Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketForum.gr Birthday
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
rchos
Στις 24 Ιουλίου το BasketForum.gr κλείνει 7 χρόνια ύπαρξης.

Η προσπάθεια που με αγάπη ξεκίνησε πριν από 7 χρόνια ο μεγάλος ιδρυτής μας Dizzy Fingers συνεχίζεται μέχρι και σήμερα πάνω στο πλάνο που ο ίδιος χάραξε με μοναδική κινητήρια δύναμη την αγάπη όλων μας για το μπάσκετ.

Την Κυριακή 24 Ιουλίου λοιπόν για να γιορτάσουμε και την ημέρα αλλα και γιατί είμαστε και μπυροLovers θα γίνει μία ένα beer meeting για όσους γκαντέμηδες θα είναι στην Αθήνα τέτοια μέρα.

προς το παρόν γράψτε προτάσεις για ώρα και μέρος συνάντησης.

η μία επιλογή είναι όπως την τελευταία φορά η μπυραρία craft στην Αλεξάνδρας.
Αν έχετε καλύτερη πρόταση γράψτε την.
morfi
Δεν έχω κάποια πρόταση για ώρα και μέρος συνάντησης. Μέσα!
frenchman7
Πολύ δελεαστική πρόταση!
Και η αφορμή, και η μπυραρία, και το να γνωρίσω μερικά άτομα από το basketforum!

Δυστυχώς όμως εκείνη την ώρα θα επιστρέφω από Αμοργό..

Αν αλλάξει η μέρα μέσα εννοείται!
Ginobili
Alcatraz
kseplenhs
Μπυραρία τώρα Ιούλη μήνα και στην Αλεξάνδρας κιόλας.Μιλάμε για άντμιν με φαντασία,όχι αστεία... happy.gif


Λοιπόν,προτείνω θάλασσα.Και εκεί να πεθάνουμε.Τίποτα λιγότερο όμως.Να πεθάνουμε γιατί γενέθλια είναι αυτά και τα έβδομα μάλιστα.Να μην υπάρξουν όγδοα γιατί παρακούρασε το αστείο εδω μέσα tongue.gif

Μπορούμε να βρούμε μια απόμερη παραλία,κατάλληλη για τις πυρηνικές δοκιμές που θα ακολουθήσουν ή μια με κόσμο για να υπάρξουν παράπλευρες απώλειες.

Συμπερασματικά

γενέθλια Baskeforum+θάλασσα+καλοκαίρι+αλκοόλ+εγώ =Βέβαιος θάνατος

αλλιώς υπάρχει η λύση του καφενείου στην αλεξάνδρας που προτείνει ο άντμιν,να πιούμε το τίλιό και το φασκόμηλό μας και να επιστρέψουμε σπίτι να τελειώσουμε τη σούπα μας μπροστά απο το τζάκι
rchos
QUOTE(kseplenhs @ Jul 12 2011, 13:15 ) *
Μπυραρία τώρα Ιούλη μήνα και στην Αλεξάνδρας κιόλας.Μιλάμε για άντμιν με φαντασία,όχι αστεία... happy.gif


Λοιπόν,προτείνω θάλασσα.Και εκεί να πεθάνουμε.Τίποτα λιγότερο όμως.Να πεθάνουμε γιατί γενέθλια είναι αυτά και τα έβδομα μάλιστα.Να μην υπάρξουν όγδοα γιατί παρακούρασε το αστείο εδω μέσα tongue.gif

Μπορούμε να βρούμε μια απόμερη παραλία,κατάλληλη για τις πυρηνικές δοκιμές που θα ακολουθήσουν ή μια με κόσμο για να υπάρξουν παράπλευρες απώλειες.

Συμπερασματικά

γενέθλια Baskeforum+θάλασσα+καλοκαίρι+αλκοόλ+εγώ =Βέβαιος θάνατος

αλλιώς υπάρχει η λύση του καφενείου στην αλεξάνδρας που προτείνει ο άντμιν,να πιούμε το τίλιό και το φασκόμηλό μας και να επιστρέψουμε σπίτι να τελειώσουμε τη σούπα μας μπροστά απο το τζάκι


αν μας φερεις τα χαπια που σε φερνουν σε αυτη την κατασταση παμε οπουδηποτε... tongue.gif
kseplenhs
QUOTE(rchos @ Jul 12 2011, 13:26 ) *
αν μας φερεις τα χαπια που σε φερνουν σε αυτη την κατασταση παμε οπουδηποτε... tongue.gif


Οκ,καφενείο?καφενείο...

