Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΞΕΦΤΙΛΑ...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
ashton
Σε Χαραγκιώνη το Κέντρο Γαλατσίου

Υπεγράφη χθες η σύμβαση παραχώρησης των ολυμπιακών εγκαταστάσεων Γαλατσίου στην κοινοπραξία των εταιρειών Ακροπόλ Χαραγκιώνης - Sonae Sierra. Το κλειστό Γαλατσίου θα μετατραπεί σε εμπορικό και ψυχαγωγικό κέντρο. Η ανάδοχος κοινοπραξία θα καταβάλει συνολικά, σε περίοδο 40 ετών, το ποσό των 154 εκατ. ευρώ (σε σημερινές τιμές) σε μισθώματα, θα επενδύσει 78 εκατ. ευρώ για τη δημιουργία του εμπορικού κέντρου, ενώ κάθε χρόνο θα αποδίδει στον Δήμο Γαλατσίου ειδικό φόρο της τάξης των 3 εκατ. ευρώ. Το ελληνικό Δημόσιο απαλλάσσεται και από ετήσια έξοδα της συντήρησης ύψους 2,7 εκατ. ευρώ.


Από Ελευθεροτυπία σήμερα.
Warrior
ohmy.gif

Aυτο ειναι που λενε...αξιοποιηση των Ολυμπιακων εγκαταστασεων! 68.gif 68.gif
dizzy_fingers
Πως ακριβώς θα κάνουν εμπορικό κέντρο, ένα κλειστό γυμναστήριο??? 7.gif
Warrior
QUOTE(dizzy_fingers @ May 24 2006, 06:33 PM)
Πως ακριβώς θα κάνουν εμπορικό κέντρο, ένα κλειστό γυμναστήριο??? 7.gif
*


Μαλλον γκρεμιζοντας το.... shot.gif shot.gif
Air Kef
Τα λεφτά της ενδεχόμενης ανακατασκευής τα βάζει ο Χαραγκιώνης ή το δημόσιο;

Δεν το βλέπω και τόσο κακό.Αν δεν εχει ζήτηση τι να το κάνουν;
ashton
Αγαπητέ Air Kef, μιλάμε ίσως για το μοναδικό γηπεδικό συγκρότημα που χρησιμοποιήθηκε για αγωνιστικούς λόγους την τελευταία μεταολυμπιακή διετία...
qspock
Τι λενε ρε αυτοι, πλακα μας κανουν τωρα??? Αλλου δε βρηκαν να χτισουν εμπορικα κεντρα, πρεπει να γκρεμιζουν τετοιο στολιδι?

ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μην πατησει εκει μπασκετοφιλος ουτε για ψωνια ουτε για να το δει. Που να φαληρισει ο ιδιοκτητης του! 68.gif
hagi
Δηλαδή ένα ακόμη ωραίο γήπεδο είχαμε και αυτό θέλουν να το χαλάσουν... 68.gif

Φαντάσου να μην πήγαινε καλά το μπάσκετ στην Ελλάδα γενικότερα...Μπορεί να παίζανε και σε ανοιχτά!!! tongue.gif tongue.gif
Alexmei
Ξεφτιλιστίκανε πάλι....... γιατί 40 χρόνια ρε;
Air Kef
Αν οι ΑΕΚτζήδες δεν είχαν κάλο στο κεφάλι(χωρίς παρεξήγηση) και αντί για αποχή από το γήπεδο πήγαιναν έστω για να βρίσουν τον Φιλίππου,η ΑΕΚ δεν θα έφευγε και πιθανότητα το κλειστό δεν θα γινόταν εμπορικό κέντρο.

Όχι ότι φταιν οι ΑΕΚτζήδες βέβαια.

Αshton,ξαναρωτάω.Αν δεν έχει ζήτηση τι να το κάνουν;


Το πρόβλημα είναι γενικό.

Ο Πανιώνιος πήγε στο Ελληνικό αλλά το έχει μετανιώσει.Δεν πάει ο κόσμος και δεν μπορεί να κρύβει απο την εφορία θεατές.Π.χ. γέμιζε πέρσι η Ν.Σμύρνη και δήλωνε 400 άτομα.. 68.gif
Η ΑΕΚ πήγε στο Γαλάτσι και το μετάνιωσε 100%.
Ο ΠΑΟ πήγε στο ΟΑΚΑ(ανακαινησμένο) και ανυπομονεί να την κάνει για το δικό του.

