Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δημοσιογράφοι κατώτεροι των περιστάσεων
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Giannis_wien
ΑΚούστε την ερώτηση του Δαρδαλή...Απλά δεν υπάρχει...Κάποιος να τον απολύσει πριν μας ξεφτιλίσει και άλλο

Schau dir "WTF? Steve Kerr Is Asked About Giannis Antetokounmpo Being A Black Greek. HoopJab NBA" auf YouTube an
https://youtu.be/Z-azREnRgLw
D-Wade
QUOTE(Giannis_wien @ Feb 16 2017, 21:49 ) *
ΑΚούστε την ερώτηση του Δαρδαλή...Απλά δεν υπάρχει...Κάποιος να τον απολύσει πριν μας ξεφτιλίσει και άλλο

Schau dir "WTF? Steve Kerr Is Asked About Giannis Antetokounmpo Being A Black Greek. HoopJab NBA" auf YouTube an
https://youtu.be/Z-azREnRgLw

Α ο Δάρδαλης ήταν? Το άκουσα το πρωι αλλά δεν τον κατάλαβα. Όντως ντροπιαστική ερώτηση. Δεν ξέρω τι σκ@τ@ έχει στο κεφάλι του. Εδώ ένιωσα αμήχανα εγώ από το σπίτι μου φαντάσου τι έγινε στην αίθουσα τύπου . . . Τουλ ο Kerr είναι σοβαρός άνθρωπος. . .
Giannis_wien
QUOTE (D-Wade @ Feb 16 2017, 21:02 ) *
Α ο Δάρδαλης ήταν? Το άκουσα το πρωι αλλά δεν τον κατάλαβα. Όντως ντροπιαστική ερώτηση. Δεν ξέρω τι σκ@τ@ έχει στο κεφάλι του. Εδώ ένιωσα αμήχανα εγώ από το σπίτι μου φαντάσου τι έγινε στην αίθουσα τύπου . . . Τουλ ο Kerr είναι σοβαρός άνθρωπος. . .


Απο τα commemts καταλαβα ποιος είναι, αλλά ακούγεται πολύ γνωστός
Reggie Miller 31
Αυτός ο άνθρωπος μετά απο αυτή την ερώτηση δουλεύει ακόμα;;;; btw, κανένα ΜΜΕ δεν βλέπω να έχει βγάλει στον αφρό την πατάτα που πέταξε... Πάντως ο Ρήγας είχε ωραίο δάσκαλο!

https://www.youtube.com/watch?v=OKgCJAwCOok
pan24
Ειχα δει για την ερωτηση αλλα δεν ειχα δει το βιντεο για να καταλαβω οτι ο δημοσιογραφος ηταν ελληνας
http://www.protothema.gr/sports/article/65...on-adetokounbo/
Τραγικος απλα
Reggie Miller 31
QUOTE (pan24 @ Feb 17 2017, 21:13 ) *
Ειχα δει για την ερωτηση αλλα δεν ειχα δει το βιντεο για να καταλαβω οτι ο δημοσιογραφος ηταν ελληνας
http://www.protothema.gr/sports/article/65...on-adetokounbo/
Τραγικος απλα

Το τραγικό είναι ότι έπεσαν όλοι οι συνάδελφοί του να τον υπερασπιστούν. Το θέμα δεν είναι ότι πράγματι έκανε ένα λάθος (αυτό συμβαίνει σε όλους), το θέμα είναι ότι υπερασπίζονται κάποιον που προφανώς δεν έχει τα προσόντα και τις ικανότητες να εκπροσωπήσει έναν κλάδο. Προσωπικά, δεν θεωρώ τον Δάρδαλη ρατσιστή ή κάτι άλλο, αλλά άσχετο ή απλά ένα απο τα πολλά παιδάκια που βγήκαν απο κάποιο ΙΕΚ με κάποιο γερό βίσμα για να κάνει καριέρα παρά την προφανή έλλειψη ικανότητας. Και δεν το λέω μόνο για την χαζή και άσχημα διατυπωμένη ερώτησή του στον Κερ, αλλά γενικότερα για τις μεταδόσεις του, ρεπορτάζ του κλπ.
yorgos
Βαράτε με, αλλά από το λίγο που τον έχω δει, στις μεταδόσεις του μου αρέσει. Η ερώτηση εκτός από βλακώδης δείχνει και μια παντελή ασχετοσύνη με την αμερικάνικη κουλτούρα, το τι είναι politially correct ακόμη και με τη νομοθεσία της χώρας. Αλλά λάθη κάνουν όλοι και μου είναι συμπαθής ο συγκεκριμένος, ελπίζω να μην επισκιάσει την καριέρα του μια βλακώδης ερώτηση. Αν δούλευε σε αμερικάνικο μέσο βέβαια θα είχε φάει σουτ.
aegeansheed
Τραγικός Σκουντής, δεν αφήνει κανέναν να μιλήσει, λέει και τις κλασικές λαλαλίες του.
Το έβαλα για να ακούσω τί έχει να πει στον Τύπο και κατέληξα να ακούω Σκουντή. Ήμαρτον με τον τύραννο αυτόν....

