Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δημήτρης Αγραβάνης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Redoctor
Ισως ακουστει περίεργο αλλά ο Δημήτρης μπαίνει στην 5η χρονιά του στο Λιμάνι ενώ λογικά θα κλείσει 7τία το 2020 Ως τώρα η παρουσία του δεν ηταν ακριβώς λαμπερή αλλα συχνά πυκνα προσφέρει σε κρίσιμες καταστάσεις.

Πράγματι συχνά μας εχει κανει να αναρωτιόμαστε γιατι παίζει ακόμα στον Ολυμπιακό. Ειδικά οταν χρεώνεται αψυχολόγητες τεχνικές ποινές και σουτάρει συνεχόμενα τούβλα στην επίθεση.
Παρόλα αυτά δείχνει σημάδια ωρίμανσης από το τέλος της περυσινής χρονιάς και μετά, και μπασκετικά και όσον αφορά την συμπεριφορά του.

Σε μια μίνι ανασκόπηση της καριέρας του κρατάμε τα εξής:
2013/14: 1η χρονιά, χωρίς ιδιαίτερα ενεργό ρόλο
14/15: αρχίζει και αποκτά ένα δευτερεύοντα βοηθητικό ρόλο, ενώ βοηθά και στην ανατροπή στον ημιτελικό με την ΤΣΣΚΑ
15/16: Λογίζεται το αναπληρωματικό 4αρι αλλα τελικά χάνει την θέση του λογω και των γνωστων ζητηματων συμπεριφορας απο τον παπαπετρου. Στο τελος της χρονιάς και λογω των πολλων τραυματισμων περνά μπροστά στο rotation.
Ηρωική εμφάνιση στον 4ο τελικό με ΠΑΟ
(απολαυση το "σβησιμο καλαθη με ταπα- stare down- στηθος στηθος με καλαθη- κλεψιμο στην επαναφορα) και εννοειται το τριποντο με ταμπλο.
16/17 παλι ξεκινα μπροστα απο τον παπαπετρου. Παλι χανει την θεση του στο rotation. Γυρνά στο ματς με ερυθρο που κανει πρακτικα μονος του την επαναφορα δινοντας τη νικη που μας εδωσε το πλεονεκτημα εδρας τελικα.
Παλι στον ημιτελικο με ΤΣΣΚΑ εχει θετικο ρολο 8(2)

Φέτος αν και πάλι ξεκινησε εκτος rotation με ΠΑΟ δείχνει να ειναι βελτιωμενος οπως ειπαμε. Ξεκινησε με μια καταπληκτικη εμφανιση κοντρα στην Μπασκονια εκμεταλλευόμενος τον τραυματισμό του Τίλι. Aς ελπίσουμε σε αναλογη συνέχεια.

Πλέον εκτός της διαχρονικά καλής του αμυνας σε ψηλους και κοντους ( εχει μειωσει και τα αχρειαστα φαουλ) δειχνει να εχει προσθεσει και την διεισδυση στο παιχνιδι του ενω προσπαθει να τελειωνει και με τα 2 χερια.

Καλή συνέχεια Μητσάρα. Προφανώς θα σε κράζουμε στο επομενο αντιαθλητικό!!

( https://scontent.fath3-1.fna.fbcdn.net/v/t1...amp;oe=5A82E676 )
airg
Αν ακουγαμε τους ειδικους του φορουμ, θα επρεπε να φυγει με τις κλωτσιες απο την ομαδα.
Οπως και ο Μιλουτινοφ.
Τελικα απο οτι φαινεται εχει τσαμπουκα, δουλευει και ειναι ελπιδα για το μελλον της ομαδας.
Conan1982
QUOTE (Redoctor @ Oct 13 2017, 02:12 ) *
Πλέον εκτός της διαχρονικά καλής του αμυνας σε ψηλους και κοντους ( εχει μειωσει και τα αχρειαστα φαουλ) δειχνει να εχει προσθεσει και την διεισδυση στο παιχνιδι του ενω προσπαθει να τελειωνει και με τα 2 χερια.

Καλή συνέχεια Μητσάρα. Προφανώς θα σε κράζουμε στο επομενο αντιαθλητικό!!

( https://scontent.fath3-1.fna.fbcdn.net/v/t1...amp;oe=5A82E676 )


Μια χαρά τα λες, με τις διεισδύσεις το είχαμε δει πολλές φορές και πέρυσι, δείχνει να αντέχει και στις επαφές. Μακάρι να είναι σοβαρός και να δουλεύει να μην χρειαστεί να τον ξανακράξουμε.
rankin
QUOTE(Redoctor @ Oct 13 2017, 02:12 ) *
Πράγματι συχνά μας εχει κανει να αναρωτιόμαστε γιατι παίζει ακόμα στον Ολυμπιακό.

Κάποιους. Όχι όλους biggrin.gif

Ο Βελούδινος έχει μερικά καλά και μερικά κακά.
Πρώτα απο ολα έχει αντιτουριστικό στυλ, οπότε κατευθείαν χτυπάει περίεργα στο μάτι.
Μετά, είναι γενικά αντιτουριστικός. Ξινισμένη φάτσα. Έτοιμος για μανούρα. Καμπανόφατσα.

