Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΔΙΩΧΝΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΠΑΟ ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
berry
εν όψη ντέρμπι , αλλά και γενικότερα,μιας και πλέον έχουμε μια εικόνα της ομάδας , θα ήθελα να μου πείτε αν ήταν στο χέρι σας να διώξετε όσους παίκτες θέλετε και να πάρετε φυσικά κάποιους κατά εσάς καλύτερους στην θέση τους ποιοι θα ήταν αυτοί που θα αλλάζατε

αρνητική ψήφος δηλαδή
ALdaperan
βαλτος είσαι? tongue.gif

εγω θα πρωτοτυπίσω και θα πω τεπιτς <=> σαρας

κατι μου λέει οτι ο τεπιτς θα πιάσει κόκκινο tongue.gif

ginobilli ριξε ψήφους σε τεπιτς...χτυπα ανελέητα
vastravoud
Η μοναδική αλλαγή που θα έκανα στο ρόστερ μας θα ήταν να διώξω τον Καλάθη και να φέρω τον καλύτερο δυνατό κοινοτικό ασσόδυο που μπορούσα. Ο Τέπιτς για ρολίστας των 10 λεπτών είναι μια χαρά, παίζει και καλή άμυνα και βοηθάει και στα ριμπάουντ.
ALdaperan
QUOTE(vastravoud @ Jan 9 2011, 23:07 ) *
Η μοναδική αλλαγή που θα έκανα στο ρόστερ μας θα ήταν να διώξω τον Καλάθη και να φέρω τον καλύτερο δυνατό κοινοτικό ασσόδυο που μπορούσα. Ο Τέπιτς για ρολίστας των 10 λεπτών είναι μια χαρά, παίζει και καλή άμυνα και βοηθάει και στα ριμπάουντ.

προτιμάς τέπιτς αντι καλάθη? blink.gif
Ginobili
Μισό...να φτιάξω 5-6 λογαριασμούς ακόμα από διαφορετικούς υπολογιστές,για να δώσω τις ψήφους μου σε αυτόν που τις αξίζει... 69.gif

Υ.Γ Ποιος ψήφισε τον Ντρου?
vastravoud
Πρόσεξε!

Μιλάμε πάντα ως "GM", προσπαθώντας να διαμορφώσουμε ένα ρόστερ. Ο Καλάθης παίρνει ένα εξωφρενικό συμβόλαιο, σχεδόν ίδιο με του Μακϊντάιρ, ενώ ο Τέπιτς σαφώς οικονομικότερο.

Και θα έλεγα, απ' όσα ως τώρα έχουμε δει ότι ανεξαρτήτως συμβολαίων θα προτιμούσα Τεπιτς.

Είδα ότι πήρε ψήφους κι ο Μπόγρης: Από τη στιγμή που δεν τρώει θέση κανενός, ούτε γάτα ούτε ζημιά. Δεν πρόκειται ούτως η άλλως να διαδραματίσει ρόλο ποτέ στον Παναθηναϊκό, ούτε σε άλλη μεγαλομεσαία ομάδα.
balomazoxtra
Θα έδιωχνα Σάτο για να φέρω επιτέλους.......ΡΟΥΝΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΘΑ. icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif w00t.gif
giorgos14
εγω σαν ολυμπιακος θα 'ηθελα να διώξετε το διαμαντιδη.... smiley.gif
berry
QUOTE(giorgos14 @ Jan 10 2011, 01:30 ) *
εγω σαν ολυμπιακος θα 'ηθελα να διώξετε το διαμαντιδη.... smiley.gif


ειπα και εγω ποιος τον ψηφισε

ρε μην βαζετε τετοιους ψηφους ...δεν θα βγει ακρη

giorgos14
QUOTE(berry @ Jan 9 2011, 21:32 ) *
ειπα και εγω ποιος τον ψηφισε

ρε μην βαζετε τετοιους ψηφους ...δεν θα βγει ακρη

εδω παντως ψιλοσταθερα πραγματα επικεντρωμενα σε 1-2 παικτες

σε μας φευγει η μιση ομαδα...(αναμενομενο)


αφου την ξερουμε την απαντηση ρε συ...τεπιτς κανα 65% ολιγη απο καλάθη και σχεδόν τιποτα οι αλλο rolleyes.gif ι...το κορυφαιο θα ειναι να κανει καμια παιχνιδαρα ο μιλενκο την τεταρτη...
ALdaperan
QUOTE(giorgos14 @ Jan 9 2011, 23:35 ) *
αφου την ξερουμε την απαντηση ρε συ...τεπιτς κανα 65% ολιγη απο καλάθη και σχεδόν τιποτα οι αλλο rolleyes.gif ι...το κορυφαιο θα ειναι να κανει καμια παιχνιδαρα ο μιλενκο την τεταρτη...

