Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
Magnus92
Μη μιλατε για μενα πισω απο την πλατη μου παρακαλω
greeneyes13
αν κάποιος έχει να προτείνει υπερ λουξ ξενοδοχείο στην βαρκελώνη ιδανικό για ταξίδι του μέλιτος θα το εκτιμούσα
ευχαριστώ
frenchman7
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 4 2013, 14:07 ) *
αν κάποιος έχει να προτείνει υπερ λουξ ξενοδοχείο στην βαρκελώνη ιδανικό για ταξίδι του μέλιτος θα το εκτιμούσα
ευχαριστώ


Ξενοδοχείο όχι...

Αλλά έχω να σου προτείνω σουπερ-ντουπερ διαμερισματάρα...
Χλιδάτο αλλά και κλασικό, σε φοβερή περιοχή!!

Τον περασμένο Οκτώβρη η τύχη μας χαμογέλασε και μας έστειλε από σπόντα στην διαμερισματάραααα!
T.W.Is.M.
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 4 2013, 14:07 ) *
αν κάποιος έχει να προτείνει υπερ λουξ ξενοδοχείο στην βαρκελώνη ιδανικό για ταξίδι του μέλιτος θα το εκτιμούσα
ευχαριστώ



Γιατι δε ρωτας το avatar σου? tongue.gif
Magnus92
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 4 2013, 16:21 ) *
Γιατι δε ρωτας το avatar σου? tongue.gif


24.gif
HLR CENATION
Αποτελεί την έκπληξη στις φετινές επιλογές
H 15χρονη Μαλάλα υποψήφια για το Νόμπελ Ειρήνης

Web only

04/03/2013 21:33
3






Η Μαλάλα Γιουσουφζάι, η Πακιστανή μαθήτρια, η οποία είχε πυροβοληθεί στο κεφάλι από Ταλιμπάν επειδή αγωνιζόταν για τα δικαιώματα των γυναικών στην εκπαίδευση, ενάντια στις παρωχημένες αντιλήψεις των Ταλιμπάν, αποτελεί την «έκπληξη» στις φετινές επιλογές για την απονομή του φετινού Νόμπελ Ειρήνης.

Και αυτό διότι τη νεότερη υποψήφια καθώς μέχρι σήμερα η νεότερη νικήτρια στην ιστορία των βραβείων είναι η Tawakkol Karman απο την Υεμένη, που βραβεύτηκε το 2011, σε ηλικία 32 ετών.

Η Επιτροπή δεν ανακοινώνει ποτέ τις υποψηφιότητες, ωστόσο αξιωματούχοι και οργανώσεις από όλο τον κόσμο δημοσιοποιούν πληροφορίες για τις προτάσεις που υποβάλλουν.





Στη λίστα των πιθανών υποψηφίων για το Βραβείο Ειρήνης είναι επίσης ο Πρόεδρος της Κολομβίας, Χουάν Μανουέλ Σάντος, για τις συνεχείς προσπάθειές του εδώ και μισό αιώνα να τερματίσει τις συγκρούσεις με τους αντάρτες του FARC, όπως επίσης και ο Πρόεδρος της Μιανμάρ, Θάϊν Σάϊν.

Φέτος καταρρίφθηκε και το ρεκόρ αιτήσεων που παρέλαβε η Επιτροπή των Βραβείων, αφού έφτασαν τις 259, ξεπερνώντας τον αριθμό ρεκόρ του 2011 που ήταν 241 αιτήσεις.

απο θεμα.gr

Αξιζουν συγχαρητηρια στην μικρη Πακιστανη 41.gif και να τα βλεπουμε και οι ευρωπαιοι αυτα οτι ανοιχτα μυαλα υπαρχουν σε καθε χωρα.
morfi
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 5 2013, 23:48 ) *
Τι μερα ειναι??
Ξημερωνει παραμονη τσικνοπεμπτης....tongue.gif

Σαν σήμερα πέρσι λογικά ήμουν μέσα ή θα είχα καμία έξοδο, μπορεί και καμία άδεια απολύσεως καθώς σε 22 ημέρες απολυόμουν. Τεράστιες στιγμές... cool.gif
j-kidd13
QUOTE(morfi @ Mar 6 2013, 00:03 ) *
Σαν σήμερα πέρσι λογικά ήμουν μέσα ή θα είχα καμία έξοδο, μπορεί και καμία άδεια απολύσεως καθώς σε 22 ημέρες απολυόμουν. Τεράστιες στιγμές... cool.gif


Απο την δυσκολη και ακριτικη θητεια σου στο κεντρο της Αθηνας.
morfi
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 6 2013, 00:14 ) *
Απο την δυσκολη και ακριτικη θητεια σου στο κεντρο της Αθηνας.

