Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός vs Efes Anadolu
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
j-kidd13
vs


Με τις 2 σερί ήττες σε Καζαν και ΣΕΦ,ο Παναθηναϊκός δυσκόλεψε την πορεία του στη διοργάνωση,πλέον βρίσκεται στην 6η θέση,2 νίκες πίσω απο την 4η θέση,τα πράγματα έχουν δυσκολέψει,και η νίκη στο ΟΑΚΑ κόντρα στην ΕΦΕΣ ειναι επιτακτική,ωστε να μη χαθεί κι άλλο έδαφος για τις όποιες ελπίδες υπάρχουν για το πλεονέκτημα έδρας στα play off.


Οι καλύτερες φάσεις του πρώτου αγώνα,απο την εκπομπή της ΕΡΤ.


yorgos
Με ατμόσφαιρα επιτέλους στο γήπεδο, νομίζω θα το πάρουμε. Αναμένω και αφύπνιση Μπουρούση. Πολύ προσοχή στα επιθετικά του Χάνεϊκατ, είμαστε που είμαστε επιρρεπείς στο να δίνουμε δεύτερες επιθέσεις. Είμαι αισιόδοξος ότι τον Ερτέλ θα το βραχυκυκλώσουμε , έχουμε υλικό για κάτι τέτοιο.

Σε περίπτωση ήττας δυσκολεύουν πάρα πολύ τα πράγματα, ειδικά λόγω γηπεδομουρμούρας, το τελευταίο που θέλουμε είναι τίποτε γιούχες για Μπουρουσάγκα, Καλάθη (αχαριστία, το παιδί είναι εξαιρετικό φέτος) και Πασκουαλ (που τέλος πάντως πρέπει να αλλάξει λουκ, πιο ντεμοντέ κι από τους παπαροκάδες είναι, τι είναι αυτά με τις φαβορίτες από άλλες δεκαετίες, σακάκια λιμοκοντόρου, μπριγιαντίνη... ρε Τσάβι!).
pan24
QUOTE (yorgos @ Jan 11 2017, 15:25 ) *
Με ατμόσφαιρα επιτέλους στο γήπεδο, νομίζω θα το πάρουμε. Αναμένω και αφύπνιση Μπουρούση. Πολύ προσοχή στα επιθετικά του Χάνεϊκατ, είμαστε που είμαστε επιρρεπείς στο να δίνουμε δεύτερες επιθέσεις. Είμαι αισιόδοξος ότι τον Ερτέλ θα το βραχυκυκλώσουμε , έχουμε υλικό για κάτι τέτοιο.

Σε περίπτωση ήττας δυσκολεύουν πάρα πολύ τα πράγματα, ειδικά λόγω γηπεδομουρμούρας, το τελευταίο που θέλουμε είναι τίποτε γιούχες για Μπουρουσάγκα, Καλάθη (αχαριστία, το παιδί είναι εξαιρετικό φέτος) και Πασχαλίτσα (που τέλος πάντως πρέπει να αλλάξει λουκ, πιο ντεμοντέ κι από τους παπαροκάδες είναι, τι είναι αυτά με τις φαβορίτες από άλλες δεκαετίες, σακάκια λιμοκοντόρου, μπριγιαντίνη... ρε Τσάβι!).

