Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona-Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
kobe81points
QUOTE (sporty78 @ Mar 31 2011, 23:38 ) *


Καλά ο άνθρωπος είναι μεγάλο νούμερο, χειρότερος από τον Μαρινάκη
kolokotronis
Λοιπόν, να δολυμε ποιοι απαισιόδοξοι παναθαηνα'ι'κοι θα βρουν τα άντερα να ανακαλέσουν ετεροχρονισμένα έστω.

Δεν θα πω ονόματα.

Κάποιες ατάκες:

''Αυτός ο παο δεν έχει την παραμικρή ελπίδα για οποιονδήποτε τίτλο φέτος'', Άυγουστο μήνα αυτή η πρόβλεψη.

''Ταβάνι για τον φετινό παο το Φ4'', άρα σύμφωνα με το φίλο έχουμε ήδη χάσει από τη σιέννα.

''Γιαννακόπουλοι σηκωθήτε και φύγετε''

Ενδεικτικά αυτά.

Καμμιά δεκαριά τουλάχιστον άτομα εδωμέσα, έλεγαν ότι δεν πάμε πουθενα με αυτή την ομάδα και απορούσαν με την αισιοδοξία μας.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥΣ.


Αυτά για αρχή.
spysta
μην το συνεχισουμε αυτο με τις δηλωσεις του Θαναση .. αδικειται η ροη της κουβεντας που θα επρεπε να επικεντρωνεται στην εμφανιση του ΠΑΟ


##btw ποσο ΞΕΚΑΘΑΡΑ φανηκε η απουσια του Πιτ Μαικλ ??ποιος Αντερσον ?? ο Πιτ κανει τη διαφορα στο set παιχνιδι,στο transition,στην αμυνα .. στον μυαλο και την εμπειρια απο μεγαλους αγωνες.
str
QUOTE(kolokotronis @ Apr 1 2011, 01:15 ) *
Λοιπόν, να δολυμε ποιοι απαισιόδοξοι παναθαηνα'ι'κοι θα βρουν τα άντερα να ανακαλέσουν ετεροχρονισμένα έστω.

Δεν θα πω ονόματα.

Κάποιες ατάκες:

''Αυτός ο παο δεν έχει την παραμικρή ελπίδα για οποιονδήποτε τίτλο φέτος'', Άυγουστο μήνα αυτή η πρόβλεψη.

''Ταβάνι για τον φετινό παο το Φ4'', άρα σύμφωνα με το φίλο έχουμε ήδη χάσει από τη σιέννα.

''Γιαννακόπουλοι σηκωθήτε και φύγετε''

Ενδεικτικά αυτά.

Καμμιά δεκαριά τουλάχιστον άτομα εδωμέσα, έλεγαν ότι δεν πάμε πουθενα με αυτή την ομάδα και απορούσαν με την αισιοδοξία μας.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥΣ.


Αυτά για αρχή.


πραγματικα ακυρο το ποστ σου εντελως...τετοια ωρα τρελλης χαρας εσυ αυτο βρηκες να πεις??
επαθα λαστιχο
Οι δηλωσεις του γιαννακοπουλου ειναι απαραδεκτες και μικροπρεπεις.το αν ειναι ειλικρινεις η οχι δεν κααθγιαζει το περιεχομενο των δηλωσεων του.δυστυχως φαινεται οτι για @αβλωσουν μερικοι θελουν και τριτο παραγοντα,δεν τους αρκει αυτο που ζησαμε μολις τωρα.κριμα
ο σπυρος και ο νατουραλιστης τα ειπαν ηδη,τωρα το ειδα
lefkadian
Πολυ μεγαλο βραδυ για τους ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥΣ wav.gif

Μια χαρα δηλωσεις εκανε ο Θανασης. Ουτε εβρισε, ουτε τιποτα. Ειπε απλα αυτα που ενιωθε! Και εγω χαρηκα που αποκλειστηκε ο ΟΣΦΠ. Ας ειμαστε ειλικρινεις μια φορα. Ασε που θα βρουμε και εισιτηρια πιο ευκολα wav.gif

Καλα για τον ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ τι να πουμε? Απλα 77.gif 77.gif 77.gif

Στοϊκο τρελε που εισαι? Ζεις? Τα ελεγε ο Στοϊκο, ομορφα, απλα και τεκμηριωμενα. Καποιοι τον ακουσαμε wink.gif
Μετα τον Τζινομπιλι μπυρες και απο μενα icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Ο Στοϊκο μιλαγε για λυκοσκυλα και λυκους. Σημερα εγω λεω οτι ειχαμε σε μια αρενα ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ και απο την αλλη "χριστιανους"? Πως να γλιτωσουν ρεεεεεεε???

Καλα ο Ζελικο ειναι μεγαλος σαδιστης! Απεκλεισε την πρωταθλητρια Μπαρτσα χωρις Μαριτς, χωρις Νικολας και με απολυτους πρωταγωνιστες σε ματς-τελικο τους Καλαθη και Βουγιουκα ugly_tocktock.gif Τρελανε μας και αλλο ρε ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΕ ΖΕΛΙΚΟ 77.gif 77.gif 77.gif

Υ.Γ.: Ομπράντοβιτς: "Παρακολουθήσαμε πάνω από 20 παιχνίδια. Ο Δημήτρης ίσως ξέρει την Μπαρτσελόνα καλύτερα από τον Πασκουάλ, εγώ σηκώθηκα σήμερα στις 5 για να ξαναδώ όλες τις λεπτομέρειες". 77.gif 77.gif 77.gif
lightday
QUOTE(kolokotronis @ Apr 1 2011, 01:15 ) *
Λοιπόν, να δολυμε ποιοι απαισιόδοξοι παναθαηνα'ι'κοι θα βρουν τα άντερα να ανακαλέσουν ετεροχρονισμένα έστω.

Δεν θα πω ονόματα.

Κάποιες ατάκες:

''Αυτός ο παο δεν έχει την παραμικρή ελπίδα για οποιονδήποτε τίτλο φέτος'', Άυγουστο μήνα αυτή η πρόβλεψη.

''Ταβάνι για τον φετινό παο το Φ4'', άρα σύμφωνα με το φίλο έχουμε ήδη χάσει από τη σιέννα.

''Γιαννακόπουλοι σηκωθήτε και φύγετε''

Ενδεικτικά αυτά.

Καμμιά δεκαριά τουλάχιστον άτομα εδωμέσα, έλεγαν ότι δεν πάμε πουθενα με αυτή την ομάδα και απορούσαν με την αισιοδοξία μας.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥΣ.


Αυτά για αρχή.


Ελα εντάξει και συ τώρα...άστο ρε παιδί μου να χαρούμε όλοι ... δεν πάμε να βγάλουμε το μάτι ο ένας του άλλου.
Εκτιμήσεις και λάθη γίνονται , το ίδιο και απαισιοδοξες απόψεις .... αυτό που κάνεις είναι χειρότερο..λίγη ανωτερότητα δεν βλάπτει.
lefkadian
QUOTE(lightday @ Apr 1 2011, 00:20 ) *
Ελα εντάξει και συ τώρα...άστο ρε παιδί μου να χαρούμε όλοι ... δεν πάμε να βγάλουμε το μάτι ο ένας του άλλου.
Εκτιμήσεις και λάθη γίνονται , το ίδιο και απαισιοδοξες απόψεις .... αυτό που κάνεις είναι χειρότερο..λίγη ανωτερότητα δεν βλάπτει.


Εχεις δικιο!!! Aλλα πρεπει να τα πουμε ολα σιγα-σιγα. Αλλα οχι οτι εχει και αδικο ο Kolokotronis...
il postino
QUOTE(spysta @ Apr 1 2011, 01:18 ) *
μην το συνεχισουμε αυτο με τις δηλωσεις του Θαναση .. αδικειται η ροη της κουβεντας που θα επρεπε να επικεντρωνεται στην εμφανιση του ΠΑΟ


##btw ποσο ΞΕΚΑΘΑΡΑ φανηκε η απουσια του Πιτ Μαικλ ??ποιος Αντερσον ?? ο Πιτ κανει τη διαφορα στο set παιχνιδι,στο transition,στην αμυνα .. στον μυαλο και την εμπειρια απο μεγαλους αγωνες.

