Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketWeek
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Νέα-ανακοινώσεις
Pages: 1, 2, 3
dizzy_fingers
Από την ερχόμενη τρίτη, η αγαπημένη μας μπασκετική εφημερίδα BasketNews αλλάζει και γίνεται BasketWeek.

Κάθε τρίτη με 1.5 ευρώ, η ίδια δημοσιογραφική ομάδα - υπό διαφορετική ιδιοκτησία αυτή τη φορά - θα μας παρουσιάζει τα νέα, τις απόψεις και τις αναλύσεις της για τη μπασκετική επικαιρότητα.

Οι οποιεσδήποτε παρατηρήσεις, υποδείξεις, ιδέες μπορούν να γραφτούν εδώ (μετά την Τρίτη ασφαλώς όπου θα έχουμε το πρώτο δείγμα στα χέρια μας) και να είστε σίγουροι ότι θα διαβαστούν από τα κατάλληλα άτομα.

Μη διστάσετε όμως να γράψετε κι από τώρα, τί θα θέλατε να δείτε στο μέλλον, από την εφημερίδα που φιλοξενεί τα νέα του A1 Fantasy League κάθε εβδομάδα.

Stay in touch λοιπόν και ραντεβού την Τρίτη!
thrylos7
Αναμένεται μ' ενδιαφέρον η Τρίτη...

Ακόμη περισσότερο ενδιαφέρον είναι που μια εφημερίδα όπως η BasketNews (εχμ, η BasketWeek ήθελα να πω) είναι τόσο ανοιχτή σε ιδέες και προτάσεις. Πάρα πολύ θετικό αυτό και σίγουρα θα έχει αποτελέσματα...
NBAholic
Θα αλλάξει δηλαδή και η μορφή της;

Πρώτο αίτημα: Να παραμείνουν οι σελίδες ρετρό και οι έως τώρα αρθρογραφίες.
Δεύτερο αίτημα: Να σταματήσουν οι προβληματικές φωτό. Το χαρτί δε με πειράζει.
Τρίτο αίτημα: Να μπουν μερικά "τολμηρά" (δηλαδή ευφάνταστα, όχι "καθημερινά) άρθρα, όπως πχ η συζήτησή μου με το Thrylo στις All-time ΝΒΑ συγκρίσεις. Θέματα μπορούν να έχουν διάφορα και να γράφουν διαφορετικά άτομα κάθε φορά ή και να αντιπαραθέτουν τις απόψεις τους.

Αυτά τα τρία σαν γενική παρατήρηση, μιας και τα ίδια πράγματα τα είχα ξαναεπισημάνει. Για τα υπόλοιπα, θα περιμένουμε.
ashton
οι σελίδες ρετρό ΠΡΕΠΕΙ να παραμείνουν.
Είναι ο μοναδικός σοβαρός λόγος που την αγοράζω .
dizzy_fingers
Συν το fantasy άρθρο? rolleyes.gif biggrin.gif
Anaz
Nομιζω κανεις δεν διαβαζει μια εβδομαδιαια εφημεριδα για τις ειδησεις και τα νεα.Η αρθρογραφια με αποψεις και σχολια ειναι όλο το ζουμι και εκει περιμενω εγω περισσοτερα..φυσικα οι ρετρο σελίδες παραμενουν!Αν και δεν ειμαι φανατικος αναγνωστης για να'μαι ειλικρινης!3-4 φορες την εχω παρει..
liolias
Να προσθεσουν και μια στηλη για το overplay!
Jimar
την βρηκατε σημερα εσεις , γιατι εγω δεν την βρηκα.

μηπως βγαινει αυριο? η επρεπε να ζητησω basketweek απλα?


