Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2006 ΝΒΑ PLAYOFFS
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
NBAholic
1) To xειρότερο είναι ότι λόγω ενός καρφώματος του Μάριον στη μούρη του Κόμπι, βρήκαν οι απανταχού haters την ευκαιρία να επανέλθουν μετά από πολύυυυυυυυν καιρό (για τα δεδομένα τους) στο προσκήνιο, για να μας πείσουν πόσο χάλια παίχτης είναι (50 πόντοι, με 20/35 σουτ, με μερικά κουφά τρίποντα, 12 πόντοι στην παράταση, παρ όλιγον ισοφάριση του ρεκόρ πλέι οφ, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ...)! Το κακό είναι ότι τόσο αυτοί όσο και οι ακραίοι οπαδοί του Κόμπι, με την ελληνική ισοπεδωτική τους συμπεριφορά (ειλικρινά, πόσοι από αυτούς θα μπορούσαν να μπουν στο γήπεδο; Μιλάμε για κατακάθια της οπαδοσύνης), έχουν καταστρέψει εντελώς πρώην αξιοπρεπή boards, όπως το Inside Hoops, στο οποίο και σήμερα έγραψα στα ίσια εναντίον τους και εναντίον του ίδιου του board (αλλά ουδείς μέχρι στιγμής θέλησε να αντιτείνει τίποτα...). Σε λίγα χρόνια, προέβλεψα, θα έχουν γίνει SLAM (για την ακρίβεια, SLUM). Γι'αυτό, χίλιες φορές καλύτερα τα φόρα με συντονιστές.

2) Ο Λεμπρόν έκανε βήματα, αλλά αν το πει κανείς στα Αμερικανάκια, είναι "Kobe Fanatic"!
leonkalf
QUOTE(NBAholic @ May 4 2006, 02:51 PM)
Παρεπιπτόντως, Τσοπς, ο Ασπρούλιας δοκίμασε να παίξει ποτέ ο ίδιος σε ομάδα; Μου κάνει κάπου για 2,04-2,05, όσο δηλαδή ένα ψηλό 4άρι της Α2 (δε λέω σέντερ, γιατί του λείπει ο όγκος!).
*

Παίζει τις τελευταίες 3 σεζόν (μαζί με τη φετινή) στον Εθνικό Πειραιώς (Α'ΕΣΚΑΝΑ) και πριν στην ΑΕΚΤ (Α'ΕΣΚΑΝΑ - ανέβηκαν Γ' Εθνική).

Λογικά,όμως, με το επάγγελμα που κάνει θα χάνει πολλές προπονήσεις(ειδικά τα Σαββατοκύριακα).
NBAholic
A, επίσης:

3) Θα βάλουν κανέναν αιώνα (απευθείας) παιχνίδι στο σούπερσπορ; Το τελευταίο που θυμάμαι ήταν η σούπα των Κλίπερς με το Μέμφις, που δεν ήταν καν απευθείας...
morfi
3-3 η σειρα με τους λεικερς.Θα πεσουν κορμια στο 7ο παιχνιδι.

QUOTE(NBAholic @ May 5 2006, 04:36 PM)
1) To xειρότερο είναι ότι λόγω ενός καρφώματος του Μάριον στη μούρη του Κόμπι, βρήκαν οι απανταχού haters την ευκαιρία να επανέλθουν μετά από πολύυυυυυυυν καιρό (για τα δεδομένα τους) στο προσκήνιο, για να μας πείσουν πόσο χάλια παίχτης είναι (50 πόντοι, με 20/35 σουτ, με μερικά κουφά τρίποντα, 12 πόντοι στην παράταση, παρ όλιγον ισοφάριση του ρεκόρ πλέι οφ, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ...)!
*

Μετραει πιο πολυ οτι εχασαν...


QUOTE(NBAholic @ May 5 2006, 04:36 PM)
Σε λίγα χρόνια, προέβλεψα, θα έχουν γίνει SLAM (για την ακρίβεια, SLUM). Γι'αυτό, χίλιες φορές καλύτερα τα φόρα με συντονιστές.
*

Εχεις κατι εναντιων του slam?

