Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2006-2007 ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
V@Roxe##13
Η χρονια τελειωσε. Ο ΠΑΟΚ κατελαβε την 6 θεση. Το θεμα ειναι τι θα γινει απο εδω και περα....
Ο Βασιλειαδης εφυγε ηδη για SPAIN ενω πολυ δυσκολα θα μεινουν του χρονου οι Σιμονς, Αλεξιτς,ζουγιοβιτς,Χενιακ,Γεωργιτσης καθως και ο Μαξαντσεφ biggrin.gif . Απο εκει και περα ο ΕΝΤΖΑΙ Ισως να μεινει καθως για τον ρολο του ειναι καλος. Ο Ξανθοπουλος ηταν δανεικος αλλα πιστευω οτι θα μεινει στον Παοκ καθως δυσκολα θα βρει θεση στον ΠΑΟ που στοχευει ψηλα. Ο Μαυροκεφαλιδης ειναι περιζητητος αλλα εχει συμβολαιο. Ελπιζω ο Πανελουδης να μην τον πουλησει. Οποτε μενουν οι νεαροι (Μανωλοπουλος,Βεργινης,Βασιλειου,Γαλαζουλα
ς,Τζινοπουλος,Γουλας και Γιαννοπουλος). Τουλαχιστον να παιξουν αυτοι. Οποιοσδηποτε ξερει κατι ας το πει.....


Το μεγαλο ερωτηματικο παραμενει ο Πανελουδης καθως αν ο διαδοχος του εχει τα λεφτα τοτε τα δεδομενα αλλαζουν. shot.gif shot.gif shot.gif
aetos
Αυτό που καίει τον κόσμο του ΠΑΟΚ την δεδομένη χρονική στιγμή δεν είναι τα μεταγραφικά αλλά το ιδιοκτησιακό. Αν δεν φύγει ο Τάκης η ομάδα σωτηρία δεν έχει...


Ήθελε πάλι να μας πάρει ο Στεργιανόπουλος αλλά πάλι δεν τα βρήκαν. Αυτή την φορά όμως πιστεύω πως έκανε καλά ο Πανελούδης που δεν έδωσ την ομάδα. ο Στεργιανόπουλος του πρόσφερε 400 χιλ Ευρώ σε τρία χρόνια...
Άνθρωπος που δεν μπορεί να δώσει 400 χιλιάρικα μετρητά δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ 68.gif
V@Roxe##13
Ειμαστε πολυ ατυχοι, ελπιζω να μας αγορασει τουλαχιστον οποιος παρει και το ποδοσφαιρο αν και το βλεπω εξαιρετικα δυσκολο...
thrylos7
Το ιδιοκτησιακό δεν καίει μόνο τον κόσμο του ΠΑΟΚ. Μέχρι να σταθεροποιηθεί η κατάσταση λογικά μεταγραφές δε θα γίνουν.

Τί avatar είναι αυτό aete! Πάλι καλά(!!!) που είχα και με την Εθνική τραυματικές εμπειρίες κι έτσι το ξεπέρασα κάπως και δεν το θυμάμαι και τόσο.
aetos
QUOTE(thrylos7 @ May 20 2006, 04:49 PM)
Τί avatar είναι αυτό aete!
*



Μια απο τις ιστορικότερες στιγμές του ΠΑΟΚ τα τελευταία 10 χρόνια..
Έτσι για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι!!


ΠΕΤΖΑ ΓΥΡΝΑ ΝΑ ΣΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 41.gif 41.gif
aetos
Kαι να μην ξεχάσω να πω ένα μπράβο στο παλληκάρι τον Ευθύμη τον Ρετζιά που δεν έκρυψε την αγάπη του για τον ΠΑΟΚ. Μακάρι να γυρίσει γιατί τότε είχε φύγει νωρίς


Απο betsmart:

ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΟΚ: «Σιγά σιγά επανέρχομαι και ετοιμάζομαι για τη νέα σεζόν. Ακόμη είναι νωρίς για να αποφασίσω αλλά είναι πολλά 9 χρόνια στο εξωτερικό. Θα ήθελα να τελειώσω την καριέρα μου στον ΠΑΟΚ, την ομάδα μου, αν όμως οι συνθήκες επιτρέπουν κάτι τέτοιο, όπως οι στόχοι, ο προπονητής ή το αν με θέλει η ομάδα. Δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να επιστρέψω του χρόνου στην Ελλάδα αλλά σίγουρα θέλω να τελειώσω στον ΠΑΟΚ».


ΣΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΣΤΟΝ ΑΡΗ Ή ΤΗ ΡΕΑΛ: «Δε θα πήγαινα ποτέ στον Άρη μα ούτε στη Ρεάλ. Αγωνίστηκα για τον ΠΑΟΚ, ο ΠΑΟΚ είναι η οικογένειά μου, είμαι ΠΑΟΚτσής και δε θα ήθελα να αγωνιστώ στον Άρη. Όπως έγινε και στην Ισπανία, όταν πολλές φορές η Ρεάλ με ζήτησε από την Μπαρτσελόνα ή θέλησε να αγοράσει το συμβόλαιό μου. Δε θα ξεχάσω ποτέ ότι ο Ντούντα, ο Βεζυρτζής και ο Λάκης Οικονομίδης έρχονταν για να κλείσουμε τη μεταγραφή στα Τρίκαλα».

41.gif 41.gif 41.gif
thrylos7
QUOTE
Μια απο τις ιστορικότερες στιγμές του ΠΑΟΚ τα τελευταία 10 χρόνια..

Μάλλον η σημαντικότερη...

Τι του έλεγε πάλι ο Σκουντής ρε... τον ρώτησε για όλα...(έχει τον τρόπο του!) και ο Ρεντιάς απάντησε... όχι ότι είχε να κρύψει κάτι.

Πήγε στο ΝΒΑ και χάλασε η καριέρα του.... ( tongue.gif σε μερικούς μερικούς)
Warrior
Τελος ο Γκαγκαλουδης απο τον ΠΑΟΚ.....η διοικηση δεν ανανεωσε το συμβολαιο
του παικτη και αυτος μαλλον φευγει οριστικα απο Θεσσαλονικη.

