Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lost
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
dizzy_fingers
Για τους φανατικούς της σειράς στο filmnet που προχθές πήρε το βραβείο χρυσής σφαίρας καλύτερης δραματικής σειράς, και όχι μόνο...

Σήμερα ξεκινάει ο δεύτερος κύκλος στο Filmnet 1 στις 23:40.

Οπότε όσοι είχατε μείνει με την απορία πέρσι, τί στο καλό έχει αυτή η καταπακτή μέσα, ποιοί είναι οι "άλλοι" και όσοι θέλετε να μάθετε γιατί αυτή η σειρά έχει καθηλώσει τόσο πολύ κόσμο στον τηλεοπτικό δέκτη του, συντονιστείτε σήμερα...




ΥΓ: Hurley rules!!!!
chinaski
Μπορεις να παραγγειλεις τα επισοδεια απο τον "Θειο" σου απο Αμερικη οπως κανω εγω και πολλοι αλλοι. Δεν ειναι αναγκη να περιμενεις το Φιλμνετ.

Αισιος εχουν προβληθει 10 επεισοδια του δευτερου κυκλου. Αμα το τραβηξουν παντως για περα απο 3 σεσον θα ειναι για μπατσες.

Η σειρα παντος υστερη με μπουτακι και τα συναφοι γυναικεια καλλοι. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
Είσαι ποοοολύ καιρό εκεί πάνω... biggrin.gif

Όσον αφορά τον "θείο", τον ξέρω κι εγώ, αλλά βαριέμαι να περιμένω να κατέβει...ο θείος.

Θα τα βλέπω κάθε βδομάδα από την τηλεόραση, να έχει και το σασπένς του wink.gif.

Άκουσα πάντως ότι το έχουν κουράσει λίγο το θέμα και θα είναι όντως βλακεία να το συνεχίσουν σε τρίτο κύκλο.
dizzy_fingers
Βρε chinaski, τί κουλά ήταν αυτά?
Εκείνος που είδε ο γιατρός στο γήπεδο, είναι και στο νησί??? blink.gif

Εσύ που έχεις δει τα επεισόδια, η ιστορία ξεμπερδεύει καθόλου στα επόμενα, ή περιπλέκεται περισσότερο?
stormy
Η ιστορία δε κάνει να πω τι κάνει tongue.gif (επιτρέπεις το βρίσιμο;; biggrin.gif)
Κάτι λένε 2 ή 3? επεισόδια απο τον 2ο κύκλο.. μετά.. κλαψ κλαψ.. που είναι οι καλές περυσινές μέρες που περιμέναμε αγωνιωδώς το Lost tongue.gif
Αnayway δεν είναι και χάλια απλά ο ρυθμός φαίνετε να είναι πολύ διαφορετικός απο αυτόν της season1.. Και όσο για απαντήσεις μην περιμένεις και τίποτα ιδιαίτερο.. τουλάχιστον ως το 11 επεισόδιο που έχει δείξει smile.gif (με το σημερινό 12 tongue.gif ) ..με όλα αυτά τα ερωτήματα που έχουν δημιουργηθεί θα είναι αξιοθαύμαστο να απαντήσουν έστω και στα μισά..
dizzy_fingers
ΒΡΕΕΕΕ!!!!
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΧΑΜΕΝΗ ΕΣΥ????

Καλά λέω εγώ πως εμφανίζεσαι όποτε σε έχουμε ανάγκη.
Κάτι σαν την καλή θεία με το απορυπαντικό tongue.gif.

Σήμερα στο φίλνετ έδειξε το δεύτερο επεισόδιο και...κλασσικά έδωσε μισές απαντήσεις.

