Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παρασκηνια και παρατηρησεις για το Φ4..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Athens 2007
Pages: 1, 2
apkat
Σκεφτηκα να κανω ενα τοπικ και να γραψω καποιες απο τις εμπειριες που ειχα αυτες τις μερες απο το κλιμα Φ4 που υπηρχε στο Καραβελ οπου βρεθηκα λιγι η πολυ ολες τις ημερες..Δυστυχως δεν ειχα φωτογραφικη μηχανη για να φωτογραφισω τους παικτες αλλα δεν πειραζει..Γενικα παντως νομιζω θα μπορουσε να γραψει ο καθενας τις εντυπωσεις μεσα απο το γηπεδο η εξω απο αυτο για αυτη τη μεγαλη διοργανωση που μολις τελειωσε..

Λοιπον εγω μετα την πρωτη μερα που συναντησα τον Πεκερ και τον Ερντογαν και ειχαμε τον διαλογο που εχω παραθεσει στο Παο-Ταου τοπικ πηγα και ολες τις υπολοιπες για λιγο η για πολυ στο Καραβελ..Τις επομενες μερες λοιπον πηγα και ειδα τις αποστολες ολων των ομαδων+καποιους σπεσιαλ γκεστ..Οι πιο συμπαθεις παικτες που μιλησα ηταν οι Πεκερ,Χαουζ(ο τυπος ειναι φοβερος.Βγηκε απο το ασανσερ για να ερθει να μας μιλησει παραμονη ημιτελικου ενω μετα το ματς με παο και την τραγικη του εμφανιση οταν του πα οτι δενμ πειραζει προσπαθουσε να μου "απολογηθει")Μπετσιροβιτς Λανγκτον και τελος ο φοβερος και τρομερος Βουγιανιτς..Ο Μιλος οποτε και αν τον ειδα εκανε συνεχως πλακα ενω μετα τον τελικο θα πρεπει να εβγαζε φωτο γραφιες για τουλαχιστον 1,5 ωρα και να κανει πλακες με τους οπαδους του παο..Το πιο μπλαζε υφος ειχαν οι Σκολα Πλανινιτς Τομασεβιτς..Τελος ο Διαμαντιδης ηταν ο κλασσικος Διαμαντιδης..Ακομα και μετα τον τελικο που ολοι τον αποθεωναν δεν εδινε καν το χερι του.Επειδη ειναι ντροπαλος οχι επειδη ειναι ψωνιο..Ο πιο σταρ απο ολους μου φανηκε ο Παπαλουκας ο οποιος να σημειωθει οτι κυκλοφορουσε με την καμπριο πορσε του..Ειχε εναν αερα που δεν ειχαν οι αλλοι..

Εκτος απο τους παικτες ομαδων που συμμετειχαν ειδα τον Λαζο Παπαδοπουλο ο οποιος σε ερωτηση μου για το αν θα ερθει στον Ολυμπιακο του χρονου μου ειπε οτι "τα κοιταμε ολα"..Τον Στοικο Βρανκοβιτς με τον γιο του ο οποιος θα πρεπει να ειναι γυρω στα δεκα και περιπου 1,70..Επισης τους Ντραγκαν Σακοτα,Ζοραν Σαβιτς,Σκουνι Πεν..
peka
Λοιπον αυτο το φαϊναλ φορ ειχε τα υπερ και τα κατα του...

+++

+ τα happenings της cosmote εξω απο το γηπεδο με τα διαφημιστικα και τα ηλεκτρονικα παιχνιδια που ειχαν. Εδιναν μια γιορτινη νοτα...και πρασινιζαν τον τοπο!

+ οι crazy dunkers... στα διαλειμματα διασκεδαζαν το κοινο

+ οι τσιρλιντερς απο τη Λιθουανια

+ η αποθεωση του Βρανκοβιτς και του Γκαλη



---

- πρωτα απ' ολα την Παρασκευη υπηρχε μονο ενας ελεγχος εισητηριων μπαινοντας στον προαυλιο χωρο του γηπεδου. Απο εκει και μετα πηγαινες οπου ηθελες ανεξαρτητα τι εισητηριο ειχες! Δεν ξερω αν εφτανες και μεχρι τουε επισημους!!! Πολυ πιθανο...! ohmy.gif
Ετσι και εγω χωρις να το γνωριζω ειχα εισητηρια μεσα στους οργανωμενους οπαδους του ΠΑΟ και αναγκαστηκα και μετακινηθηκα παρολο που πληρωσα και 215 ευρω για καθε εισητηριο! Αυτο και αν ειναι μη οργανωση! 68.gif

- οι αποδοκιμασιες στον Σαρμπελ...! Αλλα τι περιμενες απο τα πρεζονια??? Οποιου δεν του αρεσε θα μπορουσε να καθισει στη θεση του με το στομα του κλειστο!

- οι υπερβολικες τιμες στα ειδη φαγητου! Πατατακια 3 ευρω! Ελλας το μεγαλειο σου! Παλι καλα που το νερο το ειχαν στην κανονικη του τιμη (50 λεπτα)!

- οι τσιμπημενες τιμες στα ειδη του euroleague store! Θα μπορουσαν να ειναι πιο λογικες, αν και τα ειδη τους εξαφανιστηκαν!


Γενικα...

_ Ο Πλανινιτς στο ημιχρονο του τελικου φωτογραφιζοταν στις κερκιδες με οπαδους της Ταου και του ΠΑΟ

_ Ο Παπαλουκας το Σαββατο μεσημερι εμπαινε στο ξενοδοχειο και φωτογραφιζοταν με διαφορους περαστικους, ενω ενας δημοσιογραφος τον κυνηγουσε απεγνωσμενα να του παρει μια δηλωση!

