Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
sni79per
QUOTE(kseplenhs @ Jun 20 2013, 13:05 ) *
Έλα υπερβολές.Είναι σαν να μου κλέψει κανείς τη θέση παρκινγκ και εγώ να αντιδράσω πηδώντας απο την ταράτσα ουρανοξύστη στο κενό.Μαλάκας φυσικά αυτός που μου πήρε τη θέση(γ@μω την παναχαική του) αλλά δεν νομίζω πως η αντίδρασή μου ήταν ότι και πιο ψύχραιμη...

(βέβαια οι ίδιοι που φώναζαν "πέθανε-πέθανε" στον πατέρα του,θα τον αποθεώνουν στο ΟΑΚΑ αλλά δεν πας σε μια ομάδα για τους οπαδούς.Πας επειδή πιστεύεις πως θα σε βοηθήσει στην καριέρα σου)


1ον ξερεις αν ειχε οπαδους του παο εκεινη τη μερα στην ν.σμυρνη;
2ον αν ειχε εισαι σιγουρος οτι φωναξαν "πέθανε-πέθανε";
3ον ειναι γελοιο να πιστευει ανθρωπινος νους οτι καποιος θα ηξερα οτι ο μπομπαν θα ειχε αυτη την καταληξη κ θα φωναζε -αν φωναξε- κατι τετοιο.
Dreamerpanos
Ρε παιδιά ηρεμία δε θα ασχοληθούμε τώρα με τα κόμπλεξ και το τι κουβαλάει ο καθένας στο κεφάλι του....μη τους δίνετε αξία....
j-kidd13
Αυτο που γινεται εδω τωρα ειναι ντροπη για τη μνημη του Μπομπαν και οχι η αποφαση του γιου του να παει στον Παναθηναικο....
Ας γυρισουμε στα μεταγραφικα....
damian
QUOTE (sni79per @ Jun 20 2013, 13:19 ) *
1ον ξερεις αν ειχε οπαδους του παο εκεινη τη μερα στην ν.σμυρνη;
2ον αν ειχε εισαι σιγουρος οτι φωναξαν "πέθανε-πέθανε";
3ον ειναι γελοιο να πιστευει ανθρωπινος νους οτι καποιος θα ηξερα οτι ο μπομπαν θα ειχε αυτη την καταληξη κ θα φωναζε -αν φωναξε- κατι τετοιο.


το 1ο και το 2ο το έχω διαβάσει σε κείμενο, λογικά για να το γράφουν, υπάρχει και βίντεο νομίζω
για το 3ο έχουμε ακούσει πολλά στα(όλα) ελληνικά γήπεδα.

Προφανώς και ο Αλβέρτης και ο ΠΑΟ δεν φέρουν ευθύνη στο παραμικρό αλλά όπως και να το κάνουμε είναι "κάπως"...
Lazeras
QUOTE(rakos @ Jun 20 2013, 13:17 ) *
//Lazeras ευτυχως που εσυ δεν εισαι ανθρωπακι και λες οτι εφταιγε ο Μπομπαν
συγχαρητηρια

Μα ποιός φταίει ρε μαν?Αυτός έκανε την κίνηση.Φίλε άκουσέ με.Είμαστε οι επιλογές μας.Πάρτο χαμπάρι.Για ένα φάουλ δεν κάνεις την κίνηση του Μπόμπαν.Δεν φταίει κανείς άλλος πέρα από τον ίδιο του τον εαυτό.Τα έχει πει και σε συνέντευξη ο μικρός.
Αν πας με 140 χμ να πάρεις μία στροφή με το αμάξι σου που δεν γίνεται απλά να την πάρεις,θα φταίει το αμάξι σου ή εσύ που πατάς το γκάζι???
Σοβαρευτείτε....Και το τελειώνω εδώ.
sni79per
QUOTE(damian @ Jun 20 2013, 13:23 ) *
το 1ο και το 2ο το έχω διαβάσει σε κείμενο, λογικά για να το γράφουν, υπάρχει και βίντεο νομίζω
για το 3ο έχουμε ακούσει πολλά στα(όλα) ελληνικά γήπεδα.

Προφανώς και ο Αλβέρτης και ο ΠΑΟ δεν φέρουν ευθύνη στο παραμικρό αλλά όπως και να το κάνουμε είναι "κάπως"...



για το 3ο δεν ''απαντας'' για τα αλλα 2 βαλτε βιντεο να το ακουσω κι εγω αν κ δεν λεει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ γιατι δεν ξερεις την καταληξη εκεινη τη στιγμη.
geoko13
QUOTE(rakos @ Jun 20 2013, 13:17 ) *
ρουφιανος κι ετσ;

δεν ειμαι εγω παντως, αν και δεν εχει κι αδικο

//να φιλαει και το σημα μετα απο καθε τριποντο μη ξεχασει

//Lazeras ευτυχως που εσυ δεν εισαι ανθρωπακι και λες οτι εφταιγε ο Μπομπαν
συγχαρητηρια



Έφταιγε ο Αλβέρτης και ο ΠΑΟ που ο Μπόμπαν χτύπησε το κεφάλι του στη μπασκέτα μόνος του από τα νεύρα του..οκ,λογικό.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif
damian
QUOTE (sni79per @ Jun 20 2013, 13:26 ) *
για το 3ο δεν ''απαντας'' για τα αλλα 2 βαλτε βιντεο να το ακουσω κι εγω αν κ δεν λεει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ γιατι δεν ξερεις την καταληξη εκεινη τη στιγμη.

http://www.youtube.com/watch?v=ylys5U9pg9M

προφανώς και δεν σου απαντάω στο 3ο γιατί δε ξέρω τι σκεφτόντουσαν τότε οι φίλοι του ΠΑΟ από μέσα τους
sacarame
Για να χαλαρώνουμε λίγο... Επόμενο ειρωνικό ποστ ή με χαρακτηρισμούς για άλλα μέλη δεν θα προλάβει καν να εμφανιστεί...

Ας μείνουμε στα μεταγραφικά...
sni79per
QUOTE(damian @ Jun 20 2013, 13:28 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=ylys5U9pg9M

προφανώς και δεν σου απαντάω στο 3ο γιατί δε ξέρω τι σκεφτόντουσαν τότε οι φίλοι του ΠΑΟ από μέσα τους


οκ λοιπον ακουγεται για πολυ λιγο,οπως ειπα κ πριν δεν λεει κατι.
το πεθανε-πεθανε ακουγεται σε καθε γηπεδο εδω κ χρονια οταν πεσει καποιος κατω κ ειναι δεν ειναι κυριολεκτικο.