Χρειαζεται μεταγραφες ο ΠΑΟΚ,απο την στιγμη που οπως φαινεται θα αγωνιστει
στο Uleb Cup την επομενη περιοδο.

Στα διοικητικα επικρατει στασιμοτητα,με τον Βεζυρτζη να λεγεται οτι θα ειναι
αυτος που θα εχει την ομαδα στα χερια του...
V@Roxe##13
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εφυγε ο Γκαγκαλουδης!!! Υπαρχει περιπτωση να βρει ο ΠΑΟΚ καλυτερο παικτη με τα λεφτα που διαθετει??? Ο Ξανθοπουλος το πιθανοτερο ειναι να φυγει. Τουλαχιστον να παιξουν οι μικροι φετος μηπως και βγαλει ο ΠΑΟΚ τους νεους Βασιλειαδη, Μαυροκεφαλιδη και Βασιλοπουλο!!! Αλλα και να τους βγαλει το πιθανοτερο ειναι σε 2-3 χρονακια να πουληθουν και αυτοι!!!! Αχ..................
Warrior
Eιχε τσακωθει με τον Μαρκοπουλο ο Γκαγκαλουδης...

Απο οτι διαβαζα ή ο ενας ή ο αλλος θα εφευγε.Τελικα η διοικηση αποφασισε
να μεινει ο Μαρκοπουλος.

Το θεμα ειναι ποια ειναι η διοικηση αυτη τη στιγμη,που μαλιστα πηρε και
τετοια αποφαση??Αν ερθει,που λενε,ο Βεζυρτζης...ειναι συνφωνος με αυτη την
επιλογη?

Και γω πιστευω οτι ηταν λαθος του ΠΑΟΚ που τον εδιωξε.
V@Roxe##13
Bασικα ακουγεται για Καλαμποκη και Παπανικολοπουλο, καλοι παικτες ειναι!!! Ο ΑΡΗΣ θα αφησει τον Καμπεριδη ελευθερο??? Γιατι μια χαρα περιπτωσαρα ειναι για τον ΠΑΟΚ
thrylos7
QUOTE
Απο οτι διαβαζα ή ο ενας ή ο αλλος θα εφευγε.Τελικα η διοικηση αποφασισε
να μεινει ο Μαρκοπουλος.

Κι εγώ αυτό θα έκανα..

QUOTE
Bασικα ακουγεται για Καλαμποκη και Παπανικολοπουλο, καλοι παικτες ειναι!!! Ο ΑΡΗΣ θα αφησει τον Καμπεριδη ελευθερο??? Γιατι μια χαρα περιπτωσαρα ειναι για τον ΠΑΟΚ

Ας δούνε του χρόνου τον Άρη στην Ευρωλίγκα να ζηλέψουνε και μετά θα κάνουν το μεγάλο βήμα κι αυτοί(οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ)... αρκεί να μη βρίσκονται του χρόνου σε τραγική κατάσταση...
qspock
QUOTE(thrylos7 @ Jun 19 2006, 05:19 PM)
Ας δούνε του χρόνου τον Άρη στην Ευρωλίγκα να ζηλέψουνε και μετά θα κάνουν το μεγάλο βήμα κι αυτοί(οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ)... αρκεί να μη βρίσκονται του χρόνου σε τραγική κατάσταση...
*


Τωρα ασχολουνται με τη "μπαλα", δεν μπορουν να δουν ουτε τη μυτη τους. Εχουν πεσει ολοι σε καταθληψη, εχουν χασει τα πιστευω τους και τη θρησκεια τους. 19.gif Που χρονος για τα αθληματα... 19.gif

Θα δουνε τον Αρη, θα ζηλεψουν και του χρονου αναμενονται αντιστιχες κινησεις και βλεψεις για Ευρωλιγκα. Αυτο ειναι δεδομενο. Ετσι ηταν παντα με Αρη και ΠΑΟΚ. Και το ονομα του Βεζυρτζη (αν τελικα αναλαβει) θυμιζει ακριβως εκεινες τις εποχες.

Για τον Γκαγκαλουδη εχω να πω οτι αν καποιος προπονητης θελει η ομαδα του να ειναι πειθαρχημενη, αυτος ο παιχτης φυσικα και δεν εχει θεση. Λογικο ειναι να τον διωξει ο Μαρκοπουλος.
V@Roxe##13
Υπαρχει περιπτωση ο Καμπανης να αναμιχθει και με το μπασκετ???
dizzy_fingers
Ο έλληνας Αμπράμοβιτς?biggrin.gif
Κάτσε να δούμε πρώτα τί θα κάνει στο ποδόσφαιρο και μετά να δούμε αν θέλουμε να ασχοληθεί με το μπάσκετ wink.gif.
V@Roxe##13
Ναι οντως, αλλα προφανως θα ασχοληθει!!! Για το μπασκετακι κανενας ρε παιδια??
aetos
Δυστυχώς V@Roxe##13 χλωμούς μας βλέπω...
Αν αναμιχθεί ο Βεζυρτζής κάτι μπορεί να γίνει αλλά η διαφορά με τις τρεις πρώτες ομάδες μεγαλώνει επικίνδυνα

Όσο για τον Γκαγκαλούδη, στο καλό να πάει... Παίκτης που έκανε άνω-κάτω τα αποδυτήρια γιατί έπαιξε 37 λεπτά και όχι 40...

