Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιον παικτη του ΠΑΟ θα θελατε στην ομαδα σας?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Arkadios
.
apkat
Mε 200% θα βγει ο Μητσος γιατι απλα απλα ειναι ο καλυτερος. Θες καλυτερη αιτιολογηση?
07macijauskas
QUOTE(apkat @ Nov 19 2006, 05:26 AM) *
Mε 200% θα βγει ο Μητσος γιατι απλα απλα ειναι ο καλυτερος.

Και στη θέση του ο Ολυμπιακός έχει τον ασταθή Σκούνι Πεν.
rchos
κανεναν!δεν θελω παιχτες απο αυτους!να πανε ολοι να πνιγουν! 19.gif



πλακα κανω!διαμαντιδη ψηφισα φυσικα!νομιζω οτι το ερωτημα ειναι χωρις νοημα!
jjc
Μητσαρας .Moνο αυτος θα μπορουσε να μας ανεβασει επιπεδο
christos
Aκυρο το ερωτημα αφου ειναι γνωστη κ μονο μια η απαντηση.. wink.gif
teneatis
Όλες οι ομάδες νομίζω θα ήθελαν εναν Διαμαντίδη.
Air Kef
10 στα 10 για τον Μητσο.


Μήπως να μετατραπεί το ερώτημα σε "Ποιον παίκτη του ΠΑΟ θα θέλατε στην ομάδα σας,εκτός του Διαμαντίδη;" ;;;;
Alexmei
και βέβαια μητσάρας... κάτι που (ακόμα) δν καταλαβαίνω είναι γιατί ο ΟΣΦΠ δν τον υπέγραψε (συμβόλαιο 400.000 €) και κατέληξε στον ΠΑΟ με 50.000 παραπάνω... βαντάζεστε τι θα γινόταν; ειδίκα αν έπαιζε ακόμα ο Σπανούλης στον ΠΑΟ... Διαμαντίδης vs VSpan... ΟΥΑΟΥ απλά w00t.gif
τέσπα τέσπα... άσε που δν θα του πήγαιναν τα κόκκινα του Διαμαντίδη 24.gif
Pierce
ε λοιπον εγω για το γαμωτο δεν ψηφιζω μητσο. ψηφιζω ντελκ γιατι ειναι τρελη παιχταρα και εχει παιξει στην καλυτερη σεζον της βοστωνης την τελευταια 15ετια. το ξερω εχω τρελα επιχειρηματα 19.gif celtics1-sm.gif
FANISTELROOY
Tι ερωτηση ειναι αυτη;; Υπαρχει αλλη απαντηση απο το Μητσαρα;;
kalfok
θεωρω τον Διαμαντιδη απο τους ποιο εξελιξιμους παιχτες που αγωνιζοντε στο ελληνικο πρωταθλημα και θα μου αρεσε να τον βλεπουμε να φοραει ερυθρολευκα.Χωρισ βεβαια να θελω να μειωσω τουσ υπολοιπους υπεραστερες που αγωνιζοντε για τον Παναθηναικο bball.gif bball.gif
rchos
QUOTE
τέσπα τέσπα... άσε που δν θα του πήγαιναν τα κόκκινα του Διαμαντίδη 24.gif


καλα κατσε να τον δουμε πρωτα να τα φοραει και θα κρινουμε μετα!μην βιαζεσαι μπορει να γινει καποτε!εμενα θα μου αρεσε πολυ πιστευω αν τα φοραγε! tongue.gif tongue.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
Ποιός μου είχε πει πρόπερσι πάντως ότι ο Διαμαντίδης είναι Ολυμπιακός από παιδί....δημοσιογράφος είναι... 39.gif
Anaz
καπου το'χα ακουσει κι εγω καποια στιγμη αυτο αλλα δεν ξερω αν ισχυει..
Θα θεσω ενα ρητορικο ερωτημα..Τι θα γινοταν αν ανταλλαζαμε τα πλευμεκερ του Παο με του Ολυμπιακου?? (Πεν-Διαμαντιδης) rolleyes.gif
Μια απαντηση πηραμε στο ματς στο Σεφ πριν ενα μηνα..

Παντως δεν νομιζω οτι θ'αφησει ποτε ο Παο (και δη ο Ζοτς) τον Διαμαντιδη να φυγει. wink.gif
thrylos7
Καλώς ήρθες kalfok στο forum!

ΠΑΟΚ ήταν (και είναι; ) ο Μήτσος...