αλλά εσύ πληρώνεις (οχι μόνο όσα πιούμε...)
PanosIlio
QUOTE(kseplenhs @ Jul 12 2011, 13:35 ) *
Οκ,καφενείο?καφενείο...

αλλά εσύ πληρώνεις (οχι μόνο όσα πιούμε...)


Αλλά και όσα σπάσουμε... smiley.gif
baskethood
Και εγω εννοειται μεσα wink.gif
Η δικη μου προταση ειναι η James Joyce smile.gif
Air Kef
QUOTE(baskethood @ Jul 12 2011, 12:53 ) *
Και εγω εννοειται μεσα wink.gif
Η δικη μου προταση ειναι η James Joyce smile.gif



Χαμός στην τζόις και δεν κρατάνε και τραπέζια.

Εγω αν ειμαι Αθηνα θα τιμήσω λογικά την εκδήλωση. tongue.gif
morfi
QUOTE(Air Kef @ Jul 12 2011, 14:27 ) *
Χαμός στην τζόις και δεν κρατάνε και τραπέζια.

Εγω αν ειμαι Αθηνα θα τιμήσω λογικά την εκδήλωση. tongue.gif

Κοίτα να είσαι.
baskethood
QUOTE (Air Kef @ Jul 12 2011, 14:27 ) *
Χαμός στην τζόις και δεν κρατάνε και τραπέζια.

Δεν γνωριζα οτι δε γινονται κρατησεις. smile.gif
Thanks wink.gif
Air Kef
Κλασσική παμπ ρε φίλε, τι περίμενες. tongue.gif
Ασε που δεν καπνίζεις μέσα.
baskethood
QUOTE (Air Kef @ Jul 12 2011, 14:56 ) *
Κλασσική παμπ ρε φίλε, τι περίμενες. tongue.gif
Ασε που δεν καπνίζεις μέσα.

Ναι και πηγαινω καθε μερα σε παμπ και ξερω πως ειναι smile.gif
Μονο στη συγκεκριμενη εχω παει και μονο οταν εχει τσαμπιονς λιγκ.
rankin
QUOTE(kseplenhs @ Jul 12 2011, 13:15 ) *
Μπυραρία τώρα Ιούλη μήνα και στην Αλεξάνδρας κιόλας.Μιλάμε για άντμιν με φαντασία,όχι αστεία... happy.gif


Αν θέλουμε καλοκαιρινό προορισμό, προτείνω να ακολουθήσουμε την προτροπή της πάλαι ποτέ διαφήμισης

Καλοκαίρι
Ήλιος
Θάλασσα

Καφενείο "Τηνιακός"
στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας! w00t.gif
rchos
QUOTE(rankin @ Jul 14 2011, 09:43 ) *
Αν θέλουμε καλοκαιρινό προορισμό, προτείνω να ακολουθήσουμε την προτροπή της πάλαι ποτέ διαφήμισης

Καλοκαίρι
Ήλιος
Θάλασσα

Καφενείο "Τηνιακός"
στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας! w00t.gif


αν και θα στεναχωρεθω να παω τηνιακο χωρις τον απκατ οντως ειναι μια καλη επιλογη.
rankin
QUOTE(rchos @ Jul 14 2011, 13:31 ) *
αν και θα στεναχωρεθω να παω τηνιακο χωρις τον απκατ οντως ειναι μια καλη επιλογη.

