Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ????????
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
kopa5
Πιστεύω οτι το θέμα αφορά όλες τις παίκτριες και τους προπονητές ,έτσι για να ξέρουμε όλοι τι μας γίνεται και να μην πηγαίνουμε στα τυφλά.Και επείδη το "δεν ήξερες δεν ρώταγες" είναι σοφό ρητό ,και επειδή πρέπει να διαφυλάσσουμε τα συμφέροντα μας ελάτε να βγάλουμε τα άπλυτα όλων των ομάδων στην φόρα.
Περιμένω εμπειρίες οικονομικής φύσης του παρελθόντος και που βρισκόμαστε την τωρινή περίοδο.
ΚΑΡΦΩΣΤjava script:emoticon
shot.gifΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ

shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
basket4
QUOTE(kopa5 @ Feb 12 2008, 00:30 ) *
Πιστεύω οτι το θέμα αφορά όλες τις παίκτριες και τους προπονητές ,έτσι για να ξέρουμε όλοι τι μας γίνεται και να μην πηγαίνουμε στα τυφλά.Και επείδη το "δεν ήξερες δεν ρώταγες" είναι σοφό ρητό ,και επειδή πρέπει να διαφυλάσσουμε τα συμφέροντα μας ελάτε να βγάλουμε τα άπλυτα όλων των ομάδων στην φόρα.
Περιμένω εμπειρίες οικονομικής φύσης του παρελθόντος και που βρισκόμαστε την τωρινή περίοδο.
ΚΑΡΦΩΣΤjava script:emoticon
shot.gifΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ

shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif


μιλας για εθνικες κατηγοριες η για τοπικες??
kopa5
QUOTE(basket4 @ Feb 11 2008, 22:36 ) *
μιλας για εθνικες κατηγοριες η για τοπικες??

Νομίζω οτι πρέπει να αναφερθούμε σε όλες τις κατηγορίες του γυναικείου μπάσκετ. Άλλωστε στο forum αυτό από όλες τις κατηγορίες δεν υπάρχει συμμετοχή?
basket4
QUOTE(kopa5 @ Feb 12 2008, 00:41 ) *
Νομίζω οτι πρέπει να αναφερθούμε σε όλες τις κατηγορίες του γυναικείου μπάσκετ. Άλλωστε στο forum αυτό από όλες τις κατηγορίες δεν υπάρχει συμμετοχή?


ενταξει...μια ερωτηση εκανα

εσυ πιστευεις οτι δεν πληρωνει κανεις??
kopa5
QUOTE(basket4 @ Feb 11 2008, 22:58 ) *
ενταξει...μια ερωτηση εκανα

εσυ πιστευεις οτι δεν πληρωνει κανεις??

εγω΄πιστεύω οτι κάποιοι πληρώνουν, κάποιοι πληρώνουν λίγους μήνες, κάποιοι πληρώνουν όσο η ομάδα είναι στο στόχο, κάποιοι πληρώνουν επιλεκτικά κάποιες παίκτριες, κάποιοι υποσχονται αλλά δεν πληρώνουν τελικά κανέναν κτλ.
Το θέμα είναι να καταθέσουμε εδώ τις εμπειρίες μας, με ονόματα ομάδων, ώστε να προστατευτούν οι ενδιαφερόμενοι από τις κακές περιπτώσεις.
Δεν είμαι ούτε παίκτρια, ούτε προπονητής για να έχω άμεσο όφελος, όμως βαρέθηκα να ακούω γκρίνια για χρωστούμενα! Αφού κορίτσι μου ή κύριε κόουτς ξέρεις οτι στην τάδε ομάδα δεν πληρώνουν γιατί πας εκεί? Ξέρεις όμως? Ας πούμε εδώ αλήθειες...

Για παράδειγμα, πως είναι τα οικονομικά των ομάδων της Α1? μπορεί κάποιος που να ξέρει να μας κάνει μια αναφορά?
Εγώ, ξέρω οτι στην Α1 ο Αθηναϊκός, οι Εσπερίδες, ο Χολαργός και ο Πανιώνιος είναι ομάδες που πληρώνουν σωστά. Ας μας αναλύσει κάποιος που ξέρει καλά το γυναικείο για τις υπόλοιπες ομάδες της Α1.
Στην Α2 η Αμαρυλλιδα και το Π. Φάληρο είναι ΟΚ. Για τις άλλες δεν γνωρίζω τίποτα.
Στην Α εσκα δεν ξέρω και πολλά πράγματα, θα μας πουν οι "ειδικοί" της κατηγορίας.
Δεν είναι επιτέλους καιρός να επιβραβεύουμε τους σωστούς και να ξεμπροστιάζουμε τους αφερέγγυους?
soouza
Πολύ σωστή αναφορά.Όσο για τη Β έσκα από όσο γνωρίζω τα Μελίσσια πληρώνουν ότι υπόσχονται στις παίκτριες.Από τη μεριά μου ο Άρης Πετρούπολης,ειδικά φέτος που παρίσταμαι,παίρνει πιστοποιητικό φερεγγυότητας ως προς αυτά που δεσμεύτηκε στον προγραμματισμό της περιόδου. bball.gif
kopa5
Καλημέρα.
Να πως μαθαίνει κανείς τα νέα:
Στο topic της Α1 γράφτηκε οτι στον Χολαργό είναι απλήρωτοι τριες μήνες! ohmy.gif
Περίεργο μου φαίνεται, από όσο ξέρω είναι ομάδα που δεν είχε οικονομικά προβλήματα... cool.gif
soouza
QUOTE(kopa5 @ Feb 19 2008, 11:30 ) *
Καλημέρα.
Να πως μαθαίνει κανείς τα νέα:
Στο topic της Α1 γράφτηκε οτι στον Χολαργό είναι απλήρωτοι τριες μήνες! ohmy.gif
Περίεργο μου φαίνεται, από όσο ξέρω είναι ομάδα που δεν είχε οικονομικά προβλήματα... cool.gif

Το γεγονός πως μία ομάδα δεν αντιμετωπίζει οικονομικά προβλήματα δε σημαίνει πως πληρώνει εγκαίρως. w00t.gif Είναι καθαρά θέμα νοοτροπίας. 41.gif
kopa5
QUOTE(soouza @ Feb 19 2008, 14:08 ) *
Το γεγονός πως μία ομάδα δεν αντιμετωπίζει οικονομικά προβλήματα δε σημαίνει πως πληρώνει εγκαίρως. w00t.gif Είναι καθαρά θέμα νοοτροπίας. 41.gif

Μια απλή ερώτηση για να καταλάβω:
Όταν κάποιος εργάζεται κάπου, δεν πρέπει να πληρώνεται στην ώρα του; Τι πάει να πει θέμα νοοτροπίας; Δηλαδή με την ίδια νοοτροπία, μπορεί μια παίκτρια να μην παει "έγκαιρα" σε ένα παιχνίδι;
Live strong
QUOTE(kopa5 @ Feb 19 2008, 18:29 ) *
Μια απλή ερώτηση για να καταλάβω:
Όταν κάποιος εργάζεται κάπου, δεν πρέπει να πληρώνεται στην ώρα του; Τι πάει να πει θέμα νοοτροπίας; Δηλαδή με την ίδια νοοτροπία, μπορεί μια παίκτρια να μην παει "έγκαιρα" σε ένα παιχνίδι;


Βασικά έχεις ανοίξει ένα μεγάλο θέμα που πολλές φορές δεν υπάρχουν απαντήσεις!
Το θέμα των πληρωμών δεν έχει να κάνει μόνο με γυναικείες ομάδες, δυστυχώς έχει να κάνει και με αντρικές και μάλιστα μεγάλων κατηγοριών.
Έχεις απόλυτο δίκιο, στην εύλογη ερώτηση που έκανες, δυστυχώς όμως είναι δύσκολο ν απαντηθεί.
Το μόνο που θα σου πω είναι ότι όλες οι δουλειές έχουν τα ρίσκα τους! Το μπάσκετ είναι μια από αυτές…πολύ περισσότερο ο χώρος του γυναικείου που θεωρητικά είναι ερασιτεχνικός…με λίγα λόγια τα κορίτσια κάνουν το χόμπι τους!
Κι αυτό βέβαια δεν είναι δική μου γνώμη, αλλά η γενική και αύτη που βολεύει τις περισσότερες ομάδες!
kopa5
QUOTE(Live strong @ Feb 19 2008, 16:39 ) *
Βασικά έχεις ανοίξει ένα μεγάλο θέμα που πολλές φορές δεν υπάρχουν απαντήσεις!
Το θέμα των πληρωμών δεν έχει να κάνει μόνο με γυναικείες ομάδες, δυστυχώς έχει να κάνει και με αντρικές και μάλιστα μεγάλων κατηγοριών.
Έχεις απόλυτο δίκιο, στην εύλογη ερώτηση που έκανες, δυστυχώς όμως είναι δύσκολο ν απαντηθεί.
Το μόνο που θα σου πω είναι ότι όλες οι δουλειές έχουν τα ρίσκα τους! Το μπάσκετ είναι μια από αυτές…πολύ περισσότερο ο χώρος του γυναικείου που θεωρητικά είναι ερασιτεχνικός…με λίγα λόγια τα κορίτσια κάνουν το χόμπι τους!
Κι αυτό βέβαια δεν είναι δική μου γνώμη, αλλά η γενική και αύτη που βολεύει τις περισσότερες ομάδες!

