Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ντιτρόιτ-Φιλαδέλφεια
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
NBAholic
pistons3-sm.gif vs 76ers-sm.gif

Σχόλια για τη σειρά αγώνων.
red pyramid88
4 - 0 αν οι Pistons έχουν κέφια, 4 - 1 αν βαριούνται και οι Sixers τα δώσουν όλα για όλα για τη τιμή της ομάδας.
Alexmei
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 17 2008, 16:26 ) *
4 - 0 αν οι Pistons έχουν κέφια, 4 - 1 αν βαριούνται και οι Sixers τα δώσουν όλα για όλα για τη τιμή της ομάδας.


Μην είσαι τόσο σίγουρος για τα ρεκόρ που αναφέρεις διότι οι Σίξερς έχουν καλή ομάδα και είχαν αλλώσει και το Detroit στην reg.season (2-2 είναι το ρεκόρ)..

Y.Γ. Σχεδόν ποτέ στα τόπικ που αναφέρονται οι Πίστονς με τα ζευγάρια τους στα playoff 1,2 γύρου, δεν γράφονται πολλά σχόλια 21.gif γιατι; tongue.gif bball.gif
Rondo
Μάλλον διότι θεωρούν δεδομένη την πρόκριση...Εγώ ελπίζω πάλι στην έκλπηξη αν και δεν την πολυβλέπω...Προβλέπω όμως από 5 έως 7 παιχνίδια αποκλείοντας το σουίπ...Επίσης αν την πάει μακριά η Φιλαδέλφεια τη σειρά της δίνω προβάδισμα λόγω έλλειψης άγχους...
nikolas12
Πως καταφερε μια τοσο αδυναμη ομαδα οπως οι φετινοι Sixers να περασει στα playoffs;Ενα καθαροτατο 4-0 των Pistons αντε κανενα 4-1 αμα οι Pistons βαρεθουν και αφησουν κανενα παιχνιδι για τους Sixers.
Alexmei
QUOTE(hip-hop @ Apr 18 2008, 20:30 ) *
Πως καταφερε μια τοσο αδυναμη ομαδα οπως οι φετινοι Sixers να περασει στα playoffs;Ενα καθαροτατο 4-0 των Pistons αντε κανενα 4-1 αμα οι Pistons βαρεθουν και αφησουν κανενα παιχνιδι για τους Sixers.



θέλουμε τίτλο χωρίς ήττα tongue.gif tongue.gif
Pierce
ματς απ απο τα λιγα το πρινς-ιγκουανταλα 38.gif
Στην καλυτερη περιπτωση για τους Σιξερς θα παει στα 6 παιχνιδια, αν και δεν το βλεπω γιατι τα πιστονια ξερουν τι χρειαζεται και πως να το κανουν...
Rondo
Στο τέλος της 3ης περιόδου οι Πίστονς δείχνουν να δυσκολεύονται να καταβάλουν την αντίσταση των Σίξερς...Σκορ 70-63 για τους γηπεδούχους...
B for Basketball
71-72 το σκορ...
Το παλευει η Φιλαδελφια σε αντιθεση με οσους περιμεναν ευκολη σειρα για το Ντιτροιτ!!


εντιτ: 71-74
Wilkinson
Derby to paixnidi isofarisan oi sixers se 76-76 6k50 prin to telos....
B for Basketball
Μπροστα το Phila...80-79!!!
anselmo
82-79 για τους σιξερς 4και18 για το τελος
NBAholic
2-2 ήταν τα μεταξύ τους παιχνίδια στη ρέγκιουλαρ σίζον. Πίστευα ότι τα πλέι οφ θα είναι διαφορετική ιστορία. Η ανατολική απάντηση στο περσινό Μάβερικς-Γουόριορς αν γίνει σήμερα το μπαμ ή απλώς πολύ νωρίς για να συγκρίνουμε;
Wilkinson
Oi sixers ekanan tin prwti megali ekpli3i sta fetina play-off kathws kerdisan mesa sto detroit me 90-86
anselmo
Τελικο 90-86 για σιξερς. Οι πιστονς εχασαν μερικα ευκολα καλαθια στο τελος
Rondo
QUOTE(NBAholic @ Apr 21 2008, 03:39 ) *
2-2 ήταν τα μεταξύ τους παιχνίδια στη ρέγκιουλαρ σίζον. Πίστευα ότι τα πλέι οφ θα είναι διαφορετική ιστορία. Η ανατολική απάντηση στο περσινό Μάβερικς-Γουόριορς αν γίνει σήμερα το μπαμ ή απλώς πολύ νωρίς για να συγκρίνουμε;