αν ο μαικλ εχει εμπειρια απο μεγαλους αγωνες τοτε οι δδ, μπατιστ, φωτσης και τσαρτσα τι εχουν?



απο περυσι τα ελεγα για τη μπαρτσα!!! πολλη καλη ομαδα αλλα περυσι τους βρηκε ολους πεθαμενους και πηρε την ευρωλιγκα περπατωντας!!! θεοποιησατε τη μπαρτσα λες και ηταν 10 σερι χρονιες πρωταθλητρια!! ο εμπειρος, διαβασμενος και ψυχωμενος παναθηναικος της εκανε 4-0 σε 10 μερες!!!!!!

τωρα τη διαφορα την κανει ο μαικλ!! ετσι γινεται παντα, ο καλυτερος ειναι αυτος που δεν παιζει.

no offence spysta.
Ginobili
QUOTE(lefkadian @ Mar 31 2011, 23:20 ) *
Μια χαρα δηλωσεις εκανε ο Θανασης. Ουτε εβρισε, ουτε τιποτα. Ειπε απλα αυτα που ενιωθε! Και εγω χαρηκα που αποκλειστηκε ο ΟΣΦΠ. Ας ειμαστε ειλικρινεις μια φορα. Ασε που θα βρουμε και εισιτηρια πιο ευκολα wav.gif



Στοϊκο τρελε που εισαι? Ζεις? Τα ελεγε ο Στοϊκο, ομορφα, απλα και τεκμηριωμενα. Καποιοι τον ακουσαμε wink.gif
Μετα τον Τζινομπιλι μπυρες και απο μενα icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Η υποκρισία σε αυτήν την χώρα...είναι το χειρότερο της ελάττωμα.Υποκρινόμαστε στα πάντα!!!! Από την "αστειότητα" του Θανάση που χάρηκε που αποκλείστηκε ο Ολυμπιακός(ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟ....σα δεν ντρέπεται!!!....λες και οι αντίστοιχοι παράγοντες στο ΝΒΑ κάνουν σοβαρότερες δηλώσεις!!! )μέχρι τους πολιτικούς μας...που συνέχεια τους βρίζουμε...αλλά πάντα τους ίδιους ψηφίζουμε!!! Καλά μας κάνουν...αυτό αξίζουμε,και στην πολιτική και στον αθλητισμό.


Θα πνιγούμε στην Μπύρα Στόικοοο!!!!! smiley.gif
ΠΑΟ:Ααουουουουουουου!!!!!
Μπάρτσα:γαβ..γαβ..γαβ




Τέπιτς:νιάου..νιάου...
laugh.gif
lakersdynasty
QUOTE(Ginobili @ Apr 1 2011, 01:29 ) *
ΠΑΟ:Ααουουουουουουου!!!!!
Μπάρτσα:γαβ..γαβ..γαβ




Τέπιτς:νιάου..νιάου... laugh.gif



smiley.gif
spysta
QUOTE(il postino @ Mar 31 2011, 22:29 ) *
αν ο μαικλ εχει εμπειρια απο μεγαλους αγωνες τοτε οι δδ, μπατιστ, φωτσης και τσαρτσα τι εχουν?



απο περυσι τα ελεγα για τη μπαρτσα!!! πολλη καλη ομαδα αλλα περυσι τους βρηκε ολους πεθαμενους και πηρε την ευρωλιγκα περπατωντας!!! θεοποιησατε τη μπαρτσα λες και ηταν 10 σερι χρονιες πρωταθλητρια!! ο εμπειρος, διαβασμενος και ψυχωμενος παναθηναικος της εκανε 4-0 σε 10 μερες!!!!!!

τωρα τη διαφορα την κανει ο μαικλ!! ετσι γινεται παντα, ο καλυτερος ειναι αυτος που δεν παιζει.

no offence spysta.

καλα προφανως κ δεν εννοουσα οτι κερδισατε επειδη ελειπε ο Μαικλ!!
αν ειναι δυνατον ρε μαν ..

απλα σ'ολη τη χρονια της Μπαρτσα φανηκε η απουσια του .. και ειδικα τωρα στα κρισιμα
vastravoud
Τεσπα, ας μην το συνεχίσουμε άλλο με τις δηλώσεις του Θανάση. Απλώς εγώ προσωπικά ντρέπομαι - είναι μια συμπεριφορά που δεν είχα ποτέ στη ζωή μου και θα σιχαινόμουνα να αποκτήσω.

Κατά τα λοιπά, αν καταφέρουμε να "κερδίσουμε" τον Καλάθη για το υπόλοιπο της σεζόν θα είναι μια πολύ-πολύ μεγάλη υπόθεση. Λίγο να τιθασεύσει το πάθος του και να σουτάρει με αυτοπεποίθηση και όλα θα πάνε ΠΟΛΥ καλά.....
lefkadian
QUOTE(spysta @ Apr 1 2011, 00:33 ) *
καλα προφανως κ δεν εννοουσα οτι κερδισατε επειδη ελειπε ο Μαικλ!!
αν ειναι δυνατον ρε μαν ..

απλα σ'ολη τη χρονια της Μπαρτσα φανηκε η απουσια του .. και ειδικα τωρα στα κρισιμα


Σιγουρα φανηκε η απουσια του Μαϊκλ σε αμυνα και επιθεση. Αλλα ρε γ@$#το καναμε "φυλλο και φτερο" την Μπαρτσα με πρωταγωνιστη τον Καλαθη και τον Μαριτς αποντα. Και μιλαμε για τον Μαϊκλ? Αφηστε μας λιγο να χαρουμε icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
kolokotronis
QUOTE(str @ Apr 1 2011, 01:18 ) *
πραγματικα ακυρο το ποστ σου εντελως...τετοια ωρα τρελλης χαρας εσυ αυτο βρηκες να πεις??

Αν το ποστ μου είναι μία φορά άκυρο, φαντάσου πόσες φορές άκυρα ήταν τα ποστ που διάβαζα όλη τη χρονιά.
sebastianF13
Ρε παιδιά, βγαίνετε και την πέφτετε στον Θανάση ο οποίος πολύ απλά πίκαρε τον αντίπαλο. Το να τον συγκρίνετε με Σωκράτη και Μαρινάκη είναι τελείως "άκυρο". Ούτε "κότες" τους είπε, ούτε "διδάξαμε ήθος", ούτε "δείρτε τους". Και επειδή κάποιοι λένε ότι δεν πρέπει να πικάρεις τον αντίπαλο όταν είναι πεσμένος, εγώ να ρωτήσω πότε πρέπει να τον πικάρεις; (όχι ότι εμένα μου αρέσει το πικάρισμα, αλλά δεν το θεωρώ κι εγκληματικό, απλά κακόγουστο.). Θα έπρεπε δηλαδή να ακολουθήσει τακτική Μπουρούση (μετά από ήττα να απειλεί τον νικητή; Αυτό αποδείχθηκε ατυχές!);
Και στο κάτω κάτω της γραφής, όσοι ασχολούμαστε με τις δηλώσεις του Θανάση (myself included), απλά μειώνουμε την αξία της νίκης και δείχνουμε πόσο φαντασμένοι πολτιστικοί φωστήρες (θα θέλαμε να) είμαστε.

Απλά ένα μπράβο στην ομάδα, τον κόσμο, τα αδέρφια (που μακάρι να αφήσουν το ποδόσφαιρο ήσυχο) και στον Πασκουάλ που στο τέλος έδειξε χαρακτήρα με τις δηλώσεις του.
vastravoud
Τεσπα, απόψεις.....