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!
V@Roxe##13
Ο.Κ αλλα ποιον θα παρουμε στην θεση του μου λες???
Θα μου την δωσει αφανταστα αν παρουμε Αμερικανο ατομιστη πλει μακερ η γενικως Αμερικανο!!! Μακαρι να βασιστουμε σε Ελληνες και αν γινεται, αν βρει το μπατζετ ο Πανελουδης κανα 2 καλους κοινοτικους που θα βασιστει η ομαδα πανω τους λεγε με ΜΟΥΛΑ!!!
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
Ειδήσεις Α1 : ΠΑΟΚ: «Ναυάγιο» με Βεζυρτζή...Πρόταση ανανέωσης σε Μαυροκεφαλίδη 

Χωρίς το Νίκο Βεζυρτζή διεξάγεται η συνάντηση του Τάκη Πανελούδη με τους επιχειρηματίες για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ...Τι δήλωσε πριν τη συνάντηση ο πρόεδρος του δικεφάλου

Στο Ξενοδοχείο «Αστέρια» στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης βρέθηκαν οι υποψήφιοι αγοραστές μέρους των μετοχών της ΚΑΕ ΠΑΟΚ για να κουβεντιάσουν και να συναποφασίσουν με τον Τάκη Πανελούδη τις επόμενες κινήσεις τους. Πέρα από τους Πανελούδη-Καρακούση-Καραμπέρη από την ΚΑΕ, βρέθηκαν στο τραπέζι οι κ.κ Βιολίδης, Μηλιορίδης, Γαλατσόπουλος και Αρχιτεκτονίδης αλλά όχι ο Νίκος Βεζυρτζής.

«Βρεθήκαμε εδώ στη συνάντηση για δύο λόγους. Ο πρώτος είναι να συζητήσουμε για τη νέα προσπάθεια του ΠΑΟΚ και ο δεύτερος για να μιλήσουμε για το ΔΣ της ΚΑΕ. Θέλω να τονίσω ότι είμαι διατεθειμένος να πουλήσω από 1 μέχρι και το 90% των μετοχών σε οποιονδήποτε και οσοδήποτε. Είναι ψευδές ότι δεν πουλάω. Έχουμε βρει νέους συνεργάτες και θέλουμε να οργανώσουμε τον ΠΑΟΚ διαφορετικά ενισχύοντας το εμπορικό κομμάτι. Κανείς δεν ξέρει στις 20 Ιουνίου πόσα έσοδα θα έχει. Πάντως τις επόμενες μέρες θα ανακοινώσουμε τη νέα διοίκηση» τόνισε λίγο πριν τη συνάντηση ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ υπογραμμίζοντας πως η προετοιμασία θα γίνει στη Σερβία και θα υπάρξει νέο μέλος στο τεχνικό τιμ (βλ.Μουρατίδης).


Για το θέμα του Νίκου Βεζυρτζή ο μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ έιπε: «Κάναμε τρεις κουβέντες με το Νίκο Βεζυρτζή και με τον Αλέξανδρο Μαμιδάκη αλλά ο τελευταίος δε μας τίμησε στη σημερινή συνάντηση. Με πήρε τηλέφωνο το μεσημέρι ο Νίκος Βεζυρτζής και με ρώτησε τι θέλω για να πουλήσω την ομάδα σε αυτόν και τους επιχειρηματίες. Του είπα για σένα 400.000 ευρώ (500 για Στεριανόπουλο) και σας δίνω την ΚΑΕ καθαρή από χρέη στις 30/6. Μου είπε ότι αυτά τα λεφτά δεν υπάρχουν και κάπου εκεί τελείωσε η κουβέντα. Έχουμε εξασφαλίσει χορηγίες 2,2 εκ ευρώ για τα επόμενα δύο χρόνια και προχωράμε. Θα έχουμε σε λίγο μία κουβέντα όλοι μαζί και θα αποφασίσουμε. Στόχος είναι η 4άδα!», συμπλήρωσε ο Τάκης Πανελούδης ο οποίος αναφέρθηκε και στις περιπτώσεις Στεριανόπουλου και Μπουντόροβιτς.

«Με πριόνι θα κόψω τα χέρια μου αλλά δε δίνω την ομάδα στο Στεριανόπουλο. Εσύρθηκα από τον Πρέλεβιτς για να μιλήσω με αυτό τον επιχειρηματία. Όσο για το μοναδικό που μπορεί να πάει τον ΠΑΟΚ ψηλά, αυτός είναι μόνο ο Μπάτα Μπουντόροβιτς».

Έξω από το ξενοδοχείο βρέθηκε και ο εκπρόσωπος του Λουκά Μαυροκεφαλίδη, ο οποίος είχε κληθεί από τον Τάκη Πανελούδη, για να παραλάβει έγγραφη πρόταση πρόωρης ανανέωσης του συμβολάιου του Λουκά Μαυροκεφαλίδη για τα επόμενα τρία χρόνια με συνολικές μικτές αποδοχές στα 650.000 ευρώ (καθαρές γύρω στις 540 με 550.000), από τα οποία τα μισά θα ήταν εγγυημένα από την αρχή κάθε σεζόν με επιταγές τηλεοπτικού και χορηγιών. Ο ΠΑΟΚ ζήτησε από τον παίκτη να απαντήσει στην πρόταση εντός 15 ημερών.
.
.
.
Ειδήσεις Α1 : ΠΑΟK-Βεζυρτζής:«Δεν ενδιαφέρομαι»-Λουκάς:«Θέλω να τιμήσω το συμβόλαιό μου» 

Δε βρέθηκε ο πρώην πρόεδρος του ΠΑΟΚ στη συνάντηση...Στον ατζέντη του αφήνει την υπόθεση ο Έλληνας άσσος με δηλώσεις του στο Libero 107,4...Διστακτικοί οι επιχειρηματίες χωρίς την παρουσία Βεζυρτζή...Καμία συζήτηση για το οικονομικό

Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις στο μπασκετικό ΠΑΟΚ. Ο Τάκης Πανελούδης θεωρούσε ότι ο Νίκος Βεζυρτζής ήταν το ισχυρό του χαρτί στην επόμενη μέρα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, κάτι που διαψεύδεται από τις δηλώσεις του πρώην προέδρου του δικεφάλου:

«Δεν υπάρχει καμία κουβέντα! Τόσο καιρό τα μαθαίνω από εσάς τους δημοσιογράφους και μόλις σήμερα με πήρε ο πρόεδρος για να μου ζητήσει να βρεθώ στη συνάντηση και αρνήθηκα. Του είπα ότι σας λέω τόσο καιρό. Δεν ενδιαφέρομαι να εμπλακώ στον ΠΑΟΚ», υπογράμμισε ο Νίκος Βεζυρτζής αδειάζοντας το μεγαλομέτοχο του ΠΑΟΚ.

