Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
Flash
Ρε παιδιά, γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε σχετικά με αυτό ;

QUOTE
Στο στρατηγείο του ΝΑΤΟ στην Λάρισα θα διοικεί εναλλάξ μία διετία ένας Έλληνας και μία διετία ένα Τούρκος αξιωματικός. Αν κρίνουμε από τους τίτλους των τουρκικών εφημερίδων, αυτό που έγινε δεν πρέπει να είναι καλό πράγμα για εμάς. Αν κρίνουμε από την σιγή των μεγάλων κομμάτων μας, τότε θα πρέπει να περιμένουμε κι άλλες ανάλογες υποχωρήσεις στο μέλλον...

Έτσι, βήμα – βήμα, φτάσαμε να αποδεχτούμε Τούρκο διοικητή στη Λάρισα. Ο Τουρκικός Τύπος πανηγυρίζει. Μιλάει για «επιστροφή» του... τουρκικού στρατού στον ελλαδικό χώρο!

capital.gr

Μέχρι στιγμής δεν βρήκα άλλη πηγή.

Πάντως αν ισχύει και αυτό μετά και από την προπαγάνδα για Τουρκική μεινότητα στην ...Ρόδο και στην Κω (υπογεγραμμένη και από Ελληνοκύπριο βουλευτή βεβαίως-βεβαίως), αρχίζω να ανησυχώ πάλι με τους γείτονες.

Edit: Ισχύει σίγουρα. Να κι άλλες πηγές http://protothema.gr/content.php?id=32589
http://www.tovima.gr/default.asp?pid=41&nid=1015470
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=118...p;pubid=3804809
Omar Little
QUOTE(Flash @ May 25 2009, 14:07 ) *
Ρε παιδιά, γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε σχετικά με αυτό ;


capital.gr

Μέχρι στιγμής δεν βρήκα άλλη πηγή.

Πάντως αν ισχύει και αυτό μετά και από την προπαγάνδα για Τουρκική μεινότητα στην ...Ρόδο και στην Κω (υπογεγραμμένη και από Ελληνοκύπριο βουλευτή βεβαίως-βεβαίως), αρχίζω να ανησυχώ πάλι με τους γείτονες.



Ναι υπάρχει κι εδώ πιο αναλυτικά
Pierce
Ημαρτον. Να τους δωσουμε τα κλειδια του Μεγαρου Μαξιμου και του Πενταγωνου, και να ησυχασουμε
Flash
"Ηδη από την Τρίτη η τουρκική εφημερίδα «Ακσάμ» έγραφε θριαμβευτικά ότι «για πρώτη φορά έπειτα από 190 χρόνια, Τούρκος ανώτατος αξιωματικός θα αναλάβει καθήκοντα στα εδάφη της Ελλάδας». Μπορεί κανείς να υποθέσει τι θα γράφουν ο διεθνής και ο τουρκικός Τύπος όταν θα αρχίσει η φαρσοκωμωδία ή μάλλον ή ιλαροτραγωδία κατά την οποία η... τουρκοδιοικούμενη Λάρισα θα καταγγέλλει στο ΝΑΤΟ τις παρανομίες στο Αιγαίο της Αθήνας!"

ethnos.gr

και μετά σου λένε να πάμε στρατό για να μπορούμε να προασπίσουμε την εθνική μης ακεραιότητα. Πως μωρέ;;;; Αφού από τη Λάρισα θα μας την κάνουν τη δουλειά! Ε, αει σιχτίρ αφού μόνο αυτή τη γλώσσα καταλαβαίνετε
dizzy_fingers
Με ποιό σκεπτικό έγινε αυτό? (αν μπορεί να το κατανοήσει κανείς...)
Giorgos#4
τουρκικη μειονοτητα στην ροδο ? τι αλλο θα ακουσουμε ρε ......

ρε βοδια πολιτικοι ξυπνατε καταστρεφετε προσπαθειες και διεκδικησεις χρονων
Flash
QUOTE(dizzy_fingers @ May 25 2009, 12:24 ) *
Με ποιό σκεπτικό έγινε αυτό? (αν μπορεί να το κατανοήσει κανείς...)


Έγιναν Νατοϊκές αλλαγές στη διαχείριση του εναέριου χώρου των συμμαχικών δυνάμεων σε σχέση με τα προϋπάρχοντα στρατηγεία. Όταν έχεις χρόνο διάβασε κάποιο από τα άρθρα που παρέθεσα, το εξηγούν εκτενώς.
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ May 25 2009, 11:24 ) *
Με ποιό σκεπτικό έγινε αυτό? (αν μπορεί να το κατανοήσει κανείς...)