Εdit : Α ειπες την ερχομενη τριτη ...
losers can win
περισσότερα άρθρα, αυτά κάνουν τη διαφορά
Das Kapital
Εγω την πηρα καλη μου φαινεται ομως δε μπορω να τη συγκρινω με τη Νιους γιατι ειχα να την παρω ενα χρονο!!!
NBAholic
Τι στο καλό...Έκαναν κάποια γκάφα με το πρωτοσέλιδο. Την παρατηρήσατε;
dizzy_fingers
Ποιά είναι η γκάφα? Κοίταξα το εξώφυλλο αλλά δεν την εντόπισα. 39.gif

Εμένα μου άρεσε. Είναι μικρές οι αλλαγές στο περιεχόμενο αλλά το στυλ είναι πιο καθαρό και τα προβλήματα με τις φωτό δείχνουν να έχουν εξαλειψεί πλήρως.

Για το αισθητικό του θέματος μόνο, μερικά "κουτιά" στο πρωτοσέλιδο έχουν κακή αντίθεση με το χρώμα της γραμματοσειράς.
NBAholic
Πού είναι το άρθρο στο οποίο παραπέμπει ο κεντρικός τίτλος με το Ματσόν;
dizzy_fingers
Ανάμεσα στα πλούσια στήθη της Τάιρα Μπανκς? biggrin.gif

Σωστός, δεν το είχα παρατηρήσει καθόλου.
Anaz
Αισθητικα δεν μου πολυαρεσαν τα χρωματα στο εξωφυλλο!
Εκτειθεται παντως σημερα η εφημεριδα με το εξωφυλλο της..Αν επαληθευτει εχει καλως,αν όχι ομως θα πεσει πολυ στα ματια τα δικα μου και φανταζομαι και πολλων αλλων αναγνωστών..

Μεγαλεια..Γιναμε και εξωφυλλο!!! banana.gif Συνεργασια διαβαζω,αλλα κανα δωρακι χορηγια στον νικητη απο την basketnews δεν βλεπω... 65.gif
thrylos7
Mόλις τώρα κατάφερα να δω το εξώφυλλο της εφημερίδας στο Internet...

Μου άρεσε! biggrin.gif

Γιατί εκτίθεται; Απ' ότι διαβάζω μέσα "αποκαλύπτεται όλο το παρασκήνιο"...
Anaz
Δεν διαβασα μεσα λεπτομερειες,αλλα οταν λεει "ερχεται ο Ζησης" και μιλα για "σχεδον σιγουρη συμφωνία" εκτίθεται..
rchos
μηπως καποιος καλος χριστιανος(η και μουσουλμανος η οτι αλλο) μπορει να μας πει τι γραφει μεσα η εφημεριδα για το θεμα του ζηση?


βρε αναζ μην αγχωνεσαι!δεν θα εκτεθει η εφημεριδα!ολα πανε καλα!ο ενας απο τους δυο που λεγαμε ηρθε!ο αλλος εμεινε τωρα! wink.gif
ελα και ανεβαινουμε επικυνδυνα!
dizzy_fingers
QUOTE(Anaz @ Mar 6 2007, 05:52 PM) *
Συνεργασια διαβαζω,αλλα κανα δωρακι χορηγια στον νικητη απο την basketnews δεν βλεπω... 65.gif

Τί σε νοιάζει? Εσύ θα το πάρεις? blech.gif 30.gif tongue.gif
weirdo1977
παιδια το λινκ για το site τησ εφημεριδας ?
thrylos7
Νομίζω δεν υπάρχει.

Το site της Basketnews έχει ν' ανανεωθεί 6 μέρες, ενώ αν κάνεις search (για ελληνικά sites) στο google θα βρεις μόνο το δικό μας.
rchos
μπορειτε να ονομασετε την παλια αλλα και την καινουρια διοικηση?
liolias
QUOTE(thrylos7 @ Mar 6 2007, 10:31 PM) *
Mόλις τώρα κατάφερα να δω το εξώφυλλο της εφημερίδας στο Internet...

Μου άρεσε! biggrin.gif

Γιατί εκτίθεται; Απ' ότι διαβάζω μέσα "αποκαλύπτεται όλο το παρασκήνιο"...


