Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 3η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Νταρουσάφακα 20:00
Παναθηναϊκός-Γκραν Κανάρια 21:00
Μπούντουτσνοστ-Μακάμπι 21:00
Μπαρτσελόνα-Μπάγερν 22:00

Παρασκευή
Χίμκι-Εφές 20:00
Ζαλγκίρις-Φενερμπαχτσέ 20:45
Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο 21:00
Ρεάλ Μαδρίτης-Μπασκόνια 22:00
Conan1982
QUOTE (Zoys @ Oct 18 2018, 03:27 ) *
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Νταρουσάφακα 20:00
Παναθηναϊκός-Γκραν Κανάρια 21:00
Μπούντουτσνοστ-Μακάμπι 21:00
Μπαρτσελόνα-Μπάγερν 22:00

Παρασκευή
Χίμκι-Εφές 20:00
Ζαλγκίρις-Φενερμπαχτσέ 20:45
Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο 21:00
Ρεάλ Μαδρίτης-Μπασκόνια 22:00


Κάθε αγωνιστική και πιο αμφίρροπη από την προηγούμενη. rolleyes.gif
Η Μακάμπι φαίνεται πιο σοβαρή και ανταγωνιστική από τις προηγούμενες χρονιές.
Η Αρμάνι το ίδιο.
Η Νταρού, Μπούντουτσνοστ και Γκραν Κανάρια, Μπάγερν φαίνεται ότι έχουν ένα σχετικά καλό επίπεδο.
Η Μπαρτσελόνα δεν μπορεί να μην ανέβει κάποια στιγμή (σύντομα ελπίζω)

Προβλέψεις:
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Νταρουσάφακα: Άσσος, δεν ήρθε ακόμα η ώρα να χάσει στην έδρα της από την Νταρού.

Παναθηναϊκός-Γκραν Κανάρια: Παίζει στην παραδοσιακά δυνατή έδρα του έρχεται από ήττα. Άσσος σχετικά εύκολα.

Μπούντουτσνοστ-Μακάμπι: Η Μακάμπι δείχνει το φαβορί, εγώ θα το πω άσσος.

Μπαρτσελόνα-Μπάγερν: Η Μπαρτσελόνα με μεγάλη διαφορά.

Χίμκι-Εφές: Δεν νομίζω η Χίμκι να έχει τόσο εύκολο βράδυ αλλά θα κερδίσει, άσσος

Ζαλγκίρις-Φενέρ: Είχα προβλέψει την νίκης της επί της Εφές αλλά η Φενέρ είναι άλλο επίπεδο, διπλό.

Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο: Η λογική μου λέει ότι ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να κρατήσει την ίδια ένταση και προσήλωση για τρίτο Ευρωπαϊκό βράδυ ενάντια στην ταλαντούχα Αρμάνι, αλλά από την άλλη παίζει στο ΣΕΦ για πρώτη φορά φέτος, ο κόσμος είμαστε ενθουσιασμένοι και η Αρμάνι προσπάθησε πολύ με την Ρεάλ. Άσσος, δεν ήρθε η ώρα να χάσουμε ακόμα smiley.gif

Ρεάλ Μαδρίτης-Μπασκόνια: Η Ρεάλ είναι πυραυλοκίνητη, η Μπασκόνια όχι τόσο, αλλά θέλει μεγάλα πράγματα φέτος και έχει καλή παράδοση με την Ρεάλ, μεγάλο διπλό.





yorgos

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Νταρουσάφακα
Πανεύκολα οι γηπεδούχοι με πολύ χρόνο στους αναπληρωματικούς.


Παναθηναϊκός-Γκραν Κανάρια
Παναθηναϊκός αλλά όχι με πάνω 20π, πιθανόττα και λιγότερους.


Μπούντουτσνοστ-Μακάμπι
Δε με έχει πείσει η Μακάμπι ότι θα περάσει εύκολα από οπουδήποτε. Δεν πολυβλέπεται η γηπεδούχος αλλά δε νομίζω να χάσει με πάνω από 14,5


Μπαρτσελόνα-Μπάγερν
Εύκολα η Μπάρτσα, δεν της πάει της Μπάγερν, οι ψηλοί της δε θα κάνουν πάρτι και θα φθαρούν με φάουλ.


Χίμκι-Εφές
Σίμκι, εύκολα ή δύσκολα

Ζαλγκίρις-Φενερμπαχτσέ
Δεν ξέρω. Η λογική μου λέει Φενέρ αλλά αυτή η Ζαλγκίρις αντί για σήμα τη μπάλα έπρεπε να έχει ένα κουβά.


Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο
Δύσκολο το ματς. Δύσκολο για προβλέψεις εννοώ. Δύσκολο να κάνει διπλό η Αρμάνι αλλά μπορεί να δυσκολέψει πολύ τον Ολυμπιακό, μπορεί να φάει και μια εικοσάρα.