Δύο απορίες:

--> Εκτιμάτε ότι ο Ντρου σε κανένα 20ήμερο θα είναι ΠΑΝΕΤΟΙΜΟΣ; Ενδεχομένως η αποχή να του κάνει και καλό; (ανάσες)

--> Πόσο ακόμα μπορεί να βελτιωθεί η κατάσταση του Μάριτς;
Green Warrior
Απλά η πιο μάγκικη και ηρωϊκή πρόκριση αυτής της ομάδας. Δεν ξέρω αν τελικά σηκώσουμε το 6ο (πρώτα ο Θεός) αλλά αυτή η πρόκριση από μόνη αξίζει όσο ένα ευρωπαϊκό
plokamias
Από γούρι δεν έγραφα καθόλου πουθενά τις τελευταίες 2 βδομάδες κι ας με έτρωγε το χέρι μου...Μετά από κάθε νίκη ήθελα να πανηγυρίσω και κρατιόμουν...Ε,λοιπόν ΤΕΛΟΣ επιτέλους!!!!!!ΠΟΛΛΑ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες,το τεχνικό τιμ και τον απίστευτο κόσμο..τι να πούμε πια γι'αυτήν την ομάδα...περισσότερα από αύριο που θα υπάρχει και (σχετικά) περισσότερη ψυχραιμία! smiley.gif smiley.gif


Και πάλι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ μάγκες!!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
kobaksev
Πονάει όλο μου το κορμί, δεν υπάρχει τέτοιο πάρτυ σαν το αποψινό!

Τελικά στη σειρά ξεπετάχτηκε και ο Ίαν σήμερα. Με Μήτσο έξω και Ντρου χτυπημένο (περαστικά του) συσπειρώθηκαν οι υπόλοιποι και ευτυχώς το αποτέλεσμα ήταν θετικό για μας.
Ομολογώ πως απόψε δεν φοβήθηκα. Το έβλεπες πως όλοι πάλευαν, Φώτσης, Τσαρτσαρής, Πέρπε, Σάτο όλοι έπαιρναν προσπάθειες.
Ειδική μνεία στον Νικ. Τα επόμενα χρόνια προβλέπονται επικές κωλοτούμπες, αν έχει το μυαλό στο κεφάλι του.
Οι Ισπανοί φάνηκαν να βασίζονται πάλι στα ίδια όπλα, να μπουν κάποια σουτ και βλέπουμε.
Τους παραδέχομαι στο ότι δεν τα παράτησαν. Στο 63-50 με τέτοια κερκίδα, άλλη ομάδα θα είχε βάλει τα κλάμματα.

Συμπεράσματα:
Ξορκίσαμε δις τον Τζιμπρίλ!
Τελικά ο Ομπράντοβιτς μπορεί να κερδίσει τον Πασκουάλ.
Τελικά ο Παναθηναϊκός μπορεί να κερδίσει 3 φορές την Μπαρτσελόνα σε μία εβδομάδα.
SG3ptshooter
QUOTE(kobaksev @ Apr 1 2011, 01:47 ) *
Τελικά ο Ομπράντοβιτς μπορεί να κερδίσει τον Πασκουάλ.

5-3 πίσω είναι, έχει ψωμία να φάει ακόμα ο μελιτζανής, μάθε μπαλίτσα tongue.gif
alabamas_13
τελικα ημουν και εγω μεσα!!!τελειο ματς...απλα κορυφαιο...μπραβο σε προπονητη και παιχτες για ολες τις στιγμες χαρας που μας εχουν χαρισει...

και τωρα το ταξιδι στην βαρκελωνη...ειμαι απο τους τυχερους που εχουν ηδη κλεισει τα παντα και θα ειμαι εκει...παμε γερα για το 6 αστερι!!!
A.CAB
Μπράβο ρε ομάδα! Μπράβο σε όλους τους παίχτες (και στον Τέπιτς ακόμα)! Μπράβο στο γίγαντα Ομπράντοβιτς!
Αναλυσεις και ιστορίες από αύριο. Τώρα τρέλα! Το χαιρόμαστε και έχουμε λίγο καιρό για ανάσες και για το σχεδιασμό του Φάιναλ4. Πολλά μπράβο και στον κόσμο, τρελή ατμόσφαιρα, τεράστιο πάρτυ! ΕΠΟΣ! Μάγκικη πρόκριση!

υ.γ. Εντάξει υπερβολικές ίσως οι δηλώσεις του Θανάση αλλά γιατί να μην πει τι πιστεύει και να το παίξει κινέζος; Έχουμε ακούσει και χειρότερα και από άλλους παράγοντες χωρίς να θιχτούν κάποιοι αλλά και από τον ίδιο.

υ.γ.2. Να χαρούμε όλοι αλλά ότι είπε ο Θόδωρος δεν είναι κακό ούτε μειώνει τη χαρά. Όσο άκυρο ήταν το ποστ του τώρα στη γιορτή άλλο τόσο ήταν άκυρη η μίρλα και η εξυπνάδα σε κάθε στραβή. Η κωλοτούμπα είναι κωλοτούμπα όπως και να τη βαφτίσεις.
Ginobili
http://www.sport-fm.gr/article/467629

Ρε ουστ!!!
Lionelos
Παιδια οποιος ενδιαφερεται για εισητηρια Φ4 ας μου στειλει PΜ.
Nik7
ηταν πραγματι μια επικη σειρα αγωνων.
θα μεινει στην κλασσικη βιβλιογραφια.

ενα σχολιο ομως:
βλεπω πολλους φιλους αλλα κ δημοσιογραφους να μιλανε ηδη για το 6ο.
τεραστειο λαθος!
δεν υπαρχει τπτ χειροτερο απ το να μπουμε στο Φ4 με 'αερα' οτι το χουμε ηδη στο τσεπακι το τροπαιο.
να θυμησω τι παθαμε στη Σαϊταμα το 06 με την εθνικη;
βεβαια ειμαι σιγουρος οτι ουτε ο ζοτς ουτε οι παικτες θα πεσουν σ'αυτη την παγιδα, απλα το υπογραμμιζω.
επησις να θυμισω οτι σε κανενα Φ4 απ'αυτα που τελικα το πηραμε, η ομαδα μας δεν μπηκε ως φαβορι, ουτε καν το 07 στο ΟΑΚΑ.
kobaksev
Ένα χαζό στατιστικό: (σχεδόν) και στα 4 παιχνίδια το πρώτο καλάθι το πετυχαίνει ο Νικ.
Σχεδόν γιατί στο πρώτο ματς ήρθε με follow ο Βουγιούκας να σιγουρέψει το καλάθι που μάλλον θα έμπαινε.
lefkadian
Τι παρτυ ηταν αυτο στο ΟΑΚΑ σημερα? wav.gif
Ουτε στο final four το 2007 δεν ειχε τοσο κοσμο!!!
Ας χαρουμε με την ψυχη μας και εχουμε καιρο να τα πουμε ολα.
Σημερα το βραδυ τρελα και ανειπωτη χαρα wav.gif
...Και το Μάη θα ειναι ωραια με το 6ο για παρεα wav.gif
A.CAB
QUOTE(Ginobili @ Apr 1 2011, 02:03 ) *


Κοίτα να δεις που θα απέχει η Μακάμπι και με κάποιον περίεργο καινούργιο κανονισμό θα μπαίνει η best από τους 4 αποκλεισμένους! Όλως τυχαίως σε κάποια κατηγορία θα είναι η Μπαρτσελόβνα και θα πάρει τη θέση της! Κι άλλο διπλό στη Βαρκελώνη θέλω! smiley.gif
vastravoud
Δεν είμαι αντισημίτης, ουτε "λιακόπουλος".

Αλλά ρε παιδιά, ΗΜΑΡΤΟΝ - ο πλανήτης όλος σας χρωστάει δηλαδή;

Μη σώσουν και έρθουν στο FF, χεστήκαμε!
Nik7
QUOTE(A.CAB @ Mar 31 2011, 23:07 ) *
Κοίτα να δεις που θα απέχει η Μακάμπι και με κάποιον περίεργο καινούργιο κανονισμό θα μπαίνει η best από τους 4 αποκλεισμένους! Όλως τυχαίως σε κάποια κατηγορία θα είναι η Μπαρτσελόβνα και θα πάρει τη θέση της! Κι άλλο διπλό στη Βαρκελώνη θέλω! smiley.gif

το λογικο παντως σ'αυτη την περιπτωση ειναι να παει η ομαδα την οποια απεκλεισε η Μακαμπι δλδ η Καχα.
plokamias
H πραγματική απορία είναι άλλη:Τώρα το θυμήθηκαν??'Ολη τη χρονιά γιατί δεν είχαν πει τίποτα και ξεκίνησαν μετά το 2πλό στην Ισπανία???
Ginobili
QUOTE(plokamias @ Apr 1 2011, 00:11 ) *
H πραγματική απορία είναι άλλη:Τώρα το θυμήθηκαν??'Ολη τη χρονιά γιατί δεν είχαν πει τίποτα και ξεκίνησαν μετά το 2πλό στην Ισπανία???

