Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Oλυμπιακός - 2ος Τελικός 2014-2015, Τετάρτη 19:30 - Νovasports 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
j-kidd13
Δεύτερος τελικός με τη σειρά να μεταφέρεται στο ΟΑΚΑ.Ο Ολυμπιακός σε ένα κακό παιχνίδι,παρουσιάστηκε οσο χρειαζόταν καλύτερος απο τον Παναθηναϊκό,εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και το μεγαλύτερο rotation που έχει φτάνοντας στη νίκη.
Η σκυτάλη περνάει στους πράσινους που σε περίπτωση ήττας ελαχιστοποιούν τις ελπίδες τους.
Να δούμε αν θα παίξει και ο Μπατίστα γιατι παλι Λουκάς 32 λεπτα και Φώτσης σχεδόν 39,δεν θα το αντέξουν.


Συνεχίζουμε στο ίδιο πνεύμα με το πρώτο τόπικ,που είχαμε ομαλή ροή στα ποστ,αν και το ματς δεν έδωσε και αφορμές για εντάσεις.
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 8 2015, 16:54 ) *
Δεύτερος τελικός με τη σειρά να μεταφέρεται στο ΟΑΚΑ.Ο Ολυμπιακός σε ένα κακό παιχνίδι,παρουσιάστηκε οσο χρειαζόταν καλύτερος απο τον Παναθηναϊκό,εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και το μεγαλύτερο rotation που έχει φτάνοντας στη νίκη.
Η σκυτάλη περνάει στους πράσινους που σε περίπτωση ήττας ελαχιστοποιούν τις ελπίδες τους.
Να δούμε αν θα παίξει και ο Μπατίστα γιατι παλι Λουκάς 32 λεπτα και Φώτσης σχεδόν 39,δεν θα το αντέξουν.


Συνεχίζουμε στο ίδιο πνεύμα με το πρώτο τόπικ,που είχαμε ομαλή ροή στα ποστ,αν και το ματς δεν έδωσε και αφορμές για εντάσεις.

σορι κιολας (το παιχνιδι δεν το ειδα) αλλα απο ποια αποψη ηταν κακο το παιχνιδι?

τουλαχιστον το σκορ δεν εχει σχεση με παιχνιδια εποχης πεδουλακη-μπαρτζωκα
j-kidd13
Απο αποψη οτι το θεαμα που ειδα δεν μου αρεσε καθολου.
manosnismo
QUOTE (akratacity @ Jun 8 2015, 17:05 ) *
σορι κιολας (το παιχνιδι δεν το ειδα) αλλα απο ποια αποψη ηταν κακο το παιχνιδι?

τουλαχιστον το σκορ δεν εχει σχεση με παιχνιδια εποχης πεδουλακη-μπαρτζωκα


Βασικα φιλε μου οταν κερδιζει ο ολυμπιακος ειναι καλο παιχνιδι και οταν χανει ειναι ξυλικι και μικρο σκορ.
akratacity
QUOTE (manosnismo @ Jun 8 2015, 17:15 ) *
Βασικα φιλε μου οταν κερδιζει ο ολυμπιακος ειναι καλο παιχνιδι και οταν χανει ειναι ξυλικι και μικρο σκορ.

ειπα εγω κατι τετοιο???

ξαναλεω το παιχνιδι δεν το ειδα και εκανα μια απλη ερωτηση δεν καταλαβαινω το ειρωνικο σου υφος..........
shtarkws
Μπορεί να ελλείψε το θέαμα από πλευράς καρφωμάτων η άλλων περιτεχνων ενεργειών, όμως είχε διακυμάνσεις στο σκορ καλή τακτική και κάποιες ωραίες φάσεις

Ο Παναθηναικος έτσι όπως έχει ξεμείνει πλέον δεν μπορεί να κοντράρει τον ολυμπιακό για τον τίτλο. Μπορεί μεν να φταίει η διοίκηση με τον ελλιπή προγραμματισμο αλλά όταν έχεις 3 από τους 5 βασικούς απόντες τότε δεν μιλάμε για δικαιολογίες αλλά για αποδυνάμωση. Οι μικροί πρέπει να πάρουν οπωσδήποτε χρόνο συμμετοχής. Όχι μόνο για να πάρουν εμπειρίες αλλά επειδή είναι αδύνατον να τραβήξουν όλο το κουπί 5 παίκτες
j-kidd13
Κυριοι...ηρεμια...
Ακομα δεν το ανοιξαμε το τοπικ...
Εγραψα κακο ματς γιατι στα δικα μου ματια ηταν κακο παιχνιδι.Καποιος αλλος μπορει να ενθουσιαστηκε.
Δεν το εγραψα επειδη κερδισε ο Ολυμπιακος,ημαρτον δηλαδη.