γιατι αμα φωναζαν καποιοι το αντιστοιχο ''θελει γαμ*** για να συνεχισει'' θα βγαινανε καποιοι 20 χρονια μετα κ θα ελεγαν ''οι βαζελοι ηθελαν να δουν σεξ την ωρα του αγωνα που ο αλλος ηταν στους πονους''
συζηταμε τα αυτοννοητα,τι να πω....
mr 3Xdouble
Έλεος ρε μάγκες. Είναι δυνατόν να καθόμαστε τώρα και να ασχολούμαστε με το τι γράφει το κάθε γατάκι της νέας σμύρνης?? Ο Βλάντο είναι επαγγελματίας και έπραξε πολύ σωστά που ήρθε στον Παναθηναϊκό. Άλλωστε και ο ίδιος πριν λίγους μήνες σε συνέντευξη του είχε πει πως θεωρεί αποκλειστικά υπεύθυνο τον πατέρα του για ότι είχε πάθει.
nirvana
Για τον Λάσμε, δεν γίνεται να τον απειλήσει μαφιόζικα ο ΔΓ για να μείνει;
mr 3Xdouble
QUOTE (nirvana @ Jun 20 2013, 11:08 ) *
Για τον Λάσμε, δεν γίνεται να τον απειλήσει μαφιόζικα ο ΔΓ για να μείνει;


Ίσως αν πάρει καμιά συμβουλή απο Ψωμιάδη (βλ. Danny Vranes) κάτι γίνει laugh.gif laugh.gif laugh.gif
gmalamos
Ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει με το μασιου τωρα που υπαρχει συνοστισμος στη θεση 3??Ο μασιου ηταν χρησιμο γραναζι της ομαδας φετος.Ποσταρε πηγαινε στο 4 εδινε δυναμη στη ρακετα ενω χρησημοποιηθηκε αξιοπρεπως θα πω εγω ως σποτ σουτερ.Κατα την προσωπικη μου αποψη παντα αν ο μασιου δεν ζητησει πολλα θα τον κρατουσα για ενα χρονο μιας και ο γιανκο (καλως αποκτηθηκε για μενα) αλλα δεν εχει εμπειρια για ευρωπη και απο του χρονου βλεπω.
G-arenas
QUOTE (gmalamos @ Jun 20 2013, 14:17 ) *
Ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει με το μασιου τωρα που υπαρχει συνοστισμος στη θεση 3??Ο μασιου ηταν χρησιμο γραναζι της ομαδας φετος.Ποσταρε πηγαινε στο 4 εδινε δυναμη στη ρακετα ενω χρησημοποιηθηκε αξιοπρεπως θα πω εγω ως σποτ σουτερ.Κατα την προσωπικη μου αποψη παντα αν ο μασιου δεν ζητησει πολλα θα τον κρατουσα για ενα χρονο μιας και ο γιανκο (καλως αποκτηθηκε για μενα) αλλα δεν εχει εμπειρια για ευρωπη και απο του χρονου βλεπω.

εγω πιστευω παντως πως αν μεινει ο μασιου πρεπει να παρουμε εναν καθαρο ασσο στην θεση του καρρυ για να μην μεινουμε μονο με δδ παλι μοναδικο οργανωτη,ετσι κ αλλιως θα κατεβαινει και ο μπραμος για λιγο στο 2

αν φυγει ο λιθουανος τοτε δεν χρειαζεται να παρουμε αλλο 3αρι για να παρει χρονο και ο βλαντο,αρα μπορουμε να κρατησουμε καρρυ και να παρουμε και αλλον εναν περιφεριακο(καλος οργανωτης,δημιουργια,αθλητικος)
doctorjekil
QUOTE(G-arenas @ Jun 20 2013, 15:03 ) *
εγω πιστευω παντως πως αν μεινει ο μασιου πρεπει να παρουμε εναν καθαρο ασσο στην θεση του καρρυ για να μην μεινουμε μονο με δδ παλι μοναδικο οργανωτη,ετσι κ αλλιως θα κατεβαινει και ο μπραμος για λιγο στο 2

αν φυγει ο λιθουανος τοτε δεν χρειαζεται να παρουμε αλλο 3αρι για να παρει χρονο και ο βλαντο,αρα μπορουμε να κρατησουμε καρρυ και να παρουμε και αλλον εναν περιφεριακο(καλος οργανωτης,δημιουργια,αθλητικος)

Ειτε μεινει ειτε φυγει ο μασιου χρειαζομαστε εναν ασσο,μονο με ουκιτς και δδ δεν βγαινει παλι η χρονια
dru_15
Ουκιτς-ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ-Καρυ
ΔΔ-Παππας-Μπραμος
Μασιουλης-Γιανκοβιτς
Φωτσης-Γκιστ
Λασμε (Ντορσευ)-Μασευ-Μαυροειδης(αν μεινει ελευθερος)

Χαραλαμποπουλος-Διαμαντακος δεδομενου οτι θα μεινουν

Ξανθοπουλος-Σκορδιλης πιθανον να φανουν χρησιμοι για να εχεις υπεροπλια
Σταματης-Θ Αντετοκουμπο στα ιδια πλαισια με τους παραπανω πιθανοι φτηνοι στοχοι για να πλαισιωσουν το ροστερ.

Τωρα πρεπει το βαρος να πεσει στον Γκιστ και τον Λασμε που ειναι κολωνες για την ομαδα. Αν με το καλο καταφερουμε και τους ανανεωσουμε μπορει σειρα να παρει ο Καρυ, ο γκαρντ και το αναπληρωματικο 5αρι.
doctorjekil
QUOTE(vaggelis roum @ Jun 20 2013, 15:16 ) *
Ουκιτς-ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ-Καρυ
ΔΔ-Παππας-Μπραμος
Μασιουλης-Γιανκοβιτς
Φωτσης-Γκιστ
Λασμε (Ντορσευ)-Μασευ-Μαυροειδης(αν μεινει ελευθερος)

Χαραλαμποπουλος-Διαμαντακος δεδομενου οτι θα μεινουν

Ξανθοπουλος-Σκορδιλης πιθανον να φανουν χρησιμοι για να εχεις υπεροπλια
Σταματης-Θ Αντετοκουμπο στα ιδια πλαισια με τους παραπανω πιθανοι φτηνοι στοχοι για να πλαισιωσουν το ροστερ.

Τωρα πρεπει το βαρος να πεσει στον Γκιστ και τον Λασμε που ειναι κολωνες για την ομαδα. Αν με το καλο καταφερουμε και τους ανανεωσουμε μπορει σειρα να παρει ο Καρυ, ο γκαρντ και το αναπληρωματικο 5αρι.

