Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΘΕΑΤΡΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
gallistis
ανοιγω αυτο το θεμα για ενα και μονο λογο.πηγαμε με τον φιλο τρετιακ και υπολοιπη παρεα στο δελφιναριο και απολαυσαμε τον παμμεγιστο μαρκο σεφερλη στη παρασταση ¨ο μπαχαλογατος¨.απιστευτη παρασταση,ασταματητο γελιο.στο τελος φυσικα προμηθευτηκαμε και τα απαραιτητα αυτογραφα απο το ειδωλο μας.πραγματικα σεφερ-ΛΥΘΗΚΑΜΕ στα γελια.μικρο δειγμα

επαθα λαστιχο
με ολο τον σεβασμο στα διαφορτικα γουστα,με τον τυπο ουτε μαστουρωμενος δεν θα μπορουσα να γελασω
rchos
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 25 2011, 11:34 ) *
με ολο τον σεβασμο στα διαφορτικα γουστα,με τον τυπο ουτε μαστουρωμενος δεν θα μπορουσα να γελασω


μιλας εμπειρικα? tongue.gif
colonel gomelsky
Μόλις άκουσα ότι στο καινούριο θεατρικό του Ρώμα πρωταγωνιστεί ο Λεωνίδας******. Πρόκειται για τον leonkalf του φόρουμ?
επαθα λαστιχο
QUOTE(rchos @ Feb 25 2011, 12:30 ) *
μιλας εμπειρικα? tongue.gif

εμμμμ,με φερνεις σε δυσκολη θεση.ας πουμε πως υπηρξα φοιτητης ΜΑΚΡΙΑ απο το σπιτι μου,οποτε....ημουν λιγο ατακτος καποιες φορες rolleyes.gif
Magnus92
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Mar 7 2011, 12:45 ) *
εμμμμ,με φερνεις σε δυσκολη θεση.ας πουμε πως υπηρξα φοιτητης ΜΑΚΡΙΑ απο το σπιτι μου,οποτε....ημουν λιγο ατακτος καποιες φορες rolleyes.gif



Σε θελω στην Σαμοθρακη εσενα ... smiley.gif
Air Kef
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 7 2011, 12:06 ) *
Μόλις άκουσα ότι στο καινούριο θεατρικό του Ρώμα πρωταγωνιστεί ο Λεωνίδας******. Πρόκειται για τον leonkalf του φόρουμ?




1ος εξάδελφος
leonkalf
QUOTE (colonel gomelsky @ Mar 7 2011, 12:06 ) *
Μόλις άκουσα ότι στο καινούριο θεατρικό του Ρώμα πρωταγωνιστεί ο Λεωνίδας******. Πρόκειται για τον leonkalf του φόρουμ?

Όπως έγραψε και ο Κεφ από πάνω είναι 1ος μου ξάδερφος ο ηθοποιός.

Παίζει στο θεατρικό "Γηραιά ηθοποιός χάνει τον έλεγχο" και στο τηλεοπτικό "Steps" στον ΑΝΤ1.


Παλαιότερα έπαιζε και μπάσκετ... στον Ατρόμητο Πειραιά. Εγκατέληψε νωρίς, στα 19 του. Τον κέρδισε το θέατρο.. tongue.gif
JR_Swish


Λοιπόν θα πω μια πρόταση για όποιον θέλει.Παρόλο που δεν είμαι γενικά φαν του θεάτρου,πήγα σε μια παρασταση την προηγούμενη εβδομάδα πολύ καλή.
"Το μήλο" λέγεται και παίζεται στο θέατρο Αθηνά,κοντά στο πεδίο του Άρεως, με τους Θανάση Τσαλνταμπάση και Ναταλία Δραγούμη.
Ο Τσαλνταμπάσης είναι όλα τα λεφτά,πολύ γέλιο ο τύπος και γενικά η πράσταση είναι αρκετά καλή.
Τιμή ακριβώς δε ξέρω εγώ πλήρωσα 12 ευρώ λόγω μια προσφορά που βρήκα σε ένα απο τα γνωστά sites προσφορών.
rchos
QUOTE(redasterix7 @ Dec 23 2011, 12:46 ) *
Λοιπόν θα πω μια πρόταση για όποιον θέλει.Παρόλο που δεν είμαι γενικά φαν του θεάτρου,πήγα σε μια παρασταση την προηγούμενη εβδομάδα πολύ καλή.
"Το μήλο" λέγεται και παίζεται στο θέατρο Αθηνά,κοντά στο πεδίο του Άρεως, με τους Θανάση Τσαλνταμπάση και Ναταλία Δραγούμη.
Ο Τσαλνταμπάσης είναι όλα τα λεφτά,πολύ γέλιο ο τύπος και γενικά η πράσταση είναι αρκετά καλή.
Τιμή ακριβώς δε ξέρω εγώ πλήρωσα 12 ευρώ λόγω μια προσφορά που βρήκα σε ένα απο τα γνωστά sites προσφορών.


