Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΟΦΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Tafos toy indoy
ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΕΤΥΧΕ Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΚΟΦΩΝ ΣΤΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΝΤΑΣ 3!!!!

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΙΧΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!

Ελλάδα – Λιθουανία 69-58

Η Εθνική Γυναικών επικράτησε στον μικρό τελικό της Λιθουανίας με 69-58 και κατέκτησε έτσι το χάλκινο μετάλλιο στη διοργάνωση, μία επιτυχία που πανηγύρισαν τα κορίτσια του Θωμά Σδούκου.

Πρώτη σκόρερ για την Εθνική μας ομάδας ήταν η Αλεξάνδρα Κοτσιάφτη με 28 πόντους ενώ η Σταυρούλα Κοτσιρέα πρόσθεσε 18 πόντους. Στον μεγάλο τελικό η ομάδα των ΗΠΑ επικράτησε της Σουηδίας με 64-56 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

- ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ(ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟ)
katharoaimo
συγχαρητηρια στις κοπελες και ιδιαιτερα στη σταλα που ηταν και συμπαικτρια μου και χαρηκα ακομα πιο πολυ!!!!
alexako
QUOTE(Tafos toy indoy @ Jun 30 2007, 02:36 PM) *
ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΕΤΥΧΕ Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΚΟΦΩΝ ΣΤΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΝΤΑΣ 3!!!!

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΙΧΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!

Ελλάδα – Λιθουανία 69-58

Η Εθνική Γυναικών επικράτησε στον μικρό τελικό της Λιθουανίας με 69-58 και κατέκτησε έτσι το χάλκινο μετάλλιο στη διοργάνωση, μία επιτυχία που πανηγύρισαν τα κορίτσια του Θωμά Σδούκου.

Πρώτη σκόρερ για την Εθνική μας ομάδας ήταν η Αλεξάνδρα Κοτσιάφτη με 28 πόντους ενώ η Σταυρούλα Κοτσιρέα πρόσθεσε 18 πόντους. Στον μεγάλο τελικό η ομάδα των ΗΠΑ επικράτησε της Σουηδίας με 64-56 και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

- ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ(ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟ)

Καλησπέρα κι απο μένα...όντως είναι μεγάλη επιτυχία αυτο που καταφέραμε στην Κίνα...κανείς δεν πιστευε ότι θα τερματίζαμε τρίτες...προσωπικά αυτή η εμπειρία θα μου μείνει αξέχαστη και χάρηκα πολύ που γύρισα στην ελλάδα με ένα μετάλλιο!εύχομαι του χρόνου στο ευρωπαικό που θα γίνει στη γερμανία να πάμε ακόμα καλύτερα!
christina n10
τα συγχαρητηρια και πολλα μπραβο για αυτην την επιτυχια και απο μενα... 41.gif 41.gif 41.gif ειναι αξιεπαινη η προσπαθεια τους....
πολλα συγχαρητηρια και στην πρωην συμπαικτρια μου ,σταλα...ειναι μεγαλη παικτουρα ....φιλακια μικρη μου...
alexako
QUOTE(christina n10 @ Jul 3 2007, 04:58 PM) *
τα συγχαρητηρια και πολλα μπραβο για αυτην την επιτυχια και απο μενα... 41.gif 41.gif 41.gif ειναι αξιεπαινη η προσπαθεια τους....
πολλα συγχαρητηρια και στην πρωην συμπαικτρια μου ,σταλα...ειναι μεγαλη παικτουρα ....φιλακια μικρη μου...

Tιμητική υποδοχή στις Εθνικές Κωφών
2/7/2007 17:46


Με τις αποσκευές τους γεμάτες μετάλλια και διακρίσεις επέστρεψαν από την Κίνα οι Εθνικές ομάδες Κωφών (ανδρών και γυναικών), που συμμετείχαν στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα. Η ανδρική ομάδα κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο ενώ δύο παίκτες της ήταν μέλη της καλύτερης πεντάδας ενώ οι γυναίκες επέστρεψαν με το χάλκινο μετάλλιο. Την Πολιτεία εκπροσώπησε ο ΓΓΑ, Σταύρος Δουβής, που τίμησε τις δύο ομάδες.