Προτιμω εσενα για σεντερ παρα τον Μαυροειδη...
Ginobili
QUOTE(G-arenas @ Jun 20 2013, 13:03 ) *
εγω πιστευω παντως πως αν μεινει ο μασιου πρεπει να παρουμε εναν καθαρο ασσο στην θεση του καρρυ για να μην μεινουμε μονο με δδ παλι μοναδικο οργανωτη,ετσι κ αλλιως θα κατεβαινει και ο μπραμος για λιγο στο 2

Ο Κάρυ σύμφωνα με την ΠΡΑΣΙΝΗ στο πρωτοσέλιδο...έμεινε

http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...leista-ta-matia
str
QUOTE(rakos @ Jun 20 2013, 13:00 ) *


μπραβο βλαντο 41.gif



δεν πρεπει να τον πηρε χαμπαρι τον φωτογραφο..πρεπει να ειχε κρυφτει κατω απ την γραμμη των βολων....απιστευτα παπαρατσι φωτο...

tongue.gif tongue.gif tongue.gif
t0ny3


Μου λειπουν οι παλιες φωτογραφιες με τις φανελες και τα καδρα στον τοιχο με τον Παυλο και τον Θαναση σαν τους χαρους! tongue.gif

Πραγματικα ντροπη μονο που αρχισε τετοια συζητηση. Αφηστε ησυχο το παιδι, την πιο σωστη κινηση για την καριερα του αυτη τη χρονικη στιγμη επελεξε, ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε.

Ειμαι κι εγω σε αυτους που πιστευουν πως η αποκτηση ενος ασσου ειναι αναγκαια, ομως θα ηθελα να μεινει και ο Καρι και ο Ματσιουλης. Δεν ξεω ομως πως θα χωρεσουν και αν αντεχει η τσεπη μας κατι τετοιο, διοτι αν βαλουμε και λιγο πιο βαθια το χερι μας στην τσεπη για τον Λασμε δεν νομιζω να υπαρχει περιθωριο.

Πιστευω ο Λασμε να επιλεξει να μεινει. Λιγο η αγαπη του κοσμο γι αυτον, λιγο ο Μητσος, λιγο ο Γκιστ το φιλαρακι του , να λειτουργησουν θετικα. Αλλωστε οταν βλεπω εναν παικτη να πανηγυριζει ετσι πανω στο πουλαμν μετα την κατακτηση του πρωταθληματος και οι πρωτες του δηλωσεις να ειναι παμε να παρουμε την Euroleague του χρονου, ν αλειτουργησει και λιγο ο παραγοντας καρδια.

“Ο πρόεδρος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, Δημήτρης Γιαννακόπουλος και ο προπονητής της ομάδας Αργύρης Πεδουλάκης, θα δώσουν συνέντευξη Τύπου. Η συνέντευξη Τύπου θα πραγματοποιηθεί αύριο (21/6) στις 12.00 στο κλειστό γυμναστήριο του ΟΑΚΑ”.
Reggie Miller 31
QUOTE (gmalamos @ Jun 20 2013, 14:17 ) *
Ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει με το μασιου τωρα που υπαρχει συνοστισμος στη θεση 3??Ο μασιου ηταν χρησιμο γραναζι της ομαδας φετος.Ποσταρε πηγαινε στο 4 εδινε δυναμη στη ρακετα ενω χρησημοποιηθηκε αξιοπρεπως θα πω εγω ως σποτ σουτερ.Κατα την προσωπικη μου αποψη παντα αν ο μασιου δεν ζητησει πολλα θα τον κρατουσα για ενα χρονο μιας και ο γιανκο (καλως αποκτηθηκε για μενα) αλλα δεν εχει εμπειρια για ευρωπη και απο του χρονου βλεπω.

Παντως γνώμη μου είναι πως είναι αρκετά παρακινδυνευμένο να αφήσουμε έναν απο τους πιο σταθερούς παίκτες φέτος, ελπίζωντας ότι ο Γιάνκοβιτς θα μπορέσει να ανταπεξέλθει απο την 1η του χρονια... Πιστεύω ότι καλό είναι να έχουμε Μπράμος που θα πηγαίνει στο 3 και 2, Μασιούλις που θα πηγαίνει στο 3 και σε ορισμένες περιπτώσεις στο 4 και τον Βλάντο σαν 3ο 3αρι...

ΥΓ Τον Νικόλα τον Ζήση, μόνο εγώ και ο Φίλιππας ο Συρίγος τον θέλουμε στην ομάδα;;;;; Καθαρός άσσος, αξιόπιστος σουτέρ απο μέση απόσταση, καλός χαρακτήρας, σχετικά φτηνός... ό,τι πρέπει για 2ο άσσο πίσω απο τον ΔΔ. Έτσι θα έχουμε και Ούκιτς στο 2 και υπο συνθήκες στο 1, το ίδιο και Κάρι με Παππά...
ΥΓ2 Ντροπή αυτά που λέγονται για τον μικρό... Του Μπόμπαν δεν του έφταιγε ούτε ο ΠΑΟ, ούτε ο Αλβέρτης... Άμα ήταν με κάθε flopping να βαράμε τα κεφάλια μας στις μπασκέτες δεν θα είχε μείνει μπασκετμπολίστας στα παρκέ... Άλλοι είναι οι λόγοι που του είχαν θολώσει το μυαλό εκείνη την περίοδο... Πιστεύω κάποιοι (και ιδιαίτερα οι μεγαλύτεροι ή πιο ψαγμένοι στα παρασκήνια του μπάσκετ) καταλαβαίνετε...
ThreeDi
O Ζήσης στη θέση του Ξανθόπουλου καλός είναι. Να διώξουμε τον 33χρονο Κάρι για τον 40χρονο Ζήση με τπτ.
Reggie Miller 31
QUOTE (ThreeDi @ Jun 20 2013, 16:50 ) *
O Ζήσης στη θέση του Ξανθόπουλου καλός είναι. Να διώξουμε τον 33χρονο Κάρι για τον 40χρονο Ζήση με τπτ.