εχω ακουσει απο διαφορους ακριβως το ιδιο για αυτη την παρασταση.
thrylos7
Εγώ πήγα εδώ και ήταν το κάτι άλλο!
http://www.facebook.com/groups/12781484834/
JR_Swish
QUOTE(thrylos7 @ Dec 23 2011, 13:27 ) *
Εγώ πήγα εδώ και ήταν το κάτι άλλο!
http://www.facebook.com/groups/12781484834/


smiley.gif smiley.gif

Εσύ τα πέρασες πιο καλά από όλους μας!Ήμουν πέρσι φαντάρος επάνω και το είχα τιμήσει αρκετά αυτό το μαγαζί!
Αν είναι τα πράγματα όπως τα άφησα πρέπει να πέρασες καλά με τόσο πολύ και καλό γυναικείο πληθυσμό! wink.gif
JR_Swish

Πήγα και είδα την παράσταση Ζείτε παίδες Ελλήνων στο θέατρο Λαμπέτη που βρίσκεται πάνω στην Αλεξάνδρας.

Αν εξαιρέσω το σκετσάκι που παίζεται προς το τέλος,στο οποίο η Ελλάδα βρίσκεται ξανά υπό Γερμανική κατοχή αλλά η αθάνατη ελληνική ψυχή καταφέρνει να διώξει τους κατακτητές...,που μου φάνηκε αρκετά κουραστικό όλη η υπόλοιπη παράσταση είναι πολύ καλή και αξίζει κάποιος να τη δει για να περάσει μερικές ώρες γεμάτες γέλιο.
Εκτός από το γέλιο έχει και διδάγματα τα οποία μεταφέρονται τόσο δηκτικά όσο και ανάλαφρα ώστε να μην κουράζονται θεατές σαν και του λόγου μου που πηγαίνουν σε κάποιες παραστάσεις κυρίως για να περάσουν καλά.
Θα ξεχωρίσω τις ερμηνείες των Κόκλα, Γαλανοπούλου, Καλυβάτση που ήταν εξαιρετικοί.Ειδικά τα σκετσάκια που ο Κόκλας κάνει τον επιχειρηματία που δεν έχει καταλάβει ότι υπάρχει κρίση, και ο Καλυβάτσης τον Τζοχατζόπουλο έχουν απίστευτο γέλιο.
Θα την πρότεινα ανεπιφύλακτα σε όποιον δεν την έχει δει,νομίζω οι παραστάσεις θα συνεχιστούν μέχρι 29 Απρίλη ενώ κάθε Τετάρτη υπάρχει η προσφορά της γνωστής εταιρίας κινητής τηλεφωνίας (να μην κάνουμε διαφήμιση χωρίς να τα τσεπωνουμε) που πληρώνεις 2 εισητήρια στην τιμή του ενός.
HLR CENATION
Σημερα ειναι παγκοσμια μερα θεατρου και για κατι για τα οποια μπορουμε να αισθανομαστε περηφανοι ως ελληνες ειναι οι καλες παραστασεις που ανεβαινουν.