Ο καλαθης οτι και να γινει κραξιμο δεν θα φαει.Υπαρχει μια μουρμουρα οταν χανει λευ απ η ριχνει τουβλο τριποντο αλλα ευτυχως υπαρχουν(ακομα) πολλοι παναθηναικοι που ξερουν μπασκετ
Στον πασχαλη δεν θα πουν κουβεντα ακομα γιατι ειναι νωρις και η ομαδα δεν ειναι δικη του.Την υπομονη που ειχε κερδισει ο Ζοτς που μπορουσε να τον πεταξει εκτος ευρωλιγκας το μαρουσι και να τον χειροκροτανε δεν θα την εχει κανενας αλλα δεν εχουν γιουχαριστει διαφοροι μετα απο αυτον για να γιουχαριστει ο πασχαλης
Για τον μπουρουση παλι...συμφωνω οτι αν συνεχισει να παιζει ετσι στις ηττες ειδικα ολο και περισσοτεροι θα θυμουνται τις 10 μερες
MaJesty23
Εχω την έντυπωση ,ότι όλα τα αποτελέσματα μας βολέψανε χτές...Κερδας ( tongue.gif ) και καβαλάς Φενέρ και μια νίκη πίσω από Μπασκόνια.Γενικά νομίζω ότι η πορεία της ομάδας εως τώρα είναι αξιοπρεπέστατη.Απλα γίνεται σύγκριση λανθασμένα με τους απέναντι ,που είναι ίδια ομάδα από την εποχή του Χαλκού. biggrin.gif .

Στα του σημερινού αγώνα,πιστεύω ότι εύκολα ή δύσκολα ,θα κερδίσουμε...κάτι οι οργανωμένοι που θα μας κάνουν την χάρη να έρθουν στο γήπεδο,κάτι ότι η ΕΦΕΣ δεν έχει βάρος φανέλας,θα γίνει δουλίτσα...

Περιμένω δυνατο Μπουρουσάγκα σήμερα και ανάσταση Νίκολς(δεν ξέρω γιατί αλλά νομίζω ότι θα παίξει καλά).

Αυτός ο Χανεικατ μεγάλος έρωτας ....Ηighflyer , με πολύ καλό συγχρονισμό στο rebound , ταιριάζει και στο ευρωπαικό mentality, γνωρίζοντας τα fundamentals και παίζοντας και καλή άμυνα.

Απορω με το scouting μας...βλέπω προπονητές(ανάμεσα τους ο Trinkieri ,Bartzi και ο Bullet) που τους κόβει το μάτι και δεν πληρώνουν υπεραξίες,βρίσκοντας λαχεία.

Εμεις πότε θα πάρουμε έναν παίχτη των 400.000 και θα κάνουμε add value?Μην μου πείτε για Feldeine. biggrin.gif

taurus13
Ο Χάνεϊκατ είναι μεγάλη παιχτάρα.
RipCity
Αν παλι αποδειχθουν μαλθακοι οι ψηλοι του ΠΑΟ θα υπαρξει χοντρο θεμα με τα κατσικια της Εφες.
GreenLantern
QUOTE (MaJesty23 @ Jan 13 2017, 09:59 ) *
Γενικά νομίζω ότι η πορεία της ομάδας εως τώρα είναι αξιοπρεπέστατη.Απλα γίνεται σύγκριση λανθασμένα με τους απέναντι ,που είναι ίδια ομάδα από την εποχή του Χαλκού. biggrin.gif .


Αυτό αυτό αυτό...το μεγαλύτερο πρόβλημα της ομάδας είναι ότι πάει να συγκριθεί με τους απέναντι. Έβλεπα χθές τα τελευταία λεπτά και ήμουν τόσο σίγουρος ότι ο ΟΣΦΠ θα κέρδιζε. Ο Παναθηναικος τους παίχτες τους έχει και θέλει δουλειά, χρόνο και κάποιες διορθωτικές κινήσεις.

Όταν έρχονται οι τουρκικές ομάδες στο ΟΑΚΑ, τα βρίσκουν πολύ σκούρα. Ευκαιρία η ομάδα να σηκώσει κεφάλι και να εκμεταλλευτεί τα χθεσινά.

Εφόσον δε κερδίζεις εκτός, αυτά τα παιχνίδια ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να τα χάνεις.