@manosnismo αυτη η συγκεκριμενη απαντηση δεν χρειαζοταν.
salonikatasos
όπως έγινε και χθες η ομάδα πρέπει να πάρει τα ριμπάουντ και να τρέξει κατευθείαν στον αιφνιδιασμό. χθες όσο ελέγχαμε τα ριμπάουντ στην αρχή και τρέχαμε,είχαμε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού. όταν κουράστηκαν οι 2 ψηλοί που είχαμε,γύρισε και το παιχνίδι. οπότε την τετάρτη είτε θα πρέπει να επιστρέψει ο μπατίστα,είτε θα πρέπει να βοηθήσει περισσότερο ο μόργκαν ή ο παπαγιάννης αν παίξει. και να βοηθήσουν λίγο περισσότερο οι περιφερειακοί που χθες δεν τράβηξαν.
αμυντικά το πλάνο πρέπει να παραμείνει το ίδιο. κλείσιμο διαδρόμων στον σπανούλη και αν είναι να ρισκάρουμε κάτι αυτό να είναι τα τρίποντα πρίντεζη(κι ας έβαλε 2 χθες,δεν είναι και ο νοβίτσκι για να φοβόμαστε μη χάσουμε από το σουτ του), λαφαγιέτ(κρίμα που τον έβγαλε χθες ο σφαιρόπουλος.όσο ήταν μέσα χθες πηγαίναμε καλά),ντάρντεν(3 μέτρα πίσω πρέπει να κάθεται ο γιάνκοβιτς ο οποίος δεν είναι και ο καλύτερος αμυντικός για να βγαίνει να μαρκάρει στο τρίποντο).
και το βασικότερο εκτός αυτών. ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ.
να γίνει το 1-1 και το άγχος να επιστρέψει στον ολυμπιακό
yorgos
Καλά, μπορεί να είμαι και ο μόνος, αλλά εγώ επί Πεδουλάκη έβλεπα ένα Παναθηναϊκό που έβγαζε πάρα πολλές θεαματικές φάσεις λόγω Γκιστ και Λάσμε και σε άμυνα και σε επίθεση. Ειδικά στην άμυνα. Ο φετινός Παναθηναϊκός είναι πολύ λιγότερο θεαματικός στα δικά μου μάτια. Το σκορ δε μου λέει κάτι απαραίτητα με το θέαμα. Ένα 69-68 μπορεί να είναι πιο θεαματικό ματς από ένα 76-70. Επίσης ήταν και πιο κλειστά τα ματς στιε διαφορές κι είχε πιο πολύ drama. Τώρα με τα ανοιχτά σκορ πιο δύσκολα βλέπουμε ματς στον πόντο.

Τέσπα, για το Μπατίστα τι ξέρουμε; Έτσι όπως είναι αποδεκατισμένη η φροντ λάιν αλλάζουν άρδην οι ισορροπίες. Χωρίς αυτον δίνω 40-60 στον Ολυμπιακό, με αυτόν ένα 50-50, ακόμη κι αν παίξει με μόνη προπόνηση την πρωινή μελέτη.
TakeshyKurosawa
Κλειδιά στο ματς το πόσο κακός θα είναι ο Σπανούλης και αν ο Σλούκας μπορεί να κάνει και δεύτερη μεγάλη εμφάνιση!
louie
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Jun 9 2015, 13:50 ) *
Κλειδιά στο ματς το πόσο κακός θα είναι ο Σπανούλης και αν ο Σλούκας μπορεί να κάνει και δεύτερη μεγάλη εμφάνιση!