marios afrikanos
λάθη κάνουν όλοι, δεν διαφωνώ, απλά 1) υπάρχουν λάθη και λάθη, δεν είναι όλα του ίδιου μεγέθους και βαρύτητας, 2) εξαρτάται και πως τα διαχειρίζεσαι μετά και πώς διευκρινίζεις ξεκάθαρα τη θέση σου, είτε στο πρόσωπο το οποίο αφορά, είτε δημόσια εφόσον πρόκειται για δημόσιο ζήτημα.

Όταν κρίνεις έναν άνθρωπο διαφορετικά εξαιτίας της καταγωγής ή βιολογικών χαρακτηριστικών είναι ρατσισμός (μια από τις ποικιλίες του, υπάρχουν κι άλλες), άλλης κλίμακας βέβαια από το να βγάζεις μαχαίρια, αλλά και πάλι είναι διάκριση με κριτήρια τα οποία ο άλλος δεν επέλεξε, όπως το χρώμα του δέρματος.

Προφανώς η αυστηρότητα πρέπει να είναι αντίστοιχη του παραπτώματος, συμφωνώ ότι το πολύ πολίτικαλ-κορέκτ σκοτώνει την αυθόρμητη επικοινωνία, την πλάκα, τη σάτιρα κοκ, από την άλλη η ερώτηση και στα συμφραζόμενα που έγινε δεν είχε σχέση με (αποτυχημένη και κακόγουστη έστω) πλάκα, που και σε αυτήν πρέπει να υπάρχουν και κάποια όρια και επίσης μια μεγαλύτερη ευθύνη αν είσαι δημόσιο πρόσωπο, πχ δημοσιογράφος, και μάλιστα εκπροσωπείς περίπου μια χώρα σε ένα γεγονός όπως το ολ-σταρ (και μάλιστα το συγκεκριμένο, το πρώτο του αντετοκούμπο( στην αμερική. Μπορεί να ήταν επικίνδυνα κακή διατύπωση, όμως όταν μιλάμε για επαγγελματίες δημοσιογράφους, κάθε λέξη που λένε ή γράφουν ή υποστηρίζουν με κάποιο τρόπο πρέπει να έχουν την ικανότητα να τη ζυγίσουν καλά πριν την πουν ή γράψουν.

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με τον συγκεκριμένο δημοσιογράφο, αλλά γενικά ισχύει και αυτό που έγραψε κάποιος για τα ιεκ (που ξέρω πιο σίγουρα, δεν έχω εικόνα για τα αει δημοσιογραφίας αν και φοβάμαι ότι δεν είναι πολύ καλύτερα τα πράματα ακι εκεί), όπου αν γλύψεις πολύ ή έχεις βίσμα ή πλάτες κάποιου πολιτικού χώρου σε προωθούνε, και γενικά δεν φέρονται σε όλους σαν ίσους ως προς τις ευκαιρίες (παρά μόνο στα λεφτά που τους παίρνουν χωρίς να προσφέρουν κάποια εκπαίδευση ή δυνατότητες να δείξουν την αξία τους στα πράγματα που τους ενδιαφέρουν σε αντάλλαγμα). Αλλά κάθε χώρα έχει (και εκθέτει και διεθνώς σε κάποιες περιπτώσεις) και τη δημοσιογραφία που της αξίζει, εκτός των άλλων, κάτι που επηρεάζει και το γενικότερο επίπεδο ήθους, συζήτησης κοκ.

