανθρωπο που μας κανει την τιμη να μας μαθαινει μπασκετ 8 χρονια τωρα.Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ ασχημο που Ομπραντοβιτς εχει μονο μια ομαδα.


1)Τι σχέση έχει η Ευρωλίγκα μετο ελληνικό πρωτάθλημα; Εκτός κι αν θες να μας πεις ότι ο Παναθηναϊκός εχει την ιδια αντιμετώπιση από τους διαιτητές και στις δύο διοργανώσεις, οπότε θα γελάσει ο κάθε πικραμένος.

2)Μάλλον δεν θυμάσαι καλά τις αντιδράσεις Ομπράντοβιτς και Γιαννακόπουλου μετά το περσινό ματς με την Εφές στο ΟΑΚΑ. Γιατι εγώ θυμάμαι ότι και οι δύο τη έπεσαν άγρια στους διαιτητές.

3)Μπράβο για τη φετινή στάση του στο ΟΑΚΑ αλλά μήπως φτάσαμε σε αυτό το σημείο λόγω των περσινων γεγονότων με τα αεροβόλα;
Και επιπλέον, γιατί δεν αποχώρησε από το γήπεδο(όπως έχει απειλήσει τόσες φορές) στο τελικό του κυπελλου όταν οι ανεγκέφαλοι πλάκωσαν στο ξύλο του οπαδούς του Ρεθύμνου; Τότε θα παραδεχόμουν τη μαγκιά του.

Το οτί ο Ομπράντοβιτς είναι μέγας προπονητής δεν σημαίνει ότι έχει ασυλία από την κριτική.

QUOTE
Οταν στον αγωνα με τον ΟΣΦΠ που τον χανει, αντι να σφυραει αδιαφορα, τρεχει να προστατεψει την αποστολη του ολυμπιακου και μολις μαλιστα οι φιλαθλοι φωναζουν το ονομα του, αυτος τσαντιζεται και τους λεει να σταματησουν και σχεδον τσακωνεται μαζι τους, δεν μπορεις τωρα να βγαινεις και να λες οτι σημερα επειδη ο ζοτς ειπε δυο πραγματα για τη διαιτησια, οτι νισαφι πια, ελεος πια και αλλες τετοιες αηδιες.
Ακου εκει σαββας θεοδωριδης ο Ζοτς.


Άλλο να λες δύο πράγματα για τη διαιτησία κι άλλο να βγάζεις τρελλούς όλους όσους είδαν το παιχνίδι. Εδώ κολλάει και η σύγκριση που έκανα μια και δεν είναι η πρώτη φορά που ενώ ευνοήθηκε πάει να πουλήσει τρέλλα ότι είναι αδικημένος και κατατρεγμένος. Δεν σε προβληματιζει δηλαδή που ακόμη και οι ομοιδεάτες σου παραδέχονται ότι ο Παναθηναϊκός βοηθήθηκε από τους γκρι;

QUOTE
Οσο για το φαουλ στον μητσο. Το γραμμα του κανονισμου λεει οτι αντιαθλητικο χρεωνεται οταν υπαρχει φαουλ με προθεση. ε λοιπον ας τολμησει καποιος να μου πει οτι ο χατσον στον φαουλ πηγε με προθεση να κοψει τη μπαλλα. Κλασσικο φαουλ που πας να τσεκουρωσεις τον αλλον ειναι προκειμενου να μη μπει το καλαθι, ο διαιτητης θα μπορουσε να μην το δωσει, ειδικα αφου ηταν στο τελος του παιχνιδιου, αλλα θα μπορουσε να το δωσει κιολας, οπως και εκανε.


Αμα το πάμε όπως το λες τότε θα πρεπε να χρεώνονται σε κάθε αγώνα 20 αντιαθλητικά. Χώρια ότι απ' όσο μπόρεσα να δω στο ριπλέι(μια και ήμουν στο γήπεδο) υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην ήταν καν φάουλ. Περισσότερο αντιαθλητικό ήταν αυτό που έγινε μετά από τον Μπατίστ στον Χάτσον που ο τελευταίος τραυματίστηκε.
nikefalin
QUOTE(panos75 @ Apr 18 2007, 08:42 AM) *
1)Τι σχέση έχει η Ευρωλίγκα μετο ελληνικό πρωτάθλημα; Εκτός κι αν θες να μας πεις ότι ο Παναθηναϊκός εχει την ιδια αντιμετώπιση από τους διαιτητές και στις δύο διοργανώσεις, οπότε θα γελάσει ο κάθε πικραμένος.

2)Μάλλον δεν θυμάσαι καλά τις αντιδράσεις Ομπράντοβιτς και Γιαννακόπουλου μετά το περσινό ματς με την Εφές στο ΟΑΚΑ. Γιατι εγώ θυμάμαι ότι και οι δύο τη έπεσαν άγρια στους διαιτητές.

3)Μπράβο για τη φετινή στάση του στο ΟΑΚΑ αλλά μήπως φτάσαμε σε αυτό το σημείο λόγω των περσινων γεγονότων με τα αεροβόλα;
Και επιπλέον, γιατί δεν αποχώρησε από το γήπεδο(όπως έχει απειλήσει τόσες φορές) στο τελικό του κυπελλου όταν οι ανεγκέφαλοι πλάκωσαν στο ξύλο του οπαδούς του Ρεθύμνου; Τότε θα παραδεχόμουν τη μαγκιά του.

