Help - Search - Members - Calendar
Full Version: OSTEOXONDRITIDA
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
XxXristosSs
Λοιπον παιδια εχω το παραπανω προβλημα στα γονατα...απευθυνθηκα στον ισως κλτερο γιατρο της ελλαδας τον κ.Νικολαου(ιατρικο αθηνων)...το συγκεκριμενο προβλημα το ειχα απο τον αυγουστο του 2006 χωρις ομως να το εχω παερι χαμπαρι ωσπου μια μερα γυρισα το γονατο μ ασχημα στην προπονηση(γεναρη του 2007) παθαινοντας κακκωση μηνισκου,...οταν πηγα στον γιατρο τον ενημερωσα επισης κ γ το προβλημα π αντιμετωπιζα κ μ ειπε οτι πασχω απο οστεοχονρυτιδα(μαλλον το σκοτωσα στην ορθογραφια αλλα οκ) κ μ ειπε να μεινω εκτος προπονησεων για 6 μηνες....μετα απο 6 μηνες τον επισκεφθηκα παλι κ μ ειπε να μεινω εκτος αλλουσ 3 μηνες....τλκ μετα απο 3 μηνες(σεπτεμβρη 2007) με αφησε να επιστρεψω στα γηπεδα...ομως οι ενοχλησεις δεν εχουν σταματησει κ το "καρουμπαλο" (ή πρη3ιμο οπωςσ θελετε πειτε το) στο γονατο επιμενει ακομα δημιουργωντας πονο σε διαφορες ασκησεισ κατα την προθερμανση κ μετα το τελοσ τησ προπονησης...αν καποιος ειχε το προβλημα αυτο θα 3ερει για τι πραγμα μιλαω...επισης καποιος γυμναστης στο σχολειο μ ειπε οτι πρεπει να κανω καποιες ασκησεισ γ ενδυναμωση του τετρακεφαλου για να 3επερασω τον προβλημα αυτο....αν καποιοσ 3ερει τι πρεπει να κανω ας μ δςσει καποαι συμβουλη γιατι εχω αρχσει κ ανησυχω




ΧxXristosSsS A.K.A. ----->"CrAsH"<-----
B for Basketball
Kαποια εγχειρηση δεν γινεται???
XxXristosSs
QUOTE(B for Basketball @ Feb 9 2008, 01:38 ) *
Kαποια εγχειρηση δεν γινεται???


Μου ειπε οτι δεν χρειαζεται εγχειρηση γιατι δεν εχει μεγαλο προβλημα....ειπε οτι μονο το 1% χρειαζεται εγχειρηση...εμενα μ ειπε οτι δεν εχω μεγαλο προβλημα και θα φυγει....αλλα δεν παει πουθενα.....λες να ανηκω στο 1%???μακαρι οχι γιατι δεν θα αντε3ψ χωρισ μπασκετ κ αλλους μηνες
kage
κοψ το ποδι απο την ριζα.................χαχαχαχα......φιλικα παντα.....
dizzy_fingers
Το καρούμπαλο εμφανίζεται κάτω από την επιγονατίδα, ως συνέχεια της προέκτασης του καλαμιού που φτάνει στο γόνατο?

Μήπως ψήλωσες απότομα την περίοδο εκείνη, το καλοκαίρι του 2006?
alexas10
pitsirikas eisai?
an nai mi fovasai...
t-h-a-n-o-s
ela re alanko siga to provlima 3eeeeee!!! mn masas mexri na padrefteis 8a eisai ok w00t.gif
Alexmei
Ένας συγγενής μου είχε το ίδιο πρόβλημα(άνηκε στο 1%) και από ότι μ είπε (μπορεί κ να είναι και λάθος) είναι από τα πολλά χτυπήματα και γενικά ότι μπορείς να πάθεις στο μπάσκετ. Δεν ξέρω αν αφορά το ύψος αν κ δ νομίζω. Έκανε εγχείρηση και νομίζω μετά σταμάτησε το άθλημα. Ελπίζω να μην είναι τόσο σοβαρό φίλε μου και μην τρομάζεις από αυτά που γράφω γτ μπορεί να μην ισχύουν smile.gif
XxXristosSs
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 11 2008, 16:46 ) *
Το καρούμπαλο εμφανίζεται κάτω από την επιγονατίδα, ως συνέχεια της προέκτασης του καλαμιού που φτάνει στο γόνατο?