ναι το ιδιο λέμε εδω και 1,5 χρόνο

"το κορυφαιο θα ειναι να κάνει αυριο παιχνιδαρα ο τεπιτς"

και ποτε δε κανει...
Green Warrior
Με δεδομένο ότι υπάρχουν μόλις 13 επαγγελματικά συμβόλαια (δεν βάζω μέσα εφήβους) δεν θα έδιωχνα κανέναν. Θα έπαιρνα άλλον ένα γκαρντ (πχ. Βούγιανιτς) για ρεζέρβα ώστε να μην έχουμε μόνο 4 παίκτες εκεί (άντε 5 με Σάτο) που το θεωρώ παρακινδυνευμένο
Anubis
Ψηφιστε τουλάχιστον σοβαρά ρε παιδια. 3 ψηφους ο Διαμαντιδης πισω απο Μπογρη / καλαθη λολ
Εγω δεν θα αλλαζα τιποτα και θα επερνα ακομα ενα γκαρντ υψηλου επιπεδου (combo guard κυριως)
j-kidd13
Οποιοσδηποτε νοημων θα αλλαζε τον Τεπιτς με εναν γκαρντ που θα βοηθουσε ουσιαστικα.Τον Τεπιτς με την μεχρι τωρα αποδοση του,γιατι γενικα σαν παικτης,δειχνει οτι "το κατεχει" το θεμα...απλα εχει ενα θεμα στην εξωτερικευση... smiley.gif
il postino
αν ηταν στο χερι μου θα ακουμπαγα με το μαγικο ραβδακι μου τον μαριτς για να αναρρωσει πληρως, θα εκανα εντελως καλα το ντρου και το μαικ και θα τους κραταγα ολους!!!!!

στο υπαρχον ροστερ βεβαια θα πιανα το νικ και θα του λεγα "φιλαρακο, μαλλον μετα απο ξενυχτι και μεθυσι τρελο υπογραψαμε το συμβολαιακι σου περυσι, οποτε παρε μια αναπροσαρμογη της ταξης του 70% μονο για την επομενη χρονια" και θα ειμασταν ολοι ικανοποιημενοι!!!
comrade
Εγω λεω να κανετε λιγη υπομονη με τεπιτς-καλαθη. Το αξιζουν. Η πλακα θα ειναι ν αφυγουν απο μας, να πιασουν το πικ τους σε αλλη ομαδα και μετα να κλαιμε που τους αφησαμε.
Για μενα αξιζουν την υπομονη. Κι οι δυο.

Προσωπικα δεν θα αλλαζα κανεναν παιχτη. Η ομαδα πρεπει να μεινει ως εχει. Αυτο και ψηφισα.
comrade
Εγω λεω να κανετε λιγη υπομονη με τεπιτς-καλαθη. Το αξιζουν. Η πλακα θα ειναι ν αφυγουν απο μας, να πιασουν το πικ τους σε αλλη ομαδα και μετα να κλαιμε που τους αφησαμε.
Για μενα αξιζουν την υπομονη. Κι οι δυο.

Προσωπικα δεν θα αλλαζα κανεναν παιχτη. Η ομαδα πρεπει να μεινει ως εχει. Αυτο και ψηφισα.
Vagrant
QUOTE(berry @ Jan 9 2011, 21:52 ) *
εν όψη ντέρμπι , αλλά και γενικότερα,μιας και πλέον έχουμε μια εικόνα της ομάδας , θα ήθελα να μου πείτε αν ήταν στο χέρι σας να διώξετε όσους παίκτες θέλετε και να πάρετε φυσικά κάποιους κατά εσάς καλύτερους στην θέση τους ποιοι θα ήταν αυτοί που θα αλλάζατε

αρνητική ψήφος δηλαδή


Υπαρχει ενα πιο δυσκολο κουιζ να παιξουμε . . . Ποιον θα κραταγατε απο το φετινο ροστερ του Ολυμπιακου;
Ginobili
QUOTE(comrade @ Jan 10 2011, 14:43 ) *
Εγω λεω να κανετε λιγη υπομονη με τεπιτς-καλαθη. Το αξιζουν. Η πλακα θα ειναι ν αφυγουν απο μας, να πιασουν το πικ τους σε αλλη ομαδα και μετα να κλαιμε που τους αφησαμε.
Για μενα αξιζουν την υπομονη. Κι οι δυο.