30 είναι ο Ζήσης... το 1983 γεννήθηκε! Μια χαρά ηλικία για άσσο (27-32 είναι συνήθως η πιο παραγωγική τους ηλικία)!
mr 3Xdouble
Ο Ζήσης ούτε τα 30 δεν έχει πατήσει ακόμη. Από που κι ως που 40χρονος?? Μια χαρά επιλογή είναι για ένα 20λεπτο
ThreeDi
A συγγνώμη νόμιζα οτι γράφαμε μπασκετικές ηλικίες. laugh.gif
sni79per
ο ζησης αν τα βγαζει καλα η κυρα google καθαριζε 1 μυριο στη μπιλμπαο.
αν κ εχει επανειλημμενα εκφραστει θετικα γι αυτον ο πεδουλακης δεν νομιζω οτι αξιζει ουτε το ενα τριτο κ αν συνυπολογισεις κ την εφορια με 40% νταβατζιλικι το θεωρω απαγορευτικο για μελλοντικη κινηση.
PanosNer
QUOTE (sni79per @ Jun 20 2013, 17:21 ) *
ο ζησης αν τα βγαζει καλα η κυρα google καθαριζε 1 μυριο στη μπιλμπαο.
αν κ εχει επανειλημμενα εκφραστει θετικα γι αυτον ο πεδουλακης δεν νομιζω οτι αξιζει ουτε το ενα τριτο κ αν συνυπολογισεις κ την εφορια με 40% νταβατζιλικι το θεωρω απαγορευτικο για μελλοντικη κινηση.


Σωστός...Το κασε του Ζήση είναι ψηλά για την ομάδα αν θέλει να έχει σίγουρη την ανανέωση Λασμε, Γκιστ. Βασικά ποιά ομάδα έκανε προσφορά για τους 2? Αφού δηλώσαν ότι θέλουν ευρωπαϊκό του χρόνου.
shtarkws
Ο Ζησης πιστευω και εγω θα ταιριαζε απιστευτα στις αναγκες του Παναθηναικου, τωρα τι λενε κάποιοι εμπαθεις που δεν εχουν δει ουτε ενα ματς του τα τελευταία χρόνια με αφηνει αδιάφορο. Απ ότι εχω καταλάβει ομως απο καποιες δηλώσεις του δεν σκοπεύει να παίξει μπασκετ στην Ελλάδα, μονο ισως ως λυση ανάγκης η για να κλεισει την καριέρα του
PanosNer
Εννοείται ότι ταιριάζει και ο Ζήσης και πολλοί , αλλά ξέρει κανείς το budget και τα νούμερα απο τα συμβόλαια να τα παραθέσει? Θα βοηθούσε γιατί όλοι προτείνουμε φτασμένους παίχτες και όχι δευτεροτριτους που ίσως να χρειαζόμαστε.
rchos
Η περίπτωση του Βλαδίμηρου είναι εντελώς μοναδική στα χρονικά οπότε καλύτερα και οι μεν και οι δε να μην την αγγίζετε.Δεν μπορεί να κριθεί με όρους ίσους με τους υπόλοιπους παίχτες.

Μείνετε στο μπασκετικό της υπόθεσης και το πως θα εξελιχθεί το παιδί αγωνιστικά μέσα στον Παναθηναικό και αφήστε τα υπόλοιπα για αυτούς που τα νιώθουν και τα έχουν ζήσει.

Αυτά τα ολίγα και πάμε παρακάτω.


Πάντως επειδή είναι από τους πιο all around παίχτες που έχουμε σαν χώρα καλό είναι να δουλευτεί σωστά και να βγάλει στο παρκέ όσα μπορεί γιατί θα βοπηθήσει πολύ και την εθνική αυτό αφού τόσο πολυδιάστατο τριάρι δεν έχουμε άλλο.Αυτή τη στιγμή φυσικά είναι αρκετά πολύ καλύτερα από αυτόν.Πάντως είναι σημαντικό το ότι πλέον εδώ και κάποιο καιρό πήρε το μπάσκετ πιο σοβαρά και ο ίδιος.
gmalamos
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Jun 20 2013, 16:49 ) *
Παντως γνώμη μου είναι πως είναι αρκετά παρακινδυνευμένο να αφήσουμε έναν απο τους πιο σταθερούς παίκτες φέτος, ελπίζωντας ότι ο Γιάνκοβιτς θα μπορέσει να ανταπεξέλθει απο την 1η του χρονια... Πιστεύω ότι καλό είναι να έχουμε Μπράμος που θα πηγαίνει στο 3 και 2, Μασιούλις που θα πηγαίνει στο 3 και σε ορισμένες περιπτώσεις στο 4 και τον Βλάντο σαν 3ο 3αρι...

ΥΓ Τον Νικόλα τον Ζήση, μόνο εγώ και ο Φίλιππας ο Συρίγος τον θέλουμε στην ομάδα;;;;; Καθαρός άσσος, αξιόπιστος σουτέρ απο μέση απόσταση, καλός χαρακτήρας, σχετικά φτηνός... ό,τι πρέπει για 2ο άσσο πίσω απο τον ΔΔ. Έτσι θα έχουμε και Ούκιτς στο 2 και υπο συνθήκες στο 1, το ίδιο και Κάρι με Παππά...
ΥΓ2 Ντροπή αυτά που λέγονται για τον μικρό... Του Μπόμπαν δεν του έφταιγε ούτε ο ΠΑΟ, ούτε ο Αλβέρτης... Άμα ήταν με κάθε flopping να βαράμε τα κεφάλια μας στις μπασκέτες δεν θα είχε μείνει μπασκετμπολίστας στα παρκέ... Άλλοι είναι οι λόγοι που του είχαν θολώσει το μυαλό εκείνη την περίοδο... Πιστεύω κάποιοι (και ιδιαίτερα οι μεγαλύτεροι ή πιο ψαγμένοι στα παρασκήνια του μπάσκετ) καταλαβαίνετε...



O ζησης μια χαρα ρολο θα μπορουσε να εχει στην ομαδα αλλα απο τη στιγμη που υπαρχει ο καρυ νομιζω οτι ειναι too much.Δεδομενου οτι ειναι παιχτες με τα ιδια χαρακτηριστικα συν του οτι ο καρυ ειναι πιο προσιτος οικονομικα.Ο παναθηναικος πρεπει να ψαξει απο τη στιγμη που εχει στο 1-2 παιχτες με εκτελεση και διυσδειση για καποιον που θα βοηθησει το μητσο στη δημιουργια.

Τωρα οσα αναφορα τον γιανκο και τον πατερα του ο καθενας μυαλο εχει και σκεφτεται..
Reggie Miller 31
QUOTE (gmalamos @ Jun 20 2013, 18:01 ) *
O ζησης μια χαρα ρολο θα μπορουσε να εχει στην ομαδα αλλα απο τη στιγμη που υπαρχει ο καρυ νομιζω οτι ειναι too much.Δεδομενου οτι ειναι παιχτες με τα ιδια χαρακτηριστικα συν του οτι ο καρυ ειναι πιο προσιτος οικονομικα.Ο παναθηναικος πρεπει να ψαξει απο τη στιγμη που εχει στο 1-2 παιχτες με εκτελεση και διυσδειση για καποιον που θα βοηθησει το μητσο στη δημιουργια.