Περιμένω να δω και λοτζεσκι, πριντεζη. Επίσης ο σλουκας λογικά θα μαρκάρετε πιο πιεστικά(ειδικά στο να μην βρει διαδρόμους). Ο σπανουλης καλώς κακώς πλην ελαχίστων εξαιρέσεων στα ντέρμπι είναι παράγοντας μόνο με το πόσο άσχημα θα παίξει. Αλλά από την άλλη όταν σουταρεις σταθερά 10-15 σουτ αν το 2/11 γίνει 5/11 θα μιλάμε για καλο παιχνίδι.

Για μενα το κλειδί του αγώνα είναι τα ριμπάουντ και η ενέργεια που θα έχουμε(βασικά που δεν θα έχουμε) στο τέλος
Quincy
QUOTE(yorgos @ Jun 8 2015, 19:18 ) *
Καλά, μπορεί να είμαι και ο μόνος, αλλά εγώ επί Πεδουλάκη έβλεπα ένα Παναθηναϊκό που έβγαζε πάρα πολλές θεαματικές φάσεις λόγω Γκιστ και Λάσμε και σε άμυνα και σε επίθεση. Ειδικά στην άμυνα. Ο φετινός Παναθηναϊκός είναι πολύ λιγότερο θεαματικός στα δικά μου μάτια. Το σκορ δε μου λέει κάτι απαραίτητα με το θέαμα. Ένα 69-68 μπορεί να είναι πιο θεαματικό ματς από ένα 76-70. Επίσης ήταν και πιο κλειστά τα ματς στιε διαφορές κι είχε πιο πολύ drama. Τώρα με τα ανοιχτά σκορ πιο δύσκολα βλέπουμε ματς στον πόντο.

Τέσπα, για το Μπατίστα τι ξέρουμε; Έτσι όπως είναι αποδεκατισμένη η φροντ λάιν αλλάζουν άρδην οι ισορροπίες. Χωρίς αυτον δίνω 40-60 στον Ολυμπιακό, με αυτόν ένα 50-50, ακόμη κι αν παίξει με μόνη προπόνηση την πρωινή μελέτη.


1-2 αλει ουπ και κοψίματα ανα αγώνα δεν έφταναν για να "παραβλέψεις" το ... κατενάτσιο.

QUOTE(TakeshyKurosawa @ Jun 9 2015, 11:50 ) *
Κλειδιά στο ματς το πόσο κακός θα είναι ο Σπανούλης και αν ο Σλούκας μπορεί να κάνει και δεύτερη μεγάλη εμφάνιση!


Ο Σλούκας (και ο Σπαν) μπορεί. Είναι ότι πρέπει τα αργά πόδια των ψηλών του ΠΑΟ για την ταχύτητα του Σλούκα. Το θέμα είναι αν θα παίξει, πόσο, και πόσο έτοιμος θα είναι ο Μπατίστα.
TakeshyKurosawa
QUOTE (louie @ Jun 9 2015, 14:21 ) *
Περιμένω να δω και λοτζεσκι, πριντεζη. Επίσης ο σλουκας λογικά θα μαρκάρετε πιο πιεστικά(ειδικά στο να μην βρει διαδρόμους). Ο σπανουλης καλώς κακώς πλην ελαχίστων εξαιρέσεων στα ντέρμπι είναι παράγοντας μόνο με το πόσο άσχημα θα παίξει. Αλλά από την άλλη όταν σουταρεις σταθερά 10-15 σουτ αν το 2/11 γίνει 5/11 θα μιλάμε για καλο παιχνίδι.

Για μενα το κλειδί του αγώνα είναι τα ριμπάουντ και η ενέργεια που θα έχουμε(βασικά που δεν θα έχουμε) στο τέλος


