Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέο site για την ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
kasper7
Όπως όλοι γνωρίζετε εδώ και λίγο καιρό η ΕΣΚΑ έχει ανεβάσει το νέο της site. Θα ήθελα να επισημάνω πως πρόκειται για πολύ πρόχειρη δουλειά και κακώς ανέβηκε στην μέση της αγωνιστικής σεζόν. Πλέον δεν υπάρχει ενημέρωση 68.gif και για το παραμικρό πρέπει να επικοινωνούμε με τα γραφεία της ΕΣΚΑ για πληροφόρηση. Το παλιό site μπορεί να μην ήταν τίποτα το σπουδαίο, όμως ήταν αρκετά λειτουργικό και ξέραμε που να ψάξουμε και τι. Σίγουρα είναι μία καλή κίνηση 41.gif που προσπαθούν να το αναβαθμίσουν και να προσθέσουν επιπλέον στοιχεία, όμως όχι στα μέσα της σεζόν, από την στιγμή που δεν είχαν εξασφαλίσει την απρόσκοπτη μετάβαση από το ένα στο άλλο. Συν το γεγονός πως το νέο site φορτώνει πιο αργά από το παλιό μιας και έχει πολύ μεγαλύτερο όγκο δεδομένων. 68.gif
Near_5
Eγώ γιατί δεν βλέπω καμία αλλαγή; μιλάμε για το eska.gr ?

Για τους αγώνες του αναπτυξιακού κορασίδων πάντως ούτε κουβέντα ... rolleyes.gif
kasper7
QUOTE(Near_5 @ Feb 19 2010, 16:23 ) *
Eγώ γιατί δεν βλέπω καμία αλλαγή; μιλάμε για το eska.gr ?

Για τους αγώνες του αναπτυξιακού κορασίδων πάντως ούτε κουβέντα ... rolleyes.gif

Ναι για το www.eska.gr

Για το αναπτυξιακό έχει απλά μία αναφορά στα αποτελέσματα... και στο γεγονός πως τερμάτισαν πρώτα τα κορίτσια της ΕΣΚΑ.
Near_5
Oντως είναι λίγο δύσχρηστο ... ειδικά στο μενού Διοργανώσεις ....
kasper7
QUOTE(Near_5 @ Feb 21 2010, 14:48 ) *
Oντως είναι λίγο δύσχρηστο ... ειδικά στο μενού Διοργανώσεις ....

Αυτό είναι το λιγότερο. Το σημαντικότερο είναι πως δεν το ενημερώνουν, είτε γιατί δεν μπορούν, είτε γιατί δεν ξέρουν, είτε για οποιονδήποτε άλλον λόγο. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο λόγος, αλλά το γεγονός πως δεν μπορούμε να μάθουμε ώρες, γήπεδα, σκορ και βαθμολογίες. Ας το έκαναν το καλοκαίρι που δεν έχει αγωνιστική δράση για να έλυναν και τα όποια προβλήματα.
stdin
Το παλιό πάντως υπάρχει ακόμα και απ ότι έχω παρατηρήσει ανανεώνεται!
Παρατήρησα βέβαια διαφορά ανάμεσα σε παλιό και νέο σε περιπτώσεις ισοβαθμιών ομάδων στην βαθμολογία προταθλήματος και στους πόντους επίθεσης-άμυνας αλλά μικρό το κακό..
Τουλάχιστον λέει ώρα και γήπεδο και ενημερώνεται για τις αλλαγές ώρας των παιχνιδιών (επιβεβαιωμένο!!).
Όποιον τον βολεύει.... http://www.eska.gr/protathlimata.htm
kasper7
QUOTE(stdin @ Feb 22 2010, 02:56 ) *
Το παλιό πάντως υπάρχει ακόμα και απ ότι έχω παρατηρήσει ανανεώνεται!
Παρατήρησα βέβαια διαφορά ανάμεσα σε παλιό και νέο σε περιπτώσεις ισοβαθμιών ομάδων στην βαθμολογία προταθλήματος και στους πόντους επίθεσης-άμυνας αλλά μικρό το κακό..
Τουλάχιστον λέει ώρα και γήπεδο και ενημερώνεται για τις αλλαγές ώρας των παιχνιδιών (επιβεβαιωμένο!!).
Όποιον τον βολεύει.... http://www.eska.gr/protathlimata.htm

smiley.gif

Thanks!!