επίσης, να προσθέσω ενα ακόμα ωραίο μέρος, που προσφέρετε και για καλή μάσα, και για χαλάρωση
ειναι το Βυζαντινό στο λόφο του Στρέφη ...
το άλλο μαγαζί στου Στρέφη, ειναι ο κλασικός "εξωστρεφής", αλλά αυτός δεν έχει σπουδαία ποικιλία απο φαγητά, για αυτό και δεν τον προτείνω με την ίδια θέρμη.. ( αν πάντως ειμαστε για ουζα και μπυρες, ειναι και αυτός, εξαιρετική επιλογή )
Air Kef
Ρε μην λέτε απλά γαμάτα μαγαζιά, λέτε μαγαζιά που σίγουρα θα βρούμε να κάτσουμε 10-15 άτομα να μπορούμε να μιλήσουμε!
rankin
QUOTE(Air Kef @ Jul 14 2011, 13:45 ) *
Ρε μην λέτε απλά γαμάτα μαγαζιά, λέτε μαγαζιά που σίγουρα θα βρούμε να κάτσουμε 10-15 άτομα να μπορούμε να μιλήσουμε!

το βυζαντινό ειναι αρκετά μεγάλο πάντως, για να χωρέσει άνετα μια μεγάλη παρέα...

επίσης εκεί δίπλα έχει το ανοιχτό γηπεδάκι μπάσκετ
αν δε βρουμε να κάτσουμε πουθενά, θα πάρουμε μπύρες στο χέρι, σουβλάκια απο τον Κάβουρα, και θα αράξουμε στις κερκίδες...
τα πάντα-όλα λέμε!!!

πάντως, και το αρχικό πλάνο για την Craft ειναι καλό, απλά νομίζω ότι ειναι πιο χειμωνιάτικο μαγαζί ...
LFO
ΕΔΩ
sacarame
Εγώ προτείνω να γίνει στο Τεχνόπολις στο Γκάζι....(όπου εντελώς τυχαία έχει συναυλία η Κρυσταλλία 38.gif 65.gif )
LFO
Πολυ ησυχια επεσε....Να καταλαβω οτι τελικα δεν θα γινει τιποτα?
rchos
λοιπον επειδη ειμαστε τρελοι δημοκρατες και αφου εξετασαμε ολες τις αποψεις σας ανακοινωνουμε οτι το μιτινγκ θα γινει παραλιακη γιατι ειναι και καλοκαιρι

θα μαζευτουμε την κυριακη στο kitchen bar στην μαρινα αλιμου.

τι ωρα προτιματε?
δηλωνετε συμμετοχες για να παρω και να κλεισω τραπεζι την κυριακη το πρωι.
αν και ειναι τεραστιο το μαγαζι και δεν θα χουμε θεμα.


για οσους δεν εχουν μεταφορικο μεσο να ξερετε οτι υπαρχει το τραμ η μπορουμε να κανονισουμε και καμια συναντηση σε κανα μετρο η ηλεκτρικο για να πανε κανα δυο μααξια απο οσους εχουν για να γινει μεταφορα.
sacarame
QUOTE(rchos @ Jul 21 2011, 12:25 ) *
λοιπον επειδη ειμαστε τρελοι δημοκρατες και αφου εξετασαμε ολες τις αποψεις σας ανακοινωνουμε οτι το μιτινγκ θα γινει παραλιακη γιατι ειναι και καλοκαιρι

θα μαζευτουμε την κυριακη στο kitchen bar στην μαρινα αλιμου.

τι ωρα προτιματε?
δηλωνετε συμμετοχες για να παρω και να κλεισω τραπεζι την κυριακη το πρωι.
αν και ειναι τεραστιο το μαγαζι και δεν θα χουμε θεμα.


για οσους δεν εχουν μεταφορικο μεσο να ξερετε οτι υπαρχει το τραμ η μπορουμε να κανονισουμε και καμια συναντηση σε κανα μετρο η ηλεκτρικο για να πανε κανα δυο μααξια απο οσους εχουν για να γινει μεταφορα.



Οκ λοιπόν παραλιακή.....Ας δηλώσω πρώτη συμμετοχή...
Προτείνω γύρω στις 22.00 για να έχει προλάβει να γυρίσει και όποιος έχει πάει για μπάνιο την ίδια μέρα...

Όσο για το τραμ,επειδή δεν έχω ξαναπάει καθόλου στο συγκεκριμένο μέρος, βολεύει κάποια συγκεκριμένη στάση του τραμ ή όλες βολεύουν το ίδιο??
rchos
QUOTE(sacarame @ Jul 21 2011, 13:26 ) *
Οκ λοιπόν παραλιακή.....Ας δηλώσω πρώτη συμμετοχή...
Προτείνω γύρω στις 22.00 για να έχει προλάβει να γυρίσει και όποιος έχει πάει για μπάνιο την ίδια μέρα...