Πάμε στα καλά τώρα.
Όσο μεγαλώνει και ωριμάζει, ο τύπος αυτός θα γίνεται καλύτερος, γιατί θα μπορεί να ελέγχει καλύτερα το μυαλό του, αλλά και το σώμα του.
Είναι σκληρό καρύδι και έχει άγνοια κινδύνου.
Όσο θα αποκτά εμπειρία, τόσο θα διαχειρίζεται καλύτερα τις καταστάσεις μέσα στον αγώνα.
Δε θα κάνει χαζά φάουλ πίσω. Δε θα παίρνει χαζές προσπάθειες μπροστά
Τη τρέλα του δεν θέλουμε να την αποβάλει πλήρως. Θέλουμε απλά να την ελέγξει.

Χαίρομαι γιατι σιγά σιγά οι άνθρωποι που πιστεύουν οτι ο Αγραβάνης αξίζει να παίζει στο υψηλότερο επίπεδο, αυξάνονται.
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Oct 13 2017, 14:44 ) *
Κάποιους. Όχι όλους biggrin.gif

Ο Βελούδινος έχει μερικά καλά και μερικά κακά.
Πρώτα απο ολα έχει αντιτουριστικό στυλ, οπότε κατευθείαν χτυπάει περίεργα στο μάτι.
Μετά, είναι γενικά αντιτουριστικός. Ξινισμένη φάτσα. Έτοιμος για μανούρα. Καμπανόφατσα.

Πάμε στα καλά τώρα.
Όσο μεγαλώνει και ωριμάζει, ο τύπος αυτός θα γίνεται καλύτερος, γιατί θα μπορεί να ελέγχει καλύτερα το μυαλό του, αλλά και το σώμα του.
Είναι σκληρό καρύδι και έχει άγνοια κινδύνου.
Όσο θα αποκτά εμπειρία, τόσο θα διαχειρίζεται καλύτερα τις καταστάσεις μέσα στον αγώνα.
Δε θα κάνει χαζά φάουλ πίσω. Δε θα παίρνει χαζές προσπάθειες μπροστά
Τη τρέλα του δεν θέλουμε να την αποβάλει πλήρως. Θέλουμε απλά να την ελέγξει.

Χαίρομαι γιατι σιγά σιγά οι άνθρωποι που πιστεύουν οτι ο Αγραβάνης αξίζει να παίζει στο υψηλότερο επίπεδο, αυξάνονται.



Για εμένα το βασικό του πρόβλημα αυτό είναι,το μυαλό του και οι αντιδράσεις του και γενικότερα η όλη του συμπεριφορά,ίσως και η χαλαρότητα που δείχνει σε κάποια σημεία.Σε αυτά τα σημεία πρέπει να δουλέψει πρώτα,ασχέτως αν με εκνευρίζει ο τρόπος που σουτάρει! smiley.gif

Το λέω εδώ και 2 χρόνια πως αν ο Αγραβάνης μπορέσει να σταθεροποιήσει αυτά που μπορεί να δώσει στην ομάδα σε πρώτη φάση και μετά να αρχίσει να βάζει διάφορα επιπλέον στοιχεία,τότε θα είναι τεράστια αναβάθμιση στην ομάδα και στις 2 θέσεις των ψηλών,η ομάδα θα έχει έναν παίκτη μπαλαντέρ και ίσως να είναι διαφορετικές οι επιλογές και για τους περιφερειακούς...
RipCity
Περιμένω άρθρο με τίτλο:

Στους Καβαλίερς του Λεμπρόν ο Αγραβάνης!
Weekendman
Μακάρι* μπασκετικά να κάνει τόση επιτυχία όσο κάνουν τα memes με αυτόν μέσα!

*Εαν δεν μετακινηθεί σε βασικό αντίπαλο
natouralistis
QUOTE (airg @ Oct 13 2017, 08:30 ) *
Αν ακουγαμε τους ειδικους του φορουμ, θα επρεπε να φυγει με τις κλωτσιες απο την ομαδα.


Άρης - Ολυμπιακός, Αγραβάνης αλλαγή. "Εμένα βγάζεις?"." Αγόρι μου τι λες, αυτό δεν το έχει πει ούτε ο Σπανούλης, πήγαινε στα αποδυτήρια".

Αυτό είναι ένα παράδειγμα μόνο της νοοτροπίας που δεν έχει για τέτοιο επίπεδο ο Αγραβάνης. Και οι ευκαιρίες όπως και οι αφέσεις αμαρτιών είναι δυσανάλογες της προσφοράς και της προοπτικής του.

Συνεχίζει να παίζει στον Ολυμπιακό για έναν και μόνο λόγο. Οι αιώνιοι παίρνουν ότι κυκλοφορεί σε "ταλέντο", σφάζονται και μπαίνουν σε πλειστηριασμό για παίχτες τύπου Καββαδά, απλά για να μην πάνε απέναντι. Η πραγματικότητα είναι ότι δεν μπορούν να παίξουν σε αυτό το επίπεδο. Όπου επίπεδο = ρόλοι, διακριτοί και ξεκάθαροι. Ο Αγρα με το μυαλό μόνο στο πως να σκοράρει, αφού κάθε φορά που παίρνει τη μπάλα κάνει προσπάθεια, θυμίζει παίχτη μίνι "είμαι και εγώ καλός και ας μη με βάζετε".