Μην κρίνεις τον άλλον αν δεν έχεις βρεθεί στην θέση του... blech.gif
kseplenhs
ποιά είναι η γνωστή "πανελίστρια" που πιάσανε να κάνει βίζιτες στη βουλγαρία?

Θέλω να την πασάρω στον morfi
gallistis
QUOTE(kseplenhs @ Mar 6 2013, 14:32 ) *
ποιά είναι η γνωστή "πανελίστρια" που πιάσανε να κάνει βίζιτες στη βουλγαρία?

Θέλω να την πασάρω στον morfi


έχω μια πληροφόρηση...μπορώ να την πω άφοβα?η θα μας πάνε μέσα για συκοφαντία?

QUOTE(greeneyes13 @ Mar 4 2013, 15:07 ) *
αν κάποιος έχει να προτείνει υπερ λουξ ξενοδοχείο στην βαρκελώνη ιδανικό για ταξίδι του μέλιτος θα το εκτιμούσα
ευχαριστώ


παντρεύεσαι?
bballbill
QUOTE(kseplenhs @ Mar 6 2013, 13:32 ) *
ποιά είναι η γνωστή "πανελίστρια" που πιάσανε να κάνει βίζιτες στη βουλγαρία?

Θέλω να την πασάρω στον morfi


Αφού δοκιμάσεις πρώτα? tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(gallistis @ Mar 6 2013, 19:56 ) *
έχω μια πληροφόρηση...μπορώ να την πω άφοβα?η θα μας πάνε μέσα για συκοφαντία?



Και δεν τη λες με pm σε οποιον ενδιαφερεται?
Εγω παντως ειμαι σε κουτσομπολιστικο mood... smiley.gif
greeneyes13
QUOTE(gallistis @ Mar 6 2013, 19:56 ) *
έχω μια πληροφόρηση...μπορώ να την πω άφοβα?η θα μας πάνε μέσα για συκοφαντία?



παντρεύεσαι?


ξέρεις κανένα ξενοδοχείο;
kseplenhs
Ντάξ,ακόμα και στα αθλητικά site έγινε κάπως συγκαλυμένα η αποκάλυψη.Δεν μπορώ να πω,καλή πίσω κίνηση.Με χειροφρενο τις παίρνει εντυπωσιακά τις στροφές.Καλιτεχνική σχεδίαση στο hatchback συν τοις άλλοις.

Πάντως εμένα όλα αυτά μου μοιάζουν διαφήμηση.Σε φάση "ανοίξαμε και σας περιμένουμε.Ακούμε προσφορές".Θα κάνει τρελλή μπάζα απο εδώ και μπρος η κοπελιά.Τη βλέπω να κάνει να πάρει ρεπό σε κανένα δίμηνο.
frenchman7
Άντε ρε ποια είναι? Δώστε κανα hint
HLR CENATION
Δικαστήριο αθώωσε δραπέτες λόγω άθλιων συνθηκών κράτησης

Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013 10:34


Ισως να αποτελεί μοναδική περίπτωση στα δικαστικά χρονικά της χώρας η απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Ηγουμενίτσας να αθωώσει 15 κατηγορούμενους για απόδραση κρατούμενους, επειδή οι συνθήκες κράτησής τους ήταν άθλιες.

Το Δικαστήριο θεώρησε ότι οι 15 αλλοδαποί κρατούμενοι που δραπέτευσαν ομαδικά στις 30 Σεπτεμβρίου από τα κρατητήρια της Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσπρωτίας δεν έπρεπε να κριθούν ένοχοι για «απόδραση κρατουμένου», γιατί διέπραξαν το αδίκημα ενώ βρίσκονταν σε κατάσταση ανάγκης που αποκλείει τον καταλογισμό.