Το οτί ο Ομπράντοβιτς είναι μέγας προπονητής δεν σημαίνει ότι έχει ασυλία από την κριτική.
Άλλο να λες δύο πράγματα για τη διαιτησία κι άλλο να βγάζεις τρελλούς όλους όσους είδαν το παιχνίδι. Εδώ κολλάει και η σύγκριση που έκανα μια και δεν είναι η πρώτη φορά που ενώ ευνοήθηκε πάει να πουλήσει τρέλλα ότι είναι αδικημένος και κατατρεγμένος. Δεν σε προβληματιζει δηλαδή που ακόμη και οι ομοιδεάτες σου παραδέχονται ότι ο Παναθηναϊκός βοηθήθηκε από τους γκρι;
Αμα το πάμε όπως το λες τότε θα πρεπε να χρεώνονται σε κάθε αγώνα 20 αντιαθλητικά. Χώρια ότι απ' όσο μπόρεσα να δω στο ριπλέι(μια και ήμουν στο γήπεδο) υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην ήταν καν φάουλ. Περισσότερο αντιαθλητικό ήταν αυτό που έγινε μετά από τον Μπατίστ στον Χάτσον που ο τελευταίος τραυματίστηκε.



Καλημέρα, μην φτάνουμε και στην υπερβολή...κι εγώ ήμουν μέσα , δεν είμαι φίλος του ΠΑΟ ή του Πανιωνίου ή του Ολυμπιακού, το παιχνίδι ήταν σκληρό και λογικό ήταν όταν αφήνουν τις "μάχες" οι διαιτητές , όταν σφυρίζουν να υπάρχουν παράπονα.Αλλά η διαιτησία τους είχε τη χροιά της προστασίας του δυνατού σε όλο το παιχνίδι (για όποιον καταλαβαίνει το παιχνίδι) σε ποσοστό 60 - 40, όχι καμιά σφαγή ούτε τίποτα τραγικό.
Σε τέτοιες περιπτώσεις 99 φορές στις 100 ευννοείται η πιο ποιοτική και πιο "βαθιά" ομάδα, και αυτό είπαν οι περοσσότεροι. Η σχεδόν τελευταία φάση(Το αντιαθλητικό του Μήτσου) είναι σημαντική αλλά όχι dead end φάση. Δικαιολογείται με το γράμμα του κανονισμού αλλά όχι με το γράμμα του συγκεκριμένου παιχνιδιού.
Και στην τελευταία φάση με τον Χάτσον δεν υπάρχει αντιαθλητικό ήμουν εντελώς μπροστά (πίσω από το καλάθι), είναι η κακιά στιγμή που χτυπά το παιδί.
Τα παράπονα του Ζέλικο είναι ανεκδιήγητα , οκ δεν είναι ποδοσφαιρικού επιπέδου βέβαια.Αντί να σταθεί στο ωραίο παιχνίδι διαφήμιση του αθλήματος, στο ότι χρειάζονται τόσο ποιοτικοί αντίπαλοι στην Ελλάδα κλπ., στην καλή ατμόσφαιρα του γηπέδου, στην απόδοση της ομάδας του που σε άσχημη μέρα νικά κλπ, εστίασε σε άτοπο θέμα προκαλώντας έτσι τη νοημοσύνη και τη μπασκετοσύνη όλων μας. Είναι ίσως ο ΝΟ1 προπονητής, ναι διδάσκει αλλά αυτό δεν του δίνει το αλάθητο του Πάπα

Νίκος
PARISINOS
QUOTE
Άλλο να λες δύο πράγματα για τη διαιτησία κι άλλο να βγάζεις τρελλούς όλους όσους είδαν το παιχνίδι. Εδώ κολλάει και η σύγκριση που έκανα μια και δεν είναι η πρώτη φορά που ενώ ευνοήθηκε πάει να πουλήσει τρέλλα ότι είναι αδικημένος και κατατρεγμένος. Δεν σε προβληματιζει δηλαδή που ακόμη και οι ομοιδεάτες σου παραδέχονται ότι ο Παναθηναϊκός βοηθήθηκε από τους γκρι;


Συγγνωμη αλλα ποτε ξανα ευνοηθηκε ο ΠΑΟ και ο ζοτς ζητησε και τα ρεστα? Αφου ολα και ολα 4 παιχνιδια εχουν παει σε κλειστο σκορ και κριθηκαν στο τελος σε ολοκληρο το πρωταθλημα. ΤΑ δυο που εχασε ο ΠΑΟ, με ΟΣΦΠ και ολυμπιαδα , ενα με το μαρουσι και το χθεσινο. Ολα τα υπολοιπα παιχνιδια ο ΠΑΟ τα πηρε με διαφορες ανω του +20.

Απο τα παιχνιδια που κριθηκαν στο ποντο λοιπον , ολοι παραδεχονται οτι ειδικα σε αυτα που εχασε ο ζοτς τηρησε απολυτα το φερ πλευ και ουτε διαιτησια ανεφερε ουτε τιποτα . Αυτη ειναι η ουσια. Μην προσπαθουμε να βγαλουμε τον ζοτς γραφικο, και οτι κλαιγεται για τη διαιτησια λοιπον.