Κανονικά η αρχική μας πεντάδα θα έπρεπε να είναι Μάντζαρης-Σλούκας-Λοτζέσκι-Πρίντεζης-Ντάνστον με βάση αυτά που είδαμε στο πρώτο ματς! Πιστεύω είναι σημαντικό να μην σας δώσουμε ψυχολογία στην αρχή του ματς! Με τα τούβλα Σπανούλη και Ντάρντεν αν πετύχετε και εσείς κάποια σουτ στην αρχή και δημιουργήσετε καλή ψυχολογία μετά δύσκολα θα το χάσετε! Πιστεύω ο Πρίντεζης θα παίξει και πάλι καλά! Τον βολεύει πολύ το παιχνίδι τώρα που λείπει ο Γκιστ! Ίσως ο μοναδικός παίχτης στην Ευρώπη αυτή τη στιγμή που άλλωτε τον έσβηνε και άλλωτε τον δυσκόλευε πολύ!
Καλά αυτό που λες με τα ριμπάουντ και την ενέργεια είναι πάντα κλειδί σε τέτοιους αγώνες!
more stars
QUOTE (Quincy @ Jun 9 2015, 14:32 ) *
1-2 αλει ουπ και κοψίματα ανα αγώνα δεν έφταναν για να "παραβλέψεις" το ... κατενάτσιο.


Στο κατενάτσιο υπάρχει σαφές επιθετικό σχέδιο, οι γρήγορες αντεπιθέσεις.
Κάτι σαν αυτό που προσπαθεί ο Μανώλο τώρα.

Επι πεδουλάκη παίζαμε καθυστερήσεις...
j-kidd13
QUOTE(more stars @ Jun 9 2015, 15:34 ) *
Επι πεδουλάκη παίζαμε καθυστερήσεις...



24.gif 24.gif 24.gif

Eγραψες!!
jovan
Θα γίνει το 1-1 αύριο.
Άσχετο αλλά γιατί παίζουμε από κυριακή τετάρτη?
Εδώ στο NBA πάιζουν κυριακή τρίτη.
Binosaur
Καλυσπέρα, πρώτο ποστ από εμένα rolleyes.gif

Θεωρώ ότι ο Παναθηναικός θα δυσκολευτεί πάρα πολύ να πάρει νίκη σε αυτή την σειρά αφού το ρόστερ του είναι πολύ μικρό σε σχέση με του Ολυμπιακού. Για αυτό θα ήθελα να πάρουν περισσότερο χρόνο οι πιο έτοιμοι μικροί τις ομάδας (Μποχορίδης, Παπαγιάννης, Χαραλαμπόπουλος). Κάτι τέτοιο ήταν πιό δύσκολο να γίνει μέσα στο ΣΕΦ, αλλά σε αυτό το δεύτερο παιχνίδι με την στίρηξη του κόσμου είναι ευκαιρία κάποιος "μικρός" να κάνει "μεγάλο" ματς. Εύχομαι το προπονητικό τιμ να συμφώνει! smiley.gif
thanath
Επειδή βλέπω συνέχεια για επιμονή χρησιμοποίησης των μικρών της ομάδας θέλω να παραθέσω μία αντίθετη άποψη! Ο Παναθηναϊκος, σύμφωνα με τα λεγόμενα του πρώην προέδρου του, θέλει να επενδύσει σ αυτούς τους μικρούς! Ένας τελικός με τον Ολυμπιακό είναι πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι για έτοιμους ψημένους παίκτες! Αν κάποιος μικρός χρησιμοποιηθεί και δεν αποδώσει όπως πρέπει μπορεί να έχει ακριβώς τα αντίθετα αποοτελέσματα που μπορεί εμείς να πιστεύουμε! Για μένα από την στιγμή που στην πλειοψηφία των αγώνων της κανονικής περιόδου της Α1 χρησιμοποιήθηκαν από λίγο έως καθόλου, πλέον ο προπονητής με το μικρό ροτέσιον περισσότερο τους προστατεύει παρά δεν τους εμπιστεύεται! Από την άλλη όλοι οι ξένοι μας είναι αναλώσιμοι και δύσκολα απ αυτούς που παίζουν τώρα θα συνεχίσουν και του χρόνου. Οπότε είτε είναι καλοί είτε όχι δεν κάνει μεγάλη διαφορά για το αύριο της ομάδας. Και αυτό το λέω ξεκινώντας από την βάση ότι ο Ολυμπιακός είτε παίξουμε με τους μεν είτε με τους δε, πρέπει να πάρει το πρωτάθλημα βάσει ρόστερ, πορείας και δυνατοτήτων των 2 ομάδων! Όσο για τον Παπαγιάννη (ο μόνος που κινδυνεύουμε να χάσουμε για απέναντι του ατλαντικού) πιστεύω ότι θα πειστεί αν δει ότι βάσει προγραμματισμού του χρόνου όντως θα μπορέσει να βρει 10-15 λεπτά στην Α1 και όσο περισσότερο χρόνο μπορεί στην ευρώπη. Και αυτό θα γίνει αν είναι ο 3ος ψηλός της ομάδας! Όσο και να παίξει σ αυτή την σειρά αν δεν του υποσχεθούν 12δα ευρώπη και ενεργό ρόλο στην Α1 τότε τον βλέπω να μας χαιρεταίει!
Quincy
QUOTE(thanath @ Jun 9 2015, 17:05 ) *
Όσο και να παίξει σ αυτή την σειρά αν δεν του υποσχεθούν 12δα ευρώπη και ενεργό ρόλο στην Α1 τότε τον βλέπω να μας χαιρεταίει!