Τώρα για την άποψη που είδα ότι όλοι οι δημοσιογράφοι τον υπερασπίζονται, δεν το έψαξα το θέμα για να ξέρω αν ισχύει, πάντως έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι δημοσιογράφοι έχουν την τάση πισώπλατα να φέρονται ύπουλα και να θάβουν ειδικά όποιον συνάδελφο θεωρούν απειλή για τις θέσεις και τη βόλη τους ή απλά ανήκει σε άλλο πολιτικό χώρο και δημόσια όποιον δεν τους κάνει τα χατίρια για τα μικροπολιτικά τους, αλλά εδώ μάλλον απλά τον υπερασπίζονται επειδή ξέρουν ότι και οι ίδιοι έχουν κάνει ή θα μπορούσαν να κάνουν και χειρότερες πατάτες. Αντί να διεκδικούν το καλύτερο, δικαιολογούν έτσι το χειρότερο, κάτι που διαμορφώνει μια ακόμα χειρότερη άποψη στον κόσμο (όσον δεν αποβλάκωσαν οι δημοσιογράφοι και τα σόσιαλ) για τον χώρο της δημοσιογραφίας.
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Feb 17 2017, 02:22 ) *
Αυτός ο άνθρωπος μετά απο αυτή την ερώτηση δουλεύει ακόμα;;;; btw, κανένα ΜΜΕ δεν βλέπω να έχει βγάλει στον αφρό την πατάτα που πέταξε... Πάντως ο Ρήγας είχε ωραίο δάσκαλο!

https://www.youtube.com/watch?v=OKgCJAwCOok



Απαραδεκτος Ομπραντοβιτς στη συγκεκριμενη συνεντευξη. Για αλλη μια φορα...
marios afrikanos
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 18 2017, 18:54 ) *
Απαραδεκτος Ομπραντοβιτς στη συγκεκριμενη συνεντευξη. Για αλλη μια φορα...


θα συμφωνήσω κι εγώ. χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω το δημοσιογράφο γενικότερα, αλλά μιλώντας μόνο για το συγκεκριμένο περιστατικό του βίντεο: ο δημοσιογράφος δεν ήταν εχθρικός, ίσα-ίσα ξεκίνησε αποκαλώντας τον "άρχοντα των δακτυλιδιών", και γενικά φιλικά αλλά χωρίς γλύψιμο και τέτοια, στη σωστή απόσταση. Μετά (ίσως πράγματι υπερβολικό για πρώτη ερώτηση μετά από έναν τελικό, άλλα όχι και πατάτα με ανάλογη βαρύτητα με την οξύμωρη) του ζήτησε να διευκρινίσει κάτι που ο ίδιος ο ζοτς μόλις είχε πει στη συνέντευξη, αναφερόμενος σε "strange things". Που όλοι καταλάβαμε τι εννοούσε και ο δημοσιογράφος απλά του ζήτησε να αφήσει τις μπηχτές και τα υπονοούμενα (που δείχνουν και το χαμηλό επίπεδο του άλλου, και το λέω με κάθε εκτίμηση που κατά τ' άλλα έχω για τον ζοτς) και να πει τι εννοούσε. Δηλαδή ανοίγεις ένα θέμα (κι εσύ μετά από τον τελικό που κέρδισες), αλλά όταν σε ρωτούνε να εξηγήσεις τι εννοείς με αυτό, δεν απαντάς και φεύγεις θυμωμένος κιόλας ...
Reggie Miller 31
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 18 2017, 18:54 ) *
Απαραδεκτος Ομπραντοβιτς στη συγκεκριμενη συνεντευξη. Για αλλη μια φορα...

Ντάξει, μετά απο έναν ευρωπαϊκό τίτλο και μάλιστα όπως το πήρε τότε, η πρώτη-πρώτη ερώτηση που του κάνεις είναι τι εννοούσε για τα "strange things"; Δεν είμαι δημοσιογράφος, αλλά νομίζω ότι σε μια στιγμή επιτυχίας υπάρχουν χίλια πράγματα να ρωτήσεις κάποιον στην πρώτη σου ερώτηση, αντί για το τι εννοούσε για την διαιτησία. Κάποιος πολύ πιο έμπειρος θα ρωτούσε με τροπο και προς το τέλος.

