Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός vs Fenerbahce
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
j-kidd13
vs


Έναρξη του δεύτερου γύρου,και ο Παναθηναϊκός υποδέχεται για άλλη μια φορά τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς στο ΟΑΚΑ.
Ο Παναθηναικός δείχνει να βρίσκεται σε καλό φεγγάρι,ήρθε και η τελευταία εμφάνιση κόντρα στον ΠΑΟΚ να το επιβεβαιώσει αυτό,και περιμένουμε με ενδιαφέρον να δούμε πως θα παρουσιαστεί στον δεύτερο γύρο με τα νέα αποκτήματα,αρχής γενομένης απο το ματς με τη Φενέρ.Χέινς και Ουίλιαμς δίνουν πράγματα που είχε ανάγκη η ομάδα,άλλη ενέργεια στην περιφέρεια,πίεση στην μπάλα,σουτ,ατομικό σκοράρισμα,μα κυρίως αθλητικότητα,ταχύτητα και ανάσες-βοήθεια σε Καλάθη και Διαμαντίδη.Και μένει να δούμε "τι ψαρια θα πιασει" και ο αρτι αφιχθείς Βινς Χάντερ,ο οποίος επιλέχθηκε για να καλύψει τον ρόλο του αθλητικού ψηλού δίπλα στον Ραντούλιτσα.Βαθμολογικά,ο Παναθηναϊκός πρέπει να πάρει τη νίκη αν θέλει να ελπίζει για τη δεύτερη θέση,καθώς με ήττα θα μείνει πολύ πίσω,με δεδομένο οτι η Κουμπάν θα κερδίσει στη Ρωσία την Τσεντεβίτα.

Οι Τούρκοι απο την άλλη είναι άνετοι καθώς ολοκλήρωσαν την πρώτη φάση με το απόλυτο 7 στα 7,αλλα δεν μπορούμε να τους χαρακτηρίσουμε αδιάφορους,καθώς έχουν να αντιμετωπίσουν εκτός έδρας,πέρα απο το ματς της Πέμπτης με τον Παναθηναϊκό,και την Κουμπάν,οπότε με 2 ήττες σε αυτά τα ματς,η πρωτιά μπαίνει σε συζήτηση ξανά.
Ο Ομπράντοβιτς θα έχει να αντιμετωπίσει και 2 σημαντικές απουσίες,τους Σλούκα και Άντιτς,οι οποίοι όπως γράφουν τα αθλητικα σάιτ δεν θα ταξιδέψουν στην Αθήνα.


Highlights απο το πρώτο παιχνίδι


thanath
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...y-zots-sto-oaka

Για ένα φίλο που ρώταγε για το ματς.. Εγώ θα σου πρότεινα να κλείσεις μέσω viva.. Είναι πολύ απλό και πολύ πιο γρήγορο! Και εκτυπωτή να μην έχεις περνάς σε ένα φλασάκι το pdf και το πας σε ένα βιβλιοπωλείο.

Για το ματς, νομίζω ότι επιβάλλεται να το πάρουμε! Είναι must win αν θέλουμε να ελπίζουμε για πλεονέκτημα.. Λύσεις πλέον υπάρχουν και ελπίζω στην όσο πιο γρήγορη προσαρμογή και του Χάντερ, οι 2 κοντοί, έστω και σε ματς πρωταθλήματος, έχουν δείξει ότι έχουν εγκλιματιστεί! Γενικά είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος για πρώτη φορά, σ αυτό το τοπ 16.
rahxephon13
Το ματς δεν ειναι τελικος του στυλ αν χαθει χανομαστε αυτα ειναι τα 2 επομενα εκτος εδρας, παρολα αυτα ειναι σημαντικο περα απο το βαθμολογικη σημασια ετσι οπως εχουν διαμορφωθει τα πραγματα στην ομαδα πιθανη νικη θα δωσει μια γερη ψυχολογικη τονωση στην ομαδα και περισσοτερο χρονο ωστε να αφομοιωση καλυτερα τα καινουργια μεταγραφικα αποκτηματα.

Για το παιχνιδι πιστευω οτι οι συγκυρίες μας ευνοουν η φενερ(λογικα)δεν καιγεται για την νικη ενω ερχεται με απουσιες και κουρασμενη απο τα ματς κυπελλου που επαιξε οποτε δεν περιμενω να το χτυπησουν με ολες τους της δυναμεις, αντιθετα εμεις παμε με ανεβασμενη ψυχολογια και φρεσκα ποδια θελουμε να κανουμε μια νεα αρχη τροπο τινα και να μπουμε με αλλο αερα στο δευτερο γυρο θα χουμε και τον κοσμο στο πλευρο μας(παει για sokd out)οποτε περιμενω να μπουμε απο την αρχη δυνατα, γενικα εχω την αισθηση οτι ευκολα η δυσκολα θα την παρουμε την νικη.
j.browning
χαλαρα ασο το βλεπω το ματσακι cool.gif
στον προηγουμενο αγωνα χασαμε δυσκολα και τωρα ημαστε εμεις πολυ καλυτεροι(φορμαρισμενοι+προσθηκες)και εκεινοι αρκετα χειροτεροι απο τοτε
A.CAB
Εγώ είμαι αισιόδοξος, πιστεύω πως θα το κερδίσουμε το ματσάκι εύκολα ή δύσκολα. Και σε καλό μομέντουμ είμαστε και στο ΟΑΚΑ παίζουμε και επιτέλους βάθος έχουμε. Η Φενέρ έχει απουσίες, έρχεται ως αήττητη οπότε δεν καίγεται εξίσου με μας και ο Ζοτς ξηγιέται πάντα. Εδώ τον κερδίσαμε με Αλβέρτη στον πάγκο, ακόμα και με το περσινό τσίρκο του Ιβάνοβιτς.
Όπως και να 'χει θα δούμε ωραίο ματς την Πέμπτη και ωραίες στιγμές με τη βράβευση του Μήτσου από τον Μεγάλο.
aegeansheed
Οι Ben30 και manosmismo έχουν από ένα φάουλ και άρση δημοσίευσης για την προσωπική τους διαμάχη.

Οι υπόλοιποι παρακαλώ να κινούμαστε κόσμια χωρίς προκλήσεις και επιθετικές συμπεριφορές.

Συνεχίζουμε.
shtarkws
Επισης τα επιμαχα ποστ διαγραφηκαν
pan24
Προβλεπω ελλειψη παβλοβιτς και αντιτς οτι θα δουμε αρκετα σχηματα με ντατομε και καλινιτς μεσα
Καλινιτς να ποσταρει στο 3 και να παιζει ισως στο 4 οταν ειναι εξω ο γκιστ αφου ο φωτσης πλεον δεν παιζει μεσα στην ρακετα
villiskabas
πως ειμαστε σιγουροι για παβλοβιτς?μια ιωση ειχε χθες δεν θα προλαβει 3 μερες μετα?
rahxephon13
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...xoris-pavlovits
Μαλλον δεν προλαβαινει ο παβλοβιτς.
salonikatasos
θα γίνει τελικά η βράβευση του διαμαντίδη από τον ομπράντοβιτς?

