Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερος chase down blocker
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Flash
Δηλώνω ελάχιστα επαρκής για να δημιουργήσω μόνος μου μια αξιοπρεπή λίστα παιχτών που να πλαισιώνουν τον Lebron οπότε δέχομαι άκριτα και άβουλα τις προτάσεις του aegeansheed. Οποιεσδήποτε ντομάτες παρακαλώ να ριφθούν σε αυτόν tongue.gif icon_tomato.gif

Αν υπάρχουν προτάσεις για προσθήκες παικτών (ειδικά από προηγούμενες δεκαετίες) ευπρόσδεκτες.

Είναι ερώτηση πολλαπλή επιλογής.
OnLy_PAS-AthEnS
Σιγουρα Λεμπρον(sry captain Char tongue.gif) αλλαα και ο Τζος Σμιθ ειναι πολυ καλος!!
Das Kapital


Να και βιντεακι του Λεμπρον με τα κατορθωματα του στο συγκεκριμενο τομεα!
SoKRaM
Ιστορικη στιγμη.

aegeansheed
O ορισμός:

OnLy_PAS-AthEnS
Καλα aegeansheed το τελευταια με τον Χακιμ ειναι κατι παραπανω απο ορισμο......Αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι απο φετος που ο ΛΕμπρον εβαλε την ταπα στο παιχνιδι του ειναι ο καλυτερος αυτη την στιγμη??

Υ.γ ο ντεβιν Χαρις απο που και ως που?
aegeansheed
Είναι ο καλύτερος G που έχω δει σε αυτό που ο "νονός" Flash tongue.gif βάφτισε ως chase down block.

Alexmei
Διαμαντίδης ρε παιδιά, Διαμαντίδης 69.gif Εξάλλου, ολόκληρο πρωτάθλημα χάρισε αυτή η τάπα, δεν ξεχνιέται.



Στα πρακτικά τώρα, Λεμπρόν και Τζος Σμιθ για το ότι οι αντίπαλοι πια κοιτούν πίσω τους πριν το lay up.
Air and King
Oλοι αυτοι που εβαλε στην λιστα ο Flash ειναι σαφεστατα πολυ καλοι.Δεν ξερω αν ο ΛεΜπρον ειναι ο καλυτερος ολων των εποχων καθως ειναι ενας τομεας που δυσκολα βγαζει καποιος ασφαλες συμπερασμα...

Οσο αφορα το παρελθον καταπληκτικος σε αυτο τον τομεα στα chase down blocks ηταν ο Dr. J Tζουλιους Ειρβινγκ ειδικα στα χρονια του στο ΑΒΑ...

Επισης ο κορυφαιος για μενα Αμυντικος ολων των εποχων ο Μπιλ Ρασσελ ηταν πολυ καλος στα chase down blocks...

Δεν θα μπορουσε να λειπει ο Μαικλ Κουπερ ενω και ο Πιππεν ειχε ριξει αρκετες τετοιες ταπες...

Igor
Noμιζω οτι λειπει ο Τζος Σμιθ απο το πολ. Ισως και ο Στογιαν Βρανκοβιτς. biggrin.gif biggrin.gif
Flash
QUOTE
Οσο αφορα το παρελθον καταπληκτικος σε αυτο τον τομεα στα chase down blocks ηταν ο Dr. J Tζουλιους Ειρβινγκ ειδικα στα χρονια του στο ΑΒΑ...


Δυσκολεύομαι να βρω βιντεάκι γιατί όλοι ανεβάζουν τα καρφώματα και τα ακροβατικά reverse layups του. Παρεπιπτόντως, πριν 30 χρόνια έκανε αυτό που θα δείτε στο 3:28 του ακόλουθου βίντεο.



QUOTE
Επισης ο κορυφαιος για μενα Αμυντικος ολων των εποχων ο Μπιλ Ρασσελ ηταν πολυ καλος στα chase down blocks...


Καταπληκτικό βιντεάκι, περιλαμβάνει σχετικά τάπα Ράσελ και 2 συνεχόμενες τάπες του τεράστιου Γουίλτ απέναντι στον Τζαμπάρ (αααααααχ ευχαρίστηση). Η δεύτερη μάλιστα σε χουκ !!! Στο νο1 ένας παλιός γνώριμος




QUOTE
Δεν θα μπορουσε να λειπει ο Μαικλ Κουπερ


All defensive team 8 φορές και ο Larry τον χαρακτήρισε τον πιο δύσκολο αμυντικό που αντιμετώπισε !

Στο 2:12 ένα σχετικό chase down block




QUOTE
ενω και ο Πιππεν ειχε ριξει αρκετες τετοιες ταπες...










ΥΓ: Προστέθηκε ο Τζος Σμιθ στην ψηφορία.
Germany96
Δεν ειναι απο ΝΒΑ αλλα παραμενει πολυ εντυπωσικη η φαση που εβγαλε ο Bojan Popovic:

Κι εδω ενα εξαιρετικο block που αν σκεφτουμε οτι μιλαμε για 39χρονο, το κανει ακομα πιο ταπεινωτικο για τον Ron Mercer.
kostasvc15
Δε θα μπορουσα να μη βαλω Καρτερ..Δειτε τι καρφωμα του εκοψε..
NBAholic
Αν κρίνω καλά για το τι ζητά το τόπικ, μου φαίνεται περίεργο που κανείς δεν ανέφερε τον Τζόρνταν, ο οποίος ήταν ο κορυφαίος γκαρντ που έχω δει στο να μπλοκάρει "από πίσω" επιθέσεις. Οι δυο πιο γνωστές φάσεις που σταμάτησε αιφνιδιασμούς έτσι είναι

1) αυτή το 2002, που μπλόκαρε με τα δύο χέρια το Μέρσερ (αν θυμάμαι καλά)
2) από τα πλέι οφ του '92 (πιθανότατα τον 7ο αγώνα), όταν και σε αγώνα με τους Νικς, ευστόχησε σε δύσκολο τζαμπ σουτ, στη συνέχεια έκλεψε την μπάλα στην επαναφορά, την έχασε πάνω στην ντρίμπλα από το Σταρκς, ο οποίος έβγαλε το ΜακΝτάνιελ μόνο του μπροστά, αλλά ο Τζόρνταν είχε προλάβει να ανακάμψει, να κυνηγήσει τον Ζέιβιερ και να του πετάξει την μπάλα μακριά πάνω στην προσπάθεια για κάρφωμα.

Επίσης, μνεία και στον Τσαρλς Μπάρκλεϊ.
Flash
QUOTE(NBAholic @ May 12 2010, 01:05 ) *
Αν κρίνω καλά για το τι ζητά το τόπικ, μου φαίνεται περίεργο που κανείς δεν ανέφερε τον Τζόρνταν, ο οποίος ήταν ο κορυφαίος γκαρντ που έχω δει στο να μπλοκάρει "από πίσω" επιθέσεις. Οι δυο πιο γνωστές φάσεις που σταμάτησε αιφνιδιασμούς έτσι είναι

1) αυτή το 2002, που μπλόκαρε με τα δύο χέρια το Μέρσερ (αν θυμάμαι καλά)
...


Επίσης, μνεία και στον Τσαρλς Μπάρκλεϊ.


Σιγά μην έκανες λάθος tongue.gif . Στον Μέρσερ είναι, το πόσταρε παραπάνω ο Germany96.

NBAholic
Duh, η βιασύνη μου. Δεν είδα καν τα βίντεο...Έκανα ένα search το "ρνταν", δε βρήκα τίποτα, λέω "εδώ είμαστε". icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.