Αλλά οκ Ολυμπιακός είμαστε, έχουμε μάθει να νταντεύουμε παίχτες, είναι στο DNA μας.
Redoctor
Δεν μας κάλεσαν στην Εθνική βλέπω. Προφανώς λογω Instagram. Θα παρακαλάνε εκεί στην ΕΟΚ σύντομα!!!

Βασιλακοπουλε πουλα

Υγ εννοείται δεν ξέρουν φαντασι στην ΕΟΚ
T.W.Is.M.
QUOTE(Redoctor @ Oct 20 2017, 13:04 ) *
Δεν μας κάλεσαν στην Εθνική βλέπω. Προφανώς λογω Instagram. Θα παρακαλάνε εκεί στην ΕΟΚ σύντομα!!!

Βασιλακοπουλε πουλα

Υγ εννοείται δεν ξέρουν φαντασι στην ΕΟΚ


Οπωε εγραφα και για τον Παππα παραδιπλα, αν και η περιπτωση Αγραβανη ειναι πιο light, αν προκειται να δημιουργει προβλημα, στο καλο και ας παρακολουθει απο τον καναπε. Εχει βελτιωθει αγωνιστικα, μοιαζει να γινεται καλυτερος και σε νοοτροπια, αλλα ακομα εχει δρομο μπροστα του.
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 22 2017, 22:56 ) *
Οπωε εγραφα και για τον Παππα παραδιπλα, αν και η περιπτωση Αγραβανη ειναι πιο light, αν προκειται να δημιουργει προβλημα, στο καλο και ας παρακολουθει απο τον καναπε. Εχει βελτιωθει αγωνιστικα, μοιαζει να γινεται καλυτερος και σε νοοτροπια, αλλα ακομα εχει δρομο μπροστα του.


Ε ναι διαφορετικές περιπτώσεις,αλλά σωστή επιλογή να τον αφήσει εκτός.Βέβαια,θα είχε ενδιαφέρον αν το έκανε με άλλον παίκτη
της εθνικής,αλλά είναι άλλο θέμα,όπως και αν θα ασχοληθούν με τον Παππά οι δημοσιογράφοι όπως έγινε με Παπανικολάου,
αλλά επίσης ψιλά γράμματα κι αυτό...
Redoctor
2o ματς της χρονιάς που είναι mvp

Ερχόμαστε
Sence Of Defence
Αν δουλέψει πολύ θα αφήσει εποχή. Προς το παρόν με εντυπωσιάζει στα πλάγια βήματα, είναι πολύ γρήγορος. Θέλει δουλειά σε όλους τους τομείς, σουτ, τοποθέτηση του κορμιού του, πνευματικά. δύναμη. Νομίζω φέτος θα κάνει το καλό ξεπέταγμα. Από πιο μικρός φαινόταν ο τσαμπουκάς του και το θράσος του, δεν κωλώνει και μαρέσει. Προσοχή αγραβάναρε αν μας διαβάζεις μη καβαλήσεις το καλάμι... smile.gif
john wick
http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/agra_0.jpg


πόσο μικρός σαν άνθρωπος....(σαν παίκτης άστο...)
Gkos
Και μόνο που το ποστάρεις του δίνεις αξια.

(Το κανανε θέμα τα σαιτ ,λες και μιλησε καμια σπουδαια προσωπικότητα)
john wick
Πρεπει να πουλησει λιγο ολυμπιακοφροσυνη κ αυτος...
Ετσι κ αλλιως σαν παικτη τον ειχα λιγο πιο πανω απ τον Μπογρη ,ηρθαν κ αυτες οι δηλωσεις .....
68.gif
akratacity
Αγραβαναροοοος...χειμαρρώδης όπως πάντα... smiley.gif

Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι από την ομάδα θα έπρεπε να προστατεύουν τον παίχτη σε επίπεδο δηλώσεων ακόμα και αν αυτές οι δηλώσεις εκφράζουν και την ίδια τη διοίκηση.

Δεν είναι δουλειά του Αγραβανη να κρίνει αν φέρθηκε σωστά ο Παπαπέτρου.
Future7
Μια χαρα τα ειπε. Δε τον εκρινε για την αποφαση του να παει στον παναθηναικο αλλα σχολιασε τη σταση του.
Μακαρι να γυρισει γερος και δυνατος και μπορει να δωσει πολλα στην ομαδα.
RipCity
QUOTE (akratacity @ Aug 5 2018, 10:51 ) *
Αγραβαναροοοος...χειμαρρώδης όπως πάντα... smiley.gif

Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι από την ομάδα θα έπρεπε να προστατεύουν τον παίχτη σε επίπεδο δηλώσεων ακόμα και αν αυτές οι δηλώσεις εκφράζουν και την ίδια τη διοίκηση.

Δεν είναι δουλειά του Αγραβανη να κρίνει αν φέρθηκε σωστά ο Παπαπέτρου.