υ.γ. Τίμιε Κούζμιτς, πόσο μας λείπεις.
Barbagiannis
εγω παλι νομιζω οτι το παιχνιδι σημερα ταιριαζει ταμαμ στην αλτικοτητα του Γκαμπριελ .. (αντι φωτση) τουλαχιστον στα Ριμπαουντ θα βοηθήσει πολυ πιστεύω. Η Εφες εχει τρομερη αθλητικοτητα και δεν ξερω αν ο Μπουρουσης θα μπορεσει να ακολουθησει .. Νικολς στην αμυνα πρεπει επιτελους να ανεβει λιγο και να βοηθαει λιγο περισσότερο στα πικ που γινονται.. Λιγο παθος θελει κατι το οποιο απουσιαζει τελευταια απο την ομαδα
whaler
QUOTE (MaJesty23 @ Jan 13 2017, 09:59 ) *
Περιμένω δυνατο Μπουρουσάγκα σήμερα και ανάσταση Νίκολς(δεν ξέρω γιατί αλλά νομίζω ότι θα παίξει καλά).


Αν μπορόυσα να κοιτάξω όλα τα threads των φετινών Ευρωπαϊκών αγώνων του Παναθηναϊκού, θα έβρισκα αυτή την προσμονή για τον δεινοσαυράκο της καρδιάς μας σε κάθε ένα από αυτά (το έχω γράψει κι εγώ, το ομολογώ! )

Μακάρι μια φορά να πέσουμε μέσα rolleyes.gif
MaJesty23
QUOTE(kouch @ Jan 13 2017, 11:40 ) *
Αν μπορόυσα να κοιτάξω όλα τα threads των φετινών Ευρωπαϊκών αγώνων του Παναθηναϊκού, θα έβρισκα αυτή την προσμονή για τον δεινοσαυράκο της καρδιάς μας σε κάθε ένα από αυτά (το έχω γράψει κι εγώ, το ομολογώ! )

Μακάρι μια φορά να πέσουμε μέσα rolleyes.gif


77.gif biggrin.gif το δεινοσαυράκο της καρδιάς μας.!!Το θέμα είναι ότι χάνει πέναλτυ,βασικά είναι σαν να μην έχει ανάσες.Κάνει όλη την κίνηση στο post,απωθεί αντίπαλο και κάνει κάτι ξεψυχισμένα hook.Δεν νόμιζω να έχει θέμα στην επίθεση με τον Dunston.Είναι πιο βαρύς,πιο ψηλός...το θέμα είναι να μην χαροπαλέψει στην άμυνα.
Special_One
QUOTE (kouch @ Jan 13 2017, 11:40 ) *
Αν μπορόυσα να κοιτάξω όλα τα threads των φετινών Ευρωπαϊκών αγώνων του Παναθηναϊκού, θα έβρισκα αυτή την προσμονή για τον δεινοσαυράκο της καρδιάς μας σε κάθε ένα από αυτά (το έχω γράψει κι εγώ, το ομολογώ! )

Μακάρι μια φορά να πέσουμε μέσα rolleyes.gif


Προσδοκώ Ανάστασιν νεκρών και ζωήν του μέλλοντος αιώνος. Αμήν wos_sport4.gif

Αν συζητάμε να κερδίσουμε στην έδρα μας την Εφές, καλύτερα να πάμε Eurocup.
j-kidd13
QUOTE(Special_One @ Jan 13 2017, 12:04 ) *
Αν συζητάμε να κερδίσουμε στην έδρα μας την Εφές, καλύτερα να πάμε Eurocup.


Σωστος,ποια ΕΦΕΣ τωρα με τα σαπακια τους παικτες και τον μυρωδια τον προπονητη... smile.gif
Special_One
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 13 2017, 12:15 ) *
Σωστος,ποια ΕΦΕΣ τωρα με τα σαπακια τους παικτες και τον μυρωδια τον προπονητη... smile.gif