QUOTE(NBAholic @ May 5 2006, 04:39 PM)
3) Θα βάλουν κανέναν αιώνα (απευθείας) παιχνίδι στο σούπερσπορ; Το τελευταίο που θυμάμαι ήταν η σούπα των Κλίπερς με το Μέμφις, που δεν ήταν καν απευθείας...
*

Καλα περιμενε... Αχ που εισαι ρε alpha digital?
dizzy_fingers
Mε Slam, θα εννοεί προφανώς το φόρουμ κι όχι το περιοδικό...
Εκεί η κατάσταση είναι τραγική....
NBAholic
Φυσικά και αναφέρομαι πρωτίστως στο φόρουμ.
Το περιοδικό είναι το ίσως καλύτερο αγγλόγλωσσο έντυπο που έρχεται εδώ, αν και πολλές φορές διαφωνώ με το υποκουλτουρέ στιλ του, με μερικές από τις απόψεις των συντακτών του (αναμενόμενο είναι αυτό) και βέβαια με τον τεράστιο αριθμό των διαφημίσεων, που καλύπτουν το 35-40% όλου του περιοδικού.

Αλλά το φόρουμ, από όσο είδα, είναι αίσχος, αίρμπολ. σαβούρα. Όποιος θέλει σοβαρές συζητήσεις ΝΒΑ (με Αμερικανούς) και έχει το χρόνο, πηγαίνει είτε στο RealGM είτε στο APBR, για πιο τεχνικά-ιστορικά θέματα.
morfi
QUOTE(NBAholic @ May 5 2006, 10:08 PM)
Φυσικά και αναφέρομαι πρωτίστως στο φόρουμ.
Το περιοδικό είναι το ίσως καλύτερο αγγλόγλωσσο έντυπο που έρχεται εδώ,
*

Δεν θα το ελεγα.Στη θεσααλονικη δεν ξερω τι ερχεται πανως στην αθηνα υπαρχουν κι'αλλα το ιδιο αν οχι καλυτερα...
Inside Stuff, Hoop και μερικα γαλλικα και γερμανικα που τα παιρνω μονο για τα στατιστικα και... τεραστιες τις αφισες. tongue.gif

QUOTE(NBAholic @ May 5 2006, 10:08 PM)
αν και πολλές φορές διαφωνώ με το υποκουλτουρέ στιλ του, με μερικές από τις απόψεις των συντακτών του (αναμενόμενο είναι αυτό)
*

Οταν λες υποκουλτουρε στιλ του?
Οσο για τις αποψεις των συντακτων εχουν πεσει παρα πολλες φορες εξω αλλα ποιος δεν πεφτει αλλωστε... Εγω παντως υπολογιζω πολυ αυτα που λενε σε σχεση με αλλους απο αλλες χωρες (και της ελλαδας μαζι).Αμερικανοι ειναι, το ΝΒΑ στην αμερικη ειναι θα ξερουν καλυτερα απο ολους τους αλλους...

QUOTE(NBAholic @ May 5 2006, 10:08 PM)
και βέβαια με τον τεράστιο αριθμό των διαφημίσεων, που καλύπτουν το 35-40% όλου του περιοδικού.
*

Ετσι ειναι τα αμερικανικα περιοδικα... Επειδη περνω αρκετα, τα λεφτα που παιζονται ειναι πολλα και το περιοδικο πρεπει καπου να στηριχτει...

QUOTE(NBAholic @ May 5 2006, 10:08 PM)
Αλλά το φόρουμ, από όσο είδα, είναι αίσχος, αίρμπολ. σαβούρα. Όποιος θέλει σοβαρές συζητήσεις ΝΒΑ (με Αμερικανούς) και έχει το χρόνο, πηγαίνει είτε στο RealGM είτε στο APBR, για πιο τεχνικά-ιστορικά θέματα.
*

Μονο αυτα υπαρχουν?Πες μου οσα ξερεις να μπω να τα κοιταξω...
NBAholic
QUOTE
Inside Stuff, Hoop


Επίσης καλά, αλλά δεν τα βλέπω να έρχονται τακτικά...Τουλάχιστον από εκεί που ψάχνω έως τώρα.

QUOTE
και μερικα γαλλικα και γερμανικα που τα παιρνω μονο για τα στατιστικα και... τεραστιες τις αφισες


Είπα όμως "αγγλόγλωσσα". Ούτε αυτά τα βρίσκω τακτικά. Ποιο θεωρείς το καλύτερο σε θέματα στατιστικών και ιστορίας;

QUOTE
Οταν λες υποκουλτουρε στιλ του?


Το παίζει "γκέττο" και νεολεΐστικο, όπως προδίδει το στιλ πολλών συντακτών (Σκουπ Τζάκσον, ο παλιός αρχισυντάκτης, Ρας Μπένγκτσον, κτλ). Σε κάποιους άλλους αρέσει πολύ αυτό το στιλ. Προσωπικά, προτιμώ το στιλ των περιοδικών που προανέφερες.

QUOTE
Μονο αυτα υπαρχουν?Πες μου οσα ξερεις να μπω να τα κοιταξω...