_ Ο κυριος Πιτσιλκας ετρωγε σε διπλανο τραπεζι σε γνωστο εστιατοριο στο Κολωνακι το Σαββατο μεσημερι

Αυτα προς το παρον...Αν θυμηθω κατι αλλο στην πορεια θα το συμπληρωσω. icon_wave.gif
Achilleas13
QUOTE(peka @ May 7 2007, 01:42 PM) *
- οι αποδοκιμασιες στον Σαρμπελ...! Αλλα τι περιμενες απο τα πρεζονια??? Οποιου δεν του αρεσε θα μπορουσε να καθισει στη θεση του με το στομα του κλειστο!




Αυτο δεν ηταν τίποτα μπροστα στις απαράδεκτες αποδοκιμασίες στον Παπαλουκά.Για μια ακόμη φορα δείχνουμε ποσο απολίτιστοι είμαστε. 68.gif 68.gif 68.gif
panos75
QUOTE
Ο κυριος Πιτσιλκας ετρωγε σε διπλανο τραπεζι σε γνωστο εστιατοριο στο Κολωνακι το Σαββατο μεσημερι


Μ'αρέσει που τον αποκαλείς και ''κύριο''. shot.gif
peka
QUOTE(panos75 @ May 7 2007, 10:54 AM) *
Μ'αρέσει που τον αποκαλείς και ''κύριο''. shot.gif



Εεε δεν ειμαστε και φιλαρακια...! Αυτο μου βγηκε, αυτο εγραψα...
Αλλη μια ελληνικη νοτα σε αυτο το φαιναλ φορ ο Ελληνας διαιτητης! smile.gif
mikri prasini ollandeza
Eίχε καλή κάλυψη από τα ΜΜΕ, απλά έπρεπε να το έχει και κάποιο κρατικό κανάλι!
Επίσης μου άρεσε που αν πήγαινες στο Κάραβελ τους έβρισκες!Απόδειξη??

ο αδερφός μου!Πήρα αυτόγραφα από τους περισσότερους!!!!!
tsitum
Θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας για τον Ασπρουλια.Εμενα προσωπικα με εκνευριζει αφανταστα.Προσπαθει κ καλα να το παιξει φιλαρακι κ κολακας με ολους,κατι σαν στιλ Σκουντη,μονο που αυτουνου δε του βγαινει.Χθες στη συνεντευξη με τον Αλβερτη κατι ελεγε ο Αλβερτης σοβαρο κ ο Ασπρουλιας πεταγεται κ του λεει "συγκινεισαι" με χαρουμενο υφος κολλητου.Νευριασμενος κ ο Αλβερτης του ειπε "οχι θες να φυγω" ή κατι τετοιο.Γενικα εχει υφος κ τροπο ομιλιας εκνευριστικη ή μου φαινεται μονο εμενα?
Pierce
QUOTE(tsitum @ May 7 2007, 05:07 PM) *
Θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας για τον Ασπρουλια.Εμενα προσωπικα με εκνευριζει αφανταστα.Προσπαθει κ καλα να το παιξει φιλαρακι κ κολακας με ολους,κατι σαν στιλ Σκουντη,μονο που αυτουνου δε του βγαινει.Χθες στη συνεντευξη με τον Αλβερτη κατι ελεγε ο Αλβερτης σοβαρο κ ο Ασπρουλιας πεταγεται κ του λεει "συγκινεισαι" με χαρουμενο υφος κολλητου.Νευριασμενος κ ο Αλβερτης του ειπε "οχι θες να φυγω" ή κατι τετοιο.Γενικα εχει υφος κ τροπο ομιλιας εκνευριστικη ή μου φαινεται μονο εμενα?

+1
μια απο τα ιδια και ο μελαγιες...
Bonzo
QUOTE
- οι αποδοκιμασιες στον Σαρμπελ...! Αλλα τι περιμενες απο τα πρεζονια??? Οποιου δεν του αρεσε θα μπορουσε να καθισει στη θεση του με το στομα του κλειστο!


Εγώ ο απολίτιστος ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατι σε όποιον δεν άρεσε να μην τον γιουχάρει.Όταν πάμε να δουμε κάτι και δεν μας αρέσει αντιδρούμε. Είναι μια παράδοση που ξεκιναει από τον αρχαία Αθήνα με τους ρήτορες και τις τραγωδίες...

Συμφωνώ για Ασπρούλια
tsitum
QUOTE
Εγώ ο απολίτιστος ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατι σε όποιον δεν άρεσε να μην τον γιουχάρει.Όταν πάμε να δουμε κάτι και δεν μας αρέσει αντιδρούμε. Είναι μια παράδοση που ξεκιναει από τον αρχαία Αθήνα με τους ρήτορες και τις τραγωδίες...
Την αρχαια τραγωδια γιατί την μπλεκεις?
1ον πρακτικες της αρχαιοτητας ειναι αυθεντιες κ σωστες μονο κ μονο επειδη υπηρχαν κ τοτε?Τοτε γρηγορα να πιασω οστρακο να διωξω τον Ασπρουλια απο την Ελλαδα.Ή να δωσουμε κωνειο σε κανενα επιστημονα που δε τον γουσταρουμε.
2ον οι θεατες γιουχαραν το θιασο γιατι δεν τους ικανοποιουσε το υποκριτικο κ σκηνικο αποτελεσμα.Εσυ bonzo,ή οποιος γιουχαρε κ τον απενοχοποιεις,γιουχαρες το Παπαλουκα επειδη δεν επαιζε καλα κ ηθελες να παιξει καλυτερα?
Air Kef
QUOTE
στη συνεντευξη με τον Αλβερτη κατι ελεγε ο Αλβερτης σοβαρο κ ο Ασπρουλιας πεταγεται κ του λεει "συγκινεισαι" με χαρουμενο υφος κολλητου.Νευριασμενος κ ο Αλβερτης του ειπε "οχι θες να φυγω" ή κατι τετοιο.Γενικα εχει υφος κ τροπο ομιλιας εκνευριστικη ή μου φαινεται μονο εμενα?