Οι στιγμές ήταν αρκετά έντονες όταν ο Παναγιώτης Ντικούδης (ξάδελφος του Δήμου), ο οποίος μαζί με το Σιδέρη Γρίλλη (MVP) ψηφίστηκαν στην καλύτερη πεντάδα των αγώνων, μίλησε στη νοηματική για την επιτυχία τους:
«Εχω κι εγώ τώρα ένα ασημένιο παγκόσμιο πρωτάθλημα., όπως ο ξάδελφός μου, ο Δήμος. Τον υπεραγαπάω και είναι το μεγαλύτερο πρότυπό μου. Θα ήθελα μία ημέρα να του μοιάσω, αλλά αυτός είναι τόσο ψηλά και είμαι περήφανος για αυτόν».

Σιδέρης Γρίλλης: «Χωρίς αυτούς δεν θα είχα κάνει τίποτα. Αυτοί ήταν που με βοήθησαν να κερδίσω τον τίτλο του MVP και τους ευχαριστώ. Πιο σημαντικό όμως, από όλα είναι το μετάλλιο και όχι οι προσωπικοί τίτλοι».

Σταύρος Δουβής: «Αυτά τα παιδιά μας έκαναν υπερήφανους. Είναι η δύναμη της ψυχής και της θέλησης του ανθρώπου. Η Πολιτεία θα είναι στο πλευρό τους»

Διονύσης Γαζής (προπονητής Ανδρών): «Θέλαμε πολύ να επαναλάβουμε τον θρίαμβο του 2002, αλλά κάποια αγωνιστικά προβληματάκια μας στέρησαν τη νίκη στον τελικό. Το ασημένιο μετάλλιο, όμως, είναι έτσι κι αλλιώς μεγάλη επιτυχία. Συγχαρητήρια σε όλους τους ανθρώπους που στήριξαν αυτή την προσπάθεια, στους παίκτες και τους συνοδούς».

Θωμάς Σδούκος (προπονητής Γυναικών): «Στον μικρό τελικό με την Λιθουανία δεν υπήρχε περίπτωση να χάσουμε. Είχαμε τεράστια θέληση από τη στιγμή που ηττηθήκαμε στον ημιτελικό από τις ΗΠΑ. Εύχομαι η Πολιτεία να αγκαλιάσει αυτήν την προσπάθεια και να μας δώσει το δικαίωμα να δουλέψουμε βαθιά, στην υποδομή, έτσι ώστε να βγουν νέα παιδιά, που θα στελεχώσουν αυτές τις ομάδες».

Αλεξάνδρα Κοτσιάφτη (μέλος καλύτερης πεντάδας): «Δεν μας πίστευε κανείς όταν ξεκινήσαμε. Καταφέραμε να τους διαψεύσουμε κι αυτή είναι μία πολύ μεγάλη επιτυχία για εμάς».
dolly12
Ναι ρε Λαζοοοοοοοοοοοοο!!!!

Οταν θες κανεις θαυματα!!! Αντε ελα και στην προπονηση σημερα μπας και θυμηθουμε πως εισαι!!! Φέρε και το βραβειο του καλυτερου σεντερ!!!! Τσαμπα σε προπονουσα ενα χρονο!!!! smiley.gif smiley.gif

Συγχαρητηρια φιλεναδα!!! Αντε και του χρονου πιο ψηλα!
alexako
QUOTE(dolly12 @ Jul 4 2007, 07:05 AM) *
Ναι ρε Λαζοοοοοοοοοοοοο!!!!

Οταν θες κανεις θαυματα!!! Αντε ελα και στην προπονηση σημερα μπας και θυμηθουμε πως εισαι!!! Φέρε και το βραβειο του καλυτερου σεντερ!!!! Τσαμπα σε προπονουσα ενα χρονο!!!! smiley.gif smiley.gif

Συγχαρητηρια φιλεναδα!!! Αντε και του χρονου πιο ψηλα!

blove.gif να σαι καλά σόφο μου!!!σήμερα θα με δεις!!!φιλάκια!
CAP10ZOO
QUOTE(alexako @ Jul 4 2007, 08:58 AM) *
blove.gif να σαι καλά σόφο μου!!!σήμερα θα με δεις!!!φιλάκια!