Σύμφωνα με την απόφαση του Δικαστηρίου οι 15 μετανάστες είχαν στοιβαχτεί μαζί άλλους 13 κρατούμενους σε ένα χώρο 15 τ.μ. χωρίς να τους επιτρέπεται προαυλισμός, χωρίς να έχουν νερό να πιουν ή να πλυθούν, χωρίς να έχουν ούτε ένα στρώμα: «Δραπετεύσατε από τον εξευτελισμό γι΄αυτό είστε αθώοι», είπε, σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες ο Πλημμελειοδίκης κ. Αθ. Τερζούδης.

Στο σκεπτικό της υπ΄αριθμόν 682/2012 απόφασης του Δικαστηρίου σημειώνεται ανάμεσα στα άλλα: «Η πράξη αυτή (σ.σ. της απόδρασης) είναι αρχικά και τελικά άδικη και επιπλέον αρχικά καταλογιστή σε καθένα των δραστών της. Όμως αποδείχθηκε επιπλέον ότι οι συνθήκες κράτησης που βίωναν οι κρατούμενοι μέχρι την ημέρα απόδρασής τους και ειδικότερα ο πρώτος επί εννέα μήνες, ο δεύτερος επί ένα μήνα, ο τρίτος επί 16 ημέρες, ο τέταρτος επί 17 ημέρες, ο πέμπτος επί 30 ημέρες, ο έβδομος, όγδοος και ένατος επί 18 ημέρες, ο δέκατος επί 32 ημέρες, ο ενδέκατος επί 34 ημέρες, ο δωδέκατος επί 31 ημέρες, ο δέκατος τρίτος επί 36 ημέρες, ο δέκατος τέταρτος επί 35 ημέρες και δέκατος πέμπτος επί 45 ημέρες είναι άθλιες και άκρως επικίνδυνες για ανθρώπινα όντα».

Την απόφαση αυτή του Δικαστηρίου ήδη χαιρετίζουν από το πρωί, νομικοί, δικηγορικοί σύλλογοι καθώς και σύλλογοι σωφρονιστικών υπαλλήλων.

2013 φτασαμε και δεν εχουν να πιουν νερο στις φυλακες!!!

απο parapolitika.gr http://www.parapolitika.gr/ArticleDetails/...n-kratisis.aspx
greeneyes13
καλή τσικνοπέμπτη
που θα τσικνήσετε;
HLR CENATION
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 7 2013, 13:58 ) *
καλή τσικνοπέμπτη
που θα τσικνήσετε;

Καλη τσικνοπεμπτη επισης Μαρια.. Εγω σπιτι επειδη δεν θελω να χαλασω την διαιτα.Με μια μπριζολα και λιγο κρασακι θα την βγαλω.
SG3ptshooter
Bότκα ρετσίνα, καλή ιδέα - o άνθρωπος που βαριέται να πάει να στύψει πορτοκάλια.
HLR CENATION
Xρονια πολλα σε ολες τις γυναικες που χωρις αυτες δεν θα μπορουσαμε να ζησουμε.


gallistis
[quote name='HLR CENATION' date='Mar 8 2013, 09:25 ' post='590612']
Xρονια πολλα σε ολες τις γυναικες που χωρις αυτες δεν θα μπορουσαμε να ζησουμε.


χρόνια πολλά ,αντιγράφωντας την υπογραφή του admin μας

Πως να είναι μια γυναίκα ευτυχισμένη, όταν ο άντρας επιμένει να της φέρεται σαν να ήταν ένας απόλυτα φυσιολογικός άνθρωπος;
Όσκαρ Ουάιλντ
SG3ptshooter
H Μέρα της Εξαργύρωσης, αγαπητέ εν τεχνικές ποινές αδελφέ.. 69.gif
aegeansheed
Ανάλκωλογλου.


Όπως και να το σκεφτείς πάντα στο ίδιο πράγμα καταλήγεις
greeneyes13
καλή σαρακοστή smiley.gif
morfi
QUOTE
astakos

Λόγω της ημέρας να φανταστώ; banana.gif

...και χρόνια σου πολλά... biggrin.gif
SG3ptshooter
-Πόσο respect στη γιαγιά που πάνω από μια δεκαετία μετά έχει ringtone το τραγούδι των τίτλων απ' τη "Μαρία της Γειτονιάς"; Υπόκλιση και Σοράγια.