Άσχετα με το αν θα μείνει ή όχι ο μικρός, είναι λάθος προσέγγιση αυτή. Δεν πρόκειται να ωφελήσουν τον Παπαγιάννη τα "τελειωμένα" παιχνίδια στην Α1 όπου ο ΠΑΟ ρίχνει 20αρες σβηστός και τα DNP στην Ευρώπη. Είναι σαν να σε βάζει ο προπονητής σου πρώτη φορά στο αγώνα στο +25 2 λεπτά πριν το τέλος. Δεν έχει νόημα αν κάνεις λάθος, αν θα προσπαθήσεις, ο αντίπαλος δεν θα σε ζορίσει κλπ. Δεν έχει να πάρει ο παίκτης κάτι περισσότερο από μια καλή προπόνηση της ομάδας, ενώ νιώθει ότι δεν υπολογίζεται. Επίσης δεν γίνεται μια ομάδα να παίζει με άλλη 5αδα στην Ευρώπη (βασικοί) και άλλη στην Α1 (εφηβικό), δεν δουλεύονται τα συστήματα, δεν συνηθίζουν οι παίκτες ο ένας τον άλλον, δεν βρίσκει ρυθμό καμιά 5αδα κ.ο.κ.

Σε αυτήν την ηλικία οι παίκτες πρέπει να παίζουν παιχνίδια που είναι σημαντικά για τις ομάδες τους. Κι ας είναι και ντέρμπυ υποβιβασμού. Να παίζουν ενώ το παιχνίδι είναι στον πόντο, να είναι μέσα σε ανατροπές διαφορών, να βάζουν και να τρώνε 20αρες κλπ. Βλέποντας πχ τον Διαμαντίδη να παίζει πνρ από τον πάγκο ο πιτσιρικάς δεν θα μάθει να το κάνει. Νομίζω είναι κατανοητό.

Υπάρχουν εξαιρέσεις βέβαια, αλλά πρέπει να είναι κάποιος φοβερό ταλέντο για να ρισκάρει η ομάδα 1-2 σεζόν μέχρι να γίνει έτοιμος παίκτης. 18χρονος με μόλις ένα χρόνο στην ομάδα να παίρνει 15λεπτα σε ομάδα πρωταθλητισμού δεν υπάρχει.

Σόρυ για το οφ τοπικ, ας μεταφερθεί αν το κρίνουν απαραίτητο οι μοντς rolleyes.gif
manosnismo
Αν εχει κανεις κανα λινκ θα το εκτιμουσα
Paris87
Ο Γιανκοβιτς θελει μια φαπα στην κεφαλα να ηρεμισει. Τι νευρα ειναι αυτα? Ακομη δεν αρχισε το ματς, πεταει μπαλες..
kotzito
Ευτυχώς που πήραμε άκοπα 5 πόντους έτσι. Έχουμε μπει καλά πάντως αν αναλογιστεί κανείς ότι με τον Σπανούλη έχουμε 0/4 επιθέσεις.
SkyFall
Ο Μανωλόπουλος πήρε τον Κούπερ για να παίζει στο δύο;

Θα το πάρει εύκολα ο ολυμπιακός το ματς, είναι μακράν καλύτερος απέναντι στο συγκεκριμένο ρόστερ και ειδικά με τον τρόπο που παίζουμε.
Johnnys
Μην αρχιζετε να λετε αυτο το θα το παρει ευκολα ο Ολυμπιακος ξερετε οτι δεν το λετε στ αληθεια οι περισσοτεροι και ξερετε τι εννοω.