Ωραία...να μας μείνουν και περισσότερα εισιτήρια για εμάς.(πόσοι προδότες Εβραίοι να πάνε...?).Ειδικά άμα περάσει η Βαλένθια...το μισό γήπεδο Παναθηναικούς θα έχει..

QUOTE(Nik7 @ Apr 1 2011, 00:10 ) *
το λογικο παντως σ'αυτη την περιπτωση ειναι να παει η ομαδα την οποια απεκλεισε η Μακαμπι δλδ η Καχα.

Το έχουν ξανακάνει πάντως οι Εβραίοι...αποφάσισαν να προδώσουν,και πήγαν.Μπορούν να το ξανακάνουν...
Απλά ο Μιζράχι μας πρήζει τα @@...
A.CAB
Ο Ντρου επιστρέφει στα ελληνικά πλέι οφ γράφει το gazzetta!!!



















Ξημέρωσε πρωταπριλιά μάγκες!!! smiley.gif
plokamias
QUOTE(A.CAB @ Apr 1 2011, 02:20 ) *
Ο Ντρου επιστρέφει στα ελληνικά πλέι οφ γράφει το gazzetta!!!



















Ξημέρωσε πρωταπριλιά μάγκες!!! smiley.gif

Καλά,μιλάμε για τρομερό ποστ...Από το άγχος μου μόλις διάβασα την πρώτη γραμμή παράτησα το φόρουμ και εδώ και πάνω από 10 λεπτά έχω διαβάσει όλα τα άρθρα του γκαζέττα και κανά 2 άλλων site να δω που διάολο το γράφει αυτό,αφού ούτε καν που θυμόμουν να γίνεται αναφορά στον Ντρου...!
Τι να πω,καλή πρωταπριλιά!! smiley.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(vastravoud @ Apr 1 2011, 02:07 ) *
Δεν είμαι αντισημίτης, ουτε "λιακόπουλος".

Αλλά ρε παιδιά, ΗΜΑΡΤΟΝ - ο πλανήτης όλος σας χρωστάει δηλαδή;

Μη σώσουν και έρθουν στο FF, χεστήκαμε!

μην αισθανεσαι ενοχες,εχεις απολυτο δικιο.
kobaksev
Ρε συ ACAB άσπρισαν τα μαλλιά μου να ψάχνω!
Μετά από ό,τι έγινε με τον Πέρκινς προχτές πίστεψα πως η τύχη θέλει να τα φέρει ισοπαλία.

Πρόγευμα από το ματς (κρατήστε το κανάλι του αν δεν το έχετε κάνει ήδη, έχει πολύ υλικό)
http://www.youtube.com/watch?v=de-inpq3LzI...feature=feedlik
Gash
καλά δεν είπε και τίποτα ρε παιδιά ο Θανάσης..είπε ότι νιώθει ότι νιώθουμε όλοι οι Παναθηναικοί απόψε (και μη μου πει κανείς το αντίθετο γιατί κοροιδευόμαστε) ούτε τους έβρισε, όυτε τους κορόιδεψε...Και σαν επιχειρηματίας καλά κάνει και χαίρεται αφού τώρα η ομάδα του έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας. Μπορούσε και να μη το πει αλλά εκείνη τη στιγμή πάνω στην ένταση του ξέφυγε. Εγώ συμφωνώ ότι η σημερινή πρόκριση γίνεται ακόμα πιο επική λόγω του αποκλεισμού του Ολυμπιακού.
Flash
Την είδηση σχετικά με τη Μακάμπι την έχω ποστάρει στο τόπικ της σειράς με την Κάχα από χτες αλλά μάλλον ήσασταν αφοσιωμένοι αλλού tongue.gif

Έχουν μιλήσει με Μπερτομέου από την κλήρωση των 16. Ενδιαφέρον έχει να δούμε τι θα γίνει.

Σχετικά με τα του Παναθηναϊκού τώρα.

Ο τύπος που λέγεται Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς έχει ακούσει απίστευτα πράγματα και αν ήξερε να διαβάζει κι ελληνικά θα είχε φρίξει πολλές φορές στην πολυετή παρουσία του στη χώρα μας. Πέρα από τον αθλητικό τύπο, σε μια χώρα όπου όλοι είναι προπονητές (και πολιτικοί και οικονομολόγοι και νομικοί και πάσης φύσεως ειδικοί) έχει δεχθεί σκληρότατη κριτική παρά τους πάμπουλους τίτλους, τα σπουδαία αγωνιστικά κατορθώματα, την απόδοση της δικής του φιλοσοφίας στα μπασκετικά παρκέ. Για το φόρουμ μας, αποκορύφωμα θεωρώ το γεγονός ότι είχε αποκαλεσθεί "ξεμωραμένος" το 2009 (πριν πάρει οποιονδήποτε από τους 3 τίτλους βέβαια) και μάλιστα από οπαδό του Παναθηναϊκού.

Αυτός ο περιέργος φωνακλάς που μπλαβιάζει από τα νεύρα του ουκ ολίγες φορές, κατάφερε να αποκλείσει το ακλόνητο φαβορί για το repeat του ευρωπαϊκού τίτλου σε σειρά best of five με μειονέκτημα έδρας, χάνoντας μόνο τον πρώτο αγώνα στον πόντο και με τελευταίο σουτ της ομάδας του και γυρίζοντας περίπου από το -20 στο ημίχρονο του δεύτερου και επέμεινε στο (άκρως επιτυχημένο) 4+1 ακόμα και όταν στον τρίτο αγώνα δεν του βγήκε (αφου πέτυχαν περισσότερα των αναμενόμενων τρίποντα οι πάικτες που άφηνε ελεύθερους) και ολοκήρωσε το θρίαμβο εμπιστευόμενος απόλυτα τους παίκτες στους οποίους πίστεψε από την αρχή της χρονιάς.

Όλοι έλεγαν, μεταξύ αυτών και εγώ, ότι η ομάδα χρειαζόταν έναν ακόμα guard, με εμπειρία και ικανό στην οργάνωση ώστε να δίνει "ποιοτικές" ανάσες στον ironman ΔΔ.Για την Ελλάδα (δυστυχώς) ο Παναθηναϊκός χρειαζόταν ένα τέτοιο guard μόνο για τους αγώνες με τον ΟΣΦΠ ενώ για την ευρώπη θα ήταν χρήσιμος για όλα τα παιχνίδια από το top 16 και έπειτα. Ο Ζοτς όμως είπε ουσιαστικα "κύριοι, θα πορευθώ με αυτούς που έχω". Ένας από τους Τέπιτς και Καλάθη να του έβγαινε το πλάνο του θα απέδιδε. Αλλά το θέμα είναι ότι αν του έβγαινε, πιθανώς να μην κέρδιζε ένα παίκτη για μια μόνο χρονιά αλλά έναν ακόμη αθλητή με τον οποίο θα δουλεύει για χρόνια στον Παναθηναϊκό.

Και μετά από μήνες μέτριας απόδοσης με μερικές εκλάμψεις,έρχονται τα δύσκολα στο top-8. Και μαζί με την έμπνευση της σύνθετης άμυνας ζώνης με man to man στον Carlito, έρχεται ο Καλάθης "σαν έτοιμος από καιρό, σαν θαρραλέος" και αναλαμβάνει να γίνετι το βέλος που εκτοξευόμενο από το τόξο του Ζοτς θα πλήξει τον πιο ταλαντούχο επιθετικό των Ευρωπαϊκών γηπέδων. Ο Νικ τα καταφέρνει περίφημα και συνάμα παίρνει και την μπάλα από τον Μήτσο για να την κατεβάζει (παρότι βέβαια το μοιρογνωμόνιο στην επίθεση εξακολουθεί να το κρατάει ο τελευταίος) και κάνει μεστά παιχνίδια, με σοβαρότητα και σωστες επιλογές.

