Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aρης - Απολλων Π.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Warrior
bball.gif Το Σαββατο στις 5μμ.(supersport) ο αγωνας..

bball.gif Για τον Αρη,επεστρεψε στις προπονησεις ο Μεσεριακου μετα την θεραπευτικη
αγωγη που ακολουθησε στην Αθηνα για 15 μερες.
Τωρα το αν θα αγωνιστει,δεν εχει ξεκαθαριστει ακομα..Καλο θα ηταν να μην ρισκαρει
ο Μπαρτον,αν δεν ειναι απολυτα ετοιμος.
Φυσικα μοναδικος στοχος η νικη,για να κανουμε αλλο ενα βημα προς την 3η θεση.
Ο Μπαρτον φωναζει ολη την εβδομαδα οτι ο αγωνας δεν θα ειναι ευκολος...αλλα
μεταξυ μας,δεν ξερω αν το εχουμε συνηδητοποιησει..και αυτο ειναι επικινδυνο.

bball.gif Ο Απολλωνας θα ερθει στην Θεσσαλονικη με σκοπο να κανει νεα εκπληξη..
Αλλωστε τα διπλα σε Πυλαια και Γαλατσι δειχνουν οτι πλεον ειναι υπολογισιμος
αντιπαλος και εκτος της Πατρας.
Ρουσο:"Είναι ένα δύσκολο παιχνίδι, απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα. Πιστεύω πως παρά τα προβλήματα που έχουν προκύψει τελευταία στην ομάδα μας με τους τραυματισμούς παικτών είμαστε ικανοί να φτάσουμε στην κατάκτηση της νίκης... Ο Αρης έχει καλούς παίκτες στην σύνθεσή του, αλλά και καλή και δυνατή έδρα, με πλέι μέικερ που πιέζουν στην περιφέρεια και τρέχουν. Νομίζω πως παρά το πρόβλημα τραυματισμού του ο Μεσεριάκοφ θα καταφέρει να αγωνιστεί τελικά και για αυτό οφείλουμε να είμαστε προσεχτικοί".

Απο τον Απολλωνα θα λειψουν Τσουκ και Πεττας,που αντιμετωπιζουν προβληματα
τραυματισμων..

bball.gif bball.gif

Θελω να πιστευω οτι δεν θα "αυτοκτονησουμε"...σε αυτο το παιχνιδι...
Κατι που πρεπει να προσεξουμε ειναι οτι εχουμε μαζεψει 4 παρατηρησεις ολη την
χρονια..και μας λειπει 1 για να φαμε τιμωρια μιας αγωνιστικης.
Οποτε ας πεσει κανα μπινελικι biggrin.gif,απο αυτους που θα πανε στο γηπεδο να την φαμε
τωρα την τιμωρια,μην παθουμε καμια πλακα στα πλευ-οφ!! rolleyes.gif
emperor
Πιστεύω ότι στην στροφή που είναι το πρωτάθλημα δεν θα κάνουμε το λάθος να χάσουμε γιατί την επόμενη παίζουμε εκτός με ολυμπιακό.Δεν ξέρω πόσο θα επιρεάσει την ομάδα η διακοπή ,πάντως αν παίξουμε έστω υποφερτά το καθαρίζουμε το ματσάκι
chinaski
Σταρτ offtopic.gif

Η Μακαμπι ξαναζητησε να παιξουμε φιλικο παιχνιδι φετος (φαινετε το εχουν για γουρι tongue.gif ) πριν λιγο καιρο.Διαβασατε τιποτα σχετικο εαν τελικα πραγματοποιηθει?

εντ offtopic.gif
dizzy_fingers
Ακυρώθηκε νομίζω λόγω των αλλαγών στις ημερομηνίες του πρωταθλήματος της Α1.

Μην ανυσηχείτε, θα τους κερδίσουμε εμείς tongue.gif.
Warrior
Nαι οντως δεν θα πραγματοποιηθει,παιζουμε με τον Ολυμπιακο την Μ.Τεταρτη..

bball.gif Στον σημερινο αγωνα νικησαμε ευκολα με 89-64...