Αν εμενα Αθηνα θα πηγαινα σε τουλαχιστον μια παρασταση το μηνα.Πρεπει να στηριξουμε το ελληνικο θεατρο
gspara
To Eλληνικο θεατρο εγινε φτωχοτερο με τον θανατο του Λευτερη Βογιατζη την Μεγαλη Πεμπτη σε ηλικια 68 ετων νικημενος απο την επαρατη νοσο.
Απο το 2004(''Το Σχολειο των γυναικων'') εχω παρακολουθησει ολες τις παραστασεις που ανεβασε στο αγαπημενο μου θεατρο της Οδου Κυκλαδων.Δυστυχως εχασα την παρασταση-σταθμος ''(Cleansed)Kαθαροι πια'' της μοναδικης Σαρα Κεην το 2001.
Απο ολα τα αριστουργηματα του ξεχωριζω το ''Υστατο σημερα'' με συμπρωταγωνιστη εναν φανταστικο Δημητρη Ημελλο!!!!!
greeneyes13
πήγα στο θέατρο "παλλάς" και είδα το μιούζικαλ "chicago"
μ άρεσε πολύ η ταινία οπότε το στόρυ το ήξερα
πραγματικά πολύ καλή παράσταση, . πολύ καλή σκηνοθεσία και πολύ καλούς ηθοποιοούς
η σμαράγδα καρύδη ξεχωρίζει στον ρόλο της roxie hart , πραγματικά εντυπωσιακή και στα χορευτικά κλέβει την παράσταση απ την τάνια τρύπη που έχει τον ρόλο της βίλμα κέλυ.
και ο αντώνης λουδάρος πολύ καλός στον ρόλο του απαρατήρητου συζύγου
ο κωνσταντινος μαρκουλάκης στο ρόλο του δικηγόρου billy flynn πάααααααρα πολύ καλός, τον είχα συνηθίσει σε πιο δραματικούς ρόλους και με εντυπωσίασε σε έναν πιο ανάλαφρο ρόλο με κωμικο-σαρκαστικη διάθεση (εντάξει ειμαι φαν του το εχω δηλώσει)
το μοναδικό ίσως αρνητικό η μετάφραση των τραγουδιών που περιείεχε αρκετή βωμολοχία
frenchman7
Να πάτε να δείτε με το έτερον ήμισυ το CAVEMAN, πολύ γέλιο και πολλές αλήθειες.
Δίνει ρέστα ο Κυρακίδης
greeneyes13
QUOTE(frenchman7 @ Dec 30 2013, 15:04 ) *
Να πάτε να δείτε με το έτερον ήμισυ το CAVEMAN, πολύ γέλιο και πολλές αλήθειες.
Δίνει ρέστα ο Κυρακίδης

ναι έχω ακούσει πολύ θετικά σχόλια, το χω στα άμεσα σχέδια
gspara
''AΒΕΛΑΡΔΟΣ ΚΑΙ ΕΛΟΙΖΑ'' στο Θεατρο Του Νεου Κοσμου απο την ομαδα sforaris.
Mετα το ακρως επιτυχημενο ''Γιοι Και Κορες'' ο εξαιρετικος σκηνοθετης Γιαννης Καλαβριανος και η ομαδα του μας χαριζουν μια ακομα υψηλης ποιοτητας performance.

Πραγματικη ιστορια απαγορευμενης αγαπης που διαδραματιζεται στην Γαλλια του12ου αιωνα,αναμεσα στον φημισμενο φιλοσοφο-θεολογο Αβελαρδο(Γιωργος Γλαστρας) και την χαρισματικη μαθητρια του Ελοιζα(Χριστινα Μαξουρη).

Καταπληκτικος ο Γλαστρας,κατα την γνωμη μου στους κορυφαιους Ελληνες ηθοποιους,αν οχι ο κορυφαιος.
Αποκαλυψη η Χριστινα Μαξουρη.
Αντιθετα με απογοητευσε η Ελενη Κοκκιδου(γνωστη απο την τηλεοπτικη Μουρμουρα),αν και το κοινο ενθουσιαστηκε ιδιαιτερα την στιγμη της εμφανισης της στο σανιδι.Την εχω δει σε πολυ καλυτερες ερμηνειες της στο θρυλικο 'Αμορε'.
gspara
''Tα Λουλουδια Στην Κυρια'' του Ακη Δημου στο ''Απο Μηχανης Θεατρο''.

Ευχαριστη παρασταση με τους τρεις ηθοποιους να εχουν πολυ καλη χημεια.
Για μια ακομη φορα ο πολυ ελπιδιφορος σκηνοθετης Γιωργος Παλουμπης δινει το στιγμα του......φυσικοτητα και αμεσοτητα.
Νοιωθεις οτι εισαι και εσυ μερος της παρεας!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.