Επειδη δεν την πηρα που βρηκες το εξωφυλλο??
thrylos7
Αυτό που υπήρχε μέχρι πρότινος κάτω από την ιδιοκτησία ήταν αυτό: LAS multieditions

και τώρα αυτό: Gimmick Εκδοτική Διαφημιστική

Για το πρωτοσέλιδο:
http://www.sport24.gr/svc/npc/

Αν και απ' ότι κατάλαβα, υπάρχει άλλη έκδοση για βόρεια Ελλάδα (τα θέματα του Ολυμπιακού και του Άρη ουσιαστικά αντιστρέφονται στην πρώτη σελίδα).
NBAholic
Ναι, γιατί στη Θεσ/νίκη πρώτο θέμα είναι ο Ματσόν. Καταλαβαίνω γιατί το κάνουν έτσι, αλά SLAM, αλλά δε με ενθουσιάζει προσωπικά κάτι τέτοιο. Θέλω μια εφημερίδα με ποικιλία πρωτοσέλιδων, όχι μονίμως κιτρινόμαυρο φόντο.

(Waiting για κάποιο ανέκδοτο με Ηρακλή/Μακεδονικό...).
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 4 2007, 11:21 PM) *
Από την ερχόμενη τρίτη, η αγαπημένη μας μπασκετική εφημερίδα BasketNews αλλάζει και γίνεται BasketWeek.

Κάθε τρίτη με 1.5 ευρώ, η ίδια δημοσιογραφική ομάδα - υπό διαφορετική ιδιοκτησία αυτή τη φορά - θα μας παρουσιάζει τα νέα, τις απόψεις και τις αναλύσεις της για τη μπασκετική επικαιρότητα.

Οι οποιεσδήποτε παρατηρήσεις, υποδείξεις, ιδέες μπορούν να γραφτούν εδώ (μετά την Τρίτη ασφαλώς όπου θα έχουμε το πρώτο δείγμα στα χέρια μας) και να είστε σίγουροι ότι θα διαβαστούν από τα κατάλληλα άτομα.

Μη διστάσετε όμως να γράψετε κι από τώρα, τί θα θέλατε να δείτε στο μέλλον, από την εφημερίδα που φιλοξενεί τα νέα του A1 Fantasy League κάθε εβδομάδα.

Stay in touch λοιπόν και ραντεβού την Τρίτη!


Τη περασμένη Τρίτη τα πράγματα ήταν ακριβώς όπως τα είπε ο dizzy.
Πήγα στο περίπτερο πήρα τη basket week και όλα ωραία και όλα καλά! smile.gif
Σήμερα, ξαναπήγα στο περίπτερο και ακούω την εξής ερώτηση… blink.gif
Ποια εφημερίδα θέλεις τη basket news ή τη basket week;
Όπως καταλαβαίνετε έμεινα… ohmy.gif
Τελικά τις πήρα και τις δύο για να δω τι συμβαίνει… w00t.gif
Μπορεί κάποιος να μας δώσει τα φώτα του;
Άλλαξε τελικά η εφημερίδα ονομασία ή βγαίνει και άλλη εβδομαδιαία; unsure.gif
thrylos7
blink.gif

Δίκιο έχεις!

Η BasketWeek είναι συνέχεια της BasketNews.. αυτό είναι σίγουρο. Τώρα, τί είναι αυτή η BasketNews...
NBAholic
Aυτό που υποψιάζομαι, κοιτάζοντάς τες για 2-3 λεπτά, είναι ότι η News περιλαμβάνει νέα, ενώ η Week αναλύσεις, στατιστικά, τα γνωστά αφιερώματα και λιγότερη επικαιρότητα. Τα άτομα που γράφουν είναι διαφορετικά. Προσωπικά αγόρασα μόνο τη Week. Έχει η News κάτι περίεργο που δεν πρόσεξα;