Προσωπικα δεν θα αλλαζα κανεναν παιχτη. Η ομαδα πρεπει να μεινει ως εχει. Αυτο και ψηφισα.

Σε άλλη ομάδα...τι εννοείς??? Ο Ουίνστον έκανε παπάδες στον πανιώνιο.Το ίδιο και ο Κέτσμαν στην Παρτιζάν.Ο Νίκολας έβγαινε 1ος σκόρερ όπου αλλού έπαιζε.Μην πας μακριά....Εδώ ο Σπανούλης στον Ολυμπιακό,με περισσότερα γκαρντ και ανταγωνισμό..έχει τα καλύτερα νούμερα στην καριέρα του...στα πικ του.
Δεν με νοιάζει τι μπορεί να κάνει ο Τέπιτς σε μικρότερη ομάδα...με νοιάζει στην πίεση και τις απαιτήσεις του Παναθηναικού τι μπορεί να προσφέρει.
berry
QUOTE(Vagrant @ Jan 10 2011, 19:45 ) *
Υπαρχει ενα πιο δυσκολο κουιζ να παιξουμε . . . Ποιον θα κραταγατε απο το φετινο ροστερ του Ολυμπιακου;


εκει γινεται χαμος

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showforum=23
lakersdynasty
QUOTE(Ginobili @ Jan 10 2011, 18:49 ) *
Σε άλλη ομάδα...τι εννοείς??? Ο Ουίνστον έκανε παπάδες στον πανιώνιο.Το ίδιο και ο Κέτσμαν στην Παρτιζάν.Ο Νίκολας έβγαινε 1ος σκόρερ όπου αλλού έπαιζε.Μην πας μακριά....Εδώ ο Σπανούλης στον Ολυμπιακό,με περισσότερα γκαρντ και ανταγωνισμό..έχει τα καλύτερα νούμερα στην καριέρα του...στα πικ του.
Δεν με νοιάζει τι μπορεί να κάνει ο Τέπιτς σε μικρότερη ομάδα...με νοιάζει στην πίεση και τις απαιτήσεις του Παναθηναικού τι μπορεί να προσφέρει.


19.gif
VRANKOVIC S.
QUOTE (Green Warrior @ Jan 10 2011, 12:58 ) *
Με δεδομένο ότι υπάρχουν μόλις 13 επαγγελματικά συμβόλαια (δεν βάζω μέσα εφήβους) δεν θα έδιωχνα κανέναν. Θα έπαιρνα άλλον ένα γκαρντ (πχ. Βούγιανιτς) για ρεζέρβα ώστε να μην έχουμε μόνο 4 παίκτες εκεί (άντε 5 με Σάτο) που το θεωρώ παρακινδυνευμένο


ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ!!!ΔΕ ΝΟΕΙΤΑΙ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑ ΤΟ TRIPLE CROWN ΝΑ ΕΧΕΙ 12 ΚΑΙ 1/2 ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ.

ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΓΚΑΡΝΤ ΑΚΟΜΗ,ΘΑ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟΝ ΚΑΙΜΑΚ ΕΚΤΟΣ 12ΑΔΑΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΦΩΤΣΗΣ-ΤΣΑΡΤΣΑΡΗΣ(ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΕ) ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟ ΣΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΛΙΟΥΜΠΛΙΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ Ο ΑΛΕΞ!ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΣ ΨΗΛΟΣ-ΣΚΙΑΧΤΡΟ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ!
MiDi_MiLiZ
Εγω ψηφισα Βουγιουκα γιατι στερειται φυσικων προσοντων και νευρου για να παιξει τη θεση του σεντερ. Φυσικα εχει πολυ καλη τεχνικη επιθετικα και μπορει να σου κανει σπασμωδικα μπαμ οπως στο παιχνιδι με την Μπαρτσελονα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι παιχτης επιπεδου Παναθηναικου.