Θελει ο Πηλαδακης να κρατησει τον Μετιν και του χρονου στη Λαρισα και ψαχνει να βρει λογους .. wink.gif wink.gif wink.gif
SlobodaN
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntit...mp;lngDtrID=245

Έφυγε και ο τελευταίος άνθρωπος που συμπλήρωνε ένα μεγάλο και συνάμα θλιβερό κομμάτι της Ιστορίας μας. Ας αναπαυθεί εν Ειρήνη το πνεύμα της γιατί μπορεί να μην θυμάται τίποτα απο εκείνο το τραγικό βράδυ αλλά έκτοτε σίγουρα την ζωή την εκτίμησε περισσότερο απο κάθε άλλον ..

giannis23
Ας αναπαυθεί εν ειρήνη sad.gif

________________________________________________________________________________
_____________________
Μόλις κατάλαβα οτι έχω πρόβλημα.Δεν μου αρέσουν οι Κάβαλιερς,αλλα ο ΛεΜπρον.Να δω τι θα κάνω αν αλλάξει ομάδα.
giannis_
ρεεεε δεν μπορω να διαβασω με τιποτα.... sad.gif sad.gif sad.gif
θελω παραλια με φραπε και ταβλι δεν θελω βιβλια...............


εσεις πως την παλευετε την κατασταση?
Omar Little
QUOTE(giannis_ @ Jun 11 2009, 18:34 ) *
ρεεεε δεν μπορω να διαβασω με τιποτα.... sad.gif sad.gif sad.gif
θελω παραλια με φραπε και ταβλι δεν θελω βιβλια...............


εσεις πως την παλευετε την κατασταση?



Αλα Γιαννάκης...

υπομονή
Flash
QUOTE(Omar Little @ Jun 11 2009, 16:39 ) *
Αλα Γιαννάκης...



Υπομονή...

Υπομονή...

Μια λεμονιά, ανθίζει στη γειτονιά...
Pierce
QUOTE (giannis_ @ Jun 11 2009, 17:34 ) *
εσεις πως την παλευετε την κατασταση?

ΔΕΝ.

Γαμω τις διεθνεις σχεσεις και την συγκριτικη πολιτικη...
οπως επισης την MDS τον Phillips ,τα 3ετη projects, τις διαφορικες εξισωσεις και οτι αλλη παπαρια δινω σε αυτο το εξαμηνο.
Weekendman
QUOTE
ρεεεε δεν μπορω να διαβασω με τιποτα....
θελω παραλια με φραπε και ταβλι δεν θελω βιβλια...............


εσεις πως την παλευετε την κατασταση?

Με Basketforum! μόνο να διαβάσω τις σελίδες για μεταγραφές Ολυμπιακού και ΠΑΟ περνάει η ώρα ευχάριστα με ευφανταστές η μη ιστορίες...
j-kidd13
Αλληλεγγυη στους απανταχου βασανιζομενους φοιτητες...Προσωπικα στη σκεψη και μονο οτι θα βαλω τον εαυτο μου σε διαδικασια να μελετησει(???) Μαθηματικα(που η σχεση μου μαζι τους ειναι αντιστοιχη με την σχεση που εχουν οι οπαδοι του Ολυμπιακου με την περιφημη υπομονη του Γιαννακη) και Χρηματοδοτιση επιχειρησεων,με πιανει μελαγχολια...Απο την αλλη λεω "δεν γ@#ται...."...3 μαθηματα ειναι μονο,25-1 Ιουλιου,θα περασουν,εδω εχουμε τραβηξει εξεταστικες με 8 μαθηματα στα 3 θα κολωσουμε?
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Jun 11 2009, 18:56 ) *
οπως επισης την MDS τον Phillips

Αυτός είναι ο τύπος που έχει ανακαλύψει την μέθοδο για τον υπολογισμό του ύψους?? tongue.gif
apkat
Γενικα ζορικα τα πραγματα..Και εγω καμια εβδομαδα τωρα εχω λιωσει.Με ποναει ο λαιμος απο το σκυψε σκυψε πανω απο τα σχεδια.

Παντως το πρωτο εργαστηριο που εδινα σημερα πηγε καλα και οπως ολα δειχνουν περναω μετα απο 5 αποτυχημενες προσπαθειες το autocad. 5 εξαμηνα αυτο το κωλομαθημα μαλλον εφυγε.Τωρα το σαββατο εξεταση αλλα 2 εργαστηρια και μετα μπαινουμε στο κυριως πιατο(τουλαχιστον θα γλιτωσω απο τα σχεδια που δεν τα αντεχω αλλο.Τα καλυτερα μου χρονια μου εχουν φαει tongue.gif )..