γεγονος ειναι οτι θυμαμαι και εγω πολλες φορες το ζοτς να διαμαρτηρεται και να λεει οτι οι διαιτητες εδω σφυριζουν αλλιως απ οτι στην ευρωλιγκα, και αλλα τετοια.
αλλα για να τα λεει αυτα ο ζοτς σε ματς που ο ΠΑΟ κερδισε με +30 και που ειχε χαρακτηρα φιλικου, τοτε κατι παραπανω θα ξερει απο μας. Και επισης σιγουρα δεν τα λεει ενω ευνοηθηκε, αφου οπως ειπα, ολα και ολα 4 ειναι τα ματς που πηγαν στο ποντο συμπεριλαμβανομενου του χθεσινου, τα δυο εκ των οποιων τα εχασε ο ΠΑΟ. Σε ποιο λοιπον ματς θεωρεις οτι ο ΠΑΟ ευνοηθηκε? εκτος και αν εννοωεις οτι για τα +30 που ριχνει ο ΠΑΟ στις αλλες ομαδες, εχει βαλει το χερακι της η διαιτησια. Τοτε παω πασο.
panos75
QUOTE
Συγγνωμη αλλα ποτε ξανα ευνοηθηκε ο ΠΑΟ και ο ζοτς ζητησε και τα ρεστα? Αφου ολα και ολα 4 παιχνιδια εχουν παει σε κλειστο σκορ και κριθηκαν στο τελος σε ολοκληρο το πρωταθλημα. ΤΑ δυο που εχασε ο ΠΑΟ, με ΟΣΦΠ και ολυμπιαδα , ενα με το μαρουσι και το χθεσινο. Ολα τα υπολοιπα παιχνιδια ο ΠΑΟ τα πηρε με διαφορες ανω του +20.

Απο τα παιχνιδια που κριθηκαν στο ποντο λοιπον , ολοι παραδεχονται οτι ειδικα σε αυτα που εχασε ο ζοτς τηρησε απολυτα το φερ πλευ και ουτε διαιτησια ανεφερε ουτε τιποτα . Αυτη ειναι η ουσια. Μην προσπαθουμε να βγαλουμε τον ζοτς γραφικο, και οτι κλαιγεται για τη διαιτησια λοιπον.


γεγονος ειναι οτι θυμαμαι και εγω πολλες φορες το ζοτς να διαμαρτηρεται και να λεει οτι οι διαιτητες εδω σφυριζουν αλλιως απ οτι στην ευρωλιγκα, και αλλα τετοια.
αλλα για να τα λεει αυτα ο ζοτς σε ματς που ο ΠΑΟ κερδισε με +30 και που ειχε χαρακτηρα φιλικου, τοτε κατι παραπανω θα ξερει απο μας. Και επισης σιγουρα δεν τα λεει ενω ευνοηθηκε, αφου οπως ειπα, ολα και ολα 4 ειναι τα ματς που πηγαν στο ποντο συμπεριλαμβανομενου του χθεσινου, τα δυο εκ των οποιων τα εχασε ο ΠΑΟ. Σε ποιο λοιπον ματς θεωρεις οτι ο ΠΑΟ ευνοηθηκε? εκτος και αν εννοωεις οτι για τα +30 που ριχνει ο ΠΑΟ στις αλλες ομαδες, εχει βαλει το χερακι της η διαιτησια. Τοτε παω πασο.


Εγώ δεν μιλάω μόνο για φέτος. Θυμάμαι π.χ. εκείνο το ματς με τον Άρη στο ΟΑΚΑ πριν δύο χρόνια όπου γελάγαμε μαζι με φίλους Παναθηναϊκούς που είχαμε πάει στο ήπεδο για το πως κερδίσατε. Μετα μάθαμε ότι στη συνέντευξη Τύπου ο Ομπράντοβιτς έλεγε ότι νικήσαμε με κόντρα τη διαιτησία και μείναμε με ανοιχτό το στόμα! blink.gif

Επιπλέον δεν καταλαβαίνω τη λογική σου. Δηλαδή σε όσα ματς πάνε σε κλειστό σκορ αδικείται ο Παναθηναϊκός ενώ σε όσα κερδίζει άνετα η διαιτησία τον παίζει 50-50; Θα σου φέρω κι εδώ παράδειγμα ότι δεν ισχύει αυτό Στον φετινό αγώνα με τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ πήγα με φίλο δημοσιογράφο που τον κάλυπτε για το μέσο του(ΑΕΚτζης). Ο Παναθηναϊκός κέρδισε αν θυμάμαι καλά με 30+ πόντους χωρίς να ζοριστεί ποτέ. Ήταν όμως τόσο προκλητική (και αχρείαστη) η αβάντα των διαιτητών προς τον ΠΑΟ, ακόμη και στα τελευταία λεπτά, που από ένα σημείο και μετά αγανάκτησαμε και οι δύο.
PARISINOS
καλα το φανταστηκα λοιπον οτι θεωρεις οτι για τα +30 του ΠΑΟ εχει βαλει το χερακι της η διαιτησια.

οπως ειπα λοιπον , παω πασο.

Μια απλη ερωτηση ομως. Απλη συμπτωση ειναι που πηγες και στο δυο ματς ΠΑΟ-Πανιωνιος, η μηπως ολως τυχαιως υποστηριζεις Πανιωνιο?
thrylos7
Δε νομίζω να εννοεί ότι πήρε τη νίκη λόγω της διαιτησίας υπέρ του.


