Help - Search - Members - Calendar
Full Version: liger
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
liger
Παιδια, μπορει καποιος να μου πει καποιους τροπους, με τους οποίους μπορω να βελτιωσω το αλμα και την εκρηξη μου? Παιζω πολλα χρονια μπασκετ, αλλα οι προπονητές που έτυχα δεν με βοηθησαν καθόλου σ'αυτους τους τομεις! Liger
NBAer
QUOTE(liger @ Aug 6 2008, 11:36 ) *
Παιδια, μπορει καποιος να μου πει καποιους τροπους, με τους οποίους μπορω να βελτιωσω το αλμα και την εκρηξη μου? Παιζω πολλα χρονια μπασκετ, αλλα οι προπονητές που έτυχα δεν με βοηθησαν καθόλου σ'αυτους τους τομεις! Liger

Για αλμα δες ΕΔΩ.....
Για εκρηξη απο οσο ξερω κανοντας μικρα αλλα εντονα σπριντακια σε ανηφορα, σε σκαλες, αλλα και κανονικα αλλα και με ζιγκ-ζαγκ γυρω απο κωνους θα βελτιωθεις. Λεγοντας μικρα αλλα εντονα σπριντακια εννοω πχ 5 φορες απο 20-30 δευτερολεπτα με ελαχιστο διαλειμμα μεταξυ τους. Αλλα εντονα βαζοντας οση προσπαθεια εχεις.

Το ονομα σου ειναι ενδιαφερον.
Ειναι το ονομα του αιλουροειδους Liger που βγαινει απο το Lion και του Tiger. Δηλαδη απο το Λιονταρι και την Τιγρη.
Και το ζωο Liger ειναι διασταυρωση αρσενικου Λιονταριου και θηλυκης Τιγρης. Γινεται σε μεγεθος πολυ μεγαλυτερο και απο τους 2 γονεις του!



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.