Υπάρχει του Inside Hoops, που όπως είπα, ήταν παλιά καλό φόρουμ, αλλά μας τα έχει χαλάσει (γνωρίζω και χαρακτήρες από εκεί wink.gif ). Το forums.SOOH.com έχει επίσης αρκετή συζήτηση ΝΒΑ. Δε χρειάζεται να επεκταθώ σε μικρότερα. Αυτά έχουν υπεραρκετά θέματα και ιδίως το RealGM, που έχει, μεταξύ άλλων, και ξεχωριστή ενότητα αποκλειστικά αφιερωμένη σε συγκρίσεις παιχτών.
Alexmei
Οι ομάδες που πέρασαν μέχρι στιγμής στον 2ο γύρο είναι:


SAS (4-2) spurs1-sm.gif

LAC (4-1) lac1-sm.gif

DAL (4-0) dall2-sm.gif

DET (4-1) pistons3-sm.gif

MIA (4-2) heat1-sm.gif

NJN (4-2) nets1-sm.gif

CLE (4-2) cavs1-sm.gif
The Admiral
Αντε,ξεμπερδεψαμε και με το Σακραμεντο biggrin.gif ...Σε φορμα ο Παρκερ,για να δουμε τωρα τι θα κανουμε με Νταλας...

Μπραβο και στο Κληβελαντ που πηρε βοηθεια απο τον παγκο την καταλληλη στιγμη!!Και χαιρομαι πιο πολυ για τους 28π. του Μαρσαλ με 4-7τρ. και 11-15 συνολικα 41.gif !!Τρομερος σουτερ περσι,φετος τον εφαγε ο παγκος sad.gif ...
Delinquent
Πολύ καλό το χτεσινό ματσάκι CLE-WAS...Για να δούμε τί θα κάνει ο LeBron με το Detroit...
PS:Μιλάμε για μεγάλη έμπνευση του προπόνητη του Κλήβελαντ να βάλει τον D.Jones για το τελευταίο σουτ κι ενώ δεν είχε παίξει δευτερόλεπτο πρίν! Άσε που τελευταία φορά που τον είχα δει ήταν σε στιγμιότυπο που ο LeBron κάρφωσε από πάνω του όταν ο Jones έπαιζε στο Miami!
morfi
QUOTE(The Admiral @ May 6 2006, 12:38 PM)
Αντε,ξεμπερδεψαμε και με το Σακραμεντο biggrin.gif ...Σε φορμα ο Παρκερ,για να δουμε τωρα τι θα κανουμε με Νταλας...
*

Γινεται να μην πρασει κανενας απο τους δυο? tongue.gif

QUOTE(The Admiral @ May 6 2006, 12:38 PM)
Μπραβο και στο Κληβελαντ που πηρε βοηθεια απο τον παγκο την καταλληλη στιγμη!!Και χαιρομαι πιο πολυ για τους 28π. του Μαρσαλ με 4-7τρ. και 11-15 συνολικα 41.gif !!Τρομερος σουτερ περσι,φετος τον εφαγε ο παγκος sad.gif ...
*

Ο μαρσαλ παντα ητανε πολυ καλος παιχτης.

QUOTE(Delinquent @ May 6 2006, 03:37 PM)
Πολύ καλό το χτεσινό ματσάκι CLE-WAS...Για να δούμε τί θα κάνει ο LeBron  με το Detroit...
*

Ειδα μονο το πρωτο ημιχρονο.
Τελικα ο καρον μπατλερ ειναι πολυ καλυτερος παιχτης απο οσο νομιζα...


QUOTE(Delinquent @ May 6 2006, 03:37 PM)
PS:Μιλάμε για μεγάλη έμπνευση του προπόνητη του Κλήβελαντ να βάλει τον D.Jones για το τελευταίο σουτ κι ενώ δεν είχε παίξει δευτερόλεπτο πρίν! Άσε που τελευταία φορά που τον είχα δει ήταν σε στιγμιότυπο που ο LeBron κάρφωσε από πάνω του όταν ο Jones έπαιζε στο Miami!
*

Εμπνευση η κωλοφαρδια?Αν ο τζοουνς το εχανε το σουτακι τωρα θα τα ακουγε χοντρα απο ολους ο κοουτς...
Alexmei
μάθατε για τον Kobe; αλλάζει νούμερο το νούμερο biggrin.gif . Από του χρόνου θα φοράει το 24 ενώ ήθελε πάντα να φορέσει το 33, του πατέρα του Τζόι "Τζέλι Μπιν" Μπράιαντ, κάτι που δεν μπορούσε όταν πήγε στους LAL λόγω Καρίμ Αμπντούλ-Τζαμπάρ...... Με το 24 στην πλάτη του είχε αρχίσει και την καριέρα του στο γυμνάσιο Μέριον. Το 8 στην πλάτη του είναι το άρθροισμα του 143 που φορούσε στο κάμπ της Addidas
NBAholic
Ξέρουμε, ξέρουμε...Ένα πάνω από τον Τζόρνταν. Σύμφωνα με τους συνομωσιολόγους, τουλάχιστον.
thrylos7
Αλήθεια;