Πολύ νωρίς νομίζω αν και ελπίζω να επαληθευτείς για να παίζουν σχεδόν μόνοι τους οι Σέλτικς...Χάρηκα πάρα πολύ διότι είχα προβλέψει πως δεν θα είναι εύκολη η σειρά όπως λέγατε δικαίως οι περισσότεροι...Βέβαια ακόμα και τώρα μπορούν οι Πίστονς να κάνουν τη σειρά 4-1...
Wilkinson
Egw pali pisteuw oti oi pistons tha sovareutoun meta apo auti tin ita kai dinw to poly 2 nikes stous sixers.. wink.gif
morfi
QUOTE(NBAholic @ Apr 21 2008, 03:39 ) *
2-2 ήταν τα μεταξύ τους παιχνίδια στη ρέγκιουλαρ σίζον. Πίστευα ότι τα πλέι οφ θα είναι διαφορετική ιστορία. Η ανατολική απάντηση στο περσινό Μάβερικς-Γουόριορς αν γίνει σήμερα το μπαμ ή απλώς πολύ νωρίς για να συγκρίνουμε;

Μπα, οι Πίστονς είναι διαφορετική ομάδα από τους Μάβερικς. Αν πάντως γίνει αυτό, πέρα από το ότι οι Πίστονς θα πέσουν πιο αξιοπρεπή, τότε θα ανοίξει διάπλατα ο δρόμος προς τους τελικούς για τους Σέλτικς (αν βεβαίως σεβαστούν τους Μάτζικ).
red pyramid88
Εγώ απ' την άλλη γιατί είμαι 100% σίγουρος ότι αυτό το ζευγάρι θα δούμε στο τελικό? Δηλαδή ότι ο Στέρν το έχει λίγο πολύ προκαθορισμένο και το σπρώχνει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο για να κερδίσει εμπορικά το NBA απο αυτή τη κίνηση?
Rondo
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 21 2008, 16:55 ) *
Εγώ απ' την άλλη γιατί είμαι 100% σίγουρος ότι αυτό το ζευγάρι θα δούμε στο τελικό? Δηλαδή ότι ο Στέρν το έχει λίγο πολύ προκαθορισμένο και το σπρώχνει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο για να κερδίσει εμπορικά το NBA απο αυτή τη κίνηση?

Ποιο ζευγάρι???Το σπρώχνει???Μην αρχίσουμε τα ελληνικά κόλπα και για το nba σε παρακαλώ...
red pyramid88
QUOTE(Rondo @ Apr 21 2008, 16:57 ) *
Ποιο ζευγάρι???Το σπρώχνει???Μην αρχίσουμε τα ελληνικά κόλπα και για το nba σε παρακαλώ...


Celtics - Lakers...

μου φαίνεται κάπως υπερβολική η σύμπτωση να ενισχυθούν οι Celtics και οι Lakers τόσο την ίδια χρονιά και γενικά τα πάντα να δείχνουν ότι θα δούμε αυτές τις 2 ομάδες στους τελικούς.

Για να μη παρεξηγηθώ, το ενοώ πιο χαλαρά απο ότι φαίνεται και μπορεί να μην υσχίει τίποτα. Τη δικιά μου αίσθηση παρακουλουθόντας τη χρονιά έγραψα να δώ αν συμφωνεί και κανείς άλλος.
morfi
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 21 2008, 17:03 ) *
Celtics - Lakers...

μου φαίνεται κάπως υπερβολική η σύμπτωση να ενισχυθούν οι Celtics και οι Lakers τόσο την ίδια χρονιά και γενικά τα πάντα να δείχνουν ότι θα δούμε αυτές τις 2 ομάδες στους τελικούς.

Για να μη παρεξηγηθώ, το ενοώ πιο χαλαρά απο ότι φαίνεται και μπορεί να μην υσχίει τίποτα. Τη δικιά μου αίσθηση παρακουλουθόντας τη χρονιά έγραψα να δώ αν συμφωνεί και κανείς άλλος.

Οι Σέλτικς ήταν αναμενόμενο να ενισχυθούν ύστερα από τη τραγική περυσινή χρονιά, και με τους φιλάθλους να ζητάνε πρωτάθλημα εδώ και τώρα, ενώ το ενδιαφέρον για τον Γκαρνέτ υπήρχε από παλιά. Έξτρα κίνητρο είχε και ο Ντάνι Έιντζ που ήθελε να δείξει ότι αξίζει να βρίσκεται σε αυτή τη θέση. Για τους Λέικερς πιστεύω ότι παίχτηκε κάτι, αλλά μέχρι εκεί.

QUOTE(red pyramid88 @ Apr 21 2008, 16:55 ) *
Εγώ απ' την άλλη γιατί είμαι 100% σίγουρος ότι αυτό το ζευγάρι θα δούμε στο τελικό? Δηλαδή ότι ο Στέρν το έχει λίγο πολύ προκαθορισμένο και το σπρώχνει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο για να κερδίσει εμπορικά το NBA απο αυτή τη κίνηση?