Πηραμε και παρατηρηση..οποτε με Ηρακλη θα ειναι κεκλεισμενων των θυρων.
Τωρα ο Ολυμπιακος,οπου με νικη σφραγιζουμε την 3η θεση.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 45-25, 62-46, 89-64
ΑΡΗΣ (Μπάρτον): Κόλινς 13, Καστλ 6, Κυρίτσης 7, Τζόνσον 8, Χαριτόπουλος 3, Ασημακόπουλος, Ορφανός, Πάντιους 18, Καραποστόλου 6, Στακ 14, Σχορτσιανίτης 14
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Ρούσο): Μπάρλος 5, Αργυρόπουλος 11, Κουμπουράς, Γεωργαλής 8, Λιαδέλης 10, Τσάκιτς 2, Ντέιβις 11, Χαρίσης 2, Μόρις 15




bball.gif Συνεντευξη Τυπου

Μπαρτον:"Καλά είμαστε αλλά πιστεύω ότι βελτιωνόμαστε καθημερινά. Έχουμε περιθώρια βελτίωσης και αυτός είναι ο στόχος....Πιστεύω ότι το πρώτο ημίχρονο και η απόδοσή μας σε αυτό το διάστημα ήταν η καλύτερη σε όλη την αγωνιστική περίοδο. Τρέξαμε, πιέσαμε, σκοράραμε ήμασταν πολύ καλοί".

Ρουσο:"Με τέτοιες εμφανίσεις δεν αξίζουμε να παίξουμε στα πλέϊ οφ. Συνεχίζουμε την προσπάθεια, συγχαρητήρια στον Άρη".

bball.gif bball.gif
weirdo1977
στο pale ακούγεται όλο k περισσότερο η λέξη Πρωτάθλημα smile.gif ανυπομονώ να κατεβω στο ΟΑΚΑ στον πέμπτο τελικό
dizzy_fingers
19.gif

Κι εγώ το ίδιο! 19.gif
chinaski
Πρωταθλημα ειναι μεγαλη κουβεντα. Η ομαδα διχνει να παταει γερα στα ποδια της και το φορμαρισμα εγινε την καταλληλη στιγμη(σε αντιθεση με περσυ). Εχουμε σταματισει τα παδικα λαθοι και επιτελους παιζουμε μπασκετ απο την πρωτη περιοδο και οχι οταν βρεθουμε με -15 στο κεφαλι. Επιπροσθετος παιζουμε σωστα και στην περιφερεια αλλα και στην ρακετα, οπου φαινετε επιτελους οτι και ο Σχορτσιανιτης μπορει να προσφερει. Πιστευο οτι το ΜΠΑΜ ερχετε.....για μια ομαδα που περασε πολλα.Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους και κυριος στους φιλαθλους.

(Δεν θα απογοιτευτο εαν δεν φτασουμε στον τελικο...)
LEFTERIS733
Καλα ρε πλακα κανετε;τι πινετε; icon_drunk.gif

Και αντε και περασατε στον τελικο.Τι σας κανει να πιστευετε οτι θα υπαρξει 5ος τελικος;3-0 και να πειτε και ευχαριστω αν χανετε με λιγοτερους απο 20 ποντους... 19.gif
dizzy_fingers
Κράτα μία πισινή κι εσύ.... 17.gif
LEFTERIS733
Παντα.Και υπολογιζω καθε αντιπαλο.Αλλα βλεπω οτι ορισμενοι κανουν μεγαλα ονειρα,δυσαναλογα με την αξια της ομαδας τους.Αν δηλαδη κανουν ονειρα για πρωταθλημα στον αρη στο μαρουσι τι πρεπει να κανουν;αν βγει το μαρουσι δευτερο και ο αρης τριτος πιστευουν οτι θα περασουν; icon_drunk.gif
weirdo1977
LEFTERIS733 έχει δημιουργηθεί μια κόντρα μετά τον τελικό του κυπέλλου θυμάσαι ? ζητάμε εκδίκηση, k το είχαμε πει άμεσος μετά τον τελικό, πες στον πρόεδρο σου πως δεν είναι k το σοφότερο να δημιουργείς εχθρούς.