Είναι πρώτη φορά που το λέω,αλλά κάποιοι τα σκατωσαν.
Ας πούμε δεν μπορουσαν να κάνουν κάτι ανάλογο που έγινε με το Καραϊσκάκη;

Δεν μπορούσαν να φτιάξουν τα γήπεδα που ζητούν ΠΑΟ-ΑΕΚ για Ολυμπιακή χρήση αντί για τόσα γήπεδα που τελικά δεν έχουν οφελήσει κανέναν σύλλογο,πλην του ΟΣΦΠ που(με λεφτά του Σωκράτη βέβαια) κληρονόμησε το ΚαραΙσκάκη και το ανακαινησμενο ΣΕΦ που ήδη είχε συνδεθεί με το όνομά του;;
morfi
QUOTE(Air Kef @ May 26 2006, 01:27 AM)
Η ΑΕΚ πήγε στο Γαλάτσι και το μετάνιωσε 100%.
*

Τωρα θα ελεγα κατι που μου ηρθε αλλα μπορει να αρπαχτει παλι ο ashton... tongue.gif

QUOTE(Air Kef @ May 26 2006, 01:27 AM)
Ο Πανιώνιος πήγε στο Ελληνικό αλλά το έχει μετανιώσει.Δεν πάει ο κόσμος και δεν μπορεί να κρύβει απο την εφορία θεατές.Π.χ. γέμιζε πέρσι η Ν.Σμύρνη και δήλωνε 400 άτομα.. 68.gif
*

Ο πανιωνιος δεν εχει κοσμο...

QUOTE(Air Kef @ May 26 2006, 01:27 AM)
Είναι πρώτη φορά που το λέω,αλλά κάποιοι τα σκατωσαν.
Ας πούμε δεν μπορουσαν να κάνουν κάτι ανάλογο που έγινε με το Καραϊσκάκη;
*

Οταν αρχισουν να μαζευουν κοσμο ισως να το σκεφτουνε...

QUOTE(Air Kef @ May 26 2006, 01:27 AM)
Δεν μπορούσαν να φτιάξουν τα γήπεδα που ζητούν ΠΑΟ-ΑΕΚ για Ολυμπιακή χρήση αντί για τόσα γήπεδα που τελικά δεν έχουν οφελήσει κανέναν σύλλογο,πλην του ΟΣΦΠ που(με λεφτά του Σωκράτη βέβαια) κληρονόμησε το ΚαραΙσκάκη και το ανακαινησμενο ΣΕΦ που ήδη είχε συνδεθεί με το όνομά του;;
*

Ετσι μπραβο... γραψ'το με κεφαλαια γραμματα.ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ ΒΕΒΑΙΑ.Οχι οπως καποιοι αλλοι... 68.gif



Αυτα που συμβαινουν στην ελλαδα ειναι ντροπη.Και δεν μιλαω μονο για τον αθλητισμο... Αλλωστε τι να περιμενεις να φτιαξει και εκει οταν παντου ειμαστε μπ@%$%#λο.Πουλησαμε μουρη στους ξενους και τωρα τα δυαλαμε ετσι απλα σαν να μην υπηρχαν ποτε?Να πανε ολοι στο διαολο για να μην πω τιποτα χειροτερο...
Dromeas7
Δεν είπε κανείς ότι ο Socrates είναι Άγιος.Επιχειρηματίας είναι ο άνθρωπος και θέλει να πετυχαίνει με ότι ασχολείται αλλά είναι ο μοναδικός ( μαζί με τους Γιαννακοπουλους) που χώνει ΧΡΗΜΑ.

Για να πετύχεις στον σύγχρονο αθλητισμό θέλει να ΤΑ ΧΩΣΕΙΣ!!!!!ΘΕΛΕΙ ΜΟΥΡΜΟΥΡΗΤΟ, ΘΕΛΕΙ ΧΡΗΜΑΑΑΑΑ!!!

έΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΌΝΟΥ ΕΊΜΑΙ ΠΟΛΎ ΑΠΑΙΣΙΌΔΟΞΟς ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΌ ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ.Με ΑΕΚ-ΠΑνιώνιο-ΠΑΟΚ υπο διάλυση.Ηρακλή στην Α2 και ΑΙγάλεω στην Α1 68.gif .Με τις ομάδες της Λάρισας μπερδεμένες.Με ΜΑκεδονικό τελειωμένο.

Δυστυχώς αυτό που κάπως ξεκίνησε να γίνεται φέτος μαλλον του χρόνου θα σβήσει...

Προβλέπω άδεια και μικρά γήπεδα,χαμηλό θέαμα, κακούς ξένους, και μονοπώλιο των 2 μεγάλων. 68.gif
Air Kef
Ας μην πάει εκεί η συζήτηση καλύτερα,υπάρχει τόπικ ήδη με αυτό το θέμα.

QUOTE
Ο πανιωνιος δεν εχει κοσμο...


Το κλειστό της Αρτάκι το γέμιζε (όχι μόνο)πέρσι αλλά φέτος στο Ελληνικό πήγαιναν 200 άτομα.
hellenic
Xtisan prin 3 xronia to kleisto sto Galatsi kai tora theloyn ta to graimisoyn?Sosta to katalaba?Diladaxosan tosa lefta gia na to xtisoyn kai tora den toys niazei?
dizzy_fingers
QUOTE(ashton)
Το ελληνικό Δημόσιο απαλλάσσεται και από ετήσια έξοδα της συντήρησης ύψους 2,7 εκατ. ευρώ.

Αυτό είναι ίσως το μόνο θετικό σε αυτήν την ιστορία.

Θέλω να μάθω, αν σκοπεύουν να το γκρεμίσουν το κλειστό, ή να το μετατρέψουν με κάποιον τρόπο, σε εμπορικό-ψυχαγωγικό κέντρο.

Δε νομίζω, πάντως, να λείψει ιδιαίτερα και στους φίλους της ΑΕΚ (ούτε στους μπασκετόφιλους, θα έλεγα, αφού είναι πολύ ψυχρό για γήπεδο μπάσκετ, με τις εξέδρες να απέχουν...χιλιόμετρα από τον αγωνιστικό χώρο).
Σιγά το συναισθηματικό δέσιμο που απέκτησαν αυτά τα χρόνια.

Ο λόγος που ενοχλούμαι, είναι ότι ένα έργο το οποίο χτίστηκε με τα λεφτάκια του λαού, θα γκρεμιστεί με το έτσι θέλω για να γίνει τόπος εκμετάλλευσης και εισροής χρημάτων στην τσέπη ενός ιδιώτη.

Εδώ, λοιπόν, μπαίνει το ερώτημα που έθεσα παραπάνω.
Θα γκρεμιστεί το κλειστό και θα χτιστεί από το μηδέν το εμπορικό κέντρο?
Η θα γλυτώσει ο Χαραγκιώνης (αλήθεια, ποιός είναι αυτός?πρώτη φορά το ακούω αυτό το όνομα....) τα έξοδα ανέγερσης, απλά μετατρέποντας τις υπάρχουσες εγκαταστάσεις με τρόπο που να τον βολεύει?

Αυτή είναι η αξιοποίηση των ολυμπιακών έργων που μας έλεγε η κυβέρνηση, πως θα δώσει νέα πνοή στην οικονομία αυτής της χώρας?

Αν δηλαδή, εγώ αύριο θελήσω να φτιάξω ένα νέο "Αθηνών Αρένα", θα μου δώσουν το κλειστό του Ελληνικού?
Γιατί όχι? Αφού το Γαλάτσι το πήρε ο Χαραγκιώνης, να μην πάρω εγώ το πανέμορφο μεν, αχρησιμοποίητο δε (όσο πάταγαν οι φίλοι της ΑΕΚ, τόσο πάταγαν οι του Πανιωνίου) κλειστό των νοτίων προαστίων?