Σε ότι αφορά την υποστήριξη στον Δάρδαλη, είδα και τον Σωτήρη Γεωργίου να τον υποστηρίζει (προσωπικά για τον συγκεκριμένο ενώ παλιά τον εκτιμούσα, πλέον έχω καταντήσει να μην τον διαβάζω για να μην εκνευρίζομαι, ειδικά με τα πολιτικά του, στο φάσμα της ακροδεξιάς, σχόλια). Ο τύπος ούτε λίγο, ούτε πολύ, έκραξε τον ΟΤΕ γιατί λέει φίμωσε την ελεύθερη έκφραση του δημοσιογράφου...
Sotiris Georgiou
February 17 at 8:44pm ·
Ζουμε σε εποχες παρανοιας..Το καναλι του απεσυρε τον δημοσιογραφο απο το Ολ Σταρ...Μπορει και να τον διωξουν γιατι θιχτηκε ο καθε πικραμενος..Το ερωτημα ειναι αφου ο καθε δημοσιογραφος εκφραζεται ελευθερα και η καθε εταιρεια δεν θελει να ενοχληθει κανεις,οι δημοσιογραφοι πρεπει να ειναι αλαλοι,ή προβατα ,ειδαλλως θα απολυονται για να μην ενοχληθει η καθε ταξη,ο καθε περιεργος,ο καθε πικραμενος που βλεπει φαντασματα και ψαχνει ποιον ανθρωπο θα φαει απο το μισος που τελικα αυτοι εχουν....ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ.....


Μετά είδα υποστήριξη και απο τον Στέφανο Τριαντάφυλλο (κοινοποίησε ποστ απο έναν άλλον, του στυλ όλοι έχουν κακές στιγμές και ποσο τέλειος δημοσιογράφος είναι ο Δάρδαλης).
Giannis_wien
QUOTE (marios afrikanos @ Feb 18 2017, 17:38 ) *
λάθη κάνουν όλοι, δεν διαφωνώ, απλά 1) υπάρχουν λάθη και λάθη, δεν είναι όλα του ίδιου μεγέθους και βαρύτητας, 2) εξαρτάται και πως τα διαχειρίζεσαι μετά και πώς διευκρινίζεις ξεκάθαρα τη θέση σου, είτε στο πρόσωπο το οποίο αφορά, είτε δημόσια εφόσον πρόκειται για δημόσιο ζήτημα.

Όταν κρίνεις έναν άνθρωπο διαφορετικά εξαιτίας της καταγωγής ή βιολογικών χαρακτηριστικών είναι ρατσισμός (μια από τις ποικιλίες του, υπάρχουν κι άλλες), άλλης κλίμακας βέβαια από το να βγάζεις μαχαίρια, αλλά και πάλι είναι διάκριση με κριτήρια τα οποία ο άλλος δεν επέλεξε, όπως το χρώμα του δέρματος.

Προφανώς η αυστηρότητα πρέπει να είναι αντίστοιχη του παραπτώματος, συμφωνώ ότι το πολύ πολίτικαλ-κορέκτ σκοτώνει την αυθόρμητη επικοινωνία, την πλάκα, τη σάτιρα κοκ, από την άλλη η ερώτηση και στα συμφραζόμενα που έγινε δεν είχε σχέση με (αποτυχημένη και κακόγουστη έστω) πλάκα, που και σε αυτήν πρέπει να υπάρχουν και κάποια όρια και επίσης μια μεγαλύτερη ευθύνη αν είσαι δημόσιο πρόσωπο, πχ δημοσιογράφος, και μάλιστα εκπροσωπείς περίπου μια χώρα σε ένα γεγονός όπως το ολ-σταρ (και μάλιστα το συγκεκριμένο, το πρώτο του αντετοκούμπο( στην αμερική. Μπορεί να ήταν επικίνδυνα κακή διατύπωση, όμως όταν μιλάμε για επαγγελματίες δημοσιογράφους, κάθε λέξη που λένε ή γράφουν ή υποστηρίζουν με κάποιο τρόπο πρέπει να έχουν την ικανότητα να τη ζυγίσουν καλά πριν την πουν ή γράψουν.