Και να στα κρίσιμα ακόμα και ο Ίαν που με την Εθνική σχεδόν τρέκλιζε και φαινόταν ένα επίπεδο κάτω από όλους τους συμπαίκτες του να μπαίνει στη φωτιά και ...απλά να κάνει ότι κάνει και στο ελληνικό πρωτάθλημα!

Και να και ο Σάτο να κάνει αυτό για το οποίο αποκτήθηκε: ένα πολυτελές "σκυλί πολέμου" που βγάζει απίστευτη ενέργεια στο παρκέ και στέκεται καλά και ως spot shooter στη μέρα του.

Και έτσι ο Ζοτς δικαιώνεται στο γήπεδο για μία ακόμη φορά.

Πιστέψτε με, σιχαίνομαι να φτιάχνω "αγιογραφίες". Ποτέ δεν υπάκουσα αυθαίρετα στο επιχείρημα μιας εξαιρετικά ανώτερης αυθεντίας σε οποιονδήποτε τομέα. Όμως αυτή η σειρά με έπεισε ίσως περισσότερο από κάθε άλλη εδώ και τόσα χρόνια που ο Σέρβικος λύκος είναι στον πάγκο της ομάδας που υποστηρίζω ότι κάποιες φορές πρέπει να βάζεις την μπασκετική λογική σου στην άκρη και να μονολογείς "Ναι, ο Ζοτς ξέρει". Ακόμα και όταν η ομάδα έχει έναν λιγότερο guard ή έναν λιγότερο center ή 2-3 τραυματίες, δεν μπορείς να αποκλείσεις ποτέ τίποτε.

Ακόμα και αν δεν πάρουμε το ευρωπαϊκό φέτος, αυτή η σειρά θα είναι μια από τις πιο λαμπερές και πειστικές σελίδες στη βιογραφία ενός από τους μεγαλύτερους προπονητές μπάσκετ που έβγαλε ποτέ η Γηραιά Ήπειρος.

Για τον ΔΔ μόνο ένα πράγμα θέλω να γράψω το οποίο σε ένα βαθμό το ανέφερε και ο vastravoud σε προηγούμενο post του. Ο άνθρωπος βάζει το τρίποντο εκείνο που μας δίνει διψήφια διαφορά πόντων. Ζητά time out o Πασκουάλ και όλοι πάνε να κάνουν high five κλπ στον Διαμαντίδη. Εκείνος αμέσως τους το κόβει και κάνει με τα χέρια προτεταμένα και τις παλάμες στραμένες προς το έδαφος "ήρεμα, ήρεμα παιδιά, δεν καθαρίσαμε ακόμα". Φτάνουν 30 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, η διαφορά στους έξι και 2 βολές του Καλάθη. Πάλι κάτι ψιλοπανηγυρισμοί στο παρκέ από συμπαίκτες, ο Δημήτρης κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια κίνηση όντας πλήρως ανέκφραστος στο πρόσωπο. Και ΜΟΝΟ όταν ο Σάτο κάρφώνει την μπάλα στο καλάθι με 7 δευτερόλεπτα να απομένουν και τους Καταλανούς ξέψυχους από την ολοκλήρωση της βάρβαρης εκθρόνισης τους ο ΔΔ αφήνει τον εαυτό του ελεύθερο να πανηγυρίσει. Αυτη η αυτοσυγκέντρωση που διαπερνά αυτόν τον παίκτη μέχρι το μεδούλι της υπαρξης του σε κάποιος αγώνες είναι ίσως το πιο χαρακτηριστικό γνώρισμα των αθλητών με στόφα νικητή.
il postino
-τρελη αμυνα σημερα!!!

-συγχαρητηρια σε αυτους που σφυριξαν τα 2 ανυπαρκτα φαουλ στο μητσο στα πρωτα 2-3 λεπτα του αγωνα!!! ελπιζω να τα κονομησαν και να μην εκαναν ψυχικο!!! θυμηθηκα τα 3 γρηγορα φαουλ του ρεμπρατσα στον τελικο του 2001!!!!

-προσωπικα στο ημιχρονο θεωρησα θαυμα που ειμασταν μπροστα με 1π!!!! με δδ στον παγκο και ντρου Off.......

-καναμε τη μπαρτσα στο β ημιχρονο να πελαγοδρομει!

-ο επιθετικος πλουραλισμος ηταν το κλειδι σημερα μαζι με την αμυνα. θελαμε και αλλους παικτες να βοηθησουν τους πρωταγωνιστες και τους βρηκαμε! αυτος ειναι ο νεος παο, μια ομαδα που θα παιρνει αρκετα απο ολους!!! σιγα σιγα θα σταθεροποιηθει αυτη η κατασταση!!

-ας μη ξεχασουμε ξανα 2 πραγματα!! πρωτον οτι ο ζοτς εχει παρει ευρωπαικα με καθε πιθανο τροπο και με οποιουσδηποτε πιθανους παικτες πρωταγωνιστες!! δευτερον, ο παο ειναι η μοναδικη ομαδα αυτη τη στιγμη στην ευρωπη με τοσους μπαρουτοκαπνισμενους παικτες σε καλη μπασκετικη ηλικια!!!!!

τελος,

αυτη η ομαδα δεν αξιζει τη χλευη κανενος! ποσο μαλλον των φιλων της!!! ελπιζω σημερα να εγινε κατανοητο!!!!
A.CAB
Flash το ποστ σου είναι απίστευό. Πολλά respect!
roben
Περηφάνια,πίστη,σοβαρότητα,σεβασμός!! Ορισμένες μόνο από τις έννοιες που μου έρχονται στο μυαλό για να περιγράψω το φαινόμενο μπασκετικός Παναθηναικός!! Ό,τι και να πει κανείς γι αυτή την ομάδα φαντάζει λίγο!! Έχω την αίσθηση ότι αυτό που πέτυχε η ομάδα στη σειρά με την Μπαρτσελόνα είναι η σπουδαιότερη ευρωπαική της επιτυχία,με εξαίρεση φυσικά τα 5 Κύπελλα Πρωταθλητριών!! Αν φέτος καταφέρουμε να το σηκώσουμε θα έχουμε πετύχει ένα πραγματικό έπος!! Μακάρι!!

Δεν κρύβω ότι μετά τα 2 φάουλ-φαντάσματα του Λαμόνικα στον Διαμαντίδη πριν καλά καλά συμπληρωθούν 2 λεπτά αγώνα και ιδίως μετά τον τραυματισμό του Νίκολας ''πάγωσα''...Για λίγο ωστόσο...Όταν παρατήρησα τον Ομπράντοβιτς στον πάγκο 100% αφοσιωμένο και προσανατολισμένο στο παιχνίδι είπα το πλάνο είναι πλάνο και δεν αλλάζει...Ο Τέπιτς θα πάρει χρόνο από τον Διαμαντίδη,οι πόντοι του Νίκολας θα έρθουν φασούλι το φασούλι από αλλού...Το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα,η ομάδα είναι διαβασμένη,συνεχίζουμε...Η άμυνα εξάλλου είναι περισσότερο ιδρώτας,αίμα και μελέτη και λιγότερο ατομικό ταλέντο...