Βασικά με εκνευρίζει ως εκφωνητής σε αγώνα.
Το στυλ του οντως ειναι καπως.Ο Αλβέρτης του ειπε "εσύ με ρωτάς,εγώ απλά σου απαντάω".Μετά τον ρώτησε "πριν σηκώσεις το τρόπαιο κατι ειπες στα παιδια σου,<<μισό λεπτό και>> και τι;; " και απαντάει ο Αλβέρτης κοιτάζοντας στο βάθος "Μισό λεπτό και έρχομαι" και φεύγει. 24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif
Bonzo
Άντε πάλι με τον ΠΑπαλουκα..
Για τον Σαρμπέλ μίλησα που γιουχαίστηκε ειδή δεν άρεσε..Σίγουρα όχι επειδή ήταν πολύ καλος tongue.gif
Επίσης δεν είπα ότι ότι γινόταν στηναρχαία Αθήνα ήταν καλό αλλά το συγκεκριμάνο(με τις αποδοκιμασίες) για μένα ήταν πολύ σωστο. Όταν πηγαίνεις κάπου και δεν σου αρέσει αποδοκιμάζεις. Εκφράζεις τη γνώμη σου...
Αν μπορείς εξήγησε μου για ποιον λόγο αν δεν μου άρεσε ο Σαρμπέλ έπρεπε να κάτσω στη θέση μου με το στομα μου κλειστό όπως λες παραπανω
apkat
QUOTE
Εγώ ο απολίτιστος ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατι σε όποιον δεν άρεσε να μην τον γιουχάρει.Όταν πάμε να δουμε κάτι και δεν μας αρέσει αντιδρούμε. Είναι μια παράδοση που ξεκιναει από τον αρχαία Αθήνα με τους ρήτορες και τις τραγωδίες..


Παντως εγω που γενικα ειμαι κατα της αποδοκιμασιας στο Σαρμπελ συγκεκριμενα τη χαρηκα..Δε καταλαβε τι ηθελε ο Σαρμπελ στο Φ4..Ηταν μια γιορτη για μπασκετ οχι αλλη μια γιορτη για ηλιθιους.Αυτη εγινε περσυ στο Οακα και φετος παει για Σκανδιναβικες χωρες..Ηρθε να κανει προμο στο τραγουδακι του στο γηπεδο του Φ4;;Γιατι;Τεραστιο λαθος των διοργανωτων η επιλογη του.Και εν πασει περιπτωσει οπου και να παει αυτο το καιρο βλεπει ψευτικες αντιδρασεις.Ολοι τον αγαπανε και ολοι τον γλειφουν επειδη παει στο πανηγυρακι.Ε επιτελους βρηκε και καποιους που αυτο το πανηγυρακι το γραφουν στα παλαιοτερα των υποδηματων τους και το δειχνουν..
Bonzo
Σωστός ο απκατ
nikefalin
QUOTE(apkat @ May 7 2007, 06:13 PM) *
Παντως εγω που γενικα ειμαι κατα της αποδοκιμασιας στο Σαρμπελ συγκεκριμενα τη χαρηκα..Δε καταλαβε τι ηθελε ο Σαρμπελ στο Φ4..Ηταν μια γιορτη για μπασκετ οχι αλλη μια γιορτη για ηλιθιους.Αυτη εγινε περσυ στο Οακα και φετος παει για Σκανδιναβικες χωρες..Ηρθε να κανει προμο στο τραγουδακι του στο γηπεδο του Φ4;;Γιατι;Τεραστιο λαθος των διοργανωτων η επιλογη του.Και εν πασει περιπτωσει οπου και να παει αυτο το καιρο βλεπει ψευτικες αντιδρασεις.

Δεν τον επέλεξαν οι διοργανωτές ,τον "επέβαλαν" οι χορηγοί και πιο συγκεκριμένα η Cosmote φυσικά για πρόμο. Τις αποδικιμασίες εγώ δεν τις επιδοκιμάζω, αρκεί η αδιαφορία για να δείξεις πως κάτι δεν σου αρέσει. Στο κάτω κάτω δεν έδωσε και συναυλία ο τύπος. 2 playback είπε, σίγουρα δεν άρμοζε σε μια γιορτή ο τύπος. Θυμάμαι πάντως πως και στο All Star game στη Λαμία ο Λιανός δεν έτυχε και της πιο θερμής υποδοχής (χωρίς γιουχάρισμα όμως)
saniboy
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
tsitum
QUOTE
Όταν πηγαίνεις κάπου και δεν σου αρέσει αποδοκιμάζεις. Εκφράζεις τη γνώμη σου...
Αν μπορείς εξήγησε μου για ποιον λόγο αν δεν μου άρεσε ο Σαρμπέλ έπρεπε να κάτσω στη θέση μου με το στομα μου κλειστό όπως λες παραπανω
Δε διαφωνω πολυ μαζι σου απλα θεωρω βλακεια,κ στο λεω φιλικα,να υπερασπιζεσαι αντιδρασεις της μαζας.Δηλαδη τους αθλιους,καφρους που μπορει να κανουν αξιοποινα ή μη πραγματα κ συ θα τους υπερασπιστεις επειδη υποστηριζουν την ομαδα σου.Ακομα κ οι φιλαθλοι καποιων ομαδων να εχουν καλυτερους οπαδους απο μια αλλη,πιστευεις οτι η δικη σου δεν εχει χιλιαδες ανθρωπους που μπορουν να κανουν πραγματα που διαφωνεις?Εκει διαφωνω.Δεν τους υπερασπιζεσαι,αν θελεις να κανεις κατι παραπανω τους καταδικαζεις αν κ οπως ειπα κ πριν δεν αξιζει καν να ασχολεισαι,αλλα ομολογουμενως δεν τους υπερασπιζεσαι.