κάτι ακόμη για τον chinaski, ο κόσμος φέτος του ARI ήμασταν απαράδεκτοι, δε στηρίξαμε καθόλου την ομάδα, ακόμη k χθες μετά από ένα 5-0 νίκες το γήπεδο ήταν μισοάδειο, επίσης νομίζω πρέπει να ζητήσουμε ένα μεγάλο συγγνώμη απ τον προπονητή της ομάδας, όσο περίεργος k ξεροκέφαλος k να είναι, απόδειξε πως ξέρει μπάσκετ.
Warrior
QUOTE (LEFTERIS733 @ Apr 17 2005, 12:45 AM)
Καλα ρε πλακα κανετε;τι πινετε; icon_drunk.gif

Και αντε και περασατε στον τελικο.Τι σας κανει να πιστευετε οτι θα υπαρξει 5ος τελικος;3-0 και να πειτε και ευχαριστω αν χανετε με λιγοτερους απο 20 ποντους... 19.gif

Ρε Λευτερη,τα ιδια για 20αρες λεγατε και πριν τον αγωνα στο ΟΑΚΑ για το πρωταθλημα
και πριν τον τελικο του κυπελλου...

Εγω δεν λεω οτι θα παρουμε πρωταθλημα,ομως στον τελικο γινεται να παμε αν
παρουμε την 3η θεση στην κανονικη περιοδο...
Δεν ειναι και τοσο απιθανο να σπασουμε μια φορα την εδρα του Αμαρουσιου σε 3
αγωνες,γιατι φετος η σειρα των ημιτελικων ειναι στις 3 νικες...

Ας παμε τελικο μετα απο 13 χρονια και ας το χασουμε...Εισαι γελασμενος ομως αν
περιμενεις..αν ερθουμε στον τελικο...να μας βγαλεις με 3-0 και με 20αρες στο κεφαλι..


Weirdo εχεις δικιο...για πρωτη φορα μετα απο πολλα χρονια..ειμαστε απαραδεκτοι
ως σταση απεναντι στην ομαδα.
Ελεος δηλαδη,δεν την εχουμε στηριξει σχεδον καθολου την ομαδα,την εχουμε στησει
απο την αρχη της χρονιας στον τοιχο(γιατι καποιες επιλογες οντως μπορουσανε να
ηταν καλυτερες το καλοκαιρι και ισως να χασαμε μεγαλη ευκαιρια φετος..) και την
χτυπαμε!

Μας τελειωσε ξαφνικα η υπομονη...επειδη στο τελος του 3ετη προγραμματισμου
περιμεναμε να παρουμε πρωταθλημα...
Και λεω...παμε καλα???

Ισως να ειναι καλυτερα ετσι,και δεν νομιζω οτι πρεπει να φορτωσουμε με αγχος τους
παικτες για εναν στοχο που πιθανοτατα ειναι πανω απο τις δυναμεις μας.

Εγω απλα θελω η ομαδα να ξαναπαιξει σε τελικους!Θα ειναι τεραστια επιτυχια ειδικα
κατω απο τις συγκεκριμενες συνθηκες..
Και βλεπουμε εκει ποσο θα χασουμε...

Απλα μην αρχιζουμε να μιλαμε για τρενα και πρωταθληματα..αυτος ειναι ο μεγαλυτερος
εχθρος μας!!

Παντως εγω στα πλευ-οφ περισσοτερο φοβαμαι την ΑΕΚ αν βγει 6η,ειναι και στις
2νικες η πρωτη φαση..εχω και την ασχημη εμπειρια απο περυσι...

Οσον αφορα τον Μπαρτον...θα κανω και εγω την κωλοτουμπα μου. biggrin.gif

Το προβλημα που εχω ειναι οσον αφορα την διαχειριση του υλικου κατα την διαρκεια
καποιων αγωνων..πρεπει να του αναγνωρισουμε καποια πραγματα ομως.. wink.gif
Ειναι η πρωτη χρονια,μετα απο πολλα χρονια..., που η ομαδα εχει χτυπησει ΟΛΑ τα
ματς εκτος Θεσσαλονικης(εκτος απο το ματς κοντρα στην ΑΕΚ,πολυ αρχικα ομως..).

Θα κριθει στα πλευ-οφ...
Παντως απο τωρα λεω οτι αν ειναι να φυγει...θα πρεπει να ερθει καποιο μεγαλο ονομα..