Κοίτα μια τέτοια καλτ φυσιογνωμία είναι παντα απαραίτητη. Δηλαδή ίσως και να το προτιμώ αυτό από το να βλέπω κολλητηλικια με άλλους που βρίζουν σε κάθε ευκαιρία. Δεν πρέπει να υπάρχει σε όλα καθωσπρεπισμός αρκεί να μην ξεπερνιουνται τα όρια, το οποίο και δε νομίζω πως έκανε με αυτές τις δηλώσεις. Ωραία είναι να υπάρχουν κοντρες και θα περιμένω να τους δω και σε μια μάχη εντός γηπέδου. Ίσως να του βγήκε και παράπονο του Αγραβάνη. Ο Παπαπέτρου είχε τρομερή στήριξη με βάση αυτά που απέδιδε σε αντίθεση με τον Αγραβάνης που είχε διαστήματα που τον εξαφάνιζαν παρότι πολλοί εδώ μέσα είχαμε γράψει πως ο Αγραβάνης είχε φτάσει κάποια στιγμή να δείχνει καλύτερος του Ιωάννη

Το θέμα βέβαια είναι να μη μένεις μόνο στα λόγια, αλλά να δείχνεις πράγματα και στο γήπεδο γιατί αλλιώς απλά κανείς καριέρα πουλώντας οπαδηληκι. Ο Αγραβάνης φέτος έχει την ευκαιρία του. Αναμενουμε.
golitog7
QUOTE(RipCity @ Aug 5 2018, 12:23 ) *
Κοίτα μια τέτοια καλτ φυσιογνωμία είναι παντα απαραίτητη. Δηλαδή ίσως και να το προτιμώ αυτό από το να βλέπω κολλητηλικια με άλλους που βρίζουν σε κάθε ευκαιρία. Δεν πρέπει να υπάρχει σε όλα καθωσπρεπισμός αρκεί να μην ξεπερνιουνται τα όρια, το οποίο και δε νομίζω πως έκανε με αυτές τις δηλώσεις. Ωραία είναι να υπάρχουν κοντρες και θα περιμένω να τους δω και σε μια μάχη εντός γηπέδου. Ίσως να του βγήκε και παράπονο του Αγραβάνη. Ο Παπαπέτρου είχε τρομερή στήριξη με βάση αυτά που απέδιδε σε αντίθεση με τον Αγραβάνης που είχε διαστήματα που τον εξαφάνιζαν παρότι πολλοί εδώ μέσα είχαμε γράψει πως ο Αγραβάνης είχε φτάσει κάποια στιγμή να δείχνει καλύτερος του Ιωάννη

Το θέμα βέβαια είναι να μη μένεις μόνο στα λόγια, αλλά να δείχνεις πράγματα και στο γήπεδο γιατί αλλιώς απλά κανείς καριέρα πουλώντας οπαδηληκι. Ο Αγραβάνης φέτος έχει την ευκαιρία του. Αναμενουμε.

Κάπου εκεί πιστεύω και εγώ ότι είναι το πόιντ. Είναι πάντως απολαυστικός ο άτιμος,
Hip
QUOTE (RipCity @ Aug 5 2018, 13:23 ) *
Το θέμα βέβαια είναι να μη μένεις μόνο στα λόγια, αλλά να δείχνεις πράγματα και στο γήπεδο γιατί αλλιώς απλά κανείς καριέρα πουλώντας οπαδηληκι. Ο Αγραβάνης φέτος έχει την ευκαιρία του. Αναμενουμε.

Η πλακα με τον Αγραβανη ειναι πως δεν πουλαει οπαδιλικι, ετσι ηταν απο μικρος. Δεν ξερω με πιο επιθετο να στολισω το ετσι βεβαια για να μην γινει προσβλητικο.
Ας πουμε μιλαει χωρις να σκεφτει πρωτα και τις πιο πολλες φορες δεν σκεφτεται ουτε μετα ή δεν τον ενδιαφερει καν να σκεφτει. Ειναι κατι σαν τον Παππα αλλα με αλλο πολιτισμικο φορματ ας πουμε. ( σ αυτο ειμαι με τον Παππα smiley.gif )
john wick
QUOTE (golitog7 @ Aug 5 2018, 09:29 ) *
Κάπου εκεί πιστεύω και εγώ ότι είναι το πόιντ. Είναι πάντως απολαυστικός ο άτιμος,




κατ εμέ καθόλου απολαυστικός δεν είναι ..
παίκτης που συνεχώς προκαλεί με τη συμπεριφορά του (τουρνουά Σύρου , επεισόδιο με Παπ στην Εθνική κλπ) δεν μπορεί να είναι απολαυστικός..
οι δηλώσεις του είναι άστοχες και ο 1ος που θα έπρεπε να του τραβήξει το αυτάκι του είναι ο Σπανούλης....
Τέσπα , ήδη πολύ σημασία δώσαμε ....



υ.γ
τα ίδια ισχύουν κ για το δικό μας το καλόπαιδο τον Νικόλα (Γεια σου Παππά) ....
Dreamerpanos
QUOTE (john wick @ Aug 5 2018, 13:41 ) *
οι δηλώσεις του είναι άστοχες και ο 1ος που θα έπρεπε να του τραβήξει το αυτάκι του είναι ο Σπανούλης....