Εντιτ:Την ζεστη παντως δεν την εχω πολυκαταλαβει.Το air condition δεν κλεινει ολο το 24ωρο και πορτες παραθυρα ανοιγουν μονο αν ειναι απολυτως απαραιτητο(πχ ντιλιβερι)
Pierce
QUOTE (Gravedigger @ Jun 11 2009, 18:22 ) *
Αυτός είναι ο τύπος που έχει ανακαλύψει την μέθοδο για τον υπολογισμό του ύψους?? tongue.gif


μαζι με τον paretto. Εχει εφαρμογες και στα οικονομικα tongue.gif
η MDS ειναι αλλου παπα ευαγγελιο, δεν εχειι συμμετοχη στον υπολογισμο
Omar Little
Όποιος ξαναναφέρει τις λέξεις "διαφορικές εξισώσεις" σε αυτό το forum θα φάει fatality...
Flash
QUOTE(Omar Little @ Jun 11 2009, 17:45 ) *
Όποιος ξαναναφέρει τις λέξεις "διαφορικές εξισώσεις" σε αυτό το forum θα φάει fatality...


Όντως, τι βλακείες είναι αυτές...

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΡΕ ! 19.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif
Pierce
QUOTE (Omar Little @ Jun 11 2009, 18:45 ) *
Όποιος ξαναναφέρει τις λέξεις "διαφορικές εξισώσεις" σε αυτό το forum θα φάει fatality...


thrylos7
Τυχεροί όσοι διαβάζουν βιβλία...

Τα 15ωρα μπροστά στον υπολογιστή δεν είναι ότι πιο αναζωογονητικό... wacko.gif
bballbill
QUOTE(Flash @ Jun 11 2009, 18:51 ) *
Όντως, τι βλακείες είναι αυτές...

ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΙΣΩΣΕΙΣ ΡΕ ! 19.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜΑΑΑΝ. Παλεύεται τουλάχιστον?
Flash
QUOTE(bballbill @ Jun 11 2009, 19:29 ) *
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜΑΑΑΝ. Παλεύεται τουλάχιστον?


Ε κοίτα, εμένα μου αρέσουν αυτά οπότε τα παλεύω αρκετά καλά. Οι περισσότεροι για κάποιο λόγο βγάζουν φλύκταινες όταν τα βλέπουν rolleyes.gif
dizzy_fingers
QUOTE(thrylos7 @ Jun 11 2009, 20:13 ) *
Τυχεροί όσοι διαβάζουν βιβλία...

Τα 15ωρα μπροστά στον υπολογιστή δεν είναι ότι πιο αναζωογονητικό... wacko.gif

Σκέψου να δούλευες κιόλας...
thrylos7
Πού ώρα για χαλάρωση...
dizzy_fingers
που$$$$να php....
thrylos7
if(!isset($_GET[' banana.gif '])
echo: "Κάνε refresh";

blech.gif



Pierce
QUOTE (thrylos7 @ Jun 11 2009, 21:29 ) *
echo: "Κάνε refresh";

blech.gif


αυτο ηταν βαρυ kbl
thrylos7
Κάτι μου λέει πως ξέρω ποιον θα στολίζει σήμερα το blog... 71.gif
bballbill
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 11 2009, 21:22 ) *
που$$$$να php....


Με τί ασχολείσαι?
Omar Little
QUOTE(Flash @ Jun 11 2009, 21:34 ) *
Ε κοίτα, εμένα μου αρέσουν αυτά οπότε τα παλεύω αρκετά καλά. Οι περισσότεροι για κάποιο λόγο βγάζουν φλύκταινες όταν τα βλέπουν rolleyes.gif



Οκ, να πεις μόνο το νούμερό σου, μη τυχόν και δεν σου κάνει ο ζουρλομανδύας που θα σου κάνω δωράκι... tongue.gif



















Εκτός κι αν κατέχεις από αναλυτική γεωμετρία και σειρές Fourier οπότε το δωράκι θα είναι μετρητά...
dizzy_fingers
QUOTE(bballbill @ Jun 11 2009, 22:52 ) *
Με τί ασχολείσαι?

Web developing σε asp (το php πήγαινε για τον thrylo που προσπαθεί μάταια να μάθει εδώ και ένα 6μηνο 30.gif tongue.gif) και html authoring.