Ρ ΛΑΦΑΓΙΕΤ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ
shtarkws
Αν υπάρχει ένα Λίνκ θα το εκτιμούσα
Skonokinis

απορώ γιατί ΚΑΙ σήμερα εξακολουθεί να παίζει τόσο πολύ ο σλότερ, απορώ

πρέπει να βρίσκονται περισσότερη ώρα στο παρκέ μπλουμς μήπως και του ανοίξει η...τύχη και μποχωρίδης αντί του κούπερ, επίσης όταν μπαίνει αγραβάνης μέσα θα μπορούσε να περνάει και παπαγιάννης

καλά ο μόργκαν..................................................................
....


πάντως το'χουμε το ματσάκι icon_wave.gif
thalys
Έτσι όπως έχει η κατάσταση, ο,τιδήποτε λιγότερο από 3-1 για τον Ολυμπιακό είναι αποτυχία. Προσωπικά το κόβω για 3-0 με τον Παναθηναϊκό να παλεύει κάθε ματς μέχρι τέλους.

Για να έχει ελπίδα ο Παναθηναϊκός πρέπει οι Μποχωρίδης-Χαραλαμπόπουλος ν'ανέβουν στο ροτέισον και να δώσουν 5-10 καλά λεπτά ο καθένας τους. Επίσης θα προτιμούσα να δω τον Παπαγιάννη στο 5 από τον Μόργκαν που φανερά δεν έχει την θέση απέναντι στους ψηλούς του Ολυμπιακού.

Να πω και κάτι καλό: Ο Μανωλόπουλος φαίνεται διαβασμένος και το παλεύει όσο μπορεί.

Προσθήκη: Χρειάζεται και να πάρει μπρος ένας εκ των Μπλουμς ή Σλότερ για να έχουμε ελπίδες.
AKRG
QUOTE (Johnnys @ Jun 10 2015, 20:25 ) *
Μην αρχιζετε να λετε αυτο το θα το παρει ευκολα ο Ολυμπιακος ξερετε οτι δεν το λετε στ αληθεια οι περισσοτεροι και ξερετε τι εννοω.

Ρ ΛΑΦΑΓΙΕΤ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ


Τι εννοείς ? εξήγησε μας να καταλάβουμε το σκεπτικό σου, εγώ προσωπικά όσο και να με στεναχωρεί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα κάνει ένα μικρό ξέσπασμα ο ολυμπιακός και θα το καθαρίσει το ματς, όσο και να θέλουμε απλά δεν μπορούμε , μακάρι να είμαι ΤΟΣΟ λάθος !
Coach Periklis
Μόνο άμα "τα φτύσουν" οι παίχτες του ΠΑΟ θα ξεφύγει το σκορ....Στα τελειώματα της 3ης περιόδου θα αρχίσει να φαίνεται αν θα ισχύσει αυτό
Skonokinis

επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί να προφυλάσσεις τόσο πολύ έναν παίκτη που νιώθει "ενοχλήσεις" στην γάμπα, στους τελικούς είσαι μετά έρχεται καλοκαίρι σιγά το ρίσκο, τον πετάς μέσα και ό,τι κάτσει rolleyes.gif
Coach Periklis
Βάλε Καββαδά ρε, μας γλεντάει ο Λουκάς και δε θα χουμε ψηλούς biggrin.gif
manosnismo
Απλα δεν μπορει ο παναθηναικος.
υγ.Αυτο το υφακι του Αγραβανη πως προεκυψε ρε μαγκες?
thalys
QUOTE (manosnismo @ Jun 10 2015, 20:57 ) *
υγ.Αυτο το υφακι του Αγραβανη πως προεκυψε ρε μαγκες?


Πάντα το'χε. Είναι αντίστοιχο της άνοιωθης φάτσας του Φώτση ή της γκρίνιας του Γιαννάκη. Με την Νεπτούνας να παίζει, έτσι θα είναι.
kotzito
O Χάντερ εντωμεταξύ τα 2 από τα 4 φάουλ του τα έχει κάνει έξω από το τρίποντο στον Λουκά.