Θα συμφωνήσω μ' αυτό
QUOTE
Είναι ίσως ο ΝΟ1 προπονητής, ναι διδάσκει αλλά αυτό δεν του δίνει το αλάθητο του Πάπα


που το έχουν πει αρκετοί (απλά το βρήκα πρώτο... biggrin.gif )
enypnio
moi aussi
panos75
QUOTE
Δε νομίζω να εννοεί ότι πήρε τη νίκη λόγω της διαιτησίας υπέρ του.


Ακριβώς, άλλωστε αναφέρω ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι, όπως και στα περισσότερα, η εύνοια της διαιτησίας προς τον Παναθηναϊκό ήταν εντελώς περιττή. Αυτό ήταν που εκνεύρισε αφάνταστα και τους δυο μας. Δηλαδή αν έπαιζαν στα ίσια το τελευταίο δεκάλεπτο τι το φοβερό θα συνέβαινε; Θα μείωνε ο Πανιώνιος στους 20 πόντους. Σιγά τα ωά!
Είναι σα να πλακώνει ο Μάικ Τάισον στο ξύλο ένα άνθρωπο 100 χρόνων και να βλέπεις κάποιον να κρατάει τα χέρια του γέρου πίσω από την πλάτη για να μην μπορεί ούτε καν να υπερασπιστεί τον εαυτό του.

QUOTE
Μια απλη ερωτηση ομως. Απλη συμπτωση ειναι που πηγες και στο δυο ματς ΠΑΟ-Πανιωνιος, η μηπως ολως τυχαιως υποστηριζεις Πανιωνιο?


Μήπως όλως τυχαίως υποστηρίζω Παναθηναϊκό; icon_drunk.gif
saou
Είναι γεγονός και δεν το αμφισβητεί κανείς νομίζω ότι ο ΠΑΟ έχει το πάνω χέρι στη διαιτησία, αλλά όντως αυτή η δουλοπρέπεια που βγάζουν ορισμένοι διαιτητές τους κάνει και εκτίθενται ανεπανόρθωτα.

Να καταθέσω και γω ένα περιστατικό από τον πρόσφατο τελικό κυπέλλου, όταν στο τέλος του ματς και με τη διαφορά κοντά στους 40 πόντους έφυγε στον αιφνιδιασμό ο Τσαρτσαρής νομίζω και του έγινε ένα απλό φάουλ στο τελείωμα, ούτε τον σώριασε κανείς κάτω, ούτε τίποτα τέτοιο και γυρίζει ο διαιτητής που νομίζω ήταν ο Κουκουλεκίδης αλλά δεν έίμαι σίγουρος (ήταν πάντως από τους πολύ γνωστούς) και δίνει αντιαθλητικό... Σφύριγμα εκτός λογικής αγώνα, εκτός κλίματος, λες και ο τύπος ήξερε και ήθελε να σπάσει ο ΠΑΟ το ρεκόρ διαφοράς στον τελικό... Βρήκε το Ρεθυμνάκι και τα έκανε.
Dominique
Παιδια το θεμα ξεφευγει.Δεν εχει νοημα να συζηταμε αν ο ΠΑΟ εχει καλη αντιμετωπιση απ τη διαιτησια(ειναι δεδομενο.Το ζητημα ειναι οι δηλωσεις του Ζοτς και τον κρινουμε ως ανθρωπο.

QUOTE
)Τι σχέση έχει η Ευρωλίγκα μετο ελληνικό πρωτάθλημα; Εκτός κι αν θες να μας πεις ότι ο Παναθηναϊκός εχει την ιδια αντιμετώπιση από τους διαιτητές και στις δύο διοργανώσεις, οπότε θα γελάσει ο κάθε πικραμένος.


Ειχες πει αν αδικηθει σε καποιο ματς τι θα κανει,δεν ειχες διευκρινισει τη διοργανωση.Επισης ενας ανθρωπος(και ειδικα ο Ομπραντοβιτς)δεν αλλαζει συμπεριφορα αναλογα με το παιχνιδι,ο ιδιος μενει.

QUOTE
2)Μάλλον δεν θυμάσαι καλά τις αντιδράσεις Ομπράντοβιτς και Γιαννακόπουλου μετά το περσινό ματς με την Εφές στο ΟΑΚΑ. Γιατι εγώ θυμάμαι ότι και οι δύο τη έπεσαν άγρια στους διαιτητές.


Μια χαρα τις θυμαμαι.Ο Ομπραντοβιτς ειχε διαμαρτυρηθει στη συνεντευξη τυπου και ειχε κανει σεμιναριο στους δημοσογραφους για τις επιμαχες φασεις.Κανενα πεσιμο δεν υπηρξε.Για το τι εκανε ο Γιαννακοπουλος δεν ξερω αν και αμφιβαλλω οτι θα την επεσε σε Ευρωπαιο διαιτητη.Παντως μην τσουβαλιαζεις το Ζοτς με τους Γιαννακοπουλους οπως τεχνηεντως επιχειρεις να κανεις.Δεν εχουν σχεση ως ανθρωποι.