Προσωπικα δεν τον θεωρω ουτε εξελιξιμο για τους λογους που προανεφερα. Δεδομενου οτι ο Μαικ πρεπει να ξεκουραζεται περισσοτερη ωρα, και ο Μαριτς ακομα ψαχνει να βρει ρυθμο νομιζω οτι το 3ο σεντερ μας πρεπει ναναι πιο σταθερο απο τον Βουγιουκα.
j.browning
QUOTE (MiDi_MiLiZ @ Jun 13 2011, 19:32 ) *
Εγω ψηφισα Βουγιουκα γιατι στερειται φυσικων προσοντων και νευρου για να παιξει τη θεση του σεντερ. Φυσικα εχει πολυ καλη τεχνικη επιθετικα και μπορει να σου κανει σπασμωδικα μπαμ οπως στο παιχνιδι με την Μπαρτσελονα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι παιχτης επιπεδου Παναθηναικου.

Προσωπικα δεν τον θεωρω ουτε εξελιξιμο για τους λογους που προανεφερα. Δεδομενου οτι ο Μαικ πρεπει να ξεκουραζεται περισσοτερη ωρα, και ο Μαριτς ακομα ψαχνει να βρει ρυθμο νομιζω οτι το 3ο σεντερ μας πρεπει ναναι πιο σταθερο απο τον Βουγιουκα.

διαφωνω καθετα.πιστευω οτι με την υποθεση βουγιουκα ολη η ελλαδα θα τριβει τα ματια της με την εξελιξη που θα εχει.ξερει πολυ μπασκετ και ειναι πολυ εξυπνος εχει τους καταλληλους προπονητες για να φτασει πολυ ψηλα.προβλεπω να γινει ο νεος πεκοβιτς του παο
MiDi_MiLiZ
QUOTE (j.browning @ Jun 14 2011, 21:43 ) *
διαφωνω καθετα.πιστευω οτι με την υποθεση βουγιουκα ολη η ελλαδα θα τριβει τα ματια της με την εξελιξη που θα εχει.ξερει πολυ μπασκετ και ειναι πολυ εξυπνος εχει τους καταλληλους προπονητες για να φτασει πολυ ψηλα.προβλεπω να γινει ο νεος πεκοβιτς του παο

Νεος Πεκοβιτς του ΠΑΟ δε θα γινει ποτε του οση εξελιξη και να εχει. Σεντερ που συγκεντρωνουν τα χαρακτηριστικα του Πεκοβιτς βγαινουν 1 φορα στη 10ετια και ο Βουγιουκας προφανως δεν ειναι ενας απο αυτους, ουτε και θα μπορεσει να γινει.

Στην καλυτερη θα εξελιχθει σε ενα light center με 2-3 καλες κινησεις κοντα στο ζωγραφιστο που υπο προυποθεσεις θα τον κανουν αποτελεσματικο στην επιθεση. Ως εκει.
baskethood
Ο Βουγιουκας εχει ενα πολυ σημαντικο μειονεκτημα,δε μπορει να αμυνθει στην περιφερεια,κατα συνεπεια η ομαδα του αντιμετωπιζει προβλημα στον τροπο που αμυνεται στα σκριν στη μπαλα.
Αυτο ειναι το πρωτο που πρεπει να βελτιωσει,αλλιως θα παραμεινει ενας καλος ρολιστας,με αξιοπρεπεις κινησεις στο ποστ και καλα 10λεπτα ανα παιχνιδι.
Αλλα με φανερες αδυναμιες,κυριως στο αμυντικο κομματι.
concluse
QUOTE (baskethood @ Jun 14 2011, 23:40 ) *
Ο Βουγιουκας εχει ενα πολυ σημαντικο μειονεκτημα,δε μπορει να αμυνθει στην περιφερεια,κατα συνεπεια η ομαδα του αντιμετωπιζει προβλημα στον τροπο που αμυνεται στα σκριν στη μπαλα.
Αυτο ειναι το πρωτο που πρεπει να βελτιωσει,αλλιως θα παραμεινει ενας καλος ρολιστας,με αξιοπρεπεις κινησεις στο ποστ και καλα 10λεπτα ανα παιχνιδι.
Αλλα με φανερες αδυναμιες,κυριως στο αμυντικο κομματι.


