Help - Search - Members - Calendar
Full Version: EA7 Milan vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
j-kidd13
vs


Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε στην Τουρκία απο την Φενέρ,και πέρασε στην 3η θέση πλέον.Οι απουσίες και η κακή απόδοση στο 2ο μέρος κόστισαν στην ομάδα,η οποία μέχρι την ανάπαυλα ήταν αρκετά αξιόμαχη και μέσα στο παιχνίδι.
Επόμενο παιχνίδι κόντρα στην Αρμάνι,και η 3η θέση θα τεθεί εν αμφιβόλω μόνο σε περίπτωση ήττας με 27 ή περισσότερους πόντους (και φυσικά με ήττα μας απο την Μπαρτσελόνα την τελευταία αγωνιστική,και ταυτόχρονα νίκη της Αρμάνι.)
O Mαυροκεφαλίδης μπήκε κανονικά στη προπόνηση και όπως όλα δείχνουν θα δώσει κανονικά το παρών,ενώ ο Μπατίστα είναι καλύτερα και περιμένουμε νεότερα σχετικά με τον αν θα είναι διαθέσιμος για τον αγώνα.



Highlights απο τον πρώτο αγώνα.

SG3ptshooter
Έχουν κάνει ολόκληρο θέμα οι Ιταλοί, με ανακοίνωση!, την επικείμενη παρουσία στο γήπεδο του γνωστού σκηνοθέτη - και ακόμα πιο γνωστού NBA spectator tongue.gif , όχι νταξ έχω πει ότι σέβομαι, για την πρώτη του ιδιότητα - Spike Lee. Αυτό βρήκαν να δανειστούν από απέναντι; Μου φαίνεται τόσο σαχλό να το προμοτάρουν, αλλά θα μου πεις σελεμπριτάδικη πόλη με ανούσια ομάδα είναι, κάπως πρέπει να πάει κανένας να δει.
yorgos
QUOTE
όχι νταξ έχω πει ότι σέβομαι, για την πρώτη του ιδιότητα


εγώ πάλι ούτε αυτό. Γελοία φυσιογνωμία και απίστευτα κακός σκηνοθέτης. Θέλει προσπάθεια να είσαι τόσο κακός στη δουλεια σου.
επαθα λαστιχο
QUOTE(yorgos @ Dec 10 2014, 03:12 ) *
εγώ πάλι ούτε αυτό. Γελοία φυσιογνωμία και απίστευτα κακός σκηνοθέτης. Θέλει προσπάθεια να είσαι τόσο κακός στη δουλεια σου.

Η 25η ώρα πάντως ανήκει στις πραγματικά πολύ,πολύ(χατζηγεωργίου style) μεγάλες αμερικάνικες ταινίες
joe_dumars
QUOTE (yorgos @ Dec 10 2014, 04:12 ) *
εγώ πάλι ούτε αυτό. Γελοία φυσιογνωμία και απίστευτα κακός σκηνοθέτης. Θέλει προσπάθεια να είσαι τόσο κακός στη δουλεια σου.



Έχει κάνει καλές δουλειές ο Spike Lee, μην τρελαθούμε.
t0ny3
Μεχρι και το παρκε δεν αντεξε με αυτα που εβλεπε! smiley.gif


boumtze-boumtze
30 χρονια βλεπω μπασκετ,εχω δει να σπανε ταμπλω,να στραβωνουνε στεφανια,παρκε πρωτη φορα ειδα να σπαει huh.gif
thalys
Ελπίζω να πάρει την ομάδα ο Ιβάνοβιτς μετά τον αγώνα και να τους πεθάνει όλους στα καψώνια. Τα λάθη που έχουμε κάνει ούτε σε παιδικό δεν γίνονται.
t0ny3
12 λαθη ρε; Και μαλιστα αστεια και τραγικα...