H απάντηση σου μου ξεκαθαρίζει αρκετά πράγματα για το τι ισχύει εδώ! Αν όμως μια παίκτρια θέλει να είναι επαγγελματίας, μπορεί στην Ελλάδα ή πρέπει να φύγει στο εξωτερικό; Πως διασφαλίζει μια κοπέλα τα χρήματά της, ώστε να μπορεί να λέει οτι είναι επαγγελματίας;
Αυτά δεν είναι ερωτήματα με τα οποία κάποιος πρέπει να ασχοληθεί;
Και κάτι άλλο: Υπάρχει στις γυναίκες κάτι άνάλογο με τον ΠΣΑΚ του αντρικού;
soouza
QUOTE(kopa5 @ Feb 19 2008, 16:29 ) *
Μια απλή ερώτηση για να καταλάβω:
Όταν κάποιος εργάζεται κάπου, δεν πρέπει να πληρώνεται στην ώρα του; Τι πάει να πει θέμα νοοτροπίας; Δηλαδή με την ίδια νοοτροπία, μπορεί μια παίκτρια να μην παει "έγκαιρα" σε ένα παιχνίδι;

Eπί παραδείγματει λοιπόν........
Εργαζόμουν σε μία ομάδα και συζητούσα με τον πρόεδρο......Όταν του είπα πως είναι η ώρα των πληρωμών μου απάντησε πως δε σκέφτομαι καλά,λέγοντας"Παύλο,όταν είσαι προπονητής και παίκτης πάντα ζητάς.Όταν είσαι πρόεδρος πρέπει να τους έχεις στο περίμενε.......Κι εγώ με τη σειρά μου αποκρίθηκα"Δηλαδή πρόεδρε όταν σε βλέπουν οι παίκτες τι θες να λένε?Καλώς την προεδράρα μας ή καλώς τον μακάκα όπως κάνουν με εσένα?
Νομίζω kopa πως σε κατατόπισα περί νοοτροπίας παραγόντων. wink.gif
trefoil 13
QUOTE(kopa5 @ Feb 19 2008, 17:42 ) *
Και κάτι άλλο: Υπάρχει στις γυναίκες κάτι άνάλογο με τον ΠΣΑΚ του αντρικού;

Νομίζω ότι παλαιότερα, αρκετά χρόνια πριν, παράλληλα με τους άνδρες είχαν και οι γυναίκες ξεκινήσει μια ανάλογη κίνηση. Τους λόγους για τους οποίους δεν έγινε τίποτα σίγουρα θα ξέρει κάποιος μεγαλύτερος να τους πει γιατί κάτι έχει πάρει το αυτάκι μου αλλά δεν ξέρω από πρώτο χέρι ώστε να πω με σιγουριά...
Όσο για το παρόν... Νομίζω ότι είναι στο χέρι της κάθε γενιάς αθλητριών να παλέψει για τα δικαιώματά της...
Live strong
QUOTE(kopa5 @ Feb 19 2008, 19:42 ) *
H απάντηση σου μου ξεκαθαρίζει αρκετά πράγματα για το τι ισχύει εδώ! Αν όμως μια παίκτρια θέλει να είναι επαγγελματίας, μπορεί στην Ελλάδα ή πρέπει να φύγει στο εξωτερικό; Πως διασφαλίζει μια κοπέλα τα χρήματά της, ώστε να μπορεί να λέει οτι είναι επαγγελματίας;
Αυτά δεν είναι ερωτήματα με τα οποία κάποιος πρέπει να ασχοληθεί;
Και κάτι άλλο: Υπάρχει στις γυναίκες κάτι άνάλογο με τον ΠΣΑΚ του αντρικού;


Κοίτα, επαγγελματισμός και ελληνικό γυναικείο μπάσκετ δεν πάνε μαζί!
Χωρίς βέβαια να βάζω όλα τα σωματεία στο ίδιο τσουβάλι….
Έχω ακούσει για παίχτριες που παίρνουν τρελά συμβόλαια και μάλιστα τα λεφτά στην ώρα τους!!!!!!
Από την άλλη όμως όπως προείπαμε, αυτά είναι μεμονωμένες περιπτώσεις δυστυχώς!
Καμιά κοπέλα δεν διασφαλίζει τα χρήματα της, αρκείται μόνο στη καλή θέληση του κάθε προέδρου…
Στο εξωτερικό είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα, όχι μόνο στο θέμα χρημάτων αλλά και στο θέμα οργάνωση!
Χαρακτηριστική είναι η κουβέντα μιας παίχτριας που βρίσκεται σε ευρωπαϊκή ομάδα… « τι να κάνω να γυρίσω πίσω…να κυνηγάω κατσαρίδες πάλι στ αποδυτήρια;» Νομίζω ότι αυτό λέει πολλά…
Όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο και μη κουνάτε το κεφάλι μερικοί που το διαβάζεται….η σωστή οργάνωση ξεκινάει από τα αποδυτήρια, και φυσικά δεν εννοώ το να μην υπάρχουν κατσαρίδες, αλλά ότι περιλαμβάνει ο χώρος των αποδυτηρίων μόλις ανοίξει και κλείσει η πόρτα!
Τώρα για το θέμα του ΠΣΑΚ που ρώτησες, είχε ξεκινήσει μια ιδέα για κάτι ανάλογο και μάλιστα υπήρχε αρκετός ενθουσιασμός αρχικά, αλλά επειδή γενικά υπάρχει ένας παιδικός παρορμητισμός στην Ελλάδα και κάποιοι είναι σαν τα χρυσόψαρα, μέχρι να σου πουν κάτι δηλαδή το έχουν ήδη ξεχάσει (και το έχω συναντήσει δυστυχώς και προσωπικά τον τελευταίο καιρό), το θέμα έμεινε στη μέση…η συνταγή μάλλον δε πέτυχε, απλώς έτυχε!!!! wink.gif
kopa5
To κακό πιστεύω ξεκινάει απο τις ομάδες που δεν κάνουν σωστό προυπολογισμό.Δεν πρέπει να απλώνεις το χέρι σου παραπάνω απο εκεί που μπορείς.Μια σωστή ομάδα με ένα σωστό συμβούλιο ξεκινάει απο τον Απρίλιο και ίσως νωρίτερα και λέει: Τι έσοδα θα έχω απο α)Γ.Γ.Α β) Δήμο γ)χορηγούς δ)διαφημίσεις ε)χορούς-λαχειοφόρους,ημερολόγιακ.κ.α. στ)ακαδημίες ζ)λειπούς πόρους .Μετά περνάει στα πάγια έξοδα και στην συνέχεια με το ποσό που της απομένει (πάντα κατά προσέγγιση) ξεκινάει τον προπυπολογισμό της νέας χρονιάς.Αυτό βέβαια κάνουν οι υγιείς ομάδες και οι παράγοντες που σέβονται τον εαυτό τους και το άθλημα.
Υπάρχουν δυστυχώς και άλλες ομάδες ,που είναι και η πλειοψηφία , και αρχίζουν ταζουν ,τάζουν τάζουν....χωρίς να ξέρουν αν μπορούν να ανταπεξέρθουν τελικά στις υποχρεώσεις τους.Δίνουν συνήθως τον πρώτο μήνα πάντα με την εύλογη καθυστέρηση και μετά απο 3 μήνες απληρωσιάς αρχίζει το τροπάριο.Τώρα μέσα στην βδομάδα περιμένουμε τα λεφτά, απο το δήμο.Γ.Γ.Α,τον χορηγό ,τον πρόεδρο, τον φούρναρη της γειτονιάς κ.ο.κ, και σε έχουν στο περίμενε.Τελειώνει η χρονιά και άν έχεις πάρει 4 μήνες να είσαι και ευχαριστημένος.
Αρχίζω να πιστεύω τελικά οτι οι εποχές που οι αθλητές έπαιζαν για την φανέλα στα ανοιχτά ήταν πολύ ανώτερες και ξέγνοιαστες απο αυτό που συμβαίνει σήμερα.Τότε ευχαριστιόσουν το μπάσκετ πραγματικά.Τώρα τρώγεσαι γιατί ο συμπαίκτης μου παίρνει πιο πολλά απο μένα,πότε θα πληρωθώ,γκρίνιες ...ξενέρωμα κ.τ.λ.
Μιας και όμως λόγω της ανόδου του αθλήματος υπάρχει αυτό το καθεστώς τουλάχιστον οι αθλητές να προσέχουν τις επιλογές των ομάδων προσεκτικά και να ακολουθούν το κάλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι.
Και απορώ με κάποιες αθλήτριες που πάνε σε ομάδες όπως τα εξάρχεια ή ο Σπόρτιγκ μένουν 5 μήνες απλήρωτες και μετά λένε δεν ήξερα!Και πιο πολύ λειπάμαι φοιτήτριες ή άνεργες κοπέλες που περιμένουν να βγάλουν τα έξοδα τους απο το μπάσκετ.
Σήμερα μάθαμε ότι ο Χολαργός είναι απλήρωτος 3 μήνες περιμένω και άλλες τέτοιες πληροφορίες.
Live strong
QUOTE(kopa5 @ Feb 20 2008, 17:06 ) *
To κακό πιστεύω ξεκινάει απο τις ομάδες που δεν κάνουν σωστό προυπολογισμό.Δεν πρέπει να απλώνεις το χέρι σου παραπάνω απο εκεί που μπορείς.Μια σωστή ομάδα με ένα σωστό συμβούλιο ξεκινάει απο τον Απρίλιο και ίσως νωρίτερα και λέει: Τι έσοδα θα έχω απο α)Γ.Γ.Α β) Δήμο γ)χορηγούς δ)διαφημίσεις ε)χορούς-λαχειοφόρους,ημερολόγιακ.κ.α. στ)ακαδημίες ζ)λειπούς πόρους .Μετά περνάει στα πάγια έξοδα και στην συνέχεια με το ποσό που της απομένει (πάντα κατά προσέγγιση) ξεκινάει τον προπυπολογισμό της νέας χρονιάς.Αυτό βέβαια κάνουν οι υγιείς ομάδες και οι παράγοντες που σέβονται τον εαυτό τους και το άθλημα.
Υπάρχουν δυστυχώς και άλλες ομάδες ,που είναι και η πλειοψηφία , και αρχίζουν ταζουν ,τάζουν τάζουν....χωρίς να ξέρουν αν μπορούν να ανταπεξέρθουν τελικά στις υποχρεώσεις τους.Δίνουν συνήθως τον πρώτο μήνα πάντα με την εύλογη καθυστέρηση και μετά απο 3 μήνες απληρωσιάς αρχίζει το τροπάριο.Τώρα μέσα στην βδομάδα περιμένουμε τα λεφτά, απο το δήμο.Γ.Γ.Α,τον χορηγό ,τον πρόεδρο, τον φούρναρη της γειτονιάς κ.ο.κ, και σε έχουν στο περίμενε.Τελειώνει η χρονιά και άν έχεις πάρει 4 μήνες να είσαι και ευχαριστημένος.
Αρχίζω να πιστεύω τελικά οτι οι εποχές που οι αθλητές έπαιζαν για την φανέλα στα ανοιχτά ήταν πολύ ανώτερες και ξέγνοιαστες απο αυτό που συμβαίνει σήμερα.Τότε ευχαριστιόσουν το μπάσκετ πραγματικά.Τώρα τρώγεσαι γιατί ο συμπαίκτης μου παίρνει πιο πολλά απο μένα,πότε θα πληρωθώ,γκρίνιες ...ξενέρωμα κ.τ.λ.
Μιας και όμως λόγω της ανόδου του αθλήματος υπάρχει αυτό το καθεστώς τουλάχιστον οι αθλητές να προσέχουν τις επιλογές των ομάδων προσεκτικά και να ακολουθούν το κάλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι.
Και απορώ με κάποιες αθλήτριες που πάνε σε ομάδες όπως τα εξάρχεια ή ο Σπόρτιγκ μένουν 5 μήνες απλήρωτες και μετά λένε δεν ήξερα!Και πιο πολύ λειπάμαι φοιτήτριες ή άνεργες κοπέλες που περιμένουν να βγάλουν τα έξοδα τους απο το μπάσκετ.
Σήμερα μάθαμε ότι ο Χολαργός είναι απλήρωτος 3 μήνες περιμένω και άλλες τέτοιες πληροφορίες.