Με τη φορά που έχει πάρει θα του πει και εκείνου για τη δικιά του μετακίνηση tongue.gif
back2back
Μπράβο στον Αγραβάνη που είπε τα πράγματα με το όνομα τους, όντως δεν ήταν δική του δουλειά αλλά κάποιος έπρεπε να το κάνει αφού οι άλλοι κρύφτηκαν. Δεν μπορεί να είσαι και με τον χωροφύλακα και τον αστυφύλακα, δεν μπορείς να είσαι δηλαδή φίλος με τον Σπανούλη και να πας να συνεργαστείς με το άτομο που έβριζε την οικογένεια του, εγώ τουλάχιστον θα τον έβαζα blacklist. Εμένα πάντως δεν με νοιάζει ο "όχι πια δάκρυα", ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής, φυσικά οι δηλώσεις του ότι αδικήθηκε από τον Σφαιρό ήταν κωμικές, αλλά δεν θα ασχοληθώ παραπάνω μαζί του, αυτό που με νοιάζει είναι η στάση του Παπανικολάου και του Πρίντεζη, είτε θα είναι φίλοι με τον Σπανούλη είτε με τον Παπαπέτρου, υπάρχει ηθικό ζήτημα εδώ
john wick
QUOTE (back2back @ Aug 5 2018, 12:45 ) *
Μπράβο στον Αγραβάνη που είπε τα πράγματα με το όνομα τους, όντως δεν ήταν δική του δουλειά αλλά κάποιος έπρεπε να το κάνει αφού οι άλλοι κρύφτηκαν. Δεν μπορεί να είσαι και με τον χωροφύλακα και τον αστυφύλακα, δεν μπορείς να είσαι δηλαδή φίλος με τον Σπανούλη και να πας να συνεργαστείς με το άτομο που έβριζε την οικογένεια του, εγώ τουλάχιστον θα τον έβαζα blacklist. Εμένα πάντως δεν με νοιάζει ο "όχι πια δάκρυα", ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής, φυσικά οι δηλώσεις του ότι αδικήθηκε από τον Σφαιρό ήταν κωμικές, αλλά δεν θα ασχοληθώ παραπάνω μαζί του, αυτό που με νοιάζει είναι η στάση του Παπανικολάου και του Πρίντεζη, είτε θα είναι φίλοι με τον Σπανούλη είτε με τον Παπαπέτρου, υπάρχει ηθικό ζήτημα εδώ




συγνώμη σοβαρολογείς τώρα;; blink.gif
μιλάς για διεθνείς παίκτες ...
Με τη λογική σου οι Καλάθης , Μήτογλου , Θανασοκούμπο κλπ να μην μιλάνε με τους κόκκινους παίκτες.....επειδή κάποτε ο Γιαννακόπουλος καταριόταν τον Λαρισαίο...
Νομίζω τέτοιες λογικές δίνουν συγχωροχάρτι σε αυτούς που βρίζουν τόσα χρόνια τον Σπανούλη αλλά και σε αυτούς που (σίγουρα πλέον) θα βρίζουν τον Πάπι στο ΣΕΦ....
back2back
QUOTE(john wick @ Aug 5 2018, 16:03 ) *
Νομίζω τέτοιες λογικές δίνουν συγχωροχάρτι σε αυτούς που βρίζουν τόσα χρόνια τον Σπανούλη αλλά και σε αυτούς που (σίγουρα πλέον) θα βρίζουν τον Πάπι στο ΣΕΦ....


Καμία σχέση, εγώ δεν ασχολήθηκα με την μετακίνηση αλλά με το λεγόμενο "παρεάκι"
Zoys
Ο κάθε παίκτης έχει δικαίωμα να εκφράζεται από την οπτική γωνία που βλέπει τα πράγματα είτε το κάνει γνήσια είτε όχι για κάποιους. Όπως είναι δικαίωμα να τοποθετείται ο Παπανικολάου και ο Πρίντεζης ουδέτερα και διπλωματικά για την επιλογή του Παπαπέτρου, έτσι είναι δικαίωμα του Αγραβάνη να βλέπει τα πράγματα από ένα πιο συναισθηματικό πρίσμα και όχι καθαρά επαγγελματικά. Κάποιοι χαρακτηρισμοί ίσως είναι υπερβολικοί, δείγμα και της ανωριμότητας του συγκεκριμένου παίκτη, αλλά η γνώμη του είναι και αυτή σεβαστή κατ' εμέ.

Όταν ένας παίκτης μετά από χρόνια σε μια ομάδα με ίδιους συμπαίκτες και φίλους εγκαταλείπει αυτή την κοινή προσπάθεια με γνώμονα την καριέρα του είναι φυσικά κάτι απόλυτα λογικό σε ένα επαγγελματικό σπορ. Από την άλλη πλευρά είναι εξίσου σεβαστή και η μη δημοφιλής γνώμη ενός παίκτη που γνωρίζει καλύτερα κάποια πράγματα και επιλέγει να αξιολογεί την επιλογή αυτή από άλλο πρίσμα. Ο Πρίντεζης για παράδειγμα έχει τοποθετηθεί στο παρελθόν για τον εαυτό του ότι δεν θα μπορούσε από τη μια στιγμή στην άλλη να αφήσει τον Ολυμπιακό για τον Παναθηναϊκό όχι μόνο λόγω οπαδικής προτίμησης, αλλά και πολλών ετών στην ομάδα.
shaq7
Kαλα τα ειπε ο σκληρος που του βγαινει η πικρια οτι ο παπι στηριχθηκε πολυ περισσοτερο απο αυτον που στο τελος ειχε και παραπονο rolleyes.gif