-Xτες 2 η ώρα τη νύχτα με το σώβρακο και σκεφτόμουν τον ACAB. Έπαιζε σε τοπικό κανάλι(!) το I saw the devil.

-Ω, Γουιτσιτάρα, είδα δέντρα στη Γουιτσιτά. Είναι που είναι ο Θεός βάζελος φέτος, δε με σταματάει τίποτα.

Tα υπόλοιπα όταν επιστρέψει απ' τη ζαμπονοκοπτική ο αρμόδιος. Αν έχει όλα τα δάχτυλα στη θέση τους ακόμη.
morfi
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 26 2013, 16:09 ) *
Tα υπόλοιπα όταν επιστρέψει απ' τη ζαμπονοκοπτική ο αρμόδιος. Αν έχει όλα τα δάχτυλα στη θέση τους ακόμη.

Δεν έχω ιδέα τι λες αλλά ελπίζω να τα έχει. Ζαμπόν θέλω να φάω... banana.gif
greeneyes13
καλό μήνα παιδιά...και μακριά απ τους ψεύτες
greeneyes13


SG3ptshooter
Χαιρετίζω, φαντάζομαι συμφωνεί και ο συνοδοιπόρος σε Grizzlies και burgers, την απόφαση της γνωστής αλυσίδας να εντάξει το "Memphis burger" στον κατάλογό του. Αυτό το "Sweet bourbon sauce" ακούγεται πολύ υποσχόμενο για να περιμένω την επάνοδό μου απ' το Πάσχα για να το δοκιμάσω.
aegeansheed
2therescue...

Aνακάλυψαν τις σωσιές του JD προφανώς (που κι εγώ πηγαίνοντας πριν 1 εβδομάδα στο κρεοπωλειο έμαθα).
Και γιατί να μη γίνει σήμερα το Memphis Experiment...

Gist me dat ball.

Χταποδάκι με ουζάκι στο νησάκι θα προλάβω, όταν τα μούσια των last two stanging θα μακραίνουν ακόμα? Να τιμήσω κι εγώ το άθλημα δηλαδή...
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Apr 13 2013, 17:27 ) *
Aνακάλυψαν τις σωσιές του JD προφανώς (που κι εγώ πηγαίνοντας πριν 1 εβδομάδα στο κρεοπωλειο έμαθα).
Και γιατί να μη γίνει σήμερα το Memphis Experiment...

Gist me dat ball.

Χταποδάκι με ουζάκι στο νησάκι θα προλάβω, όταν τα μούσια των last two stanging θα μακραίνουν ακόμα? Να τιμήσω κι εγώ το άθλημα δηλαδή...

Aυτό με το κρεοπωλείο το θυμάμαι.
Το Memphis experiment θα γίνει όταν έρθει η επόμενη delivery day. Προέχει η συντήρηση της μη Απολλώνειας κορμάρας, ρώτα και το morfi.

Ι'm not Gistin' anything dawg, αγώνα δρόμου κάνει ο δικός σου, με έξτρα χαλάρωση I'd bet.

Το χταπόδι δεν έχει σεζόν, αν το βρεις στο τραπέζι μπροστά σου το εξαφανίζεις και χωρίς να είσαι στο Αιγαίο. Ο Όμηρος να κερδίζει κι όλα τα άλλα να πάνε...
kseplenhs
Νομίζω πως το δευτερόλεπτο της απόλυτης ησυχίας βρίσκεται μέσα σε βαγόνι του μετρό τις πολύ πρωινές ώρες(παρόλο που μπορεί να έχει κόσμο,όλοι ανοίγουν το στόμα τους μόνο για χασμουρητό παρά για κουβέντα),όταν κλείσει η πόρτα μετά απο μια στάση και μέχρι να ξεκινήσει.

Υπάρχουν μερικές φορές δε που το δευτερόλεπτο αυτό,το σπάει πρώτα ένα ακορντεόν ή η εξομολόγηση ενός ζητιάνου παρά η εκκίνηση του συρμού.
Pierce
Δάκρυα χαράς για το avatar του Kouts.
duncan21
QUOTE(Pierce @ Apr 19 2013, 21:12 ) *
Δάκρυα χαράς για το avatar του Kouts.