Το θελουν περισσοτερο οι "Ιταλοι".
AJSlaughter6
το ματς παει οπως με την φενερ.προβλεπω γυρω στο -20 με -30 σημερα.
A.CAB
Σούπα το ματσάκι μεν αλλά η δικιά μας σούπα επιθετικά είναι πλήρως άνοστη και άγευστη. Χωρίς το Μήτσο μέσα είμαστε τρεις λαλούν και δυο σουτάρουν (οι Σλοτερ-Μπλουμς). όχι πως με το Μήτσο κάνουμε κάτι το φοβερό απλά θυμίζουμε κανονική ομάδα. Ευτυχώς το κρατάμε αμυντικά μιας και αυτοί μπάχαλο είναι. Πάντως χειρότεροι δύσκολα να είμαστε στο δεύτερο.
paodynasty
Eίναι πάντως αξιοσημείωτο πως εκτός έδρας και μάλιστα σε μια σκλήρή έδρα κι ενώ η ομάδα είναι κακή, μένει στο παιχνίδι, για την ώρα, χάρις στην άμυνά της bball.gif
t0ny3
Δεν νομιζω πως εχουμε τυχη για το αποτελεσμα σημερα. Ειμαστε κοντα στο σκορ, αλλα η εικονα της ομαδας ειναι πολυ χαλια στην επιθεση. Καθολου συγκεντρωση.
salonikatasos
πολλά λάθη στο πρώτο ημίχρονο. αν τα μειώσουν στο δεύτερο ημίχρονο πιστεύω θα έρθει και η νίκη,αφού η αρμάνι δεν κάνει και τίποτα τρομερό,απλά στα λάθη μας βγάζει αιφνιδιασμούς και στο σετ παιχνίδι έχει πρόβλημα(όπως κι εμείς φυσικά)
salonikatasos
το χειρότερο φετινό μας παιχνίδι και ήρθε η ήττα. πολύ κακοί οι γιάνκοβιτς,παππάς σήμερα και ο διαμαντίδης φυσιολογικά έχασε τη βολή στο τέλος αφού τα είχε φτύσει παίζοντας σε όλο το ματς. μπράβο στον μπλουμς και τον σλότερ. τα σουτ τους θα μας χρειαστούν στα εκτός έδρας. σήμερα παίζαμε και πάλι χωρίς σέντερ αφού ο μπατίστα ήταν αλλού γι αλλού,το ίδιο και ο μαυροκεφαλίδης. δεν φάνηκαν και πολύ έτοιμοι βέβαια και μάλλον από ανάγκη τους πήρε ιταλία. τέλος πάντων,οι ήττες τώρα δεν μετράνε,οπότε ελπίζουμε στις 27 του μήνα με τον Ολυμπιακο και στις 30 στην έναρξη του τοπ16 να είναι όλοι έτοιμοι
bbplayer
salonikatasos
κάτι άσχετο. η μπάρτσα έχασε με 2. αν την κερδίσουμε βγαίνει 2η ή 1η?
bbplayer
QUOTE(salonikatasos @ Dec 11 2014, 23:25 ) *
κάτι άσχετο. η μπάρτσα έχασε με 2. αν την κερδίσουμε βγαίνει 2η ή 1η?


2h
Dreamerpanos
QUOTE (bbplayer @ Dec 11 2014, 23:27 ) *
2h


Γιατί 2η?Με 2 είχε κερδίσει και στην Τουρκία....οι πόντοι δεν μετράνε μετά?Είναι πολύ μπροστά η Μπάρτσα...
pan24
QUOTE (bbplayer @ Dec 11 2014, 23:27 ) *
2h

νομιζω επειδη ειχε κερδισει με 2 την φενερ στην τουρκια θα μετρησει η συνολικη διαφορα ποντων
j-kidd13
To ματς δεν το ειδα,μονο τα τελευταια 2 λεπτα,δεν ξερω πως παιξαμε,αλλα σιγουρα το ματς,το ειχαμε στο τελος.Απλα δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως ειχε στο μυαλο του ο Διαμαντιδης και χαλασε την τελευταια επιθεση χωρις καν να γινει σουτ.
Κατα τ'αλλα βλεποντας εκεινο το 37 μπροστα στο στατ λαιν,καταλαβαινω τι τραβηξε σημερα ο κακομοιρης...
Παντως 12 ποντοι και 11 ασιστ με καλα ποσοστα,και σε 37 λεπτα στα 35...Εντυπωσιακο...Αλλα οχι ξενο,αυτος ειναι ο Διαμαντιδης,οταν εχει και τη βοηθεια-ξεκουραση που πρεπει...
salonikatasos
εντάξει και η συνολική διαφορά πόντων να μετράει ρίχνουμε την καθιερωμένη 30αρα στην μπάρτσα,κερδίζει 30-40 πόντους και η φενέρ και της παίρνει και το goal average smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(AlexTsiri13 @ Dec 11 2014, 22:11 ) *
το ματς παει οπως με την φενερ.προβλεπω γυρω στο -20 με -30 σημερα.