Γενικα δειχνει να ωριμαζει λιγο ο μικρος που θα μπορουσε να βριζει οπου βρεθει την ομαδα που τον σακατεψε..αν αρχισει να δουλευει κιολας τωρα με μπλατ ισως εχει μελλον !
benchwarmer
QUOTE(back2back @ Aug 5 2018, 15:45 ) *
Μπράβο στον Αγραβάνη που είπε τα πράγματα με το όνομα τους, όντως δεν ήταν δική του δουλειά αλλά κάποιος έπρεπε να το κάνει αφού οι άλλοι κρύφτηκαν. Δεν μπορεί να είσαι και με τον χωροφύλακα και τον αστυφύλακα, δεν μπορείς να είσαι δηλαδή φίλος με τον Σπανούλη και να πας να συνεργαστείς με το άτομο που έβριζε την οικογένεια του, εγώ τουλάχιστον θα τον έβαζα blacklist. Εμένα πάντως δεν με νοιάζει ο "όχι πια δάκρυα", ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής, φυσικά οι δηλώσεις του ότι αδικήθηκε από τον Σφαιρό ήταν κωμικές, αλλά δεν θα ασχοληθώ παραπάνω μαζί του, αυτό που με νοιάζει είναι η στάση του Παπανικολάου και του Πρίντεζη, είτε θα είναι φίλοι με τον Σπανούλη είτε με τον Παπαπέτρου, υπάρχει ηθικό ζήτημα εδώ


Εδώ βλέπουμε μία χαρακτηριστική περίπτωση blacklist του ίδιου του Σπανούλη για παράδειγμα, πριν ένα μήνα:

http://www.in.gr/wp-content/uploads/2018/0...pap-768x432.jpg

Αν είχε μία τέτοια φότο ο οποιοσδήποτε άλλος, μπορώ να φανταστώ τι θα άκουγε από ορισμένους....

Εμένα μου αρκεί απλώς τις οποιοσδήποτε δηλώσεις κάνει κάποιος, να μπορεί να τις υποστηρίξει στο παρκέ. Όπως και αντίστοιχα, τις οποιοσδήποτε φιλίες κάνει κάποιος (που δεν έχει δικαίωμα να τις κρίνει ο οποιοσδήποτε απλά επειδή πληρώνει ένα διαρκείας και έχει 3 αφίσες στο δωμάτιο του) να τις κάνει στην άκρη στο παρκέ. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
pan24
Ολοι εχουν το δικαιωμα της γνωμης αλλα στο τελος της ημερας οι παικτες ειναι επαγγελματιες και αποφασιζουν με κριτηριο τι θεωρουν καλυτερο για την καριερα τους

Εκει ειναι το φαουλ του Αγραβανη

Μπορει να πει οτι δεν θα το εκανε ο ιδιος η κατι τετοιο,το να λεει ομως επαγγελματιας αθλητης κιολας καποιον συναδελφο του απαραδεκτο επειδη αποφασισε αυτο που ο ιδιος εκρινε ως καλυτερο για την καριερα του ειναι ασχημο

Απαραδεκτος θα ηταν αν για παραδειγμα ειχε συμφωνησει με τον Παναθηναικο απο πριν τελειωσει το πρωταθλημα

Ο Αγραβανης δειχνει να βγαζει μια πικρια επειδη θεωρει οτι ο Παπαπετρου στηριχθηκε περισσοτερο απο αυτον

Οσο για το θεμα "παρεακι" ο Παπαπετρου δεν παει να γινει κολλητος με τον ΔΓ
Επαγγελματικη σχεση θα εχουν,καθημερινα με τον Πασκουαλ,το υπολοιπο τεχνικο τιμ και τους συμπαικτες του θα συναναστρεφεται οχι με τον ΔΓ
akratacity
QUOTE (pan24 @ Aug 5 2018, 16:54 ) *
Ολοι εχουν το δικαιωμα της γνωμης αλλα στο τελος της ημερας οι παικτες ειναι επαγγελματιες και αποφασιζουν με κριτηριο τι θεωρουν καλυτερο για την καριερα τους

Εκει ειναι το φαουλ του Αγραβανη

Μπορει να πει οτι δεν θα το εκανε ο ιδιος η κατι τετοιο,το να λεει ομως επαγγελματιας αθλητης κιολας καποιον συναδελφο του απαραδεκτο επειδη αποφασισε αυτο που ο ιδιος εκρινε ως καλυτερο για την καριερα του ειναι ασχημο

Απαραδεκτος θα ηταν αν για παραδειγμα ειχε συμφωνησει με τον Παναθηναικο απο πριν τελειωσει το πρωταθλημα

Ο Αγραβανης δειχνει να βγαζει μια πικρια επειδη θεωρει οτι ο Παπαπετρου στηριχθηκε περισσοτερο απο αυτον

Οσο για το θεμα "παρεακι" ο Παπαπετρου δεν παει να γινει κολλητος με τον ΔΓ
Επαγγελματικη σχεση θα εχουν,καθημερινα με τον Πασκουαλ,το υπολοιπο τεχνικο τιμ και τους συμπαικτες του θα συναναστρεφεται οχι με τον ΔΓ

Εγω παντως απο τις δηλωσεις δεν καταλαβα οτι εκρινε την επιλογη υπογραφης στον ΠΑΟ αλλα το ολο "παρασκηνιο" πριν απορριψει τον Ολυμπιακο και συμφωνησει με τον ΠΑΟ.