Ρεάλ Μαδρίτης-Μπασκόνια
Γιουλ ξεκούραστος, θα το πάρει η Ρεάλ, απίστευτη πληρότητα και βάθος. Δε νομίζω να κάνει κανείς διπλό φέτος στη Μαδρίτη.
yorgos
QUOTE
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Νταρουσάφακα
Πανεύκολα οι γηπεδούχοι με πολύ χρόνο στους αναπληρωματικούς.

Θέλω να σας πω ότι λέω ΚΑΙ τον καφέ για όποιον ενδιαφέρεται.
Zoys
Βλέπω αποσπασματικά το ΤΣΣΚΑ-Νταρουσάφακα και έχω πετύχει δύο φορές τον Eric να αστοχεί ολομόναχος κάτω από το καλάθι. tongue.gif
shtarkws
QUOTE(Zoys @ Oct 18 2018, 21:43 ) *
Βλέπω αποσπασματικά το ΤΣΣΚΑ-Νταρουσάφακα και έχω πετύχει δύο φορές τον Eric να αστοχεί ολομόναχος κάτω από το καλάθι. tongue.gif


Κι όμως έπαιξε αρκετά καλά
shtarkws
Ο προπονητής της Μπουτουτσνοστ είναι μεγάλη καλτ μορφή
stevebucknall11
H Μπάγιερν το παλεύει τίμια.
basket72
QUOTE (stevebucknall11 @ Oct 18 2018, 23:08 ) *
H Μπάγιερν το παλεύει τίμια.



Η δε Ρεάλ, άτιμα. Δεν είναι πράγμα αυτό με δαύτην. Να φύγει να πάει αλλού biggrin.gif αν συνεχίσει έτσι.
akratacity
Εν τω μεταξυ το μεγαλυτερο χουνερι σημερα δεν εγινε στο ματς του Ολυμπιακου αλλα στο Χιμκι-Εφες. Θυμα ο Μπαρτζωκας. Το να χανεις με μπαζερ τριποντο του Μπαλμπαι ηταν σεναριο επιστημονικης φαντασιας μεχρι να το δουμε με τα ματια μας σημερα. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
yorgos
QUOTE(akratacity @ Oct 20 2018, 00:31 ) *
Εν τω μεταξυ το μεγαλυτερο χουνερι σημερα δεν εγινε στο ματς του Ολυμπιακου αλλα στο Χιμκι-Εφες. Θυμα ο Μπαρτζωκας. Το να χανεις με μπαζερ τριποντο του Μπαλμπαι ηταν σεναριο επιστημονικης φαντασιας μεχρι να το δουμε με τα ματια μας σημερα. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

To είδα όλο το ματς κι έφαγα έναν κουβά ΝΑΑΑΑΑ με το συμπάθειο (εκνευρίστηκα έπαιξα 100 στο +11,5 του Γιουλ και με ξελάσπωσε από το πρώτο εξάλεπτο ο μπαγάσας!). Το γαϊτανάκι με τα φάουλ ξεκίνησε από δυόμιση λεπτά πριν το τέλος. Η δε Χίμκι στην τελευταία περίοδο κάλυψε διψήφια διαφορά με το Σβεντ να είναι ώριμος, να μοιράζει ωραία παιχνίδι κι ας μην ήταν στην καλύτερη μέρα (το μάμησε από τις βολές). Κοινώς η Εφές μπορεί να κέρδισε, αλλά εικόνα ανώτερης ομάδας δεν είχε, ή τέλος πάντων οργανωμένο μπάσκετ δεν έπαιξε, με κάτι προσευχές του Σιμον έπαιζε. Ο Μπαλμπάι είναι υπερχρησιμότατος, φανταστική δουλειά στην άμυνα και πολύ έξυπνος οργανωτικά, ώριμος επιθετικά, ο Μπομπουά εμφανίστηκε ΄τωρα που τον πούλησα στο φάντασι αλλά για μένα η έκπληξη ήταν ο Μίκυ: πολύ κακός αμυντικά, δε σπρώχνει όσο πρέπει/μπορεί/του επιτρέπει η κορμάρα του, κακός στα μποξ άουτ και αρκετά τροχονόμος.

Η Χίμκι εξακολουθεί να είναι πάντως μια ομάδα highlight machine: χεράδες σε συνδυασμός με αθλητικότατα παιδιά με έφεση στο επιθετικό ριμπάουντ, ωραίο μοίρασμα (αν και η εμμονή στο σπλιτ άουτ είναι εκνευριστική ώρες ώρες) και σήμερα θα είχε κερδίσει αν έβαζε και καμία βολή. Πλέον έχει ξεκινήσει άθλια τη σαιζόν και είναι φαβορί για να μείνει εκτός πλέι οφ, αλλά κηδείες θα κάνει και μάλιστα πολλές. Κοινώς το διπλό του Ολυμπιακού μετράει.