Mεσα επεσες... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Las Plagas
QUOTE (AlexTsiri13 @ Dec 11 2014, 22:11 ) *
το ματς παει οπως με την φενερ.προβλεπω γυρω στο -20 με -30 σημερα.

ματουκλα εισαι φιλε smiley.gif
thalys
QUOTE (j-kidd13 @ Dec 12 2014, 00:32 ) *
Κατα τ'αλλα βλεποντας εκεινο το 37 μπροστα στο στατ λαιν,καταλαβαινω τι τραβηξε σημερα ο κακομοιρης...


Από το 37 καταλαβαίνεις και πόσο κακή ήταν σήμερα η ομάδα. Θα είχε τουλάχιστον 3-4 ασσίστ ακόμα αν μπορούσαν να τελειώσουν μόνοι τους με το καλάθι οι άλλοι.

Το ματς το χάσαμε από τα λάθη μας. Δεν ενθουσιάζομαι για την άμυνα γιατί με την Αρμάνι παίζαμε, σιγά το κατόρθωμα. Άντε να δούμε τι θα κάνουμε στο τοπ-16 κι όταν επανέλθει ο Νέλσον.
Dred11
H ομάδα δεν ήταν κακή σήμερα. Κρατάμε την πολύ καλή απόδοση του Διαμαντίδη, ενώ μπροστά βοήθησαν πολύ οι Σλότερ-Μπλουμς. Γκιστ/Φώτσης με τα πάνω τους και τα κάτω τους, ενώ αρνητικοί οι Γιάνκοβιτς-Μπατίστα. Η Ρώμη δεν κτίστηκε σε μια μέρα και ο Διαμαντίδης είναι απαραίτητος τουλάχιστον και για την επόμενη χρονιά, να μην πω για τις επόμενες δύο, καθώς δεν πιστεύω ότι θα έρθει ο Καλάθης. Ανεβάζει πάρα πολύ το επίπεδο όλης της ομάδας ο Μήτσος. Σήμερα δεν έπαιξαν οι μικροί Μποχωρίδης-Χαραλαμπόπουλος κλπ. και δεν νομίζω ότι θα μπορούσαν να βοηθήσουν. Χρειάζονται πολλή δουλειά για το επίπεδο αυτό. Κατά τη γνώμη μου αν είχαμε κάτι καλύτερο από τον Ράιτ μπροστά και με την προσθήκη του Νέλσον (αν είναι όπως τον ξέρουμε) θα είχαμε ελπίδες για να πάμε μέχρι και final four.
yorgos
Στα καλά οι Μπλουμς και Σλότερ σε εκτός έδρας ματς. Φυσικά στα καλά ο πολύ καλός ΔΔ, απίστευτη κλάση, ΤΕΛΕΙΩΣ άλλη ομάδα χωρίς αυτόν, για να μην πω ότι δεν είμαστε ομάδα. Το χειρότερο σήμερα δεν ήταν ο κακός Μπατίστα (δικαιούται κι αυτός κακά ματς, ειδικά μετά από τραυματισμό), ούτε οι Παππάς-Γιάνκοβιτς, αλλά ο Ράιτ. Θεωρώ πως είναι δεδομένο πως δεν μπορεί το παλικάρι, παρότι προσπαθεί. Δεν ξέρω τι σκοπεύει να σπρώξει ο ΔΔ, αλλά τα κενά στο 1 και το 5 είναι καραμπινάτα. Και καλά, αυτό στο 5 πάει κι έρχεται, βάζεις το Λουκά και κάνεις την προσευχή σου, κάθεται λίγο ο φιλοτιμότατος Γκιστ, άντε να μπει κανά τρίλεπτο κι ο Διαμαντάκος. Στον άσο τι κάνουμε; Εξυπακούεται ότι ο Σλότερ δεν μπορεί να σταθεί στη θέση ούτε περιστασιακά (ασχέτως τι έλεγε ο λοχίας), για το Λευτεράκη δεν το συζητάμε καν (τραγική κατάσταση τουλάχιστον προς το παρόν), ο Μπλουμς δεν αλλά δεν μπορεί να φύγει κιόλας (απαραίτητος και πιστώνεται στο Ντούσκο κι αυτός), αν τυχόν ο Νέλσονας δεν εμφανιστεί έτοιμος, πάμε για βρούβες στο τοπ-16.