Δες αυτο:

Ο Αγραβάνης χαρακτήρισε απαράδεκτη τη συμπεριφορά του Παπαπέτρου και είπε χαρακτηριστικά με αφορμή το ποστάρισμα που τότε είχε κάνει στα social media: «Φυσικά ήταν για εκείνον (το ποστάρισμα). Τι να πω, ψέματα; Εγώ πιστεύω ότι από τη στιγμή που τελείωσε το πρωτάθλημα, η συμπεριφορά του Ιωάννη ήταν το λιγότερο απαράδεκτη! Ο καθένας μπορεί να πάει όπου θέλει, όμως πιστεύω ότι θα πρέπει να φέρεται αντρίκεια. Ειδικά σε μία ομάδα που τον έχει στηρίξει πιο πολύ από κάθε άλλο παίκτη τα τελευταία χρόνια! Εντάξει, ο καθένας θα κριθεί στο γήπεδο».
shaq7
Ανυπομονω παντως για μαχες μεταξυ των 2 στο παρκε..Και ο παπι ειναι οξυθυμος στην πρωτη περιεργη φαση βλεπω να γινεται χαμος smiley.gif

Το παρεακι στην ουσια ειναι οι παπ χ2 πριντεζης με ολιγον μαντζαρη..Ο σπανουλης εχει 10 παιδια απο πισω του δεν κανει τιποτα μαζι τους εκτος γηπεδου.Λογικα φετος που εφυγε ο παπι και τον μαντζαρη δεν τον περνει για πολλα δεν νομιζω οτι θα χουμε καποιο κρουσμα..
back2back
QUOTE(benchwarmer @ Aug 5 2018, 16:53 ) *
Εδώ βλέπουμε μία χαρακτηριστική περίπτωση blacklist του ίδιου του Σπανούλη για παράδειγμα, πριν ένα μήνα:

http://www.in.gr/wp-content/uploads/2018/0...pap-768x432.jpg

Αν είχε μία τέτοια φότο ο οποιοσδήποτε άλλος, μπορώ να φανταστώ τι θα άκουγε από ορισμένους....



Απάντησα πριν, ειρωνεύτηκα το παρεάκι, ο Παπαπέτρου κοίταξε το συμφέρον του και τίποτα άλλο. Στην blacklist έγραψα ότι θα τον έβαζα εγώ, ο Σπανούλη μπορεί να κάνει ότι θέλει, ο καθένας έχει τους δικούς του ηθικού κώδικες.
Gkos
Οτι δίνετε αξία στον Αγραβάνη και σχολιάζετε σοβαρά τις δηλώσεις του με ξεπερνάει ,αλλά περί ορέξεως . . .
Hip
QUOTE (Gkos @ Aug 5 2018, 18:52 ) *
Οτι δίνετε αξία στον Αγραβάνη και σχολιάζετε σοβαρά τις δηλώσεις του με ξεπερνάει ,αλλά περί ορέξεως . . .

Agravanis for president 69.gif
MaJesty23
Τον είχα ξεχάσει ειλικρινά τον Αγραβάνη σαν παίχτη του Ολυμπιακού.Πέρυσι λογικά δεν έπαιξε καθόλου γιατι δεν τον θυμάμαι...

Την άποψη του ,θα έπρεπε να την πει στον Πάπι ,κατ'ιδίαν και όχι με ξεκατινιάσματα σε Μ.Μ.Ε .Τόσα χρόνια συμπαίχτες εαν τον είχε πειράξει κάτι όντως θα το λέγε face to face....αυτά είναι για να ρθούμε λίγο στο προσκήνιο -να χαρεί ο Θεριστής7(εδώ χάρηκαν άτομα στο forum icon_drunk.gif ) και για το επόμενο συμβολαιάκι.

Πολύ αξία δίνουμε.Ο ίδιος παραμένει πιο στάσιμος και απο το ΜΕΤΡΟ Θεσσαλονίκης...Να ξαναπαίξει μπάσκετ με το καλό και ας μας βουλώσει το στόμα μπασκετικά και όχι με ψευτοτσαμπουκάδες και κατινίστικες φανφάρες.


Οι άντρες δεν μιλούν πολυ! smiley.gif

Τα ίδια θα έλεγα και σε αντίστροφη κατάσταση,όπως τα ίδια λεω για τον πρίγκιπα των social media Νίκο Παππά.
RipCity
QUOTE (Gkos @ Aug 5 2018, 21:29 ) *


Απιστευτο ότι έκατσε να γράψει και αυτό το άρθρο. Ακόμη ένα στο πλούσιο παλμαρε του στο sdna. Άνθρωπος που ζει από ειρωνικα και οπαδικα άρθρα. Αν δε μιλάμε για ντροπή του ανθρώπινου είδους μιλάμε για τουλάχιστον ντροπή της δημοσιογραφιας.
Hip
QUOTE (RipCity @ Aug 6 2018, 00:06 ) *
Απιστευτο ότι έκατσε να γράψει και αυτό το άρθρο. Ακόμη ένα στο πλούσιο παλμαρε του στο sdna. Άνθρωπος που ζει από ειρωνικα και οπαδικα άρθρα. Αν δε μιλάμε για ντροπή του ανθρώπινου είδους μιλάμε για τουλάχιστον ντροπή της δημοσιογραφιας.