Άλλη μια πολύ καλή κίνηση "marketing" από το ΝΒΑ... (και από την αθλητική εταιρεία βεβαίως...)
Alexmei
ναι γιατί δείτε των James. Όλοι λένε ότι φοράει το 23 για να το παίξει jordan. Τώρα όποιος φοράει το 24 μετά των Bryant θα λένε ότι το κάνει για τον ίδιο λόγο.......... wink.gif Αυτό αν το παρατηρήσετε το έχει και ο David Beckam που φοράει το 23 στην πλάτη του....... Δλδ τι; "Εγώ είμαι ο Jordan του ποδοσφαίρου" Έτσι το ξέφτεται;
Alexmei
ρε Γ@μώτο πέρασαν οι Suns!!!!!!!! sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif να πάρει νευρίασα τώρα................ angry_red.gif gdi.gif kill.gif torture.gif 40.gif


!!#$*@$^(#)@&$*()(!&#&$Τ@*& $&&#^!($) shot.gif shot.gif suns1-sm.gif suns1-sm.gif
NBAholic
Ούτε καν το πάλεψαν οι Λέικερς. Άθλιος ο Όντομ στο πρώτο μέρος (2 πόντοι,1 ριμπάουντ), άθλιος ο Κόμπι στο δεύτερο (3 σουτ, 1 πόντος), άθλια η άμυνα σε όλο. Κάπως έτσι πάει η ιστορία του αγώνα...
Delinquent
Πιστεύω θα ήταν κρίμα να έμεναν έξω οι Σάνς...Έκαναν καλή χρονιά και παίζουν γρήγορο μπάσκετ....Θα έχει ενδιαφέρον να προχωρήσει μια ομάδα που παίζει διαφορετικό μπάσκετ από Ντιτρόιτ και Σπέρς
thrylos7
Τελικά holic το αvatar δεν έπιασε... Εμ! Πίσω από τους Lakers κρύβοταν ένας ήλιος... (Κάποιοι όταν ποστάρουμε τρώμε κιόλας... το νέο avatar που παραπέμπει; )

Το παρακολούθησα μέχρι το 52-73(ή κάπου εκεί) στο Internet.... Όντως στο πρώτο μαύρο χάλι ο Όντομ, ο Κοbe είχε βάλει αρκετούς... Μετά όμως απ' ότι βλέπω επιδεινώθηκε η κατάσταση.. Τζάμπα το 1-3...
Αν και πλέον είμαι με τους Suns...

Βeckam=Jordan;
blink.gif ohmy.gif w00t.gif laugh.gif 24.gif
NBAholic
QUOTE
(Κάποιοι όταν ποστάρουμε τρώμε κιόλας... το νέο avatar που παραπέμπει; )


Θέλω να νοιώσετε κι εσείς λίγη από την αηδία που νιώθω κι εγώ απόψε!
Κατά τα άλλα, το άβαταρ θα αλλάξει μόλις ξεθυμάνω.

QUOTE
Βeckam=Jordan;


Μπέκαμ=Ρέτζι Τζόρνταν
morfi
QUOTE(thrylos7 @ May 7 2006, 05:01 PM)
Τελικά holic το αvatar δεν έπιασε... Εμ! Πίσω από τους Lakers κρύβοταν ένας ήλιος... (Κάποιοι όταν ποστάρουμε τρώμε κιόλας... το νέο avatar που παραπέμπει; )
*

Καλα λεει.Το ειδα και τρομαξα.Δεν τα παω πολυ καλα με τις κατσαριδες και τις αραχνες...

QUOTE(thrylos7 @ May 7 2006, 05:01 PM)
Το παρακολούθησα μέχρι το 52-73(ή κάπου εκεί) στο Internet.... Όντως στο πρώτο μαύρο χάλι ο Όντομ, ο Κοbe είχε βάλει αρκετούς... Μετά όμως απ' ότι βλέπω επιδεινώθηκε η κατάσταση.. Τζάμπα το 1-3...
*

Οταν λες οτι το παρακολουθησες?Εννοεις το κλασσικο play by play η ειδες κανονοκα τον αγωνα?