41.gif 41.gif 41.gif ALEXAKO ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
Να φερεις και φωτογραφιες να δουμε,ε?Α!!!!!!!!ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΜΕ!!!!!! wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
wav.gif
tarpley
Μπράβοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες!
έκαναν εκπληκτική δουλειά!
κ πολλά συγχαρητήρια στην Κοτσιάφτη που επιλέχτηκε και στην καλύτερη πεντάδα!!

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
HrwNo9
Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες και ιδιαίτερα στη συμπαίκτρια και φίλη μου Ντίνα από Θεσσαλονίκη!
play8
Κατι ακουσα για γλυκα και ειπα να μιλησω κι εγω........Μπραβο ρε αλεξ 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif !!!!ολε ολε ολε ολε ολε 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif !!!! Ελπιζω να εχεις και το χειμωνα κι αλλη επιτυχια....Με πιανεις?????? wink.gif wink.gif Αντε τα λεμε το βραδυ με την θριαμβευτικη εισοδο......
tsops
Να προσθέσω και εγώ κάτι εδώ. Είχα τη (τεράστια) χαρά να εργασθώ και να προπονήσω 2 κοπέλες (Maggie Van Buuren και Στάλα Κοτσιρέα) τα τελευταία 4 χρόνια. Κοπέλες οι οποίες μου έμαθαν ένα μεγάλο μάθημα, το οποίο έκτοτε το χρησιμοποιώ σαν "μόττο" μου και αυτό είναι το "Δεν Υπάρχει Δεν Μπορώ, Υπάρχει Δεν Θέλω".

Όλοι γνωρίζουμε περιπτώσεις όπου "ταλέντα" που η ζωή τους παρήχε κάθε ευκαιρία να γίνουν καλαθοσφαιρίστριες/στες ποιότητας, χάθηκαν σαν τραπουλόχαρτα που έκαψαν την "21". Κι έρχονται αυτά τα παιδιά (άντρες/γυναίκες) και αποδεικνύουν (περίτρανα) ότι η δουλειά, η θέληση και πάνω από όλα, η αγάπη για τον αθλητισμό, υπερκερνούν οποιοδήποτε εμπόδιο.

Μπράβο ρε παιδιά, είστε μάγκες! 41.gif
alexako
QUOTE(tsops @ Jul 5 2007, 09:43 AM) *
Να προσθέσω και εγώ κάτι εδώ. Είχα τη (τεράστια) χαρά να εργασθώ και να προπονήσω 2 κοπέλες (Maggie Van Buuren και Στάλα Κοτσιρέα) τα τελευταία 4 χρόνια. Κοπέλες οι οποίες μου έμαθαν ένα μεγάλο μάθημα, το οποίο έκτοτε το χρησιμοποιώ σαν "μόττο" μου και αυτό είναι το "Δεν Υπάρχει Δεν Μπορώ, Υπάρχει Δεν Θέλω".

Όλοι γνωρίζουμε περιπτώσεις όπου "ταλέντα" που η ζωή τους παρήχε κάθε ευκαιρία να γίνουν καλαθοσφαιρίστριες/στες ποιότητας, χάθηκαν σαν τραπουλόχαρτα που έκαψαν την "21". Κι έρχονται αυτά τα παιδιά (άντρες/γυναίκες) και αποδεικνύουν (περίτρανα) ότι η δουλειά, η θέληση και πάνω από όλα, η αγάπη για τον αθλητισμό, υπερκερνούν οποιοδήποτε εμπόδιο.

Μπράβο ρε παιδιά, είστε μάγκες! 41.gif

οποιος θέλει να δει φωτογραφιες απο τη διοργάνωση για τους αντρες και για τις γυναικες μπορεί να μπει στο site www.deafbasketball.se !πραγματικά αξίζει να το δείτε!!! wos_sport3.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.