Απ'ότι φαίνεται πάντως, η σειρά θα πάει και τρίτο κύκλο ε?
That sucks..είδες τα λεφτά τί κάνουν?
stormy
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 26 2006, 04:30 AM)
Καλά λέω εγώ πως εμφανίζεσαι όποτε σε έχουμε ανάγκη.
Κάτι σαν την καλή θεία με το απορυπαντικό tongue.gif

XαχχΑΧΑαχα biggrin.gif biggrin.gif
Είπα να δω αν ζείτε tongue.gif , αλλα όπως πάντα πέτυχα απορία biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
mstam
lost rulezzzzzzzzzzzzzz
asxetos
Από ότι έχω ακούσει η σειρά θα διαρκέσει 5-6 χρόνια. Δεν κάνω πλάκα...
dizzy_fingers
Συγκεκριμένα 4 σεζόν με μάξιμουμ τις 5, όπως έχουν δηλώσει οι παραγωγοί.
Μετά σκέφτονται να γυρίσουν και ταινία!
Alexmei
ρε παιδιά εμένα δν με συγκινή πολύ αυτή η σειρά για να κάτσω να την δω......... δν ξέρω γιατί αλλά την θεωρώ χαζή...
dizzy_fingers
Πάλι, δε φταίς που δεν έχεις γούστο tongue.gif
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 27 2006, 12:40 PM) *
Πάλι, δε φταίς που δεν έχεις γούστο tongue.gif



Έχω πολύ καλό γούστο στα καλά πράγματα..... όχι στις σαχλοσειρές με σενάριο την πολική αρκούδα στο νησί με τα πιο ωραία δάση...


Και ναι εγώ φταίω που έχω γούστο. Εσείς φταίτε που νομίζετε ότι εγώ δν έχω γούστο.
dizzy_fingers
Φταίμε, αλλά δεν κάνουμε λάθος tongue.gif.

Μιλάμε για μία σειρά που σάρωσε τα βραβεία EMMY φέτος και πέρσι.
Χωρίς αστεία, πήρε το βραβείο της καλύτερης δραματικής σειράς φέτος.
Ο κόσμος που παρακολουθεί τα επεισόδια πληθαίνει συνεχώς και γίνεται τακτικός θεατής.

Αν έχεις γρήγορη σύνδεση θα σου συνιστούσα να κατεβάσεις τα επεισόδια ή να στα δώσει κάποιος που έχει.
Αν έχεις δει τα τρέηλερ μόνο, είναι λογικό να έχεις τέτοια άποψη...
Alexmei
QUOTE
Μιλάμε για μία σειρά που σάρωσε τα βραβεία EMMY φέτος και πέρσι.
Χωρίς αστεία, πήρε το βραβείο της καλύτερης δραματικής σειράς φέτος.
Ο κόσμος που παρακολουθεί τα επεισόδια πληθαίνει συνεχώς και γίνεται τακτικός θεατής.


και εγώ σας λέω ότι τα πήρε γιατί δν είχε άλλη σειρά να τα πάρει. tongue.gif όχι σοβαρά τώρα αυτήν την σειρά έχω δει αρκετά επεισόδια και την θεωρώ πολύ βαρετή.

Dizzy γράψε ότι θες εγώ δν θα συνεχίσω σε αυτήν την συζήτηση άλλο ποστ.
dizzy_fingers
Γιατί την ξεκίνησες τότε με το παραπάνω ποστ σου?

Αχ αυτά τα παιδιά σήμερα... torture.gif
Basketomania
Lost rulezzzzzz!!!
Οπως επισης και το Prison Break, το Desperate Housewives αλλα και το 4400...
HOULIGAN76
Η πρώτη σαιζόν ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ! biggrin.gif biggrin.gif
Η δευτερη σαιζόν ήταν σε πιο χαλαρούς ρυθμούς αλλά το φινάλε της απαντάει σε κάποια
καίρια ερωτήματα και υπόσχεται μια φανταστική εξέλιξη στην τρίτη σαιζόν.