όπως και να χει εορταστικό ματς,η ομάδα δεν πρέπει να επηρεαστεί από την ατμόσφαιρα και πρέπει από την αρχή με ένα συγκεκριμένο πλάνο. η μπάλα στο ραντούλιτσα για να φορτώσει όσο γρηγορότερα γίνεται με φάουλ τον βέσελι και τον ούντο. τώρα τελευταία με τους τραυματίες η φενέρ έχει 5 παίχτες που παίζουν 30+ λεπτά με ούντο,βέσελι και ντατόμε να προσεγγίζουν 40λεπτο σε κάποια παιχνίδια. 30λεπτα ή εκεί γύρω παίζουν ο ντίξον και ο μπογντάνοβιτς και λίγο παίζουν ο χίκμαν με τον κάλινιτς(που απογοητεύει και ο ζοτς δεν τον πολυεμπιστεύεται). γενικά για τον τελευταίο πολύ hype βλέπω δεξιά και αριστερά,αλλά φέτος είναι τραγικός και γενικά δε μου γέμιζε ποτέ το μάτι. ξυλοκόπο πολυτελείας θα τον έλεγα,μια χειρότερη έκδοση του μασιούλις


ξέχασα και τον μαχμούτογλου που θέλει προσοχή στο τρίποντο. δεν κάνει τίποτα άλλο. 8 άτομα έχει αυτή τη στιγμή ο ζοτς χωρίς τους άντιτς και σλούκα
qspock
Προβλεπω νικη ΠΑΟ. Καθαρη και ισως και ανετη.
t0ny3
Τελικα στην Viva μονο εισητηρια των 20 ευρω εχουν μεινει και οχι πολλα.

Θα το παρουμε το ματσακι, γιατι ο Ζοτς δε θα θελει να χαλασει τη γιορτη! tongue.gif
green_sky
Πολυ αισιοδοξια πεφτει.Οποτε πηγαμε σε ματς ετσι την φαγαμε την φλουδα.Μακαρι να την φανε την φλουδα οι τουρκοι και οχι εμεις.
thanath
QUOTE (green_sky @ Feb 24 2016, 02:44 ) *
Πολυ αισιοδοξια πεφτει.Οποτε πηγαμε σε ματς ετσι την φαγαμε την φλουδα.Μακαρι να την φανε την φλουδα οι τουρκοι και οχι εμεις.


Το ότι εμείς οι φίλαθλοι είμαστε αισιόδοξοι δεν σημαίνει ότι είναι και στην ομάδα ή ότι παίρνουν το ματς αψηφιστα..
Nemesakos
QUOTE (t0ny3 @ Feb 24 2016, 00:37 ) *
Τελικα στην Viva μονο εισητηρια των 20 ευρω εχουν μεινει και οχι πολλα.

Θα το παρουμε το ματσακι, γιατι ο Ζοτς δε θα θελει να χαλασει τη γιορτη! tongue.gif



ε 20€ για να ξαναδούμε τον Ζοτς καλά είναι.. Πιθανά πάντως μιας και παίζουμε 9:15 αν πας στα εκδοτήρια στις 7:45 να βρεις των 10€..

Και γω νοιώθω αισιόδοξος, όμως αυτό αφείλεται στην σχετική αγωνιστική άνοδο της ομάδας. Ελπίζω να συνεχίσει να ανεβαίνει σταδιακά. Σε τέτοια ματς βέβαια φοβάμαι λίγο την χημεία καθώς θα είναι 3 νέοι παίκτες, ο ένας με 2 προπονήσεις και ο άλλος με 10 μέρες προπονήσεων. Εύχομαι να μην επηρρεαστούν από το κλίμα που θα επικρατεί και να αποδώσουν όπως πρέπει..

Πάλι θα συγκινηθούμε με τον Ζοτς... Ε ρε φίλε τι τραβάμε...tongue.gif
silversurfer
Εγώ δεν βλέπω γιατί να ειμαι αισιοδοξος πάντως. Η Φενερ έχει ρολάρει παίζει σχετικά καλά και εμείς έχουμε 3 παίκτες που πρέπει να κουμπώσουν στην ομάδα σε λίγες εβδομάδες - μέρες.
Δεν θα μου κάνει έκπληξη αν κρατήσει σφιχτό ροτείσον. Ο Χάντερ δεν πιστεύω να παίξει.
Θα δούμε. Καλό θα ήταν να το πάρουμε για να ανέβουμε κ άλλο κ ψυχολογικά και σε βαθμους
Putnam

Προσωπικά αδυνατώ να καταλάβω αυτήν την προσκόλληση αρκετών οπαδών μας στον Ομπράντοβιτς, συγκίνηση και θα ραγίσουν τα τσιμέντα κλπ.

Αυτά που διαβάζω τύπου "θα ξηγηθεί πάλι ο Ζοτς" ελπίζω να λέγονται μόνο ως αστείο και ούτε καν μεταξύ σοβαρού και αστείου. Προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία ότι ο συγκεκριμένος είναι 100% επαγγελματίας και winner και ότι δεν θα χάριζε μια νίκη πουθενά και σε κανέναν.

Γνώμη μου είναι ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να το ξεπεράσουμε όλο αυτό και να πάμε μπροστά, η ομάδα είναι πάνω από οποιονδήποτε, συνεχίζει να υπάρχει και μετά τον Ομπράντοβιτς, θα συνεχίσει να υπάρχει και μετά τον Διαμαντίδη κ.ο.κ., η..."προγονοπληξία" και οι υπερβολές δεν βοηθάνε σε τίποτα, κοιτάμε μπροστά. Δηλαδή οκ, τον αποθέωσες μία, τον αποθέωσες δύο, κάπου πρέπει να σταματήσει αυτό, στην τελική είναι και λίγο άκομψο και unfair για τον προπονητή που κάθεται στον πάγκο σου.

Γνώμη μου είναι ότι ο σύλλογος αυτός είναι ΠΟΛΥ μεγάλος για να κολλάει τόσο πολύ σε πρόσωπα του παρελθόντος, πολύ περισσότερο όταν αυτά τα πρόσωπα έχουν ενεργό ρόλο και δη σε αντίπαλο με τον οποίον ανταγωνίζεσαι.
thanath
QUOTE (Putnam @ Feb 24 2016, 16:32 ) *
Προσωπικά αδυνατώ να καταλάβω αυτήν την προσκόλληση αρκετών οπαδών μας στον Ομπράντοβιτς, συγκίνηση και θα ραγίσουν τα τσιμέντα κλπ.