Τωρα οσα αναφορα τον γιανκο και τον πατερα του ο καθενας μυαλο εχει και σκεφτεται..

Mα ο Ζήσης ποτέ δεν ήταν εκτελεστής, ουσιαστικά δημιουργεί παιχνίδι για τους άλλους, γι' αυτό πιστεύω ότι μπορεί να είναι και το τέλειο alter ego του ΔΔ... Πράγματι ο μισθός τους είναι κοντά στο 1 εκ. αλλά σοβαρός και αξιόπιστος δημιουργός κάτω απο 800.000€ αυτή την στιγμή δεν μου έρχεται στο μυαλό, έκτός αν φέρουμε κάποιον απο ΝΒΑ (τύπου Κουίν, με τα όσα συνεπάγεται ένας PG του ΝΒΑ) ή αν ψαρέψουμε κανά λαβράκι (αν και φέτος ο RG με εξαίρεση τους Λάσμε-Γκιστ, δεν τα πήγε και τόσο καλά στους Αμερικανούς...)
shtarkws
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Jun 20 2013, 18:18 ) *
Mα ο Ζήσης ποτέ δεν ήταν εκτελεστής, ουσιαστικά δημιουργεί παιχνίδι για τους άλλους, γι' αυτό πιστεύω ότι μπορεί να είναι και το τέλειο alter ego του ΔΔ... Πράγματι ο μισθός τους είναι κοντά στο 1 εκ. αλλά σοβαρός και αξιόπιστος δημιουργός κάτω απο 800.000€ αυτή την στιγμή δεν μου έρχεται στο μυαλό, έκτός αν φέρουμε κάποιον απο ΝΒΑ (τύπου Κουίν, με τα όσα συνεπάγεται ένας PG του ΝΒΑ) ή αν ψαρέψουμε κανά λαβράκι (αν και φέτος ο RG με εξαίρεση τους Λάσμε-Γκιστ, δεν τα πήγε και τόσο καλά στους Αμερικανούς...)


Πιστευω το κασε του να ειναι 400-500 για φετος.Παντου για αναπληρωματικος θα λογιζεται
paodynasty
QUOTE(sni79per @ Jun 20 2013, 13:39 ) *
οκ λοιπον ακουγεται για πολυ λιγο,οπως ειπα κ πριν δεν λεει κατι.
το πεθανε-πεθανε ακουγεται σε καθε γηπεδο εδω κ χρονια οταν πεσει καποιος κατω κ ειναι δεν ειναι κυριολεκτικο.

γιατι αμα φωναζαν καποιοι το αντιστοιχο ''θελει γαμ*** για να συνεχισει'' θα βγαινανε καποιοι 20 χρονια μετα κ θα ελεγαν ''οι βαζελοι ηθελαν να δουν σεξ την ωρα του αγωνα που ο αλλος ηταν στους πονους''
συζηταμε τα αυτοννοητα,τι να πω....




24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
basketikos2813
Ξεκινάς με μια βρισιά -ίσως στα τελευταία δευτερόλεπτα ενός ντέρμπι με το σκορ ισόπαλο. Μετά από λίγο, θα δεις πως είναι ένας καλός τρόπος να εκτονώνεσαι -παίρνεις θάρρος και σε κάθε ευκαιρία φωνάζεις με πάθος: "Σπανούλη-#$#%^^$^&%^^" ή, από την άλλη: "Διαμαντίδη-%^@&*&@&@**@*@*@*@**@*@*"το φωνάζει. Συνεχίζεις βλέποντας το διπλανό σου να πετάει ένα αντικείμενο -μα δεν μπορείς να κάνεις κάτι, όσο υποκριτικά κι αν προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου πως το θες. Δεν είναι ώρα να μπλέκουμε, σκέφτεσαι. Ή, ίσως, να του ρίξεις μια παναγία. Επειδή προσπαθεί να σκοτώσει παίκτες και προπονητές; Όχι, επειδή "η ομάδα νικάει και τα μαλακισμένα της χαλάνε το ρυθμό", ναι, είσαι τόσο μαλάκας που άνθρωποι κινδυνεύουν ή τραυματίζονται κι εσύ σκέφτεσαι αυτό. Στο επόμενο παιχνίδι βλέπεις ένα πανί. Είσαι σίγουρος πως απλά δε διαβάζεις σωστά: "Διαμαντίδη/Σπανούλη/Παπαλουκά να ^&3*#*#*#*#*#*# σου". Κι όμως, αυτό γράφει. "Ε, εντάξει, δεν έγινε και τίποτα, κι αυτός προκάλεσε στο προηγούμενο παιχνίδι", καταλήγεις ενδόμυχα χωρίς να το εκφράσεις στα forums και στα sites για να μη χαθεί το προσωπείο του αντικειμενικοφανή σοβαρού φιλάθλου. Πίστευα ότι αυτό ήταν το τέλος αυτού του δρόμου. Πως δεν είχε παρακάτω. Αλλά, όχι, το πηγάδι είναι απύθμενο. Κι η φάτσα μας όχι απλά θα φτάσει στον πάτο, αλλά θα τσακιστεί πάνω του. Πραγματικά, δεν έχω λόγια για όσους τολμάνε να σκυλεύουν τη μνήμη του Μπόμπαν Γιάνκοβιτς.
mr 3Xdouble
QUOTE (basketikos2813 @ Jun 20 2013, 17:17 ) *
Ξεκινάς με μια βρισιά -ίσως στα τελευταία δευτερόλεπτα ενός ντέρμπι με το σκορ ισόπαλο. Μετά από λίγο, θα δεις πως είναι ένας καλός τρόπος να εκτονώνεσαι -παίρνεις θάρρος και σε κάθε ευκαιρία φωνάζεις με πάθος: "Σπανούλη-μπινέ-πουτανάσγιε" ή, από την άλλη: "Διαμαντίδη-σε γαμάμε-στο μουνί της μάνας σου χοροπηδάμε". Δεν είναι και τίποτα, ολόκληρο το γήπεδο το φωνάζει. Συνεχίζεις βλέποντας το διπλανό σου να πετάει ένα αντικείμενο -μα δεν μπορείς να κάνεις κάτι, όσο υποκριτικά κι αν προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου πως το θες. Δεν είναι ώρα να μπλέκουμε, σκέφτεσαι. Ή, ίσως, να του ρίξεις μια παναγία. Επειδή προσπαθεί να σκοτώσει παίκτες και προπονητές; Όχι, επειδή "η ομάδα νικάει και τα μαλακισμένα της χαλάνε το ρυθμό", ναι, είσαι τόσο μαλάκας που άνθρωποι κινδυνεύουν ή τραυματίζονται κι εσύ σκέφτεσαι αυτό. Στο επόμενο παιχνίδι βλέπεις ένα πανί. Είσαι σίγουρος πως απλά δε διαβάζεις σωστά: "Διαμαντίδη/Σπανούλη/Παπαλουκά να σαπίσουν τα κόκαλά σου". Κι όμως, αυτό γράφει. "Ε, εντάξει, δεν έγινε και τίποτα, κι αυτός προκάλεσε στο προηγούμενο παιχνίδι", καταλήγεις ενδόμυχα χωρίς να το εκφράσεις στα forums και στα sites για να μη χαθεί το προσωπείο του αντικειμενικοφανή σοβαρού φιλάθλου. Πίστευα ότι αυτό ήταν το τέλος αυτού του δρόμου. Πως δεν είχε παρακάτω. Αλλά, όχι, το πηγάδι είναι απύθμενο. Κι η φάτσα μας όχι απλά θα φτάσει στον πάτο, αλλά θα τσακιστεί πάνω του. Πραγματικά, δεν έχω λόγια για όσους τολμάνε να σκυλεύουν τη μνήμη του Μπόμπαν Γιάνκοβιτς.