Μήπως ψήλωσες απότομα την περίοδο εκείνη, το καλοκαίρι του 2006?



Ναι ψηλωσα αποτομα...πηρα μπολικουσ ποντουσ κ συνεχιζω ακομα...απο οτι μ ειχε πει ο γιατροσ το καρουμπαλο αυτο εμφανιζεται διοτι καποιοι χονδροι "τραβανε" το γονατο για να ψηλωσω...κ επειδη παιρνω υψοσ αποτομα συμβαινει αυτο το καρουμπαλο...
ο γιατροσ ειχε πει οτι θα περασει μονο τ μετα απο λιγουσ μηνεσ...εδω κ 2 χρονια δεν εχει φυγει ομωσ...κ ετσι ρωτησα κ μ ειπε ενασ γυμναστησ στο σχολειο οτι η οστεωχονδρυτιδα φευγει αν δυναμωσουμε τετρακεφαλο...οποτε καταλαβαινετε δεν 3ερω τι να κανω...απο την μια ο γιατροσ ειπε θα φυγει μονο τ...απο την αλλη ο γυμναστησ να κανω ασκησεισ γ να δυναμωσω τουσ 4κεφαλουσ....

Υ.Γ. για εναν φιλο,τον ΑΛΕΧΑΣ10, που ρωτησε αν ειμαι πιτσιρικασ, ειμαι 16 χρονων.......
BlueWolf_9
φίλε μου πρόσφατα ανακάλυψα πως έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα... το έπαθα τον Οκτώβριο του 2006 και απο τότε το έχω ακόμα κια με ταλαιπωρεί...στην αρχή δεν του έδωσα σημασία και δεν απευθύνθηκα σε γιατρό.. όμως πέρασαν 2 χρόνια και το πρόβλημα δεν είχε φύγει. Μιλάμε για ένα πρήξιμο στην επιγονατίδα που όταν το πιέζεις σε πεθαίνει στον πόνο.. Το πρόβλημα ήταν (στην αρχη τους πρώτους 2-3 μήνες) πως μετά από κάθε αγώνα με πόναγε αθτό το σημείο και δεν μπορούσα να κάνω περαιτέρω άσκηση ή οτιδήποτε...τέσπα με τον καιρό μου έφyγε ο πόνος από την κούραση και τώρα νιώθω πόνο σε ειδικές ασκήσεις (κουνελακια) και όταν το πιέζεις. Πήγα σε γιατρό τον απρίλιο του 2008 ο οποίος μου είπε πως πρέπει να κόψω κάθε άθλημα (κάνω και κολύμβηση) για 2 μήνες. Όπως καταλαβαίνετε έχασα όλη την σαιζόν των παμπαίδων καθώς και προπονήσεις ιουνίου.το καλοκαίρι συνηδειτοποίησα πως ο πόνος με έπιανε και όταν καθόμουν και δε μπορούσα να έχω για πολύ ώρα το πόδι λυγισμένο (έπρεπε να το τεντώσω να περάσει ο πόνος). Αυτός ο γιατρός ειχε διαγνώσει μετατραυματική κάκωση (το πρόβλημα το κατάλαβα καιρό μετα που χτύπησα το γόνατο μου και χρειάστηκα ράμματα). Μου έδωσε επίσης ένα ναρθηκάκι για να κρατάει τους κραδασμούς σε εκείνο το σημείο ώστε να μπορέσω να πηγαίνω σε προπονήσεις...τώρα το Σεπτέμβριο πήγα σε έναν άλλο γιατρό ο οποίος είναι και αθλητίατρος και μου διέγνωσε τυπική οστεοχονδρίτιδα. Μου είπε να μην φοράω το ναρθηκάκι γιατί έτσι δε θα μου περάσει.. Μου είπε επίσης πως μπορώ να κάνω κανονικά προπονήσεις αρκεί να σταματάω όταν με πονάει.
όσο για αυτό με τον τετρακέφαλο είναι αλήθεια γιατί όταν αρχισα για καμια βδομάδα τις προπονήσεις σταμάτησε να με πονάει όταν το είχα λυγισμένο κια τώρα μετα από 2 μήνες προπόνησης νιώθω μόνο πόνο όταν το πιέζω..