Αυτα.
chinaski
Δεν υπαρχει λογος βιασυνης. Για εμενα δεν θα ειναι αποτυχια να μην παμε τελικο. Αποτυχια θα ειναι να κανουμε πισωγυρισματα σε διοικητικο επιπεδο. 12 χρονια τωρα ο μοναδικος "συνεπης" απενατι στον Αρη ηταν ο κοσμος του. Δοιικητικα το χαος, το μονο που καταφερναμε ηταν περιστασιακα ξεσπασματα (στην Ευρωπη) και καποιες χρονιες να ειμαστε αηττητοι στο Αλεξανδρειο απο τις μεγαλες ομαδες.Ο κοσμος και η βαρια φανελα κρατουσαν τον Αρη. Δεν νομιζω οτι ο προεδρος αυτη τη στιγμη ειναι ανεπαρκης οπως εχει υποθει. Απλα ωριμαζει και αυτος οπως ωριμαζει σιγα σιγα και αυτο το εγχειρημα του να βρεθει ο Αρης ξανα στην κορυφη, οπως οριμαζει και η ομαδα του να μπορει να ανταπεξελθει. Τα παιδια διχνουν οτι εχουν παθος και αυτο μου αρεσει. Οσο για τον Μπαρτον, ας σκεφτουμε οτι ειναι η πρωτη ουσιαστικα χρονια που εχτισε την ομαδα με τους παικτες που αυτος ηθελε, ας περιμενουμε να τελιοσει η χρονια και μετα να τον κρινουμε με καθαροτερο μιαλο.
emperor
Λευτέρη αν ο τύχη και η ικανότητα μας μας φέρει στον τελικό τους αγώνες στην Θεσσαλονίκη δεν τους παόρνεται με τίποτα.Θα ξαναθυμηθούμε εποχές 97 που ενώ είχες Σκοτ και Ράτζα σε πήρα χαλαρά και στα δύο ματς με Χρυσανθακόπουλο και Σιούτη. Και στους τελικούς δεν θα περάσουν οι μαγκιές του Θανάση και του Ομπράντοβιτς στους διαιτητές.Τουλάχιστον στο ΠΑΛΕ θα χάσατε από το αεροδρόμιο.Και όταν φτάσουμε στο 5 παιχνίδι τότε θα δεις μια εκδρομάρα που έχει να κάνει ο κόσμος του ΆΡΗ από το 1985 στο ΣΕΦ στον τελικό κυπέλου με εσάς .Πάνω από 5000 ΑΡΕΙΑΝΑ

Αν και όλα αυτά είναι πρόωρα και προέχει το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό peace.gif
harris
Μακαρι η Αρειαναρα να παιξει με τον ΠΑΟ και να παριε το πρωταθλημα ,αν και ειναι παρα πολυ δυσκολο ,μπας και ξαναδουμε μια δυνατη Θες/νικη και μηπως σπασει και αυτος ο αλαζονικος τσαμπουκας των παναθηναϊκών...που πιστευουν οτι ολοι ειναι για την που..σα.Ισα-ισα που ετσι θα ανεβει το μπασκετ και θα αναθερμανθει το ενδιαφερον του κοσμου....
Warrior
QUOTE (emperor @ Apr 17 2005, 08:41 PM)
Θα ξαναθυμηθούμε εποχές 97 που ενώ είχες Σκοτ και Ράτζα  σε πήρα χαλαρά και στα δύο ματς με Χρυσανθακόπουλο και Σιούτη.

Ετσι για να μην ξεχνιομαστε... 19.gif

Το '98 στον ημιτελικο του κυπελλου... rolleyes.gif
Με 6 απληρωτους παικτες βρε παιδια(και ο ενας επαιζε με ενα ποδι..) και 20αρα?? ohmy.gif

24.gif

Τελοσπαντων με εσας θα ασχοληθουμε αργοτερα..Εχουμε σοβαροτερα προβληματα
τωρα...
Air Kef
Ο ΠΑΟ στην Ελλάδα δεν έχει αντίπαλο φέτος.Τα παιχνίδια που πραγαμτικά έπρεπε να κερδίσει,τα κερδισε.30 στον Ολυμπιακό,20 μέσα στο Γαλάτσι και νίκες σε Πυλαία,Αλεξάνδρειο δεν έχουν κάνει πολλοί φέτος.