Σωστά τα λες...αλλά για να γίνουν όλα αυτά απαιτείται τρέξιμο και καλή διάθεση…και εννοείται άτομα που θα το κάνουν…όταν δεν υπάρχουν αυτά δεν γίνονται και αυτά που προείπες…
lis
Ένα πολύ καλά οργανωμένο σωματείο είναι η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ. Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ αγωνίζεται για 4η συνεχή χρονιά στην Α2 νότου. Οι άνθρωποι της διοίκησης πληρώνουν ακριβώς ό,τι έχουν υποσχεθεί χωρίς καθυστέρηση (μέσα στις πρώτες 5 μέρες του μήνα).
Επίσης, σου καλύπτουν όλα τα έξοδα σε περίπτωση ιατρικής περίθαλψης.
Έπαιζα εκεί αλλά επαγγελματικοί λόγοι με ανάγκασαν να σταματήσω το μπάσκετ.
Live strong
QUOTE(lis @ Feb 20 2008, 17:50 ) *
Ένα πολύ καλά οργανωμένο σωματείο είναι η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ. Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ αγωνίζεται για 4η συνεχή χρονιά στην Α2 νότου. Οι άνθρωποι της διοίκησης πληρώνουν ακριβώς ό,τι έχουν υποσχεθεί χωρίς καθυστέρηση (μέσα στις πρώτες 5 μέρες του μήνα).
Επίσης, σου καλύπτουν όλα τα έξοδα σε περίπτωση ιατρικής περίθαλψης.
Έπαιζα εκεί αλλά επαγγελματικοί λόγοι με ανάγκασαν να σταματήσω το μπάσκετ.


Αυτό είναι αλήθεια, το γνωρίζω κι εγω!
Χ.Π
Τι έσοδα θα έχω απο α)Γ.Γ.Α β) Δήμο γ)χορηγούς δ)διαφημίσεις ε)χορούς-λαχειοφόρους,ημερολόγιακ.κ.α. στ)ακαδημίες ζ)λειπούς πόρους .Μετά περνάει στα πάγια έξοδα και στην συνέχεια με το ποσό που της απομένει (πάντα κατά προσέγγιση) ξεκινάει τον προπυπολογισμό της νέας χρονιάς.

σωστα ολα αυτα αλλα στο ελλαδα κοντευει μαρτιος και τα λεφτα της γγα δεν εχουν ερθει αρα εαν δεν υπαρχει καποιος να τα 'βαλει' στο συλλογο μεχρι να εκχωρηθουν απο την γγα ο συλλογος οσο καλη διαθεση και να εχει γινεται αναξιοπιστος - απο τον δημο το λιγα τα παιρνεις (λεμε τωρα) - απο του χορηγους και τους διαφημιζομενους ομως εαν δεν τα μαζεψεις γιατι δεν εχουν να σου δωσουν παλι τρεχεις και παλι φαινεσαι αναξιοπιστος - δυστυχως οσο καλη διαθεση και να εχει ωστε να μην χρωστας δεν ειναι μονο θεμα του σωματειου αλλα πολλων παραγοντων

για να γινουν λοιπον αυτα σωστα πρεπει οταν στελνεις το χαρτι αποδοχης συμμετοχης στο εκαστοτε πρωταθλημα και πρν αρχισει η χρονια να λαμβανεις τα χρηματα απο γγα + δημο αλλιως παντα θα εισαι πισω

(για τους γνωριζοντες 2 επιχορηγησεις παλαιοτερων ετων δεν δοθηκαν καθολου γιατι η μια κυβερνηση δεν αναγνωριζε τα χρεη της προηγουμενης ή ελεγε δεν εχω να δωσω και περιμενετε ............- οποτε τι προυπολογισμο να κανει καποιος) 68.gif
G_7
QUOTE(kopa5 @ Feb 20 2008, 15:06 ) *
To κακό πιστεύω ξεκινάει απο τις ομάδες που δεν κάνουν σωστό προυπολογισμό.Δεν πρέπει να απλώνεις το χέρι σου παραπάνω απο εκεί που μπορείς.Μια σωστή ομάδα με ένα σωστό συμβούλιο ξεκινάει απο τον Απρίλιο και ίσως νωρίτερα και λέει: Τι έσοδα θα έχω απο α)Γ.Γ.Α β) Δήμο γ)χορηγούς δ)διαφημίσεις ε)χορούς-λαχειοφόρους,ημερολόγιακ.κ.α. στ)ακαδημίες ζ)λειπούς πόρους .Μετά περνάει στα πάγια έξοδα και στην συνέχεια με το ποσό που της απομένει (πάντα κατά προσέγγιση) ξεκινάει τον προπυπολογισμό της νέας χρονιάς.Αυτό βέβαια κάνουν οι υγιείς ομάδες και οι παράγοντες που σέβονται τον εαυτό τους και το άθλημα.
Υπάρχουν δυστυχώς και άλλες ομάδες ,που είναι και η πλειοψηφία , και αρχίζουν ταζουν ,τάζουν τάζουν....χωρίς να ξέρουν αν μπορούν να ανταπεξέρθουν τελικά στις υποχρεώσεις τους.Δίνουν συνήθως τον πρώτο μήνα πάντα με την εύλογη καθυστέρηση και μετά απο 3 μήνες απληρωσιάς αρχίζει το τροπάριο.Τώρα μέσα στην βδομάδα περιμένουμε τα λεφτά, απο το δήμο.Γ.Γ.Α,τον χορηγό ,τον πρόεδρο, τον φούρναρη της γειτονιάς κ.ο.κ, και σε έχουν στο περίμενε.Τελειώνει η χρονιά και άν έχεις πάρει 4 μήνες να είσαι και ευχαριστημένος.
Αρχίζω να πιστεύω τελικά οτι οι εποχές που οι αθλητές έπαιζαν για την φανέλα στα ανοιχτά ήταν πολύ ανώτερες και ξέγνοιαστες απο αυτό που συμβαίνει σήμερα.Τότε ευχαριστιόσουν το μπάσκετ πραγματικά.Τώρα τρώγεσαι γιατί ο συμπαίκτης μου παίρνει πιο πολλά απο μένα,πότε θα πληρωθώ,γκρίνιες ...ξενέρωμα κ.τ.λ.
Μιας και όμως λόγω της ανόδου του αθλήματος υπάρχει αυτό το καθεστώς τουλάχιστον οι αθλητές να προσέχουν τις επιλογές των ομάδων προσεκτικά και να ακολουθούν το κάλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι.
Και απορώ με κάποιες αθλήτριες που πάνε σε ομάδες όπως τα εξάρχεια ή ο Σπόρτιγκ μένουν 5 μήνες απλήρωτες και μετά λένε δεν ήξερα!Και πιο πολύ λειπάμαι φοιτήτριες ή άνεργες κοπέλες που περιμένουν να βγάλουν τα έξοδα τους απο το μπάσκετ.
Σήμερα μάθαμε ότι ο Χολαργός είναι απλήρωτος 3 μήνες περιμένω και άλλες τέτοιες πληροφορίες.