Στην αρχη που μιλαω για τις αντιδρασεις της μαζας κ την καθοδηγηση του οχλου απο τους θερμοτερους,πιστευεις οτι την ιδια αντιδραση θα ειχες τωρα που εβριζες το Σαρμπελ στο οακα που δε σ αρεσε κ την ιδια θα εχεις στο μαγαζι που τραγουδαει?Ή ακομα καλυτερα αν δε σ αρεσει το τραγουδι σε μια συναυλια των iron maiden,ενω οι αλλοι γουσταρουν θα κατσεις να γιουχαρεις?Θελω να πω οτι οι αντιδρασεις της μαζας ειναι εντονες επειδη κρυβονται πισω απο μια ανωνυμια κ θεωρω κουτο να υπερασπιζεται καποιος αυτη την εντονη,εκτος ελεγχου πολλες φορες,αντιδραση της μαζας.Κ αυτο στο ονομα της υποστηριξης της ιδιας ομαδας.
Bonzo
Στο μαγαζί που τραγουδάει ο Σαρμπελ απλά δε τηα παω.. Αν πάω και δεν μ αρέσει θα έπρεπε να τον γιουχάρω αλλά (κακως) συμβιβάζομαι επειδή δεν θέλω να την χαλάσω στους υπόλοιπους

Επίσης πουθενά δεν υπερασπίζομαι τους οπαδούς της ομάδας μου και δει τους κάφρους που κάνουν επεισόδεια...
Την ιδια άποψη έχω για τους οπαδους όλων των ομάδων. Ίσως του Άρη είανι καλύτεροι και του Ολυμπιακού χειρότεροι αλλά αυτό δεν μου λεει κάτι..Γενικά για τον οπαδό μιλαω
Igor
Ρε παιδια εμενα μου αρεσε ο Σαρμπελ, αλλα δεν μπορουσα να τον ακουσω. Επειδη σε καποιους δεν αρεσε ???? Δηλαδη επεδη δεν αρεσαν σε 500 οι υπολοιποι πρεπει να μην τον ακουσουν.
Σεβασμος και στον συνανθρωπο.!!


Προφανως και δεν μου αρεσει ο Σαρμπελ απλα το ειπα σαν παραδειγμα...
apkat
Αν σ'αρεσει ο Σαρμπελ(σαν παραδειγμα σε χρησιμοποιω tongue.gif tongue.gif ) να πας να τον ακουσεις στο μαγαζι του..Στο Οακα δεν εχει καμια δουλεια επειδη τον επιβαλλουν αυτες οι αισχρες εταιριες..Το Φ4 ειναι γιορτη του μπασκετ και οχι της Γιουροβιζιον..Και εν πασει περιπτωσει ξαναλεω οπου και να παει βλεπει να τον γλειφουν καποιοι ανθρωπακοι.Ας δει τωρα τι σκεφτεται και ο υπολοιπος κοσμος που δεν ειναι ολη του η κοσμοθεωρια να δουλεψω ολη την βδομαδα, να γυρναω σπιτι μου και να βλεπω ριαλιτι,το Σαββατο να παω Σαρμπελ,την Κυριακη γηπεδο και το βραδυ Αθλητικη Κυριακη..
mikri prasini ollandeza
Aν πάει έτσι, τι δουλειά έχουν οι μαζορέτες???
Κακώς τον γιουχάρανε!
Για Ασπρούλια και Μελάγες δεν συμφωνώ απόλυτα!Έχουν κάποιο κύρος!Μην ξεχνάμε πως έκαναν και μια εκπομπή στο ραδιόφωνο που παρά την ώρα της, τα πήγαινε καταπληκτικα!!!!!
Bonzo
Οι μαζορέτες άρεσανwink.gif. πίστεψε με. Επίσης δεν ήρθαν για να προοθήσουν τπτ.Ήρθαν απλά για να δώσουν ένα τόνο γιορτής.
Πάντως πιστευώ ότι αν για παράδειγμα ερχόταν η ΠΑπαρίζου θα την αποθεώνανε...
Igor
QUOTE
Οι μαζορέτες άρεσαν. πίστεψε με. Επίσης δεν ήρθαν για να προοθήσουν τπτ.Ήρθαν απλά για να δώσουν ένα τόνο γιορτής.
Πάντως πιστευώ ότι αν για παράδειγμα ερχόταν η ΠΑπαρίζου θα την αποθεώνανε...


Αυτα τα δυο ειναι αντιφατικα. Ή γιουχαρεις επειδη πιστευεις πως καποιοι προοθουν καποιον/καποια ή απλα δεν γιουχαρεις. Δηλαδη αν ερχοταν η Παπαριζου και προοθουσε κατι ( οπως και ο Σαρμπελ ) εσυ δεν θα την αποδοκιμαζες ?? Ερωτηση ειναι... smile.gif
Bonzo
Το 2ο δεν το γράφω ως τι θα επρεπε να γινότνα αλλά ως τι θα γινόταν... Εγώ το Σαρμπελ πιο πολυ τον γιουχαρα επειδή δεν μ αρεσει το θεαμα που προσφερει στην περιπτωση της παπαριζου μάλλον θα μου άρεσε... Αν ερχόταν π'άντως για να προωθήσει τη eurovision σίγουρα δε θα τη χειοκροτύσα κι μάλλον θα την αποδοκίμαζα..
ΑΠλά ή θελα να τονίσω ότι (κακώς) μια ωραία παρουσία θα είχε διαφορετική αντιμετώπιση
Igor
Δηλαδη στο γηπεδο χθες ειδες μονο αντρες ??? Οι γυναικες γιατι να μην χαρουν λιγο με τον .. Σαρμπελ ??? smiley.gif
mikri prasini ollandeza
Ακριβώς!Και αν θες μαζορέτες να πας στην Ιερά Οδό ή δεν ξέρω κι εγώ που!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif
apkat
Γιατι τι εχει η Ιερα οδος;;; blink.gif blink.gif Να παω τωρα αν ειναι.. biggrin.gif
enypnio
oute emena mou aresei o Sarbel alla pion na fernan na tragoudisei sto Final 4

Tin Nana Moushouri?
Green Warrior
QUOTE(enypnio @ May 7 2007, 07:24 PM) *
oute emena mou aresei o Sarbel alla pion na fernan na tragoudisei sto Final 4

Tin Nana Moushouri?