Δεν έχει άσχημους παίκτες....εχει παίκτες που όλοι εδώ πέρα παρακαλάγατε να έρθουν το καλοκαίρι Χάνεικατ, Ερτέλ κλπ. και μια χαρά προπονητή έχει, πιθανότατα καλύτερο από τον δικό μας....ΑΛΛΑ όταν βγαίνουν οι διοικούντες, οι παίκτες μέχρι και ο Mr. Green και μιλάνε για F4, είναι αστείο να συζητάμε αν θα κερδίσουμε στην έδρα μας την Εφές.
villiskabas
Θα ηθελα σημερα να δω αρχικη 5αδα ΚΑΛΑΘΗ ΠΑΠΠΑ ΤΖΕΝΤΙΛΕ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ ΣΙΝΓΚΛΕΤΟΝ για να δουμε ολοι μας τι ψαρια μπορουν να πιασουν ο Παππας και ο Γκαμπριελ για ακομα μια φορα
MaJesty23
Παππάς κάνα 5λεπτο κλασσικά...Και θα τον βάλει με την κουλή 5αδα που χρησιμοποιει...Με Τζεημς,Δεινοσαυράκο της καρδιάς μας( tongue.gif μου το κόλλησες άτιμε) και Φωτσένκο.Και πάσα να μην παίρνει ,και κάλυψη να μην έχει σε αλλαγές και τρυπήματα.Κλασσικα εικονογραφημένα. rolleyes.gif

TakeshyKurosawa
Προβλέπω σχετικά εύκολη νίκη του ΠΑΟ.
jazz thrilos
Καλός παίχτης ο Ντάνστον, αθλητικός, καλός αμυντικός και καλός στο σκοράρισμα. Πρέπει να προσέξει ο Μπουρούσης. Καλός και ο Χάνικατ, δυνατός στα ριμπάουντ και καλό μακρινό σουτ. Πάντως απόψε τις επικίνδυνες καταστάσεις στην άμυνα του Παναθηναϊκού προβλέπω να τις δημιουργεί ο Ντέρικ Μπράουν. Αν ο Τσάβι τον παίξει με αλλαγές στην άμυνα θα κάνει ζημιές και στη συνεργασία του με τον Ερτέλ αλλά και με προσωπική δημιουργία καθώς διαθέτει εξαιρετικές κινήσεις και αξιοπρεπέστατο σουτ. Ερωτηματικό η παρουσία Γκρέηντζερ που μια παίζει καλά και μια δεν βλέπεται.

Δεν υπάρχει αμφιβολία οτι θα είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι και λόγω ποιότητας Εφές αλλά και λόγω αυξημένης πίεσης του Παο. Το γεμάτο ΟΑΚΑ πλεονέκτημα για Παο, η Εφές δεν έχει το μέταλλο μεγάλης ομάδας, απλά αν δεν της κόψει αμυντικά απο το πρώτο λεπτό τον αέρα ο Παναθηναϊκός και την αφήσει να βρει ρυθμό στην επίθεση δεν είναι μια ομάδα που θα χάσει "χαζά" ένα ματς που θα την πάει πρίμα.

Υ.Γ.: Μετά την επιλογή του Πασκουάλ να ρίξει τον Τζεντίλε την προηγούμενη αγωνιστική στο λάκκο με τα λιοντάρια στο ΣΕΦ και ο Ιταλός φυσικά να μην ανταποκρίνεται καθώς δεν έχει προλάβει ακόμη ο άνθρωπος να μπει στο κλίμα της ομάδας, πόσω μάλλον σε αυτό των ντέρμπι, είναι πολύ ενδιαφέρον να δούμε τον Τζεντίλε απόψε. Για μένα ο Πασκουάλ έχει κάνει λάθος (βασικός στο ΣΕΦ;;;;) κι έχει μεταφέρει το βάρος για καλές εμφανίσεις πολύ πολύ νωρίς στις πλάτες του Ιταλού.
Putnam
QUOTE (villiskabas @ Jan 13 2017, 12:45 ) *
Θα ηθελα σημερα να δω αρχικη 5αδα ΚΑΛΑΘΗ ΠΑΠΠΑ ΤΖΕΝΤΙΛΕ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ ΣΙΝΓΚΛΕΤΟΝ για να δουμε ολοι μας τι ψαρια μπορουν να πιασουν ο Παππας και ο Γκαμπριελ για ακομα μια φορα