Ι recently joined the club.Απόλαυση.
aegeansheed
Εντάξει έχει βάλει υπογραφές, xenon και σπόιλερ Ρασίντ και δεν έχει βάλει παραπομπή στο αφιέρωμά μου...

Αυτό μόνο, τίποτ' άλλο...
Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Apr 19 2013, 21:22 ) *
Εντάξει έχει βάλει υπογραφές, xenon και σπόιλερ Ρασίντ και δεν έχει βάλει παραπομπή στο αφιέρωμά μου...

Αυτό μόνο, τίποτ' άλλο...



2,5 χρόνια ρε παπάρα, 2,5 χρόνια. Που σκατά να το θυμάμαι???

Σε προμοτάρω και στα Twitter και πας και μου κάνεις update κάθε εξάμηνο.
morfi
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 14 2013, 16:04 ) *
Προέχει η συντήρηση της μη Απολλώνειας κορμάρας, ρώτα και το morfi.

Μην φανταστείς, έχω γεννηθεί έτσι. Απλά προσέχω λίγο...
greeneyes13
καλό μήνααααααααααααααα

υγ.δεν την παλέυω από τώρα ζέστη.....
bballbill
Μ'αυτό τον καιρό νιώθεις ότι μπήκε ο Αύγουστος όχι ο Μάης.
j-kidd13
Ειχα καιρο να μπω στο sportscene και πρεπει να μου διεγραψαν τον λογαριασμο...
Αν εχει καποιος φιλος καμια προσκληση να μου στειλει να γραφτω ξανα,θα το εκτιμησω δεοντως....
kseplenhs
Θάνατος στις καρακάξες.Θάνατος μαρτυρικός,αργός,αδυσώπητος χωρίς οίκτο...

Δεν κοιμάμαι ρε μλκ με τα κωλοπτηνά.Με τρολάρει η φύση...
NBAholic
Η απορία είναι διαχρονική κι επειδή ξέρω ότι υπάρχουν πολλά άτομα που έχουν αναρωτηθεί ή και το έχουν ψάξει, το θέτω (ίσως να έχει ήδη τεθεί αλλού στο φόρουμ): Είναι τελικά δυνατό να δούμε ποιοι βλέπουν συχνότερα το προφίλ μας στο Facebook;
Φυσικά, δεν αναφέρομαι στις διάφορες εφαρμογές-μαϊμούδες που υπάρχουν στο ίδιο το FB, μας προτείνονται κατά καιρούς και δεν προσφέρουν τίποτα, αλλά σε άλλες εφαρμογές και μεθόδους.

Η δημοφιλέστερη "συμβουλή" που έχω διαβάσει είναι αυτή που λέει ότι η λίστα "top friends" που εμφανίζεται στο "view page source" κάνει ακριβώς αυτό το πράγμα (π.χ: http://www.youtube.com/watch?v=bElXfeinVoc). Μερικοί μάλιστα έγραψαν μέχρι και ότι αυτή η λίστα δείχνει τους φίλους σου που τελευταίοι (με χρονολογική σειρά) είδαν το προφίλ σου.

Αυτό το τελευταίο βέβαια δεν ισχύει με τίποτα, το έχω τσεκάρει. Όσο για το υπόλοιπο κομμάτι, θέλω να ρωτήσω, ιδίως όσους πιστεύουν ότι όντως φαίνονται οι viewers: Όσο κι αν η σειρά των φίλων μοιάζει γενικώς ακριβής, από πού γνωρίζουμε ότι αυτό που τσεκάρει η λίστα είναι συγκεκριμένα όσοι βλέπουν το προφίλ μας συχνότερα κι όχι αυτοί με τους οποίους έχουμε γενικότερα την περισσότερη αλληλεπίδραση (likes, μηνύματα, ποσταρίσματα σε τοίχους, κτλ);

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι αυτό που ισχύει με αυτή τη λίστα είναι απλώς το τελευταίο που ανέφερα κι ότι αν δεν είσαι χάκερ ή έστω εργαζόμενος στην ίδια τη Facebook, δεν έχεις τρόπο να το μάθεις. Αν όμως κάποιος έχει άλλη άποψη ή γνωρίζει κάτι άλλο, θα ήθελα να τον ακούσω.
aegeansheed
2 τσιπούρες > 1 παραγγελία πιτόγυρα φουλ έξτρα (με πατάτες και κάιζερ εννοώ)

Τι σου μαθαίνει η δίαιτα...
j-kidd13
QUOTE(aegeansheed @ May 30 2013, 15:45 ) *
2 τσιπούρες > 1 παραγγελία πιτόγυρα φουλ έξτρα (με πατάτες και κάιζερ εννοώ)

Τι σου μαθαίνει η δίαιτα...