αυτα...

Υγ είμαι 14 χρονών..
3and1
Φιλε υπαρχει μια περιπτωση να πασχω και εγω απο οστεοχονδριτιδα αλλα στον εξωτερικο αστραγαλο. Συγκεκριμενα εχω προβλημα απο τα 14, ειμαι 20 αλλα ποτε δεν το πηρα στα σοβαρα γιατι δεν αθλουμαι επαγγελματικα η εστω σε συλλογο , αλλα φυσικα δεν ειχα παντοτε ενοχλησεις (συνηθως με πειραζει 2 φορες το χρονο για κανα 10ημερο). Ωστοσο σε 10 μερες θα παω για μαγνητικη και θα σε ενημερωσω αν τελικα πασχω απο το προβλημα σου τι θα μου πει και εμενα ο γιατρος ο οποιος ειναι εξειδικευμενος και εμπειρος στο κατω ακρο
takis6
Καλησπερα σας παιδια..Με λενε Τακη και ειμαι 28 χρονων.Εχω και γω οστεοχονδριτιδα και στα δυο γονατα..Εμενα εμφανιστηκε οταν ημουν 12 χρονων και ναι ειναι απο το αποτομο υψος,φανταστειτε περναγα τους κολλητους μου ενα κεφαλι.Ειχα παει λοιπον και γω στον Νικολαου και οταν μου ειχε πει να κοψω τις προπονησεις για εξι μηνες ειχα φρικαρει.Μου εδωσε καποιες ασκησεις και μου ειπε ξεκουραση.Ξερω πονανε παρα πολυ τα "καρουμπαλα" και δεν μπορεις να γονατισεις,πιστεψε με ομως σε λιγο καιρο θα εισαι περδικι..Υπομονη χρειαζεται μονο..Παιζω, ερασιτεχνικα βεβαια, τοσα χρονια σε ομαδα μπασκετ και τα ποδια μου ειναι μια χαρα..Θα δεις σε λιγο καιρο δεν θα πονανε καθολου,απλα θα εχεις τα καρουμπαλα..
trela
QUOTE(takis6 @ Nov 8 2008, 20:53 ) *
Καλησπερα σας παιδια..Με λενε Τακη και ειμαι 28 χρονων.Εχω και γω οστεοχονδριτιδα και στα δυο γονατα..Εμενα εμφανιστηκε οταν ημουν 12 χρονων και ναι ειναι απο το αποτομο υψος,φανταστειτε περναγα τους κολλητους μου ενα κεφαλι.Ειχα παει λοιπον και γω στον Νικολαου και οταν μου ειχε πει να κοψω τις προπονησεις για εξι μηνες ειχα φρικαρει.Μου εδωσε καποιες ασκησεις και μου ειπε ξεκουραση.Ξερω πονανε παρα πολυ τα "καρουμπαλα" και δεν μπορεις να γονατισεις,πιστεψε με ομως σε λιγο καιρο θα εισαι περδικι..Υπομονη χρειαζεται μονο..Παιζω, ερασιτεχνικα βεβαια, τοσα χρονια σε ομαδα μπασκετ και τα ποδια μου ειναι μια χαρα..Θα δεις σε λιγο καιρο δεν θα πονανε καθολου,απλα θα εχεις τα καρουμπαλα..