Νότη θα σε στολίσω άλλη μέρα, μη μου αγχώνεσαι. Για όλους και για όλα έχει χώρο το blog 19.gif!
Flash
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 12 2009, 09:31 ) *
Web developing σε asp (το php πήγαινε για τον thrylo που προσπαθεί μάταια να μάθει εδώ και ένα 6μηνο 30.gif tongue.gif) και html authoring.

Νότη θα σε στολίσω άλλη μέρα, μη μου αγχώνεσαι. Για όλους και για όλα έχει χώρο το blog 19.gif!



Ποιο blog ρε ???

Edit: Αστο, το έχω : http://www.dizzyfingers.gr/

dizzy in the blogsphere icon_headbang.gif
Pierce
ρε πστ μου γιατι πρεπει ολη μερα να κω$%#βαραω και στις 2 τη νυχτα να με πιανει ο οιστρος για να μαθω πως κατευθυνουν οι κεντρικες τραπεζες τα επιτοκια;
SlobodaN
Κυνηγήστε κάνα φάντασμα να περάσει η ώρα


http://knickerbockerlinesville.com/cam/cam.html
thrylos7
QUOTE
ρε πστ μου γιατι πρεπει ολη μερα να κω$%#βαραω και στις 2 τη νυχτα να με πιανει ο οιστρος για να μαθω πως κατευθυνουν οι κεντρικες τραπεζες τα επιτοκια;


Γιατί τότε έχει όλων των ειδών την ησυχία... και άρα ηρεμία...

Δεν είναι τυχαίο που μεγάλοι πνευματικοί άνθρωποι προτιμούν αυτές τις ώρες... cool.gif


QUOTE
Web developing σε asp (το php πήγαινε για τον thrylo που προσπαθεί μάταια να μάθει εδώ και ένα 6μηνο 30.gif tongue.gif) και html authoring.

Νότη θα σε στολίσω άλλη μέρα, μη μου αγχώνεσαι. Για όλους και για όλα έχει χώρο το blog


Θ' αρχίσω τότε να κάνω comments για τις μεταγραφές του Ολυμπιακού tongue.gif

Πλάκα πλάκα, είχαμε κάνει ένα plugin για εισαγωγή tags και βαθμολόγησή τους από το χρήστη, για το συγκεκριμένο blog.


Όσο για την php, την έχω εξελίξει σε νέα επίπεδα... Δεν είναι τυχαίο άλλωστε, που έχει τα αρχικά μου, ούτε ότι η επόμενη έκδοση θα είναι η 7... blech.gif
apkat
Πηγα γαματα σημερα σε 2 μαθηματα που εδινα..Τεραστια ανακουφιση γιατι τις τελευταιες μερες ειχα λιωσει..Τωρα μπορω και να ξεκουραστω για 1-2 μερες..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_drunk.gif icon_joy.gif icon_joy.gif icon_joy.gif
Flash
QUOTE(apkat @ Jun 13 2009, 13:02 ) *
Πηγα γαματα σημερα σε 2 μαθηματα που εδινα..Τεραστια ανακουφιση γιατι τις τελευταιες μερες ειχα λιωσει..Τωρα μπορω και να ξεκουραστω για 1-2 μερες..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_drunk.gif icon_joy.gif icon_joy.gif icon_joy.gif


H Πυθία άλλα λέει... tongue.gif
Air Kef
Click to view attachment

Νομίζω στην Λάρισα. 24.gif
SlobodaN
"Στα υπόλοιπα μεταγραφικά μέτωπα, ο Τζέι Αρ Χόλντεν καθυστερεί να μην απαντά στην πρόταση του Ολυμπιακού για διετές συμβόλαιο έναντι 3,1 εκατ. συνολικά" SportFM.gr

Λέτε να φτιάξουμε κανένα topic με διάφορα τέτοια μαργαρiτάρια? Μόνο αυτά που βλέπει καθημερινά ο καθένας μας εδώ μέσα αρκούν για να ξεχειλίσει απο την πρώτη μέρα το topic.
dizzy_fingers
https://twitter.com/kostakaramanlis
QUOTE
Oh shit: Μόλις παρατήρησα ότι το ψυγείο μου είναι Siemens

71.gif
Das Kapital
Πεθανε ο Michael Jackson!

Edit: http://www.zougla.gr/news.php?id=48910
bballbill
Επίσης πέθανε η Φάρα Φόσετ.
http://www.foxnews.com/story/0,2933,529080,00.html
stefan
QUOTE(lebron15 @ Jun 26 2009, 00:40 ) *
Πεθανε ο Michael Jackson!

