Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 15-16 Mock Draft
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Hannibal's Friend
Καλησπέρα σε όλους τους θαμώνες κι επισκέπτες του φόρουμ!

Προφανώς είμαι καινούριος στην παρέα σας, αλλά ενθουσιώδης παίχτης στα φάντασυ του νβα. Καθώς έχουμε ακόμα δρόμο μέχρι τον Οκτώβρη κι έχουμε όλοι σκουριάσει, θα πρότεινα να πραγματοποιήσουμε ένα Mock draft για εξάσκηση! Προσωπικά παίζω Roto 9-cat, αλλά και σε h2h θα συμμετέχω με ευχαρίστηση!

(Έχοντας διαβάσει τους κανονισμούς, αν έχω κάνει κάποιο λάθος, παρακαλώ ειδοποιήστε. Κατά τ'άλλα, χαίρομαι που σας γνωρίζω!)
sacarame
Φίλε μου καλησπέρα. Καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλά ποστ εύχομαι.


Νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμα για mock draft στο ΝΒΑ, καθώς αν θυμάμαι σωστά ξεκινούν κάπου στις αρχές Σεπτεμβρίου.

Όταν με το καλό ανοίξουν, τότε σίγουρα θα υπάρχουν συμμετοχές για mock..
Hannibal's Friend
QUOTE (sacarame @ Jul 28 2015, 14:56 ) *
Φίλε μου καλησπέρα. Καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλά ποστ εύχομαι.


Νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμα για mock draft στο ΝΒΑ, καθώς αν θυμάμαι σωστά ξεκινούν κάπου στις αρχές Σεπτεμβρίου.

Όταν με το καλό ανοίξουν, τότε σίγουρα θα υπάρχουν συμμετοχές για mock..


Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.

Όντως οι πλατφόρμες δεν έχουν ανοίξει ακόμα, είναι πολύ νωρίς, γι'αυτό είχα κατά νου κάτι ανεξάρτητο, σε κοινό google doc ή κάτι αντίστοιχο. Όποτε μαζευτούν υποψήφιοι θα χαρώ να συμμετάσχω!
sacarame
QUOTE(Hannibal's Friend @ Jul 28 2015, 15:31 ) *
.... γι'αυτό είχα κατά νου κάτι ανεξάρτητο, σε κοινό google doc ή κάτι αντίστοιχο. Όποτε μαζευτούν υποψήφιοι θα χαρώ να συμμετάσχω!



Αυτό είναι μια ενδιαφέρουσα ιδέα. Μπορείς να γράψεις τις σκέψεις σου για το θέμα, όλο και κάποιος θα ψηθεί....



Και κάτι άσχετο ποιος από τους φίλους του Χανιμπαλ είσαι;; Από τους φαγωμένους ή μη....;; 69.gif icon_drunk.gif
Hannibal's Friend
QUOTE (sacarame @ Jul 28 2015, 15:36 ) *
Αυτό είναι μια ενδιαφέρουσα ιδέα. Μπορείς να γράψεις τις σκέψεις σου για το θέμα, όλο και κάποιος θα ψηθεί....



Και κάτι άσχετο ποιος από τους φίλους του Χανιμπαλ είσαι;; Από τους φαγωμένους ή μη....;; 69.gif icon_drunk.gif


Μία πιθανή εκδοχή έχει ως εξής: Εμφανίζονται 10-12 συμμετέχοντες (απαραίτητο συστατικό). Μέσω ενός randomizer κατατασσόμαστε σε τυχαία σειρά επιλογής και ξεκινάμε το mock draft!!

Καλό είναι να υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο ανάμεσα στον καθένα, αλλά όχι υπερβολικά μεγάλο, ώστε να μην πάρει πολλές μέρες. Ο καθένας γράφει την επιλογή του σαν σχόλιο στη συζήτηση.

Για να μην χανόμαστε, μπορούμε να δημιουργήσουμε ένα δημόσιο spreadsheet στα googledocs που θα συμπληρώνουμε με τις επιλογές μας. (σαν φύλλο excel είναι).

Πως φαίνεται σαν ιδέα; Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι πιστεύουμε σε αυτό το πρώιμο στάδιο. Βέβαια, καθώς δεν έχει βγει το πρόγραμμα της σεζόν, μάλλον είναι πιο λογικό να είναι για τη roto μορφή.

Προς το παρόν έχω και τα δυο μου χέρια για να πληκτρολογώ, αλλά αν δεν σας πείσω προβλέπω να τα χάνω ένα ένα!!!
smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.