Από τη δική του πλευρά, ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης μιλώντας στον Libero 107,4 για την κλήση του στην Εθνική ομάδα μίλησε και για την πρόταση ανανέωσης του ΠΑΟΚ στο συμβόλαιό του:

«Τα έχω αφήσει όλα στον ατζέντη μου. Μόλις τώρα ακούω την πρόταση ανανέωσης και έχω χρόνο να σκεφτώ. Έχω δηλώσει πως θέλω να τιμήσω το συμβόλαιό μου με τον ΠΑΟΚ και αυτό θα κάνω. Όσο για την Εθνική, είναι μεγάλη τιμή για μένα, καθώς δικαιώνονται οι κόποι μου. Δε μένω όμως εδώ αλλά θέλω και μία θέση στην 12άδα. Αν δεν είχα αυτό το σκοπό, θα έμενα σπίτι μου. Η δουλειά μου δεν είναι να μιλάω αλλά να κάνω προπόνηση. Είναι ξεχωριστή πρόκληση για μένα και θέλω να τη ζήσω».

Όσο αφορά το ρεζουμέ της συνάντησης, οι πρώτες πληρορίες τονίζουν πως δε συζητήθηκε το οικονομικό κομμάτι οποιασδήποτε αγοραπωλησίας, μιας και το κλίμα ήταν βαρύ λόγω της απουσίας του Νίκου Βεζυρτζή. Επρόκειτο τελικά για μία συνάντηση γνωριμίας και μόνο με τις εξελίξεις να αναμένονται τις επόμενες ημέρες.


Tελος ο Βεζυρτζης λοιπον....

Μαλλον με Πανελουδη βλεπω να πορευεται και του χρονου ΠΑΟΚ.

Παντως με την κατασταση που επικρατει στις ελληνικες ομαδες,με προσεκτικες
κινησεις,μπορει ο ΠΑΟΚ να κυνηγησει με αξιωσεις την 4αδα.Το θεμα ειναι
απο κει και περα τι γινεται?

Μιας και με το υπαρχον διοικητικο σχημα και γω βλεπω να μεγαλωνει το
χασμα με τους 3 πρωτους...
aetos
QUOTE(V@Roxe##13 @ Jun 21 2006, 01:09 PM)
Ο.Κ αλλα ποιον θα παρουμε στην θεση του μου λες???
Θα μου την δωσει αφανταστα αν παρουμε Αμερικανο ατομιστη πλει μακερ η γενικως Αμερικανο!!! Μακαρι να βασιστουμε σε Ελληνες και αν γινεται, αν βρει το μπατζετ ο Πανελουδης κανα 2 καλους κοινοτικους που θα βασιστει η ομαδα πανω τους λεγε με ΜΟΥΛΑ!!!
*



Η ομάδα δεν αρχίζει και ούτε τελειώνει στον Γκαγκαλούδη. Βοήθησε, τον ευχαριστούμε αλλά στο καλό να πάει...

Απο εκεί και πέρα βλέπω μια απο τα ίδια. Οσο δεν ξυπνάει ο κόσμος δεν γίνεται τίποτα... Αντε να βρεθεί λύση στο ποδόσφαιρο μπας και κινθούμε για το μπάσκετ γιατί πάλι θα το θυμηθούμε κατά τον Δεκέμβριο όταν θα τρώμε τις σφαλιάρες την μια πίσω απο την άλλη. 33.gif
Warrior
QUOTE(sportime.gr)
Ο Σούλης Μαρκόπουλος αποτελεί παρελθόν από την ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ και αυτή είναι μία προσωπική απόφαση του Τάκη Πανελούδη, που μέχρι σήμερα το μεσημέρι δεν γνώριζε κανείς άλλος. Εξάλλου και ο Μαρκόπουλος δεν είχε άλλη ενημέρωση μέχρι που επικοινώνησε με τον πρόεδρος της ΚΑΕ. Ο Πανελούδης απομάκρυνε τον Μαρκόπουλο από την τεχνική ηγεσία και αναμένονται περισσότερες πληροφορίες για τους λόγους που έφεραν το διαζύγιο, αν και διαπιστώθηκε διαφορά απόψεων. Από την άλλη υπάρχει και το πρόβλημα με τον Παρασκευά Μουρατίδη ο οποίος μιλούσε με τον Μαρκόπουλο για να συνεργαστούν, αλλά τελικά επέλεξε τον πάγκο της ΜΕΝΤ. 

Ο Πανελούδης πήρε την συγκεκριμένη απόφαση πολύ ξαφνικά και όλα δείχνουν ότι προσπαθεί να φέρει στην Θεσσαλονίκη ένα άλλο μεγάλο όνομα για τον πάγκο της ομάδας. Δεν αποκλείεται αυτός ο νέος προπονητής να είναι ο Τζον Κόρφας, με τον οποίο έχουν γίνει αρκετές επαφές. Από εκεί και πέρα υπάρχει και το θέμα των αλλαγών στην διοίκηση με βάση τις προσπάθειες και τις συναντήσεις που γίνονται τις τελευταίες ημέρες. Αλλαγές λοιπόν σε κάθε επίπεδο για την ομάδα του ΠΑΟΚ, που προσπαθεί να αλλάξει σελίδα και να οργανωθεί σε πιο επαγγελματικά επίπεδα...


huh.gif

Ολο εκπληξεις ειναι ο Πανελουδης!! ohmy.gif

Ο Κορφας εχει κανει προπονητης σε καμια ομαδα,ξερει κανεις?
V@Roxe##13
Ηταν νομιζω βοηθος στην Αμερικη αλλα δεν ξερω αν ηταν σε ομαδα του Χαι-σκουλ του κολλεγιακου η του πρωταθληματος που επαιζε ο Γλυναιδακης δεν θυμαμαι το ονομα του.
Ο Κορφας ειναι εξαιρετικη περιπτωση οχι ομως για προπονητης ισως σε καποιο αλλο ποστο αναλογο αυτου του Σαβιτς στην Μπαρτσα.
Απο μεταγγραφες γιατι δεν κουνιεται ουτε φυλλο??? Ακομα και η κωλοπετεινιτσα εχει κανει καποιες κινησεις αλλα εμεις......................................................................
.................................................................................
...............

ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ
thrylos7
Πανελούδης ολέ ολέ...!!! 68.gif 68.gif
Warrior
Εμενα μου αρεσε που ο Γκαγκαλουδης εφυγε επειδη δεν μπορουσαν να
συνυπαρχουν με τον Μαρκοπουλο!!

Οντως στα μεταγραφικα δεν κουνιεται φυλλο στον ΠΑΟΚ,αλλα υπαρχει πολυ
χρονος μπροστα,περα απο τον Ολυμπιακο...δεν εχει κανει καποια αλλη ομαδα
μεταγραφη.

Το μπατζετ φετος ειπαν οτι θα ειναι 1,2 με 1,3 εκ.

ΚΑι ο Πανελουδης συνεχιζει τις εκπληξεις...:

QUOTE(betsmart.gr)
Πρόταση του Τάκη Πανελούδη στιν αντιδήμαρχο Θεσσαλονίκης για την ηγετική θέση στο μπασκετικό τμήμα

Όσο εύκολα άλλαξε προπονητή ο ΠΑΟΚ, τόσο εύκολα βρίσκει πρόεδρο! Ο Τάκης Πανελούδης αναζητά νέο ηγετικό στέλεχος για την ΚΑΕ και ήδη σύμφωνα με πληροφορίες έχει προτείνει στον αντινομάρχη Θεσσαλονίκης, Διονύση Ψωμιάδη, το πόστο του προέδρου της ομάδας περιμένοντας την απάντησή του τις επόμενες ημέρες.
V@Roxe##13
Ειναι αδελφος του Νομαρχη??? Παντως εγω προτιμω τον ιδιο τον Νομαρχη!!!! Ναι γιατι οχι??? Οπως ο ποδοσφαιρικος Πανιωνιος ειχε τον Μπεο οπως ο Παναθηναικος εχει τον Θαναση Γιαννακοπουλο ετσι και εμεις να εχουμε το αντιστοιχο δεος!!!
Κανενας απο Θεσαλονικη που να εχει ακουσει τπτ για μεταγγραφες???
Warrior
Aν δεν κανω λαθος...ο νομαρχης ειναι φιλα προσκειμενος στην αντιπαλη
ομαδα της πολης. rolleyes.gif
biggrin.gif
V@Roxe##13
O Πετζα παει Χορνετς για 5 χρονια και θα παρει 64 εκατομμυρια δολλαρια!!! Δεν ειναι και ασχημα, τουλαχιστον φτανουν για να αγορασει τον ΠΑΟΚ!!!! Τιποτα νεα ρε παιδια???
Anaz
QUOTE
Δεν ειναι και ασχημα, τουλαχιστον φτανουν για να αγορασει τον ΠΑΟΚ!!!!
Λες...?? w00t.gif
V@Roxe##13
Βασικα ονειρευομαι. Αν το καλοσκεφτεις ομως χαζος ειναι να παρει τον ΠΑΟΚ??? Τουλαχιστον ας κλεισει την καριερα του στον ΠΑΟΚ!!!
Τα λεφτα που παιρνει παντως δεν ειναι τοσα γιατι στην Αμερικη η εφορια παιρνει κοντα στο 50% των αποδοχων οποτε θα παρει 32 εκατομμυρια!!! Πολυ λιγα βρε παιδια, πως θα συντηρησει την οικογενεια του ο δολιος???
mgg
Παιδιά, γνωρίζει κανείς πού θα συνεχίσει ο Γκαγκαλούδης?
Απαντήστε όσοι ξέρετε...
dizzy_fingers
QUOTE
Τα λεφτα που παιρνει παντως δεν ειναι τοσα γιατι στην Αμερικη η εφορια παιρνει κοντα στο 50% των αποδοχων οποτε θα παρει 32 εκατομμυρια!!! Πολυ λιγα βρε παιδια, πως θα συντηρησει την οικογενεια του ο δολιος???

Ανάλογα την πολιτεία βασικά...δε φτάνει πάντα στο 50% (κάπου κάπου όμως φτάνει και πιο πάνω όπως στην Γιούτα, έχω την εντύπωση).
Δεν ξέρω όμως πού φτάνει η φορολογία στην Ιντιάνα...

Για Γκαγκαλούδη, τώρα, δεν έχω διαβάσει τίποτα πρόσφατα παρά μόνο ένα δημοσίευμα όταν έφυγε από τον ΠΑΟΚ, που έλεγε ότι θα συνεχίσει στο εξωτερικό (δε θυμάμαι χώρα sad.gif ).
harris
Ιταλια Σπύρο... εχει προτασεις από Νάπολι και Ρόμα...

Είναι, πάντως, πολύ πιθανό τώρα να μεινει στον ΠΑΟΚ... Εφυγε ο Μαρκόπουλος, οπότε ο Γκαγκα δεν έχει τωρα προβλημα να μεινει...
Warrior
QUOTE(sportime.gr)
Αύριο οι ανακοινώσεις

17/7/2006 19:16

Οι επαφές ολοκληρώνονται και από αύριο ο ΠΑΟΚ μπαίνει σε διαδικασία χτισίματος της ομάδας. Αυτό θα ξεκινήσει με την ανακοίνωση για το νέο προπονητή της ομάδας που αναμένεται αύριο το βράδυ στη νέα συνεδρίαση του συμβουλίου που έχει συσταθεί και δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως το επίσημο διοικητικό συμβούλιο. Όλα δείχνουν ότι σε αυτή την φάση των επαφών ο Μπάνε Πρέλεβιτς έχει πάρει το προβάδισμα και είναι το φαβορί για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας.