QUOTE
Και επιπλέον, γιατί δεν αποχώρησε από το γήπεδο(όπως έχει απειλήσει τόσες φορές) στο τελικό του κυπελλου όταν οι ανεγκέφαλοι πλάκωσαν στο ξύλο του οπαδούς του Ρεθύμνου; Τότε θα παραδεχόμουν τη μαγκιά του


Ειχε απειλεισει οτι θα φυγει απο ντερμπι σε περιπτωση που δεχοταν επιθεση η αντιπαλη ομαδα.Δεν μπορει κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου να παρακολουθει αν υπαρχουν 3-4 καφροι που πλακωνονται μεταξυ τους.Αν αρχισει να με βαραει ο διπλανος μου επειδη του ριξα την κοκα-κολα θα πρεπει ο Ζοτς να σηκωθει να φυγει;

Εν ολιγοις ο Ομπραντοβιτς υπερασπιζεται τα συμφεροντα της ομαδας του και σιγουρα προτιμα να ευνοειται παρα να αδικειται οπως θα προτιμουσε καθε μεγαλη προσωπικοτητα που απαιτει το σεβασμο των αλλων.Τα κλισε του τυπου(κανεις δεν ειναι υπερανω κριτικης,αλαθητο Παπα κλπ)θα πρεπε να χρησιμοποιουνται εκει που στεκουν(προπονητικα λαθη,απρεπη συμπεριφορα κα).Κριτικη δεν μπορεις να κανεις σε καποιον που απλως εχει το θαρρος της γνωμης του ειτε αυτη ειναι σωστη ειτε οχι.

Οσον αφορα για τι εννουσα για το τριποντο του Χατζηβρεττα,ειναι απλο:Οποιος παρακολουθει στενα τον ΠΑΟ γνωριζει την εμμονη του Χατζηβρεττα να κανει καταχρηση κρατηματος της μπαλας και να σουταρει στη ληξη χρονου της επιθεσης(με ανεπιτυχη συνηθως αποτελεσματα).Τωρα φοβαμαι οτι η συχνοτηα του φαινομενου αυτου θα αυξηθει και την επομενη φορα που θα χρειαστει ενα καλαθι στο τελος(ω μη γενοιτο)ο Νικολας θα παρει την προσπαθεια και κλαυτα Χαραλαμπε...
CK13gr
Μου φαινεται πως καποιοι στεναχωριονται πολυ οταν κερδιζει ο ΠΑΟ. Ελεος πια με τον Ομπραντοβιτς. Οσο για τις αβαντες της διαιτησιας που αναφερετε ,δεν νομιζω οτι μια ομαδα που εχει ριξει 20αρες σε ολη την Ευρωπη χρειαζεται ιδιαιτερη βοηθεια για να κερδιζει.
panos75
QUOTE
Μου φαινεται πως καποιοι στεναχωριονται πολυ οταν κερδιζει ο ΠΑΟ. Ελεος πια με τον Ομπραντοβιτς. Οσο για τις αβαντες της διαιτησιας που αναφερετε ,δεν νομιζω οτι μια ομαδα που εχει ριξει 20αρες σε ολη την Ευρωπη χρειαζεται ιδιαιτερη βοηθεια για να κερδιζει.


Δυστυχώς κάποιοι έδω μέσα μάλλον έκαναν κοπάνα από το σχολείο την ώρα των Νέων ελληνικών. sad.gif
Γι' αυτούς θα κάνω την εξής παράθεση:

QUOTE
στο συγκεκριμένο παιχνίδι, όπως και στα περισσότερα, η εύνοια της διαιτησίας προς τον Παναθηναϊκό ήταν εντελώς περιττή. Αυτό ήταν που εκνεύρισε αφάνταστα και τους δυο μας. Δηλαδή αν έπαιζαν στα ίσια το τελευταίο δεκάλεπτο τι το φοβερό θα συνέβαινε; Θα μείωνε ο Πανιώνιος στους 20 πόντους. Σιγά τα ωά!
Είναι σα να πλακώνει ο Μάικ Τάισον στο ξύλο ένα άνθρωπο 100 χρόνων και να βλέπεις κάποιον να κρατάει τα χέρια του γέρου πίσω από την πλάτη για να μην μπορεί ούτε καν να υπερασπιστεί τον εαυτό του.
nikefalin
QUOTE(Dominique @ Apr 19 2007, 04:59 AM) *
Γιαννακοπουλους οπως τεχνηεντως επιχειρεις να κανεις.Δεν εχουν σχεση ως ανθρωποι.

τυπου(κανεις δεν ειναι υπερανω κριτικης,αλαθητο Παπα κλπ)θα πρεπε να χρησιμοποιουνται εκει που στεκουν(προπονητικα λαθη,απρεπη συμπεριφορα κα).Κριτικη δεν μπορεις να κανεις σε καποιον που απλως εχει το θαρρος της γνωμης του ειτε αυτη ειναι σωστη ειτε οχι.


1. Συμφωνώ , οι Γιαννακόπουλοι δείχνουν άλλο χαρακτήρα από τον Ζέλικο. Ως ανθρώπους δεν έχω την τύχη να τους γνωρίζω για να τους κρίνω.
2. Το να λέμε όμως πως δεν μπορούμε να κάνουμε κριτική σε μια ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ , όπως αυτή είναι συνέντευξη τύπου (και μάλιστα με επιχειρήματα επί του συγκεκριμένου παιχνιδιού και όχι γενικά και αόριστα) παρομοιάζει εποχές που ίσως κάποιοι δεν έχουν προλάβει.