Μετα εγραψε βαρησυμαντο αρθρο και ο Κοντος , αυτος με τα ΥΓ. Αμα συνεχισουν ετσι θα φτασω να πω καλα εκανε ο Αγραβανης και μιλησε. Εδω μιλαει ο καθε κατακαημενος που πληρωνεται για να παριστανει τον δημοσιογραφο και η μονο σχεση που εχει με το αθλημα ειναι το αφεντικο που τον πληρωνει. Ελεος με τους απιστευτους.
Κατα τα αλλα, ειπαμε Agravanis for president. smiley.gif
d4m13n
QUOTE (Gkos @ Aug 5 2018, 23:29 ) *


Ποιο το νόημα να κάνεις link αυτό τον εμετό εδώ? Κατα τα άλλα κακώς ασχολούνται οι υπόλοιποι με τον Αγραβάνη και του "δίνουν αξία" και εσύ δίνεις αξία σε αυτό το σκουπίδι?
back2back
QUOTE(RipCity @ Aug 6 2018, 00:06 ) *
Απιστευτο ότι έκατσε να γράψει και αυτό το άρθρο. Ακόμη ένα στο πλούσιο παλμαρε του στο sdna. Άνθρωπος που ζει από ειρωνικα και οπαδικα άρθρα. Αν δε μιλάμε για ντροπή του ανθρώπινου είδους μιλάμε για τουλάχιστον ντροπή της δημοσιογραφιας.


Μα δεν είναι δημοσιογράφος, εντολοδόχος είναι. Από εκεί και πέρα αν θίχτηκε ο Παπαπέτρου από όσα είπε ο Αγραβάνης, ας βγει ο ίδιος να απαντήσει, δεν χρειάζεται συνηγόρους.

Πέρα από αυτό το περιστατικό, η μετακίνηση του Παπαπέτρου ευνόησε τόσο τον Ολυμπιακό (πήρε παίκτη που ταιριάζει καλύτερα με τον Παπανικολάου) αλλά και τον παίκτη (θα βρει περισσότερο χώρο) όπως και τον Παο φυσικά, που έψαχνε για ποιοτικό Έλληνα. Το μεγαλύτερο όμως καλό το έκανε ο Παπαπέτρου στους φιλάθλους του Ολυμπιακού, καταρρίπτοντας μια για πάντα το ανέκδοτο για παρεάκια, για κορμούς, για Έλληνες παίκτες που κλαίνε την ώρα που οι ξένοι φεύγουν τρέχοντας να προλάβουν την πτήση, μια καραμέλα των Ελλήνων ρεπόρτερ που έλιωσε μια για πάντα.
rankin
QUOTE(MaJesty23 @ Aug 5 2018, 22:56 ) *
Τον είχα ξεχάσει ειλικρινά τον Αγραβάνη σαν παίχτη του Ολυμπιακού.Πέρυσι λογικά δεν έπαιξε καθόλου γιατι δεν τον θυμάμαι...

Ο Αγραβάνης τραυματίστηκε σοβαρά νωρίς στη σεζόν (ριξη χιαστού απο τα μέσα Νοέμβρη) και προφανώς δεν αγωνίστηκε πάλι έκτοτε....

Στην πραγματικότητα αγωνίστηκε στις 3/12 ξανά, αφου δεν ειχε διαγνωστεί το πρόβλημα σωστά και σακατεύτηκε πλήρως..


QUOTE(MaJesty23 @ Aug 5 2018, 22:56 ) *
Πολύ αξία δίνουμε.Ο ίδιος παραμένει πιο στάσιμος και απο το ΜΕΤΡΟ Θεσσαλονίκης...Να ξαναπαίξει μπάσκετ με το καλό και ας μας βουλώσει το στόμα μπασκετικά και όχι με ψευτοτσαμπουκάδες και κατινίστικες φανφάρες.


Ειναι στάσιμος ο Αγραβάνης;
Αυτο ειναι ενα καλό ερώτημα.
Την άποψη μου την έχω καταγράψει εδώ και ενα περίπου χρόνο.
Συγκριτικά με τον Παπαπέτρου, με τον οποίο αποκτήθηκαν το ιδιο καλοκαίρι (2013) και το ντόρο που προξένησε η μεταγραφή του καθενός, ο Αγραβάνης μέχρι και πέρσι το καλοκαίρι είχε σημειώσει αναλογικά σαφώς μεγαλύτερη πρόοδο.

Κάπου εκεί σταματάει και η σύγκριση καθώς ο Μητσαρας της καρδιάς μας, έγινε ενα ακόμα ιατρικό πειραματόζωο στη σεζον που πέρασε.

Νομίζω πάντως οτι γενικά ειναι τύπος που απαντάει στο παρκέ, με τον δικο του πάντα τρόπο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.