Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Anadolu Efes
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
sni79per




Dreamerpanos
Ξανθόπουλος,Λάσμε αμφίβολοι.....
bbplayer
QUOTE (Dreamerpanos @ Feb 27 2013, 20:34 ) *
Ξανθόπουλος,Λάσμε αμφίβολοι.....


Mε λυπήθηκε ο καλός θεός του μπάσκετ. Ξανθόπουλος σε τέτοιο ματς, μπορεί να βρισκόταν καμια τηλεόραση στο δρόμο
Reggie Miller 31
QUOTE (bbplayer @ Feb 27 2013, 21:47 ) *
Mε λυπήθηκε ο καλός θεός του μπάσκετ. Ξανθόπουλος σε τέτοιο ματς, μπορεί να βρισκόταν καμια τηλεόραση στο δρόμο

Καλά τα έχουμε ξαναπεί, σε αυτή την Ευρωλίγκα όλα αντίθετα μας πάνε! Ο Φάρμαρ τελικά θα παίξει;
Dreamerpanos
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Feb 27 2013, 22:04 ) *
Καλά τα έχουμε ξαναπεί, σε αυτή την Ευρωλίγκα όλα αντίθετα μας πάνε! Ο Φάρμαρ τελικά θα παίξει;


Δεν έχω ακούσει τίποτα για Φάρμαρ......για απουσίες της Εφές μόνο αυτό : http://www.onsports.gr/basket/Eyrwpaika-pr...ko-o-Boygiasits
επαθα λαστιχο
με νικη αυριο και ενα διπλακι της ζαλγκιρις στην μαλαγα λογικα κλεισαμε το θεμα προκριση.
jvalin
Απίστευτο βίντεο! Το ποστάρω εδώ εν όψει του αυριανού αγώνα

Η διοίκηση της Efes ενημέρωσε τους παίκτες πως όφειλαν να παρευρεθούν σε μια συναυλία κλασικής μουσικής διάρκειας 1 ώρας κ 45 λεπτών icon_bored.gif . Μην έχοντας άλλη επιλογή, έβαλαν τα καλά τους κ με βαριά καρδιά άρχισαν ένας ένας να καταφτάνουν στο χώρο της εκδήλωσης. Η ορχήστρα ξεκίνησε να παίζει αλλά όπως θα περίμενε κανείς η βαρεμάρα χτύπαγε κόκκινο. Ο Vujacic με τον Gordon είχαν αρχίσει να λαγοκοιμούνται, μέχρι που ξαφνικά…

http://www.youtube.com/watch?v=c2AFB25g4VM...eature=youtu.be
Reggie Miller 31
QUOTE (jvalin @ Feb 28 2013, 19:01 ) *
Απίστευτο βίντεο! Το ποστάρω εδώ εν όψει του αυριανού αγώνα

Η διοίκηση της Efes ενημέρωσε τους παίκτες πως όφειλαν να παρευρεθούν σε μια συναυλία κλασικής μουσικής διάρκειας 1 ώρας κ 45 λεπτών icon_bored.gif . Μην έχοντας άλλη επιλογή, έβαλαν τα καλά τους κ με βαριά καρδιά άρχισαν ένας ένας να καταφτάνουν στο χώρο της εκδήλωσης. Η ορχήστρα ξεκίνησε να παίζει αλλά όπως θα περίμενε κανείς η βαρεμάρα χτύπαγε κόκκινο. Ο Vujacic με τον Gordon είχαν αρχίσει να λαγοκοιμούνται, μέχρι που ξαφνικά…

http://www.youtube.com/watch?v=c2AFB25g4VM...eature=youtu.be

Εκεί οι διοικήσεις κάνουν marketing και έχουν τον κάθε αγώνα γιορτή (ναι ακόμα και οι Τούρκοι που έχουν ιστορικό βίας στα γήπεδα). Οι δικές μας διοικήσεις κάθονται και ασχολούνται με σύλλογους βρωμίας, εισιτήρια σε ξεβράκωτους, διαιτητές και χαρτοπόλεμο... 68.gif
Dreamerpanos
Το ελαφρύ διάστρεμμα δεν είναι ικανό να κρατήσει εκτός μάχης τον Αφρικανό πάουερ φόργουορντ, ο οποίος, όπως ενημέρωσε ο Αργύρης Πεδουλάκης στη συνέντευξη Τύπου παραμονές της αναμέτρησης της 9ης αγωνιστικής ε' ομίλου της Ευρωλίγκας, θα είναι παρών απέναντι στην τουρκική ομάδα.