Ο Καλάθης είναι ο παίκτης-κέρδος αυτής της σειράς,θα έλεγα ότι ήταν παιδί και έγινε άντρας! Ακόμα κι εγώ που είμαι από εκείνους σε αυτό το φόρουμ που τον στηρίζω (τον είχα άλλωστε προτείνει πριν ακόμα γίνει η μεταγραφή του σε ένα προ 2ετίας ποστ μου) πολλά περίμενα από αυτόν αλλά ότι θα εξελιχθεί στον εξολοθρευτή του Ναβάρο δεν το περίμενα με τίποτα! Αυτό ναι,ήταν ένα ανεπανάληπτο κόλπο του μάγου Ζοτς! Αλλά και η επιθετική του συμπεριφορά ξεπέρασε κάθε προσδοκία! Τέτοιος αέρας,τέτοια αυτοπεποίθηση,τέτοιο leadership! Αληθινή μεταμόρφωση! Σαν να ξεπέρασε μια αόρατη διαχωριστική γραμμή! Εύχομαι να συνεχίσει έτσι! Ποιός Ρούμπιο τώρα...

Χαίρομαι διπλά για την πρόκριση διότι είμαι από τους ελάχιστους στο φόρουμ που από το καλοκαίρι γράφω ότι η Μπαρτσελόνα δεν έχει καλύτερο ρόστερ από τον Παναθηναικό! Κι ότι τα στοιχεία που την έκαναν να φαντάζει ασυναγώνιστη ήταν η ενέργεια που έβγαζε στο παρκέ και οι αυτοματισμοί της στην επίθεση! Την ίδια ενέργεια μπορούσαμε κι εμείς να την βγάλουμε και το κάναμε! Όσον αφορά τα επιθετικά συστήματα των καταλανών τα μελετήσαμε,τα κατανοήσαμε και κάναμε το αυτονόητο,κλείσαμε τους διαδρόμους και τη ρακέτα,μπλοκάραμε αυτό το πραγματικά αξιοθαύμαστο παιχνίδι τους στον κενό χώρο και ρισκάραμε το τρίποντο στο οποίο ελέω Σάντα και Ρούμπιο υστερούν...Βάλαμε και ένα χαμάλη μονίμως σκαρφαλωμένο στον σβέρκο του Ναβάρο και το δέσαμε το γλυκό...Ε,ok,αν χάναμε από τα τρίποντα του Σάντα και του Ρούμπιο(όπως κόντεψε να γίνει στο τρίτο ματς της σειράς)χαλάλι τους...

Για να ευλογήσω λίγο ακόμα τα (ανύπαρκτα) γέννια μου,ήμουν νομίζω ο πρώτος στο φόρουμ που είχα γράψει (μετά την ήττα στο ΟΑΚΑ με την Λιέτουβος και πριν το παιχνίδι στη Μάλαγα) ότι ο Ζοτς πρέπει να ανοίξει το rotation,να ξεκινάει στην πεντάδα κάποιους θεωρητικά παγκίτες (πχ Τέπιτς,Καλάθη,Βουγιούκα,Καιμακόγλου) και να αφήνει στον πάγκο μερικούς από τους θεωρητικά βασικούς (πχ Νίκολας,Μπατίστ,Φώτση ακόμα και τον Διαμαντίδη) ώστε αφενός να δώσει ευθύνες και πρωτοβουλίες στους...δευτεροκλασάτους και αφετέρου οι αλλαγές να δίνουν ώθηση στην ομάδα μέσα στο παιχνίδι! Το σκέφτηκε,το έκανε και πέτυχε! Για μένα αυτή η αλλαγή νοοτροπίας στο πλάνο διαχείρισης του παιχνιδιού ήταν καταλυτική από πολλές απόψεις! Πάνω απ'όλα και πέρα από τα καθαρά αγωνιστικά ενίσχυσε την σύμπνοια της ομάδας,την πίστη του ενός για την αξία του άλλου!

Ο Θανάσης Γιαννακόπουλος έχει δημιουργήσει αυτή την ομάδα (μαζί με τον Παύλο βέβαια) επειδή ακριβώς δεν είναι ένας σοβαροφανής τεχνοκράτης αλλά ένας από εμάς,ένας οπαδός της ομάδας που την αγαπάει και θέλει να την καμαρώνει συνέχεια στην κορυφή! Είναι όμως και πανέξυπνος και έχει την αντιληπτική ικανότητα που απαιτείται για να κάνει τις σωστές επιλογές! Εμένα μου άρεσαν οι δηλώσεις του,αυθόρμητος και ειλικρινής,μπράβο του! Κανένα καφριλίκι... Εξάλλου το ότι χάρηκε που αποκλείστηκε ο αιώνιος αντίπαλος δεν σημαίνει ότι δεν τον σέβεται,τι σχέση έχει το ένα με το άλλο... Δεν χαρακτήρισε τον Ολυμπιακό ώστε να τον υποβιβάσει,απλά χάρηκε για τον αποκλεισμό του,προσωπικά δεν βρίσκω κάτι unfair,τα συναισθηματά του εξέφρασε! Ένας φίλος έγραψε ότι δεν ''χτυπάς'' τον αντίπαλο όταν είναι κάτω...Και πότε τον ''χτυπάς''?? Όταν είναι στα ντουζένια του?? Στην αποτυχία του αντιπάλου γίνεται το πικάρισμα,ανέκαθεν έτσι γινόταν και πάντα έτσι θα γίνεται...

Καλά ήταν τώρα που είχαν μόνο την Μπαρτσελόνα να μελετήσουν...Από αύριο τα dvd του Ομπράντοβιτς και του Ιτούδη θα πάρουν φωτιά x3...Οι παραγγελίες με τα ματς της Σιένα και της Μακάμπι είναι καθ'οδόν ενώ την άλλη εβδομάδα έρχονται κι εκείνα της Ρεάλ ή της Βαλένθια...Η Μπαρτσελόνα είναι παρελθόν,τα μεγάλα παιχνίδια είναι μπροστά μας...
kolokotronis
Σε σχέση με τα προηγούμενα ευρωπα'ι'κά που έχουμε κατακτήσει, ο ΠΑΟ κατεβαίνει σε αυτό περισότερο φαβορί από ποτέ.

Σύμφωνοι, δεν το πηραμε ακόμη αλλά , για μέν αυτή είναι η αλήθεια.

Το 96' είμασταν ακόμα ''παρθένοι''.
Το 00' παίζαμε στην έδρα μας, αλλά η Μακάμπι τότε είχε ελαφρώς καλύτερη ομάδα (ισως είναι το πιο κοντινό από άποψη ευκολίας με το φετινό.
Το 02' δεν το συζητάμε.
Το 07' πάλι παίζαμε εντός αλλά αντιμετωπίζαμε ταού και τσσκα στα ντουζένια της.
Το 09' είχαμε ένα πολύ δυνατό οσφπ με τρομερό ρόστερ και μία τσσκα πάλι στα ντουζένια της και με διαιτησία 90-10.

Για αυτό πιστεύω ότι εδώ που φτάσαμε θα είναι αυτοκτονία να το χάσουμε.
Δεν είναι δεδομένο, αλλά από τα 5 προηγούμενα συγκαταλέγεται στα πιο εύκολα, αν όχι το ευκολότερο Φ4.

Αν δε, πάρουμε το 6ο, το πρωτάθλημα και το κύπελλο τα βλέπουμε βερεσέ.
Επιπλέον μας δίνει τη δυνατότητα να κάνουμε μία, αν όχι ριζική, σημαντική ανανέωση, χωρίς το βάρος της απαιτούμενης επιτυχίας.

Νωρίς για όλα αυτά αλλά τον φάγαμε τον γάιδαρο.
Η ουρά μένει.

Συγχαρητήρια πάλι σε όλο το επιτελείο και στους φιλάθλους που δεν έπαψαν στιγμή να τους πιστεύουν.
Flash
QUOTE(kolokotronis @ Apr 1 2011, 01:25 ) *
Σε σχέση με τα προηγούμενα ευρωπα'ι'κά που έχουμε κατακτήσει, ο ΠΑΟ κατεβαίνει σε αυτό περισότερο φαβορί από ποτέ.

Σύμφωνοι, δεν το πηραμε ακόμη αλλά , για μέν αυτή είναι η αλήθεια.