Την ΣΑΜΠΡΙΝΑ smiley.gif 'εχει και στενούς δεσμούς με το μπάσκετ wink.gif
Aristofanis
Για το final-four είπαμε να πούμε σε αυτό το τοπικ και τελικά για το Sarbel λέμε. Έλεος! Πάντως συμφωνώ με apkat. Και εγώ τον αποδοκίμαζα...με Playback και τέτοιο φτωχό χορευτικό και όπως μου κουνιέται έτσι μόνο για γιουχάρισμα είναι...
panos75
Βέβαια αν έβγαινε ο Σαρμπέλ πριν το F-4 και δήλωνε πως ήταν από μικρό παιδί Παναθηναϊκός θα τον αποθεώνατε. rolleyes.gif
kop-13
Συμπερασματικά πάντως νομίζω πως οι περισσότεροι συμφωνούμε οτι η παρουσία του Σαρμπέλ ήταν άστοχη απο κάθε άποψη.
Για μενα ήταν αξιοθρήνητη...
Giwrgos_foa
tha ginw kourastikos alla thelw na pw ki egw ntroph se olous osous apodokimasan kai evrizan ton papalouka pou einai o koryfaios ellhnas mpasketmpolistas ayth th stigmh kai to apedeikse kai ston teliko..oi idioi pou evrizan panygirizan kai to eyrwpaiko kai th deyterh thesh persi pou o papaloukas eixe tetrastia symbolh an oxi th megalyterh..an eiste ellhnes einai ierosylia na ton brizete..
Dominique
Apkat σε πηραμε τηλ να κατεβεις στο Καραβελ να ρωτησεις ποτε ερχεται το πουλμαν και το επαιζες αδιαφορος ενω τελικα εκει την εβγαλες...Απλως απαραδεκτος


Εντυπωση εκαναν σε ολο το κοσμο οι Ρωσιδες(ειδικα εκεινη στο στραπλες με τα χρωματα της Ρωσιας που καθοταν διπλα στο παρκε) και οι Τσιρλιντερς(ειδικα η ξανθια με το κατσαρο μαλλι που ενιοτε το χε σε πλεξουδα και φορουσε ασπρη κορδελα ηταν...)που ακουσα οτι ηταν της Ολυμπια Λιουμπλιανας.
Ο κοσμος της Μαλαγα
Το οτι στις μπουτικ υπηρχαν υπαλληλοι που ουτε αγγλικα δε μιλουσαν καλα καλα
Η απολυτα ειρηνικη συνυπαρξη των οπαδων
Η (αθλια) εμφανιση του Σαρμπελ.Τον λυπηθηκα που αποδοκιμαστηκε(δεν εφταιγε εκεινος που ηρθε) αλλα το αξιζε.(δεν επρεπε να δεχτει να ερθει)
Το υψηλο σκορ του τελικου
Ο Παπαλουκας που ενω δηλωνε οτι περιμενει ηπιες αντιδρασεις απ τον κοσμο δεν εκανε τιποτα η μαλλον εκανε πολλα για να μην αρκεστουμε σε αυτες.Μεγαλος παιχτης αλλα μικρος ανθρωπος
Το οτι οι οπαδοι της ΤΣΣΚΑ ηθελαν την Ταου στον τελικο
Η γιουχα στο Μαλκοβιτς
Το οτι οι παιχτες της ΤΣΣΚΑ δεν εμειναν στο γηπεδο γαι την απονομη στον πρωταθλητη Ευρωπης Παναθηναικο,που απεδειξε οτι ακομα και οι μεγαλες ομαδες μπορουν να μην ξερουν να χανουν
Α,και η τσιρλιντερ με την πλεξουδα
apkat
QUOTE
Apkat σε πηραμε τηλ να κατεβεις στο Καραβελ να ρωτησεις ποτε ερχεται το πουλμαν και το επαιζες αδιαφορος ενω τελικα εκει την εβγαλες...Απλως απαραδεκτος




Τα συζηταμε και απο κοντα αυτα αλλα οτι γραφεις απεχει πολυ απο την αληθεια..
Για την ακριβεια ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πηγαινω να ρωταω σαν κατεσταραμμενος ποτε θα ερθει το πουλμαν αλλα προφανως αργοτερα θα περασουν απο κει και να ρθετε..Επισης ειπα οτι εγω αργοτερα θα κατεβω και οντως μια ωρα αργοτερα απο το τηλεφωνημα κατεβηκα.Και περιμενα αλλο τοσο εκει μεχρι να ερθει ο Παο ωρα στην οποια θα προλαβαινατε ανετα να ερθετε.Αλλωστε ηταν εκει 300-400 τρελαμενοι παναθηναϊκοί.Και οταν καποιος απο αυτους ρωτησε εναν υπαλληλο ποτε θα ερθουν οι ηρωες η απαντηση ηταν φιλε δεν εχουμε ιδεα,πανηγυριζουν τωρα.. wink.gif wink.gif
enypnio
QUOTE(Green Warrior @ May 7 2007, 10:27 PM) *
Την ΣΑΜΠΡΙΝΑ smiley.gif 'εχει και στενούς δεσμούς με το μπάσκετ wink.gif


ti desmous exei i Samprina me to Basket?
Pierce
QUOTE(enypnio @ May 8 2007, 03:06 PM) *
ti desmous exei i Samprina me to Basket?