Απ' την άλλη, ο Βασίλης Ξανθόπουλος, ο οποίος ούτως ή άλλως μετρά μόλις 3:14 συμμετοχής στην Ευρωλίγκα, είναι εκτός με θλάση στον αυχένα.
jvalin
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Feb 28 2013, 20:49 ) *
Εκεί οι διοικήσεις κάνουν marketing και έχουν τον κάθε αγώνα γιορτή (ναι ακόμα και οι Τούρκοι που έχουν ιστορικό βίας στα γήπεδα). Οι δικές μας διοικήσεις κάθονται και ασχολούνται με σύλλογους βρωμίας, εισιτήρια σε ξεβράκωτους, διαιτητές και χαρτοπόλεμο... 68.gif

Το όλο εγχείρημα ξεκίνησε με αφορμή μια περυσινή πρωτοβουλία των παικτών της Efes οι οποίοι τραγούδησαν το ίδιο κομμάτι αφιερώνοντάς το στους οπαδούς για τη στήριξη που τους παρείχαν. Φέτος ήρθε η σειρά της διοίκησης κ του κόσμου να ευχαριστήσουν τους παίκτες για τη χαρά που τους δίνουν με τις εμφανίσεις τους. Οι πρώτοι που σηκώνονται για να τραγουδήσουν είναι ηθοποιοί που έχουν προσληφθεί ειδικά για την περίσταση από τη διοίκηση, αλλά οι πολλοί που ακολουθούν στη συνέχεια είναι φίλαθλοι που απλά δηλώνουν την αγάπη τους για την ομάδα.

Ως γνωστόν η Efes δεν έχει ποδοσφαιρικό παρακλάδι οπότε από ιδρύσεώς της αναζητεί τρόπους να διευρύνει το λαϊκό της έρεισμα. Εν πολλοίς λοιπόν τα όσα διαδραματίζονται είναι και μέρος της διαφημιστικής καμπάνιας για να προωθηθεί το brand του συλλόγου.

I have never seen anyone more beautiful than you!
I have never met anyone more special than you!
I haven't even looked at anybody that crossed my mind

Turkey is so proud of you!

…ή κάπως έτσι τέλος πάντων γιατί δεν ξέρω τούρκικα

http://www.youtube.com/watch?v=8X3OL1UzP3U

Δε χρειάζεται να πέσει μπινελίκι για να γίνει χαμός, να γουστάρει ο κόσμος κ μαζί του να πωρωθούν οι γηγενείς παίκτες που καταλαβαίνουν τα συνθήματα. Άλλωστε, ένα από τα πιο ατμοσφαιρικά συνθήματα γηπέδου, το You’ll Never Walk Alone της Liverpool, είναι αν θυμάμαι καλά τραγούδι του 1963!

Έχει τύχει ποτέ να πάτε γήπεδο όντας πολύ χαρούμενοι για κάτι που είναι άσχετο με την ομάδα? Πχ μόλις ρίξατε μια γκόμενα που την κυνηγάγατε καιρό ή είχατε μια πολύ σημαντική επιτυχία στη δουλειά ή ότι να ναι τέλος πάντων. Θυμάμαι εκείνη τη μέρα ένιωθα τόση χαρά που δεν περνούσε καν απ το μυαλό μου να μπινελικώσω αντίπαλο ή να προβληματιστώ αν ο επόπτης σήκωσε οφσάιντ, αν ο διαιτητής έβγαλε σωστή κάρτα ή ακόμα ακόμα αν στο τέλος θα κερδίζαμε ή θα χάναμε. Το μόνο που ήθελα ήταν να υποστηρίξω την ομάδα που αγαπάω. Κανείς δεν έχει από φυσικού του την τάση να την πέφτει στους αντιπάλους, να πλακώνεται κ να τραμπουκίζει. Δυστυχώς, η απάθεια των πλειοψηφούντων, η μιζέρια κ τα επαναλαμβανόμενα περιστατικά έκαναν την καφρίλα κομμάτι της καθημερινότητας, εσχάτως μάλιστα κ για ζητήματα που δεν άπτονται του αθλητισμού. Θλίβομαι γιατί η χώρα μου κατακλύζεται όλο κ περισσότερο από τραμπούκους αλλά πρωτίστως φοβάμαι για το μέλλον γιατί νιώθω ανήμπορος να αντιδράσω.