Το θέμα είναι πως η Γ' ΕΣΚΑ δεν είναι ενημερωμένη ούτε εκεί(2ος όμιλος). Και φυσικά αφού λείπουν αποτελέσματα δεν υπάρχει και σωστή βαθμολογία. Πράγμα απαραίτητο, ειδικά τώρα που τελειώνουν τα πρωταθλήματα.
kasper7
QUOTE(stdin @ Feb 22 2010, 02:56 ) *
Το παλιό πάντως υπάρχει ακόμα και απ ότι έχω παρατηρήσει ανανεώνεται!
Παρατήρησα βέβαια διαφορά ανάμεσα σε παλιό και νέο σε περιπτώσεις ισοβαθμιών ομάδων στην βαθμολογία προταθλήματος και στους πόντους επίθεσης-άμυνας αλλά μικρό το κακό..
Τουλάχιστον λέει ώρα και γήπεδο και ενημερώνεται για τις αλλαγές ώρας των παιχνιδιών (επιβεβαιωμένο!!).
Όποιον τον βολεύει.... http://www.eska.gr/protathlimata.htm

Μπα... ούτε αυτό το ενημερώνουν πλέον 68.gif
leonkalf
Έχει γίνει κουβέντα για το παρών θέμα και στο topic Καφενείο της ΕΣΚΑ

Near_5
Ενημέρωση 0 ... 68.gif
τους έστειλα ένα μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας που έχουν αλλά δεν ελπίζω σε απάντηση ...
kasper7
QUOTE(Near_5 @ Feb 24 2010, 15:21 ) *
Ενημέρωση 0 ... 68.gif
τους έστειλα ένα μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας που έχουν αλλά δεν ελπίζω σε απάντηση ...

Έχω ήδη στείλει και εγώ, εδώ και 2 αγωνιστικές, όμως δεν νομίζω πως συγκινείται κανένας...

Θα ήθελα να αναφέρω και κάτι ακόμα το οποίο μου έχει κάνει πολύ αρνητική εντύπωση. Είναι γεγονός πως το weplayball.gr εδώ και μερικές αγωνιστικές δεν ενημερώνει πλήρως τα αποτελέσματα, ούτε και τις βαθμολογίες. Και αναφέρομαι κυρίως στην Γ' ΕΣΚΑ και ειδικότερα του 2ου ομίλου. Ένα site που θέλει να ισχυρίζεται πως μας ενημερώνει για τα πάντα γύρω από το γυναικείο μπάσκετ, δυστυχώς δεν το κάνει τόσο καλά όσο θα μπορούσε.
Near_5
Aπ' ότι βλέπω σήμερα το ενημέρωσαν με αποτελέσματα και βαθμολογίες ... bball.gif
kasper7
QUOTE(Near_5 @ Feb 25 2010, 15:05 ) *
Aπ' ότι βλέπω σήμερα το ενημέρωσαν με αποτελέσματα και βαθμολογίες ... bball.gif

Ναι... επιτέλους ενημέρωσαν τα αποτελέσματα και την βαθμολογία του 2ου ομίλου!!! Όμως ο 1ος όμιλος είναι ακόμα έτσι... χωρίς αποτελέσματα και βαθμολογία για την 17η αγωνιστική.
kasper7
Αποκαταστάθηκε η ενημέρωση στο site της ΕΣΚΑ!!! smiley.gif

41.gif 41.gif 41.gif
StefPap
QUOTE(kasper7 @ Feb 26 2010, 10:32 ) *
Αποκαταστάθηκε η ενημέρωση στο site της ΕΣΚΑ!!! smiley.gif

41.gif 41.gif 41.gif


Τι ωράια που θα ήταν να ίσχυε αυτό και για τη Β' ΕΣΚΑ, που έχει μείνει δύο αγωνιστικές πίσω από πλευράς ενημέρωσης... rolleyes.gif
kasper7
QUOTE(StefPap @ Mar 1 2010, 14:22 ) *
Τι ωράια που θα ήταν να ίσχυε αυτό και για τη Β' ΕΣΚΑ, που έχει μείνει δύο αγωνιστικές πίσω από πλευράς ενημέρωσης... rolleyes.gif

Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο, μιας και η χαρά μας πως θα ενημερωνόμαστε πλέον κανονικά κράτησε μόνο 2-3 μέρες! Όλες οι κατηγορίες των γυναικών δεν είναι ενημερωμένες επαρκώς. Από την άλλη, σήμερα που μίλησα με κάποιον από την ΕΣΚΑ μου είπαν πως η υπάλληλος που ασχολείται κύρια με τα γυναικεία πρωταθλήματα απουσιάζει λόγω ασθένειας και πως τις τελευταίες μέρες έχουν πρόβλημα ηλεκτροδότησης στο κτήριο της ΕΣΚΑ. Ελπίζω πάντως σύντομα να αποκατασταθούν όλα, γιατί είναι πολύ άσχημο η διοργανώτρια αρχή να έχει αυτήν την εικόνα προς τα έξω!
Near_5
To παγκορασίδων ανενημέρωτο, στο παμπαίδων πατάς Β' φάση και σου βγάζει τον 13ο όμιλο ... και δεν ξέρω και τι άλλο μπορεί ... για το αναπτυξιακό κουβέντα ... τι έγινε, τόση πολύ δουλειά έχουν εκεί και δεν προλαβαίνουν να ασχοληθούν με το site ; 68.gif
stev basket
QUOTE(Near_5 @ Jun 4 2010, 16:08 ) *
To παγκορασίδων ανενημέρωτο, στο παμπαίδων πατάς Β' φάση και σου βγάζει τον 13ο όμιλο ... και δεν ξέρω και τι άλλο μπορεί ... για το αναπτυξιακό κουβέντα ... τι έγινε, τόση πολύ δουλειά έχουν εκεί και δεν προλαβαίνουν να ασχοληθούν με το site ; 68.gif