τον Γκάμπριελ τον είχε 5δάτο σε κάποια ματς, τον Παππά ποτέ απ'όσο θυμάμαι
nikolas12
Δύσκολο ματς, καθώς η Efes είναι απρόβλεπτη ομάδα, μπορεί να παίζει εξαιρετικά και μπορεί να μη βλέπεται. Πιστεύω πως ο Παναθηναϊκός θα την περιορίσει και θα κερδίσει με 5-10 πόντους διαφορά.
yorgos
QUOTE
εβγαλε 2-3 πλεις για τον τζεντιλε ωστε να παρει ευκολα καλαθια εκμεταλευομενος το ποσταρισμα του.

Έτσι ακριβώς, βγήκαν συστήματα για να εκμεταλλευτεί το μις ματς.
QUOTE
και ο τζεντιλε απλα ποσταρε σχετικα ευκολα. ωστοσο το οτι ηταν αστοχος νομιζω εγινε για ψυχολογικους λογους.

ή επειδή γενικά εδώ και δυο χρόνια δεν πετυχαίνει ελέφαντα σε διάδρομο. θα δείξει...

Μπουρουσάγκας κλειδί σήμερα, σε πήραμε και στο φάντασι καρδίτσα μπόι, κανόνισε να τα κάνεις μαντάρα, θα φας διπλό κράξιμο.
QUOTE
Μια που είμαστε εντελώς off έχω να σου πω κάτι τελευταίο, ότι οι γλάροι ακολουθούν τις τράτες επειδή ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ότι θα ρίξουν σαρδέλες στη θάλασσα smile.gif

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να είναι εντελώς ηλίθιοι οι γλάροι και να νομίζουν ότι οι τράτες είναι σαρδέλες. Γενικά δεν τους έχω και για πολύ τζιμάνια.

Ας δούμε ό,τι να ναι σήμερα αλλά Τσάβι μου σε παρακαλώ ΟΧΙ πάλι το δίδυμο των sloth ψηλών, δε θα το αντέξω. Άντε παλικάρι μου, να σε φωτίσει ο Θεός.
shtarkws
Υπενθυμιζω οτι το τοπικ είναι Παναθηναϊκός - Εφες
kostas b
QUOTE (yorgos @ Jan 13 2017, 17:12 ) *
Έτσι ακριβώς, βγήκαν συστήματα για να εκμεταλλευτεί το μις ματς.
ή επειδή γενικά εδώ και δυο χρόνια δεν πετυχαίνει ελέφαντα σε διάδρομο. θα δείξει...

Μπουρουσάγκας κλειδί σήμερα, σε πήραμε και στο φάντασι καρδίτσα μπόι, κανόνισε να τα κάνεις μαντάρα, θα φας διπλό κράξιμο.

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να είναι εντελώς ηλίθιοι οι γλάροι και να νομίζουν ότι οι τράτες είναι σαρδέλες. Γενικά δεν τους έχω και για πολύ τζιμάνια.

Ας δούμε ό,τι να ναι σήμερα αλλά Τσάβι μου σε παρακαλώ ΟΧΙ πάλι το δίδυμο των sloth ψηλών, δε θα το αντέξω. Άντε παλικάρι μου, να σε φωτίσει ο Θεός.


hahahahaha. Πάντως πιστεύω το έχει μάθει το μάθημα του με τους sloth ψηλούς, απλά δεν έχει άλλους να βάλει και αναγκαστικά κάποια λεπτά βγαίνει να παίζουν μαζί.
yorgos
QUOTE(kostas b @ Jan 13 2017, 17:29 ) *
hahahahaha. Πάντως πιστεύω το έχει μάθει το μάθημα του με τους sloth ψηλούς, απλά δεν έχει άλλους να βάλει και αναγκαστικά κάποια λεπτά βγαίνει να παίζουν μαζί.