QUOTE(thrylos7 @ May 7 2006, 05:01 PM)
Αν και πλέον είμαι με τους Suns...
*

Οτι να'ναι εισαι... banana.gif 24.gif

QUOTE(NBAholic @ May 7 2006, 05:40 PM)
Θέλω να νοιώσετε κι εσείς λίγη από την αηδία που νιώθω κι εγώ απόψε!
Κατά τα άλλα, το άβαταρ θα αλλάξει μόλις ξεθυμάνω.
*

Αναψυκτικο εισαι και θα ξεθυμανεις? tongue.gif Αλλαξε την δεν μπορω να την βλεπω...
nash
Go Phoenix!!!
Αντε να δούμε και μια ομάδα με διαφορετικό στιλ παιχνιδιού. Για μένα ο D'Antoni άξιζε τον τίτλο του προπονητή της χρονιάς μόνο και μόνο για το γεγονός οτι κατάφερε να κάνει τόσο καλό ρεκορ παίζοντας τόσο ελκυστικο και πρωτότυπο στιλ μπάσκετ χωρίς σεντερ, παιζοντας σχεδόν ολόκληρη τη χρονιά με δύο τριάρια(Μαριον, Ντιαο) στις θέσεις 4 και 5.
Προς μορφη: Ο Ντιαο δίνει τις καλύτερες απαντησεις σε αυτά που γράφεις γι αυτον!

Λοιπον στον δεύτερο γύρο εχουμε τα εξης ζευγάρια:
Clippers - Phoenix
Dallas - San Antonio
Detroit - Cleveland
Miami - New Jersey
Alexmei
QUOTE
Βeckam=Jordan;



ναι έτσι πρέπει να το ξέφτεται ο Beckam.... και εγώ αυτό λέω ότι είναι γελίο.
NBAholic
Mετά από λαϊκή απαίτηση, το άβαταρ άλλαξε. Θα προμοτάρω τον Σούπερμαν, ξάδελφο του μορφή, όπως θυμάστε. smile.gif
morfi
QUOTE(nash @ May 7 2006, 07:45 PM)
Προς μορφη: Ο Ντιαο δίνει τις καλύτερες απαντησεις σε αυτά που γράφεις γι αυτον!
*

Προς nash: Αν μου πεις τι παραπανω εκανε ολη την χρονια απο τον μαικ τζειμς και τον ντειβιντ γουεστ θα κερδισεις ενα σουβλακι αξιας 50.000 ευρω.

Προς basketforum:Οποιος πιστευει οτι ο ντιαο ειναι αξια ο πιο βελτιωμενος παιχτης να σηκωσει τα χερι του ψηλα...
Alexmei
30.gif
nash
QUOTE(morfi @ May 7 2006, 09:23 PM)
Προς nash: Αν μου πεις τι παραπανω εκανε ολη την χρονια απο τον μαικ τζειμς και τον ντειβιντ γουεστ θα κερδισεις ενα σουβλακι αξιας 50.000 ευρω.
*


Κέρδιζε...
thrylos7
QUOTE
Θέλω να νοιώσετε κι εσείς λίγη από την αηδία που νιώθω κι εγώ απόψε!

Για τον Odom; tongue.gif
QUOTE
Μπέκαμ=Ρέτζι Τζόρνταν

Ή Μπέκαμ=Έντι Τζόρνταν(πρόεδρος της Jordan F1 μέχρι και πέρσι)... Μόνο που ο δεύτερος έχει μεγαλύτερη επιτυχία στο γυναικείο φύλο..

QUOTE
Οταν λες οτι το παρακολουθησες?Εννοεις το κλασσικο play by play η ειδες κανονοκα τον αγωνα

Λες να έβλεπα κανονικά τον αγώνα και να το έκλεινα;
Play by play... Aπό το τίποτα..

QUOTE
Οτι να'ναι εισαι...

Όχι, συγκεκριμένο! Phoenix Suns(πλέον)... Μετά τους Lakers μπορώ να πω ότι είναι η πιο αγαπητή μου ομάδα...

QUOTE
Mετά από λαϊκή απαίτηση, το άβαταρ άλλαξε. Θα προμοτάρω τον Σούπερμαν, ξάδελφο του μορφή, όπως θυμάστε

Αυτό είναι χειρότερο...! Επανέφερε τον spiderman! tongue.gif

QUOTE
ενα σουβλακι αξιας 50.000 ευρω

;;;!!!
Για όλα τα άλλα.. υπάρχει η mastercard!
Air Kef
Λίγα για τον Μπέκαμ.
Έχει πάρει το 23 γιατί εμπνέεται από τον Τζόρνταν,τον θαυμάζει,το έχει δηλώσει.