QUOTE(Air Kef)
Είναι πρώτη φορά που το λέω,αλλά κάποιοι τα σκατωσαν.
Ας πούμε δεν μπορουσαν να κάνουν κάτι ανάλογο που έγινε με το Καραϊσκάκη;

Δεν μπορούσαν να φτιάξουν τα γήπεδα που ζητούν ΠΑΟ-ΑΕΚ για Ολυμπιακή χρήση αντί για τόσα γήπεδα που τελικά δεν έχουν οφελήσει κανέναν σύλλογο,πλην του ΟΣΦΠ που(με λεφτά του Σωκράτη βέβαια) κληρονόμησε το ΚαραΙσκάκη και το ανακαινησμενο ΣΕΦ που ήδη είχε συνδεθεί με το όνομά του;;

Πρώτα απ'όλα, το Καραϊσκάκη το βγάζουμε απ'έξω.
Άλλη περίπτωση το ποδόσφαιρο, όπου τα γήπεδα ανακαινίζονται πιο "εύκολα" και ριζικά και όπου τα έσοδα για την απόσβεση της επένδυσης είναι μεγαλύτερα (σινεμά, εμπορικά κέντρα, συναυλίες κλπ) και άλλη περίπτωση το μπάσκετ, όπου κακά τα ψέμματα, ο κόσμος έχει μάθει να πατάει μόνο σε ημιτελικά ευρωλίγκας και τελικούς Α1.
Η περίπτωση Καραϊσκάκη θα ήταν πολύ καλή, αλλά εδώ βλέπεις πως δεν εφαρμόζεται στο ποδόσφαιρο από άλλες ομάδες...θα εφαρμοστεί στο μπάσκετ? Μακάρι λέω πάλι, αλλά ας είμαστε ρεαλιστές. Πρώτα πρέπει να φτιάξουν άλλα πράγματα και μετά τα γήπεδα (που στο κάτω κάτω, μια χαρά είναι τα περισσότερα, έτσι δεν είναι? huh.gif ).

Οπότε, μένουμε με το ΣΕΦ.
Τί ακριβώς έκανε ο Κόκκαλης που πρέπει να κάνουν οι άλλες ομάδες?
Απλά ζητάω διευκρινίσεις, γιατί αδυνατώ να καταλάβω πως θα έσωζε καταστάσεις σαν αυτές:
QUOTE(Air Kef)
Ο Πανιώνιος πήγε στο Ελληνικό αλλά το έχει μετανιώσει.Δεν πάει ο κόσμος και δεν μπορεί να κρύβει απο την εφορία θεατές.Π.χ. γέμιζε πέρσι η Ν.Σμύρνη και δήλωνε 400 άτομα..
Η ΑΕΚ πήγε στο Γαλάτσι και το μετάνιωσε 100%.
Ο ΠΑΟ πήγε στο ΟΑΚΑ(ανακαινησμένο) και ανυπομονεί να την κάνει για το δικό του.
Air Kef
QUOTE(dizzy_fingers @ May 27 2006, 01:35 AM)
Πρώτα απ'όλα, το Καραϊσκάκη το βγάζουμε απ'έξω.
Άλλη περίπτωση το ποδόσφαιρο, όπου τα γήπεδα ανακαινίζονται πιο "εύκολα" και ριζικά και όπου τα έσοδα για την απόσβεση της επένδυσης είναι μεγαλύτερα (σινεμά, εμπορικά κέντρα, συναυλίες κλπ) και άλλη περίπτωση το μπάσκετ, όπου κακά τα ψέμματα, ο κόσμος έχει μάθει να πατάει μόνο σε ημιτελικά ευρωλίγκας και τελικούς Α1.
Η περίπτωση Καραϊσκάκη θα ήταν πολύ καλή, αλλά εδώ βλέπεις πως δεν εφαρμόζεται στο ποδόσφαιρο από άλλες ομάδες...θα εφαρμοστεί στο μπάσκετ? Μακάρι λέω πάλι, αλλά ας είμαστε ρεαλιστές. Πρώτα πρέπει να φτιάξουν άλλα πράγματα και μετά τα γήπεδα (που στο κάτω κάτω, μια χαρά είναι τα περισσότερα, έτσι δεν είναι? huh.gif ).

Οπότε, μένουμε με το ΣΕΦ.
Τί ακριβώς έκανε ο Κόκκαλης που πρέπει να κάνουν οι άλλες ομάδες?
Απλά ζητάω διευκρινίσεις, γιατί αδυνατώ να καταλάβω πως θα έσωζε καταστάσεις σαν αυτές:



Το Καραισκάκη είναι ένα νέο γήπεδο το οποίο χτήστηκε για Ολυμπιακή χρήση και μετέπειτα για χρήση από τον Ολυμπιακό.

