Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Φενερμπαχτσε - Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
priest
Λοιπον αφου αποφυγαμε μια ηττα στην εδρα της ολιμπια,το ματς αυτο σιγουρα δεν προκειται να καθορισει πολλα οσον αφορα την καταταξη αλλα ειναι το τριτο δυνατο τεστ μετα απο τα ματς με ρεαλ και οσφπ και ευελπιστω σε καλη εμφανιση και σταθεροποιηση των αμυντικων επιδοσεων μας.

εδω εχει την στατιστικη συγκριση των 2 ομαδων: http://www.euroleague.net/main/results/sho...37#!preview

Κατα την γνωμη μου ο παναθηναικος πρεπει να εκμεταλευτει τα βαρια κορμια στο 5 της φενερ,να κυριαρχησει στα ριμπαουντ και να παιξει επιτελους καλη περιφερειακη αμυνα!
sni79per
QUOTE(priest @ Oct 30 2012, 21:47 ) *
να παιξει επιτελους καλη περιφερειακη αμυνα!


συμφωνω,γιατι μεχρι στιγμης ειναι το πιο τραγικο κομματι του παιχνιδιου μας.
περιμενω με ανυπομονησια αυτο το ματς γιατι το ματς με τη ρεαλ ηταν πολυ νωρις.


themoss
Πολύ δύσκολο το σημερινό παιχνίδι, ο ΠΑΟ πάει ξεκάθαρα ως outsider.
Προσωπικά περιμένω μια καλή εμφάνιση και με κάποια δώση τύχης ίσως και το κάτι παραπάνω.
ALdaperan
QUOTE (priest @ Oct 30 2012, 20:47 ) *
Λοιπον αφου αποφυγαμε μια ηττα στην εδρα της ολιμπια,το ματς αυτο σιγουρα δεν προκειται να καθορισει πολλα οσον αφορα την καταταξη αλλα ειναι το τριτο δυνατο τεστ μετα απο τα ματς με ρεαλ και οσφπ και ευελπιστω σε καλη εμφανιση και σταθεροποιηση των αμυντικων επιδοσεων μας.

Γιατί το λές αυτό ; Ίσα ίσα που νομίζω είναι πολύ κρίσιμο παιχνίδι το σημερινό .
Αυτή τη στιγμή ρεάλ/παο/φενερ είναι ισόβαθμες και μια νίκη μας στο οακα μας δίνει προβάδισμα έναντι της φενερ (πόσο μάλλον αν είναι και με διαφορά).
Αντίθετα μια ενδεχόμενη ήττα είναι πολύ κακή αφού δύσκολα θα κερδίσουμε στην Τουρκία (πόσο μάλλον και να καλύψουμε ενδεχόμενη διαφορά που μπορεί να πάρει η Φενερ στο οακα).

Νομίζω και από βαθμολογικής απόψεως είναι πολύ σημαντικό παιχνίδι !
AKRG
Ποιο κανάλι τι δείχνει ρε guys ??
Goofy-shot
QUOTE(ALdaperan @ Nov 1 2012, 13:12 ) *
Γιατί το λές αυτό ; Ίσα ίσα που νομίζω είναι πολύ κρίσιμο παιχνίδι το σημερινό .
Αυτή τη στιγμή ρεάλ/παο/φενερ είναι ισόβαθμες και μια νίκη μας στο οακα μας δίνει προβάδισμα έναντι της φενερ (πόσο μάλλον αν είναι και με διαφορά).
Αντίθετα μια ενδεχόμενη ήττα είναι πολύ κακή αφού δύσκολα θα κερδίσουμε στην Τουρκία (πόσο μάλλον και να καλύψουμε ενδεχόμενη διαφορά που μπορεί να πάρει η Φενερ στο οακα).

Νομίζω και από βαθμολογικής απόψεως είναι πολύ σημαντικό παιχνίδι !

Στην Τουρκία παίζουμε σήμερα..Όχι στο Οακα..
sni79per
QUOTE(ALdaperan @ Nov 1 2012, 14:12 ) *
Γιατί το λές αυτό ; Ίσα ίσα που νομίζω είναι πολύ κρίσιμο παιχνίδι το σημερινό .
Αυτή τη στιγμή ρεάλ/παο/φενερ είναι ισόβαθμες και μια νίκη μας στο οακα μας δίνει προβάδισμα έναντι της φενερ (πόσο μάλλον αν είναι και με διαφορά).
Αντίθετα μια ενδεχόμενη ήττα είναι πολύ κακή αφού δύσκολα θα κερδίσουμε στην Τουρκία (πόσο μάλλον και να καλύψουμε ενδεχόμενη διαφορά που μπορεί να πάρει η Φενερ στο οακα).

Νομίζω και από βαθμολογικής απόψεως είναι πολύ σημαντικό παιχνίδι !