ΥΓ. Γεια σου, yiannifil!
Live strong
Βασικά έχει πολύ λιγότερα από τη week. Όχι όμως διαφορετικά!
Ότι γράφει η μια το γράφει και η άλλη με περισσότερες λεπτομέρειες.
Πάντως μπερδεύτηκα ! το απόγευμα στο σπίτι θα τη διαβάσω με πιο μεγάλη προσοχή και τη μια και την άλλη και θα δω για τυχόν διαφορές!
Θα σας πω αύριο!!
trefoil 13
Για γέλια είναι... laugh.gif
Προσωπικά δεν αγόρασα καμία...
Air Kef
Tα ενημερωτικα e-mail της basketnews συνεχιζουν να μου έρχονται κανονικα παντως..
sarounas
οι δύο εφημερίδες δεν έχουν καμμιά σχέση ως προς την ύλη τους

αν και βέβαια είναι φανερό τι συνέβει,
και καλό είναι γενικά να στηρίζονται όλες οι προσπάθειες που γίνονται για το μπάσκετ, αλλά αυτή της BASKETNEWS μοιάζει περισσότερο με απόπειρα αρπαχτής παρά προσπάθεια ενημέρωσης σε μπασκετόφιλους… είναι σχεδόν παντού ανυπόγραφη, δεν υπάρχουν άρθρα, ούτε καν άρθρο διεύθυνσης έκδοσης παρά μόνο ρεπορτάζ, όσο για την κυρίως ύλη, χαρτί και photos αφήστε το καλύτερα (από ΝΒΑ απολύτως τίποτα, από Α1 έβαλαν βαθμολογία και ρεπορτάζ αγώνων σαν αυτό που διαβάζουμε στο internet 5’ μετά την λήξη των αγώνων!, τα ίδια και στην ευρωλίγκα, ά και διάβασα ότι θέλει να φύγει ο Ρομπέρτο Κάρλος από την Ρεάλ μετά από 11 χρόνια!!!! δεν γέμιζαν οι σελίδες μάλλον)
δεν φαίνεται να έχουν στοχεύουν σε κάτι άλλο εκτός από 2-3 βδομαδιάτικα ακόμη, αλλά καλύτερα να μην συνεχίσω..

αντιθέτως πολύ βελτιωμένη η BASKETWEEK
yiannifil
QUOTE(sarounas @ Mar 13 2007, 04:37 PM) *
οι δύο εφημερίδες δεν έχουν καμμιά σχέση ως προς την ύλη τους

αν και βέβαια είναι φανερό τι συνέβει,
και καλό είναι γενικά να στηρίζονται όλες οι προσπάθειες που γίνονται για το μπάσκετ, αλλά αυτή της BASKETNEWS μοιάζει περισσότερο με απόπειρα αρπαχτής παρά προσπάθεια ενημέρωσης σε μπασκετόφιλους… είναι σχεδόν παντού ανυπόγραφη, δεν υπάρχουν άρθρα, ούτε καν άρθρο διεύθυνσης έκδοσης παρά μόνο ρεπορτάζ, όσο για την κυρίως ύλη, χαρτί και photos αφήστε το καλύτερα (από ΝΒΑ απολύτως τίποτα, από Α1 έβαλαν βαθμολογία και ρεπορτάζ αγώνων σαν αυτό που διαβάζουμε στο internet 5’ μετά την λήξη των αγώνων!, τα ίδια και στην ευρωλίγκα, ά και διάβασα ότι θέλει να φύγει ο Ρομπέρτο Κάρλος από την Ρεάλ μετά από 11 χρόνια!!!! δεν γέμιζαν οι σελίδες μάλλον)
δεν φαίνεται να έχουν στοχεύουν σε κάτι άλλο εκτός από 2-3 βδομαδιάτικα ακόμη, αλλά καλύτερα να μην συνεχίσω..