30άρα από το Ντιτρόιτ έφαγαν οι Καβαλίερς.
Το Σαν Αντόνιο κέρδισε 86-84 το ντάλας με ήρωες Ντάνκαν(31 πόντους-12 ριμπ) και Τζινόμπιλι 15 π. σε κρίσημα σημεία και το πιο σημαντικό κλέψιμο μέχρι τώρα στα πλέι οφ.
Tony_K
QUOTE
Το Σαν Αντόνιο κέρδισε 86-84 το ντάλας με ήρωες Ντάνκαν(31 πόντους-12 ριμπ) και Τζινόμπιλι 15 π. σε κρίσημα σημεία και το πιο σημαντικό κλέψιμο μέχρι τώρα στα πλέι οφ.

Σε ποιο κλέψιμο αναφέρεσαι;; ίσα ίσα ο Τζινόμπιλι παραλίγο να ντυθεί μοιραίος γιατί έχασε λέι-απ στην προτςελευταία επίθεση που θα μπορούσε να στείλει τη διαφορά στους 4 και να τελειώσει το ματς. Στην τελευταία επίθεση του Νταλας, ο Τζινόμπιλι παραλίγο να κλέψει την πάσα του Νοβίτζκι προς τον Στακχαουζ, αλλά τελικά ο Αμερικάνος τη συγκράτησε...και αντι να σουτάρει όταν βρέθηκε στιγμιαία ελεύθερος στα 5 μέτρα έκανε απίστευτη..ζεμπεκιά:πήγε 2 βήματα πίσω για να σουτάρει τρίποντο και να κερδίσει!Αποτέλεσμα:κλείστηκε στη γωνία και πέταξε τη μπάλα στη λήξη. Οι πληροφορίες ότι ο Νοβίτζκι έκλαιγε στη γωνία του γηπέδου επειδή ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσει συμπαίκτες που να ξέρουν τι κάνουν μες στο γήπεδο ώστε να πάρει πρωτάθλημα, ελέγχονται ως ανακριβείς!
Alexmei
QUOTE(Air Kef @ May 8 2006, 03:14 AM)
Λίγα για τον Μπέκαμ.
Έχει πάρει το 23 γιατί εμπνέεται από τον Τζόρνταν,τον θαυμάζει,το έχει δηλώσει.

30άρα από το Ντιτρόιτ έφαγαν οι Καβαλίερς.
Το Σαν Αντόνιο κέρδισε 86-84 το ντάλας με ήρωες Ντάνκαν(31 πόντους-12 ριμπ) και Τζινόμπιλι 15 π. σε κρίσημα σημεία και το πιο σημαντικό κλέψιμο μέχρι τώρα στα πλέι οφ.
*



ήρθε 87-85.....
morfi
QUOTE(Tony_K @ May 8 2006, 12:20 PM)
Σε ποιο κλέψιμο αναφέρεσαι;; ίσα ίσα ο Τζινόμπιλι παραλίγο να ντυθεί μοιραίος γιατί έχασε λέι-απ στην προτςελευταία επίθεση που θα μπορούσε να στείλει τη διαφορά στους 4 και να τελειώσει το ματς.
*

Ο Air Kef φανταζεται τον τζινομπιλι πρωτο σκορερ... banana.gif 24.gif

QUOTE(Tony_K @ May 8 2006, 12:20 PM)
Στην τελευταία επίθεση του Νταλας, ο Τζινόμπιλι παραλίγο να κλέψει την πάσα του Νοβίτζκι προς τον Στακχαουζ, αλλά τελικά ο Αμερικάνος τη συγκράτησε...και αντι να σουτάρει όταν βρέθηκε στιγμιαία ελεύθερος στα 5 μέτρα έκανε απίστευτη..ζεμπεκιά:πήγε 2 βήματα πίσω για να σουτάρει τρίποντο και να κερδίσει!Αποτέλεσμα:κλείστηκε στη γωνία και πέταξε τη μπάλα στη λήξη.
*

Καλα εκανε.Η ολα η τιποτα...

QUOTE(Tony_K @ May 8 2006, 12:20 PM)
Οι πληροφορίες ότι ο Νοβίτζκι έκλαιγε στη γωνία του γηπέδου επειδή ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσει συμπαίκτες που να ξέρουν τι κάνουν μες στο γήπεδο ώστε να πάρει πρωτάθλημα, ελέγχονται ως ανακριβείς!
*

Μηπως ο νοβιτζκι δεν ξερει τι να κανει για να παρει πρωταθλημα?Δεν του φτανει ο στακχαουζ, ο τερι, ο χαουαρντ και πιο παλια ο φινλει?θελει κι'αλλους?Μαλλον αυτος εχει το προβλημα...
Air Kef
Ναι σε αυτό αναφέρομαι.
Μου τα είπε ένας φίλος μου που έβλεπε το ματς,σε αυτό θα αναφέρεται.
Δεν τους χάλασε πάντως. smile.gif

QUOTE
Ο Air Kef φανταζεται τον τζινομπιλι πρωτο σκορερ...