παιζουμε στην τουρκια σημερα οχι στο οακα.

@andykrg 20:00 νοβα

ΚΟΙΤΑΤΕ Κ ΚΑΝΑ ΤΙΤΛΟ ΡΕ ΣΕΙΣ tongue.gif
AKRG
Γαμώτο παλι για stream θα ψαχνουμε ...
sni79per
ALdaperan
Όποιος έχει λινκ με ελληνική περιγραφή ας στείλει μέ ενα pm smile.gif
AKRG
και σε μενα ρε παιδια ...
Paris87
Οποιος εχει link γενικα και εδω δεν εχω προτιμησεις
dbokos
και σε μενα ενα λινκ.
Thanks.
androu
Ο ούκιτς από το πολύ ντάπα-ντούπα θα κάνει τον πεδουλάκη να πάθει εγκεφαλικό...
Boom Dizzle
Κακο παιχνιδι η ομαδα...
Large-ass οι Τουρκαλαδες!
ALdaperan
QUOTE (Lazeras @ Nov 1 2012, 20:35 ) *
Είναι γεγονός ότι είμαι...Λόγω σπουδών.Σε ευχαριστώ.

τι σπουδες ;

Υγ : Βαζουμε καλαθι με αιμα η ειναι η ιδεα μου ;
paodynasty
χέστηκε λίγο πάνω του αλλά τελικά την κάρφωσε biggrin.gif
damian
Αφού δεν αστόχησε στο τέλος ο Χίλτον πάλι καλά............ : )
MaJesty23
QUOTE(ALdaperan @ Nov 1 2012, 20:36 ) *
τι σπουδες ;

Υγ : Βαζουμε καλαθι με αιμα η ειναι η ιδεα μου ;



Αμυνα έχουμε το πρόβλημα.Άργησε να βάλει Λάσμε. shot.gif
paodynasty
QUOTE(MaJesty23 @ Nov 1 2012, 21:41 ) *
Αμυνα έχουμε το πρόβλημα.Άργησε να βάλει Λάσμε. shot.gif


Στην επίθεση είμαστε κακοί στην άμυνα τους άνοιξεε ο κ.....λοςςςς
plokamias
Έχουν καταλάβει ότι από περιφέρεια η μόνη ουσιαστική απειλή είναι ο Διαμαντίδης και κλείνουν καλά τη ρακέτα.

Κίτσεν αγόρι μου,πάρε και καμιά πρωτοβουλία,δε βλάπτει...!
ALdaperan
QUOTE (MaJesty23 @ Nov 1 2012, 20:41 ) *
Αμυνα έχουμε το πρόβλημα.Άργησε να βάλει Λάσμε. shot.gif

Θα το γυρίσουμε τωρα biggrin.gif

Ρε Mike πώς σου πάει η καρδιά ; πώς ; tongue.gif
dimit
Βασικα ειναι ελειμμα εμπειριων η αιτεια που ο βαζελος ειναι πισω. Δεν ειναι τιποτα σπουδαιο η Φενερ. Θελει μεγαλη αυτοσυγκεντρωση.
Ρε Αργυρη, σε αγαπαω ,σε εκτιμαω αλλα τι ονειρο ειδες και πηρες τον Κιτσεν? Αν δεν ειχες λεφτα ας επαιρνες Παπαμακαριο,Γκαγκαλουδη, Παππα , .Καπιον τελος παντων. Αποκλειεται να ηταν χειροτεροι απο Κιτσεν
xaris_
νομιζω οτι ειμαστε τοσο χαμηλα σε σκορ περισσοτερο απο τσαπατσουλια δικη μας η ελειψη αυτοσυγκεντρωσης παρα απο την αμυνα της φενερ

οι διαιτητες εχουν σφυριξει καπως περιεργα και υπερ του παναθηναικου και υπερ της φενερ και αυτος ο γιουνγεμπραντ ποσο χρονων ειναι πια απο τοτε που θυμαμαι να βλεπω μπασκετ δυο διαιτητες θυμαμαι μπραζαουσκας και γιουγκεμπραντ και ο πρωτος νομιζω σταματησε
paodynasty
QUOTE(ALdaperan @ Nov 1 2012, 21:44 ) *
Θα το γυρίσουμε τωρα biggrin.gif

