Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 17/5/2005 ΠΑΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
dizzy_fingers
Για το δεύτερο παιχνίδι αυτής της σειράς.
Απλά το ανοίγω το τόπικ για τώρα...θα επανέλθω αργότερα για το παιχνίδι αυτό καθαυτό.
Anxel
Μήπως πρόσεξες οτι υπήρχε ήδη ανοιχτό topic? tongue.gif
dizzy_fingers
Μήπως πρόσεξες τι έγραψα σε εκείνο? tongue.gif

Επίσης, καλό θα είναι να κοιτάμε και τις ανακοινώσεις μόλις μπαίνουμε στο φόρουμ:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...view=getnewpost
wink.gif
Warrior
Για ενα αλλο τοπικ στο forum του Παναθηναικου μιλαει...
tongue.gif
Anxel
QUOTE (Warrior @ May 16 2005, 05:52 PM)
Για ενα αλλο τοπικ στο forum του Παναθηναικου μιλαει... 
tongue.gif

That's Right.... wink.gif
miltos
Λογικά αν ο Παναθηναϊκός παίξει το μπάσκετ που ξέρει να παίζει η σειρά θα τελείωσει την Τετάρτη.
Απλά εγώ θέλω να δω μια άνετη επικράτηση και ωραίο μπάσκετ.
Anxel
QUOTE (miltos @ May 16 2005, 07:49 PM)
Λογικά αν ο Παναθηναϊκός παίξει το μπάσκετ που ξέρει να παίζει η σειρά θα τελείωσει την Τετάρτη.
Απλά εγώ θέλω να δω μια άνετη επικράτηση και ωραίο μπάσκετ.

Το ματς είναι την Τρίτη στις 21.00 wink.gif

Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου...
dizzy_fingers
Ωχ ναι....πωπω...μπλέξαμε τα μπούτια μας παιδιά...
Δεν πειράζει. 17.gif




Γράψτε όπου θέλετε για αυτό το ζευγάρι - αν πάνε καλά τα πράγματα για την ομάδα μου, δε θα χρειαστεί άλλο το τόπικ από την τρίτη βράδυ και μετά tongue.gif....
...και από το επόμενο ζευγάρι θα εφαρμόσουμε αυτό που είπαμε wink.gif.
Δηλαδή, ένα τόπικ για κάθε αγώνα χωριστά ανοιγμένο στο φόρουμ του εκάστοτε γηπεδούχου.
harris
φυσιολογικα ,ο ΠΑΟ θα κανει το 2-0 και δεν θα χρειαστει τριτο ματς .......

ποιοι θα πανε απο εδω μεσα???
papas
logika(isos sigoura) tha paroume tin niki xoris provlima kai vevaia me megaliteri diafora apo ton proto agona ektos kai na paixoume poli xalara....

tha pigena alla exo fontistirio angry_red.gif
harris
φροντιστηριο????ακομα μαθητης εισαι???φανταζομαι δινεις και πανελληνιες ε>>>καλη τυχη και μην μασας ....εγω θα παω και ελπιζω να μην με δει κανενας απο εδω μεσα και με δωσει στεγνα..... 17.gif

το πολυ πολυ να παω ph34r.gif
dizzy_fingers
Τα greeklish σου papas wink.gif.

Χάρη θα πας εσύ? Εγώ είπα σε ένα φίλο μου να αγοράσει εισητήρια για τον αγώνα και δε βρήκε των 10... Από το σπίτι, δεν πειράζει...
harris
θα παω.....θα ποσταρω και φωτο(ελπιζω οχι θολες) tongue.gif
hagi
Ίσως να μην είναι και τόσο χαλαρό το απιχνίδι όπως πιστεύουμε όλοι.