Βαρύ λόγο ξεστόμισες Κωστή....
kseplenhs
QUOTE(aegeansheed @ May 30 2013, 15:45 ) *
2 τσιπούρες > 1 παραγγελία πιτόγυρα φουλ έξτρα (με πατάτες και κάιζερ εννοώ)


Φαντάζομαι πως με το ">" δεν αναφέρεσαι σε ανισότητα αλλά το οτι 2 τσιπούρες με μαθηματική ακρίβεια θα σε οδηγήσουν σε μια παραγγελία με πιτόγυρα μετά απο λίγη ώρα...

(εκτός αν οι τσιπούρες είναι 1 κιλό η μια,με μισό κιλό λαδολέμονο και μια φρατζόλα ψωμί)
aegeansheed
O Ψαρόοοοοος τις αποκάλεσε τσιπουράκια. Δεν κατάλαβα γιατί (το γέμισαν το γκριλ).

Εκτός του λαδολέμονου, βάλε ρίγανη και πιπεριά φλωρίνης και καυτερή μαζί με φέτες λεμόνι, όλα αυτά μαζί να καούν μαζί και μετά δε θυμάσαι πώς είναι η γεύση του λαδερού του Αλέκου...

τώρα ερώτηση σημαντική αλλά και δύσκολη:

* Ήταν π.χ. 29/μήνα και το κοτόπουλο έληγε σε μια μέρα. Το έβαλα στην κατάψυξη. Το έβγαλα από την κατάψυξη χθες το βράδυ για να το κάνω σήμερα και το έχω στη συντήρηση. Υπάρχει περίπτωση το κοτόπουλο να καταλάβει ότι έχει περάσει ένα μηνάκι μέσα σε λίγες ώρες, να μου μουτρώσει και να θέλει να με σκοτώσει μετά???
kseplenhs
QUOTE(aegeansheed @ May 31 2013, 11:32 ) *
* Ήταν π.χ. 29/μήνα και το κοτόπουλο έληγε σε μια μέρα. Το έβαλα στην κατάψυξη. Το έβγαλα από την κατάψυξη χθες το βράδυ για να το κάνω σήμερα και το έχω στη συντήρηση. Υπάρχει περίπτωση το κοτόπουλο να καταλάβει ότι έχει περάσει ένα μηνάκι μέσα σε λίγες ώρες, να μου μουτρώσει και να θέλει να με σκοτώσει μετά???

Δεν έχει πρόβλημα.Το θέμα είναι να μην μείνει στη συντήρηση.Με το που το βγάζεις απο κατάψυξη το τσικεν πρέπει να το μαγειρέψεις.

Επίσης το πολυκαιρισμένο κοτόπουλο φαίνεται ή γίνεται αντιληπτό είτε με τη μυρωδιά(όπου πραγματικά πρέπει μετά να το βάλεις σε τριπλή σακούλα σκουπιδιών,να το δέσεις όσο πιο αεροστεγώς γίνεται και να το πάς σε χωματερή που να απέχει τουλάχιστον 10 χλμ απο το σπίτι σου για να την παλέψεις),είτε αν το βλέπεις κιτρινισμένο και ξεραμένο στις άκρες του.

Ότι άλλη απορία έχεις πές τη.Εχω κάνει φοιτητής και έχω ζήσει την χειρότερη πλευρά σε αυτά τα πράγματα.Και ζω ακόμα...
captain charisma
εφαγα τωρα κρεπες που εκανε η μανα με μερεντα που μολις ειδα οτι ελειξε τον απριλιο...και πριν δω την ημερομηνια ληξης μου κανε εντυπωση που δεν στρωνοταν η μερεντα στη κρεπα και την εστρωσα με το ζορι...θα παθω τιποτα λετε? smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.