Όσο για το τραμ,επειδή δεν έχω ξαναπάει καθόλου στο συγκεκριμένο μέρος, βολεύει κάποια συγκεκριμένη στάση του τραμ ή όλες βολεύουν το ίδιο??


10 ειναι αργα νομιζω.για μενα τουλαχιστον.
απο εκει και περα την ερωτηση με το τραμ δεν την καταλαβαινω.
αν σε ρωτησω ολες οι στασεις του μετρο βολευουν για να παω καπου η σε μια συγκεκριμενη πρεπει να κατεβω εσυ τι θα καταλαβεις? tongue.gif
morfi
Μέσα και εγώ guys.

sacarame ξέρεις ποιά στροφή πρέπει να πάρω για να πάω ευθεία; banana.gif
Anaz
sacarame ειπαμε ειναι τεραστιο το kitchen bar αλλα δεν πιανει κι ολο το μηκος της παραλιακης!! laugh.gif

λογικα μεσα κι εγω!
LFO
QUOTE(sacarame @ Jul 21 2011, 13:26 ) *
Όσο για το τραμ,επειδή δεν έχω ξαναπάει καθόλου στο συγκεκριμένο μέρος, βολεύει κάποια συγκεκριμένη στάση του τραμ ή όλες βολεύουν το ίδιο??



Σταση Πικροδάφνη.

Μέσα.
leonkalf
Δεν υπόσχομαι σίγουρα, αλλά μπορεί να έρθω.

Γράψτε μέχρι αύριο νωρίς το απόγευμα ώρα, γιατί δεν έχω internet στο σπίτι.



Χρόνια πολλά στο basketforum!! thumbsup.gif
baskethood
Και γω θελω πολυ να ερθω,αλλα ειναι ταλαιπωρια να παω εκει κατω χωρις αυτοκινητο.
Θα προσπαθησω παντως smile.gif
morfi
QUOTE(baskethood @ Jul 21 2011, 16:49 ) *
Και γω θελω πολυ να ερθω,αλλα ειναι ταλαιπωρια να παω εκει κατω χωρις αυτοκινητο.
Θα προσπαθησω παντως smile.gif

Θες να στείλω ελικόπτερο;
baskethood
QUOTE (morfi @ Jul 21 2011, 17:07 ) *
Θες να στείλω ελικόπτερο;

69.gif 69.gif
sacarame
QUOTE(rchos @ Jul 21 2011, 13:32 ) *
10 ειναι αργα νομιζω.για μενα τουλαχιστον.
απο εκει και περα την ερωτηση με το τραμ δεν την καταλαβαινω.
αν σε ρωτησω ολες οι στασεις του μετρο βολευουν για να παω καπου η σε μια συγκεκριμενη πρεπει να κατεβω εσυ τι θα καταλαβεις? tongue.gif


Ρώτησα απλά διότι θυμάμαι ότι το τραμ σε εκείνο το σημείο έχει αρκετά κοντινές στάσεις οπότε μπορεί να βόλευαν παραπάνω από μια...

QUOTE(morfi @ Jul 21 2011, 14:16 ) *
Μέσα και εγώ guys.

sacarame ξέρεις ποιά στροφή πρέπει να πάρω για να πάω ευθεία; banana.gif

Όχι, αλλά ξέρω ότι αν στρίψεις 4 φορές δεξιά το σώμα σου καταλήγεις ακριβώς στο ίδιο σημείο,οπότε έτσι μπορείς να συνεχίσεις ευθεία.... tongue.gif

QUOTE(Anaz @ Jul 21 2011, 14:38 ) *
sacarame ειπαμε ειναι τεραστιο το kitchen bar αλλα δεν πιανει κι ολο το μηκος της παραλιακης!! laugh.gif

λογικα μεσα κι εγω!


Εμπαθές ποστ, παρ' όλα αυτά θα απαντήσω ότι εγώ σαν λαϊκό παιδί του κέντρου δεν πηγαίνω σε τέτοιες γκλαμουριές κύριε Αναζ... 69.gif

QUOTE(LFO @ Jul 21 2011, 16:20 ) *
Σταση Πικροδάφνη.