Ήμουν στο Αλεξάνδρειο το Σάββατο και μου έκανε εντύπωση και ο διαστημικός Άρης,αλλα και ο κόσμος που ζητούσε τόσο επίμονα το πρωτάθλημα..
Δεν θα με χαλούσε πάντως να το πάρει ο Άρης.
miltos
Κατά τη γνώμη μου η σειρά των τελικών είναι ΠΑΟ-Μαρούσι. Τουλάχιστο αυτό δείχνει το φετινό πρωτάθλημα. Έτσι όπως είναι όμως φέτος οι ομάδες δε βλέπω κανένα εύκολο ζευγάρι από τον πρώτο κιόλας γύρο. Ο ΠΑΟΚ, ο Μακεδονικός και πιο πολύ ο ΑΡΗΣ νομίζω πως θα το παλέψουνε γερά. Απλά νομίζω πως ο ΠΑΟ και το Μαρούσι δύσκολα ή εύκολα έχουν τους παίχτες για να καθαρίσουν κάθε σειρά.
weirdo1977
k γω έχω τους παίχτες μίλτος για να καθαρίσω οποιαδήποτε ομάδα smile.gif ειδικά όταν γυρίσει υγιής k ο giaxor smile.gif
aris3
Βαζελακια μην εισται πολυ σιγουροι αμα η ομαδα σας πετυχει στα play off ουτε ο βασιλακοπουλος δεν σας (ξανα)σωζει τωρα shot.gif
LEFTERIS733
Δεν συνεχιζω την κοντρα γιατι η ομαδα μου θα κανει αυτο που κανει τοσα χρονια.Να παρει δηλαδη ανετα το πρωταθλημα απο εναν αξιο αντιπαλο το ΜΑΡΟΥΣΙ.

Μονο που θα περιμενα περισσοτερο σεβασμο σε μια ομαδα που σε 15 μερες θα διεκδικησει την προκριση στον τελικο απο την καλυτερη ομαδα της ευρωπης την μακαμπι τελ αβιβ.Απο μια ομαδα που καταφερε να προκριθει στο 7ο final four τα τελευταια χρονια 11 χρονια.Οχι να το παιζουν και ομαδαρες αυτοι που αποκλειστηκαν απο τη λιετουβος...Αληθεια εκει στον αρη θυμαστε τι ειναι το final four της euroleague; 19.gif
LEFTERIS733
Για να μην παρεξηγηθουμε:το προηγουμενο ποστ,και οποιοδηποτε δικο μου ποστ,εχει παντα την διαθεση της πλακας,του χαβαλε και του πειραγματος.Αν καποιος δεν μπορει να δει ετσι τα πραγματα ας μην μου απαντησει. wink.gif
Warrior
QUOTE (LEFTERIS733 @ Apr 19 2005, 02:19 PM)
Να παρει δηλαδη ανετα το πρωταθλημα απο εναν αξιο αντιπαλο το ΜΑΡΟΥΣΙ.

Kαλομαθατε μου φαινεται..
24.gif

Σας σεβομαστε Λευτερη..απλα δεν σας φοβομαστε wink.gif

Παιζουμε παντα για την νικη με οποιον και να παιζουμε.
Καθε διοργανωση που συμμετεχουμε,αποτελει και στοχο.Αυτο συνεβαινε ακομα και
οταν ειχαμε πιασει πατο.Εκπτωσεις δεν κανουμε..
Αυτο απλα..

Εσεις ομως μας σεβεστε καθολου..?? huh.gif 39.gif

Αλλα ναι ρε παιδια ας το αφησουμε για τωρα..(αφηστε τους να κοιμουνται τον υπνο
του δικαιου 19.gif tongue.gif )

Καλως τον αδερφο... icon_wave.gif
Mην τους λες παναθηναϊκούςΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!! ohmy.gif blink.gif
tongue.gif

Για να μην θερμαινονται γενικα στις συζητησεις πολυ τα πνευματα,εχει συμφωνηθει.. wink.gif
emperor
Kαλωσήρθες και από μένα aris3 .


Δεν πειράζει Warrior ας μην μας σέβονται μπορεί να το πληρώσουν αυτό κάποια στιγμή wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.