Κι εγώ Διαμαντίδη θα πω, γιατί τυχαίνει η θέση 1 να είναι αυτή που φαίνεται να παρουσιάζουμε κάποιο πρόβλημα.. Εκτός της αδιαμφισβήτητης αξίας του.
Billubs
Εγω παντως,αν ημουν Ολυμπιακος 33.gif δε θα ελεγα οχι και στον Μπατιστ.
Alexmei
QUOTE(rchos7 @ Nov 19 2006, 10:14 PM) *
καλα κατσε να τον δουμε πρωτα να τα φοραει και θα κρινουμε μετα!μην βιαζεσαι μπορει να γινει καποτε!εμενα θα μου αρεσε πολυ πιστευω αν τα φοραγε! tongue.gif tongue.gif biggrin.gif



τα μόνα κόκκινα που θα ήθελα να δω τον μήτσο να φοράει θα ήθελα να είναι της ΤΣΣΚΑ ή ομάδας ΝΒΑ (λίγο δύσκολο γιατί ο ίδιος είπε ότι δν θέλει να πάει ΝΒΑ)


QUOTE
Εγω παντως,αν ημουν Ολυμπιακος δε θα ελεγα οχι και στον Μπατιστ.


Δεν νομίζω σαν σωστή επιλογή... έχει Ζίζιτς, Σόφο και Στακ για ψηλούς....ποιον θα έδινε για τον Μπατίστ;
reignman
ο στακ δηλαδη σου κανει για χειροτερος του ζιζιτς αρκαδιε?
ο ζιζιτς μου θυμηζει κατι απο αλεξανδριδη εποχη ιωνικου με γιαννακη.. πολυ υπογειος καθολου αθλητικος δε βοηθαει στα ριμπαουντ καθως δε μπορει να πηδηξει ουτε εφημεριδα. αντιθετως ο στακ ειναι ποιο πολυδιαστατος πηδαει μαρκαρει σκοραρει (εφοσων περιληφθει στα πλανα τα επιθετικα)
sihainas
Παιχταράς ο Μπατίστ... αλλά ο Ολυμπιακός έχει ήδη πολλούς ψηλούς...Σόφο, Ζίζιτς, Στακ, Βασιλό, Μπάρλος, Μπουρούσης... δεν νομίζω ότι χρειάζεται κι άλλον...

Γι'αυτό και κι εγώ ψηφίζω...Διαμαντίδη...
Dromeas7
Μου αρέσει που κανένας δεν έχει ψηφίσει "Κανένας"!!!!

Ρε Ολυμπιακοί είστε εσείς???

Ρε Μορφή που είσαι να επιβάλεις την τάξη?

Πιος Μητσάρας και αηδίες...Ο Χρηστάρας καλύτερος είναι..Μιλάμε κλάση ΝΒΑ.

Το Πρωτάθλημα θα το πάρουμε μέσα στο ΟΑΚΑ με πεντάδα Χρησταρα-Παπαμακ-Μπάρλο-Μπουρούση και με σεντερ τον φροντιστή.

Σιγά μην θελουμε παίχτη απο τον ακατονόμαστο... shot.gif
Air Kef
Νομιζω ότι παίζουν κι οι δύο μαζι και είναι τελείως,μα τελείως διαφορετικοι παίκτες,με καθαρη υπεροχή του ενος απέναντι στον άλλον στους δικους τους δυνατους τομεις.

Επίθεση με πρόσωπο στο καλάθι.
Σουτ.
Αμυνα.
Αθλητικα προσώντα.
Ριμπάουντ.
Αρχηγικές τάσεις.

Επιθεση με πλάτη στο καλάθι.
Αποτελεσματικότητα.
Τελειωμα φάσεων.
Σταθερότητα.


Στο μονο που μπορουν να συγκριθούν είναι αν είναι ωραία παιδιά,αν και ουτε γιαυτο είμαι σίγουρος με τις γυναικες που προτιμούν Ραιαν..


Αντε ρε Δρομέα,βάλε ταξη.
enypnio
more ego mporei na ton pisteyo ton haris pou leei o logos to thema einai oti kai den ton pisteyei o Olympiakos...
nash
Ζίζιτς και Στακ είναι τελείως διαφορετικοί παίκτες, όπως λέει και ο Air Kef
O Στακ παίζει κυρίως με πρόσωπο στο καλάθι. Είναι κακός στο να παίζει με πλάτη.
Στην άμυνα είναι καλός στις βοήθειες, καλύτερος μπλοκέρ αλλά δεν μπορεί να σπρώξει δυνατούς ψηλούς. Επίσης είναι και λίγο καλύτερος ριμπάουντερ.