Οπως γραφει και οι Live ... καλα τα λες!!!
Ολο το προβλημα αρχιζει και τελειωνει στο οτι το γυναικειο μπασκετ ειναι ερασιτεχνικο...Αυτο απο μονο του αφινει το ελευθερο στον καθενα (παραγωντα) να πραττει κατα βουληση...Εσυ μιλας για μια ιδιανικη κατασταση η οποια ειναι πολυ μακρια απο αυτο που ζει τωρα το γυναικειο μπασκετ και θα ζει για πολυ καιρο ακομα...
Καπου λες οτι λυπασαι για καποιες αθλητριες φοιτητριες ή άνεργες...ηταν μια εκφραση σου που προσωπικα με γεμισε θλιψη...οταν αναφερεσαι σε κοριτσια που προσπαθουν για το ονειρο τους!! Για καποιες κοπελες το μπασκετ δεν ειναι το χομπι τους και δεν το αντιμετωπιζουν ετσι...κανουν 2πλες προπονησεις και προπονησεις extra με δικα τους εξοδα!!!
Μακαρι ολοι στο χωρο αυτο να ειχαν το παθος που εχουν αθλητριες...!!!
peja
Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να χαρακτηρίσεις μια ομάδα "καλό μαγαζί", γιατί ανά πάσα στιγμή τα πάντα αλλάζουν και μένουν όλοι ξεκρέμαστοι....οπότε....κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει την επόμενη μέρα στο γυναικείο μπάσκετ....
tsops
QUOTE(peja @ Feb 21 2008, 13:47 ) *
Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να χαρακτηρίσεις μια ομάδα "καλό μαγαζί", γιατί ανά πάσα στιγμή τα πάντα αλλάζουν και μένουν όλοι ξεκρέμαστοι....οπότε....κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει την επόμενη μέρα στο γυναικείο μπάσκετ....


Θα συμφωνήσω. Αυτό που μάλλον εννοείς είναι "μακροπρόθεσμος και οργανωμένος σχεδιασμός", έννοια που δυστυχώς στην Ελλάδα την αγνοούμε και ορισμένες φορές και την "αποφεύγουμε" bball.gif
sch
QUOTE(tsops @ Feb 21 2008, 15:52 ) *
Θα συμφωνήσω. Αυτό που μάλλον εννοείς είναι "μακροπρόθεσμος και οργανωμένος σχεδιασμός", έννοια που δυστυχώς στην Ελλάδα την αγνοούμε και ορισμένες φορές και την "αποφεύγουμε" bball.gif

το κακό ξεκινάει απο πολύ χαμηλά, απο τις υποδομές...
leonkalf
QUOTE(kopa5 @ Feb 20 2008, 15:06 ) *
Αρχίζω να πιστεύω τελικά οτι οι εποχές που οι αθλητές έπαιζαν για την φανέλα στα ανοιχτά ήταν πολύ ανώτερες και ξέγνοιαστες απο αυτό που συμβαίνει σήμερα.Τότε ευχαριστιόσουν το μπάσκετ πραγματικά.Τώρα τρώγεσαι γιατί ο συμπαίκτης μου παίρνει πιο πολλά απο μένα,πότε θα πληρωθώ,γκρίνιες ...ξενέρωμα κ.τ.λ.
Μιας και όμως λόγω της ανόδου του αθλήματος υπάρχει αυτό το καθεστώς τουλάχιστον οι αθλητές να προσέχουν τις επιλογές των ομάδων προσεκτικά και να ακολουθούν το κάλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι.

Αρχίζω και γω να το πιστεύω αυτό...
Δυστυχώς.. sad.gif
tsops
QUOTE(sch @ Feb 21 2008, 13:54 ) *
το κακό ξεκινάει απο πολύ χαμηλά, απο τις υποδομές...


Σωστός...
kopa5
QUOTE(G_7 @ Feb 20 2008, 16:10 ) *
Οπως γραφει και οι Live ... καλα τα λες!!!
Ολο το προβλημα αρχιζει και τελειωνει στο οτι το γυναικειο μπασκετ ειναι ερασιτεχνικο...Αυτο απο μονο του αφινει το ελευθερο στον καθενα (παραγωντα) να πραττει κατα βουληση...Εσυ μιλας για μια ιδιανικη κατασταση η οποια ειναι πολυ μακρια απο αυτο που ζει τωρα το γυναικειο μπασκετ και θα ζει για πολυ καιρο ακομα...
Καπου λες οτι λυπασαι για καποιες αθλητριες φοιτητριες ή άνεργες...ηταν μια εκφραση σου που προσωπικα με γεμισε θλιψη...οταν αναφερεσαι σε κοριτσια που προσπαθουν για το ονειρο τους!! Για καποιες κοπελες το μπασκετ δεν ειναι το χομπι τους και δεν το αντιμετωπιζουν ετσι...κανουν 2πλες προπονησεις και προπονησεις extra με δικα τους εξοδα!!!
Μακαρι ολοι στο χωρο αυτο να ειχαν το παθος που εχουν αθλητριες...!!!

Όταν είπα οτι λυπάμε τις αθλήτριες αυτές δεν κατάλαβες μάλλον τι ήθελα να πω.Κανείς δεν λέει οτι τα λεφτά του μπάσκετ είναι σίγουρα και πρέπει να στηρίζεσαι σ 'αυτά.Κάποιοι όμως αθλητές και ειδικά φοιτητές που μένουν μόνοι και δεν έχουν οικονομική ιδιαίτερα στήρηξη απο τους γονείς ,καθώς και άνεργοι , υπολογίζουν σε αυτά τα λεφτά και όταν δεν τα παίρνουν στην ώρα τους έχουν οικονομικό πρόβλημα και αναγκάζονται είτε να δουλέψουν ή να ζητήσουν χρήματα απο τους γονείς.Βεβαίως είναι αξιέπαινοι όλοι οι αθλητές που προσπαθούν να ζήσουν το όνειρο τους και δουλεύουν σκληρά να φτάσουν στην κορυφή,μα δυστυχώς αυτή τους την αγάπη προσπαθούν να εκμεταλευτούν κάποιοι που λένε ''σιγά μην τους πληρώσω δεν είναι χαζοι να σταματήσουν και να χάσουν τη χρονιά τους''.
Σίγουρα οι ομάδες δεν είναι τράπεζες ούτε δημόσιες υπηρεσίες να πληρώνουν στην ώρα τους.Εγώ απλά προσπαθώ να κατακεραυνώσω τις ομάδες που κάνουν χείριστο προυπολογισμό ,κοροιδεύουν τους αθλητές ,το καλοκαίρι ενω τους χρωστάνε λεφτά δεν τους αφήνουν να φύγουν κ.α πολλά.
soouza
Κατέστη σαφές πως είναι σύνθετο το ζήτημα.Πολλοί παράγοντες συντελούν ώστε να αλλάξουν τα δεδομένα πληρωμών σε μία μπασκετική χρονιά.Θα συμφωνήσω με τον Χ.Π. πως αν κάτι αλλάξει από πλευράς πολιτειάς,γεγονός που συνέβη τα τελευταία χρόνια,έρχεται πίσω μία οικονομική βοήθεια χρήσιμη για το budget.Το management της ομάδας πρέπει όμως να προβλέπει και τη "στραβή" προς αποφυγή οικονομικού αδιεξόδου.Επίσης θα ήταν χρήσιμο ο προυπολογισμός να ξεφεύγει προς τα πάνω,(extra αποθεματικό) έτσι για να διασφαλιστόυν αυτές οι περιπτώσεις,κι όχι προς τα κάτω και να τρέχουμε και να μη φτάνουμε όταν κάτι χαλάσει. bball.gif
Giuliana13_fan
QUOTE(kopa5 @ Feb 20 2008, 13:06 ) *
Σήμερα μάθαμε ότι ο Χολαργός είναι απλήρωτος 3 μήνες περιμένω και άλλες τέτοιες πληροφορίες.

