Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΡΓΟΜΕΤΡΙΚΑ ΤΕΣΤ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
kostas16
Ρε παιδια τι γνωριζετε για τα εργομετρικα?βασικα που βοηθουν???κατι εχω εχω ακουσει μπορεισ να δεις το υψος σου απο τα εργομετρικα

αμα εχετε ακουσει κατι πειτε το!!!
man10
Ξερω οτι συνηθως γινονται στην αρχη της προετοιμασιας,αλλα δεν ξερω πολυ περισσοτερες λεπτομερειες. Ο Tsops θα ξερει να σε βοηθησει σιγουρα.
trefoil 13
Δεν βλέπω να έχει βοηθήσει κανέναν οπότε ας προσθέσω τις φτωχές μου γνώσεις. Αυτά τα τεστ αν δεν κάνω λάθος, συνήθως είναι στην αρχή και το τέλος της προετοιμασίας για να δούνε το επίπεδο των αθλητών τόσο από την πλευρά των αναπνοών όσο και σωματικά.
tsops
QUOTE(man10 @ Jun 14 2007, 08:39 AM) *
Ξερω οτι συνηθως γινονται στην αρχη της προετοιμασιας,αλλα δεν ξερω πολυ περισσοτερες λεπτομερειες. Ο Tsops θα ξερει να σε βοηθησει σιγουρα.


Εμ, ναι, αν το έβλεπε κιόλας ο Tsops καλά θα ήταν blush.gif

Κώστα μου, τα εργομετρικά τεστ έχουν έναν και μοναδικό σκοπό: να υπολογίζουν ποσοτικοποιημένα μία παρούσα κατάσταση. Δεν έχει σημασία αν είναι για λόγους προετοιμασίας, προσωπικού ενδιαφέροντος ή αποκατάστασης από τραυματισμό. Το ύψος σου βασικά μπορείς να το δεις και στο φαρμακείο της γειτονιάς σου (που είναι και πιο φθηνό), απλώς υπάρχουν ειδικές μυοκατασκευαστικές μετρήσεις που μπορούν να σου δώσουν μία αίσθηση πιθανής, και ξαναλέω για να το ακούσουμε όλοι, ΠΙΘΑΝΗΣ, εξέλιξης του ύψους/βάρους σου βάσει του σωματότυπού σου. Με συγχωρείς για την αργοπορία, ότι άλλο θες, χτύπα smile.gif
sofo4
QUOTE(tsops @ Jul 24 2007, 12:23 ) *
Εμ, ναι, αν το έβλεπε κιόλας ο Tsops καλά θα ήταν blush.gif

Κώστα μου, τα εργομετρικά τεστ έχουν έναν και μοναδικό σκοπό: να υπολογίζουν ποσοτικοποιημένα μία παρούσα κατάσταση. Δεν έχει σημασία αν είναι για λόγους προετοιμασίας, προσωπικού ενδιαφέροντος ή αποκατάστασης από τραυματισμό. Το ύψος σου βασικά μπορείς να το δεις και στο φαρμακείο της γειτονιάς σου (που είναι και πιο φθηνό), απλώς υπάρχουν ειδικές μυοκατασκευαστικές μετρήσεις που μπορούν να σου δώσουν μία αίσθηση πιθανής, και ξαναλέω για να το ακούσουμε όλοι, ΠΙΘΑΝΗΣ, εξέλιξης του ύψους/βάρους σου βάσει του σωματότυπού σου. Με συγχωρείς για την αργοπορία, ότι άλλο θες, χτύπα smile.gif



καλημέρα Τσοπς! να σε ρωτήσω και εγώ σε τι ηλικίες γίνονται αυτά τα τεστ? και ανάλογα την ηλικία πρέπει να γίνονται ας πούμε κάθε χρόνο?blove.gif
tsops
QUOTE(sofo4 @ Oct 11 2007, 09:27 ) *
καλημέρα Τσοπς! να σε ρωτήσω και εγώ σε τι ηλικίες γίνονται αυτά τα τεστ? και ανάλογα την ηλικία πρέπει να γίνονται ας πούμε κάθε χρόνο?blove.gif


Κάθε χρόνο είναι το βέλτιστο και μπορούν άνετα να γίνουν σε ηλικίες από 15 και άνω, εφόσον βέβαια το παιδί αθλείται συστηματικά smile.gif
sofo4
QUOTE(tsops @ Oct 11 2007, 14:18 ) *
Κάθε χρόνο είναι το βέλτιστο και μπορούν άνετα να γίνουν σε ηλικίες από 15 και άνω, εφόσον βέβαια το παιδί αθλείται συστηματικά smile.gif


thanks a lot! smile.gif
kostasvc15
Πρωτη φορα τα ακουω αυτα τα τεστ!Και που μπορουμε να τα κανουμε αυτα coach;;;
THE FLASH
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 12 2007, 17:31 ) *
Πρωτη φορα τα ακουω αυτα τα τεστ!Και που μπορουμε να τα κανουμε αυτα coach;;;



ναι , που μπορουμε... ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.