Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δαχτυλα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
johnisimo
Καλησπερα παιδια... Ειναι το πρωτο μου θεμα.. Εχω μια απορια σχετικα με το μηκος των Δαχτυλων... Μου εχουν πει πως υπαρχουν συγκεκριμενα βαρακια που βοηθουν στο να μακρυνουν τα δαχτυλα στα χερια.. Ξερει καποιος κατιο σχετικο...?
rolleyes.gif
Johnaros
Έτσι και ο Schumman ήθελε να ανεξαρτητοποιήσει τον παράμεσό του για να γίνει ο καλύτερος πιανίστας του κόσμου, και τελικά τα γάμησε όλα και έγινε συνθέτης.

Μην τα πειράζεις με βαράκια, τραβάς κλπ.
Το μήκος που είναι να πάρουν θα το πάρουν. Τώρα αν είσαι μικρός, η χρήση που τους κάνεις, μπορεί κάτι ψιλά να βοηθήσει, αλλά δε μπορείς να τα αναγκάσεις να γίνουν πιο μακριά.

Για το μπάσκετ πάντως σημαντική είναι η δύναμη και ο συντονισμός τους, οπότε μην κολλάς εκεί.
επαθα λαστιχο
Για τα δαχτυλα δεν ξερω,αλλα ξερω κατι καλες ασκησεις για υπερεκταση αλλου σημειου του σωματος....
spiderP
Μην ταλαιπωρείς τα καημένα τα δάχτυλά σου (και άλλα μέρη του σώματος). Απλά και μόνο που παίζεις μπάσκετ, που προσπαθείς μια στις τόσες να πιάσεις τη μπάλα με το ένα χέρι, αρκεί να σου δώσει ίσως καναδυο χιλιοστά (δε θα γίνεις και Μπέρι).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.