Αυτά που διαβάζω τύπου "θα ξηγηθεί πάλι ο Ζοτς" ελπίζω να λέγονται μόνο ως αστείο και ούτε καν μεταξύ σοβαρού και αστείου. Προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία ότι ο συγκεκριμένος είναι 100% επαγγελματίας και winner και ότι δεν θα χάριζε μια νίκη πουθενά και σε κανέναν.

Γνώμη μου είναι ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να το ξεπεράσουμε όλο αυτό και να πάμε μπροστά, η ομάδα είναι πάνω από οποιονδήποτε, συνεχίζει να υπάρχει και μετά τον Ομπράντοβιτς, θα συνεχίσει να υπάρχει και μετά τον Διαμαντίδη κ.ο.κ., η..."προγονοπληξία" και οι υπερβολές δεν βοηθάνε σε τίποτα, κοιτάμε μπροστά. Δηλαδή οκ, τον αποθέωσες μία, τον αποθέωσες δύο, κάπου πρέπει να σταματήσει αυτό, στην τελική είναι και λίγο άκομψο και unfair για τον προπονητή που κάθεται στον πάγκο σου.

Γνώμη μου είναι ότι ο σύλλογος αυτός είναι ΠΟΛΥ μεγάλος για να κολλάει τόσο πολύ σε πρόσωπα του παρελθόντος, πολύ περισσότερο όταν αυτά τα πρόσωπα έχουν ενεργό ρόλο και δη σε αντίπαλο με τον οποίον ανταγωνίζεσαι.


Γιατί να είναι κακό οι οπαδοί να αναπολούν και να συγκινούνται με 2 ανθρώπους που στο πολύ πρόσφατο παρελθόν έχουν συνδέσει το όνομά τους με τις μεγαλύτερες επιτυχίες του συλλόγου γενικότερα! Το ότι ο Ομπράντοβιτς έπραξε το σωστό (όπου σωστό βάλε αν θες αυτό που νόμιζε αυτός σωστό) για την καριέρα του και έφυγε το 2012 δεν σημαίνει ούτε ότι δεν δέθηκε με τον κόσμο, ούτε ότι δεν αγάπησε τον κόσμο του Παναθηναϊκού ή την ίδια την ομάδα ή τη χώρα κ.ο.κ. Οπότε είναι απόλυτα λογικό και φυσιολογικό σε κάθε του επιστροφή στο ΟΑΚΑ να υπάρχει κάποιο παραπάνω συναίσθημα!

Όσο για τον αν θα δώσει το ματς συμφωνώ μαζί σου και πιστεύω ότι και όσοι το γράφουν ότι ξέρουν ότι δύσκολα θα δώσει ματς ο Ζοτς στον οποιονδήποτε! Γιατί είναι επαγγελματίας και πολύ καλά κάνει!

Γιατί αισιοδοξία που αναφέρει ένας φίλος από πάνω, εγώ προσωπικό (και ως ο πρώτος που δήλωσα έστω και συγκρατημένα αισιόδοξος) το είπα γιατί οι συγκυρίες αυτή τη στιγμή είναι υπέρ μας. Καινούργιοι παίκτες που δίνουν βάθος (το μεγαλύτερο μείον μέχρι τώρα) που σημαίνει ένας ξεκούραστος Καλάθης. Ο Διαμαντίδης έχει επιστρέψει, ενδεχομένως να δώσει κάποια λεπτά κ ο Χάντερ. Από την άλλη η Φενέρ προέρχεται από το f8 με μικρό ροτεισον λόγω τραυματισμών οπότε καταπονημένους αθλητές ειδικά στην φροντ λαιν. οπού αν βρει χώρο ο Ραντούλιτσα θα κάνει πάρτι!
A.CAB
QUOTE(Putnam @ Feb 24 2016, 15:32 ) *
Προσωπικά αδυνατώ να καταλάβω αυτήν την προσκόλληση αρκετών οπαδών μας στον Ομπράντοβιτς, συγκίνηση και θα ραγίσουν τα τσιμέντα κλπ.

Αυτά που διαβάζω τύπου "θα ξηγηθεί πάλι ο Ζοτς" ελπίζω να λέγονται μόνο ως αστείο και ούτε καν μεταξύ σοβαρού και αστείου. Προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία ότι ο συγκεκριμένος είναι 100% επαγγελματίας και winner και ότι δεν θα χάριζε μια νίκη πουθενά και σε κανέναν.

Γνώμη μου είναι ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να το ξεπεράσουμε όλο αυτό και να πάμε μπροστά, η ομάδα είναι πάνω από οποιονδήποτε, συνεχίζει να υπάρχει και μετά τον Ομπράντοβιτς, θα συνεχίσει να υπάρχει και μετά τον Διαμαντίδη κ.ο.κ., η..."προγονοπληξία" και οι υπερβολές δεν βοηθάνε σε τίποτα, κοιτάμε μπροστά. Δηλαδή οκ, τον αποθέωσες μία, τον αποθέωσες δύο, κάπου πρέπει να σταματήσει αυτό, στην τελική είναι και λίγο άκομψο και unfair για τον προπονητή που κάθεται στον πάγκο σου.

Γνώμη μου είναι ότι ο σύλλογος αυτός είναι ΠΟΛΥ μεγάλος για να κολλάει τόσο πολύ σε πρόσωπα του παρελθόντος, πολύ περισσότερο όταν αυτά τα πρόσωπα έχουν ενεργό ρόλο και δη σε αντίπαλο με τον οποίον ανταγωνίζεσαι.


Δεν πειράζει που δεν μπορείς να το καταλάβεις ανθρωπε. Εσύ χάνεις.
Το να σέβεσαι το παρελθόν σου (και τι παρελθόν) μόνο μπροστά μπορεί να σε πάει. Αν προσπαθείς να το παίξεις υπεράνω καταλήγεις να βαράς παλαμάκια στο Γιάννη το Μπλουμς.
Αυτή η "προγονοπληξία" πάντως μια χαρά μας έχει κάτσει μέχρι τώρα. Αφού ξηγιέται ο Ζοτς.
green_sky
Παλι για την ομπραντοβιτσιαδα θα αρχισουμε ? ειναι αλλοι που γουσταρουν και αλλοι οπως εγω που εχουν χαλαστει στον υπερτατο βαθμο με την παρτη του.Καθενας με τις αποψεις του και ο λουμιδης στους καφεδες.
Οι απεναντι φερνουν τανκς απο την αυστραλια και εσεις ασχολειστε με το τι εγινε πριν 5-7 χρονια.
villiskabas
φιλοι μου τον εκτιμω βαθια σαν προπονητη και για οσα μεγαλεια μας χαρισε αλλα ανθρωπους που βαζουν πανω μα πανω απολα το χρημα και ειδικα αυτοι που δεν το εχουν αναγκη δεν ειναι καθολου της κατηγοριας που θα χειροκροτησω κιολας! επισης θα ηθελα να δω τον ομπραντοβιτς σε ομαδα με πολυ χαμηλοτερο μπατζετ μεχρι που θα εφθανε!
A.CAB
QUOTE(villiskabas @ Feb 24 2016, 16:11 ) *
φιλοι μου τον εκτιμω βαθια σαν προπονητη και για οσα μεγαλεια μας χαρισε αλλα ανθρωπους που βαζουν πανω μα πανω απολα το χρημα και ειδικα αυτοι που δεν το εχουν αναγκη δεν ειναι καθολου της κατηγοριας που θα χειροκροτησω κιολας! επισης θα ηθελα να δω τον ομπραντοβιτς σε ομαδα με πολυ χαμηλοτερο μπατζετ μεχρι που θα εφθανε!