Ρε Mike πώς σου πάει η καρδιά ; πώς ; tongue.gif


για κοίτα τα stats, μια χαρά του πάει η καρδιά wink.gif
επαθα λαστιχο

ασχετο,αλλα δειτε την φωτο και πειτε μου αν εγω δεν βλεπω καλα,η οντως ο πρελντζιτς του 2.06 ειναι πιο ψηλος απο τον αντερσεν του 2.12
AKRG
θα σταματησουν να τα βαζουν καποια στιγμη οι τουρκοι και θα δουμε τι μπορει να γινει, γιατι και αυτοι απο δημιουργια δεν ειναι και στα φορτε τους ...
tuareg
QUOTE (xaris_ @ Nov 1 2012, 20:45 ) *
και αυτος ο γιουνγεμπραντ ποσο χρονων ειναι πια απο τοτε που θυμαμαι να βλεπω μπασκετ δυο διαιτητες θυμαμαι μπραζαουσκας και γιουγκεμπραντ και ο πρωτος νομιζω σταματησε


ποιος μπραζαουσκας?εγω με το ζιχ το θυμαμαι να σφυριζει τον Αρη απο το 87, 25χρονων ηταν τοτε.....



QUOTE (επαθα λαστιχο @ Nov 1 2012, 20:52 ) *

ασχετο,αλλα δειτε την φωτο και πειτε μου αν εγω δεν βλεπω καλα,η οντως ο πρελντζιτς του 2.06 ειναι πιο ψηλος απο τον αντερσεν του 2.12


ο πρελντζιτς ειναι πιο μπροστα απο την ευθεια του αντερσεν
Kanzler
Εως τωρα ο Παναθηναικος ειναι μια απογοητευση. Προβληματα στην επιθεση. Για να δουμε το δευτερο ημιχρονο. Δεν ηταν για σωστα συμπερασματα το παιχνιδι στην Σλοβενια. Στην Σλοβενια τα εβαζε και ο Γιαννοπουλος. Ας βαλει ενα τουλαχιστον τριποντο αποψε (παρεμπιπτοντως: ο Γιαννοπουλος μοιαζει τον Cat Stevens biggrin.gif ). Ο Armstrong ειναι μονο για να παιζει σε καθε αγωνα τα πρωτα 4 λεπτα.
επαθα λαστιχο
καλυτερα γυριστε το στο ζαλγκιρις-μιλανο που πεφτουν κορμια
sni79per
τα γραφαμε το πρωι για την περιφ αμυνα.καμια εκπληξη τα χαλια μας.
τρικυμια κ 0 πλανο κ επιθετικα.ο αλλος εβαλε σοφοκλη-λασμε-πανκο ιδια πενταδα.οτι να ναι.
Anubis
Το γυρω γυρω ολοι στην επιθεση δεν λεγεται μπασκετ.
gspara
μηδεν ασιστ και πεντε λαθη ο Διαμαντιδης?????
slok
Χειροτερα νομιζω δεν γινεται.
Προσωπικοτητα μηδεν οι περισσοτεροι παιχτες.
AKRG
QUOTE (gspara @ Nov 1 2012, 21:06 ) *
μηδεν ασιστ και πεντε λαθη ο Διαμαντιδης?????


Γιαυτο και εχουμε τετοια χαλια ή εχουμε κανενα αλλο σοβαρο οργανωτη ??
MaJesty23
Αλήθεια ποιό είναι το ρεκόρ του Σόφο σε rebound ;
androu
Μιλάμε , δεν βάζουμε γκολ με τίποτα...drew nicholas επειγόντως.
ALdaperan
QUOTE (andykrg @ Nov 1 2012, 21:09 ) *
Γιαυτο και εχουμε τετοια χαλια ή εχουμε κανενα αλλο σοβαρο οργανωτη ??

Ukic evilmonkey.gif
slok
μετραει κανεις το ποσοστο του πανκο?
πρεπει να εχει 0/10
paodynasty
πολύ κακή διαιτησία
Dreamerpanos
Βάλαμε 17 πόντους στην 1η περίοδο και 24 στις επόμενες 2....
TROGGS

...6 λαθη ο Διαμαντιδης μιλαμε για ρεκορ....19 στο συνολο μεχρι στιγμης , με τοσα λαθη δεν κανουμε και πολλα πραγματα...
ALdaperan
Μετράει κανείς τις χαμένες επιθέσεις μας ;
AKRG
μα πόσα lay-up θα χάσουμε απόψε ?
MaJesty23
Lasme ο μόνος ψηλός.Α ρε Μάριτς...α ρε Ιαν... sad.gif
paodynasty
ας μαζέψουμε τη διαφορά και δεν πειράζει
TROGGS
QUOTE(paodynasty @ Nov 1 2012, 22:26 ) *
ας μαζέψουμε τη διαφορά και δεν πειράζει



...δυστυχως απο οτι βλεπουμε δυσκολα μαζευεται η διαφορα...
ALdaperan
Αντε μπας και πέσει κάτω από 10 !!
Lazeras
Δεν μπορώ...Τι πάσα έκανε πάλι.
AKRG
Α ρε μητσαρα να εβγαζες μερικες τετοιες πασες νωριτερα.... μια ομαδα μονος σου εισαι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.