Πάντως με χάλι ματς, ένα παίκτη να παίζει όλο κι όλο, το ματσάκι το χάσαμε από δυο χαμένες βολές, εκτός έδρας. Εγώ αυτό κρατάω και είμαι λιγότερο απαισιόδοξος (αισιόδοξος ποτέ φετός...).
Las Plagas
QUOTE (yorgos @ Dec 12 2014, 03:00 ) *
Στα καλά οι Μπλουμς και Σλότερ σε εκτός έδρας ματς. Φυσικά στα καλά ο πολύ καλός ΔΔ, απίστευτη κλάση, ΤΕΛΕΙΩΣ άλλη ομάδα χωρίς αυτόν, για να μην πω ότι δεν είμαστε ομάδα. Το χειρότερο σήμερα δεν ήταν ο κακός Μπατίστα (δικαιούται κι αυτός κακά ματς, ειδικά μετά από τραυματισμό), ούτε οι Παππάς-Γιάνκοβιτς, αλλά ο Ράιτ. Θεωρώ πως είναι δεδομένο πως δεν μπορεί το παλικάρι, παρότι προσπαθεί. Δεν ξέρω τι σκοπεύει να σπρώξει ο ΔΔ, αλλά τα κενά στο 1 και το 5 είναι καραμπινάτα. Και καλά, αυτό στο 5 πάει κι έρχεται, βάζεις το Λουκά και κάνεις την προσευχή σου, κάθεται λίγο ο φιλοτιμότατος Γκιστ, άντε να μπει κανά τρίλεπτο κι ο Διαμαντάκος. Στον άσο τι κάνουμε; Εξυπακούεται ότι ο Σλότερ δεν μπορεί να σταθεί στη θέση ούτε περιστασιακά (ασχέτως τι έλεγε ο λοχίας), για το Λευτεράκη δεν το συζητάμε καν (τραγική κατάσταση τουλάχιστον προς το παρόν), ο Μπλουμς δεν αλλά δεν μπορεί να φύγει κιόλας (απαραίτητος και πιστώνεται στο Ντούσκο κι αυτός), αν τυχόν ο Νέλσονας δεν εμφανιστεί έτοιμος, πάμε για βρούβες στο τοπ-16.

Πάντως με χάλι ματς, ένα παίκτη να παίζει όλο κι όλο, το ματσάκι το χάσαμε από δυο χαμένες βολές, εκτός έδρας. Εγώ αυτό κρατάω και είμαι λιγότερο απαισιόδοξος (αισιόδοξος ποτέ φετός...).

νομιζω ειπαν οτι ο νελσον θα ειναι ετοιμος στο τοπ 16
yorgos
To θέμα είναι να δούμε και σε τι κατάσταση θα είναι. Γιατί και ο Ράιτ θα έμπαινε σε φουλ ρυθμούς, και μπήκε, αλλά δεν είναι αυτό που ήταν. Τέλος πάντων, από το Νέλσον υπάρχουν απαιτήσεις, υποτίθεται πως είναι η ποιοτικότερη μεταγραφή μας και η αξία του είναι γνωστή,δε λογίζεται στα λαχεία (που σε πολύ μεγάλο βαθμό βγήκαν), ούτε στα πειράματα (ε, αυτά έτσι κι έτσι).
goofy87
Ο στόχος επιτεύχθη, περάσαμε, όντες 3οι στον όμιλο, στο τοπ 16.
Από εδώ και πέρα συνεχίζουμε, δίχως άγχος, για ότι καλύτερο προκύψει στη συνέχεια, ευελπιστώντας την πρόκριση μας στους 8.

Σήμερα, πληρώσαμε τα πολλά λάθη και το ντεφορμάρισμα κάποιων παικτών( Μπατίστα,Γιάνκοβιτς). Οι περιορισμένες λύσεις μέσα στο ζωγραφιστό μας "ανάγκασαν" να αναζητήσουμε σκορ από την περιφέρεια, όπου η ευστοχία των παικτών μας, διατήρησε τις ελπίδες για επικράτηση.