Το άλλο ματς που είδα κατά 3/4 ήταν η Ρεάλ. Δεν παίζονται αυτοί, είναι cheat. Προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο από πέρυσι, ο Κοζέρ αντί του Ντόνσιτς δίνει περισσότερη κίνηση χωρίς τη μπάλα και λιγότερες τραβηγμένες ενέργειες, ενώ η μπάλα στα χέρια του Γιουλ είναι εγγύηση. Ο Ταβάρες θα κάνει πολύ καλή χρονιά, είναι ξεκάθαρα πλέον πρώτη επιλογή μπροστά από τον Αγιόν, ο δε Ράντολφ είναι να τον βλέπεις, μετά κοιτάς τον Τόμας και πέφτεις στα ναρκωτικά. Σα να παίζεις ξυστό, να λέει ότι κέρδισες τριήμερο στη Ρώμη και μόλις ξύσεις παραπάνω να διαπιστώνεις ότι είναι ξύγκια για τρεις στη Μακρακώμη.
akratacity
QUOTE (yorgos @ Oct 20 2018, 03:02 ) *
To είδα όλο το ματς κι έφαγα έναν κουβά ΝΑΑΑΑΑ με το συμπάθειο (εκνευρίστηκα έπαιξα 100 στο +11,5 του Γιουλ και με ξελάσπωσε από το πρώτο εξάλεπτο ο μπαγάσας!). Το γαϊτανάκι με τα φάουλ ξεκίνησε από δυόμιση λεπτά πριν το τέλος. Η δε Χίμκι στην τελευταία περίοδο κάλυψε διψήφια διαφορά με το Σβεντ να είναι ώριμος, να μοιράζει ωραία παιχνίδι κι ας μην ήταν στην καλύτερη μέρα (το μάμησε από τις βολές). Κοινώς η Εφές μπορεί να κέρδισε, αλλά εικόνα ανώτερης ομάδας δεν είχε, ή τέλος πάντων οργανωμένο μπάσκετ δεν έπαιξε, με κάτι προσευχές του Σιμον έπαιζε. Ο Μπαλμπάι είναι υπερχρησιμότατος, φανταστική δουλειά στην άμυνα και πολύ έξυπνος οργανωτικά, ώριμος επιθετικά, ο Μπομπουά εμφανίστηκε ΄τωρα που τον πούλησα στο φάντασι αλλά για μένα η έκπληξη ήταν ο Μίκυ: πολύ κακός αμυντικά, δε σπρώχνει όσο πρέπει/μπορεί/του επιτρέπει η κορμάρα του, κακός στα μποξ άουτ και αρκετά τροχονόμος.

Η Χίμκι εξακολουθεί να είναι πάντως μια ομάδα highlight machine: χεράδες σε συνδυασμός με αθλητικότατα παιδιά με έφεση στο επιθετικό ριμπάουντ, ωραίο μοίρασμα (αν και η εμμονή στο σπλιτ άουτ είναι εκνευριστική ώρες ώρες) και σήμερα θα είχε κερδίσει αν έβαζε και καμία βολή. Πλέον έχει ξεκινήσει άθλια τη σαιζόν και είναι φαβορί για να μείνει εκτός πλέι οφ, αλλά κηδείες θα κάνει και μάλιστα πολλές. Κοινώς το διπλό του Ολυμπιακού μετράει.

Το άλλο ματς που είδα κατά 3/4 ήταν η Ρεάλ. Δεν παίζονται αυτοί, είναι cheat. Προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο από πέρυσι, ο Κοζέρ αντί του Ντόνσιτς δίνει περισσότερη κίνηση χωρίς τη μπάλα και λιγότερες τραβηγμένες ενέργειες, ενώ η μπάλα στα χέρια του Γιουλ είναι εγγύηση. Ο Ταβάρες θα κάνει πολύ καλή χρονιά, είναι ξεκάθαρα πλέον πρώτη επιλογή μπροστά από τον Αγιόν, ο δε Ράντολφ είναι να τον βλέπεις, μετά κοιτάς τον Τόμας και πέφτεις στα ναρκωτικά. Σα να παίζεις ξυστό, να λέει ότι κέρδισες τριήμερο στη Ρώμη και μόλις ξύσεις παραπάνω να διαπιστώνεις ότι είναι ξύγκια για τρεις στη Μακρακώμη.

Η Ρεαλ πιστεύω με Γιουλ και Ραντολφ σε αυτή την κατάσταση δεν έχει το παραμικρό να ζηλέψει από την περυσινή που είχε τον Ντονσιτς μέσα. Έκαναν έξυπνες κινήσεις το καλοκαίρι και φαίνεται να είναι το νούμερο 1 φαβορί αυτή τη στιγμή.

Ο Μπαλμπαι συμφωνώ ότι είναι χρησιμοτατος αλλά τέτοιο σουτ δεν έχει βάλει ούτε στην προπόνηση. Αν και φέτος εμφανίζεται βελτιωμένος και από την περιφέρεια. Με αυτά και με αυτά ο Μπαρτζι μένει τελευταίος και νομίζω πάει Μιλάνο τώρα. Εμένα κάτι μου λέει ότι η Χιμκι θα επανέλθει σύντομα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.