Ναι αλλά είναι τέτοια η φύση του νατιπάλου σήμερα που ούτε δευτερόλεπτο δεν πρέπει να παίξουν μαζί.
G-arenas
κλειδι σημερα για το ματς ειναι ριμπαουντ καθαρα. αν δεν παρουμε τα ριμπαουντ ωστε ελεγχουμε τον ρυθμο και για να μην εχουν δευτερες ευκαιριες για καλαθι, τοτε θα χασουμε. αν μας τα παρουν τοτε κλαφτα χαραλαμπε. ειναι πολυ καλοι στα ριμπαουντ και πολυ αθλητικοι για αυτο πρεπει να δωσουμε εκει βαρος. χανεικατ,μπραουν, ντανστον πηδανε πολυ στο επιθετικο ριμπαουντ ενω ακομα και οσμαν, τομας ειναι πολυ καλοι σε αυτον τον τομεα.

αρα πρεπει να τους παρουμε τα ριμπαουντ, να μην τους αφησουμε να τρεξουν και να βρουν ρυθμο και τελος να παιξουμε σκληρα κατω απο την ρακετα.

θελω να δω χαραλαμπη στο 4 αντι του φωτση(που θα τον ξεφτιλισουν τα αμερικανακια ετσι και παιξει) και φυσικα νικολς και γκαμπριελ να παιξουν αρκετα με στοχο να κανουν δυνατα φαουλ ωστε να μην ειμαστε σοφτιλες στην ρακετα.
erasitehnis
Θεωρώντας ότι οι Τούρκοι θα πάρουν λίγα (και όχι συντριπτικά) παραπάνω ρημπάουντ, νομίζω ότι αν βγάλουμε εκτός παιχνιδιού (κάτω από 10 π./3 ασ) τον Ερτέλ θα νικήσουμε.
Πιστεύω επίσης ότι απόψε πρέπει και θα αναστηθεί ο Μπουρούσης.

Αν δεν συμβούν τα παραπάνω η βραδιά θα είναι δύσκολη.
Miro
Το παιχνίδι είναι δύσκολο, το χρειάζεται πολύ και η Εφές αν θέλει να πλασαριστεί στα πλευ οφ. Για μας τα πράγματα είναι απλά. Οι πιθανότητες επιτυχίας είναι αντιστρόφως ανάλογες της χρονικής συμμετοχής των Φώτση - Φελντέιν. Ειδικά για τον πρώτο δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα απογίνει στα χέρια του Μπράουν....
Special_One
QUOTE (Miro @ Jan 13 2017, 18:05 ) *
Οι πιθανότητες επιτυχίας είναι αντιστρόφως ανάλογες της χρονικής συμμετοχής των Φώτση - Φελντέιν.


41.gif 41.gif wos_sport5.gif
G-arenas
QUOTE (Miro @ Jan 13 2017, 18:05 ) *
Το παιχνίδι είναι δύσκολο, το χρειάζεται πολύ και η Εφές αν θέλει να πλασαριστεί στα πλευ οφ. Για μας τα πράγματα είναι απλά. Οι πιθανότητες επιτυχίας είναι αντιστρόφως ανάλογες της χρονικής συμμετοχής των Φώτση - Φελντέιν. Ειδικά για τον πρώτο δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα απογίνει στα χέρια του Μπράουν....

για φωτση συμφωνω laugh.gif αλλα για φελντειν οχι.

εχει παιξει σε πολλα παιχνιδια πολυ καλα και ειναι και πολυ καλος αμυντικος. απλως ειναι παικτης για τα 300-400 που παιρνει (δεν ξερω ακριβως) μια χαρα. για 4ο-5ο γκαρντ δηλαδη. το θεμα ειναι οτι εχουμε τοσα 2-3αρια και τετοια ελλειψη στον ασσο πισω απο καλαθη, που πραγματικα θελαμε εναν δημιουργο-οργανωτη αντι του φελντειν. εναν ιδιας ποιοτητας με φελντειν αλλα σε αλλη θεση και με αλλα στοιχεια.