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Γκιστ αμυντικά και επιθετικά, δεν κατάφερε να αναχαιτήσει τους ψηλούς της Αρμάνι. Ο Μπλουμς έκανε αυτο που ξέρει καλά, ο Διαμαντίδης απογείωσε την λειτουργία της ομάδας και στις δύο πλευρές του γηπέδου και ο Σλότερ έκανε πάλι τα "δικά" του.

Να εξηγηθώ, αυτό που δεν μου αρέσει στον τρόπο που παίζει, είναι ότι κρατάει πολύ την μπάλα στα χέρια του και επιζητά μόνο να σκοράρει.
Για κάποιο λόγο μου θυμίζει streetballer, δεν ξέρω τι γνώμη έχετε εσείς για εκείνον. dry.gif
bbplayer
QUOTE(Dreamerpanos @ Dec 11 2014, 23:29 ) *
Γιατί 2η?Με 2 είχε κερδίσει και στην Τουρκία....οι πόντοι δεν μετράνε μετά?Είναι πολύ μπροστά η Μπάρτσα...


sory Πάνο, δε θυμόμουν την ήττα της Φενέρ εδώ μεσα.


Στα του ματς : Σα να μου φαίνεται ότι μετά την απόλυτη , αλλά ...σκεπτόμενη βεβαίως βεβαίως , μπασκετική έρημο του φίλτατου Ανάργυρου, πάμε να περάσουμε στο απόλυτο τουρλουμπούκι.

Οι τραβηγμένες επιλογές στην επίθεση και οι προσωπικές ενέργειες τείνουν να γίνουν καθεστώς. Τέτοιες ομάδες ναι μεν δεν είναι για 30 πόντους που έφαγαν εδώ μεσα αλλά δε θεωρούνται ικανές και να σε προβληματίσουν. Η Ολύμπια είναι πολύ χειρότερη από πέρσι ούτε καν συγκρίνεται. Έπρεπε να περάσουμε "μαρς" από εκεί μέσα.

Οι 66 που δεχθήκαμε δε δείχνουν αμυντική προσήλωση. Και πολλοί είναι από μια ομάδα εντελώς ατάλαντη. Τε σπα περιμένουμε, δεν έχουμε και τίποτα άλλο να κάνουμε αλλά αυτή η απόκλιση μετάξύ των εντός και εκτός εδρας ματς σε ότι αφορά την απόδοση της ομάδας, προσωπικά με προβληματίζει.

Για το Μήτσο τι να πεις. Ότι και να πεις είναι λίγο. Το πιο σωστό γράφτηκε πιο πάνω. Χωρίς αυτόν δεν είμαστε καν ομάδα.
joe_dumars
Τα 21 λάθη είναι και η κύρια αιτία της ήττας και ένα πρόβλημα που πρέπει να αντιμετωπιστεί.

Οι Μπατίστα, Παππάς, Γιάνκοβιτς, Ραιτ δεν βοήθησαν καθόλου χθες με τον πρώτο να δείχνει πάντως κάποιες αδυναμίες στο παίξιμο του που φαίνεται να έχουν εντοπίσει και να εκμεταλλεύονται καλά οι αντίπαλες άμυνες.

Κατά τ' άλλα η ο Παναθηναϊκός έχασε με μόλις 2 πόντους. Με μια ακόμα προσθήκη στο ρόστερ, στην νευραλγική θέση 1, η ομάδα θα μπορεί να καθαρίζει τέτοιου είδους αγώνες. Ο ίδιος ο Διαμαντίδης δήλωσε εξάλλου χθες ότι "ο Νέλσον είναι εκτός εδώ και καιρό κι όταν επιστρέψει θα είναι αλλιώς η ομάδα".

Στο 4-5 τώρα, αν και υποστηρικτής του Ραιτ, δυστυχώς δεν βοήθησε καθόλου χθες και δεν βλέπουμε σημάδια σταδιακής βελτίωσης όπως θα περίμενε κανείς. Το ζήτημα παραμένει ανοιχτό.