Υ.Γ. 1: Όσο μυστήριο είναι η μεταμόρφωση του Λουκά κάθε χρόνο στους τελικούς, άλλο τόσο είναι κι αυτή του Ντάρντεν όταν παίζει με τον ΠΑΟ.

Υ.Γ. 2: Να δούμε τι ρόλο θα παίξει και η κούραση τώρα. Ο ΠΑΟ έχει 2 παίκτες που έχουν παίξει ήδη 25+ λεπτά και τον ΔΔ 22, ενώ ο Ολυμπιακός κανέναν πάνω από 20.
Coach Periklis
Πιο πολύ για "αποδοχή" του Σφαιρόπουλου να αφήσει τον Μαυροκεφαλίδη να μας γλεντάει μου φαίνεται εμένα....(για φέτος)
Skonokinis

ο μανωλόπουλος θέλει να καταστρέψει την καριέρα του σλότερ
Dred11
Τελικά ο Κάρυ κι εκείνος ο τριποντάκιας μπόντι μπίλντερ που χαμε πάρει πρόπερσι βοήθησαν περισσότερο από τους Κούπερ Μόργκαν.
Παναγιώτης
Σκορ: 50-54! Το ματς εξελίσεται σε πολύ μεγάλο ντέρμπι!
AKRG
Μάλλον μέχρι εδώ ήταν ! αδειάσανε οι μπαταρίες ...
nvip13
Και πολυ κράτησε το αστείο.

Πραγματικά ποιος σκέφτηκε να φέρει αυτον τον Μοργκαν??
badder
Άριστος ο Μαυροκεφαλίδης στην επίθεση. Αρνητικότατος στην άμυνα.
plo koon
O ΟΣΦΠ μου φαίνεται έκανε συντήρηση στις 3 πρώτες περιόδους και τώρα άνοιξε ρυθμό.
Του έχουν βγει και δύο καλές φάσεις, και εξ'ου η διαφορά.
katharop
αγόρι μου νελσον είσαι κάτω απο το καλάθι και δεν φτάνει που κοιτάς σαν χάνος σου παίρνει ο πρίντεζης το ριμπαουντ και είναι σε πλεονεκτική θέση για καλάθι και του κάνεις φάουλ αψυχολόγητο 3 φορές. Τι κουβαλάς στο κεφάλι σου?
badder
ο Σπανούλης κάνει καθυστέρηση στην επίθεση και ελπίζει στα απονενοημένα. Ασε που δεν είδε ότι ο χρόνος είχε πάει στα 14 και σουτάρει όπως ναναι
rankin
Σα δε ντρεπόμαστε λεω εγω
Skonokinis

Κυριακή πάμε για το μπρέικ icon_drunk.gif
j-kidd13
Ποστ περι διαιτησιας εδω οχι.
katharop
δεν περιμέναμε και κάτι άλλο όταν παίζουμε με 3 παίκτες στην ουσία που οι δύο είναι 34 και 35 χρονών αντίστοιχα. Απολύτως λογικό το αποτέλεσμα απο την αρχή της σειράς μέχρι τώρα.
ice-wolf
Μπράβο στον ΟΣΦΠ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Δεν έχει το ρόστερ ο ΠΑΟ να γυρίσει αυτήν την σειρά και μεταξύ μας δεν αξίζει τον τίτλο, έτσι όπως καταρτίστηκε το ρόστερ το καλοκαίρι.

Στην ουσία, η ομάδα πληρώνει την αλαζονεία του Γιαννακόπουλου και τις εμμονές του παρωχημένου και κάκιστου Ιβάνοβιτς.
Ας χάσει το φετινό πρωτάθλημα για να τσούξει μερικούς μερικούς εκεί στην διοίκηση της ΚΑΕ.
Μην πυροβολείτε τους παίκτες. Ειδικά οι ξένοι, τόσο ξέρουν τόσο μπορούν.

Πάμε για του χρόνου τώρα.
Skonokinis

αν τελικά μείνει ο γκιστ του χρόνου θα πρέπει να πάρει μόνος του την ευρωλίγκα για να ξεπληρώσει το φετεινό



κατάλαβε κανείς γιατί έπρεπε να παίζει τόσο πολύ ο σλότερ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.