+∞
SG3ptshooter
Ο λαός του Νίκου μιλάει για Κείνον. Οι Εθνοπροδότες στο Ιρκούτσκ κι ακόμα παραπέρα. Λέω να παραγγείλω και κρέπα, τα πάντα έχει στο "Παρίσι της Σιβηρίας".

Το πρόβλημα είναι ότι δε βλέπουν αρκετοί τους αγώνες του. Συμφωνώ απόλυτα. Έστω το +/- του στο παρκέ.

500.000 έπαιρνε φέτος. Δεν πιστεύω ότι είναι έξω απ' τις δυνατότητές μας όταν ψωνίζεις βασικό παίκτη της Εθνικής για μια δεκαετία πλέον. Και θα μπορούσε να βοηθήσει στον κατάλληλο ρόλο, παρότι δεν πιστεύω ότι θα ήταν το βέλτιστο συμπλήρωμα ως πακέτο δυνατοτήτων, με βάση το υπόλοιπο roster της περιφέρειας. Το ζήτημα για μένα είναι αν έχω τις ψυχικές δυνάμεις να το αντέξω.

Το σχόλιο του basketikos είναι σωστό, σε αντίθεση με τις δικές μου ασυναρτησίες, αλλά η απόδοση των συνθημάτων στο γραπτό του λόγο δε θα έπρεπε να είναι τόσο πιστή.
kostas b
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...e-hains-i-tsska

Έχοντας ως δεδομένο πως Η ΤΣΣΚΑ θα πάρει μόνο έναν από τους Λάσμε, Χάινς και πως η μόνη επίσημη πρόταση μέχρι στιγμής στον Λάσμε είναι από την ΤΣΣΚΑ, θα έλεγα πως το παραπάνω είναι πολύ θετικό νέο αν ισχύει....

Προσωπικά δεν πιστεύω πως ο Λάσμε θα πάει Τουρκιά παρόλα τα χρήματα που φημολογείται (όχι επίσημη πρόταση ακόμα) πως θα του δώσουν...

Θεωρώ θα επιλέξει (σε περίπτωση που δεν προχωρήσει με την ΤΣΣΚΑ) να μείνει σε ανταγωνιστική ομάδα της ευρωλίγκας....
shtarkws
Oι παικτες ειναι επαγγελματιες και φυσικα θα πανε εκει που τους δινουν περισσοτερα χρηματα.Αν αυριο μια ομαδα απο τα ουραλια ορη κανει προταση 2 εκ στο λασμε θα φυγει τρεχοντας.Καποτε γινοταν το αντιθετο,οι Ελληνικες ομαδες ειχαν την δυνατοτητα να παρουν οποιον ηθελαν,συνεπως οι ομαδες μας πρεπει να αναπτυξουν πολυ το scouting report ετσι ωστε αν φυγει ο χ Λασμε η ομαδα να εχει ηδη εντοπισει τον επομενο Λασμε κ.ο.κ και να παιρνουν ρισκα,εφοσον ειναι σιγουροι για ενα παικτη επενδυοντας σε συμβολαια μεγαλυτερης διαρκειας
sacarame
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 20 2013, 19:43 ) *
Το σχόλιο του basketikos είναι σωστό, σε αντίθεση με τις δικές μου ασυναρτησίες, αλλά η απόδοση των συνθημάτων στο γραπτό του λόγο δε θα έπρεπε να είναι τόσο πιστή.



Done.. cool.gif
bbplayer
QUOTE (rchos @ Jun 20 2013, 17:43 ) *
Η περίπτωση του Βλαδίμηρου είναι εντελώς μοναδική στα χρονικά οπότε καλύτερα και οι μεν και οι δε να μην την αγγίζετε.Δεν μπορεί να κριθεί με όρους ίσους με τους υπόλοιπους παίχτες.


μοναδική με την έννοια ότι ο μακαρίτης ο πατέρας του σκάτεψε τη ζωή του, σε μια στιγμή αδυναμίας ναι είναι. δε θυμάμαι κάτι αντίστοιχο προσωπικά.

αλλά το γιατί να μη μπορεί να κριθεί με ίσους όρους με τους υπόλοιπους παίχτες δεν το καταλαβαίνω
ThreeDi
Παντα ειχα την απορια τι σημαινει επαγγελματιας. Ο Ομπραντοβιτς οταν τον ρωταγαν γιατι εδω παιρνεις 1εκ και δεν πας καπου θα σου εδιναν 2, απαντουσε πως ειναι ηδη πλουσιος. Βεβαια στη περιπτωση της Τσσκα δεν μπορεις να πεις οτι δεν θα εχει ευκαιριες καποιος για τιτλους αλλα κατι ρωσικες και τουρκικες δεν μπορω να καταλαβω τι προσφερουν σε ενα επαγγελματια ως προοπτικη στο θεμα των τιτλων. Δηλαδη δεν σε νοιαζει στη καριερα σου αν θα εχεις μια ευρωλιγκα παραπανω αλλα οτι πηρες 500 χιλιαρικα παραπανω; Σιγουρα ειναι ενα επαγγελμα που δεν θα το ασκεις για παντα αλλα παιρνεις χρηματα που ο μεσος ανθρωπος δεν θα τα δει ποτε του ουτε τα μισα. Το να παει στη Τσσκα ο Λασμε θα το κατανοησω παντως, αν πηγαινε αλλου με τπτ. Μακαρι να ισχυουν οσα γραφονται για Χαινς μπας και γλιτωσουμε μια μεγαλη απωλεια.
kafros100
Θεωρώντας δεδομένο τον ΔΔ για ευνόητους λόγους, αλλά και τον Κάρι μετά το άρθρο του onsports, το ρόστερ στις θέσεις 1, 2, 3 έχει σχεδόν κλείσει. Έχουμε ΔΔ, Ούκιτς, Κάρι, Παππά, Μπράμο, Γιάνκοβιτς και μένει να πάρουμε έναν ακόμη, είτε αυτός παίζει στο 3 (Μασιούλις) είτε στο 1 (Λαφαγιέτ, Ζήσης ή οποισδήποτε άλλος).