Ο Ολυμπιακός πιστεύω θα το παλέψει και ίσως κάνει κάτι.Δεν έχει βέβαια τους παίχτες που μπορούν να πάρουν την ομάδα επάνω τους αλλά ποτέ δεν πρέπει να υποτιμάς τον αντίπαλό σου όποιος και αν είναι.
Και αυτό φάνηκε στον πρώτο αγώνα.
Σήμερα θα το μάθουμε.
hagi
απιχνίδι!!!!

ωραία το έγραψα..... tongue.gif tongue.gif biggrin.gif
peka
Ανετη νικη προβλεπεται για τον ΠΑΟ. Η τηλεοραση το δειχνει φανταζομαι ε???
harris
to supersport στις 21.00......
harris
QUOTE (hagi @ May 17 2005, 02:21 PM)
απιχνίδι!!!!

ωραία το έγραψα..... tongue.gif  tongue.gif  biggrin.gif

ει ναι αυτο που λεμε ,"ποσα απιχνιδια βαζει ο σακος"????? laugh.gif laugh.gif
Warrior
Kαι γω πιστευω πως θα τελειωσει η σειρα σημερα.
Ευκολα δυσκολα δεν ξερω...
Warrior
95-77 και 2-0 για τον Παναθηναικο που θα αντιμετωπισει τον Πανιωνιο στα
ημιτελικα(στις 3 νικες).
harris
Λοιπον ,μολις γυρισα και αρχιζω:

-Επεισοδιο με τους φιλους του ΠΑΟ ειχε ο Σταυρος Ελληνιαδης μια ωρα πριν την εναρξη του ματς....μαλιστα,ενας απο αυτους ,μπηκε στο παρκε ,ζητωντας τα "ρεστα" απο τον μανατζερ του Ολυμπιακου ,αλλα απωθηθηκε απο την ομαδα περιφρουρησης του γηπεδου...

-Δυναμικο παρον εδωσε το γυναικειο μπασκετ ,καθως πολλες παικτριες απο διαφορες ομαδες ,βρεθηκαν στο γηπεδο ,ενω συσσωμη η γυναικεια ομαδα του ΠΑΟ μαζι με τον προπονητη Μαρινο ,καθησε στις πρωτες θεσεις της κερκιδας...

-"Τζονι Ροτζερς οε οε οε ....." φωναξαν οι πρασινοι ,οταν μπηκε στο γηπεδο ο πρωην παικτης του ΠΑΟ και του Ολυμπιακου ,ο οποιος ανταπεδωσε το χειροκροτημα...Μαλιστα ηρθε κατευθειαν απο το ματς του Αμαρουσιου με τον Μακεδονικο...

-Επεισοδιο ειχε ο Γιονας Καζλαουσκας με τον Μπορις Γκορενς στο 15' .Ο προπονητης του Ολυμπιακου εκανε παρατηρησεις σε εντονο υφος σον παικτη του και εκεινος αντεδρασε...μετα απο λιγο παντως ,ο σλοβενος επεστρεψε στο παρκε...

-Στην εισοδο του Καλαμποκη ,ολο σχεδον το γηπεδο φωναζε ρυθμικα το ονομα του ειρωνευοντας τον ,αλλα εκεινος δεν αντεδρασε και εκανε μια πολυ καλη εμφανιση ,ενω πηγε απο μονος του να γυρισει το ματς στην αρχη του τελευταιου δεκαλεπτου...αφου οι οπαδοι καταλαβαν οτι αυτος δεν "μασαγε" ,αρχισαν να βριζουν την μανα του....

ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΘΥΜΗΘΩ tongue.gif
Basketomania
Αρκετα χαλαρο το ματς...ακομα κι οταν πλησιαζε ο ολυμπιακος τιποτα δεν εδειχνε οτι μπορουσε να το γυρισει...Ευχαριστη εκπληξη το γρηγορο παιχνιδι και οι αρκετοι αιφνιδιασμοι για τον παναθηναικο

Η διαφορα των 2 ομαδων ηταν εμφανης κυριως στα κλεψιματα και τα λαθη...
Κορυφαιος για μια ακομα φορα ο Διαμαντιδης με φοβερα στατιστικα...καλος μετα απο καιρο κι ο Χατζηβρετας...γενικα ολα πηγαν καλα για τον παναθηναικο ενω απ'τον ολυμπιακο παλευαν ουσιαστικα μονο ο Καλαμποκης και ο Σκλαβος
Anxel
Η διαφορά ανάμεσα στις 2 ομάδες ήτανε εμφανής...Όσο και αν πιστεύαν οι παίκτες του Ολυμπιακού οτι μπορούν να κάνουν κάτι στο παιχνίδι αυτό φαίνονταν ολοκάθαρα...Όταν η διαφορά έπεσε κάποια στιγμή στους 7 λόγω ενός μικρού black-out του Παναθηναικού τότε ανέβηκε κατεύθειαν πάλι στους 15 με σερί 8-0...Πάντως θεωρώ οτι ο Παναθηναικός χτες το ματσάκι το πήγε χαλαρά...Κάλιστα μπορούσαμε και μεγαλύτερη διαφορά...

Όσο για τον Ολυμπιακό...Πιστεύω οτι του χρόνου να κάνει μια καλύτερη ομάδα και να είναι τουλάχιστον πιο ανταγωνιστικός...

Για τον Διαμαντίδη οτι και να πώ είναι λίγο...Ο άνθρωπος είναι ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ και φροντίζει κάτι τέτοιο να το αποδεικνύει σε κάθε αγώνα στο γήπεδο...Παίρνει REB,δίνει assists,σηκώνεται πολύ ψηλά και χάρη στα μεγάλα του χέρια δίνει και φυστικάκια...Ειδικά τώρα που έχει βελτιώσει και το σούτ του είναι απόλυτα ολοκληρωμένος...Πολύ φοβάμαι οτι σύντομα μπορεί να σκάσει κάποια προτασούλα από το ΝΒΑ...Άλλωστε έχει όλα τα φόντα να είναι ο μελλοντικός Γιασικεβίτσιους...

Για τον Χατζηβρέττα να πω στη Basketomania οτι απλούστατα ήτανε μετά από καιρό καλός καθώς παίρνει λίγο χρόνο συμμετοχής από τον Ζοτς...Γι'αυτό και δεν μπορεί να δείξει όσα θα μπορούσε να προσφέρει...Σίγουρα ένας τέτοιος σκόρερ τα προηγούμενα χρόνια αποκλείεται να ξέχασε τις 30άρες που έβαζε για την πλάκα στον Ηρακλή...Τον συμπαθώ πολύ σαν παίκτη...Θα πρέπει ο Ομπράντοβιτς να του δώσει περισσότερο χρόνο συμμετοχής...
peka
Πολυ καλος ο ΠΑΟ χτες. Εμοιαζε λες και εκανε προπονηση ωρες ωρες. Ολοι οι παιχτες πηγαν καλα. Διαμαντιδης για μια ακομη φορα ηταν απλα τελειος!!! Εκπληξη ο Χατζηβρεττας, αν και εγω πιστευω το ιδιο με τον Αγγελο οτι δεν εχει αρκετο χρονο συμμετοχης απο τον Ζοτς.
Τωρα περιμενουμε τον Πανιωνιο και παμε για το καθαρο 3-0...!
harris
μονο ευκολο δεν θα ειναι ενα 3-0 απεναντι στον Πανιωνιο....πιστευω ο ΠΑΟ θα περασει με 3-1.....
greece4
συμφωνω με τους προλαλησαντες.. απλα για το διαμαντιδη, σιγα ρε παιδια, οχι κ γιασιγκεβισιους.. αλλωστε χθες δν ειχε να αντιμετωπισει ουτε καποιον σπουδαιο αντιπαλο επιθετικο, ουτε καμια φοβερη αμυνα! παντως αγωνιστικα εχει βελτιωθει, αν κανει κατι κ με τη νοοτροπια του...
hagi
Δεν το είδα το παιχνίδι αλλά από όσο διάβασα πέρασε τελικά εύκολα ο Παναθηναϊκός.Πραγματικά ο Διαμαντίδης είναι τρομερός παίχτης και δεν χρειάζεται το χθεσινό παιχνίδι για να το αποδείξει.