σύζυγος παναγιωτη λιαδελη cool.gif
losers can win
+ ο κόσμος της μάλαγα
κάθισα μαζι τους σε όλα τα παιχνίδια της μάλαγα και ήταν πολύ φιλικοί ε όλους εν'ω κανανε τρομερή κερκίδα
+ η ωραία ατμόσφαιρα συνολικα με την συνυπαρξη τόσων οπαδών (κάτσε να παίζανε ελληνικές ομάδες να σου λεγα εγώ)
+ ρωσίδες
+ οι παρουσίες των στογιαν, γκαλη, μπλακμαν,
+ ο κόσμος του παναθηανικου για την φωνή που έβγαλε όλο το τριήμερο
+ τα παιχνίδια της cosmote έξω από το οακα, ρε jimar ρεζίλι μας έκανες tongue.gif tongue.gif
+ οι crazy dunkers

- η παρουσία του σαρμπελ, ένα τραγικό χορευτικό, δύο αδιαφορα τραγούδια playback και όλα αυτά στη γιορτή του μπασκετ
αναμενόμενο το κράξιμο και για μένα δεν θα είχε καμια διαφορά είτε δήλωνε παο είτε κωλοπετεινίτσα
- το βρίσιμο στον παπαλουκα και το γιουχαισμα όταν πήγε για το μετάλλιο
- η παρουσια των ματ στο τέλος του τελικού, αλλά όταν έχεις δώσει δείγματα καφρίλας μετά αυτά συμβαίνουν
kolossos
QUOTE
- πρωτα απ' ολα την Παρασκευη υπηρχε μονο ενας ελεγχος εισητηριων μπαινοντας στον προαυλιο χωρο του γηπεδου. Απο εκει και μετα πηγαινες οπου ηθελες ανεξαρτητα τι εισητηριο ειχες! Δεν ξερω αν εφτανες και μεχρι τουε επισημους!!! Πολυ πιθανο...! ohmy.gif
Ετσι και εγω χωρις να το γνωριζω ειχα εισητηρια μεσα στους οργανωμενους οπαδους του ΠΑΟ και αναγκαστηκα και μετακινηθηκα παρολο που πληρωσα και 215 ευρω για καθε εισητηριο! Αυτο και αν ειναι μη οργανωση!


Eπειδή ήμουν μέσα και στην Θεσσαλονίκη το 2000 κάτι αντίστοιχο γινόταν και εκεί. Δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί ουσιαστικά αυτό το πράγμα. Το μόνο σίγουρο έιναι ότι γίνεται εντελώς λάθος η διάθεση και δεν μπορεί να αποφευχθει κάτι τέτοιο. Μην ξεχνάς ότι οι σύνδεσμοι επίσημα πήραν μόλις 47 εισητήρια. Πάντως αν εξαιρέσεις την περιοχή των οργανωμένων στις υπόλοιπες θέσεις σε σηκώνανε...

QUOTE
- οι αποδοκιμασιες στον Σαρμπελ...! Αλλα τι περιμενες απο τα πρεζονια??? Οποιου δεν του αρεσε θα μπορουσε να καθισει στη θεση του με το στομα του κλειστο!


Πολύ καλά κάνανε και ρίξανε όση γιούχα μπορούσανε. Μας κουβάλησαν στο f4 του μπάσκετ τα καραγκιοζιλίκια της eurovision. Βγήκε και ο άλλος και έπαιξε ένα Playback για να προμοτάρει την αηδία του. Ευτυχώς κάποιοι δεν μασάνε κουτόχορτο...

QUOTE
Δε καταλαβε τι ηθελε ο Σαρμπελ στο Φ4..Ηταν μια γιορτη για μπασκετ οχι αλλη μια γιορτη για ηλιθιους.Αυτη εγινε περσυ στο Οακα και φετος παει για Σκανδιναβικες χωρες..Ηρθε να κανει προμο στο τραγουδακι του στο γηπεδο του Φ4;;Γιατι;Τεραστιο λαθος των διοργανωτων η επιλογη του.Και εν πασει περιπτωσει οπου και να παει αυτο το καιρο βλεπει ψευτικες αντιδρασεις.Ολοι τον αγαπανε και ολοι τον γλειφουν επειδη παει στο πανηγυρακι.Ε επιτελους βρηκε και καποιους που αυτο το πανηγυρακι το γραφουν στα παλαιοτερα των υποδηματων τους και το δειχνουν..


+1
dimitrisp
Ας αναφερω και εγω καποια πραγματακια αν και τα περισσοτερα εχουν ηδη αναφερθει

- Η συνολικη οργανωση απο την Euroleague με τα εισητηρια αλλα και τις τιμες οπως ειπε και ο προεδρος Θανασης παραμονη των ημιτελικων εφτασε το F4 να ειναι προνομιο μονο των πλουσιων. Επισης οτι καποιοι εψαχναν να βρουν εναν υπευθυνο να σηκωσουν καποιους που ειχαν κανει καταληψη σε "ξενες" θεσεις

- Οι εθελοντες οι οποιοι το 30-40% ητανε ασχετοι με το αθλημα και δεν προσεφεραν και τιποτα αφου ο καθενας μπορουσε να κατσει οπου ηθελε απλα καβατζωθηκαν σε καλα ποστα και θεσεις. (Δεν αναφερομαι σε ολους φυσικα. Παντως μερικοι σε κοιταζανε αλλαζονικα....)

- Το βρισιμο στον Τεο και οχι το γιουχαρισμα που ειναι θεμιτο στον αντιπαλο ειδικα σε τετοιο παιχνιδι. Εχει τεραστια διαφορα το ενα με το αλλο

- Οι μπουτικ που σχεδον κανενας δεν μιλουσε ελληνικη γλωσσα, μερικοι δε μιλαγαν ελαχιστα αγγλικα υποτυπωδη !! Παλι καλα που οι τιμες ητανε καπως λογικες περιμενα πολυ χειροτερες τιμες εκει περα.........