ετσι ακριβως ειναι...και θελει ο Χολαργος να το παιζει και μεγαλη ομαδα...ΕΛΕΟΣ...ας μαθει πρωτα να πληρωνει τις παικτριες...και μετα ας μιλησουν ολοι οι παραγοντες...επισης οι ξενες δεν κατεβηκαν και σε μια προπονηση αλλα αυτο δεν συγκινησε καθολου την προεδρο της "ομαδας"...
μερικες παικτριες εχουν πρααμγατικα αναγκη αυτα τα λεφτα και δεν τα ζητανε για να πανε για ψωνια... dry.gif sleep.gif 68.gif
κατι πρεπει να γινει γρηγορα...και οι παραγοντες και οι προεδροι μιας ομαδας πρεπει να αποδειξουν οτι αξιζουν την θεση τους και το "ονομα " που κατεχουν... angry_002.gif angry_002.gif angry_002.gif evilmonkey.gif
B.I.L
QUOTE(Giuliana13_fan @ Feb 24 2008, 12:38 ) *
ετσι ακριβως ειναι...και θελει ο Χολαργος να το παιζει και μεγαλη ομαδα...ΕΛΕΟΣ...ας μαθει πρωτα να πληρωνει τις παικτριες...και μετα ας μιλησουν ολοι οι παραγοντες...επισης οι ξενες δεν κατεβηκαν και σε μια προπονηση αλλα αυτο δεν συγκινησε καθολου την προεδρο της "ομαδας"...
μερικες παικτριες εχουν πρααμγατικα αναγκη αυτα τα λεφτα και δεν τα ζητανε για να πανε για ψωνια... dry.gif sleep.gif 68.gif
κατι πρεπει να γινει γρηγορα...και οι παραγοντες και οι προεδροι μιας ομαδας πρεπει να αποδειξουν οτι αξιζουν την θεση τους και το "ονομα " που κατεχουν... angry_002.gif angry_002.gif angry_002.gif evilmonkey.gif

Και να λεγαμε ρε παιδια οτι οι παικτριες της συγκεκριμενης ομαδας δεν αποδιδουν τα μεγιστα...Ειναι μια απο τις καλυτερες ομαδες στο πρωταθλημα και ειναι ανεπιτρεπτο να εισπραττουν τετοια συμπεριφορα αυτες οι παικτριες...Κι ενταξει οι Ελληνιδες που δεν εξαρτωνται ολοκληρωτικα απο το εισοδημα τους στο μπασκετ...οι ξενες που υποτιθεται πως για αυτον το λογο ερχονται στην χωρα μας???Δηλαδη...ειναι απαραδεκτοι κατι τετοιοι προεδροι....Αν ειναι δυνατον.... 68.gif
basket4
QUOTE(Giuliana13_fan @ Feb 24 2008, 22:38 ) *
ετσι ακριβως ειναι...και θελει ο Χολαργος να το παιζει και μεγαλη ομαδα...ΕΛΕΟΣ...ας μαθει πρωτα να πληρωνει τις παικτριες...και μετα ας μιλησουν ολοι οι παραγοντες...επισης οι ξενες δεν κατεβηκαν και σε μια προπονηση αλλα αυτο δεν συγκινησε καθολου την προεδρο της "ομαδας"...
μερικες παικτριες εχουν πρααμγατικα αναγκη αυτα τα λεφτα και δεν τα ζητανε για να πανε για ψωνια... dry.gif sleep.gif 68.gif
κατι πρεπει να γινει γρηγορα...και οι παραγοντες και οι προεδροι μιας ομαδας πρεπει να αποδειξουν οτι αξιζουν την θεση τους και το "ονομα " που κατεχουν... angry_002.gif angry_002.gif angry_002.gif evilmonkey.gif



πες τα ρε Giuliana...
μα ειναι πραγματα αυτα???
και απο τον Χολαργο που ειναι απο τις ομαδες που πρωταγωνιστει???
3 μηνες απληρωτες???
και δεν πηγαν και σε 1 προπονηση και πολυ που τους ενδιαφερει δηλαδη?
αν δεν πατησουν σε εναν αγωνα και παρει την κατηφορα η ομαδα θα δουμε ποσο θα ενδιαφερθουν!
μα...πρεπει να φτασουμε σε αυτο το σημειο???
ΑΙΣΧΟΣΣΣ....για ακομα μια φορα!
68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
Giuliana13_fan
QUOTE(basket4 @ Feb 24 2008, 18:53 ) *
πες τα ρε Giuliana...
μα ειναι πραγματα αυτα???
και απο τον Χολαργο που ειναι απο τις ομαδες που πρωταγωνιστει???
3 μηνες απληρωτες???
και δεν πηγαν και σε 1 προπονηση και πολυ που τους ενδιαφερει δηλαδη?
αν δεν πατησουν σε εναν αγωνα και παρει την κατηφορα η ομαδα θα δουμε ποσο θα ενδιαφερθουν!
μα...πρεπει να φτασουμε σε αυτο το σημειο???
ΑΙΣΧΟΣΣΣ....για ακομα μια φορα!
68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

εκει που εφτασαν αυτο τους μενει μονο να μην κατεβουν και σε κανενα αγωνα...
με αυτα τα μελη που εχει η διοικηση...ας τα λουστουνε τωρα...
ας υπολογιζαν απο την αρχη οτι δεν εχουν τα λεφτα για συγκεκριμενες παικτριες να μην τις επαιρναν...ΤΩΡΑ ΑΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ dry.gif dry.gif dry.gif
kopa5
Ακούγεται οτι δυστυχώς και στον Σπόρτιγκ έχουν οικονομικά προβλήματα!
Οι παίκτριες είναι αρκετούς μήνες απλήρωτες αλλά παρόλα αυτά κρατούν την ομάδα στην Α1 για ακόμα μια χρονιά! Είναι απαράδεκτο αυτό...
Giuliana13_fan
...για να είμαστε αντικειμενικοί και προς αποφυγή παραξηγησεως με τον σύλλογο και προσωπικά με την κυρία Αργύρη , σχετικά με όσα γράψαμε για τον αρη χολαργου, οφείλω να μεταφέρω και την αποψη της προέδρου του, που δημοσιεύτηκε σε ιστοσελίδα (press-bank.gr) και ευχόμαστε ότι καλύτερο για την ομάδα της γιατί είναι κρίμα να διαλύονται ομάδες επιπέδου (όπως η ΑΚΑΔΗΜΙΑ!!!!!)






Η Πρόεδρος του Άρη κ. Άννα Αργύρη, μετέφερε προς τους δημοσιογράφους την κραυγή αγωνίας του Συλλόγου:




«Είμαι 16 χρόνια στον Σύλλογο, έχω δώσει τα πάντα σε αυτόν, με έχει στερηθεί η οικογένειά μου και τα 4 παιδιά μου. Το κάνω όμως για την ομάδα και για τον Χολαργό, στον οποίο βρίσκομαι από το 1959. Θεωρώ ότι είναι τιμή για μια πόλη να διαθέτει μία ομάδα μπάσκετ η οποία και διαφημίζει την πόλη σε όλη την Ελλάδα. Όμως οι άνθρωποι του Δήμου Χολαργού, αλλά και οι ίδιοι οι Χολαργιώτες, είτε δεν γνωρίζουν είτε δεν ενδιαφέρονται για την ομάδα και το ότι έχει φθάσει στο σημείο να διεκδικεί το Πρωτάθλημα. Αυτή την στιγμή προσπαθούμε κυριολεκτικά μόνοι μας να σώσουμε τον Σύλλογο. Είμαστε πρωτοπόροι στο Πρωτάθλημα, όμως προβλέπω ότι μέχρι τον Απρίλιο κι εφόσον δεν βρεθεί μία σανίδα σωτηρίας, η ομάδα θα διαλυθεί»!

Η Πρόεδρος του Άρη ανέφερε επίσης ότι ποτέ δεν φανταζόταν ότι η ομάδα θα βρισκόταν από την μια να διεκδικεί το Πρωτάθλημα Ελλάδος κι από την άλλη να βρίσκεται στο χείλος της οικονομικής καταστροφής. «Μέχρι πρόσφατα ήμασταν συνεπείς στις υποχρεώσεις μας. Όμως εδώ και δύο μήνες οι παίκτριες είναι απλήρωτες. Παίζουν για την ομάδα και μόνο. Πόσο όμως μπορούν να αντέξουν αυτή την κατάσταση και ειδικά οι ξένες παίκτριες;»
Το budget του Συλλόγου φθάνει τα 216.000 € με πολύ σφιχτή οικονομική πολιτική, την ίδια ώρα που ομάδες ιστορικές στην Α1, όπως ο Παναθηναϊκός ή ο Πανιώνιος έχουν budget που αγγίζουν ή και ξεπερνούν τα 700.000 €. Κι όμως, ενώ ο Άρης με τόσο χαμηλά οικονομικά δεδομένα μπορεί και «χτυπά» το Πρωτάθλημα, ο Δήμος Χολαργού, δεν ανταποκρίνεται ούτε στις ελάχιστες υποχρεώσεις του: Πέρσι, ενώ προβλεπόταν να καταβληθούν στον Άρη 10.000 €, τού δόθηκαν μόνον 4.000 €, ενώ φέτος η τακτική επιχορήγηση είναι 10.000 €, αλλά ο Σύλλογος δεν έχει ακόμη εισπράξει …ούτε τσακιστό ευρώ!

Αλλά και η Πολιτεία έχει γυρίσει την πλάτη της στον Άρη: Ο Υφυπουργός Αθλητισμού κ. Ιωαννίδης ανέλαβε τα καθήκοντά του κι από τότε, η προβλεπόμενη επιχορήγηση 17.700 € έχει …χαθεί μέσα στους γραφειοκρατικούς λαβύρινθους, με συνέπεια η ομάδα να μην έχει πάρει τίποτε!