αντιθέτως πολύ βελτιωμένη η BASKETWEEK


Επειδή, το θέμα με αφορά άμεσα και είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum, το οποίο, ωστόσο, το παρακολουθώ καθημερινά (δηλώνοντας εντυπωσιασμένος από το επίπεδο, αλλά και την μπασκετική σας ... αφοσίωση) θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι:
Η δημοσιογραφική ομάδα της BasketWeek αποχώρησε από την BasketNews για λόγους που έχουν σχέση με την ιδιοκτησία και τις οφειλές δεδουλευμένων (αλλά και άλλα προβλήματα) προς τους συντάκτες της. Γι αυτό και την προηγούμενη εβδομάδα εκδόθηκε η εφημερίδα BasketWeek.΄
Ήδη έχω μιλήσει με τον dizzy για το τι ακριβώς έγινε. Εξ άλλου, η δημοσίευση της Fantasy League του Forum, γίνεται πλέον στην BasketWeek. Για την BasketNews δεν θα ήθελα να αναφερθώ καθώς εκδόθηκε ξανά, μετά από απουσία μιας εβδομάδας και αφορά, πλέον, τον εκδότη της και τις προθέσεις του, για τις οποίες δεν μπορώ να έχω γνώση.
Γνωρίζω όμως ότι η προσπάθεια της BasketWeek είναι, πλέον, αρκετά σοβαρή, ήδη βελτιώθηκε η ποιότητα της έκδοσης και ετοιμάζεται για ακόμη περισσότερες εκπλήξεις.
Αυτά προς το παρόν!!!
leonkalf
Καλή συνέχεια yiannifil και καλή επιτυχία στην καινούργια σας προσπάθεια!
Σας παρακολουθώ, συνεχίστε.. 41.gif
thrylos7
Ξεκαθάρισε το τοπίο...

Έχω μια περιέργεια βέβαια ν' αγοράσω και τη BasketNews... biggrin.gif

Αλήθεια, με τις συνδρομές στην BasketWeek ισχύουν τα ίδια πράγματα;
dizzy_fingers
Γάτος ο sarounas...
Papaloukas 4 ever
Go on yiannifil και καλή επιτυχία στην καινούργια σας προσπάθεια! Συνεχίστε ακάθεκτοι στη σωστήμπασκετική ενημέρωση και από το γραπτό, μετά και τον ηλεκτρονικό,μπασκετικό τύπο.
Gravedigger
Apo oti katalaba h Basket Week einai h synexeia ths Basket News k h Basket News pou bghke twra einai kati extra,an k dn to brhka toso aksiologo.Egw pantws agorasa thn Basket Week...
IlyaZ
Χε χε, τώρα κατάλαβα, νόμιζα ότι τα μάτια μου έκαναν πουλάκια όταν διάβασα τη BasketWeek και μετά μπήκα στο σάιτ της BasketNews και είχαν διαφορετικό εξώφυλλο και ύλη!

yiannifil,δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αλλά λίγο μικρότερο μέγεθος, γιατί είναι δύσχρηστη (προβλήματα που έχει ο κόσμος!)
dizzy_fingers
QUOTE(Gravedigger @ Mar 13 2007, 08:23 PM) *
Apo oti katalaba h Basket Week einai h synexeia ths Basket News k h Basket News pou bghke twra einai kati extra,an k dn to brhka toso aksiologo.Egw pantws agorasa thn Basket Week...

Αναφέρεται παραπάνω (κοίτα το ποστ του yannifil) τί συμβαίνει.

Δεν ξέρω αν στο έχουν πει, αλλά θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικά και όχι με greeklish.
Gravedigger
Ok,δν το ήξερα...Αν κ μου είναι πιο εύκολο να γράφω greeklish καταλαβαίνω ότι είναι για την διευκόλυνση όλων...Όσο για το πρόβλημα με τις εφημερίδες,εντάξει το διάβασα τώρα!
Live strong
QUOTE(sarounas @ Mar 13 2007, 03:37 PM) *
οι δύο εφημερίδες δεν έχουν καμμιά σχέση ως προς την ύλη τους