- Οι καφεδες και οι τιμες τους εξωφρενικες 4 ευρω . Εκμεταλλευση σε ολο της το μεγαλειο.

- Οι αποδοκιμασιες στον Σαρμπελ του οποιου η επιλογη ητανε ολιγον ατοπη

+ Οι εκδηλωσεις και το μοιρασμα απο την Cosmote εξω απο το ΟΑΚΑ με διαφορα αξεσουαρ και happenings

+ Η συμφιλιωση των οπαδων/φιλαθλων ολων των ομαδων

+ Οι Λιθουανες χορευτριες και το promotion για την unicef

+ Οι ομορφες παρουσιες ιδιως απο την Ρωσία

+ Η χαρά του Frankie στο τελος

+ Η εξεδρα απο την Ανδαλουσια πολυ ρυθμος πολυ κεφι πολλα μπραβο

+ Η μεγαλη μου αδυναμια ο Στογιαν

Τελευταιο και καλυτερο

+ Το δακρυα του Νικου Γκαλη
Anaz
Δεν ξερω αν διαβασατε αυτο το αρθρο που δημοσιευτηκε στην Ισπανια,και δεν μας τιμα καθολου..
http://www.sportime.gr/basket_inside.asp?article_id=48718
nikefalin
QUOTE(Anaz @ May 9 2007, 06:22 PM) *
Δεν ξερω αν διαβασατε αυτο το αρθρο που δημοσιευτηκε στην Ισπανια,και δεν μας τιμα καθολου..
http://www.sportime.gr/basket_inside.asp?article_id=48718


To άρθρο τα χώνει εξίσου και στον Μπερτολομέου (οπως τον είχε πει κάποτε και ο ...Λεπτολόγος), ειδικά για το θέμα των εισητηρίων όπου το έκανε γαργάρα.
Pierce
δεν αμφιβαλω οτι καπως ετσι θα ειχαν τα πραγματα ωστοσο οπως ειπε και ο nikefalin τα χωνει και στον μπερναμπεου(οπως αντιστοιψα ειχε πει ο θ. γιαννακοπουλος) . περισσοτερο χολη βγαζουν για την ηττα της ταου νομιζω βγαζου. λιγο ξυδακι και θα περασει....
επειδη εχω ταξιδεψει σε αρκετες μεγαλες πολεις τα ΜΜΜ μας ειναι αρκετα καλα, αν δεν ειχαν καποιον να τους καθοδηγησουν τα ΜΜΜ δεν φταινε σε τπτ


QUOTE
Πέρα από το αθλητικό αποτέλεσμα, η διοργάνωση στην Αθήνα θα μείνει στη μνήμη σαν το φάιναλ φορ με τη χειρότερη οργάνωση, αφού άφησε τη γεύση ότι οι Έλληνες τα κάνουν όλα την τελευταία στιγμή – το ίδιο είχε γίνει με τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2004


τι θελει να πει ο ποιητης? οτι οι ολυμπιακοι αγωνες δεν ηταν επιτυχημενοι? μαλλον απο αλλον πλανητη ηρθε αυτος
panos75
QUOTE
QUOTE
Πέρα από το αθλητικό αποτέλεσμα, η διοργάνωση στην Αθήνα θα μείνει στη μνήμη σαν το φάιναλ φορ με τη χειρότερη οργάνωση, αφού άφησε τη γεύση ότι οι Έλληνες τα κάνουν όλα την τελευταία στιγμή – το ίδιο είχε γίνει με τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2004


τι θελει να πει ο ποιητης? οτι οι ολυμπιακοι αγωνες δεν ηταν επιτυχημενοι? μαλλον απο αλλον πλανητη ηρθε αυτος


Μήπως είναι ο Συρίγος με ψευδώνυμο; tongue.gif
saniboy
QUOTE(panos75 @ May 9 2007, 07:25 PM) *
Μήπως είναι ο Συρίγος με ψευδώνυμο; tongue.gif

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Air Kef
Για τις συνθηκες μεσα στο ΟΑΚΑ,αναφέρθηκε και ενας Ελληνας δημοσιαγράφος της ΕΡΑ Σπορ μετά το ΤΣΣΚΑ-Μαλαγα.

Είπε "για να κανει καποιος σωστα τη δουλεια του πρεπει να γινει ήρωας,πηδάμε πανω απο κάγγελα,γραφουμε ορθιοι,η οργάνωση μεχρι τώρα ειναι ενα τεράστιο μηδενικο."
oh bane bane
Αναμνήσεις ενός εθελοντή…