μωρε ας φερνει τιτλους με τον ζελικο και ας ειναι χειροτερος του πεκοβιτς.Δεν θα κολλησουμε εκεί.
j.browning
QUOTE (MiDi_MiLiZ @ Jun 14 2011, 23:19 ) *
Νεος Πεκοβιτς του ΠΑΟ δε θα γινει ποτε του οση εξελιξη και να εχει. Σεντερ που συγκεντρωνουν τα χαρακτηριστικα του Πεκοβιτς βγαινουν 1 φορα στη 10ετια και ο Βουγιουκας προφανως δεν ειναι ενας απο αυτους, ουτε και θα μπορεσει να γινει.

Στην καλυτερη θα εξελιχθει σε ενα light center με 2-3 καλες κινησεις κοντα στο ζωγραφιστο που υπο προυποθεσεις θα τον κανουν αποτελεσματικο στην επιθεση. Ως εκει.


ο πεκο ειναι ενα βαρυ δυνατο σεντερ που ξερει τελεια το παιχνιδι με πλατυ στο καλαθι και βαζει σχεδον ολες τις βολες.δεν πηδαει εφημεριδα δεν παιρνει ριμπαουντ δεν παιζει αμυνα και ειναι αρκετα αργος.αυτα τα χαρακτηριστικα τα εχει και ο βουγιουκας με την διαφορα οτι δεν ειναι τοσο καλος στο λοου ποστ.αυτη ειναι η γνωμη μου.
εσυ που το στηριζεις αυτο που λες?
il postino
καπου διαβασα να φυγει ο ιαν!!

ο ιαν απαγορευεται να φυγει απο τον παο πριν την αποχωρηση του απο το μπασκετ γενικως!!!

ο ιαν ξερει μπασκετ !! ποσοι ψηλοι ξερουν μπασκετ? μην το παιρνουμε λοιπον σα δεδομενο οτι γυρω απο το καλαθι ειναι μαστορας!!

ο ιαν δε μασαει!! το απλανες βλεμμα του εγγυαται γι αυτο!! δε νιωθει ο τυπος!!

ο ιαν βαζει τις βολες και εχει και σουτ και την επομενη χρονια που θα ναι πιο ξεψαρωμενος θα επιχειρει περισσοτερα σουτ...ανετα!!

μονο η εκρηξη του λειπει και αυτο βελτιωνεται!! δε θα γινει ποτε αμυντικος ογκολιθος αλλα σιγουρα το ταβανι του δεν ειναι απλα ενας ρολος των 5 λεπτων!!!

υ.γ ηθελα να ξερα ποιοι ειναι αυτοι οι τεσσερις θεοι που ψηφισαν να εκδιωχθει ο δδ απο τον παο!!! φανταζομαι με τις κλωτσιες...
MiDi_MiLiZ
QUOTE (j.browning @ Jun 15 2011, 00:29 ) *
ο πεκο ειναι ενα βαρυ δυνατο σεντερ που ξερει τελεια το παιχνιδι με πλατυ στο καλαθι και βαζει σχεδον ολες τις βολες.δεν πηδαει εφημεριδα δεν παιρνει ριμπαουντ δεν παιζει αμυνα και ειναι αρκετα αργος.αυτα τα χαρακτηριστικα τα εχει και ο βουγιουκας με την διαφορα οτι δεν ειναι τοσο καλος στο λοου ποστ.αυτη ειναι η γνωμη μου.
εσυ που το στηριζεις αυτο που λες?

Στο οτι ο Πεκοβιτς ειχε και τσαμπουκα και πολλη σωματικη δυναμη.

Ο Βουγιουκας δεν εχει τιποτα απτα 2 (ειδικα τσαμπουκα). Πρεπει να τα αποκτησει για να τολμησουμε να πουμε οτι πλησιαζει τον Πεκοβιτς εστω και λιγο
chrisfiss
Ομάδα που κερδίζει λένε δεν αλλάζει, όποτε είναι δύσκολο να πεις ποιος πρέπει να φύγει. Από την άλλη αν επαναπαυτείς με αυτό δεν θα υπάρξει ανανέωση. Πάντως για να πείς ποιος να φύγει θα πρέπει να δούμε τι μπορείς να φέρεις στη θέση του. Θα έλεγα Βουγιούκα αλλά πάλι για 3ο 5αρι καλός ειναι. Αρκεί ο Μάριτς να είναι υγιής φέτος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.