Ο καθένας που έχει τις απόψεις του για κάτι που παρατήρησε και παρακολούθησε όταν αποφασίσει να πει τη γνώμη του οφείλεται να γίνεται σεβαστός εκτός αν λοιδωρεί, βρίζει, προσβάλλει. Χωρίς λοιπόν να είμαι προπόνητης επίμενω στην άποψη μου, πως για το συγκεκριμένο παιχνίδι οι δηλώσεις του Ζέλικο είναι απαράδεκτες , το έχω αναλύσει παράπανω. Αν κάποιος νομίζει πως θίγεται και προσβάλλεται από αυτό ας το θέσει ως θέμα για να σταματήσουμε (ή να σταματήσω εγώ) γενικά να λέμε την άποψη μας για τους προπονητές, τις συνεντεύξεις τύπου και οτιδήποτε άλλο μοιάζει προσβλητικό.

Νίκος
Bonzo
Στο ΠΑΟ - ΠΑνιώνιος ήμουν μέσα και δεν θυμάμαι να αδικήθηκε ο Πανιώνιος. Τα φαουλ οτυ Χατσον στην αρχή οτυ αγώνα(από οσο θυμάμαι γιατί έχει περάσει καιρός) ήταν. Όσο για το αγώνα με το Ρέθυμνο αυτά που ακούω είναι εποιικώς γελοιότητες.
1)Το Ρέθυμνο από την αρχή του αγώνα και μέχρι το τέλος έπαιζε απίστευτα σκληρά και πολλές φορές επικύνδινα κι όμως οι διαιτητές άφηναν πολύ το παιχνίδι και το τελευταίο πράγμα που μπορεί κανείσ να πει είναι οτί αδικήθηκε κιόλας.
2)Δεν έχει καμμία λογική ο Ζοτς να πάρει την ομάδα και να φύγει από το γήπεδο επειδή καποιοι πλακώνονται αλλά δεν επιρρεάζουν πουθενά τον αγώνα. Κανένας παίχτης δεν κινδίνεψε ούτε στο ελαχιστο και πιστεύω ότι ακόμα και η διακοπή του αγω΄να υπερβολική και αχρείαστη ήταν

Επίσης αυτό που λέμε για την διαιτητικη ευνοια του ΠΑΟ τα τελευταία χρόνια έχει πάψει να ισχυει και απόδειξη είναι το ματς με τον ΟΣΦΠ(εντός έδρας μάλιστα) και με ΆΡΗ και Ολυμπιακό εκτός πέρυσι στην κανονική διάρκεια. Σε αυτά τα παιχνίδια ο ΠΑΟ(αν και κέρδισε στα 2 από τα 3) από λιγο ως πολύ αδικήθηκε.
Για οτν συγκεκριμάνο αγωνα δεν μπορώ να έχω γνώμη καθώς δεν τον παρακολούθησα αλλά μου φάινεται υπερβολικο να ασχολουμαστε με μια διαιτησία σε ένα αδιαφορο ματς που δεν ήταν καν τραγική.Και ο Ολυμπιακός και ο Άρης ΄χουν ευνοηθεί φέτος ουκ ολίγες φορές αλλά δεν είδα κανένα να βγαίνει από τα ρούχα του. wink.gif
panos75
QUOTE
Δεν έχει καμμία λογική ο Ζοτς να πάρει την ομάδα και να φύγει από το γήπεδο επειδή καποιοι πλακώνονται αλλά δεν επιρρεάζουν πουθενά τον αγώνα. Κανένας παίχτης δεν κινδίνεψε ούτε στο ελαχιστο και πιστεύω ότι ακόμα και η διακοπή του αγω΄να υπερβολική και αχρείαστη ήταν


Ο ίδιος ο Ομπράντοβιτς ήταν αυτός που σε συνέντευξη Τύπου, αν θυμάμαι καλά μετά το ματς με τον Ολυμπιακό όπου έφαγε κέρμα στο κεφάλι από δικούς του οπαδούς, βγήκε και είπε πως την επόμενη φορά που οι φίλοι του Παναθηναϊκού δημιουργήσουν επεισόδια ο ίδιος θα αποχωρήσει από το γήπεδο.

Αφού λοιπόν του έδωσαν την αφορμή στον τελικό με τον ΑΓΟΡ(σε σημείο μάλιστα που το αποτέλεσμα είχε κριθεί) ισχύει το ''αμ έπος, αμ έργον''. Ας έδινε αυτός, ο κορυφαίος κόουτς στην Ελλάδα, το καλό παράδειγμα ενάντια στη βία τηρώντας την υπόσχεση του.
apkat
O Ζοτς αυτο το ειχε πει μετα τον τριτο τελικο περσυ στο ΟΑΚΑ που ειχαν χτυπησει καποιοι παικτες του Ολυμπιακου..Θα μπορουσε λοιπον καλλιστα να το κανει πραξη στον φετινο αγωνα στο Οακα οπου πριν φαει το κερμα(και μαγκια του) ειχε δεχτει(στο τριτο δεκαλεπτο) επιθεση ξανα ο παγκος του Ολυμπιακου και ειχαμε τον τραυματισμου του φροντιστη αν δεν κανω λαθος..Το κεφαλι του ανθρωπου ηταν γεματο αιματα..Γιατι δεν εφυγε τοτε λοιπον;;

Εγω δεν ειμαι υπερ αυτης της αποψης..Δηλαδη παιρνω την ομαδα και φευγω επειδη υπαρχουν ανεγκεφαλοι αλλα οταν λες κατι καλο ειναι να το στηριζεις με τις πραξεις σου..