Ο Διονύσης Ψωμιάδης είναι εκείνος που κάνει τις επαφές με τους προπονητές οι οποίοι απέμειναν να διεκδικούν αυτή την θέση. Πιο συγκεκριμένα υπάρχει η περίπτωση του Μπάνε Πρέλεβιτς ο οποίος ξεπέρασε τις αναστολές που του δημιουργούσε η παρουσία μόνο του Πανελούδη στην διοίκηση, αλλά υπάρχει και ο Πιλαφίδης για τον οποίο έχουν εκφραστεί πολλές θετικές απόψεις. Αν κάτι άλλο προκύψει από την αυριανή συνάντηση θα αποτελέσει σημαντική έκπληξη, όπως για παράδειγμα οι περιπτώσεις Κόρφα και Μαρκόπουλου. Εξάλλου και σε δημόσιες τοποθετήσεις ακόμη και σήμερα, ο Διονύσης Ψωμιάδης μίλησε για τους τέσσερις υποψηφίους, από τους οποίους εκείνος θα προτείνει τον έναν στην διάρκεια της αυριανής συνάντησης.

Μετά το θέμα προπονητή το οποίο πρέπει να ξεκαθαρίσει αύριο, ο ΠΑΟΚ μπαίνει σε νέα φάση προγραμματισμού και βάση του πλάνου που υπάρχει θα λειτουργήσει με ένα οργανόγραμμα, το οποίο έχει εκπονηθεί από τον κ. Τσοτσουμάνο. Όλοι οι επιτελείς της ΠΑΕ θεωρούν ότι η οργάνωση αποτελεί το σημαντικότερο κομμάτι για τον τωρινό ΠΑΟΚ και μέσα από αυτή θα προσπαθήσουν να επιλύσουν και το οικονομικό που είναι και το πλέον δύσκολο.

Από την ΚΑΕ λέγεται ότι αφού κλείσει του προπονητή,  θα γίνουν πολύ γρήγορα και οι κινήσεις για να αποκτηθούν κάποιοι παίκτες με τους οποίους έχουν γίνει ήδη και οι κατάλληλες επαφές. Πρόκειται και για σημαντικά ονόματα που αναμένεται να ανεβάσουν την ομάδα...


Σημερα θα ξεκαθαρισει του προπονητη λοιπον...

Λεγεται επισης οτι ο Ρεντζιας ειναι κλεισμενος εδω και καιρο.
V@Roxe##13
Λοιπον αν ερθει ο Μουλα και ο Ρεντζιας θα χαρω το δηλωνω!!! Θα ειναι εγκλημα αν αποκτηθει και δευτερος ασσος! Ελεος ρε παιδια αφηστε τον Βεργινη να διξει τι αξιζει. Εγω ειμαι της αποψης οτι πρεπει να αποκτηθουν λιγοι και καλοι παικτες για να παιξουν και οι μικροι. Μην γινει παλι η βλακεια και αποκτηθουν αμπαλοι τυπου Ζουγιοβιτς,Ματσε και Χενιακ.
Ο Πρελεβιτς φαινεται σχετικα καλη επιλογη απλως με ανησυχουν ορισμενα πραγματα.
1) Οτι περυσι ο Μανωλοπουλος που ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ κεφαλαιο για τον ΠΑΟΚ ειχε παραπονα απο τον Μπανε.
2)Οτι ο Μαυροκεφαλιδης σε συνεντευξη του ειχε αφησει να εννοηθει οτι ο Μπανε δεν τον εμπιστευοταν οσο θα επρεπε. Αυτο βεβαια δεν ειναι απαραιτητα προβλημα καθως ειναι πολυ πιθανον ο Λουκας να πωληθει σε μεγαλη ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ομαδα και ετσι να μπουν περιπου 600 χιλιαδες Ευρω στα ταμεια της ομαδας.
3)Οτι ο Μπανε ειχε μια χαλαρη φιλοσοφια για την προπονηση κατι που ελπιζω να αλλαξει.

Ο Γιαννουλης εκλεισε στον Αρη??? Αν οχι εχει και ο ΠΑΟΚ ελπιδες!!! Στοχοι της ομαδας??? Μαλλον Μουλα,Ρεντζιας,Γιαννουλης,Αγαδακος,Πασχαλη
ς,Παπανικολοπουλος,Καλαμποκης.
Τον Γιαννακιδη γιατι τον αφησαμε να μας ξεφυγει??? Μου αρεσε πολυ εχθες.
mula4
Πάει ο Παπανικολόπουλος που ενδιέφερε τον ΠΑΟΚ πάει κ ο Γιαννούλης που κρυφοκοίταζε ο ΠΑΟΚ.... Όσο αργούμε τόσο περισσότεροι στόχοι θα χάνονται... Απο βδομάδα σε βδομάδα το πάνε για να αποφασίσουν ποιο είναι το μπάτζετ.. Ονοματα που γράφονται και ακούγονται πάντως είναι τα εξής: Αγαδάκος,Σέκουλιτς,Ρετζιάς,Καλαμπόκης,Μουλ
αομέροβιτς,Σουρλής,Ηλιάδης,Πέτροβιτς,Άμπρα
ς και Κασίμπ Πάουελ.... Περισσότερς πιθανότητες σε Μούλα 77.gif , Ρετζιά και Καλαμπόκη και ίσως Πέτροβιτς..
aetos
Απο αυτά που μπόρεσα να μάθω για την ομάδα πάμε για
"1" Μούλα-Βεργίνη-?
"2" Ηλιάδη (αν μείνει ελεύθερος. ο Ψωμιάδης είναι κολλητός του πατέρα του)
"3" Αμερικανό
"4" Λουκα-Σεκουλιτς
"5" Ρεντζιά=Αμερικανό

Μακάρι να γίνουν όλα αυτά αλλά με 1.3 εκ. Ευρώ μπάτζετ χλωμό...