file exw kai egw osteoxondritida apo ta 15 pou to anakalupsa exw paei apo nikolaou kai mhtsou mexri ton pio mikro or8opediko.exw kanei 3 egxeirhseis 2 sto deksi kai ena sto aristero.mpasket kommeno sorry pou sto lew etsi,bebaia eksartatai apo thn zhmia pou exeis kai thn hlikia oso mikroteros den xreiazetai aparaithta egxeirhsh.aparaithto gumnastikh se tetrakefalous kai m lene oti parousiazetai kuriws sthn hlikia ths anaptukshs enw meta ta 20 pou stamatame na psilwnoume stamata.auta perastika pantws kai mhn trelenesai einai kati pou giatreuetai.
trela
QUOTE(takis6 @ Nov 8 2008, 20:53 ) *
Καλησπερα σας παιδια..Με λενε Τακη και ειμαι 28 χρονων.Εχω και γω οστεοχονδριτιδα και στα δυο γονατα..Εμενα εμφανιστηκε οταν ημουν 12 χρονων και ναι ειναι απο το αποτομο υψος,φανταστειτε περναγα τους κολλητους μου ενα κεφαλι.Ειχα παει λοιπον και γω στον Νικολαου και οταν μου ειχε πει να κοψω τις προπονησεις για εξι μηνες ειχα φρικαρει.Μου εδωσε καποιες ασκησεις και μου ειπε ξεκουραση.Ξερω πονανε παρα πολυ τα "καρουμπαλα" και δεν μπορεις να γονατισεις,πιστεψε με ομως σε λιγο καιρο θα εισαι περδικι..Υπομονη χρειαζεται μονο..Παιζω, ερασιτεχνικα βεβαια, τοσα χρονια σε ομαδα μπασκετ και τα ποδια μου ειναι μια χαρα..Θα δεις σε λιγο καιρο δεν θα πονανε καθολου,απλα θα εχεις τα καρουμπαλα..

file tTakh geia xara an s einai eukolo 8a mporouses na m peis pote s peras oi ponoi? dhladh me ta 20 oi argotera giati m lene oti meta thn hlikia anptukshs stamata to problhma auto.euxaristw
dizzy_fingers
Γράφε με ελληνικά σε παρακαλώ κι όχι greeklish.

Σε ευχαριστώ smile.gif.
ComingUpRoses
και εγω εχο οστεοχονδρυτιδα ... το θεμα ειανι οτι την επαθα απο το αποτομο υψος (3 ποντοι μεσα σε 2 βδομαδες αν θυμαμαι καλα) ... επαιζα υπερβολικα μπασκετ .. προπονηση και μετα με τους φιλους ... αλλα το προλαβα και ευτοιχος .. εμεινα εξω 1 μηνα αλλα τωρα ειμαι μια χαρα! (αν και προχθες με ξαναπονεσαν , θα καθησω αλλα 3-4 βδομαδες .. αλλα το νιωθω πως εχει περασει ...) απλα ακου το γιατρο .. μην κουραζεσε και θα περασει biggrin.gif
KobeNBA
ειναι λογω αποτομου υψους...περυσι σε ενα μηνα εχα βαλει 10 νομιζω και τα γονατα μου ηταν σαν να ειχαν γεμισει νερο μεσα...ουτε να κατσω κατω στα γονατα δν μπορουσα...μην ανησυχεις ξεκουρασε το γ λιγο καιρο....αλλα ξεκουραση οχι παιζω λιγο σταματαω ι να περπατας απο τιν μια ακρη ως την αλλη....επισης λιγο γυμναστικη θα συνιστωταν..!
ComingUpRoses
QUOTE(KobeNBA @ Aug 19 2009, 13:48 ) *
ειναι λογω αποτομου υψους...περυσι σε ενα μηνα εχα βαλει 10 νομιζω και τα γονατα μου ηταν σαν να ειχαν γεμισει νερο μεσα...ουτε να κατσω κατω στα γονατα δν μπορουσα...μην ανησυχεις ξεκουρασε το γ λιγο καιρο....αλλα ξεκουραση οχι παιζω λιγο σταματαω ι να περπατας απο τιν μια ακρη ως την αλλη....επισης λιγο γυμναστικη θα συνιστωταν..!