QUOTE
Για οτν συγκεκριμάνο αγωνα δεν μπορώ να έχω γνώμη καθώς δεν τον παρακολούθησα αλλά μου φάινεται υπερβολικο να ασχολουμαστε με μια διαιτησία σε ένα αδιαφορο ματς που δεν ήταν καν τραγική.Και ο Ολυμπιακός και ο Άρης ΄χουν ευνοηθεί φέτος ουκ ολίγες φορές αλλά δεν είδα κανένα να βγαίνει από τα ρούχα του. wink.gif


Μα το προβλημα βρε Μπονζο με την μετρια διαιτησια δεν το ανακαλυψαμε ξαφνικα εμεις απο του φορουμ αλλα ο Ομπραντοβιτς στη συνεντευξη τυπου..Ποσο υπερβολικο λοιπον ειναι να ασχολειται με διαιτησια σε ενα αδιαφορο ματς οταν εχει ευνοηθει για να αντιστρεψω το ερωτημα και ποσο παραλογο θα ηταν να μη το σχολιαζαμε;;
Pierce
QUOTE(Dominique @ Apr 19 2007, 04:59 AM) *
Για το τι εκανε ο Γιαννακοπουλος δεν ξερω αν και αμφιβαλλω οτι θα την επεσε σε Ευρωπαιο διαιτητη.

δεν ξερω αν ηταν στον συγκεκριμενο αγωνα(που μαλλον ηταν) αλλα ο κυριος θανασης γιαννακοπουλος εχει μπει μεσα στον αγωνιστικο χωρο και εχει φτυσει στο προσωπο διαιτητη .
thrylos7
QUOTE
Θα μπορουσε λοιπον καλλιστα να το κανει πραξη στον φετινο αγωνα στο Οακα οπου πριν φαει το κερμα(και μαγκια του) ειχε δεχτει(στο τριτο δεκαλεπτο) επιθεση ξανα ο παγκος του Ολυμπιακου και ειχαμε τον τραυματισμου του φροντιστη αν δεν κανω λαθος..Το κεφαλι του ανθρωπου ηταν γεματο αιματα..Γιατι δεν εφυγε τοτε λοιπον;;


Τότε μάλλον θα τον "κατηγορούσαμε" περισσότερο... "Έφυγε για να να γλυτώσει την ήττα ο Παναθηναϊκός" θα λέγαμε, αφού ο Ολυμπιακός ήταν διαρκώς μπροστά.

smile.gif
PARISINOS
Οτι να ναι αυτο το τοπικ.
Γι αυτο ομως μ αρεσει η δημοκρατια. Ο καθενας μπορει να κριτικαρει τον καθενα, δεν πα να ναι ο ενας καθαριστρια και ο αλλος προεδρος της δημοκρατιας. 68.gif
enypnio
QUOTE(PARISINOS @ Apr 19 2007, 03:11 PM) *
Οτι να ναι αυτο το τοπικ.
Γι αυτο ομως μ αρεσει η δημοκρατια. Ο καθενας μπορει να κριτικαρει τον καθενα, δεν πα να ναι ο ενας καθαριστρια και ο αλλος προεδρος της δημοκρατιας. 68.gif

Κατ' αρχήν δεν αντιλαμβάνομαι γιατί το τόπικ σου φαίνεται ό,τι να' ναι.

Όλοι μιλάμε για τον φετεινό Παναθηναϊκό, του οποίου μέρος αποτελεί σαφώς και ο Ζοτς.

Και ο Θανάσης επίσης.

Και, βεβαίως, όλοι έχουμε δικαίωμα να ασκούμε κριτική. Δεν αντιλαμβάνομαι επίσης γιατί η εργασία κάποιου έχει την οποιαδήποτε σημασία στο αν θα έχει άποψη ή όχι.

Ή στο κατά πόσον θα εκφράσει αυτήν την άποψη.

Διότι όταν κάτι μας ενοχλεί, ασκούμε κριτική. οπως, βεβαίως, θα πρέπει να αναφερόμαστε και σε όσα μας αρέσουν. Κανένας άνθρωπος δεν έχει μόνο θετικά χαρακτηριστικά.

Επομένως, το ότι αναφερόμαστε σε κάτι αρνητικό, δε σημαίνει αναγκαστικά ότι επικρίνουμε γενικά το άτομο. Μπορούμε να μιλάμε για συγκεκριμένες συμπεριφορές και ταυτόχρονα να πάμε τρελά το άτομο.

Όπως, για παράδειγμα, εγώ. Γουστάρω τον Ζοτς, αλλά αυτό δε θα με εμποδίσει να έχω άποψη για το αν ήταν πρέποντα τα σχόλιά του μετά τον αγώνα με τον Πανιώνιο

που, κατά τη γνώμη μου, δεν ήταν.

Άσχετα από το γεγονός ότι δεν είμαι ούτε Πρόεδρος της Δημοκρατίας, ούτε καθαρίστρια.
PARISINOS
το οτι βγαλαμε τον ζοτς σαββα θεωδωριδη δηλαδη πιστευεις οτι εντασσεται στην καλοπροαιρετη κριτικη η στο πνευμα του τοπικ blink.gif

Οπως ειπα ομως...Δημοκρατια εχουμε.
vastravoud
Ας μη φτάνουμε στο άλλο άκρο, άκου Σάββας Θεωδορίδης ο Ομπράντοβιτς.....
enypnio
re paidia ayto smiley.gif mallon to pane gia plaka ta paidia den to ennousan
Bonzo
Κάτι μου θυμίζει το σημερινό γράμμα στην all-star basket rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif tongue.gif
Igor
Tι λεει το γραμμα ?