Παραμένω αισιόδοξος.






louie
καλησπερα σε ολους μετα απο καιρο. το τελευταιο διαστημα που παρακολουθω οσο μπορω την ομαδα εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειναι μια ομαδα που καθε εμπειρια θα της κανει καλο. χρειαζονται και τα ασχημα παιχνιδια και οι ηττες στον ποντο γιατι αυτη η ομαδα δεν χτιζεται μονο αγωνιστηκα αλλα χτιζει και χαρακτηρα. πρεπει να καταλαβουν οτι δεν γινεται σε καθε αγωνα να λειτουργουν ολα συμφωνα με το σχεδιο και να ριχνεις 20αρες. παιζεις στο υψηλοτερο επιπεδο απεναντι σε μεγαλους αντιπαλους οποτε πρεπει να παραμενεις συγκεντρωμενος και σε αγωνες που στραβωνουν(και να μην κανεις τοσα λαθη).

ο σλοτερ ειναι ενας πολυ καλος σκορερ με οτι συνεπαγεται αυτο για τις καλες και τις κακες του μερες. η ομαδα δεν μπορει να κοψει τον ομφαλιο λωρο με τον μητσο ουτε στα 35 του και χωρις αυτον στα δυσκολα εμφανιζομαστε εντελως ανοργανωτοι. ας ελπισουμε οτι με τον νελσον θα υπαρξει μια καποια βοηθεια αν και ουτε αυτος ειναι πολυ δημιουργικος. μπατιστα και μαυροκεφαλιδης θα πρεπει να επιστρεψουν στο 100% γιατι υπαρχουν θεματα στους ψηλους. κι ο γιανκοβιτς ακομα κι αυτος μαζευει εμπειριες και εχει το βαρος της θεσης του να το κουβαλαει σχεδον μονος.

καλο ειναι να τα βλεπει τα προβληματα απο τωρα ο ιβανοβιτς για να τα δουλεψει οσο ειμαστε ακομα σε περιοδο που μπορεις να δουλεψεις την ομαδα. ετσι κι αλλιως η ομαδα εχει δειξει οτι εχει μεγαλες δυνατοτητες απλα πρεπει να σταθεροποιηθει η αποδοση μας
επαθα λαστιχο
Αν έχουμε σαν μέτρο σύγκρισης την εικόνα που είχαμε στα φιλικά,η ομάδα πλέον είναι σαφώς βελτιωμένη ακόμα και τώρα που ήρθαν κάποια ασχημα αποτελέσματα.Δεν νομίζω ότι έχουμε πισωγύρισμα,αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν τα 2 show στο ΟΑΚΑ με φενέρ/μιλάνο μπορούν να επαναληφθούν με συχνότητα μέσα στην χρονιά.Ελπίζω να ήταν εικόνα από το άμεσο μέλλον και όχι 2 συγκυριακά πυροτεχνήματα.
louie
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Dec 12 2014, 14:55 ) *
Αν έχουμε σαν μέτρο σύγκρισης την εικόνα που είχαμε στα φιλικά,η ομάδα πλέον είναι σαφώς βελτιωμένη ακόμα και τώρα που ήρθαν κάποια ασχημα αποτελέσματα.Δεν νομίζω ότι έχουμε πισωγύρισμα,αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν τα 2 show στο ΟΑΚΑ με φενέρ/μιλάνο μπορούν να επαναληφθούν με συχνότητα μέσα στην χρονιά.Ελπίζω να ήταν εικόνα από το άμεσο μέλλον και όχι 2 συγκυριακά πυροτεχνήματα.


περισσοτερο πιστευω οτι αυτο ηταν μια εικονα απο το ταβανι της ομαδας. το θεμα τωρα ειναι η σταθεροτητα. δλδ να μαθει η ομαδα να διαχειριζεται και αγωνες που δεν της βγαινουν τα σουτ ή που μπλοκαρει η δημιουργια ή πεφτει ο ρυθμος κτλ. οταν θα βρισκει τον ρυθμο και τους χωρους που θελει ειδαμε τι ειναι ικανη να κανει στα εντος εδρας παιχνιδια.
priest
QUOTE(louie @ Dec 12 2014, 15:07 ) *
περισσοτερο πιστευω οτι αυτο ηταν μια εικονα απο το ταβανι της ομαδας. το θεμα τωρα ειναι η σταθεροτητα. δλδ να μαθει η ομαδα να διαχειριζεται και αγωνες που δεν της βγαινουν τα σουτ ή που μπλοκαρει η δημιουργια ή πεφτει ο ρυθμος κτλ. οταν θα βρισκει τον ρυθμο και τους χωρους που θελει ειδαμε τι ειναι ικανη να κανει στα εντος εδρας παιχνιδια.