Τεσπα. Μπράβο στους τούρκους! Μπράβο σε όσους συμμετείχαν, ξοδεύοντας χρόνο για τις πρόβες κ τις ετοιμασίες απλά κ μόνο για να εκδηλώσουν την αγάπη τους για την ομάδα τους.

Για το παιχνίδι αυτό καθεαυτό δεν έχω να πω τπτ. Ελπίζω να κερδίσει η Πανάθα.
str
το ποσο του πηγαινουν οπως τα θελει τα αποτελεσματα του ολυμπιακου, και το ποσο αναποδα πηγαινουν σε εμας..απλα δεν υπαρχει...

η μπαμπεργκ παλι εχασε χτες στο 0.....

το γραφω απο τωρα..η ομαδα επι της οποιας θα κανει την πρωτη της νικη φοβαμαι οτι θα ειμαστε εμεις....δεν εξηγειται αλλιως...
plo koon
QUOTE (str @ Mar 1 2013, 09:03 ) *
το ποσο του πηγαινουν οπως τα θελει τα αποτελεσματα του ολυμπιακου, και το ποσο αναποδα πηγαινουν σε εμας..απλα δεν υπαρχει...

η μπαμπεργκ παλι εχασε χτες στο 0.....

το γραφω απο τωρα..η ομαδα επι της οποιας θα κανει την πρωτη της νικη φοβαμαι οτι θα ειμαστε εμεις....δεν εξηγειται αλλιως...

Είναι καλό να νικάει η Ρεάλ. Δεν είναι άμεσος ανταγωνιστής σας, και όταν παίξετε μπορεί να μην έχουν τρελό κίνητρο να νικήσουν.
Zephyr
H Εφές είναι ομάδα ρυθμού. Μπορεί να έχει μεγάλα ονόματα στο ρόστερ αλλά παραμένει ομάδα ρυθμού. Αν ο ΠΑΟ με σκληρή άμυνα μπορέσει να την απορυθμίσει, θα έχει κάνει το πρώτο βήμα για την νίκη. Αν δεν το καταφέρει αυτό από την αρχή, μάλλον θα χάσει εύκολα αν επιτρέψει στα μυδράλια της Εφές να πάρουν μπρος.
Κλειδί η απόδοση του Γκόρντον για τους Τούρκους, για εσάς κλασικά ΔΔ κ άγιος ο Θεός.
str
QUOTE(plo koon @ Mar 1 2013, 11:16 ) *
Είναι καλό να νικάει η Ρεάλ. Δεν είναι άμεσος ανταγωνιστής σας, και όταν παίξετε μπορεί να μην έχουν τρελό κίνητρο να νικήσουν.


μπα...ισα ισα...εχει παρει παρα πολλα ματσακι στο ποντο...και πιστευω μας συμφερει να ισοβαθμησουμε οσοι πρισσοτεροι μπορουμε γιατι οι ηττες με μεγαλες διαφορες που εχουμε κανει υπερκαλυπτονται μονο οταν καταστουν αχρηστες με πολλαπλες ισοβαθμιες και οχι ισοβαθμιες με ενα μονο αντιπαλο..

επισης η γκαντεμια παει και στις αλλαες ηττες που εκαναν οι δυο γερμανικες με ζαλγκ και μαλαγα, οπως και στη νικη της εφεσ με την τσκα...

οποιος απο τον ομιλο σας πεσει με την τσκα, ακομα και με μειονεκτημα την πατησε...οποιος πεσει με ρεαλ ακομα και με πλεονεκτημα τυχερος....

απο εμας οποιος πεσει με μπαρτσα,λογικα πρωτη, την πατησε 2 φορες...και μαλλον εμεις παμε για τεταρτοι...οποτε...
kseplenhs
QUOTE(Zephyr @ Mar 1 2013, 11:53 ) *
Κλειδί η απόδοση του Γκόρντον για τους Τούρκους, για εσάς κλασικά ΔΔ κ άγιος ο Θεός.


