Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 29η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2017-18
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Χίμκι-Φενερμπαχτσέ 18:45
Εφές-Μπαρτσελόνα 20:45
Μπάμπεργκ-Αρμάνι Μιλάνο 21:00
Μπασκόνια-Μακάμπι 22:00

Παρασκευή
Μάλαγα-Ολυμπιακός 19:00
Ζαλγκίρις-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 20:00
Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης 20:00
Παναθηναϊκός-Βαλένθια 21:15
pan24
Η Φενερ χωρις Βεσελυ που ειχε ιωση κερδισε σχετικα ανετα την Χιμκι και πλην μεγαλης εκπληξης κλειδωσε την δευτερη θεση
whaler
Κόουτς Μπαρτζώ προσπαθεί να πάει καρφι πάνω στον Ιτούδη; rolleyes.gif
boumtze-boumtze
Αυτο,η μηπως εχει βαλει στο ματι τον Ολυμπιακο;
το_καλύτερο_3d
Αυτο που ολοι οι προπονητες θελουν τον ολυμπιακο για αντιπαλο ο οποιος εχει παει σε 7 απ τα τελευταια 10 final4 ξερω γω προσωπικα με ξεπερνάει.
Manimal
Απλά μία ήττα από καλύτερη ομάδα. Η Κίμκι άλλωστε είναι προτιμότερο να παίζει εκτός παρά εντός έδρας. Όπως και αν έχει δεν είναι φόβητρο για καμία από τις ομάδες τετράδας.

Στο Μπροσέ-Μιλάνο τι φάση? Ούτε φάουλ δεν μπήκαν στον κόπο να κάνουν για τα προσχήματα. Τουλάχιστον στο ΝΒΑ ακόμα και ομάδα που τανκάρει σε αντίστοιχη περίπτωση εξαντλεί τις πιθανότητες μέχρι τέλος. Τούτοι διακωμωδήσαν το άθλημα.
rahxephon13
Κλείδωσε η 8 με την μπασκονια η οποία κέρδισε την μακαμπι και την απέκλεισε από τα πλει οφφ, τώρα μένει να δούμε την τελική κατάταξη και πως θα διαμορφωθούν τα ζευγάρια και εκεί έχει ζουμί ακόμα η υπόθεση με τις θέσεις 4 έως 8 να είναι όλα ανοιχτά.
sarounas
QUOTE(Manimal @ Mar 29 2018, 22:54 ) *
Απλά μία ήττα από καλύτερη ομάδα. Η Κίμκι άλλωστε είναι προτιμότερο να παίζει εκτός παρά εντός έδρας. Όπως και αν έχει δεν είναι φόβητρο για καμία από τις ομάδες τετράδας.

Στο Μπροσέ-Μιλάνο τι φάση? Ούτε φάουλ δεν μπήκαν στον κόπο να κάνουν για τα προσχήματα. Τουλάχιστον στο ΝΒΑ ακόμα και ομάδα που τανκάρει σε αντίστοιχη περίπτωση εξαντλεί τις πιθανότητες μέχρι τέλος. Τούτοι διακωμωδήσαν το άθλημα.

να κάτι τέτοια γράφετε και εκεί πάνω που πάμε να δούμε ευρωλίγκα μας κόβεται την όρεξη 45.gif
rahxephon13
Η ρεαλ πάει να αυτοκτονήσει στο βελιγραδι στην τελευταία περίοδο και η ζαλγκιρις δείχνει να ελέγχει το μαστακι κόντρα στην τσσκα.
rahxephon13
Απίστευτο χιτσκοκικο γκρανγκινιολικο φιναλε στο βελιγραδι με νικήτρια την ρεαλ με τρίποντο μπαζερ στα 4.
benchwarmer
Για να ξεκαθαρίσουμε και τις θέσεις 6-7-8:

Η Ζαλγκίρις έρχεται στο ΣΕΦ. Με νίκη είναι τουλάχιστον 6η και ελπίζει και για παραπάνω (αν ισοβαθμίσει με τον ΠΑΟ που τον έχει στην διαφορά, δύσκολο βέβαια). Με ήττα όμως πάει καρφί για 8η, καθώς στην τριπλή με Μπασκόνια (θέλει νίκη εντός με Εφές) και Κίμκι (θέλει νίκη στη Βαρκελώνη) έχει ρεκόρ... 0-4! Στην οποία τριπλή θα είναι 6η η Μπασκόνια και 7η η Κίμκι.

Θεωρώ πάντως πως η Κίμκι θα χάσει στη Βαρκελώνη και θα παίξει με την ΤΣΣΚΑ στους "8", κάτι που δεν πιστεύω ότι την χαλάει και τόσο (ξεκαθαρίζω βέβαια πως με όποιον και να παίξει θα είναι λίγες οι πιθανότητές της).
rahxephon13
QUOTE (benchwarmer @ Mar 30 2018, 22:20 ) *
Για να ξεκαθαρίσουμε και τις θέσεις 6-7-8:

Η Ζαλγκίρις έρχεται στο ΣΕΦ. Με νίκη είναι τουλάχιστον 6η και ελπίζει και για παραπάνω (αν ισοβαθμίσει με τον ΠΑΟ που τον έχει στην διαφορά, δύσκολο βέβαια). Με ήττα όμως πάει καρφί για 8η, καθώς στην τριπλή με Μπασκόνια (θέλει νίκη εντός με Εφές) και Κίμκι (θέλει νίκη στη Βαρκελώνη) έχει ρεκόρ... 0-4! Στην οποία τριπλή θα είναι 6η η Μπασκόνια και 7η η Κίμκι.