Να και ο μοναδικός άνθρωπος που έδωσε την πληροφορία και δεν αναλώθηκε σε πικρόχολα σχολιάκια....ΕΥΓΕ!!!
Flash
Αντμινιστράτορα, μου πληρώνεις αεροπορικά για να παραβρεθώ κι εγώ ; tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Ε, πανάγαθε ηγέτη ; 77.gif 77.gif 77.gif
Xaroumenos loukoumas
Ωραίος rchos, θα έρθω με τα πόδια. 7-8 λεπτά είναι από το σπίτι σ.. εεε το σπίτι μου!
rchos
λογω ενος οικογενειακου θεματος που προεκυψε μολις τωρα εγω παιζει να μην ερθω γιατι μπορει να λειπω εκτος αθηνας.

δεν το λρω σιγουρα απλα επειδη οντως κατι προεκυψε το λεω απο τωρα.


μην ακυρωθει η συναντηση.
και θα παρω κιολας εγω να κλεισω το τραπεζι.
morfi
Τελικά ισχύει; Και αν ναι, τι ώρα;
rchos
9 στο κιτσεν μπαρ.
nikolas12
Καλα να περασετε ολοι σας παιδια. Εγω δεν μπορω, γιατι στις 26 φευγω για Σουηδια και τωρα εχω να κανω πολλες προετοιμασιες. Βαλτε και καμμια φωτο να σας δουμε ρε παιδες!
morfi
Τελικά άκυρο για μένα.
Anaz
Δεν το αναβαλλουμε καλυτερα? γιατι παιζει να μην μπορω ουτε εγω και δεν βλεπω και πολυ συμμετοχη..
sacarame
Δυστυχώς τελικά δεν θα μπορέσω να κατέβω, καθώς βγήκα εκτός προγραμματισμού και έφτασα σπίτι πριν από ένα τέταρτο... 68.gif 68.gif
rchos
για το σημερινο μπαχαλο ζηταω προσωπικα συγνωμη μαγκες αλλα πραγματικα υπηρχε πολυ σοβαρο θεμα που απο την παρασκευη με εχει βγαλει εντελως εκτος προγραματισμου.

επειδη μου ηρθαν και καποια πμ το προβλημα δεν ειναι υγειας.
ενα αλλου ειδους οικογενειακο προβλημα το οποιο μας εχει ψιλομπιπ εδω και ενα τριημερο.


ειλικρινα συγνωμη και επιφυλασομαι να το κανουμε καποια αλλη στιγμη.


χρονια μας πολλα και καλα ποστ σε ολους.
sacarame
QUOTE(rchos @ Jul 24 2011, 22:54 ) *
για το σημερινο μπαχαλο ζηταω προσωπικα συγνωμη μαγκες αλλα πραγματικα υπηρχε πολυ σοβαρο θεμα που απο την παρασκευη με εχει βγαλει εντελως εκτος προγραματισμου.

επειδη μου ηρθαν και καποια πμ το προβλημα δεν ειναι υγειας.
ενα αλλου ειδους οικογενειακο προβλημα το οποιο μας εχει ψιλομπιπ εδω και ενα τριημερο.


ειλικρινα συγνωμη και επιφυλασομαι να το κανουμε καποια αλλη στιγμη.


χρονια μας πολλα και καλα ποστ σε ολους.


Νομίζω πως από την στιγμή που υπάρχει προσωπικό πρόβλημα, επιβάλλεται να υπάρξει κατανόηση..Το μίτινγκ μπορεί να ξαναοργανωθεί κάποια άλλη στιγμή...Ας ελπίσουμε να μην ταλαιπωρήθηκε κανένας και να πήγε τζάμπα μέχρι εκεί...

Και για να δώσουμε και μια ευχάριστη νότα,χρόνια πολλά στο φόρουμ.... bball.gif
baskethood
Χρονια πολλα στο φορουμ smile.gif
Ελπιζω στην επομενη συναντηση να μπορεσω να δωσω το παρον.
morfi
Δεν πειράζει. Next time. Χρόνια μας πολλά!
Magnus92
Χρονια πολλα Bforum !!!!!!!!!!!


Ελπιζω να καταφερετε την συναντηση παιδες, ειναι πολυ καλες ευκαιριες αυτες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.