Όσο για τον Χατζηβρέττα καλύτερα να πάει σε άλλη ομάδα για να παίξει το παλικάρι γιατί τον βλέπω να μην παίζει όσο θα έπρεπε.
Για τον επόμενο αντίπαλο τώρα...Πιστεύω ότι θα υπάρχει μεγαλύτερη κόντρα από το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.
opados_13
Μια ζωη θα ειστε πελατες μας ολυμπιακοί !!

Edited by dizzy_fingers
opados_13
Για εκεινους που δεν γνωριζουν ...

Τα 3 τελευταια χρονια εχουμε 10 νικες και 2 ηττες 41.gif
Basketomania
Ρε φιλε κι εγω παναθηναικος ειμαι αλλα δεν μου λεει τιποτα το γεγονος οτι με τον Ολυμπιακο ειμαστε 10-2...Σημαντικο για καθε ομαδα ειναι να πηγαινει καλα σε σχεση με ολους της τους αντιπαλους κι οχι μονο με 1-2 που εχει ''κοντρα''...

Ελπιζω δε ο ολυμπιακος αλλα και οι αλλες ομαδες να ενισχυθουν τη νεα χρονια ωστε το πρωταθλημα να γινει πιο ανταγωνιστικο και να παει ο κοσμος στα γηπεδα...
Warrior
Φιλε opade_13,το 2ο σου ποστ λεει οτι ακριβως το 1ο με πολυ πιο κοσμιο τροπο.
Οποτε πιστευω πως ειναι περιττο και προσβλητικο το πρωτο..και θα σε
παρακαλουσα να το σβησεις.Για αλλη μια φορα θα πω..οτι δεν χρειαζεται να χτυπαμε
τις "ευαισθητες χορδες" των αλλων!

Αμαν ρε παιδια παλι τα ιδια αρχισαμε??
greece4
den uparxei logos na asxolh8ei kaneis me to sugekrimeno atomo, ap'th stigmh pou ap'ta 6 sunolika post tou ta duo einai ta prohgoumena...
dizzy_fingers
Πολύ σωστή η Χριστίνα 41.gif!

Όσον αφορά το χθεσινό ματς, δε νομίζω να έχουμε πολλά να γράψουμε, παρά μόνο να τονίσουμε μερικά highlights του αγώνα:
- Η τάπα του Καλαϊτζή στον Πέρι!!! 24.gif
Αυτό το άτομο παιδιά κάνει κάτι τρελά ώρες ώρες...ακόμα θυμάμαι το κάρφωμά του στους τελικούς του 2001 (αν θυμάμαι καλά) που πήδηξε από τη διακεκομένη και κάρφωσε ανάμεσα σε πολλούς αντιπάλους laugh.gif!

-Καλαμπόκης ΟΕ ΟΕ ΟΕ!!!!!
Ο άνθρωπος προσπάθησε να κάνει ότι περνάει από το χέρι του για να τη μπει σε αυτούς που τον κορόιδευαν στην εξέδρα, και μπορώ να πω ότι μέχρι ενός σημείου τα κατάφερε. 41.gif

Άλλο...δε μου έρχεται στο μυαλό.
Πραγματικά αυτό ήταν ένα από τα παιχνίδια παναθηναϊκού - ολυμπιακού που δε θα θυμόμαστε για πολύ καιρό...
harris
QUOTE (opados_13 @ May 18 2005, 03:16 PM)
Μια ζωη θα ειστε πελατες μας ολυμπιακοί !!

Πφφφφφ......

καλον υπνο.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.