Έτσι, τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, έχουν ήδη βάλει ο καθένας από την τσέπη του 5.000 €, συνολικά δηλ. 45.000 € και προσπαθούν με ημίμετρα ( πενιχρά έσοδα από τις Ακαδημίες, μικρές χορηγίες από Τράπεζες), να σώσουν το γόητρο της ομάδας!Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός, ότι το Δ.Σ. του Άρη Χολαργού απευθύνθηκε προσωπικά στον Δήμαρχο κ. Νικολάου, ζητώντας του να μεσολαβήσει για λογαριασμό του Άρη σε μεγάλες επιχειρήσεις κι εταιρείες που εδρεύουν στον Χολαργό, ώστε να βοηθήσουν οικονομικά τον Σύλλογο. Ο Δήμαρχος όμως τους απάντησε:
«Τι να κάνω ρε παιδιά, πήγα στο Super Market Βασιλόπουλος, μας έδωσε 10.000 €, αλλά τα δώσαμε στο ποδόσφαιρο»!

Έτσι, αν και στον Χολαργό υπάρχουν μεγάλες εταιρείες, αυτές δεν δίνουν δεκάρα τσακιστή για τον Άρη, παρά το γεγονός ότι ο Σύλλογος διαφημίζει την πόλη σε όλη την Ελλάδα! Χαρακτηριστικές της τραγικής κατάστασης στην έχει περιέλθει η υποψήφια Πρωταθλήτρια Ελλάδος ομάδα του Άρη, είναι και όσα υπογράμμισαν τα μέλη του Δ.Σ., Νίκος Μωραϊτης (Έφορος) και Αλφρέδος Θεοδώρου (Αντιπρόεδρος)




ΜΩΡΑΪΤΗΣ: «Φέτος ειδικά αισθανόμαστε ότι ο Δήμος μάς έχει εγκαταλείψει. Δεν ζητάμε πολλά πράγματα από τον Δήμο, απλά να είναι συνεπής στις υποχρεώσεις του και όσα υπόσχεται να τα πράττει».

ΘΕΟΔΩΡΟΥ: «Αναρωτιέμαι γιατί δεν συγκινείται κανένα από τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου Χολαργού! Από 200 € να έδινε ο καθένας, η ομάδα θα είχε βοηθηθεί σημαντικά. Δεν ζητάμε πολλά πράγματα».

Κι όμως, όπως φαίνεται είναι δύσκολο για τους ανθρώπους που διαχειρίζονται τις τύχες του Χολαργού, να καταλάβουν τα αυτονόητα. Μπορεί να διοργανώνουν εκστρατεία για την αναδάσωση του Υμηττού, μπορεί να ευαισθητοποιούν τους δημότες να συμμετάσχουν στην δενδροφύτευση, μπορεί ακόμη και να βάζουν τον πολίτη να …υιοθετεί κι από ένα δενδρύλλιο, πληρώνοντας το συμβολικό ποσό των 3 € για κάθε ένα δένδρο, όμως δεν μπορούν να δώσουν ούτε ένα ευρώ για τον Άρη που κάνει γνωστό τον Χολαργό σε όλη την Ελλάδα. Όχι μόνο δεν μπορούν να κινητοποιήσουν κανένα Χολαργιώτη να βοηθήσει την ομάδα, αλλά ούτε και οι ίδιοι δίνουν 1 € από την τσέπη τους για την σωτηρία της!

Κι έτσι, η –ίσως- αυριανή Πρωταθλήτρια Ελλάδος στο μπάσκετ, ομάδα του Άρη Χολαργού κινδυνεύει άμεσα με διάλυση!"
Grissino
χε χε 700.000 σιγά μην έχουμε και 1 εκατομμύριο μπάτζετ! icon_drunk.gif

Απίστευτη μετάθεση ευθυνών πάντως το όλο πόνημα! Οι 10.000€ του δήμου και τα 17.700€ της πολιτείας κάνουν την διαφορά και φέρνουν την καταστροφή στα 216.000€ μπάτζετ; Και αφού έχουν βάλει 45.000€ έξτρα από την τσέπη τους από το ΔΣ, πώς γίνεται να μην έχει καλυφθεί η τρύπα των 27.700€ ;

Κανονικά θα έλεγα ότι είναι δικό τους θέμα αλλά όπως και στα άλλα αθλήματα έτσι είναι που αλλοιώνονται τα πρωταθλήματα... 68.gif
nikefalin
QUOTE(Grissino @ Feb 27 2008, 10:59 ) *
χε χε 700.000 σιγά μην έχουμε και 1 εκατομμύριο μπάτζετ! icon_drunk.gif

Απίστευτη μετάθεση ευθυνών πάντως το όλο πόνημα! Οι 10.000€ του δήμου και τα 17.700€ της πολιτείας κάνουν την διαφορά και φέρνουν την καταστροφή στα 216.000€ μπάτζετ; Και αφού έχουν βάλει 45.000€ έξτρα από την τσέπη τους από το ΔΣ, πώς γίνεται να μην έχει καλυφθεί η τρύπα των 27.700€ ;

Κανονικά θα έλεγα ότι είναι δικό τους θέμα αλλά όπως και στα άλλα αθλήματα έτσι είναι που αλλοιώνονται τα πρωταθλήματα... 68.gif

αλλού είναι το ζήτημα, κάνει προυπολογισμό 216.000 και από αυτά πόσα είναι εγγυημένα (πέρα από τα 10 του Δήμου, τα 45 της ομάδας και τα 18.000 του υπουργείου) ?
έτσι όπως τα λένε σε αυτήν τη συνέντευξη φάινονται εγγυημένα τα 73 από τα 216 ήτοι το 1/3...
που πάνε με το 1/3 ?
Χ.Π
QUOTE(nikefalin @ Feb 27 2008, 09:10 ) *
αλλού είναι το ζήτημα, κάνει προυπολογισμό 216.000 και από αυτά πόσα είναι εγγυημένα (πέρα από τα 10 του Δήμου, τα 45 της ομάδας και τα 18.000 του υπουργείου) ?
έτσι όπως τα λένε σε αυτήν τη συνέντευξη φάινονται εγγυημένα τα 73 από τα 216 ήτοι το 1/3...
που πάνε με το 1/3 ?


Ας κανανε τα ταξιδια την βορειο ελλαδα με πουλμαν και ας εμεναν και σε ποιο φτηνα ξενοδοχεια 1500 κερδος χ 6 = 9000

οπως κανουν πολλες 'φτωχες' και μη ομαδες των εθνικων πρωταθληματων rolleyes.gif blove.gif
outSider
QUOTE(nikefalin @ Feb 27 2008, 11:10 ) *
αλλού είναι το ζήτημα, κάνει προυπολογισμό 216.000 και από αυτά πόσα είναι εγγυημένα (πέρα από τα 10 του Δήμου, τα 45 της ομάδας και τα 18.000 του υπουργείου) ?
έτσι όπως τα λένε σε αυτήν τη συνέντευξη φάινονται εγγυημένα τα 73 από τα 216 ήτοι το 1/3...
που πάνε με το 1/3 ?


Ούτως ή άλλως είναι αξιέπαινη η προσπάθεια του Χολαργού.
Μπορεί να μη φαίνεται ορθολογιστικό, αλλά το να ξεκινήσεις για Θεσσαλονίκη ελπίζοντας ότι στο δρόμο θα βρεις κανένα μπετόνι βενζίνη, είναι καλύτερο από το να μη ξεκινήσεις καθόλου επειδή δεν σε βγάζει η βενζίνη που έχεις. Τώρα θα μου πεις και αν δεν βρεις ? Ε, τότε σταμάτα και ... σπρώχνε που λεει και το ανέκδοτο. laugh.gif
Από ότι φαίνεται κάτι τέτοιο κάνουν στον Χολαργό που δεν είναι η μόνη ομάδα που μένει από καύσιμα στη μέση του δρόμου (είτε λόγω συνειδητού ρίσκου που έλαβαν στην αρχή της σαιζόν είτε λόγω κακού προγραμματισμού είτε λόγω του ότι κάποια προσδοκώμενα έσοδα δεν ήρθαν στην ώρα τους ή και καθόλου)
kopa5
Ακούστηκε οτι στον Πανχιακό έχουν σοβαρό οικονομικό πρόβλημα... sad.gif
Όπως και στα Εξάρχεια... sad.gif
Και στις δύο αυτές ομάδες τα χρωστούμενα ξεπερνούν τους δύο μήνες και θα υπάρχει και συνέχεια... wink.gif
tsops
QUOTE(kopa5 @ Feb 28 2008, 01:11 ) *
Ακούστηκε οτι στον Πανχιακό έχουν σοβαρό οικονομικό πρόβλημα... sad.gif
Όπως και στα Εξάρχεια... sad.gif
Και στις δύο αυτές ομάδες τα χρωστούμενα ξεπερνούν τους δύο μήνες και θα υπάρχει και συνέχεια... wink.gif


Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου. Αθάνατο ελληνικό σύστημα 68.gif
sia
Απο εκει ξεκιναει βρε παιδια. Απο το Ελληνικο συστημα. Μα ολες αυτες οι ομαδες που αναφερατε ανηκουν σε μια ομοσπονδια η οποία εχει να πληρωσει τις αθλητριες της σαν εθνικη ελλαδος απο τους ολυμπιακους! συγκεκριμενα τα λεφτα των ολυμπιακων αγωνων δεν τα εχουν παρει, και ακολουθησαν πανευρωπαικα προκριματικα...μιλαμε για λεφτα 4 ετων!!! φανταζεστε ποσα χρωστανε στο συνολο??? και ποσα εχει να παρει η Κωστακη Μαλτση Καλεντζου Σαρεγκου που ηταν ολα αυτα τα χρονια;;;
Ε αφου δεν τους τα δινει η ομοσπονδια, σιγα μην κατσουν να τα δινουν οι ομαδες, με οποιο δασκαλο καθησεις.....
Απορω γιατι καποιες πανε και παιζουνε μετα, και τις βριζουν κι απο πανω.
katrin
θα ηθελα να αναφερθω στις ομαδες τις θεσ/νικης.! εχει ξεφυγει παρα πολυ η κατασταση με το θεμα των χρηματων αλλα σε αυτο φταιμε εμεις σαν αθλητες που ειμαστε γιατι απλα καθομαστε κ ανεχομαστε αυτη την κατασταση κ αυτο το αισχος που γινεται. ομαδες θεσ/νικης Α1 δεν θα επρεπε να υπαρχουν καν στο roster τισ Α1 .Ας παρουμε τον αιαντα ευοσμου, καλη ομαδα κ οταν λεμε καλη εννοουμε οτι υπαρχουν ανθρωποι που τρεχουν κ ενδιαφερονται για την ομαδα , πληρωνει η ομαδα ,απλα δεν ειχε αρκετα λεφτα σαν πρωτο εμφανιζομενη να κανει κανα δυο μεταγραφες καλες για να παραμεινει γιατι τετοιες ομαδες που τουλαχιστον οι ανθρωποι που τις διοικουν πονανε κ καταλαβαινουν κ ανταμειβουν τις παικτριες για τον ιδρωτα τους! κ παμε στην αλλη πολυ καλη ομαδα της θεσ/νικης ΗΡΑΚΛΗΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif ας γελασουμε
να πεσει κ να παραμεινει στην Α2 κ αμα μπορει κ πιο κατω μεχρι να καταλαβουν πως ομαδες σαν τον ηρακλη δεν θα επρεπε να υπαρχει.....πολυ καλη πορεια πριν 10 χρονια με φοβερες παικτριες..... αλλα δυστηχως ειναι απαραδεκτο να μην πληρωνει κ να εχουν την απαιτηση να μεινουν στην κατηγορια! τουλαχιστον μπορουμε να πουμε πως zimens κ Μεγας ειναι σε καλη φαση!βοηθηστε κ την θεσ/νικη να μπορεσει να κρατησει παικτριες στον αγωνιστικο χωρο κ α ανεβει λιγο το επιπεδο! Πολυ καλη δουλεια ολο site....... μπραβο σας
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
ptolemaidaras
"Διεθνείς με… φέσι!
Του Κώστα Παπαπάνου
02/03/2008 (13:24)

Σερφάροντας στο διαδίκτυο μπορεί κανείς να αλιεύσει ενδιαφέροντα πράγματα. Αυτό δεν σημαίνει πως ό,τι γράφεται στο Internet είναι αληθινό, όμως εδώ είμαστε για να ψάχνουμε την αλήθεια, να προβάλλουμε το καλό και το κακό, με γνώμονα πάντα το καλό του μπάσκετ. Αυτό που "ψαρέψαμε" έχει να κάνει με την Εθνική Ελλάδας και το κατά πόσο είναι συνεπής προς τις υποχρεώσεις της απέναντι στις διεθνείς παίκτριες η ομοσπονδία. Αν πιστέψουμε την κοπέλα που έγραψε το κείμενο, όχι μόνο δεν είναι, αλλά έχει ξεχάσει να πληρώνει από το 2004. Αν πάλι δεν είναι έτσι, με χαρά θα δημοσιεύσουμε τη διάψευση της ομοσπονδίας (με αποδείξεις, παρακαλούμε)...

Η κοπέλα που υπογράφει ως "Σία", έγραψε στο φόρουμ, στο θέμα "ποιες ομάδες τελικά πληρώνουν;". Απίστευτο topic, αλλά δυστυχώς... ελληνικό. Αναφέρει λοιπόν, μεταξύ άλλων: "... από εκεί ξεκινά βρε παιδιά, από το ελληνικό σύστημα. Μα όλες αυτές οι ομάδες που αναφέρατε ανήκουν σε μια ομοσπονδία, η οποία έχει να πληρώσει τις αθλήτριες της στην Εθνική Ελλάδας από τους Ολυμπιακούς!
Συγκεκριμένα τα λεφτά των Ολυμπιακών Αγώνων δεν τα έχουν πάρει, και ακολούθησαν πανευρωπαϊκά, προκριματικά... Μιλάμε για χρήματα τεσσάρων ετών! Φαντάζεστε πόσα χρωστάνε στο σύνολο; Και πόσα έχουν να πάρουν η Κωστάκη, η Μάλτση, η Καλέντζου, η Σαρέγκου, που ήταν στην Εθνική όλα αυτά τα χρόνια;
Ε, αφού δεν τους τα δίνει η ομοσπονδία, σιγά μην κάτσουν να τα δίνουν οι ομάδες. Με όποιον δάσκαλο καθίσεις...".
Είναι αλήθεια αυτό; Περιμένουμε την απάντηση της ομοσπονδίας, αφού πρώτα σημειώσουμε πως δεν μιλάμε για ακριβοπληρωμένες αθλήτριες, αλλά για κορίτσια που παίζουν περισσότερο από αγάπη στο άθλημα και μάλλον όχι για τα χρήματα. Εμείς απλά στρέφουμε τον προβολέα προς αυτή την κατεύθυνση, ελπίζοντας ότι οι διεθνείς ΔΕΝ είναι απλήρωτες τα τέσσερα τελευταία χρόνια. "

ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ, ειδικα οταν εχει να κανει με πληροφοριες.
Εγω παντως δεν το πιστευω οτι συμβαινει αυτο. αλλα δεν το εχω και για απιθανο, παντως αν συμβαινει ειναι καταπτιστο αφου προκειται για την πιο καλοπληρωμενη ομοσπονδια. Πρεπει να μαθουμε ομως με σιγουρια.
dida
QUOTE(ptolemaidaras @ Mar 2 2008, 14:57 ) *
"Διεθνείς με… φέσι!
Του Κώστα Παπαπάνου
02/03/2008 (13:24)

Σερφάροντας στο διαδίκτυο μπορεί κανείς να αλιεύσει ενδιαφέροντα πράγματα. Αυτό δεν σημαίνει πως ό,τι γράφεται στο Internet είναι αληθινό, όμως εδώ είμαστε για να ψάχνουμε την αλήθεια, να προβάλλουμε το καλό και το κακό, με γνώμονα πάντα το καλό του μπάσκετ. Αυτό που "ψαρέψαμε" έχει να κάνει με την Εθνική Ελλάδας και το κατά πόσο είναι συνεπής προς τις υποχρεώσεις της απέναντι στις διεθνείς παίκτριες η ομοσπονδία. Αν πιστέψουμε την κοπέλα που έγραψε το κείμενο, όχι μόνο δεν είναι, αλλά έχει ξεχάσει να πληρώνει από το 2004. Αν πάλι δεν είναι έτσι, με χαρά θα δημοσιεύσουμε τη διάψευση της ομοσπονδίας (με αποδείξεις, παρακαλούμε)...

Η κοπέλα που υπογράφει ως "Σία", έγραψε στο φόρουμ, στο θέμα "ποιες ομάδες τελικά πληρώνουν;". Απίστευτο topic, αλλά δυστυχώς... ελληνικό. Αναφέρει λοιπόν, μεταξύ άλλων: "... από εκεί ξεκινά βρε παιδιά, από το ελληνικό σύστημα. Μα όλες αυτές οι ομάδες που αναφέρατε ανήκουν σε μια ομοσπονδία, η οποία έχει να πληρώσει τις αθλήτριες της στην Εθνική Ελλάδας από τους Ολυμπιακούς!
Συγκεκριμένα τα λεφτά των Ολυμπιακών Αγώνων δεν τα έχουν πάρει, και ακολούθησαν πανευρωπαϊκά, προκριματικά... Μιλάμε για χρήματα τεσσάρων ετών! Φαντάζεστε πόσα χρωστάνε στο σύνολο; Και πόσα έχουν να πάρουν η Κωστάκη, η Μάλτση, η Καλέντζου, η Σαρέγκου, που ήταν στην Εθνική όλα αυτά τα χρόνια;
Ε, αφού δεν τους τα δίνει η ομοσπονδία, σιγά μην κάτσουν να τα δίνουν οι ομάδες. Με όποιον δάσκαλο καθίσεις...".
Είναι αλήθεια αυτό; Περιμένουμε την απάντηση της ομοσπονδίας, αφού πρώτα σημειώσουμε πως δεν μιλάμε για ακριβοπληρωμένες αθλήτριες, αλλά για κορίτσια που παίζουν περισσότερο από αγάπη στο άθλημα και μάλλον όχι για τα χρήματα. Εμείς απλά στρέφουμε τον προβολέα προς αυτή την κατεύθυνση, ελπίζοντας ότι οι διεθνείς ΔΕΝ είναι απλήρωτες τα τέσσερα τελευταία χρόνια. "

ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ, ειδικα οταν εχει να κανει με πληροφοριες.
Εγω παντως δεν το πιστευω οτι συμβαινει αυτο. αλλα δεν το εχω και για απιθανο, παντως αν συμβαινει ειναι καταπτιστο αφου προκειται για την πιο καλοπληρωμενη ομοσπονδια. Πρεπει να μαθουμε ομως με σιγουρια.