Ο morfi αναπολεί το ΝΒΑ πριν 20 χρόνια που έπαιζαν μόνο Αμερικανοί κι ο...Ντίβατς! tongue.gif
Alexmei
παιδιά μου φένεται ότι ο μορφή είναι ονειροπόρος............
morfi
QUOTE(Air Kef @ May 9 2006, 04:07 AM)
Ο morfi αναπολεί το ΝΒΑ πριν 20 χρόνια που έπαιζαν μόνο Αμερικανοί κι ο...Ντίβατς! tongue.gif
*

Αν δεν υπηρχε αυτη η εποχη ισως εγω και εσυ να μην μιλαγαμε για μπασκετ τωρα...
Εγω παντως σιγουρα οχι...

QUOTE(Alexmei @ May 9 2006, 07:43 PM)
παιδιά μου φένεται ότι ο μορφή είναι ονειροπόρος............
*

Γουσταρω τους εφιαλτες banana.gif 24.gif
Air Kef
Με αυτήν την λογική δεν θα μιλάμε για μπάσκετ σε 20 χρόνια δηλαδή;;

Εν τω μεραξύ οι Νετς έσπασαν την έδρα των Χιτ με την τριπλέτα Κιντ-Κάρτερ-Τζέφερσον να σημειώνει συνολικά 63 πόντους!Μαϊάμι-Νιου Τζέρσεϊ 88-100

Χιτ: Ουέιντ 25, Ο’Νιλ 20, Ουίλιαμς 12, Χάσλεμ 10, Ντ.Άντερσον 7, Πέιτον 5, Ουόκερ 4, Πόουζι 3, Μόουρνινγκ 2.

Νετς: Κάρτερ 27, Κιντ 22, Τζέφερσον 20, Κρστιτς 11, Μάρεϊ 8, Κόλινς 5, Ρόμπινσον 3, Τόμας 2, Βον 2.





Στο άλλο ματς οι Σανς έκαναν το 1-0 κόντρα στους Κλίπερς.

Φοίνιξ-Λ.Α. Κλίπερς 130-123

Σανς: Τζόουνς 9, Μάριον 20 (15 ριμ.), Ντιαό 19, Μπελ 22, Νας 31, Μπαρμπόσα 17, Τόμας 12, Χάουζ.

Κλίπερς: Μπραντ 40, Ρος 9, Κέιμαν 8, Κασέλ 28, Μόμπλεϊ 3, Μαγκέτι 20, Λίβινγκστον 10, Ραντμάνοβιτς 5, ΜακΚάρτι, Γιούιν.

Από sportime.gr.
morfi
QUOTE(Air Kef @ May 9 2006, 08:50 PM)
Με αυτήν την λογική δεν θα μιλάμε για μπάσκετ σε 20 χρόνια δηλαδή;;
*

Αυτοι που γουσταρουν το αθλημα θα μιλανε...


QUOTE(Air Kef @ May 9 2006, 08:50 PM)
Κλίπερς: Μπραντ 40
*

MVP MVP MVP MVP MVP MVP MVP MVP 77.gif


Μεγαλος παιχτης ο μαγκετ! 77.gif
Dromeas7
QUOTE(morfi @ May 9 2006, 10:14 PM)
MVP MVP MVP MVP MVP MVP MVP MVP  77.gif
Μεγαλος παιχτης ο μαγκετ!  77.gif
*


Έτσι έτσι!!!!
Κλίπερς οεο 41.gif 41.gif 41.gif

Ειδα το ματσάκι αυτό και όλα μέσα μπαίναν!!Μεγάλη ομάδα οι Κλίππερς.Κατέβασα τον 5ο αγώνα με το Ντένβερ...Ηταν φοβερό το πως έδιωξαν απο πάνω τους τη ρετσινιά του αποτυχημένου οι Clippers.Είχε πολύ γέλιο ο Billy Cristal ο οποίος είναι λέει φανατικός τον Clippers και επιτέλους είδε την ομάδα του να περνά στον 2ο γύρο.

Το καλό είναι οτι ήδη οι Clippers ξεκίνησαν τις ανανεωσεις με Κασέλ και ραντμάνοβιτς.