Πάντα είναι κλειδί ο γκόρντον στην εφές.Οχι μονο σήμερα.Και αυτή φαίνεται να είναι η διαφορά ενός καλού προπονητή σαν τον μαχμούτι απο προπονητοειδή σαν τον πιανιτζάνι.
Ξέρεις πως το παιχνίδι παίζεται στα γκαρντ.Ε όταν έχεις ένα υπερηχητικό τύπου φάρμαρ,κόλλα του και δίπλα έναν που να είναι συνεπής σε άμυνα,επίθεση κ δημιουργία και να τον καλύπτει.Λιγες γειτονιές παραδίπλα,ο ιταλός πήρε τον μακεδώνα και τον άφησε μόνο του να κάνει γιουρούσια επι 40 λεπτά σε κάθε ματς.Δεν γίνεται να καλυφθούν τέτοια λάθη...

Στα πολύ ζόρικα ματς δεν είναι τυχαίο που ο γκόρντον είναι πιο χρήσιμος.Και μάλιστα δίνει και μια άνεση στον φάρμαρ να βρεί πατήματα σε τέτοιου είδους παιχνίδια και να όσο περνάει η σεζόν να γίνεται και αυτός κομβικός.
SG3ptshooter
Χωρίς Vujacic η Efes, αλλά έρχεται από 7/7 και σερί νίκες επί των Real και CSKA. Μια νίκη μας θα έδινε την προοπτική για να βρεθούμε κάπου ψηλότερα στην κατάταξη στο τέλος, η ήττα μας αφήνει αρκετά κοντά στην τέταρτη θέση. Δυνατοί αμυντικά αυτοί, αναρωτιέμαι αν θα στείλουν το Lucas στο 3D ή στο φτερό και κατά πόσο θα μπορέσει ο ίσως όχι στο 100% Lasme με τον πάντα όχι στο θεωρητικό 100% Σοφοκλή να βρουν σταθερά σκορ απέναντι στον Erden ή έστω να τον στείλουν στον πάγκο. Τουλάχιστον θα μπει κι ο Barac. tongue.gif Επιθετικά απ' αυτούς ευελπιστώ αντίστοιχα να περιοριστεί η αποτελεσματικότητα του Farmar κι εκεί που θα μπορούσα να δω πρόβλημα για εμάς είναι στο κατά πόσο θα μπορέσουν είτε να διαβάσουν σωστά (Gist) είτε να ακολουθήσουν αρκετά (Tσαρ-Τσαρ-Μπινγκς) την πολύπλευρη για το ύψος του ικανότητα του Savanovic να απειλεί το καλάθι.

Έχω αποδεχθεί ότι το όποιο κουσούρι του Διαμαντίδη τον έχει αναγκάσει να περιορίσει τα ταξίδια προς το στεφάνι, ιδίως αυτά που ολοκληρώνονται με προσπάθεια για δίποντο, αλλά σήμερα θα πρέπει να δούμε λίγο vintage τώρα που σφίγγουν οι ζέστες. Αν όχι, αυτά που λέγαμε για το Μπράμο. Και ελπίζω να μη στοιχίσει που αναμφίβολα δε θα έπρεπε να φθαρεί τόσο νωρίτερα μέσα στη χρονιά. Προσευχή στον Αϊ-Ukic να κάνει την εμφάνισή του κι απόψε, αντί του Κροάτη που βλέπαμε συνήθως.
gmalamos
Για να δουμε..Ενδιαφερον θα ειναι που θα παει ο ρυθμος και ποσο θα κρατησουμε στην ουσια με 2 γκαρντ. 42.gif

ΥΓ να δουμε και με αυτη τη μαλαγα τι θα γινει σημερα.
bballbill
Πώς μας ενώνει και πώς μας δονεί του Χατζηγεωργίου η φωνή!

Legend.
Manu7
QUOTE(bballbill @ Mar 1 2013, 21:40 ) *
Πώς μας ενώνει και πώς μας δονεί του Χατζηγεωργίου η φωνή!

Legend.