Έχει λογική το σκεπτικό σου, αλλά αν δεν δούμε το σπρώξιμο μέσα στο γήπεδο τότε αυτές οι θεωρείες θα παραμείνουν θεωρείες συνομωσίας.
red pyramid88
QUOTE(morfi @ Apr 21 2008, 17:06 ) *
Για τους Λέικερς πιστεύω ότι παίχτηκε κάτι, αλλά μέχρι εκεί.


Λές για τη μεταγραφή του Gasol έτσι?

QUOTE(morfi @ Apr 21 2008, 17:06 ) *
Έχει λογική το σκεπτικό σου, αλλά αν δεν δούμε το σπρώξιμο μέσα στο γήπεδο τότε αυτές οι θεωρείες θα παραμείνουν θεωρείες συνομωσίας.


I know, I just gave a tought smile.gif
morfi
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 21 2008, 17:14 ) *
Λές για τη μεταγραφή του Gasol έτσι?

Ναι, αυτό εννοώ.
captain charisma
η νικη της φιλαδελφειας ηταν εκπληξη μεγατονων προσωπικα δν περιμενα να κερδισουν τους πιστονς...αλλα μαλλον αυτη θα ειναι και η τελευταια νικη τους γιατι οι πιστονς θα συνελθουν....
Flash
Πολύ δυνατό και παθιασμένο παιχνίδι στη Φιλαδέλφεια με τους Γιανγκ και Μακ Νταις να είναι στα αποδυτήρια με ανοιγμένες μύτες (χτύπησαν σε διαφορετικές φάσεις).

Οι Σίξερς παίρνουν εύκολους πόντους από τον αιφνιδιασμό ενώ οι Πίστονς είναι απελπιστικά άστοχοι και κάνουν σωρεία λαθών.

Μόλις τώρα δώθηκε απο μία τεχνική σε Γουάλας και κάποιον Σίξερ που δεν πρόσεξα. Κλασσικό ανατολικό ντέρμπι tongue.gif
Flash
Λοιπόν, λοιπόν, λοιπόν...

Η Φιλαδέλφεια συντρίβει το Ντιτρόιτ με 95-75 και παίρνει προβάδισμα 2-1 !
Και αν νομίζεται ότι ο Ιγκυ έκανε τα δικά του ξανασκεφτείτε το, είχε μόνο καμιά δεκαριά πόντους με άσχημα ποσοστά και πάλι. Αντιθέτως, ο Ντάλαμπερ έμοιαζε με Χάουαρντ σήμερα και κυριαρχούσε σε άμυνα και επίθεση. Πραγματικά προσπαθήστε να βρείτε το παιχνίδι για να καταλάβετε πόσο ΑΘΛΙΑ έπαιξε το Ντιτρόιτ, με μηδέν συγκέντρωση και γελοία λάθη.

Για να δούμε τι μας επιφυλλάσει αυτή η σειρά στη σύνέχεια.
red pyramid88
Και λίγα λέει ο Flash. Είδα το πρώτο ημίχρονο και το τέταρτο δεκάλεπτο και πραγματικά τα πιστόνια ήταν πανάθλια σήμερα, τόσο σε επίθεση (εκείνο το airball του Billups σε ελεύθερο σούτ απλά δεν ξεχνιέται), όσο και σε άμυνα (πόσες φορές τι πατήσανε με την ΙΔΙΑ πάσα-παγίδα στον Dalembert για κάρφωμα, απλά δεν λέγεται).

Πολύ μεγάλη έκπληξη ως τώρα, μιάς και αν πόνταρα ένα ζευγάρι να πάει σε 4 - 0, πέρα απο αυτό της Βοστώνης, θα ήταν τούτο εδώ. Για να δούμε τι θα γίνει....
Rondo
QUOTE(big dirk @ Apr 23 2008, 01:11 ) *
η νικη της φιλαδελφειας ηταν εκπληξη μεγατονων προσωπικα δν περιμενα να κερδισουν τους πιστονς...αλλα μαλλον αυτη θα ειναι και η τελευταια νικη τους γιατι οι πιστονς θα συνελθουν....

Φίλε έπεσες έξω!!!Βασικά νομίζω ότι οι Σίξερς έχουν το μομέντουμ φτάνοντας στα μισά της σειράς, κάνοντας το 3-1 στο επόμενο παιχνίδι να φτάσουν στη μεγαλειώδη πρόκριση...Για μας δουλεύουν οι Σίξερς... 69.gif 69.gif 69.gif
kostasvc15
Πολυ καλη αμυνα απο τους Σιξερς σημερα...Εκτος απο τον Νταλεμπερτ πολυ καλα επεξαν ο Μιλλερ και ο Εβανς..

Το πρωτο παιχνιδι απο τα φετινα πλει οφς που ειδα..τωρα παω για Σανς
The Admiral
Εγω αυτη τη σειρα την ειχα για 4-0 υπερ των Πιστονς blink.gif !!