Όσο για τη σειρά με τους "Ήλιους" βλέπω πολλές ανατροπές και πιθανή πρόκριση των Clippers w00t.gif

Morfi αν οι Clippers πάνε τελικούς φυγαμε για LA???? cool.gif cool.gif
Alexmei
QUOTE
Γουσταρω τους εφιαλτες.....


δλδ την τραβάς την μ@λ@κί@. Ή το κάνεις για να τραβίξεις την προσοχή; laugh.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
morfi
QUOTE(Dromeas7 @ May 10 2006, 12:20 AM)
Morfi αν οι Clippers πάνε τελικούς φυγαμε για LA????  cool.gif  cool.gif
*

ΦΥΓΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!! w00t.gif
Εγω θα βαλω και τις δυο εμφανισεις των κλιππερς που εχει ενας ξαδελφος μου* και θα βγω στους δρομους!Δρομεα αν ερθεις μαζι μου θα σου δωσω την μια! w00t.gif

* Κι'ομως υπαρχει ανθρωπος στην ελλαδα που εχει οχι μια αλλα δυο (!) εμφανισεις των κλιππερς και οταν τις πηρε ηταν 14 χρονων... Και ειναι ξαδελφος μου... cool.gif

QUOTE(Alexmei @ May 10 2006, 12:21 AM)
δλδ την τραβάς την μ@λ@κί@. Ή το κάνεις για να τραβίξεις την προσοχή; laugh.gif  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif
*

Για να τραβηξω την προσοχη... banana.gif
dizzy_fingers
Πολύ μ****κιζόμαστε εδώ πέρα τελευταία alexmei....
Καλό είναι να κόβονται τέτοιες συνήθειες...
Air Kef
Σωστός.

QUOTE
Αυτοι που γουσταρουν το αθλημα θα μιλανε...


Τι εννοείς;
morfi
QUOTE(Air Kef @ May 10 2006, 03:18 AM)
Τι εννοείς;
*

Δεν ξερω... Σοβαρα δεν ξερω...
Εσυ τι εννοουσες πριν?
NBAholic
Σε μπελάδες οι Σπερς; Προσωπικά, πιστεύω ότι είναι σε θέση να κάνουν ένα διπλό στο Ντάλας, αλλά με εξέπληξε αρνητικά η χθεσινή τους απόδοση.
Εξαιρετικοί οι Χάουαρντ-Χάρις για τους Μαβς, που φέτος εμπνέουν μάλλον περισσότερη εμπιστοσύνη από τις προηγούμενες χρονιές.
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ May 10 2006, 01:29 AM)
Πολύ μ****κιζόμαστε εδώ πέρα τελευταία alexmei....
Καλό είναι να κόβονται τέτοιες συνήθειες...
*



καλά dizzy.
morfi
QUOTE(NBAholic @ May 11 2006, 01:04 AM)
Σε μπελάδες οι Σπερς; Προσωπικά, πιστεύω ότι είναι σε θέση να κάνουν ένα διπλό στο Ντάλας, αλλά με εξέπληξε αρνητικά η χθεσινή τους απόδοση.
*

Συμβαινουν και αυτα.Θα πρεπει να κερδισουν αλλιως την εχουν βαμμενη.

QUOTE(NBAholic @ May 11 2006, 01:04 AM)
Eξαιρετικοί οι Χάουαρντ-Χάρις για τους Μαβς, που φέτος εμπνέουν μάλλον περισσότερη εμπιστοσύνη από τις προηγούμενες χρονιές.
*

Ο χαουαρντ ειναι παιχταρας.Ο χαρις θελει ακομη δουλεια.
thrylos7
QUOTE
Τι εννοείς;
Δεν ξερω... Σοβαρα δεν ξερω...
Εσυ τι εννοουσες πριν?

24.gif 24.gif

Εν τω μεταξύ, οι Κλίπερς έκαναν πάρτι με τους Σανς...
morfi
QUOTE(thrylos7 @ May 11 2006, 04:45 PM)
Εν τω μεταξύ, οι Κλίπερς έκαναν πάρτι με τους Σανς...
*

Ο μπραντ δειχνει ποιος ειναι ο πραγματικος MVP. 77.gif
NBAholic
Λίγο αργή η απάντησή σου. Χθες ο Μπραντ έμεινε στα χαμηλά σε σκοράρισμα, με εξαίρεση το Α΄ 12λεπτο (μοίρασε βέβαια πολλές πάσες). Αντιθέτως, ο Μάριον, που δεν είναι και ο καλύτερος playoff performer, έκανε σούπερ παιχνίδι, ενώ ο μετριότατος Νας έβαλε το καθοριστικό καλάθι λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.