Συμφωνω πως αυτες οι εμφανισεις ηταν το ταβανι της φετινης ομαδας και θα ηθελα να προσθεσω οτι αυτες αφορουν τους εντος εδρας αγωνες.Κλασικες εμφανισεις των ομαδων του Ιβανοβιτς.Στα εντος εδρας μπορουν να νικησουν ολους τους αντιπαλους αλλα εκτος προβληματιζουν αρκετα.

Παρολαυτα ακομα και εχθες θα μπορουσαμε να ειχαμε νικησει αν οι Γιανκοβιτς και Παππας ηταν καλυτεροι.Ειδικα ο Γιανκοβιτς ειναι αγνωριστος στους εκτος εδρας αγωνες.Ο Παππας συνεχιζει να ειναι αρνητικος.Ακομα και στα ματς που σκοραρει, αμυντικα ειναι τραγικος.

Μακαρι ο Διαμαντιδης να ηταν πιο νεος γιατι ειναι προφανες πως στις βολες τα ποσοστα του εχουν πεσει ειδικα στα κρισιμα ,αλλα χωρις αυτον ακομα και στα 35 του η ομαδα δεν εχει αρχη και τελος.

yorgos
QUOTE
Κλασικες εμφανισεις των ομαδων του Ιβανοβιτς.Στα εντος εδρας μπορουν να νικησουν ολους τους αντιπαλους αλλα εκτος προβληματιζουν αρκετα.


Οι ομάδες του Ιβάνοβιτς έχουν κι ένα άλλο χαρακτηριστικό: ξεκινάνε τη χρονιά πολύ φορτσάτα, μετά κάνουν μια μικρή κοιλιά, ανεβαίνουν λίγο με το τέλος του χειμώνα και στο τέλος κρεμάνε. Μιλάμε για μοτίβο τόσο σταθερό όσο εκείνο της παραδοσιακής κοιλιάς των ομάδων του Ζοτς Δεκ-Ιαν, στο 70% των σαιζόν έτσι είναι, στην Ισπανία είχε και όνομα το φαινόμενο, σαν το ελ Νίνιο κάτι.

Διαφωνώ ότι η Αρμάνι είναι ατάλαντη βέβαια, ταλέντο ξεχειλίζει, αλλά όπως και πέρυσι οι ρόλοι είναι αχταρμάς, αλλά πέρσυσι στο τοπ-16 εμφανίστηκε πολύ μονταρισμένη κι έπαιξε πολύ καλύτερα. Τώρα βέβαια, με τον Κλέιζα στην ομάδα (βραβείο χειρότερης μεταγραφής) δεν ξέρω πόσο δυνατόν είναι αυτό, ο δε Μπρουκς είναι πληγή στα περισσότερα ματς.

Νομίζω η κλήρωση θα παίζει καθοριστικό ρόλο. Με μια καλή κλήρωση μπορούμε να μείνουμε στο κόλπο για αρκετά ματς, με μια κακή να μείνουμε εκτός από τα πρώτα 4.

Για το Σλότερ, καλύτερος απ' ό,τι τον περίμενα κι από τους λίγους που παίζει και στα εκτός. Του κάνει καλό η σχετική ελευθερία που επιτρέπει ο Ντούσκο στην επίθεση, που είναι το τελείως αντίθετο με την περσινή κομουνιστική πειθαρχία στα συστήματα. Πολύ καλή επιλογή επιθετικά ο Μπατίστα, άλλο πράγμα να έχεις άνθρωπο που να μπορεί να ποστάρει και 5-6 φορές μέσ στο ματς. Αλλά ακριβώς η επιλογή του είναι που δημιουργεί και κάτι κενά στην άμυνα τραγικά. Χωρίς τερματοφύλακα παίζουμε και φυσικά ο Λουκάς είναι ακόμη χειρότερος σε αυτό το ρόλο (από την άλλη ως παίκτης που θέλει και δεύτερο καλό επιθετικό ψηλό για να δείξει την ποιότητα του, θα κάνει και πολύ καλά επιθετικά ματς).

Ο Ράτι πρέπει να φύγει και να έρθει τερματοφύλακας, ακόμη και αμπαλαούα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.