Μη σε δω να χειροκροτήσεις κανάν Καλάθη τότε. Ούτε κανάν Ραντούλιτσα και σίγουρα όχι το Σάλε ή τον Αλβέρτη.

Μπορείς να δεις στην Παρτιζαν τι έκανε με πολύ μικρότερο μπάτζετ.
villiskabas
QUOTE (A.CAB @ Feb 24 2016, 16:28 ) *
Μη σε δω να χειροκροτήσεις κανάν Καλάθη τότε. Ούτε κανάν Ραντούλιτσα και σίγουρα όχι το Σάλε ή τον Αλβέρτη.

Μπορείς να δεις στην Παρτιζαν τι έκανε με πολύ μικρότερο μπάτζετ.

Καλα φυσικα εφοσον ειναι στην ομαδα αυτην την στιγμη θα τους χειροκροτω! τον αλβερτη γτ στον Παναθηναικο δεν εκλεισε την καριερα του? Τεσπα τον χειροκροτησαμε μια δυο οκ ποσο πια? Και επισης μιλας για μπασκετ πριν 20 χρονια μεχρι και ο Αρης χωρις ξενους κοντεψε να παρει ευρωπαικο! Λιγοι προπονητες μενουν αιωνια στην μνημη ομαδων ενας εξαυτων ο φεργκισον δεν τον ειδα να πηγε σε καμια ρεαλ! σορρυ για την ποδοσφαιρικη αναφορα!οπως και να χει δεν θα μαλωσουμε για ενα χειροκροτημα ολοι μας θελουμε να νικησουμε αυριο ειτε χειροκροτησουμε ειτε κανουμε δεησεις στην Μεκκα
Putnam
QUOTE (thanath @ Feb 24 2016, 15:42 ) *
Γιατί να είναι κακό οι οπαδοί να αναπολούν και να συγκινούνται με 2 ανθρώπους που στο πολύ πρόσφατο παρελθόν έχουν συνδέσει το όνομά τους με τις μεγαλύτερες επιτυχίες του συλλόγου γενικότερα! Το ότι ο Ομπράντοβιτς έπραξε το σωστό (όπου σωστό βάλε αν θες αυτό που νόμιζε αυτός σωστό) για την καριέρα του και έφυγε το 2012 δεν σημαίνει ούτε ότι δεν δέθηκε με τον κόσμο, ούτε ότι δεν αγάπησε τον κόσμο του Παναθηναϊκού ή την ίδια την ομάδα ή τη χώρα κ.ο.κ. Οπότε είναι απόλυτα λογικό και φυσιολογικό σε κάθε του επιστροφή στο ΟΑΚΑ να υπάρχει κάποιο παραπάνω συναίσθημα!

Όσο για τον αν θα δώσει το ματς συμφωνώ μαζί σου και πιστεύω ότι και όσοι το γράφουν ότι ξέρουν ότι δύσκολα θα δώσει ματς ο Ζοτς στον οποιονδήποτε! Γιατί είναι επαγγελματίας και πολύ καλά κάνει!

Γιατί αισιοδοξία που αναφέρει ένας φίλος από πάνω, εγώ προσωπικό (και ως ο πρώτος που δήλωσα έστω και συγκρατημένα αισιόδοξος) το είπα γιατί οι συγκυρίες αυτή τη στιγμή είναι υπέρ μας. Καινούργιοι παίκτες που δίνουν βάθος (το μεγαλύτερο μείον μέχρι τώρα) που σημαίνει ένας ξεκούραστος Καλάθης. Ο Διαμαντίδης έχει επιστρέψει, ενδεχομένως να δώσει κάποια λεπτά κ ο Χάντερ. Από την άλλη η Φενέρ προέρχεται από το f8 με μικρό ροτεισον λόγω τραυματισμών οπότε καταπονημένους αθλητές ειδικά στην φροντ λαιν. οπού αν βρει χώρο ο Ραντούλιτσα θα κάνει πάρτι!


Εμένα η δική μου ένσταση είναι στο ότι έχουν περάσει 3,5 χρόνια από τότε που έφυγε, είναι πολλά. Και επιμένω ότι είναι unfair για τον εκάστοτε προπονητή που κοουτσάρει την ομάδα να ακούει το όνομα του αντιπάλου του από τους οπαδούς, δεν είναι καλό για την ψυχολογία του ρε παιδιά πώς να το κάνουμε δηλαδή (έστω και αν ο Τζόρτζεβιτς είναι φίλος του κλπ). Και δεν μιλάμε για κάποιον που αποσύρθηκε από το μπάσκετ, μιλάμε για κάποιον που έχεις απέναντι ως αντίπαλο.

Τέλοσπάντων, πολύ πιθανό να βγάζω εμπάθεια γιατί και εγώ χαλάστηκα με τον τρόπο που έφυγε, ενώ δεν τον πολυσυμπαθούσα σαν τύπο (όχι σαν προπονητή βέβαια) ακόμα και όταν ήταν στην ομάδα.


Για το ματσάκι, πιστεύω ότι οι εκπλήξεις που αναφέρθηκε ο Τζόρτζεβιτς στην συνέντευξη τύπου μάλλον αφορούν την χρησιμοποίηση του Χάντερ στο παιχνίδι. Το καλό είναι ότι είναι άγνωστος σχετικά σαν παίκτης για τον αντίπαλο και μπορεί να τον μπερδέψει - εφ'οσον βέβαια μπορεί να ανταποκριθεί στις υψηλές απαιτήσεις του παιχνιδιού. Η απουσία του Άντιτς πολύ ευνοϊκή για μας, στο ματς της Τουρκίας ήταν εκείνος που μας σκότωσε στο τέλος.
villiskabas
QUOTE (green_sky @ Feb 24 2016, 16:07 ) *
Παλι για την ομπραντοβιτσιαδα θα αρχισουμε ? ειναι αλλοι που γουσταρουν και αλλοι οπως εγω που εχουν χαλαστει στον υπερτατο βαθμο με την παρτη του.Καθενας με τις αποψεις του και ο λουμιδης στους καφεδες.
Οι απεναντι φερνουν τανκς απο την αυστραλια και εσεις ασχολειστε με το τι εγινε πριν 5-7 χρονια.