αν και βέβαια είναι φανερό τι συνέβει,
και καλό είναι γενικά να στηρίζονται όλες οι προσπάθειες που γίνονται για το μπάσκετ, αλλά αυτή της BASKETNEWS μοιάζει περισσότερο με απόπειρα αρπαχτής παρά προσπάθεια ενημέρωσης σε μπασκετόφιλους… είναι σχεδόν παντού ανυπόγραφη, δεν υπάρχουν άρθρα, ούτε καν άρθρο διεύθυνσης έκδοσης παρά μόνο ρεπορτάζ, όσο για την κυρίως ύλη, χαρτί και photos αφήστε το καλύτερα (από ΝΒΑ απολύτως τίποτα, από Α1 έβαλαν βαθμολογία και ρεπορτάζ αγώνων σαν αυτό που διαβάζουμε στο internet 5’ μετά την λήξη των αγώνων!, τα ίδια και στην ευρωλίγκα, ά και διάβασα ότι θέλει να φύγει ο Ρομπέρτο Κάρλος από την Ρεάλ μετά από 11 χρόνια!!!! δεν γέμιζαν οι σελίδες μάλλον)
δεν φαίνεται να έχουν στοχεύουν σε κάτι άλλο εκτός από 2-3 βδομαδιάτικα ακόμη, αλλά καλύτερα να μην συνεχίσω..

αντιθέτως πολύ βελτιωμένη η BASKETWEEK




Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα…
Το βράδυ που κοίταξα τις δυο εφημερίδες είδα βασικές διαφορές!
Καμιά σχέση η μια εφημερίδα με την άλλη… δεν το συζητώ!!!
Η news πλέον «δεν υπάρχει» 33.gif

yiannifil, πολύ καλή προσπάθεια, συνεχίστε κατ αυτό τον τρόπο τη σωστή ενημέρωση! 41.gif
liolias
yiannifil μπραβο για την προσπαθεια και συνεχιστε την καλη δουλεια!
OrAnGe
παιδια οτι κυκλοφορει για το αγαπημενο μας σπορ ειναι καλο...τα στηριζουμε ΟΛΑ...διαβασα την γουικ μου αρεσε πολλυ...την αλλη οχι ακομα...
morfi
Εγω πηρα το περιοδικο του τσαμπιονς λιγκ... cool.gif
ashton
είχα κι εγώ την απορία την Τρίτη στον περιπτερά που μου έδειξε 2 εφημερίδες, αλλά πήρα τη Week (αφού ξεφύλλισα-ξεφτίλισα την News)
tsops
Να καλησπερίσω και εγώ. Γιάννη, συγχαρητήρια για τη νέα προσπάθεια και εύχομαι να ανθίσει και να ευοδώσει καρπούς άμεσα. Τέτοια έντυπα τα χρειαζόμαστε όλοι εμείς που αγαπάμε το "τόπι" 41.gif
Anaz
QUOTE
παιδια οτι κυκλοφορει για το αγαπημενο μας σπορ ειναι καλο...τα στηριζουμε ΟΛΑ...
Eδω εννοειται οτι διαφωνω καθετα! 33.gif
Κατα τ'άλλα μια πολυ καλη προσθηκη(?) που με χαροποιησε και θεωρω οτι βελτιωνει κι αλλο την εφημεριδα και διευρυνει το αναγνωστικό κοινο ειναι τα προγνωστικα του στοιχηματος!Δεν θυμαμαι να υπηρχε στην BasketNews, εκτος αν κανω λαθος..
Περιμενουμε και μια ιστοσελίδα..
NBAholic
Και μια έκκληση προς όποιον μας παρακολουθεί: Σταματήστε (όχι να μας παρακολουθείτε tongue.gif ) να στέλνετε μόνο τεύχη με "βορειοελλαδίτικα" εξώφυλλα στη Θεσ/νίκη (δεν ξέρω τι γίνεται στην υπόλοιπη Β.Ελλάδα). Δε διακατεχόμαστε όλοι από τοπικιστικά φρονήματα ούτε τοποθετούμε όλοι τις ομάδες πάνω από το άθλημα.
Air Kef
Ναι ρε συ Χολικ,αλλα δυστυχως η πλειοψηφια δν ειμαστε εμεις..!

Αλλο να δει ο Αρειανος τον Ηλιαδη πρωτη μουρη και αλλο τον Μασιγιαουσκας.. peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.