Το μεροκάματο (άστοχη η λέξη αφού προϋποθέτει πληρωμή) φτάνει στο τέλος του. Ωρα 17:45 και ο εθελοντής κάθεται στις θέσεις των vips, στη σειρά όπου αργότερα θα καθήσει, εκτός των άλλων σχετικών και άσχετων με το μπάσκετ επισήμων, ο μέγας Νίκος Γκάλης. Τελευταίες φωτογραφίες με τους συνεργάτες εθελοντές και ομαδάρχες, τους οποίους θα αποχαιρετήσει μετά από ένα τριήμερο πλήρους ανοργανωσιάς, αλλά και απίστευτων εμπειριών από κάθε άποψη, από τις φωτογραφίσεις με τους παίκτες του ΠΑΟ στην πρωινή προπόνηση της Κυριακής, έως την προσφορά των 50 ευρώ από εικοσάχρονο οπαδό για να τον αφήσω να περάσει από «το τελευταίο μου προπύργιο, φίλε», την είσοδο των αθλητών από τα αποδυτήρια προς το παρκέ (πέρασε από όλα τα κατώφλια μέχρι να φτάσει στο παρκέ ο αθεόφοβος…). Παράλληλα με την ανταλλαγή κινητών και μέιλ, οι φωτογραφικές απαθανατίζουν το Λουίς Σκόλα κατά την προθέρμανσή του πριν το μικρό τελικό.
Ωρα 18:00 και ο εθελοντής μας πρέπει να φύγει για να προλάβει το λεωφορείο του ΚΤΕΛ στις 21:00. Αποχαιρετά τους υπόλοιπους, περνά από το σταντ της Κοσμοτέ για τα τρία σετ αναμνηστικών (ταγμένα σε φίλους) και…
Με τον ενθουσιασμό να τον κατατρέχει ξαναμπαίνει στο κλειστό και κατευθύνεται προς την τουαλέτα. Αλλάζει την πορτοκαλί στολή του Δήμου με τη λαχανί της Κοσμοτέ (αργότερα και με μια μαύρη από το Euroleague Store) και κάθεται στην μισοάδεια ακόμα εξέδρα των Ρώσων, πίσω από τη μία μπασκέτα και λίγο πλάγια. Γιατί εκεί; Ο πρωταγωνιστής μας δεν είναι Παναθηναϊκός, είναι απλά μπασκετικός. Γνωρίζει ότι από εκεί θα μπορέσει να δει τον αγώνα με άνεση, είναι γνωστό ότι από τις τέσσερις ομάδες, οι οπαδοί της ΤΣΣΚΑ είναι αυτοί που δεν σηκώνονται να πανηγυρίσουν ούτε σε περίπτωση απονομής του ιερού τροπαίου.
Ωρα 18:29. Η παρουσίαση των Μάλαγα και Τάου προμηνύει ένα once in a lifetime πεντάωρο….
Bonzo
Πάντως εγώ που καθομουν ακριβώς πίσω από τους Ρώσσους(πίσω από το τύμπανο συγκεκριμένα) πάντως δν μποώ να πω ότι δεν σηκόνωνταν. Αφενός (στον τελικό τουλάχιστον δε έκατσαν στιγμη) και αφετέρου τραγουδούσα συνεχώς..Εγώ είχα και την ατυχία ακριβώς μπροστά μου να ναι δυο τύποι που ήταν ολόπιοτοι(τον ένα το είδα μετά εξω σε λιπόθυμη κατάσταση) οι οποιοι ήταν αρκετά προκλητικοί(καλά μη φανατστείται και τπτ τρομερό αλλα στα καλάθια τους γυρνούσαν και πανυγίριζαν επιδεικτικά).Πάντως σε εμάς 'ηξεραν να πάρουν τα κοντάρια από τις σημαίες αλλά από τους ώσους μπροστά όχι μόνμο δεν πήραν τα κοντάρια αλλά πέρασαν και 'ενα μπουκάλι(πλαστικό) με βότκα(αν καταλαβα καλά καθώς το επιναν πολύ αργα γθια να ναι νερό). φοβερός έλεγχος...
soz
Σόρυ που το βάζω εδω,αν υπάρχει ανάλογο τόπικ ας το μεταφέρουμε.

Εγω ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ απο την ανακοίνωση κάποιων Πελαργών,αυτών που θυμήθηκαν το 2005 να ιδρύσουν σύλλογο για την εθνική ομάδα μπάσκετ.

Απορώ με τους κύριους,όταν στο αλεξάνδρειο δεν μιλήσαν καθόλου για το τι άκουσε ο ζήσης,στο σεφ ο φώτσης κ.ο.κ.Και ξυπνήσαν ΤΩΡΑ,μετά το 4ο ευρωπαικό μιας ελληνικής ομάδας να βγάλουν χολή κατά αυτών που αποδοκίμασαν έναν παίκτη που εκπροσωπούσε μια ρώσικη ομάδα την παρούσα στιγμή.

Έναν άνθρωπο που έχει κάνει κωλοδάχτυλα στην εξέδρα παλαιότερα,που διεκδίκησε Όσκαρ Υποκριτικής στην φάση με τον μπετσίροβιτς,και που ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΑ μίλησε προς την εξέδρα ακόμα και στον τελικό αποκαλώντας μας ’κορόιδα’.

Για αποθέωση ήθους κ συμπεριφοράς ενός παίκτη,σας παραπέμπω στον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ φέτος στην β’ φάση της ευρωλίγκας,στην υποδοχή και καθολη τη διάρκεια αποθέωση του Μιχάλη Κακιούζη.άλλο να είσαι παιχταράς και άλλο να έχεις και ήθος.Όσοι κατάλαβαν,κατάλαβαν!

Λυπάμαι ειλικρινά για την ανακοίνωση που δημοσίευσαν.Αν έβλεπαν λίγο παραπέρα απτην μύτη τους,θα μπορούσαν να έχουν διαμαρτυρυθεί επίσης και για τις αποτροπιαστικές ύβρεις κατά του Ζέλικο Ομπράντοβιτς φέτος στο Αλεξάνδρειο σε ενα αδιάφορο φιλικό παιχνίδι που έληξε με διαφορά 36 πόντων.
Γιατί μην ξεχνάμε οτι ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ σε αυτόν τον άνθρωπο ΠΟΛΛΑ για το επίπεδο που βρίσκεται σήμερα η εθνική μας ομάδα,έτσι είναι και σ’όποιον αρέσει!!!

Λυπάμαι για κάποιους πελαργούς που απο το πουθενά εμφανίστηκαν μετά το 4ο αστέρι του παναθηναικού και θυμηθήκαν να βγάλουν την πρώτη επίσημη ανακοίνωση στην ιστορία τους,ΕΥΓΕ!!!
KOBY
- οι αποδοκιμασιες στον Σαρμπελ...! Αλλα τι περιμενες απο τα πρεζονια??? Οποιου δεν του αρεσε θα μπορουσε να καθισει στη θεση του με το στομα του κλειστο!

PREZONIA? ELEOS RE...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.