η ομοσπονδια ναι ναι ναι δινει λεφτα αλλα καπου φιλε μου στο δρομο χανονται εξαφανιζονται αξατμιζονται απο ευρω γινονται αερας κ πανε στις τσεπες τους... σε ολους αυτους που λενε οτι εχουνε ομαδες κ τις πληρωνουν κ ολα ειναι τελεια smiley.gif smiley.gif
ολοι τρωνε προεδροι εφοροι ακομα κ το παιδι που σου φερνει τις πετσετες κ το νερο αρχιζει να κυκλοφορει με τζιμανι αυτοκινητο.. 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
ασε μας 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
τους βγαζω το καπελο γιατι ολοι αυτοι στην τελικη ειναι εξυπνοι κ εμεις οι αθλητες τραβαμε τα μαλλια μας αν παθουμε κανενα τραυματισμο να μπορεσει να μας καλυψει η μαμα κ ο μπαμπας γιατι η ομοσπονδια κ οι ομαδες σκοτωνονται ποιος θα μας πρωτο προσεξει! ντροπη για το μπασκετ ειναι αυτα τα θεματα shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
ακου ποια ομαδα πληρωνει κ η ομοσπονδια ειναι καλη χα χα χα χα smiley.gif smiley.gif evilmonkey.gif
φιλακια!
ria11
εγω ξερω παντως οτι ο ΜΕΓΑΣ ειναι καλοπληρωτης η πτολεμαιδα οι εσπεριδες η καστορια. Ο ηρακλης κραταει εξασφαιρο smiley.gif
kopa5
Δεν ξέρω τελικά αν η προσθήκη δεύτερης ψηλής φέτος στην Α1 Γυναικών ήταν ή όχι προς όφελος του γυναικείου μπάσκετ,πραγματικά είμαι σε δίλημα.Σίγουρα στα θετικά είναι το ανέβασμα του επιπέδου, καλύτερο θέαμα. ανταγωνισμός κ.τ.λ.Αλλά πόσες ομάδες αντέχουν να έχουν στο δυναμικό τους δυο καλές ξένες και άλλες 8 τουλάχιστον καλές ελληνίδες? Μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού μάλλον.
Και παρ'όλο που η επάνοδος τις δεύτερης ξένης συνάμα θα σήμαινε και την μείωση της συμμετοχής των ελληνίδων,ωστόσο δεν είδαμε πολές παίκτριες να κατηφορήσουν προς χαμηλότερες κατηγορίες.Αυτό είχε σαν συνέπεια να υπάρχει αρκετό στριμωξίδι σε πολλές ομάδες.
Και τώρα θα κάνω και την σύνδεση με το παρόν topic για να καταλάβετε που θέλω να καταλήξω τόση ώρα.
Εκτός λοιπόν απο τις 2-3 ομάδες που λειτουργούν σωστά οι υπόλοιπες έχουν το εξής σκεπτικό.
Α) πληρώνουν τις ξένες κάθε μήνα αναγκαστικά γιατί αλλιώς θα τους φύγουν( μιλάμε και για τις 2 σύνολο 6.000-10.000 Ε και βάλε)
Β)Μπορεί να πληρώνουν 2 με 3 ελληνίδες που τους παίζουν και σκοράρουν ή τους έχουν δέσει με γερά συμβόλαια
Γ) Οι υπόλοιπες που παίζουν απο αρκετά, λίγο ή και καθόλου... την στιγμή που μιλάμε θα τους χρωστάνε στην καλύτερη 3 μήνες
Δ) Στο τέλος της χρονιάς απο την περίπτωση γ οι παίκτριες που θα αποφασίσουν να παραμείνουν στην ομάδα μπορεί να πάρουν κάποια χρωστούμενα και τα υπόλοιπα και καλά του χρόνου με δόσεις, ενώ όσες φύγουν κλαίνε απο τώρα τα λεφτά τους γιατί δεν πρόκειται να τα δουν ποτέ.
Στην Α2 πιστεύω φέτος οτι είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα(περιμένω ενστάσεις) καθώς απο οτι ξέρω τα ρόστερ των ομάδων δεν είναι υπερβολικά και το επίπεδο αρκετά χαμηλό απο οτι άλλες χρονιές.
Στην 'Α ΕΣΚΑ πιστεύω οτι αρκετές ομάδες είναι νοικοκυρεμένες και τα μπάτζετ ελάχιστων είναι ανεβασμένα.
Στην ΄Β ΕΣΚΑ υπάρχουν ομάδες που έχουν μισθοφόρους αλλά τα φέρνουν βόλτα .
Ε και στην ΄Γ ΕΣΚΑ πιστεύω τα παιδιά παίζουν ακόμα για την φανέλα και είναι και μια χαρά χωρις αγχος και προβλήματα.
baska
QUOTE(ria11 @ Mar 4 2008, 00:28 ) *
εγω ξερω παντως οτι ο ΜΕΓΑΣ ειναι καλοπληρωτης η πτολεμαιδα οι εσπεριδες η καστορια. Ο ηρακλης κραταει εξασφαιρο smiley.gif


Και εγώ άκουσα ότι ο Μέγας πληρώνει πάντα στην ώρα του!!! Εύγε!
zente
γεια σασ κ απο μενα! απλη αναφορα ,γνωμη παρτε το οπως θελετε!
ειναι κριμα να τρεχουν παιδια στους αγωνιστικους κ καποιοι να μην σκεφτονται ουτε τον ιδρωτα τους
,ουτε τα χιλιομετρα που κανουν καθε μερα με ταξι λεωφορειο αμαξι ποδηλατο μηχανακι...
για να ειναι εκει παρουσες σε καθε προπονηση καθε παιχνιδι γιατι τους αρεσει,μας αρεσει αυτο που κανουμε
κ αν το διαβασει καποιος ομαδαρχης γιατι εγω ετσι τους λεω οχι προεδρους
αυτο το link ας ντραπει γιατι ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ μην μας χτυπατε σε αυτο το φιλοτιμο που εχουμε γιατι οπως παει κ το φιλοτιμο θα χαθει. μπηκα λιγο τσατισμενος αλλα ηθελα να τα πω!
εχουμε δικαιωμα να παιζουμε κ αν θελουν να μαστε σωστες απεναντι τους ασ ειναι κ αυτοι,αλλιως το γυνεκειο μπασκετ θα μαραθει.......
ηδη αυτο βλεπουμε!
πληρωστε τα κοριτσια η αλλιως μην ασχολειστε με το αθλημα!
ευχαριστω
womanplayer
QUOTE(zente @ Mar 10 2008, 16:56 ) *
γεια σασ κ απο μενα! απλη αναφορα ,γνωμη παρτε το οπως θελετε!
ειναι κριμα να τρεχουν παιδια στους αγωνιστικους κ καποιοι να μην σκεφτονται ουτε τον ιδρωτα τους
,ουτε τα χιλιομετρα που κανουν καθε μερα με ταξι λεωφορειο αμαξι ποδηλατο μηχανακι...
για να ειναι εκει παρουσες σε καθε προπονηση καθε παιχνιδι γιατι τους αρεσει,μας αρεσει αυτο που κανουμε
κ αν το διαβασει καποιος ομαδαρχης γιατι εγω ετσι τους λεω οχι προεδρους
αυτο το link ας ντραπει γιατι ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ μην μας χτυπατε σε αυτο το φιλοτιμο που εχουμε γιατι οπως παει κ το φιλοτιμο θα χαθει. μπηκα λιγο τσατισμενος αλλα ηθελα να τα πω!
εχουμε δικαιωμα να παιζουμε κ αν θελουν να μαστε σωστες απεναντι τους ασ ειναι κ αυτοι,αλλιως το γυνεκειο μπασκετ θα μαραθει.......
ηδη αυτο βλεπουμε!
πληρωστε τα κοριτσια η αλλιως μην ασχολειστε με το αθλημα!
ευχαριστω


+1
και μετα λενε οτι μονο εχουμε απαιτησεις...
zente
QUOTE(womanplayer @ Mar 10 2008, 16:55 ) *
+1
και μετα λενε οτι μονο εχουμε απαιτησεις...


wink.gif ετσι δεν ειναι ομως? να εχουμε απαιτησεις αλλα αν ειναι σωστοι απεναντι μας!
ισως θα επρεπε να γινοταν κατι καλυτερο για το μπασκετακι μας ,ισως γνωμη μου παλι θα επρεπε τελικα να υπαρχουν κ καποιοι οροι στο να γινονται ( προεδροι ) ομαδερχες καποια ατομα που συγνωμη κιολας με ολη την καλη διαθεση που εχω να μην τρωνε απο αυτες της ομαδες που φτιαχνουν αλλα πολυ απλα να καιγοντε να αγαπανε αυτο που κανουν. μακαρι μακαρι μακαρι να αλλαξει η ιδεολογια που εχουν αυτοι οι ανθρωποι.
κ παλι σας ευχαριστω που με ακουσατε 69.gif διαβασατε icon_wave.gif icon_wave.gif
bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
i love this game bball.gif
nini
πάντως απ' όσο γνωρίζω κ η Αγία πληρώνει κανονικά!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.