γυμναστικη οπως? που χαλαρω τρεξιμο πχ?
KobeNBA
Πρωτα διατασεις ,μετα πολυ χαλαρο τρεξιμο (το πολυ κανα 5 λεπτο γτ μπορει να το ζορισει...αυτο το καταλαβαινεις απο μονος σου ποτε θα σε ζορισει,μπορει και να κρατησεισ 10 λεπτα...επισιης αν το προβλημα δν ηταν πολυ σοβαρο να κανει βαρη με τα ποδια ...εχει και μηχανιματα γυμναστικης για αυτη την ασκηση.(αλλα οχι σε ατομα που εχουν σοβαρο προβλημα)

Α και επειδη σε βλεπω ψιμενο ετσι με το μπασκετ...αρπαξε τωρα την ευκαιρια αυτη και μην παιζεις τωρα π ειναι καλοκαιρι γτ μετα εχει αγωνες και αλλα πολλα ξερεις ...επισης ειναι ευκαιρια να δουλεψεις την ντριπλα σου!!!εγω ημουν 2.5 μνες εξω λογω διαστρεμματος με υποτροπη....και ετσι καθε μερα επαιρνα μια μπαλα και εκανα την ντριπλα μου...(οταν μπορουσα να περπατησω φυσικα :Ρ ) η ακομα και αν θες το σουτ σου!!!αυτα απο μενα :Ρ
ComingUpRoses
hmm ... δικιο εχεις σε ολα 69.gif ..αλλα διαφωνω μονο στο να κανω βαρη με τα ποδια! θα τα ζορισω υπερβολικα torture.gif
KobeNBA
QUOTE(R0cketMan @ Aug 20 2009, 11:10 ) *
hmm ... δικιο εχεις σε ολα 69.gif ..αλλα διαφωνω μονο στο να κανω βαρη με τα ποδια! θα τα ζορισω υπερβολικα torture.gif
ε ναι αυτο σου ειπα ειναι και αναλογα τι εχεις και ποσο σοβαρο ειναι...
paris13
παιδια εχω κ εγω οστεοχονδριτιδα.....ποτε θα καταφερω να επιστρεψω εχω ηδη 5 μερες χωρις να παιξω μπασκετ.....ο γιατρος μου ειπε να παιξω οταν μου φυγουν οι πονοι.....κ τελος αν παιξω με πονους υπαρχει περιπτωση να χειροτερεψη?????
ComingUpRoses
QUOTE(paris13 @ Aug 31 2009, 16:56 ) *
παιδια εχω κ εγω οστεοχονδριτιδα.....ποτε θα καταφερω να επιστρεψω εχω ηδη 5 μερες χωρις να παιξω μπασκετ.....ο γιατρος μου ειπε να παιξω οταν μου φυγουν οι πονοι.....κ τελος αν παιξω με πονους υπαρχει περιπτωση να χειροτερεψη?????


YEAP!!! οχι περιπτωση ! κατα 90% θα σου χειροτερεψει biggrin.gif! ... 5 μερεσ δεν ειναι τιποτα ...απλα χρειαζετε υπονομνη .. αν εχεισ διαβασει τα αλλα post ολοι εχουμε δεν εχουμε παιξει μπασκετ 1 μηνα και πανω! αλλα προτιμοτερο ειναι να μην παιξεις 1-2 μηνες παρα να τα ζωρισεις και να μην ξαναπαικσεις για 1 χρονο biggrin.gif!
KG13
Φιλε αντιμετωπισα και γω το ιδιο προβλημα οταν ημουν 12 χρονων.Ο ορθοπεδικος μου συνεστισε 3 μηνες οπσδηποτε χωρις αθληση αλλα τελικα εγιναν 6.Γενικα ειναι κατι που περναει μονο με ξεκουραση.Οι χονδροι θα μεινουν(τουλαχιστον εγω εχω ακομα τ καρουμπαλα) αλλα δν θα σ πονανε.Εγω εχω μερικες ενοχλησεις αλλα ειναι πολυ σπανιες,δλδ μια φορα το χρονο ν φανταστεις και μετα απο εντονη αθληση.Περαστικα....
paris13
παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον......
almirosbc
ειναι αληθεια οτι με το air alert μπορει να παθεις σε μεγαλο ποσοστο οστεοχονδριτιδα ???
ComingUpRoses
αναλογος! αμα συνδιαστει με προπονηση πχ μπορει ... αλλα ναι μπορει να σου προκαλεσει ... εγω μαλλον απο το Air Alert 3 επαθα .. μαλλον! χρειαζεται προσοχη!
paris13
παιδια μετα απο 10 μερες το νιωθω καλα το γονατο εκτος απο κατι ενοχλισεις...να τρεξω??????
ComingUpRoses
QUOTE(paris13 @ Sep 6 2009, 23:26 ) *
παιδια μετα απο 10 μερες το νιωθω καλα το γονατο εκτος απο κατι ενοχλισεις...να τρεξω??????