Παίδες υποψιάζετε κανείς σας τίποτα για το αόρατο{?}τέρας που άρπαξε τον Λοκ
Και αυτός ο καπνός και ο θόρυβος προς το τέλος της δευτερης σαιζόν τι λέτε να ήταν?
Γενικώς υπάρχουν παρα πολλά ερωτήματα και γενικώς πολύ μα πολύ αγωνία!!!! wink.gif

Στην Αμερική θα ξεκινήσει σε λίγες εβδομάδες αλλά στο Φίλμνετ μάλλον απο Νοέμβρη.
Basketomania
Στην Αμερικη θα παιχτουν 6 επεισοδια μεχρι μεσα Νοεμβρη αν δεν κανω λαθος, μετα θα διακοπει μεχρι Ιανουαριο και θα ξαναρχισει για αλλα 16 επεισοδια....
Στον νεο κυκλο και συγκεκριμενα στα πρωτα 6 επεισοδια θα δουμε τι κοινο μπορει να εχει ο Τζακ με την Κλερ, ποιον τελικα θα διαλεξει η Κειτ, καποια φλας μπακ για τον Ντεσμοντ αλλα θα συνεχισει να μας απασχολει κι η Λιμπυ αν και νεκρη.
dizzy_fingers
Κάπου είχα διαβάσει μία θεωρία που εξηγούσε τα πάντα περί του νησιού.
Μιλάμε για ΥΠΕΡθεωρία που περιέκλειε και την πιο μικρή λεπτομέρεια (όπως το κόμικ του Χέρλι και το πως συνδεόταν με την ιστορία) και εξηγεί τα πάντα με λογικό τρόπο.
Δεν υπάρχει κάτι το μεταφυσικό, εκτός ίσως από κάποιες υπερφυσικές δυνάμεις τις οποίες κατά καιρούς παρατηρούμε σε ανθρώπους (6η αίσθηση...).

Για να μη γράψω σπόιλερ πείτε μου να σας ποστάρω το λινκ (αν το βρω πάλι), ή να σας πω μερικά σημεία της θεωρίας.
treathitch
Ενδιαφέρεται κανείς για τη 2η σεζόν σε DVD?
asxetos
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 28 2006, 05:52 PM) *
Κάπου είχα διαβάσει μία θεωρία που εξηγούσε τα πάντα περί του νησιού.
Μιλάμε για ΥΠΕΡθεωρία που περιέκλειε και την πιο μικρή λεπτομέρεια (όπως το κόμικ του Χέρλι και το πως συνδεόταν με την ιστορία) και εξηγεί τα πάντα με λογικό τρόπο.
Δεν υπάρχει κάτι το μεταφυσικό, εκτός ίσως από κάποιες υπερφυσικές δυνάμεις τις οποίες κατά καιρούς παρατηρούμε σε ανθρώπους (6η αίσθηση...).

Για να μη γράψω σπόιλερ πείτε μου να σας ποστάρω το λινκ (αν το βρω πάλι), ή να σας πω μερικά σημεία της θεωρίας.


Vasika yparxoun 100des theories kai oi perissoteres exoun aporifthei apo tous sygrafeis tou Lost.
dizzy_fingers
Τί έπαθες και γράφεις όλο με greeklish σήμερα? 7.gif

Για τη θεωρία, πρέπει να βρω το λινκ και να το ποστάρω...αν δεν ισχύει είναι τουλάχιστον ενδιαφέρουσα...

EDIT: Τη βρήκα: Προσοχή, πιθανό spoiler

Μόνο το πως έψαξε και βρήκε τα διάσπαρτα στοιχεία και τις αντιστοιχίες με την πραγματικότητα, είναι αξιόλογο....όπως αξιόλογη είναι και η υπογραφή του:

biggrin.gif
sihainas
Εγώ δεν είχα κάτσει να το δω όταν το έπαιζε η tv και λίγο που είχα κάτσει να δω δεν μου είχε κινήσει το ενδοιαφέρον... παρ'όλα αυτά πριν 2-3 βδομάδες το βρήκα στο Dc++ και το κατέβασα (μόνο 17gb και οι δύο season tongue.gif ) και κάθησα και το είδα... και πραγματικά πορώθηκα... πολύ καλό και περιμένω πλέον το επόμενο επεισόδιο...