Τάχει πάρει ο αρμόδιος σπίτι του, αλλά δε προλαβαίνει !!!
Δε μας τα δίνουν να τα κάνουμε Post μόνοι μας
gk65
QUOTE(Near_5 @ Jun 4 2010, 18:08 ) *
To παγκορασίδων ανενημέρωτο, στο παμπαίδων πατάς Β' φάση και σου βγάζει τον 13ο όμιλο ... και δεν ξέρω και τι άλλο μπορεί ... για το αναπτυξιακό κουβέντα ... τι έγινε, τόση πολύ δουλειά έχουν εκεί και δεν προλαβαίνουν να ασχοληθούν με το site ; 68.gif

Ειναι μια πονεμενη ιστορια το καινουργιο σαιτ. Δεν το ανανεωνουν οι υπαλληλοι της ΕΣΚΑ οπως παλια, αλλα οι δημοσιογραφει οι οποιοι δεν ειναι καθε μερα στην ΕΣΚΑ. Οσο αφορα για την Β φαση παμπαιδων που βγαζει 13ο ομιλο σε δικο μου παραπονο μου ειπαν οτι δεν εχει αλλο χωρο. Θα ξαναστηθει απο την αρχη. Για το αναπτυξιακο υπηρχε αναφορα στο κεντρικο νταμακη αλλα οταν προστεθηκαν και αλλες ειδησεις χαθηκε. Σε αναφορα στον Προεδρο του τι συμβαινει υποσχεθηκε οτι απο την καινουργια σεζον ολα θα εχουν λυθει.
kasper7
Θα γράψω δυστυχώς ακόμα μία φορά για το site της ΕΣΚΑ, όσο κι αν αυτό με στεναχωρεί μιας και ξέρω από συζήτηση που είχα με τον πρόεδρο της ΕΣΚΑ το σκεπτικό του και την προσπάθεια που κάνει για την αναβάθμιση της ένωσης.

Όμως είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ 68.gif η ΕΣΚΑ να μην έχει ένα site που θα ενημερώνεται καθημερινά και έγκυρα!

Δεν γίνεται να έχουν γίνει τόσες μέρες οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων και των κυπέλλων (ανδρών και γυναικών) και ακόμα να μην ξέρουμε ούτε τους ομίλους της Γ' ΕΣΚΑ γυναικών, ούτε τα αποτελέσματα των κληρώσεων όλων των κατηγοριών ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ. Και αυτά που έχουν αναρτηθεί είναι πολύ πρόχειρα βαλμένα!!

Όπως έγραψε πιο πάνω και ο φίλος gk65 το site πλέον δεν ενημερώνεται από τους υπαλλήλους της ένωσης, αλλά από κάποιους δημοσιογράφους, οι οποίοι εκτός από προχειροδουλειές, δεν ασχολούνται όσο θα έπρεπε με την ενημέρωσή μας.

Κατά την άποψή μου, δεν γίνεται να ανεβάζουν τις προκηρύξεις π.χ. των ανδρών και να τις έχουν αναρτήσει όλες σε μία δίχως κατατοπιστικό τίτλο, το οποίο διορθώθηκε μερικώς όταν το ανέφερα στην ΕΣΚΑ και απλά άλλαξαν τον τίτλο.

Με λίγα λόγια, πρέπει κάτι να γίνει σύντομα!!
kasper7
Για μία ακόμα φορά αναγκάζομαι να γράψω για το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ γεγονός να μην είναι επαρκώς ενημερωμένο το επίσημο site της ΕΣΚΑ.
68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

Από την άλλη θέλω να συγχαρώ κάποιους φιλότιμους υπαλλήλους μέσα στην ΕΣΚΑ παρά το γεγονός πως δεν είναι στις άμεσες υποχρεώσεις τους, εξακολουθούν να ενημερώνουν με αποτελέσματα το παλιό site, ώστε να μαθαίνουμε τουλάχιστον από κάπου τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες!!

ΕΣΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.