Προβλέπω ότι η μεταγραφή (ή παραμονή) αυτή θα αργήσει να γίνει γιατί στους ψηλούς επικρατεί προς το παρόν ένα μπέρδεμα. Ο πιο σίγουρος μου φαίνεται ότι είναι ο Φώτσης. Όταν ξεκαθαρίσουν τα πράγματα και δούμε πόσα λεφτά έχουμε ξοδέψει, θα κινηθούμε και για περιφερειακό. Δεν περιμένω να έχουν τελειώσει οι μεταγραφές μέσα Ιουλίου. Υπομονή.
dru_15
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...e-hains-i-tsska
Aν ισχυει οτι ΤΣΣΚΑ και Χαινς τα βρηκαν αυτο ειναι καπως ενθαρυντικο για την παραμονη Λασμε
rchos
QUOTE(bbplayer @ Jun 20 2013, 21:12 ) *
μοναδική με την έννοια ότι ο μακαρίτης ο πατέρας του σκάτεψε τη ζωή του, σε μια στιγμή αδυναμίας ναι είναι. δε θυμάμαι κάτι αντίστοιχο προσωπικά.

αλλά το γιατί να μη μπορεί να κριθεί με ίσους όρους με τους υπόλοιπους παίχτες δεν το καταλαβαίνω


η φάση που σακατεύτηκε ο πατέρας του δεν τον κάνει μοναδική περίπτωση.Τον πατέρα του κάνει όχι τον ίδιο.

Τον ίδιο τον κάνει μοναδική περίπτωση το τι έκανε ο κόσμος του Πανιωνίου για τον ίδιο και την εξέλιξη του σαν παίχτη αλλά κυρίως σαν άνθρωπο.

Γράφω σε αυτό το φόρουμ από το 2006.Πάντα λέω και έλεγα ότι όλοι οι παίχτες πρέπει να κρίνονται καθαρά σαν επαγγελματίες και ότι δεν χρωστάνε ποτέ τίποτα σε κανέναν και το έχω πει πολλάκις για παίχτες που έχασε η ομάδα μου και όχι για παίχτες που κέρδισε μόνο.Είμαι πάντα σταθερός σε αυτή την άποψη.

Η μοναδική περίπτωση που είναι για μένα διαφορετική είναι αυτή του Γιάνκοβιτς.Όχι για τα γραφικά του τύπου πως θα προπονείται ο βλαδίμηρος με τον Αλβέρτη και άλλα τέτοια γελοία που γράφτηκαν και σε αυτό το φόρουμ και με κάνουν να ντρέπομαι που είμαι άντμιν εδώ αλλά για το τι έχει συμβεί από τότε που είχε ο Μπόμπαν τον τραυματισμό και μετά.
Είναι μοναδική περίπτωση η σχέση Πανιωνίου-Βλαδίμηρου.Μοναδική πραγματικά.

Φυσικά αυτό δεν αλλάζει ότι ο Γιάνκοβιτς αγωνιστικά στον Παναθηναικό είναι η καλύτερη επιλογή και για τον ίδιο και για τον Παναθηναικό.
sanmartean13
Δε ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η Ουνιξ Καζαν πήρε το Σοκολοφ απο τη ΤΣΣΚΑ(Σεντερ). Δεν ξέρω αν αυτο μπορει να σημαινει κατι για το Βουγιουκα, αλλα ελπιζω ναι.
Για το γκαρντ που θα ειχε δημιουργια, ο Westermann της partizan ποσο να στοιχίζει?και ο Κινεζος ο γκουο πλι μεικερ δεν ειναι?Πάντως αν δουλεψει νομίζω οτι και ο Παππας μπορει να εξελιχθει σε πολυ καλό δημιουργό, κι ασ λογιζόταν πιο πολυ ως 2αρι στο Πανιωνιο. Ειναι πολυ καλός στη διεισδυση(και αρα στη δημιουργια ανισσορπιων στην αντίπαλη αμυνα) και βλεπει γηπεδο.Πάντως θα ναι δυσκολο για το Πεδουλακη να αποφασισει αν θελει εναν τετοιο παιχτη(θα ειναι το πεμπτο γκαρντ) ή ενα 3αρι(Μασιουλις).
Για τον Γιανκοβιτς, αν κ δε μου πολυαρέσει το θεμα, έχω την εντύπωση πως απο τότε η διοικηση του Παναθηναικου(Γιαννακοπουλοι) ειχαν στηριξει την οικογενεια. Αν το θυμαται καποιος φίλος ασ το επιβεβαιωσει(ή νατο διαψευσει). Νομιζω οτι ειναι μια παραμετρος, που κάνει απολυτως λογικη την επιλογη του Βλαντο για το επόμενο βημα της καριερας του(το οποιο θα γινοταν, δε νομιζω οι φίλοι του Πανιωνιου να πιστευαν οτι θα εμενε σ αυτους μια ζωη, μονα κ μονο για να τιμησει το μπομπαν), και αρει τον οποιοδήποτε ηθικό περιορισμο(που κατα τη γνώμη μου δεν υπαρχει εξαρχης)
Marciulionis
Όσοι γράφετε για τον Μπόμπαν και ψάχνετε φταίχτες, θα έπρεπε να ντρέπεστε. Ήταν μια άτυχη στιγμή και θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα κάτι αντίστοιχο σε μια άτυχη στιγμή. Ούτε ο ίδιος φταίει ούτε κανένας άλλος. Shit happens (δυστυχώς...).