33 χρονων αθλητικο ψηλο δεν τον λες και τανκ απο αυστραλια κιολας!
A.CAB
QUOTE(villiskabas @ Feb 24 2016, 16:38 ) *
Καλα φυσικα εφοσον ειναι στην ομαδα αυτην την στιγμη θα τους χειροκροτω! τον αλβερτη γτ στον Παναθηναικο δεν εκλεισε την καριερα του? Τεσπα τον χειροκροτησαμε μια δυο οκ ποσο πια? Και επισης μιλας για μπασκετ πριν 20 χρονια μεχρι και ο Αρης χωρις ξενους κοντεψε να παρει ευρωπαικο! Λιγοι προπονητες μενουν αιωνια στην μνημη ομαδων ενας εξαυτων ο φεργκισον δεν τον ειδα να πηγε σε καμια ρεαλ! σορρυ για την ποδοσφαιρικη αναφορα!οπως και να χει δεν θα μαλωσουμε για ενα χειροκροτημα ολοι μας θελουμε να νικησουμε αυριο ειτε χειροκροτησουμε ειτε κανουμε δεησεις στην Μεκκα


Σεβαστή η άποψή σου αν και ευτυχώς είναι στη μειοψηφία. Απλά για τον Αλβέρτη να σου θυμίσω πως την τελευταία χρονιά του Ζοτς στον πάγκο μας, ο Φράνκι έφυγε επειδή του μείωσαν το μισθό του εμψυχωτή-μάνατζερ. Με παρέμβαση του κακού Σέρβου τον πήραν πίσω. Κατά τα άλλα 500 χιλιαρικα έπαιρνε τα τελευταία του χρόνια για να είναι συνήθως εκτός 12άδας. Αυτά δεν είναι μομφές προς τον Φράνκι αλλά πραγματικότητα. Σκληρή μεν αλλά αληθινή. Και δεν με χαλάει προσωπικά καθόλου γιατί η προσφορά του Αλβέρτη στην ομάδα είναι ανεκτίμητη και απλησίστη από τους περισσότερους. Απλά οι άγιοι και οι αγνοί μας έχουν τελειώσει.
Όσο για το 20 χρόνια πριν, αν είναι να το σβήσουμε το Ευρωπαικό γιατί ήταν άλλο μπάσκετ τότε. 20 χρόνια έχουν περάσει και από το πρώτο δικό μας. Σβήσιμο και αυτό. 5 τα αστέρια λοιπόν.
Αν δεν μείνει ο Ομπράντοβιτς στη μνήμη των οπαδών του Παναθηναικού, ποιός προπονητής θα μείνει και σε ποιά ομάδα στην Ευρώπη τα τελευταία 25 χρόνια;
villiskabas
ευχομαι να μην γινει ποτε παιχνιδι παο- ομαδα ομπραντοβιτς που να κρινετε τιτλος και να χασουμε !ε ρε και θα θελα να δω ποσοι θα τον χειροκροτατε τοτε! Και επειδη οπως λες πλεον ολοι ειναι επαγγελματιες κανεις δεν πολυ νοιαζετε για την φανελα θα γινω και γω επαγγελματιας φιλαθλος!Ενας μονο αξιζει ακεραιο χειροκροτημα ολης της παναθηναικης οικογενειας Ο Διαμαντιδης για χιλιους δυο λογους! και κατι αλλο γτ δεν αποθεωνουμε και τον ιτουδη ?Δεν ηταν βοηθος σε αυτην την αυτοκρατορια που χτισαμε?μμμ...
shtarkws
Κλείνω τα οφφ τοπικ με σχόλιο. Ο Παναθηναικος είναι σήμερα αυτός που είναι λόγω αδερφών Γιαννακοπουλου και Ομπραντοβιτς. Πριν τους αφούς ήταν μια μικρομεσαία ομάδα της Αθήνας και πριν τον Ομπραντοβιτς ήταν μια ομάδα με λεφτά και φιλοδοξίες αλλά και με ελάχιστες διακρίσεις. Σήμερα ο Παναθηναικος λόγω αυτών των ανθρώπων είναι η περισσότερο πετυχημένη ομάδα στην Ευρώπη τα τελευταία 25 χρόνια. Ο Παναθηναικος υπάρχει μετά τον Ομπραντοβιτς και θα υπάρχει μετά τους Γιαννακοπουλους, το θέμα είναι πως.

Όποιος θέλει να συζητήσει το θέμα στο Παο Οφφ τοπικ, εδώ τα του ματς
rahxephon13
http://www.eurohoops.net/el/featured-el/19...osarmostikotita
Αναλυση του αυριανου ματς.
irving
το καλο ειναι οτι εχει απουσιες η φενερ.

θελω να δω τι τρικ θα κανει ο σαλε! γκιστ να μαρκαρει ντιξον? (αλλα ποιος θα μαρκαρει τον ουντο). πως θα περιορισει τον μπογκντανοβιτς και πως θα χρησιμοποιησει τον χαντερ (αμα τον βαλει). δεν τον βαζεις πανω στον βεσελι πρωτο του ματς στην ευρωπη γιατι λογικα θα τον παρει ευκολα.
salonikatasos
QUOTE (irving @ Feb 24 2016, 18:09 ) *
το καλο ειναι οτι εχει απουσιες η φενερ.

θελω να δω τι τρικ θα κανει ο σαλε! γκιστ να μαρκαρει ντιξον? (αλλα ποιος θα μαρκαρει τον ουντο). πως θα περιορισει τον μπογκντανοβιτς και πως θα χρησιμοποιησει τον χαντερ (αμα τον βαλει). δεν τον βαζεις πανω στον βεσελι πρωτο του ματς στην ευρωπη γιατι λογικα θα τον παρει ευκολα.

πάνω στον ντίξον θα πάει ο καλάθης και ο χέινς. αν παίζουν με σχήματα ούντο και βέσελι μαζί,τότε λογικά ο γκιστ τον τσέχο που είναι πιο κινητικός και ο ραντούλιτσα τον ούντο που παίζει αρκετά στο ποστ. στη δικιά μας επίθεση θα κριθεί το παιχνίδι. από την αρχή πρέπει να πηγαίνει η μπάλα στο ραντούλιτσα να τους κουράσει και να τους φορτώσει φάουλ. αναγκαστικά μετά θα πρέπει να παίξει στο 4,είτε ο ντατόμε,είτε ο κάλινιτς που είναι πιο εύκολα αντιμετωπίσιμοι για τον γκιστ από ότι είναι ο βέσελι. ο χάντερ δε νομίζω ότι θα παίξει αν το παιχνίδι πηγαίνει κοντά στο σκορ. αν ξεφύγουμε με διψήφια διαφορά από νωρίς,τότε ίσως και να τον δούμε
villiskabas
φανταζεστε να δουμε αυριο σε καποια φαση πενταδα χεινς,φελντιν,ουλιαμς,γκιστ,χαντερ!χαχα! Θα ειχε ενδιαφερον!αφροαμερικανοποιηση λεμε! φουλ ενεργεια
green_sky
Πολυ αισιοδοξια υπαρχει και δεν μου αρεσει.Αν το παει το παιχνιδι ο ομπραντοβιτς (που πολυ λογικα θα το παει) κοντα στο καλαθι και γινει καμμια στραβη με τον Ραντουλιτσα να φορτωνεται γρηγορα με φαουλ τοτε το πραγμα θα ζορισει.Βασικα ο Παναθηναικος πρεπει να εχει το ριμπαουντ για να τρεξει εκει ειναι ολη η ιστορια.Ριμπαουντ και πιεση στα δυο πλειμεικερ τους.