Το 96' είμασταν ακόμα ''παρθένοι''.
Το 00' παίζαμε στην έδρα μας, αλλά η Μακάμπι τότε είχε ελαφρώς καλύτερη ομάδα (ισως είναι το πιο κοντινό από άποψη ευκολίας με το φετινό.
Το 02' δεν το συζητάμε.
Το 07' πάλι παίζαμε εντός αλλά αντιμετωπίζαμε ταού και τσσκα στα ντουζένια της.
Το 09' είχαμε ένα πολύ δυνατό οσφπ με τρομερό ρόστερ και μία τσσκα πάλι στα ντουζένια της και με διαιτησία 90-10.


Δεν είναι άστοχη η ανάλυση σου, αλλά ακόμα και αν είμαστε μεγαλύτερο φαβορί από ότι είμασταν άλλες χρονιές, εξακολουθώ να πιστεύω ότι ΔΕΝ θα έχουμε εύκολο έργο. Δυσκολοκατάβλητες ομάδες θα αντιμετωπίσουμε και η ψυχολογική διαχείριση του φάβορι είναι δυσκολότερη από αυτή του αουτσάιντερ. Βέβαια σε αυτή τη σειρά αποδείξαμε ότι διαχειριζόμαστε και τα δύο εξίσου καλά wink.gif

Και μια μικρή διόρθωση (για το τυπικό): Το 2000 είμασταν στη χώρα μας αλλά όχι και στην έδρα μας.

QUOTE(A.CAB @ Apr 1 2011, 01:05 ) *
Flash το ποστ σου είναι απίστευό. Πολλά respect!

Thanks smile.gif
lightday
QUOTE(kolokotronis @ Apr 1 2011, 03:25 ) *
Σε σχέση με τα προηγούμενα ευρωπα'ι'κά που έχουμε κατακτήσει, ο ΠΑΟ κατεβαίνει σε αυτό περισότερο φαβορί από ποτέ.

Σύμφωνοι, δεν το πηραμε ακόμη αλλά , για μέν αυτή είναι η αλήθεια.

Το 96' είμασταν ακόμα ''παρθένοι''.
Το 00' παίζαμε στην έδρα μας, αλλά η Μακάμπι τότε είχε ελαφρώς καλύτερη ομάδα (ισως είναι το πιο κοντινό από άποψη ευκολίας με το φετινό.
Το 02' δεν το συζητάμε.
Το 07' πάλι παίζαμε εντός αλλά αντιμετωπίζαμε ταού και τσσκα στα ντουζένια της.
Το 09' είχαμε ένα πολύ δυνατό οσφπ με τρομερό ρόστερ και μία τσσκα πάλι στα ντουζένια της και με διαιτησία 90-10.

Για αυτό πιστεύω ότι εδώ που φτάσαμε θα είναι αυτοκτονία να το χάσουμε.
Δεν είναι δεδομένο, αλλά από τα 5 προηγούμενα συγκαταλέγεται στα πιο εύκολα, αν όχι το ευκολότερο Φ4.

Αν δε, πάρουμε το 6ο, το πρωτάθλημα και το κύπελλο τα βλέπουμε βερεσέ.
Επιπλέον μας δίνει τη δυνατότητα να κάνουμε μία, αν όχι ριζική, σημαντική ανανέωση, χωρίς το βάρος της απαιτούμενης επιτυχίας.

Νωρίς για όλα αυτά αλλά τον φάγαμε τον γάιδαρο.
Η ουρά μένει.

Συγχαρητήρια πάλι σε όλο το επιτελείο και στους φιλάθλους που δεν έπαψαν στιγμή να τους πιστεύουν.

μια διορθωση .Το 07 ήμασταν το φαβορί.Απλά ήταν τόσο καλό και υποχθόνιο το σχέδιο που δεν το πήρε πρέφα κανείς.
Ηταν η πιο computerized ομάδα τα τελευταία χρόνια, αήττητη ουσιατικά μέχρι τέλους, και μέσα στη έδρα της. Και όλοι την είχαν για 3ο φαβορί.Διαολεμένο και ανχολυτικό..
VRANKOVIC S.
...λοιπον ξεκιναω να γραφω...

- Η σημερινη νικη σημερα ξενερωσε πολυ κοσμο.Αυτο συνεβη διοτι η αδρεναλινη δεν εφτασε ουτε τις 5000 στροφες.Την κερδισαμε ανετα τη μπαρτσελονα.Τοσο ανετα που αποδεικνυει ποσο καλοι ειμαστε.Κερδισαμε ανετα μια ομαδα η οποια
μαχονταν υπερ βωμων και εστιων.Και μαλιστα μια πελωρια ομαδα.Ειναι λαθος να απαξιωνουμε τη μπαρτσελονα.Η αξια του ηττημενου δινει δοξα στο νικητη.
Ειναι απιθανο να βρει κανεις πολλα να πει για τα τεχνικα στοιχεια του αγωνα αφου αυτα εχουν χιλιοειπωθει κατα τη διαρκεια της σειρας.Οπως ειναι δυσκολο να βρει κανεις λογια να περιγραψει τα εξωφρενικης εντασης συναισθηματα που ζησαμε τις μερες που μας περασαν..Το συμπερασμα το ειπε ο Ιδιος ο Ζελιμιρ Ομπραντοβιτς:"ο παναθηναικος απεδειξε οτι ειναι καλυτερη ομαδα απο τη μπαρτσελονα ......και το οτι θα βρικεται στο φαιναλ φορ ειναι κατι το φυσιολογικο".Ετσι απλα.
- Πολυ πιο φυσιολογικα ηρθε βεβαια ο αποκλεισμος του ολυμπιακου.Διαβασα στο τοπικ του ολυμπιακου να λεει καποιος οτι
αυτο που επαθε ο ολυμπιακος ηταν το μεγαλυτερο φετινο στραπατσο υστερα απο αυτο της ..Μπαρτσελονα...Δε νομιζω Τακη!!Δε νομιζω να σ ακολουθησω..Η μπαρτσελονα εχασε τη μαχη απο το μεγαλυτερο στρατηλατη το ευρωπαικου μπασκετ ενω ο ολυμπιακος απο μια απλα καλη ομαδα.Και μαλιστα με τα παντελονια κατω.Ουτε καν το παλεψε ο ντουντα στο τελος.Απλα ατενιζε το μελλον με εμφανη απαισιοδοξια.Και πολλοι μιλησαν για το ζελε του πιανιτζιανι.Κανεις ομως για τη ..βαφη του ιβκοβιτς.
- Ειναι αληθεια οτι οταν εμαθα πως καινουριος προπονητης του ολυμπιακου ειναι ο ντουσαν ιβκοβιτς χαρηκα για δυο λογους.Ο πρωτος ειναι οτι απο εποχες παοκ τον θεωρουσα ιδιαιτερα ενδιαφερουσα φυσιογνωμια και καλο προπονητη.Ο
δευτερος ειναι πως καταλαβα οτι για μια ακομη χρονια ο ολυμπιακος δε θα μας απειλησει.Ειχα δει γαρ τον τελευταιο αγωνα της σερβιας στο μουντομπασκετ.Kαι ειχα φαει την κρυαδα υποστηριζοντας τους σερβους!Δεν μπορεις κυριε να αφηνεις ανοχυρωτη τη ρακετα σου 30 δευτεροπτα πριν το τελος και τη διαφορα στον 1 ποντο!Τι φοβασαι?μη φας τριποντο?Αφου στον ποντο εισαι.Αν ειναι να του αφησεις ενα σουτ φυσικα θα του το επιτρεψεις απο οσο πιο μακρια γινεται.Η σερβια επαιξε μια χαλαρωτατη αμυνα μαν του μαν λες και ηταν η πρωτη αμυνα του παιχνιδιου.Αποτελεσμα?Καρφωμα του ερντεν απο μια απλη ασιστ του τουνσερι ο οποιος μπηκε ανενοχλητος στη ρακετα χωρις να γινει καν πικ στη μπαλα.Βαζει καλαθι η σερβια ειναι παλι 1 ποντο μπροστα και απομενουν 4 δευτερα.Ο τουρκος παιρνει ταιμ αουτ.Ο ντουντα δινει οδηγιες.Αποτελεσμα?Ασφυκτικο πρεσιγκ στο μισο γηπεδο και η ρακετα αδεια.Διεισδυση τουνσερι και τελειωσε το πανηγυρι.Αντι να οχυρωθουν στη ρακετα τους και να αναγκασουν τον τουρκο να σουταρει απο μακρια χωρις καλες προυποθεσεις αυτοι τον κυνηγησαν λες και ηταν πισω στο σκορ οι σερβοι.Παλι καλα που δεν εκαναν φαουλ...μπας και μεινει κανενα δευτερολεπτο γι αυτους....
Αποτελεσμα?Ανενοχλητο λει απ του τουνσερι στην εκπνοη!Ε δε γινονται αυτα!Δεν τρως λει απ σε σετ παιχνιδι τεσσαρων δευτερολεπτων!!!! http://www.youtube.com/watch?v=Vz5dW3vQIac
= Ο ντουντα γερασε.Δεν ξεχασε το μπασκετ,απλα γερασε.Εχασε την οξυδερκεια του.Τη γρηγοραδα του.Το κοφτερο μυαλο.Την ανθεκτικοτητα του.Πολλοι λενε οτι η πειρα ειναι μια τσατσαρα που την αποκτας οταν δεν εχεις πλεον μαλλια.
Αποδειξη αυτου ο ντουσαν ιβκοβιτς.Γι αυτο το λογο αλλωστε τον εδεσε κομπο ο πιανιτζιανι.Δε γινεται να μη βλεπεις τα αυτονοητα.Δε γινεται να μη βλεπεις οτι η ομαδα σου δεν μπορει να αμυνθει με τιποτα στο πικ εν ρολ.Δε γινεται να μη βλεπεις οτι η μπαλα στην επιθεση σου πρεπει να παει στο ζωγραφιστο.Φαινονται αυτα!Κατι αλλο συμβαινει.Εισαι ξεροκεφαλος (χαρακτηριστικο γνωρισμα των ηλικιωμενων) η το ξερεις απλα δεν μπορεις να αντιδρασεις.Στην περιπτωση του ντουντα ισχυουν και τα δυο..τα οποια ομως ειναι ανεπιτρεπτα...
- Ακομη ο αγαπητος μας ντουσαν εκανε και λαθη επικοινωνιακα τα οποια η υποτιθεμενη πειρα του θα επρεπε να ειχε αποσωβησει.Περα απο τα καραγκιοζιλικια προς τους διαιτητες στο ΦΙΛΙΚΟ τουρνουα ακροπολης τα οποια οδηγησαν στη συρραξη των παικτων,εκανε και ενα μεγαλο σφαλμα απειριας:Υποσχεθηκε πραγματα πριν καν αρχισει η σεζον.Ειχε πει αυτολεξει πως:"Ο παο τα πρηγουμενα χρονια ειχε προβαδιαμα λογω του τεχνικου του επιτελειου.Τωρα δε νομιζω οτι αυτο ισχυει".Αμεση επιθεση στον κολλητο του ζελικο χωρις εμφανη λογο,επαρση και αλλαζονεια που δεν ταιριαζουν σε ανθρωπο του αθλητισμου(και μαλιστα προτου δειξει τη δουλεια του στον ολυμπιακο) και αθλιο κατω απο τη ζωνη χτυπημα στον προκατοχο του παναγιωτη γιαννακη!!!.Και επιπλεον εδωσε υποσχεσεις εκει που δε θα επρεπε ποτε να το κανει.ΣΤΟ ΘΟΔΩΡΟ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ!Τον ειχε διαβεβαιωσει πως η ομαδα θα ειναι στη βαρκελωνη.Ετσι!Εξ ιδιου δικαιου.Αυτο ομως θα το πληρωσεις ντουντα..