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με τον συγκεκριμένο δημοσιογράφο, αλλά γενικά ισχύει και αυτό που έγραψε κάποιος για τα ιεκ (που ξέρω πιο σίγουρα, δεν έχω εικόνα για τα αει δημοσιογραφίας αν και φοβάμαι ότι δεν είναι πολύ καλύτερα τα πράματα ακι εκεί), όπου αν γλύψεις πολύ ή έχεις βίσμα ή πλάτες κάποιου πολιτικού χώρου σε προωθούνε, και γενικά δεν φέρονται σε όλους σαν ίσους ως προς τις ευκαιρίες (παρά μόνο στα λεφτά που τους παίρνουν χωρίς να προσφέρουν κάποια εκπαίδευση ή δυνατότητες να δείξουν την αξία τους στα πράγματα που τους ενδιαφέρουν σε αντάλλαγμα). Αλλά κάθε χώρα έχει (και εκθέτει και διεθνώς σε κάποιες περιπτώσεις) και τη δημοσιογραφία που της αξίζει, εκτός των άλλων, κάτι που επηρεάζει και το γενικότερο επίπεδο ήθους, συζήτησης κοκ.

Τώρα για την άποψη που είδα ότι όλοι οι δημοσιογράφοι τον υπερασπίζονται, δεν το έψαξα το θέμα για να ξέρω αν ισχύει, πάντως έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι δημοσιογράφοι έχουν την τάση πισώπλατα να φέρονται ύπουλα και να θάβουν ειδικά όποιον συνάδελφο θεωρούν απειλή για τις θέσεις και τη βόλη τους ή απλά ανήκει σε άλλο πολιτικό χώρο και δημόσια όποιον δεν τους κάνει τα χατίρια για τα μικροπολιτικά τους, αλλά εδώ μάλλον απλά τον υπερασπίζονται επειδή ξέρουν ότι και οι ίδιοι έχουν κάνει ή θα μπορούσαν να κάνουν και χειρότερες πατάτες. Αντί να διεκδικούν το καλύτερο, δικαιολογούν έτσι το χειρότερο, κάτι που διαμορφώνει μια ακόμα χειρότερη άποψη στον κόσμο (όσον δεν αποβλάκωσαν οι δημοσιογράφοι και τα σόσιαλ) για τον χώρο της δημοσιογραφίας.



Ήταν απαράδεκτη ερώτηση 100% ρατσιστκή και χωρίς ελαφρυντικά. Απο ποιόν; Απο Έλληνα δημοσιογράφο αντιπρόσωπο της ελλάδας και του ελληνικού μπάσκετ στο all star game όταν το όλο γεγονός οφείλεται στον Γιάννη. Μιλάμε για μεγάλο αυτογκόλ.

Απλά του βγήκε το ρατσιστικό χωρίς να το καταλάβει, είναι όμως μια απόδειξη του πώς σκέφεται ο συγκεκριμένος άνθρωπος.
Ας μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλό μας. Είναι πολλοί αυτοί που ενοχλούνται για το ότι ο Γιάννης που πρεσβεύει την Ελλάδα είναι αφρικανικής καταγωγής με άλλο χρώμα δέρματος απο το συνηθισμένο. Δεν θα μπορέσουν να τον δούν ποτέ σαν Έλληνα. Νομίζουν ότι στο συρτάρι του σαλονιού τους είναι η φωτογραφία του προπάππου τους όταν δούλευε στο εργοτάξιο του Παρθενώνα πριν χιλιάδες χρόνια...
Ας κάνουν μια βόλτα στην Ευρώπη και ας ακούσουν στους χώρους εργασίας την λέξη Ματσεντόνια και πολλά άλλα πράγματα και τότε ίσως ξεκαβαλήσουν το καλάμι..
Μη κάτσω και θυμηθώ ότι φτάσαμε σε σημείο να θρηνήσουμε το θάνατο παιδιού, του Άλεξ, απο ρατσιστική επίθεση...

Γιάνναρε σε αγαπάμε, και μας κάνεις περήφανους, είσαι πιο Έλληνας απο πολλούς αλλους, μα πάνω απο όλα είσαι άνθρωπος που αποτελεί παράδειγμα για μικρούς και μεγάλους.
marios afrikanos
πολλοί ενοχλούνται που άτομα με διαφορετική καταγωγή ή / και χρώμα δέρματος είναι έλληνες και μάλιστα καλύτεροι από αυτούς σε πολλούς τομείς. έχω κι εγώ αρκετές εμπειρίες στο θέμα, και προσωπικές και αλλωνών, και μάλιστα και από κόσμο που νομίζει ότι ελληνικότητα (η ελληναράδικη, όπως αυτοί την αντιλαμβάνονται) είναι αυτή που λέει ο φίλος για το εργοτάξιο του παρθενώνα, ή ότι έχουν μπάρμπα στην κορώνη και τουλάχιστον 14 γενιές ελληνικού αίματος ...