Ο Ζιζίτς είναι πολύ καλός στο post. Παίρνει πολύ καλές θέσεις και παίζει καλά 1-1 με πλάτη, χωρίς να υστερεί στο σουτ από τα 5-6 μέτρα. Είναι ο μοναδικός(μαζί με τον Σχορτσιανίτη) που μπορεί να παίξει καλά με πλάτη.
Στην αμυνα είναι καλύτερος από τον Στακ στο να παίζει δυνατούς αντιπάλους στο low post αλλά μάλλον υστερεί στα υπόλοιπα. Πάντως αυτόν τον καιρό είναι σε καταπληκτική κατάσταση και δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα για το ποιος πρέπει να παίζει περισσότερο την δεδομένη χρονική στιγμή.

Βέβαια χωράνε και οι δυο στην ίδια πεντάδα...
lef_gratipa
Φυσικα Διαμαντίδη αν και σε ερώτηση που του έγινε πρόσφατα απάντησε ότι δεν θα πήγαινε στον ολυμπιακό,τώρα αν του κάνει καμιά πρόταση ο ολυμπιακός 10Μ ευρώ για 3 χρόνια ίσως αλλάξει γνώμη.
reignman
με 10M ευρω ερχεται παιχτουρα απο nba dude αραξε την εμπειρια σου smile.gif
thrylos7
Τελικά δε θέλω κανένα!

Αποστολίδη και Περπέρογλου θέλω...
Air Kef
Για Αποστολίδη δν θα το συνιστουσα για Περπέρογλου ίσως..

Μαυροκεφαλιδη θα ελεγα..
rchos
QUOTE
Για Αποστολίδη δν θα το συνιστουσα για Περπέρογλου ίσως..

Μαυροκεφαλιδη θα ελεγα..


για αποστολιδη και εγω ακομη δεν εχω πειστει!ο περπερογλου εχω ξαναπει μ'αρεσει πολυ αλλα καλα ειναι εκει στον πανιωνιο προς το παρον!
για τον μαυροκεφαλιδη το ελεγα απο περσι οτι τον θελω στον ολυμπιακο!
Alexmei
εγώ το μόνο που περιμένο είναι να δω την απάντηση του Μορφή... 19.gif (αν απαντήσει tongue.gif )
Air Kef
Δν θα απαντησει,εδώ τουλάχιστον,ειναι suspended στο ελληνικο μπάσκετ,ειναι λιγο ευεξαπτος σε αυτα τα θεματα,αν και είναι καλο παιδι.. icon_wave.gif smile.gif
drakonikolis
Σίγουρα ο Διαμαντίδης είναι πρώτος στις προτιμήσεις όλων αλλά για μένα ο Σισκάουσκας είναι μια βελτιωμένη έκδοση Διαμαντίδη.Σε όλους τους τομείς υπερτερεί του Μήτσου εκτός από τον χειρισμό της μπάλας και την ευπάθεια στους τραυματισμούς.Σισκάουσκας λοιπόν!!
reignman
σαν να εχεις δικιο.. αλλα πιανει θεση κοινοτικου !! :Ρ
Giwrgos_foa
re paides me ton masigiaouskas ti ginete????pote tha paiksei epitelous?????? blink.gif
Air Kef
Ακατάλληλο τοπικ για να ρωτήσεις.!!!Δοκιμασε εδώ!


Ε οχι και Σισκάουσκας>Διαμαντιδη..Ντροπή.
Roy James Tarpley
Διαμαντίδης δαγκωτός....

Και όσες ανακοινώσεις και να βγούν από την διοίκηση ο παίκτης αυτός χάθηκε πριν από 3 καλοκαίρια (όταν οι τσέπες του Σωκ. άρχιζαν να γεμίζουν καβούρια) και χάθηκε για πάντα (επειδή είναι δύσκολο ο "φαρμακοποιός" να τον αφήσει να φύγει)...

Και απλά να αναλογιστούμε αν η περιφέρεια του ΟΣΦΠ θα ήταν η όχι κορυφαία με Παπαλουκά - Διαμαντίδη... Θα ήταν ενδιαφέρον κάποιος να μας πληροφορήσει για πόσα ευρώ χάθηκαν αυτοί οι 2 παίκτες και ποια είναι η σημερινή τους αξία!