Υ.Γ στο "2" παίζει να πάρουμε Αμερικανό και στο "3" κοινοτικό-Ελληνα
V@Roxe##13
Βασικα υπαρχει και ο Μανωλοπουλος. Μανια με τους Αμερικανους. Να μην παρουμε ουτε εναν εκτος και αν αυτος ειναι ο Κασιμπ. ΧΩΡΟΣ ΣΤΟΥς ΝΕΟΥΣ
Warrior
Δεν ειχε φυγει ο Μανωλοπουλος??Επεστρεψε?

Δεν μπορεις να πας μονο με Ελληνες ταλεντα..Ειναι και το Uleb Cup.Και οι
νεοι για να γινουν καλυτεροι και να αποδωσουν..χρειαζονται εμπειρους παικτες
διπλα τους.

Ο Μουλαομεροβοτς νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη για ασσο στον ΠΑΟΚ.
Μαζι με τον Βεργινη καλυπτουν τη θεση.
aetos
Δεν μπορώ να ακούω άλλο για ταλέντα... ΦΤΑΝΕΙ

Αφού τους κάνουμε παίκτες και μετά ο τρελός του πουλάει. Ποιο είναι το κέρδος μας? Καλύτερα ο Αμερικανός στο τρια και απο πίσω ο Μανωλόπουλος και πολύ είναι.

Τέλος πάντων το θέμα είναι να πάρουμε κάναν παίκτη γιατί έχουμε μείνει πίσω. Ήδη χάθηκε ο Γιαννούλης που για μένα θα ήταν μια μεταγραφή ουσίας και εντυπωσιασμού και θα "ξυπνούσε" λίγο τον κόσμο
Warrior
Αετε,επεστρεψε ο Μανωλοπουλος?

Εγω ακουω οτι αυτη τη στιγμη μονο Βεργινης και Μαυροκεφαλιδης υπαρχουν
στο ροστερ..
aetos
Ναι. Όταν έφυγε ο Μπάνε γύρισε πίσω και υπέγραψε πενταετές...

Αυτή την στιγμή στο ρόστερ έχουμε Λουκά, Βεργίνη, Μανωλόπουλο, Γιαννόπουλο (αυτόν να τον θυμάστε, θα γίνει μεγάλος παίκτης) και κάτι άλλα πιτσιρίκια
Warrior
5ετες κιολας,ε? 39.gif

Καλη κινηση...φτανει να μην τον ξεπουλησει και αυτον,οπως λες!
rchos
η κατασταση του παοκ τα τελευταια χρονια ειναι απο πολυ ασχημη ως απελπιστικη!στο ελληνικο μπασκετ ομως αυτο εχει κανει και ενα καλο!ο παοκ διαρκως αναδυκνυει νεα ταλεντα!βεβαια να μπορουσε και να τους κρατησει οταν πλεον γινονται παιχταραδες καλα θα ητανε!οσο παει η ομαδα και θα χαρακτηριστει σαν η εθνικη ακαδημια μπασκετ!
mula4
Αυτος είναι ρόλος για μικρότερου βελινεκούς ομάδες και όχι για τον ΠΑΟΚ.. Ο ΠΑΟΚ πρέπει να πρωταγωνιστεί όπως τη δεκαετία του '90.. Αλλά όπως φαίνεται η Ελλάδα δεν έχει τους ανθρώους που θα ασχοληθούν με το μπάσκετ ωστέ να υπάρχουν 6 δυνατές ομάδες συγχρόνως.. Όλες έχουν κάποιες αναλαμπές ακόμα και ο ΠΑΟ και ο Αρης που είναι οι μεγαλύτερες ομάδες στην Ελλάδα στο μπάσκετ..
mula4
Λοιπόν ένα σχεδιάγραμα για το ρόστερ της ομάδας την επόμενη χρονιά..

1)Μουλαομέοβιτς-Βεργίνης-κάποιος Έλληνας πλέυ μέικερ όπως Καμπερίδης ή Σουρλής
2)Καλαμπόκης-κοινοτικός
3)Αμερικάνος-Μανωλόπουλος
4)Μαυροκεφαλίδης-Ρετζιάς
5)Αμερικάνος(Άμπραμς)-Σέκουλιτς ή Αγαδάκο...

Τα ονόματα δεν είναι τυχαία ούτε ενδεικτικά.. Για Μούλα και Ρετζιά έχει βουίξει η Θεσσαλονίκη οτί θέλουν να επιστρέψουν στον ΠΑΟΚ και μάλιστα δεν τους είναι μες στις πρώτες τους πρωτεραιότητες τους το οικονομικό...
Ο Καμπερίδης έχει ήδη προταθεί και εφόσον ο Μπάνε(που τον ήθελε και πέρυσι) επιθυμεί την απόκτηση του ο ΠΑΟΚ παίζει χωρίς αντίπαλο καθώς η μόνη ομάδα που έχει εκφράσει ενδιαφέρον είναι η ΜΕΝΤ...
Ο Καλαμπόκης έχει μάνατζερ τον Παπαδάκη που είναι κολλήτός του Μπάνε από την εποχή που αυτός ήταν παίκτης και ενδιαφέρει τον Μπάνε εδώ και 2 καλοκαίρια...
Οι Αγαδάκος και Σέκουλιτς έχουν κι αυτοί μάνατζερ τον Παπαδάκη αλλά το γεγονός οτί ζητάνε 200 χιλιάρικα ο καθένας ίσως χαλάσει την μεταγραφή τους και στραφεί το ενδιαφέρον σε κάποιον κοινοτικό από την Σέρβική αγορά που γνωρίζει καλά ο Μπάνε.. Ο Άμπραμς έχει προταθεί και αρέσει στον Μπάνε και έτσι έχει γίνει ήδη μια διερευνητική επαφή για το οικονομικό θεμα.....
mula4
ΜΠΑΣΚΕΤ: Το πλήρωμα του χρόνου για Ρεντζιά;