Επέστρεψε ο τρισμέγιστος και εγώ έχω κανονίσει ρε π**στη μου... kill.gif
paodynasty
QUOTE(Manu7 @ Mar 1 2013, 21:43 ) *
Επέστρεψε ο τρισμέγιστος και εγώ έχω κανονίσει ρε π**στη μου... kill.gif


smiley.gif smiley.gif
bbplayer
ε ρε Τζονυ παιχτούρα 77.gif
paodynasty
QUOTE(bbplayer @ Mar 1 2013, 21:54 ) *
ε ρε Τζονυ παιχτούρα 77.gif


Παππούδι κι εσύ ε?? tongue.gif
keraynopoylos
Παλικαρια, πως σας φανηκε ο πρωην μπασκετμπολιστας Τσαρτσαρης ως τωρα..;


(καιρο περιμενα να το πω smile.gif )
paodynasty
QUOTE(keraynopoylos @ Mar 1 2013, 22:12 ) *
Παλικαρια, πως σας φανηκε ο πρωην μπασκετμπολιστας Τσαρτσαρης ως τωρα..;


(καιρο περιμενα να το πω smile.gif )


ν'αγιάσει το στόμα σου icon_wave.gif
keraynopoylos
Παζουμε καλα, ανεξαρτητως αποτελεσματος.
gmalamos
Φοβερο προβλημα στις περιστροφες και στη τρανζισιον αμυνα..Διαμαντιδης κατι μου λεει πως σημερα θα χρειαστει φυαλη οξυγονου.Ο σαβανοβιτσ μας εχει χχχ σημερα!Α ρε τσαρτσα.. smiley.gif
kostas b
QUOTE (gmalamos @ Mar 1 2013, 23:34 ) *
Ο σαβανοβιτσ μας εχει χχχ σημερα!Α ρε τσαρτσα.. smiley.gif


Κυρίως ευθύνη του Γκιστ είναι οι 16 του Σαβάνοβιτς...άφαντος σήμερα

Υ.Γ.: Καταπληκτικό χειρουργείο οι γκρίζοι!!!!

Τα βήματα δεν υπάρχουν σαν κανόνας.....
gmalamos
QUOTE(kostas b @ Mar 1 2013, 22:40 ) *
Κυρίως ευθύνη του Γκιστ είναι οι 16 του Σαβάνοβιτς...άφαντος σήμερα


Εννοουσα πως αν δεν ηταν ο τσαρτσα θα ταν χειροτερα τα πραγματα..Λαθος διατυπωση.Βεβαια ο τσαρτσα χανει σε ταχυτητα στις περιστροφες ο γκιστ χανει σε αντιληψη!Αντε να δουμε στο 2ο.
paodynasty
Πολύ κρίμα αυτές οι βολές, θα είχαμε ήδη και τη διαφορά ugly1.gif και έχασε κι η Μάλαγα
gmalamos
Καλα αυτο το πραγμα με τα βηματα εχει παραγινει ετσι..Ελεος!!Η εγω δεν βλεπω καλα.
keraynopoylos
Η μερα της καταρριψης των μυθων!

Διαμαντιδης μαζι με Ουκιτς δεν πανε.
Ουκιτς μονο για αλανες.
Τσαρτσαρης πρωην παικτης.
Πεδουλακης φτανει μονο μεχρι Περιστερι(αντε και ομορους δημους).

(Δε βγαζω την ουρα μου απ'εξω. Και εγω πιστευα το 1, ισως και το 2)
paodynasty
QUOTE(keraynopoylos @ Mar 1 2013, 23:05 ) *
Η μερα της καταρριψης των μυθων!

Διαμαντιδης μαζι με Ουκιτς δεν πανε.
Ουκιτς μονο για αλανες.
Τσαρτσαρης πρωην παικτης.
Πεδουλακης φτανει μονο μεχρι Περιστερι(αντε και ομορους δημους).

(Δε βγαζω την ουρα μου απ'εξω. Και εγω πιστευα το 1, ισως και το 2)


ν'αγιάσει το στόμα σου vol2
kostas b
Μπράβο ρε Ζαλγκίρις! Άντε πια, έκατσε ένα καλό αποτέλεσμα.....

QUOTE (keraynopoylos @ Mar 2 2013, 00:05 ) *
Πεδουλακης φτανει μονο μεχρι Περιστερι(αντε και ομορους δημους).