λυπαμαι που μια τοσο μεγαλη παναθηναικη νυχτα αφιερωσα τοσο χρονο στα του ολυμπιακου απλα η αρρωστια μας για τον παο ειναι τοσο μεγαλη που οτι και να γραψω θα ειναι σαν ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΣΕ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΗ

..γι αυτο λοιπον κι εγω......το εκτο σου ζητω.....
παναθα σ αγαπω................................
benchwarmer
QUOTE(VRANKOVIC S. @ Apr 1 2011, 04:10 ) *
Και επιπλεον εδωσε υποσχεσεις εκει που δε θα επρεπε ποτε να το κανει.ΣΤΟ ΘΟΔΩΡΟ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ!Τον ειχε διαβεβαιωσει πως η ομαδα θα ειναι στη βαρκελωνη.Ετσι!Εξ ιδιου δικαιου.Αυτο ομως θα το πληρωσεις ντουντα..


Θα τον βάλει να παίξει σε ταινία του τώρα? tongue.gif



Συγχαρητήρια στον Παναθηναικό. Δικαιότατη πρόκριση, που ανήκει εξ ολοκλήρου (ή τουλάχιστον όσο μπορείς να πεις κάτι τέτοιο για έναν προπονητή) στον Ζέλικο. Και ξεκάθαρο φαβορί για την κούπα τώρα.
VRANKOVIC S.
QUOTE (benchwarmer @ Apr 1 2011, 04:19 ) *
Θα τον βάλει να παίξει σε ταινία του τώρα? tongue.gif



Συγχαρητήρια στον Παναθηναικό. Δικαιότατη πρόκριση, που ανήκει εξ ολοκλήρου (ή τουλάχιστον όσο μπορείς να πεις κάτι τέτοιο για έναν προπονητή) στον Ζέλικο. Και ξεκάθαρο φαβορί για την κούπα τώρα.



δε μιλαω για το σκηνοθετη αδερφε..
για τον εφοπλιστη μιλαω..
kolokotronis
lightday, δεν είπα ότι το 07' δεν είμασταν το φαβορί.
Είπα ότι φέτοε θα είμαστε ακόμα περισσότερο φαβορί από τότε.

Για τις δηλώσεις θανάση να πω ότι δεν χρειαζόντουσαν.
Προφανώς, σαν άρρωστος παναθηνα'ι'κός, ήθελε να αποκλειστεί ο οσφπ, αλλά δεν χρειαζότανε να το πει.

Ακριβώς το ίδιο είχα πει για τις ειρωνικές ''υποκλείσεις'' του Παπαλουκά προς τους τούρκους της φενέρ και τις δηλώσεις του πριν τον τελικό του βερολίνου (ότι δεν χρειαζόντουσαν και τίποτα παραπάνω) και οι φίλοι ολυμπιακοί με βγάλανε κομπλαξικό-προβοκάτορα.

Τώρα πιστεύω ακριβώς το ίδιο για τις δηλώσεις Θανάση.

Περιμένω από τους παναθηανα'ι'κούς να με χαρακτηρίσουν ανάλογα...


Αυτά τα πράγματα είναι ανούσια, δυναμητίζουν το κλίμα και μόνο κακό μπορούν να προκαλέσουν.
Τι κέρδισε ο θανάσης εκφράζοντας την ευχαρήστησή του για τον αποκλεισμό του οσφπ?
Λες και δεν το ξέραμε.
Περιμέναμε να μας το πει.

Κράτα το για τον εαυτο σου.
Δεν θα σε κανει στα μάτια μας περισσότερο παναθηνα'ι'κό.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕ ΚΑΙ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ.
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.

ΥΓ:Πείτε με τώρα αμφικομπλέξικο.

Ξέρουν σε ποιους απευθύνομαι από το φόρουμ.

Α, και το γράφω σε τόπικ του παο.
Έτσι για να μην ''λερώνω'' τα τόπικ του οσφπ με τις προβοκατόρικες απόψεις μου, αφού σύμφωνά με πολλούς ολυμπιακούς, γράφοντας ότι μερικές ενέργειες-δηλώσεις απλά δεν προσφέρουν τίποτα.
Προφανώς κατά τη γνώμη τους προσφέρουν και χρειάζονται να γίνονται, όπως αυτή του προέδρου μας....
M.J FOR EVER
Μια χαρα τα καταφερες ζελικο αποψε.δουλευω στις εξι και ακομα ξυπνιος ειμαι.αμα παρουμε και την κουπα καλυτερα να παρω αδεια δεν με συμφερει. VRANCOVIC επεσες διανα στις προβλεψεις smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.