Πάρτε και ένα λινκ για την Lostpedia σε περίπτωση που δεν το ξέρετε... http://lostpedia.com/
Dromeas7
Basketomania το 4400 περι τίνος πρόκειται?

Εγώ έχω λιώσει με CSI αυτή την περίοδο!!!
Πολύ έγκλημα ρε παιδί μου...
Basketomania
Το 4400 ειναι κατι μεταξυ x-files και x-men...Ειναι καποιοι ανθρωποι που απο το '40 και μετα εξαφανιζονται εντελως αφου δουν μια περιεργη λαμψη στον ουρανο και εμφανιζονται ξαφνικα ολοι μαζι το 2004 χωρις να εχουν ιδεα που βρισκονταν τοσο καιρο και εμφανιζουν καποιες ιδιοτητες ο καθενας...Αν σου κινησα την περιεργεια η συνεχεια επι της οθονης...
Keyser_Soze
Κορυφαία τα CSI! Ειδικά το επισόδειο που έχει σκηνοθετήσει ο ΘΕΟΣ Κουέντιν Ταραντίνο, Grave Danger λέγεται, είναι όλα τα ευρόπουλα!!
asxetos
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 20 2006, 05:22 AM) *
Τί έπαθες και γράφεις όλο με greeklish σήμερα? 7.gif

Για τη θεωρία, πρέπει να βρω το λινκ και να το ποστάρω...αν δεν ισχύει είναι τουλάχιστον ενδιαφέρουσα...

EDIT: Τη βρήκα: Προσοχή, πιθανό spoiler

Μόνο το πως έψαξε και βρήκε τα διάσπαρτα στοιχεία και τις αντιστοιχίες με την πραγματικότητα, είναι αξιόλογο....όπως αξιόλογη είναι και η υπογραφή του:

biggrin.gif


Δεν έγραφα από το δικό μου κομπιούτερ και δεν είχε ελληνικόυς χαρακτήρες το κομπιούτερ που χρησιμοποιόυσα.
dizzy_fingers
Τη θεωρία τη διάβασες? Πώς σου φαίνεται?
Air Kef
Κατέβασα όλο τον 2ο κύκλο! wav.gif thumbsup.gif

8,23 Γιγα είναι,αλλά δν τα κατέβασα εγω,ο Η/Υ μου...
kolossos
Στην Ρόδο είχα κατεβάσει όλο τον πρώτο κύκλο και είχα αρχίσει και τον δεύτερο. Τώρα περιμένα να μου βάλουν την ντι-ες-ελ και εδώ για συεχίσω το κατέβασμα. Έχω δει μέχρι το 20ο περίπου επεισόδιο του 1ου και μπορώ να πω ότι έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος biggrin.gif
Air Kef
Για όσουν δν το γνωριζουν(απιθανο) κυκλοφορουν στο τορεντ τα πρώτα 6 επεισοδεια του 3ου κύκλου..
treathitch
QUOTE(Air Kef @ Nov 28 2006, 10:56 PM) *
Για όσουν δν το γνωριζουν(απιθανο) κυκλοφορουν στο τορεντ τα πρώτα 6 επεισοδεια του 3ου κύκλου..

Τα χουμε δει, φίλε μου... tongue.gif
10 ευρώ το dvd τα δίνω tongue.gif
sihainas
Έχω μια απορία (όχι ότι το έψαξα κιόλας)...γιατί δεν έχουν ένα κανονικό πρόγραμμα αυτή τη σαιζόν και θα δείξουν μόνο τόσα επεισόδια? Για παράδειγμα το 7ο επεισόδιο θα βγει αρχές Φλεβάρη... huh.gif
Air Kef
8 ευρώ απο τον Αιρ Κεφ τα 6 πρώτα επεισοδεια του τριτου κύκλουουουουου,παρε μανταμ.....!!!

Κάποιους λογους θα ειχαν,κάποιος που ασχολειται περισσοτερο ίσως ξερει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.