Γνώμη μου είναι πάντως ότι και Μπράμος και Γιάνκοβιτς και Μασιούλις δε χωράνε. Και από τη στιγμή που αποφασίσαμε να πάρουμε το Βλαδίμηρο πρέπει να στηρίξουμε αυτή την επιλογή και να μοιραστεί τη θέση με το Μπράμος και να πάρει ΠΟΛΥ χρόνο. Ο Μασιούλις αυτή τη στιγμή είναι καλύτερος παίκτης, άλλα πρέπει να φύγει ώστε να μπορεί να πάρει το χρόνο που χρειάζεται ο Γιάνκοβιτς και να εξελιχτεί στον παίκτη που ελπίζουμε όλοι ότι θα γίνει.

Το να κατέβει ο Μπράμος στο 2 με μόνο προτέρημα το σουτ, ειδικά από τη στιγμή που πήραμε Παππά και έμεινε ο Κάρυ δε νομίζω ότι αποτελεί επιλογή. Το να ανεβαίνει ο Μασιούλις στο 4 με Φώτση-Γκίστ, επίσης δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Η λογική λέει ότι ο Λιθουανός αποχωρεί. Ευχαριστούμε για όσα πρόσφερε και καλή σταδιοδρομία.

Εγώ πιστεύω πάντως πως ο Λάσμε θα μείνει. Είναι πασιφανές ότι γουστάρει στην ομάδα και ότι τη θέλει μια Ευρωλίγκα. Με τις κινήσεις που γίνανε του χρόνου θα είμαστε πολύ ανταγωνιστικοί στην Ευρώπη. Το μόνο που μένει είναι ένας ψηλός-ψηλός ώστε να μην έχουμε τα φετινά προβλήματα με παίκτες τύπου Κρίστιτς-Τόμιτς.

Ο άσσος δεν νομίζω ότι είναι τόσο επιτακτική ανάγκη από τη στιγμή που έχεις 4 παίκτες που μπορούν να κατεβάζουν τη μπάλα και να μοιράζουν παιχνίδι από τις θέσεις 1-2. Όχι πως θα ήταν άσχημο να είχαμε κι άλλη μια επιλογή άλλα δε βγαίνουν τα κουκιά κι ένας σοβαρός ψηλός στη θέση του Σόφο είναι νομίζω σημαντικότερος.

Για 5ο γκάρντ ίσως κάποιος ταλαντούχος πιτσιρικάς θα ήταν μια χαρά να αρχίσει να μπαίνει στο κλίμα της ομάδας? Δε γνωρίζω καθόλου στις μικρές ηλικίες αν έχουμε κάτι που θα μπορούσε να ανταποκριθεί στο ρόλο.
qspock
Διαμαντιδης - Παππας - Ξανθοπουλος
Ουκιτς - Καρυ - Μπραμος
Μασιουλις - Γιανκοβιτς
Γκιστ - Φωτσης
Λασμε - Σχορτσιανιτης - ? (Ξενος)

Το κενο του Τσαρτσαρη δεν ξερω πως θα συμπληρωθει, κυριως σε εμπειρια. Ο Φωτσης (θα αποκτηθει αφου το κασε του θα ειναι χαμηλοτερο) θα βοηθησει κυριως στην αμυνα εδω, αλλα δεν παιζει 5. Αν ο ΠΑΟ δεν ανανεωσει τους 2 ψηλους του, θα ξεκινησει του χρονου με μειον τρεις στο 5. Παλι κατι Αρμστρονγκ θα βλεπουμε στις αρχες της χρονιας... Αρα ειναι αναγκαια η ανανεωση Λασμε και Σχορτσιανιτη. Και επιπλεον να αποκτηθει αλλος ενας ψηλος, πενταρι ή και πενταροτεσσαρι ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ, κατι που δεν υπαρχει παρα μονο απο τον Σοφο. Ουτε ο Λασμε, ουτε ο Γκιστ ουτε ο Φωτσης εχουν παιχνιδι με πλατη...

Την ανανεωση για Γκιστ Καρυ και Μασιουλις την θεωρω δεδομενη (οικονομικα προσιτοι) και αναγκαια.

Ουσιαστικες δυσκολιες ειναι μονον 3: να μεινουν οι Διαμαντιδης Λασμε και Σοφο. Αν γινει κατι τετοιο, η χημεια θα ειναι καταπληκτικη του χρονου. Θεορωντας δεδομενη την αμοιβαια θεληση για τον Διαμαντιδη, και την διαφαινομενη στασιμοτητα του κασε του Σοφο, η μονη περιπτωση πιθανων επιπλοκων ειναι αυτη του Λασμε.

Οι κινησεις που απομενουν λοιπον μετα τις 2 πολυ καλες ελληνικες μεταγραφες Παππα και Γιανκοβιτς, ειναι αν μη τι αλλο συγκεκριμενες και ξεκαθαρες.
MaJesty23
Διαβάζω έκπληκτος σχόλια ,για Μπόμπαν και Βλάντο.Η ηθικολόγια ορισμένων είναι απίστευτη.Κλασσικό troll του φόρουμ,ο rakos!Μπαίνει ,γράφει την @@ του και δεν τρώει ένα ban ,να στανιάρει!Μπασκετικό πόστ δεν θυμάμαι να έχει κάνει ποτέ...και βάζει την φωτογραφία για να πεί τι;

Ακατανόητα post και απο τον rchos και τον damian.Ναι οκ,ο πατέρας του τραυματίστηκε σε αγώνα Πανιώνιου -Παο.Το ξέρετε όλοι εσείς ,ότι αυτή την κίνηση ο μεγάλος Boban ,συνήθιζε να την κάνει ακόμα και στις προπονήσεις,χωρίς βέβαια να χτυπάει το κεφάλι του τόσο δυνατα;Επίσης ο Αλβέρτης τι φταίει;Toν έσπρωξε μήπως;Απλά έκανε flopping σαν του Σπανούλη ,στους τελικούς.Δηλ εαν ο Δ.Δ ,χτυπησει το κεφάλι του σε μια μπασκέτα ,φταιεί ο Σπανούλης ,ή μια απερισκεψία της στιγμής;


Ηθικολογίες ,απλά γιατί οι τυφλωμένοι οπαδοί όπως ο rakos,γουστάρουν να χορεύουν πάνω σε πτώματα και συνειδήσεις.Η σχέση πατέρα-γιού ,δεν είναι για σχόλια επίπεδου Τάκη Τσουκαλά.Μετά σας πειράζει ο ΔΠΓ ,αλλά δεν κοιτάμε την καμπούρα μας και την καφρίλα μας.

Φέτος βλέπω τεράστια πόλωση και στο basket και στο basketforum.Εαν είναι να χαλάσει το άθλημα,να το παίρνατε και φέτος.Κουράστηκα απ'ολα.Και από τον δικό μας τον μπαγλαμά και τους κάφρους και την κλάψα για διαιτησία.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.