Υ.Γ Αν μπουν τα σουτ θα αναγκαστουν να βγουν απο το καβουκι τους να πιεσουν και θα παιξει απομονωση ο Ραντουλιτσα με Ουντοχ.Δεν μπορει ο αμερικανος να τον κρατησει.

Επι της ουσιας γιατι υπαρχουν πολλα αν , παιζουν δυο ομαδαρες και καθε αποτελεσμα ειναι ανοιχτο.
Nik Tepits
Απλα συγκινηση για αυτους τους 2 μεγαλους ανθρωπους.

Μαγκες, θα πρεπει να ιδρωσουμε αυριο για τη νικη. Ο Ζοτς δεν χαριζει τιποτα, αλοιμονο. Καμμια ομαδα δεν θελει να χανει. Με ηττα χαιρεταμε καθε ελπιδα πλεονεκτηματος, αφου στο Βελιγραδι ειναι πολυ δυσκολο να περασουμε.


http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...-anamniseis-pic
rahxephon13
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...toimos-o-xanter

Ο παβλοβιτς τελικα δεν προλαβαινει κακο αυτο γιατι τωρα θα αναγκαστουμε να παιξουμε περισσοτερο με 3 γκαρντ και θα πρεπει να παρουν πιο πολυ του αναμενομενου χρονο οι καινουργιοι, ας ελπισουμε οτι θα ανταποκριθουν.
green_sky
QUOTE (rahxephon13 @ Feb 24 2016, 23:02 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...toimos-o-xanter

Ο παβλοβιτς τελικα δεν προλαβαινει κακο αυτο γιατι τωρα θα αναγκαστουμε να παιξουμε περισσοτερο με 3 γκαρντ και θα πρεπει να παρουν πιο πολυ του αναμενομενου χρονο οι καινουργιοι, ας ελπισουμε οτι θα ανταποκριθουν.


Δ.Δ στο 3 και ας δινει το σουτ.
t0ny3
Ξεροκεφαλος! laugh.gif
Ακομα να το πιστεψω πως ο Ζοτς ερχεται παλι ως αντιπαλος...



A.CAB
Εκτός 12άδας ποιός θα μένει; Αύριο αντί Πάβλοβιτς θα είναι ο Μποχωρίδης και απ' ότι φαίνεται ο Κούζμιτς θα είναι αντί του Χάντερ. Από βδομάδα όμως που και ο Χάντερ και ο Σάσα θα είναι έτοιμοι ποιοί θα μένουν έξω; Ο Μποχωρίδης που δείχνει να επανέρχεται πολύ καλά και έχει και τη συμπάθεια του Σάλε; Ο Κούζμιτς που λογικά θα αντικατασταθεί και στην Α1 άρα δεν θα παίζει ποτέ και πουθενά κάνοντας μόνο προπονήσεις; Ή ο επίσης ανεβασμένος Παπαγιάννης;
"Ωραίοι" πονοκέφαλοι για το Σάλε.
G-arenas
QUOTE (A.CAB @ Feb 25 2016, 00:44 ) *
Εκτός 12άδας ποιός θα μένει; Αύριο αντί Πάβλοβιτς θα είναι ο Μποχωρίδης και απ' ότι φαίνεται ο Κούζμιτς θα είναι αντί του Χάντερ. Από βδομάδα όμως που και ο Χάντερ και ο Σάσα θα είναι έτοιμοι ποιοί θα μένουν έξω; Ο Μποχωρίδης που δείχνει να επανέρχεται πολύ καλά και έχει και τη συμπάθεια του Σάλε; Ο Κούζμιτς που λογικά θα αντικατασταθεί και στην Α1 άρα δεν θα παίζει ποτέ και πουθενά κάνοντας μόνο προπονήσεις; Ή ο επίσης ανεβασμένος Παπαγιάννης;
"Ωραίοι" πονοκέφαλοι για το Σάλε.

το σωστο θα ηταν να φυγουν οι σερβοι αφου ετσι και αλλιως για τιποτα δεν ειναι! αλλα σιγα μην διωξει σερβος καποιον σερβο! τουλαχιστον ο παβλοβιτς ισως φανει λιγο χρησιμος αλλα χιλιες φορες να παιζουμε με 3 γκαρντ και να πιεζουμε και να τρεχουμε παρα παβλοβιτς!ο κουζμιτς δεν υπαρχει λογος να μεινει αφου ο παπατζον ειναι καλυτερος του και φυσικα πρεπει να παιζει για να ψηθει παραπανω!
bodiroga10
ο παπαγιαννης αφου δεν πηρε ευκαιριες στην αρχη δεν θα παρει τωρα στα κρισιμα.

μπορει να ειναι πιο ταλαντουχος απ τον κουζμιτς μπορει ακομα και απο τωρα να ειναι και στο ιδιο επιπεδο αλλα δεν εχουν τις ιδιες παραστασεις οποτε σαφως αν χρειαστει ενα 5λεπτο να μπει να μαρκαρει καποιος τον βεσελι σαφως ο κουζμιτς ειναι πιο ετοιμος

μην μας ξεγελαει η εικονα του παπαγιαννη με τα τρικαλα και την καβαλα και ο κουζμιτς εχουν υπαρξει παιχνιδια στην α1 που εχει κυριαρχησει οπως στον 1ο γυρο με τον παοκ που κατεβασε 12 ριμπαουντ τα 8 επιθετικα ή μεσα στην πατρα που εβαλε 18 ποντους με 8/10 διποντα

ο παπαγιαννης πρεπει να συνεχισει να παιρνει σημαντικο χρονο στην α1 και ο κουζμιτς να ειναι ο 3ος σεντερ στην ευρωλιγκα που οταν σε καποιο ματς φορτωθουν με φαουλ ο ραντουλιτσα ή ο χαντερ να μπει 5-10 λεπτα και να βοηθησει σ αυτο το διαστημα
salonikatasos
ο κούζμιτς από το επόμενο ματς πιστεύω δεν θα ξαναμπεί 12αδα αν δεν έχουμε τραυματίες. αύριο θα είναι και αυτός και ο χάντερ και θα βγει από τη 12αδα ο παπαγιάννης