Επίσης, χωρίς να θέλω και να εξιδανικεύσω την ευρώπη (έχω κάνει αρκετές βόλτες, και μεγάλες, συμπεριλαμβανομένης και μιας εφταετίας στη γερμανία), είναι πάντως πιο μπροστά σε τέτοια θέματα. Υποκριτικά πολλές φορές, με πολιτική ορθότητα, αλλά ακόμα κι έτσι (που εγώ ιδεατά προτιμώ την ειλικρίνεια και ο,τιδήποτε είναι ουσιαστικό από τα επιφανειακά), δεν παύει να είναι ένα βήμα μπροστά από το να κράζεις τον άλλο στο δημόσιο λόγο (διαμορφώνοντας συνειδήσεις) επειδή έτυχε να έχει άλλο χρώμα δέρματος από αυτό που εσύ νομίζεις ότι είναι το "ελληνικό" χρώμα. που και ιστορικά να το δεις, οι έλληνες (όπως όλοι οι λαοί) μετανάστες και αναμεμιγμένοι ήταν ακόμα και στις εποχές των παρθενώνων, δεν υπήρξε ποτέ "καθαρότητα" αίματος. απλά οι πιο ξύπνιοι στην ιστορία διευκόλυναν (και για συμφεροντολογικούς λόγους) την ενσωμάτωση κόσμου αντί να μείνουν να γερνούν ... αλλά αυτή είναι μεγάλη συζήτηση που ευχαρίστως να την κάνω, αλλά μάλλον δεν κολλά στο "δημοσιογράφοι κατώτεροι των περιστάσεων".

Όσον αφορά τα δημοσιογραφικά, τα είπαμε για τον δάρδαλη και το αυτογκόλ του, που κατά τη γνώμη μου σωστά έφαγε κράξιμο και από την εταιρεία που δουλεύει. Δεν έχει να κάνει με ελευθερία λόγου και γραμμές της εταιρίας. Αν επρόκειτο για τέτοια περίπτωση θα ήμουν απόλυτα υπέρ του να έχει το δικαίωμα να πει τη γνώμη του όποια κι αν είναι αυτή, και βέβαια να κριθεί για αυτήν, εξάλλου ένα από τα πολλά προβλήματα της δημοσιογραφίας είναι και οι κομματικές και άλλες πειθαρχίες αντί της συμβίωσης ανθρώπων ικανών να συζητούν και να διαφωνούν όχι με ουρλιαχτά, μπηχτές και λάσπη, αλλά με επιχειρήματα που θα βελτιώνουν και το γενικότερο επίπεδο συζήτησης. Αλλά, όπως είπαμε αρκετοί που άκουσα ή διάβασα, όταν πηγαίνεις αμερική για ένα γεγονός που ουσιαστικά ο γιάνναρος το προκάλεσε, αν έχεις και λίγη έστω διεθνή εμπειρία, δεν τους πετάς κάτι τέτοιο στη γιορτή τους. Αλλά ένα ακόμη από τα μεγάλα προβλήματα της ελληνικής δημοσιογραφίας είναι και ο επαρχιωτισμός τους, χωρίς να έχω τίποτα με την ελληνική επαρχία (έχω περάσει πολλά και καλά χρόνια σε αυτήν), με την έννοια ότι δεν έχουν εμπειρίες στην εκτός υπολογιστή ζωή τους, πχ στο δρόμο, στην πιάτσα, σε ταξίδια (δεν εννοώ να μένουν απλά σε ένα ξενοδοχείο και να πάνε απλά σε ένα γήπεδο ή κάπου αλλού συστημένοι, αλλά σε ουσιαστικά και ερευνητικά ταξίδια), σε επικοινωνία με κόσμο με άλλα βιώματα, καταγωγές, τρόπους σκέψης κοκ, ώστε να προσαρμοστούν και να χειριστούν αναλόγως την κάθε περίσταση
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.