ΑΕΚ και ΠΑΟ σχεδιάζουν να φτιαξουν όχι μόνο γήπεδο ποδοσφαίρου αλλά και γήπεδα μπάσκετ στους ίδιους χώρους με το ποδόσφαιρο.

Γιατί αντί για Γαλάτσι,Ελληνικό κτλ δεν έκανα γήπεδα σε ΠΑΟ-ΑΕΚ και να μην τρέχουνε τώρα για νέα γήπεδα;Αυτός είναι ο λόγος που αναφέρομαι στο Καραισκάκη.
dizzy_fingers
Πολλά παίξανε πριν τους ΟΑ...
Μη νομίζεις πως δεν το κυνήγησαν.
Εγώ ακόμα θυμάμαι μακέτες της ΑΕΚ για το νέο αθλητικό κέντρο στη Ν.Φιλαδέλφεια που θα έμπαινε στον φάκελλο με τα έργα των Αγώνων και αντίστοιχα το "νέο Χάιμπουρι" με το κλειστό γήπεδο μπάσκετ κάτω από του ποδοσφαίρου (blink.gif) στη Λ.Αλεξάνδρας...

Αυτά τα γήπεδα υποτίθεται ότι θα χτίζονταν με τον ίδιο τρόπο με το Καραϊσκάκη με την ίδια χρήση μετά τους Αγώνες κλπ κλπ...

Αλλά για πολλούς και διάφορους λόγους τους οποίους δε χρειάζεται να αναφέρουμε εδώ (θα ανοίξει μία πολύ μεγάλη, και χωρίς κατάληξη, συζήτηση), τα σχέδια των ΠΑΟ-ΑΕΚ δεν προχώρησαν.
Air Kef
Γιατι πιστεύεις ότι δεν ξεκίνησαν;

Για παρασκηνιακούς λόγους,για χρηματικούς η απλά ήταν ανέφικτα αυτά που ζητούσαν ΠΑΟ-ΑΕΚ;
dizzy_fingers
Αν σου πω, ότι 3-4 χρόνια μετά, ακόμη δεν τα έχω ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου? biggrin.gif

Είναι η ίδια ιστορία που συμβαίνει ακόμη και σήμερα με ΠΑΟ-ΑΕΚ.
Ζητάνε οικόπεδα, θεωρούν ότι είναι δικά τους, δίνουν αντιπαροχή, κάνουν συσκέψεις, ανακοινώνουν μακέτες και χρονοδιάγραμμα, ψάχνουν χρηματοδότες, δε βρίσκουν χρηματοδότες, ζητάνε ημιχρηματοδότηση, ζητάνε επιχορηγήσεις, θέλουν τσάμπα γήπεδο, θέλουν χτίσιμο από την αρχή, θέλουν ανακατασκευή, κάνουν συσκέψεις, ανακοινώνουν μακέτες και χρονοδιάγραμμα, κολλάνε στους κατοίκους του δήμου, κολλάνε στα μαγαζιά της περιοχής, κολλάνε στην Μητρόπολη, κάνουν συσκέψεις, ανακοινώνουν μακέτες και χρονοδιάγραμμα....όλος αυτός ο αχταρμάς που πραγματικά δεν ξέρω αν θα καταλήξει ποτέ κάπου.
Εγώ αυτό που καταλαβαίνω από όλα αυτά τα ράβε-ξήλωνε (μόνο "ξήλωνε" δηλαδή, αφού καθόλου "ράβε" δεν είδαμε) είναι ότι θέλουν σχεδόν τσάμπα γήπεδο με ευνοϊκές συνθήκες να το έχουν για πάντα στο όνομά τους, οι ομάδες.

Από τη μία, όλο αυτό το θέατρο του παραλόγου φαντάζει κουραστικό (και είναι) και δείχνει να μην καταλήγει πουθενά.