δηλαδή
καλάθης
διαμαντίδης
χέινς
μποχωρίδης
φελντέιν
γιάνκοβιτς
williams
φώτσης
γκιστ
ραντούλιτσα
χάντερ(πιστεύω θα παίξει μόνο αν το παιχνίδι πάει καλά για εμάς και πάρουμε διαφορά κάποια στιγμή μέσα σε αυτό)
κούζμιτς(θα πάρει αρκετά λεπτά αύριο. κακά τα ψέματα ο παπαγιάννης αμυντικά δε μπορεί να σταθεί σε επίπεδο ευρωλίγκας ακόμα)

από την επόμενη βδομάδα πάβλοβιτς αντί κούζμιτς για να παίζει ο μαυροβούνιος στο 4 σε κοντά σχήματα. 3ος σέντερ στην ευρωλίγκα από δω και πέρα δε χρειάζεται. επίσης ο μποχωρίδης δεν πρόκειται να βγει από τη 12αδα. είναι από τα πουλέν του σάλε

όταν γυρίσει ο παππάς,θα έχει ενδιαφέρον τι θα γίνει με τη 12αδα
A.CAB
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...n-kai-ton-mitso

Ωραία συνέντευξη Ζοτς-Σάλε.
green_sky
QUOTE (A.CAB @ Feb 25 2016, 03:01 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...n-kai-ton-mitso

Ωραία συνέντευξη Ζοτς-Σάλε.


Σε οσα παιχνιδια συναντησε ο Ομπραντοβιτς τον Παναθηναικο μεχρι σημερα το τρυφιλλι δεν αποτελουσε εμποδιο στους στοχους του σερβου .Ηταν αδυναμος ο Παναθηναικος.Δεν ηταν ομαδα για F4.Κατ ΄επεκταση και το κοουτσαρισμα του ομπραντοβιτς εν μερει μπορει να να ηταν χαλαρο.....Ο Εξστερος ομως επιστρεφει.Ειμαι σιγουρος οτι ο πιεσμενος μετα απο το αποτελεσματα των δυο προηγουμενων ετων Ομπραντοβιτς δεν θα ηθελε αντιπαλο τον Παναθηναικο σε ενα F4.Η ομαδα του δεν εχει βαρια φανελα , αυτο φανηκε και περυσι .
Καθε λογικος προπονητης δεν θα ηθελε να εχει απεναντι του μια ομαδα που εχει εξι τιτλους σε ενα F4.Εκει μετραει πολυ η φανελα.Τα συναισθηματα οι συνεντευξεις και οι φωτογραφιες ειναι για τους φιλαθλους και τις εφημεριδες.Η ουσια ειναι οτι μεσα στο γηπεδο σημερα θα θελει να "μας παρει το κεφαλι".Θα κανει τα αδυνατα δυνατα για να κερδισει τον Διαμαντιδη και τον Σαλε.Θα κανει οτι περναει απο το χερι του για να μας καψει το δρομο προς το πλεονεκτημα που θα δινει και μεγαλο αβανταζ στο τρυφιλλι για το F4.Εννοειται οτι τριτη χρονια χωρις ευρωπαικο οταν οι τουρκοι του εχουν διαθεση 100 μυρια ειναι ολοκληρωτικη αποτυχια και το ξερει και ο ιδιος.Οποτε συναισθηματισμοι δεν υπαρχουν.Τον κερδιζουμε, τον χαιρεταμε και προχωραμε.
EXASFAIROS
Αμα δεν κοουτσαρει σημερα ο Σαλε τι να πω...με 8 παιχτες η Φενερ.Σου παιζει ειτε με Ντατομε,Βεσελι,Ουντοχ ειτε με Καλινιτς ,Ντατομε,Ουντοχ η Βεσελι ειτε με 3 γκαρντ (δεν εχω δει ματσακια την Φενερ άν το κανει συχνα.)και ζευγαρια Καλινιτς-Ντατομε και Βεσελι-Ουντοχ.Με Καλινιτς μεσα ειτε ως 3αρι η 4αρι τον αφηνω να ριχνει περιφερειακα σουτ και βαζω ψηλο σχημα 3αρι Γκιστ-Φωτσης-Χαντερ η Γκιστ3αρι ,4αρι Χαντερ η Φωτση και κατω απο την ρακετα Ραντουλιτσα απο το ξεκινημα του αγωνα.Σε κοντο σχημα της Φενερ ριχνω Μποχωριδη,Φελντειν,Γουιλιαμς η Καλαθη,Χεινς,Βλαντο και ρισκαρω να αφησω τον Μαχμουτη να βαλει 35 ποντους διπλοκλεινοντας Ντιξον,Μπογκντα.Μακαρι να ρισκαρει ο Σαλε ειτε με ελευθερο Καλινιτς και πρασινο ψηλο σχημα ειτε με ελευθερο Μαχμουτη και κλεισιμο φαρμακι του ντουετου Χικμαν-Μπογκντα με 3πρασινους κοντους.Σε μια ομαδα με 8 παιχτες ελευθερωνεις τον πιο αδυναμο κρυκο που βρισκεται εκεινη την ωρα στο τερεν και παιζεις εξυπνα γρηγορα διπλομαρκαρισματα.Γνωμη μου παντα....
zoze_13
QUOTE (EXASFAIROS @ Feb 25 2016, 11:15 ) *
Αμα δεν κοουτσαρει σημερα ο Σαλε τι να πω...με 8 παιχτες η Φενερ.Σου παιζει ειτε με Ντατομε,Βεσελι,Ουντοχ ειτε με Καλινιτς ,Ντατομε,Ουντοχ η Βεσελι ειτε με 3 γκαρντ (δεν εχω δει ματσακια την Φενερ άν το κανει συχνα.)και ζευγαρια Καλινιτς-Ντατομε και Βεσελι-Ουντοχ.Με Καλινιτς μεσα ειτε ως 3αρι η 4αρι τον αφηνω να ριχνει περιφερειακα σουτ και βαζω ψηλο σχημα 3αρι Γκιστ-Φωτσης-Χαντερ η Γκιστ3αρι ,4αρι Χαντερ η Φωτση και κατω απο την ρακετα Ραντουλιτσα απο το ξεκινημα του αγωνα.Σε κοντο σχημα της Φενερ ριχνω Μποχωριδη,Φελντειν,Γουιλιαμς η Καλαθη,Χεινς,Βλαντο και ρισκαρω να αφησω τον Μαχμουτη να βαλει 35 ποντους διπλοκλεινοντας Ντιξον,Μπογκντα.Μακαρι να ρισκαρει ο Σαλε ειτε με ελευθερο Καλινιτς και πρασινο ψηλο σχημα ειτε με ελευθερο Μαχμουτη και κλεισιμο φαρμακι του ντουετου Χικμαν-Μπογκντα με 3πρασινους κοντους.Σε μια ομαδα με 8 παιχτες ελευθερωνεις τον πιο αδυναμο κρυκο που βρισκεται εκεινη την ωρα στο τερεν και παιζεις εξυπνα γρηγορα διπλομαρκαρισματα.Γνωμη μου παντα....