Τοσο ασχημα παιζουν?Επισης οι ποντοι που σημειωσαν στις 2 ηττες τους θα ταιριαζαν πιο πολυ στους αντιπαλους τους,αφου συνηθως οι Πιστονς παιζουν τετοια αμυνα blink.gif !Δεν καταλαβαινω τι συμβαινει,καθως αν και αουτσαιντερ σε σχεση με το Ορλαντο ή τους Σελτικς,ηλπιζα πως στα πλεη οφ θα παταγαν γκαζι και θα πηγαιναν αυτοι τελικο sad.gif .Τεσπα,ποιος ξερει,πολλα μπορουν να συμβαινουν,αλλωστε και τα λεφτα απο το στοιχημα ακομη laugh.gif ειναι πολλα για να τα αγνοησει κανεις tongue.gif
Rondo
QUOTE(The Admiral @ Apr 26 2008, 15:47 ) *
Εγω αυτη τη σειρα την ειχα για 4-0 υπερ των Πιστονς blink.gif !!

Τοσο ασχημα παιζουν?Επισης οι ποντοι που σημειωσαν στις 2 ηττες τους θα ταιριαζαν πιο πολυ στους αντιπαλους τους,αφου συνηθως οι Πιστονς παιζουν τετοια αμυνα blink.gif !Δεν καταλαβαινω τι συμβαινει,καθως αν και αουτσαιντερ σε σχεση με το Ορλαντο ή τους Σελτικς,ηλπιζα πως στα πλεη οφ θα παταγαν γκαζι και θα πηγαιναν αυτοι τελικο sad.gif .Τεσπα,ποιος ξερει,πολλα μπορουν να συμβαινουν,αλλωστε και τα λεφτα απο το στοιχημα ακομη laugh.gif ειναι πολλα για να τα αγνοησει κανεις tongue.gif

Ελπίζω για το στοίχημα να κάνεις πλάκα...Τους Ορλάντο μην τους έχεις σίγουρους κι αυτούς...Εμένα δεν με πείθουν πάντως...Οι Σίξερς όπως έχει γραφτεί και παραπάνω και στην κανονική περίοδο είχαν κοντράρει στα ίσα τα πιστόνια...
captain charisma
δν περιμενα οτι οι σιξερς θα κανουν απλα και ευκολα 2 νικες με τους πιστονς!αλλα...τωρα εχουν το πλεονεκτημα και τη τυχη στα χερια τους για την προκριση....
saou
Για τρίτη σερί χρονιά οι Πίστονς παρουσιάζονται κατώτεροι του αναμενομένου στα play offs και ζορίζονται από κατώτερους αντιπάλους. Πρόπερσι γλίτωσαν το κάζο τελευταία στιγμή από τους Καβς, πέρυσι τους ζόρισαν οι Μπουλς πριν τους στείλουν πάλι οι Καβς, φέτος ξεκίνησαν τα παλούκια από τον πρώτο γύρο..

Χρόνο με το χρόνο μοιάζει να κλείνει ο κύκλος τους... Αντί να τους πυροδοτεί η εμπειρία τους, πέφτουν συστηματικά θύματα πιο πεινασμένων και πιο ενεργητικών αντιπάλων, άσχετα αν λόω διαφοράς στην ποιότητα ενδέχεται να τη σκαπουλάρουν από τη Philly. Προσωπικά φέτος δεν τους έδινα τύχη απέναντι στους Σέλτικς αλλά μετά το 1-2 αμφιβάλλω και για τη συμμετοχή τους στον ανατολικό τελικό.
captain charisma
καπου εδω τελειωνει και το παραμυθι για την φιλαδελφεια...οι πιστονς εσπασαν την εδρα και ξαναπηραν πισω το πλεονεκτημα...και εδω που φτασαν οι σιξερς ειναι υπερβαση!απο ανατολη ειμαι με το μερος των πιστονς.
captain charisma
τελικα οι πιστονς σοβαρευτηκαν και κερδισαν μεσα στη φιλαδελφεια και τωρα θα αναμετρηθουν με τους ορλαντο ματζικ.εδω αν κανουν λαθος μαλλον θα ειναι μοιραιο..γιατι οι ορλαντο ειναι καλη ομαδα φετος και δν εχει καμια σχεση με τη περσυνη που αποκλειστηκε με σουιπ απ τα κακα παιδια.αναμενονται καλες μονομαχιες μεταξυ γουαλας και χαουαρντ!πολεμος! biggrin.gif
baskethood
Και εγω νομιζω οτι θα ειναι ενα απο τα πιο ενδιαφεροντα ζευγαρια τα δευτερου γυρου.Περιμενω να για γινουν πολυ μεγαλες μαχες ........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.