Από την άλλη, όμως, από τη στιγμή που το κράτος αποφάσισε να προσφέρει στον Ολυμπιακό την κατάλληλη βοήθεια για να κάνει το γήπεδό του (από τη στιγμή που το Καραϊσκάκη μπήκε στον φάκελλο ΟΑ, όλα ή τα περισσότερα έξοδα για την ανακατασκευή του, πήγαν αμέσως στο κράτος), μέσα σε αυτή τη λογική της αρπαχτής και του "περιμένω οικονομική βοηθεια από το κράτος", οι απαιτήσεις τους δείχνουν λογικές.

Δεν ξέρω πάντως...κάποτε παρακολουθούσα τις εξελίξεις, αλλά πλέον με έχει κουράσει αυτή η ιστορία.
Αν δε δω γήπεδο (ούτε καν μπουλντόζες), δεν πιστεύω τίποτα.
Air Kef
Τα έξοδα για το Καραισκάκη τα έκανε ο Κόκκαλης με δάνεια.

Όχι ο Ολυπιακός.Ο Κόκκαλης.Αν θέλει ο Σωκράτης τον πετάει έξω τον Ολυμπιακό.Κι αν πουλήσει τον Ολυμπιακό ο Σωκράτης θα πουλήσει και το Καραισκάκη!
dizzy_fingers
Χμ...κι εδώ είναι ένα σημείο όπου τα έχω ακόμη μπερδεμένα....και που αν ανοίξουμε τη συζήτηση, δε θα καταλήξουμε πουθενά.

Αν θυμάμαι καλά, ήταν αυτή η εταιρεία "Καραϊσκάκη ΑΕ" ή πως αλλιώς λέγεται, που είχε φτιάξει ο Κόκκαλης για να μην "μπλέξει" το όνομα του Ολυμπιακού στην ιστορία?

Και νομίζω, πως όσα και να ήταν τα λεφτά που έβαλε ο Κόκκαλης στο γήπεδο, το Καραϊσκάκη του "ανήκει" μέσω αυτής της εταιρείας, έτσι δεν είναι?
Air Kef
Αυτά έχω καταλάβει κι εγώ,κάπως έτσι τέλος πάντων.
Αν θέλει ο Κόκκαλης δηλαδή,πετάει τον ΟΣΦΠ έξω από το Καραισκάκη!
Papaloukas 4 ever
Παιδιά, όντως, το Καραϊσκάκη δεν ανήκει στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΌ, αλλά σε εταιρεία του Κόκκαλη (νομίζω την Καραϊσκάκη ΑΕ ή την Θρύλος ΑΕ). Και όντως αν ο Κόκκαλης θέλει να πετάξει τον Ολυμπιακό από το Καραϊσκάκη, μπορεί, άνετα. Πάντως, αυτός είναι και ο λόγος που, ενώ συζητά (αν συζητά) για την πώληση του Ολυμπιακού, κανένας δεν τον παίρνει: γιατί ο κάθε επενδυτής θέλει μαζί και τις υπόλοιπες χρήσεις του γηπέδου (που έχουν και το πολύ χρήμα), κάτι που ο Σώκρατες δεν παραχωρεί με τίποτα.
ashton
σωστά τα λέει ο από πάνω για τον Κόκκαλη και το Κοκκαλισκάκη.

Το Γαλάτσι τελικά δεν πάει για γκρέμισμα αλλά θα φτιαχθεί στις υπάρχουσες εγκαταστάσεις το εμπορικό κέντρο. Αν ευαρεστηθεί ο Χαραγκιώνης μπορεί να γίνουν και τίποτα αγώνες.
dizzy_fingers
QUOTE(Aston)
Το Γαλάτσι τελικά δεν πάει για γκρέμισμα αλλά θα φτιαχθεί στις υπάρχουσες εγκαταστάσεις το εμπορικό κέντρο. Αν ευαρεστηθεί ο Χαραγκιώνης μπορεί να γίνουν και τίποτα αγώνες.

Μάλιστα....όπως το υποψιαζόμουν. 68.gif


Who's next?
Elliniko σε τιμή ευκαιρίας!!!!
Air Kef
Εγώ θέλω να δω όχι αμεσα,αλλά όταν θα φτιαχτούν τα γήπεδα του ΠΑΟ και τις ΑΕΚ,τι θα κάνουν με το ΟΑΚΑ..
dizzy_fingers
Mall no2? biggrin.gif

Ε, εντάξει, αυτό δε θα το πουλήσουν...απλά θα το αφήσουν στη μοίρα του. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.