natouralistis
Η Εφές, εκτός έδρας ειδικά, αμολάει αετό. Στα εντός τους, ναι είναι επικίνδυνοι, όμως, είναι ομάδα στηριγμένη μόνο σε Αμερικανούς με τη γνωστή νοοτροπία. Κατά τη γνώμη μου καμία τύχη δεν έχει απόψε ,όπως δεν είχε και στο ΣΕΦ όταν διασύρθηκε γιατί οι ελληνικές ομάδες έχουν τακτική και αυτοί παίζουν "χαζά".
yorgos
QUOTE(G-arenas @ Jan 13 2017, 18:47 ) *
για φωτση συμφωνω laugh.gif αλλα για φελντειν οχι.

εχει παιξει σε πολλα παιχνιδια πολυ καλα και ειναι και πολυ καλος αμυντικος. απλως ειναι παικτης για τα 300-400 που παιρνει (δεν ξερω ακριβως) μια χαρα. για 4ο-5ο γκαρντ δηλαδη. το θεμα ειναι οτι εχουμε τοσα 2-3αρια και τετοια ελλειψη στον ασσο πισω απο καλαθη, που πραγματικα θελαμε εναν δημιουργο-οργανωτη αντι του φελντειν. εναν ιδιας ποιοτητας με φελντειν αλλα σε αλλη θεση και με αλλα στοιχεια.

+1 τιμιότατος Φελντέιν, άλλο που θέλαμε Τζάκσον στη θέση του.

Ο δε Φώτσης για πέμπτος ψηλός μια χαρά είναι και σε ματς με παλμο στην εξέδρα θα τα στάξει τα σουτάκια του. Αρκεί να μην τον εκθέτει ο φαβορίτας βάζοντάς τον μέσα με ζευγαράκια που δεν τα πάνε. Γενικώς το ρόστερ της ομάδας για τα χρήματα που δαπανήθηκαν είναι καλό, με τους ατσερίσκους που ξέρουμε, κάποιοι εκ των οποίων είναι και περιορισμοί δεδομένοι, π.χ. να περιμέναμε να δούμε αν θα βγει ο Μποχώ. Με ΑΥΤΟ το ρόστερ και τις αδυναμίες που έχει η ομάδα θα έπρεπε να είναι στην οκτάδα και μάλλον και η εξάδα δεν είναι καμιά τραβηγμένη από τα μαλλιά απίτηση, βλέποντας τα χάλια πολλών άλλων, π.χ. Μακάμπι που είναι "καλά εσύ μας άφησες νωρίς".
T.W.Is.M.
QUOTE(kostas b @ Jan 13 2017, 17:29 ) *
hahahahaha. Πάντως πιστεύω το έχει μάθει το μάθημα του με τους sloth ψηλούς, απλά δεν έχει άλλους να βάλει και αναγκαστικά κάποια λεπτά βγαίνει να παίζουν μαζί.


Το εχει; Στην Μπαρτσελονα παντως εχασε χρονιες και επειδη ειχε βαριες frontline και δεν ακολουθουσε τις εξελιξεις.

Το ματς ειναι πολυ σημαντικο για τον ΠΑΟ. Πιστευω οτι θα το κερδισει και καθαρα. Οι επικινδυνοι παιχτες της Εφες(Ερτελ, Γκρειντζερ, Μπραουν) δε μου μοιαζουν με παιχτες που ανταποκρινονται καλα στο δυνατο παιχνιδι. Αν ο Παναθηναικος μπει με τη νοοτροπια που ταιριαζει στην κρισιμοτητα του αγωνα, θα παρει τη νικη.
Ας εχουμε υποψη μας και τη διαφορα των 8 ποντων του πρωτου γυρου. Δεν πιστευω οτι θα χρειαστει, αλλα επειδη η διαφορα ειναι στη 1 νικη σημερα και ποτε δεν ξερεις τι γινεται, καλο ειναι για τον ΠΑΟ να την καλυψει.
MaJesty23
Feldeine βγάζει μάτια... tongue.gif
jazz thrilos
Πόσα μπλοκ έχουν δεχθεί οι παίχτες του Παναθηναικού σε 5 λεπτά ρε παιδια;;
garou
ο τζεντιλε οργιαζει στο πρωτο 10λεπτο
MaJesty23
Πολλά και ακόμα δεν έχει μπει ο Μπουρουσάγκα...