Και τώρα με 2,5 γκαρντ (σχεδιασμός καλοκαιριού) και Μήτσο λιωμένο να δω πως θα βγει ο αγώνας.....
paodynasty
QUOTE(keraynopoylos @ Mar 1 2013, 23:05 ) *
Η μερα της καταρριψης των μυθων!

Διαμαντιδης μαζι με Ουκιτς δεν πανε.
Ουκιτς μονο για αλανες.
Τσαρτσαρης πρωην παικτης.
Πεδουλακης φτανει μονο μεχρι Περιστερι(αντε και ομορους δημους).

(Δε βγαζω την ουρα μου απ'εξω. Και εγω πιστευα το 1, ισως και το 2)


Τώρα και ο Μπανγκς rolleyes.gif
keraynopoylos
QUOTE(paodynasty @ Mar 1 2013, 21:09 ) *
ν'αγιάσει το στόμα σου vol2


Μεχρι και ο Μπανκς θα μας κανει να καταπιουμε τη γλωσσα μας...

Τι ανασταση ειν'αυτη η σημερινη..;
paodynasty
QUOTE(kostas b @ Mar 1 2013, 23:18 ) *
Μπράβο ρε Ζαλγκίρις! Άντε πια, έκατσε ένα καλό αποτέλεσμα.....



Και τώρα με 2,5 γκαρντ (σχεδιασμός καλοκαιριού) και Μήτσο λιωμένο να δω πως θα βγει ο αγώνας.....


Λέγε, λέγε πάει γούρι smiley.gif
kostas b
QUOTE (paodynasty @ Mar 2 2013, 00:22 ) *
Λέγε, λέγε πάει γούρι smiley.gif



Μα για αυτό το κάνω.... smiley.gif
damian
Για τρείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις
rchos
Για το +15 τώρα.
paodynasty
Λάσμε άρχοντας, ελπίζω να μην τα σκατώσουμε στο τέλος, είναι σπουδαία υπόθεση η διαφορά ακόμα κι αν δε χρειαστεί
keraynopoylos
QUOTE(rchos @ Mar 1 2013, 21:24 ) *
Για το +15 τώρα.


Ε, καλα. Δυσκολα θα ισοβαθμισουμε με την Εφες...
rchos
QUOTE(keraynopoylos @ Mar 1 2013, 23:26 ) *
Ε, καλα. Δυσκολα θα ισοβαθμισουμε με την Εφες...


ολα γίνονται.
μια ήττα πίσω είναι ο Παναθηναικός.
priest
μεγαλη νικη...δεν πειραζει που δεν πηραμε την διαφορα.
paodynasty
ΚΡΙΜΑ, αλλά πολύ καλή εμφάνιση
Razorblade Fish
Ο Ούκιτς έχει βρει ψυχολογία και είναι άλλος παίκτης,καθοριστικότατος για ακόμα ένα μεγάλο παιχνίδι.
paodynasty
QUOTE(priest @ Mar 1 2013, 23:36 ) *
μεγαλη νικη...δεν πειραζει που δεν πηραμε την διαφορα.


Ρε συ, το Χάτζη έχεις στο avatar ? smiley.gif

QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 1 2013, 23:38 ) *
Ο Ούκιτς έχει βρει ψυχολογία και είναι άλλος παίκτης,καθοριστικότατος για ακόμα ένα μεγάλο παιχνίδι.


Σωστά κι έπρεπε να πάρει και την τελευταία επίθεση αλλά κώλωσε
SkyFall
έτσι, να βλέπετε όλοι τους θριαμβους του RG tongue.gif

ούκιτς εξαιρετικός (9 ριμπάουντ!!) και σήμερα.
gmalamos
Αν μπορει ο τσαρτσα να δινει 15 τετοια λεπτα παντως θα μας βοηθησει πολυ .
sni79per
τεραστια νικη,μπραβο σε ολους.
με αυτο το στυλ μπασκετ ειδικα σε καθε δυσκολο ματς ζουμε κ πεθαινουμε με το τι θα κανουμε απο το 3ποντο αφου στην αμυνα υπαρχει προσηλωση.
υπαρχει πολυς δρομος ακομα...
Gidovoskos
ο κέρβερος lasme 5 τάπες τους εσβούριξε, στο τελευταίο δεκάλεπτο τον έβλεπαν και έτρεμαν , μιλάμε για αμυντικό υπερόπλο ο τύπος .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.