Edit: http://www.zougla.gr/news.php?id=48910


http://www.sport-fm.gr/article/182457
bballbill
http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/8119951.stm
live
Flash
[Μπασκετική γκρίνια mode]

Ωρες ώρες αυτή η μονοκρατορία του ποδοσφαίρου μου τη δίνει πολύ άσχημα. Μιλάμε ότι ξέρουμε μέχρι και τη χρώμα σώβρακο φόραγε ο Ντάρμπισαιρ στο οικογενειακό διπλό που έληξε 3-2 ενώ έχουμε και το απαραίτητο βίντεο για να τεκμηριώσουμε τα γραφόμενα.

Πέρυσι νομίζω ήταν που ενώ η εθνική μπάσκετ έκανε επίσημα φιλικά πριν τους Ο.Α. η υπέροχη κρατική μας τηλεόραση επέλεξε αντί να δείξει κάποια από αυτά να προβάλει ένα φιλικό του Ολυμπιακού σε ... μικρά τέρματα (και γήπεδο). Σε λίγο θα μας δείχνουμε και το τάβλι ανάμεσα σε Τεν Κατε και Αντωνίου.


Για να μην αναφέρω άλλη μια φορά αυτό το ανυπόφορο χάλι της Ποδοσφαιρικής Κυριακής που πρέπει να πάει η ώρα 1:00 για να μάθεις τα σκορ του μπάσκετ και ο αθροιστικός χρόνος που αφιερώνεται σε όλα τα αθλήματα πριν ποδοσφαίρου δεν ξεπερνά το δεκάλεπτο.

Που και να είχαμε κανένα πρωτάθλημα που να βασίζεται σε υποδομές, να προσφέρει λίγο θέαμα και να μην ανοίγουν κεφάλια στα γήπεδα.

[/Μπασκετική γκρίνια mode]
apkat
καλα εκεινο το φιλικο στο γηπεδακι ηταν ολα τα λεφτα..

Συμφωνω απολυτα εννοειται.
Omar Little
Μπορεί να ακουστεί λίγο "ελιτίστικο" αλλά εμένα δεν με χαλάει καθόλου η περιορισμένη προβολή του μπάσκετ από τα ελληνικά media και η ενασχόληση λιγότερων με αυτό. Δεν λέω ότι δεν θέλω περισσότερο κόσμο αλλά πρώτα απ' όλα θέλω αυτός ο κόσμος να χαίρεται το άθλημα και τίποτα άλλο. Πλέον η πληροφορία και η εικόνα είναι ανα πάσα στιγμή στη διάθεσή μας, μέσω internet, οπότε δεν χρειαζόμαστε καμία "Ποδοσφαιρική Κυριακή" ή ό,τι άλλο για να βρούμε πολλά από αυτά που θέλουμε.

Τρέμω και μόνο στην ιδέα να αρχίσουν να καταπιάνονται με το άθλημα διάφοροι τυχάρπαστοι, με μοναδικό σκοπό να κατευθύνουν τον όχλο για να εξυπηρετήσουν συμφέροντα δικά τους ή των διοικήσεων. Όχι ότι δεν συμβαίνουν τέτοια τώρα αλλά σίγουρα δεν συμβαίνουν σε αντίστοιχο βαθμό με το ποδόσφαιρο. Κι αν έχουμε πρόβλημα με τους ποδοσφαιροκάφρους που πάνε σε γήπεδα μπάσκετ τώρα, φανταστείτε να υπήρχε μεγαλύτερη προβολή του αθλήματος τι θα γινόταν.

Προφανώς κι υπάρχουν "απώλειες" από αυτό το περιορισμένο ενδιαφέρον για το άθλημα. Το γυναικείο μπάσκετ, οι μικρότερες κατηγορίες και τα παιδικά-εφηβικά πρωταθλήματα δεν έχουν στον ήλιο μοίρα. Αλλά από την άλλη αν είχα ρεπόρτερ να ασχολούνται με το αν ο Διαμαντίδης χρησιμοποιεί το δεξί ή το αριστερό του χέρι για να κατουρήσει και το αν ο Παπαλουκάς κοιμάται μπρούμυτα ή ανάσκελα, φοβάμαι ότι θα έφερνε "λάθος" φιλάθλους στο χώρο και θα μου απομυθοποιούσε σε μεγάλο βαθμό το άθλημα.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.