ΥΓ: Μακεδονικος - ΠΑΟ 44 - 106.

Αλβερτης 19 ποντους.
Aristofanis
Ζεσταίνεται ο Φράγκι να σβήσει Ρακόσεβιτς και Λαγκτον...
nikefalin
QUOTE(Aristofanis @ Apr 25 2007, 10:57 PM) *
Ζεσταίνεται ο Φράγκι να σβήσει Ρακόσεβιτς και Λαγκτον...

Δεν είναι για τα δόντια του αυτοί πια, αλλά έναν Τελέτοβιτς, έναν Πεκέρ άνετα τους κερδίζει 3 βολές με προσποίηση για σούτ, είτε ανέξοδα φάουλ στην κίνηση. Σήμερα γράφτηκε πως ο Ζέλικο ετοιμάζει εκπλήξεις με τον Ντέλκ...λέτε ?
Bonzo
QUOTE
Tι λεει το γραμμα ?


Ρωτήστε την enypnio και τον ilyaz...Για τον αγώνα Πανιώνιος - ΠΑΟ λεει και πολλά σημεια θυμίζουν ένα ποστ του ilyaz
ενώ υπάρχει το link που υπάρχει και στην υπογαφή της enypnio
IlyaZ
Η Ίλυα, όχι ο Ίλυα ή ο Ηλίας ή δεν ξέρω τι. Κοριτσάκι είμαι.
Gravedigger
QUOTE(IlyaZ @ Apr 25 2007, 09:23 PM) *
Η Ίλυα, όχι ο Ίλυα ή ο Ηλίας ή δεν ξέρω τι. Κοριτσάκι είμαι.

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
enypnio
QUOTE(Gravedigger @ Apr 25 2007, 11:25 PM) *
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


epsisis? ilia i efi theodorou
IlyaZ
Σίγουρα όχι Έφη Θεοδώρου. Για την ακρίβεια δεν ξέρω κανένα άτομο που να φέρει αυτό το όνομα. Εσύ;
Gravedigger
Κάπου χάθηκα!Τι λέτε???
IlyaZ
Το κείμενο το έχω γράψει μεν εγώ, αλλά στη διεύθυνση που έχει στην υπογραφή της η enypnio, η οποία το έστειλε στο περιοδικό από e- mail που παρουσιάζει ως αποστολέα μια ανύπαρκτη Έφη Θεοδώρου. Κατάλαβες ή μήπως σου φαίνεται πιο περίπλοκο τώρα;
Gravedigger
Όχι κατάλαβα!Για αυτό κάτι μου θύμιζε το κείμενο!
Bonzo
Οκ κοριτσάκι. tongue.gif tongue.gif . Συγγνώμη. Δεν μπορώ να μυρίσω τα νύχια μου για να καταλάβω ποιος είναι αγοράκι και ποιος κοριτσάκι στο forum..
Πάντως καλά καταλαβα ότι στάλθηκε από εδω μέσα το γράμμα.
Από το Εφη Θώδη εμπνε΄στικες το όνομα?
IlyaZ
Αυτό ακριβώς προσπαθούσα να εξηγήσω. Το όνομα δεν το εμπνεύστηκα εγώ, αφού το e-mail το έστειλε η enypnio από δική της διεύθυνση. Δεν ξέρω πώς της ήρθε.

Εγώ πάλι γιατι καταλαβαίνω πάντα ποιος είναι άντρας, από το γεγονός ότι πρέπει να πω 2 φορές τα ίδια πράγματα για να καταλάβει; tongue.gif tongue.gif tongue.gif 19.gif
Gravedigger
QUOTE(IlyaZ @ Apr 26 2007, 06:29 PM) *
Εγώ πάλι γιατι καταλαβαίνω πάντα ποιος είναι άντρας, από το γεγονός ότι πρέπει να πω 2 φορές τα ίδια πράγματα για να καταλάβει; tongue.gif tongue.gif tongue.gif 19.gif

Για μένα είναι αυτό??? evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif wink.gif
enypnio
koitaxte ayto to mail otan to eixa kanei

epelexa onoma me tin texniki tis aytomatis grafis

pali kala pou den eixa valei kanena toula boula sfixeme
james
Παιδια οι Ισραηλινοι μας πηραν φαλαγγι. Περασε ο Βουισιτς το Μητσο στη ψηφοφορια για το MVP. Για να παμε ολοι απο το site της euroleague smiley.gif
Aristofanis
QUOTE(nikefalin @ Apr 25 2007, 11:13 PM) *
Δεν είναι για τα δόντια του αυτοί πια, αλλά έναν Τελέτοβιτς, έναν Πεκέρ άνετα τους κερδίζει 3 βολές με προσποίηση για σούτ, είτε ανέξοδα φάουλ στην κίνηση. Σήμερα γράφτηκε πως ο Ζέλικο ετοιμάζει εκπλήξεις με τον Ντέλκ...λέτε ?


Ε και να βάλει 5/5 τρίποντα ο Φράγκι την Παρασκευή...θα κρύβεσαι μετά biggrin.gif
nikefalin
QUOTE(Aristofanis @ Apr 27 2007, 11:15 PM) *
Ε και να βάλει 5/5 τρίποντα ο Φράγκι την Παρασκευή...θα κρύβεσαι μετά biggrin.gif

μακάρι να τα βάλει κι εγώ θα μπω στο πυρηνικό καταφύγιο biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.