Αlessandro βάζει πόντους αλλά με γιούρια.... rolleyes.gif
belalik
παιδια καλησπερα ..

παιζει κανα στρημ? wink.gif
aegeansheed
Πιο hero-ball παίκτης, μη-αμερικάνος, δεν ξέρω αν υπάρχει στην Ευρωλίγκα εκτός του Τζεντίλε
Dred11
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 13 2017, 21:37 ) *
Το εχει; Στην Μπαρτσελονα παντως εχασε χρονιες και επειδη ειχε βαριες frontline και δεν ακολουθουσε τις εξελιξεις.

Το ματς ειναι πολυ σημαντικο για τον ΠΑΟ. Πιστευω οτι θα το κερδισει και καθαρα. Οι επικινδυνοι παιχτες της Εφες(Ερτελ, Γκρειντζερ, Μπραουν) δε μου μοιαζουν με παιχτες που ανταποκρινονται καλα στο δυνατο παιχνιδι. Αν ο Παναθηναικος μπει με τη νοοτροπια που ταιριαζει στην κρισιμοτητα του αγωνα, θα παρει τη νικη.
Ας εχουμε υποψη μας και τη διαφορα των 8 ποντων του πρωτου γυρου. Δεν πιστευω οτι θα χρειαστει, αλλα επειδη η διαφορα ειναι στη 1 νικη σημερα και ποτε δεν ξερεις τι γινεται, καλο ειναι για τον ΠΑΟ να την καλυψει.

Κι ένας πόντος διαφορά αρκεί. Ωραίος ο Τζεντίλε αλλά από φυσική κατάσταση θυμίζει Κυριάκο Βίδα.
jazz thrilos
Της τον έκοψε τον αέρα της Εφές ο Παναθηναϊκός, μια χαρά τέλειωσε το 10λεπτο. Μπήκε στο νόημα του ΟΑΚΑ ο Τζεντίλε, αρκεί να μην πάει σε ηρωισμούς στη συνέχεια του ματς.
john wick
Τιμιος Nichols,,, sad.gif
MaJesty23
Aυτη την γαμ^&$$^7882@##νη 5αδα με Φωτση-James και Μπουρούση πότε θα την κόψει?
Special_One
παλι δίδυμο Φώτσης-Μπουρού..δεν βάζει μυαλό ο Καταλανός.
garou
QUOTE (john wick @ Jan 13 2017, 22:12 ) *
Τιμιος Nichols,,, sad.gif

ναι ολοι οι τιμιοι στον παναθηναικο παιζουν biggrin.gif

γκαζια πασχαλη στον γιανναρο
Dred11
To αντιαθλητικό στον Μπουρούση μεγαλείο.
MaJesty23
Εχω λιώσει με πρωην-Batman ,τρώει προσποιήσεις με τα φρύδια. tongue.gif
garou
QUOTE (Dred11 @ Jan 13 2017, 22:17 ) *
To αντιαθλητικό στον Μπουρούση μεγαλείο.

δεν ηταν καν φαουλ
whaler
QUOTE (Special_One @ Jan 13 2017, 22:13 ) *
παλι δίδυμο Φώτσης-Μπουρού..δεν βάζει μυαλό ο Καταλανός.


Κι όμως, Φώτσαρος καθαρή άμυνα στον DeShaun και καπάκι τρίποντο από τα κλασσικά του! w00t.gif
nvip13
Θεούλης τσάβι με το γνωστό ντουέτο.

Επιτέλους εσταξε ενα ο Φωτσαρος.
john wick
Αρκει που δεν βλεπω Feldeine..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.