Ο Νταμίρ Μουλαομέροβιτς ίσως να μην είναι ο μοναδικός παίκτης που θα επιστρέψει στον ΠΑΟΚ, γνωρίζοντας μάλιστα τη μεγάλη αγάπη του κόσμου. Βέβαια, πέρασαν πολλά χρόνια από την ημέρα που ο Ευθύμης Ρεντζιάς άφησε τη Θεσσαλονίκη για τη Βαρκελώνη, αφού πρόλαβε στην τετραετή θητεία του στον ΠΑΟΚ να πανηγυρίσει ένα κύπελλο Ελλάδος και ένα κύπελλο Κόρατς. Η περίπτωση του Τρικαλινού σέτερ συζητείται εδώ και πολλές ημέρες, με τον ίδιο να μην έχει κρύψει ποτέ την αγάπη του για τον ΠΑΟΚ. Μέχρι τώρα η αξία του Ρεντζιά και οι δύσκολες στιγμές που περνούσε ο ΠΑΟΚ, με τη διοικητική αστάθεια και τα οικονομικά προβλήματα, δεν επέτρεπαν συνεργασία, αλλά ίσως ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να συζητηθεί πιο σοβαρά ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Στα 30 του άλλωστε ο Ρεντζιάς ναι μεν βρίσκεται ακόμα σε μια πολύ καλή μπασκετική ηλικία, είναι πιθανό όμως να εξετάσει πιο σοβαρά την επιστροφή του στα πάτρια εδάφη, μετά την περιπλάνησή του σε Βαρκελώνη, Φιλαδέλφεια, Κωνσταντινούπολη, Σιένα και Βαγιαδολίδ.

απο metrosport.gr
aetos
Ο Καλαμπόκης είναι καλή λύση όμως άκουσα οτι κλείνει Ισπανία...
Προσωπικά προτιμώ Ηλιάδη που πιθανόν να μείνει ελεύθερος αν του κάνει μείωση ο Πανιώνιος. Δεν αποκλείεται να πάρουμε και στο "2" Αμερικανό και στο τρια κοινοτικό με μπακ απ Δέδα ή Γιαννουζάκο


Απο εκεί και πέρα στην ρακέτα με Ρεντζιά και ένα Αμερικανό συμμαζεύονται αρκετά τα πράγματα και θα είμαστε ψιλοδυνατοί...
mula4
Όντως μπορεί να γίνει αυτό.. Γενικά στις θέσεις 2-3 μπορεί να αντισραφούν τα πράγματα.. Νομίζω θα είναι σημαντική απώλεια αν χαθεί ο Καλαμπόκης εκτός κι αν αποκτηθεί ο Ηλιάδης που όμως απ'ότι ξέρω μάλλον θα μείνει αλλά δεν είμαι σίγουρος.. Σίγουρος νομίζω δεν είναι ούτε ο Λιανος...
V@Roxe##13
Εγω θα τους προτιμουσα και τους 2 στην ομαδα. Ο Μανωλοπουλος ηταν αποφασισμενος να φυγει αλλα μολις ηρθε ο Μαρκοπουλος υεγραψε 5ετες. Ο Γιαννοπουλος ειναι πολυ σοφτ. Τον βλεπετε με τους εφηβους??? Βεβαια ειναι ενα χρονο μικροτερος και ισως να εχει πολλα να δειξει.
Θεωρειτε οτι μονο ομαδες μικροτερου βεληνεκους απο τον ΠΑΟΚ πρεπει να αναπτυσουν και να διατηρουν ταλεντα??? Δηλαδη ο Ολυμπιακος που φετος ειχε ενα σωρο νεαρους δεν ειναι μεγαλη ομαδα??? Αυτην την στιγμη ο ΠΑΟΚ στον Μπασκετικο Χαρτη της χωρας δεν ειναι τιποτα, οσο σκληρο και αν ακουγεται αυτο. Πρεπει να καταλαβετε οτι ο μονος τροπος να ξαναφτασει ο ΠΑΟΚ εκει που του αρμοζει και τον θελουμε χρειαζεται υπομονη!!! Δεν ειναι λυση να αποκτηθουν παικτες με μεγαλα συμβολαια που θα οδηγησουν την ομαδα στην 4αδα και μετα θα τους πληρωνουμε για μια πενταετια και αιντε ξανα μανα!!! Οι μικροι ειναι η λυση!!! Γιατι δεν μπαινουμε στην διαδικασια να αποκτησουμε ως δανεικους τον Σειμπουτις και τον Πριντεζη? Και μην μου πειτε οτι ο ΠΑΟΚ ειναι μεγαλη ομαδα και δεν ειναι δυνατον να εχει παικτες δανεικους απο τον Ολυμπιακο. Για μενα το ιδανικο ροστερ

Μουλαομεροβιτς 200 χιλιαδες
Καλαμποκης 150 χιλιαδες
Ιλιαδης 150 χιλιαδες
Σειμπουτις 150 χιλιαδες τα υπολοιπα ο Ολυμπιακος
Πριντεζης (ακριβως το ιδιο με τον Ρειναλντας)
Ρεντζιας 150 χιλιαδες
Ειμραμς 150 χιλιαδες
Σεκουλιτς 250 χιλιαδες μαζι με το μπαι αουτ
Μανωλοπουλος-Βεργινης-Βασιλειου-Τζινοπουλος-Γουλας-Γαλαζουλας-Γιαννοπουλος. Ολοι αυτοι 100 χιλιαδες μαζι. Δεν ξερω ποσοι απο αυτους πληρωνονται αλλα μου φαινεται απιθανο να παιρνουν ολοι μαζι πανω απο το πολυ πολυ 150 χιλιαδες!!!
Συνολο 1.500.000 ΕΥΡΩ καθαρα αγωνιστικο μπατζετ! Δυσκολο???
V@Roxe##13
Δεν εβαλα τον ΛΟυκα γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα πωληθει και ισως να ειναι καλυτερα και για τον ΠΑΟΚ γιατι θα ηταν κριμα να τον χαναμε τζαμπα!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.