1.) Aν ρισκάρεις το τρίποντο του Mαχμούτογου το πιθανότερο είναι να το κάνεις ήρωα. Σουτάρει με 43,8% στο TOP-16!!! Το σουτ του είναι το μόνο που κάνει καλά!!! Σουτάρει από δημιουργίες άλλων...

Δυστυχώς μόνο σε 4 παίκτες μπορείς να ρισκάρεις το σουτ:
Κάλινιτς (εδώ επιβάλλεται το ρίσκο), Ούντο, Βέσελι και Χίκμαν (εδώ με προσοχή το ρίσκο γιατί γράφει που και που)

2.) Γκιστ 3άρι δε χρειάζεται σε καμμία περίπτωση. Ο Γκιστ έχει νόημα να ποστάρει στο 4 όταν εκεί θα πάει ο Ντατόμε να του πάρει φάουλ.

3.) Ο Ραντούλιτσα πρέπει να ποστάρει άπειρα τους Ούντο και Βέσελι και να τους φορτώσει με φάουλ. Θα αδυνατίσει πολύ η άμυνα της Φενέρ.

4.) Ο Καλάθης κι ο ΔΔ πρέπει να επιτεθούν στο χαμηλό ποστ στον Ντίξον με στόχο το φάουλ. Αν καταφέρουν και τον χτυπήσουν εκεί, θα μένει μόνος δημιουργός ο Μπογκντάν.

5.) Χέινς και Καλάθης πρέπει να πρεσάρουν το κατέβασμα της μπάλας με στόχο την κούραση του Ντίξον. Η Φενέρ έρχεται με 8 παίκτες σ' ένα ματς που αντέχει να χάσει. Προέρχεται από υπερπροσπάθεια στον τελικό κυπέλλου.

6.) Πολύ χρήσιμη η δημιουργία του Γουίλλιαμς σε σχήμα με 3 γκάρντ, μπορεί να χτυπήσει με δεδομένο ότι η Φενέρ θα κουραστεί.

7.) Άμα μπούμε δυνατά 1ο δεκάλεπτο και μπει κι κόσμος στην εξίσωση, δεν έχουν ελπίδα...

8.) Μ αρέσει πάρα πολύ το Παναθηναϊκός -3.5 πόντους (απόδοση 1.95). Πιστεύω ότι είναι καλή ευκαιρία σήμερα για μια μεγάλη νίκη με διαφορά. Η Φενέρ στον πρώτο αγώνα όπου έπαιζα χωρίς ΔΔ και τους καινούργιους με κέρδισε μόλις 7 πόντους. Σήμερα έχω +3 πάικτες κι οι Τούρκοι -2. Οπότε βλέπω ν ανοίγει η διαφορά.
bodiroga10
η φενερ αν δεν κανω καποιο σημαντικο λαθος ερχεται στο οακα με σερι 18 συνεχομενες νικες σ ολες τις διοργανωσεις και σε αρκετα απ αυτα ειχε ελλειψεις

τελευταια ηττα της φενερ ηταν με την εφες στο τουρκικο πρωταθλημα πριν 3 μηνες(24 δεκεμβριου)

οποτε για μενα φαβορι ειναι η φενερ και σημερινη νικη μας θα ειναι υπερβαση και θα δημιουργει και αλλη αισιοδοξια για την συνεχεια

nikolas12
Παρά τις απουσίες της, η Φενέρ παίζει καλά και με μικρό rotation. Θεωρώ όμως ότι ο Παναθηναικός μπορεί να κερδίσει, αρκεί να συνεισφέρουν σε ικανοποιητικό βαθμό οι καινούριοι παίκτες του (εκτός Hunter), καθώς έδειξε σημάδια ότι ανεβαίνει πολύ σαν ομάδα στα τελευταία παιχνίδια και με τις προσθήκες θα παρουσιαστεί καλύτερος. Αν η Φενέρ είναι σε καλή κατάσταση, αλλά ο Παναθηναικός είναι καλύτερος, η νίκη μπορεί να μην καλύψει διαφορά, το σενάριο να της πάρει τη διαφορά είναι δύσκολο, αλλά όχι ανέφικτο κατά τη γνώμη μου.
irving
ας το δουμε ρεαλιστικα. νικη χρειαζομαστε. η διαφορα δεν θα μετρησει καθως η φενερ ειναι πρωτη με 7-0. δεν υπαρχει περιπτωση να ισοβαθμισουμε με την φενερ.

η διαφορα που πρεπει να καλυψει ο παναθηναικος ειναι με τον ερυθρο αστερα αλλα ειναι μεγαλη και πολυ δυσκολα θα γινει κατι τετοιο.
jonaldidhs
Πολυ δυσκολο ματς..Ειδικα μετα τις δηλωσεις ζοτς ο οποιος τονισε οτι εχει χασει 2 φορες ευκολα και οτι θελει να παιξει καλυτερα..Μου φανηκε σαν να το ψιλοσημαδευει το ματς για να μην λενε οτι μας τα δινει..

Φοβαμαι τα φαουλ του Ραντου καθως ειναι ο μοναδικος ψηλος που απειλει και μπορει να βαλει προβληματα στους ψηλους της φενερ..Αν ειναι προσεκτικος εχουμε καλες πιθανοτητες..

Νομιζω καπου διαβασα οτι ο Χαντερ δεν θα παιξει σημερα οποτε παλι με Κουζμιτς θα την βγαλουμε (για δευτερος ψηλος)..

Αν και δεν περιμενα να το γραψω αυτο ποτε ,πολυ σημαντικη η απουσια του Παβλοβιτς..Εκει χρειαζομαστε σκληρη αμυνα (απεναντι στον Ντατομε) γιατι οταν τον μαρκαρεις σκληρα ψιλοχανεται..Εχει μια σοφτιλα και αυτος που ειναι και το μοναδικο του ελαττωμα επιθετικα..

Ελπιζω η ατμοσφαιρα και ο κοσμος να λειτουργησουν θετικα στους Χεινζ και Γουλλιαμς και να μην φορτωθουν με επιπλεον αγχος..

Σημερα βλεπω πολυ μεγαλο ματς απτον Καλαθη καθως εχει καποια χρωστουμενα στον Ντιξον απτο πρωτο ματς..

Ελπιζω σε καλο ΔΔ και Φωτση καθως σημερα αυτοι οι 2 ειναι απαραιτητοι..Ο ΔΔ πρεπει να εχει ξεκουραστει αρκετα και πρεπει να κανει ενα καλο ματς ειδικα σημερα που τον χρειαζομαστε..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.