68.gif
PanosIlio
Το θέμα δεν είναι για πόσα ευρώ χάθηκαν αυτοί οι παίχτες. Το θέμα είναι είναι τι μυαλό κουβαλούσαν ο μεν Σούμποτιτς που έβγαλε τότε άχρηστο τον Παπαλουκά blink.gif blink.gif 68.gif 68.gif και ο δεν συμβουλάτορας του Κόκκαλη που του είπε να μην χτυπήσει και άλλο για τον Διαμαντίδη τότε. 68.gif 68.gif
dimitris18
ginete exo kai ton jaka? tongue.gif
nikefalin
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Mar 8 2007, 01:19 PM) *
Το θέμα δεν είναι για πόσα ευρώ χάθηκαν αυτοί οι παίχτες. Το θέμα είναι είναι τι μυαλό κουβαλούσαν ο μεν Σούμποτιτς που έβγαλε τότε άχρηστο τον Παπαλουκά blink.gif blink.gif 68.gif 68.gif και ο δεν συμβουλάτορας του Κόκκαλη που του είπε να μην χτυπήσει και άλλο για τον Διαμαντίδη τότε. 68.gif 68.gif


Απλά τα πράματα..Ο Παπαλουκάς είχε συμβόλαιο 130 εκ. δραχ. και του προτάθηκε να μείνει με λίγο παραπάνω από τα μισά (85 εκ. αν θυμάμαι ακριβώς)
Ο Διαμαντίδης έκανε 3τές με αποδοχές μ.ο. 500.000 Ευρώ ετησίως πριν 3 χρόνια..απλά οι γιανακόπουλοι του έκαναν αναπροσαρμογή μετά το Βελιγράδι προς τα πάνω και φέτος εισπράτει περίπου 650.000.
Αν και έχω την εντύπωση πως τότε ακόμα και ισόποση πρόταση να είχε από Ολυμπιακό δύσκολα θα πήγαινε, οι συνθήκες τότε ήταν ψιλοχάλια.
thrylos7
Μάλλον αναφέρεται πριν πάει στον Παναθηναϊκό, όταν ήταν ακόμα στον Ηρακλή...

Ο Ολυμπιακός δεν ανέβασε λίγο παραπάνω την προσφορά του (50.000 ευρώ νομίζω)...

Αλλά και πάλι, ο Μήτσος είχε κλείσει πολύ πιο πριν... wink.gif
PanosIlio
Ναι για τον Διαμαντίδη πριν υπογράψει με ΠΑΟ εννοούσα, μετά πολύ δύσκολο. Αλλά πριν μπορούσαμε, τέσπα πονάει το θέμα.
spysta
Σιγουρα τον Διαμαντιδη!!Ειναι εκπληκτικος μπασκετμπολιστας!!!Κανει τα παντα και ειναι και καλο παιδι!!Τρελαινομαι που χασαμε αυτον το παικτη μεσα απο τα χερια μας για ηλιθιοτητες της διοικησης!!
msg
τα διαμάντια είναι παντοτινά! τι να πεις για αυτόν τον παίκτη;; πραγματικά εκπληκτικός. ( ΣΕΦ 73-74...ακόμη με πονάει)
kop-13
Καλά,Ντικούδη-Τσαρτσαρή κανένας δεν θέλει?
spysta
QUOTE(kop-13 @ Apr 25 2007, 11:35 AM) *
Καλά,Ντικούδη-Τσαρτσαρή κανένας δεν θέλει?

Φιλε καλοι ο Ντιουδης και ο Τσαρτσαρης αλλα μροστα στην αξια του Μητσου νομιζω οτι δεν συγκρινωνται!!Παντως αν ειχα να διαλεξω θα διαλεγα τον Τσαρτσαρη!Καλυτερο σουτ!Παιζει και μακρια και κοντα στο καλαθι
Georgie
Θα ήθελα πολύ να δω τον Μπατίστ (ειδικά δίπλα στον Σόφο shot.gif ) αλλά αυτή τη στιγμή η ομάδα χρειάζεται κυρίως έναν οργανωτή.
iverson
νομίζω κανείς δεν θα κακόπεφτε στον Ολυμπιακό
Anaz
Αν δεν υπηρχε ο Διαμαντιδης στη λίστα θα διάλεγα σιγουρα στον Σισκάουσκας!!
ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Ντικούδη!!!
saniboy
QUOTE(iverson @ May 17 2007, 11:10 PM) *
νομίζω κανείς δεν θα κακόπεφτε στον Ολυμπιακό

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Flash
Καλά ρε παιδιά, δεν έχουν πάρει ούτε μία ψήφο οι Ντικούδης-Τσαρτσαρής-Χατζηβρέττας την στιγμή που έχει 3 ψήφους ο Γιαφτόκας;;;;;;;;;;; huh.gif huh.gif huh.gif

Τέλος πάντων , περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.