Θεωρώ πάντως πως η Κίμκι θα χάσει στη Βαρκελώνη και θα παίξει με την ΤΣΣΚΑ στους "8", κάτι που δεν πιστεύω ότι την χαλάει και τόσο (ξεκαθαρίζω βέβαια πως με όποιον και να παίξει θα είναι λίγες οι πιθανότητές της).

Δεν ξέρω αν θα κάτσει να χάσει ο μπαρτζωκας στην βαρκελωνη άλλα κι εγώ πιστεύω ότι προτιμά τσσκα από φενερ, την άλλη βδομάδα θα πέσουν κορμιά.

Κριμας πάντως που δεν γίνονται όλα τα παιχνίδια την ίδια μέρα και ώρα νομίζω ότι ετσι θα ήταν πιο συναρπαστικό ενώ υπάρχει ο κίνδυνος κάποιες ομαδες να διαλέξουν αντίπαλό,νομίζω είναι μια παράβλεψη τις ευρωλιγκας αυτό και θα πρέπει κάποια στιγμη να κοιτάξει πως να το διόρθωση.

ubic
Τα play-offs ως έχουν:

1ος ημιτελικός
CSKA - Khimki
Real - Panathinaikos

2ος ημιτελικός
Fenerbahce - Baskonia
Olympiakos - Zalgiris
shtarkws
Νομίζω ότι η Τσκα έχασε για να στείλει την ζαλγκιρις στον Ολυμπιακό. Τι γίνεται στο ματς του Ολυμπιακου αν ο Παναθηναικος χάσει στο Μιλάνο;
whaler
Με τη χρονική σειρά που γίνονται τα παιχνίδια, δε, αν νικήσει ο ΠΑΟ και χάσει ο Ολυμπιακός, η Ρεάλ που παίζει πιο μετά, θα μπορεί να διαλέξει με ποιον από τους δυο μας θέλει να διασταυρωθεί (πάντα με μειονέκτημα έδρας).

@shtarkws έχω την εντύπωση πως αν χάσει ο Παναθηναϊκός, τότε πάει σίγουρα 6ος, οπότε παίζει σίγουρα με Ολυμπιακό που θα είναι 3ος.
Andre Miller

tongue.gif
Manimal
QUOTE (shtarkws @ Mar 30 2018, 23:58 ) *
Νομίζω ότι η Τσκα έχασε για να στείλει την ζαλγκιρις στον Ολυμπιακό. Τι γίνεται στο ματς του Ολυμπιακου αν ο Παναθηναικος χάσει στο Μιλάνο;


Γιατί αποκλείεται το ενδεχόμενο η ΤΣΣΚΑ να εχασε αγωνιστικά? Η ΖΑλγκίρις έπαιξε μπασκετάρα και ειδικά στην τέταρτη περίοδο τους ξεφτέλισε αμυντικά, καθαρά και δίκαια σε μία ατμόσφαιρα που ήταν ίσως η πιο αποπνικτική από όσα παιχνίδια EUL παρακολούθησα φέτος. Ήταν ανώτερη σε όλους τους τομείς. Άλλωστε η φετινή Ζαλγκίρις έδειξε ότι είναι ικανή να πετύχει τέτοιες νίκες.
rahxephon13
QUOTE (whaler @ Mar 31 2018, 00:26 ) *
Με τη χρονική σειρά που γίνονται τα παιχνίδια, δε, αν νικήσει ο ΠΑΟ και χάσει ο Ολυμπιακός, η Ρεάλ που παίζει πιο μετά, θα μπορεί να διαλέξει με ποιον από τους δυο μας θέλει να διασταυρωθεί (πάντα με μειονέκτημα έδρας).

@shtarkws έχω την εντύπωση πως αν χάσει ο Παναθηναϊκός, τότε πάει σίγουρα 6ος, οπότε παίζει σίγουρα με Ολυμπιακό που θα είναι 3ος.

Δεν ισχύει εμείς έχουμε 18 νίκες και οι λιθουανοι 17 αν χάσουμε πρέπει να κερδίσουν αυτοί για να βγούμε 6 διαφορετικό αν χάσουμε και οι 2 παραμένουμε στην 5 θέση.
Conan1982
QUOTE (shtarkws @ Mar 30 2018, 23:58 ) *
Νομίζω ότι η Τσκα έχασε για να στείλει την ζαλγκιρις στον Ολυμπιακό. Τι γίνεται στο ματς του Ολυμπιακου αν ο Παναθηναικος χάσει στο Μιλάνο;

Σ' αυτήν την περίπτωση ο Ολυμπιακός παίρνει σίγουρα την 3η θέση αφού σε ισοβαθμία με την Ρεάλ υπερτερεί.

Και έχουμε:
Αν κερδίσει η Ρεάλ: α) κερδίζει ο Ολυμπιακός; 5ος ο Παναθηναϊκός (με Φενέρ), β) χάνει ο Ολυμπιακός; 6ος ο Παναθηναϊκός (με Ολυμπιακό)

Αν χάσει και η Ρεάλ; α) κερδίζει ο Ολυμπιακός; 5ος ο Παναθηναϊκός (με Ρεάλ) β) χάνει ο Ολυμπιακός και έχουμε τριπλή ισοβαθμία Ζαλγκίρις-Ρεάλ-Παναθηναϊκός. Εδώ τι γίνεται;
str
QUOTE(Conan1982 @ Mar 31 2018, 12:03 ) *
Αν χάσει και η Ρεάλ; α) κερδίζει ο Ολυμπιακός; 5ος ο Παναθηναϊκός (με Ρεάλ) β) χάνει ο Ολυμπιακός και έχουμε τριπλή ισοβαθμία Ζαλγκίρις-Ρεάλ-Παναθηναϊκός. Εδώ τι γίνεται;


real
pao
zalgiris
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.