OXI!!!!!!!! δεν εχει σημασια αν το νιωθεις ξεκουραστω ... σε αλλες 10 μερες θα νιωθεις περδικι! αλλα αμα τρεξεις μπορει μετα απο 5-10 μερες να σε ξαναπιασει και σε χειρετερο βαθμο ... υπομονη ! κατσε εξω τουλαχιστον 30 μερες ... απλως χρειαζεται υπομονη!
paris13
παιδια μολις μου φυγουν οι πονοι κ οι ενοχλεισεις παιζω ετσι?????????
paris13
παιδια μηπως ειναι καλυτερα να ξαναπαω σε εναν γιατρο να μου πει κατι γιατι ο προιγουμενος ειπε να παιξεις οταν σ περνανε οι πονοι[πολυ γενικο]καθως φοβαμαι οταν γυρισω να μην με ξαναπιαση το ιδιο.......τι μπορω να κανω για να μου περασει......οταν λεμε ξεκουρασει εννοουμε κρεβατι η οχι τρεξιμο....δεν το καταλαβενω κ εχω αγχοθει παρα πολυ καθως δεν αντεχω αλλο χωρις μπασκετ καθως ολο το καλοκαιρι δεν επαιξα καθολου λογο ασθενιας......κ τα σουτακια επιτρεπονται??????ι.....σας παρακαλω απαντηστε μου....κ οταν λεμε να γυμνασω τετρακεφαλους με τι ασκησεις να το κανω??????αααα να πω οτι μολις ενιωσα πονους σταματησα κ πηγα στο γιατρο κ αυτο το επαθα οταν εκανα προετημασια με την ομαδα μου......... help
ComingUpRoses
QUOTE(paris13 @ Sep 11 2009, 00:16 ) *
παιδια μηπως ειναι καλυτερα να ξαναπαω σε εναν γιατρο να μου πει κατι γιατι ο προιγουμενος ειπε να παιξεις οταν σ περνανε οι πονοι[πολυ γενικο]καθως φοβαμαι οταν γυρισω να μην με ξαναπιαση το ιδιο.......τι μπορω να κανω για να μου περασει......οταν λεμε ξεκουρασει εννοουμε κρεβατι η οχι τρεξιμο....δεν το καταλαβενω κ εχω αγχοθει παρα πολυ καθως δεν αντεχω αλλο χωρις μπασκετ καθως ολο το καλοκαιρι δεν επαιξα καθολου λογο ασθενιας......κ τα σουτακια επιτρεπονται??????ι.....σας παρακαλω απαντηστε μου....κ οταν λεμε να γυμνασω τετρακεφαλους με τι ασκησεις να το κανω??????αααα να πω οτι μολις ενιωσα πονους σταματησα κ πηγα στο γιατρο κ αυτο το επαθα οταν εκανα προετημασια με την ομαδα μου......... help


καλο θα ηταν να ξαναπας...

2ον δεν χρειαζεται να φοβασε ...

ειναι κατι που πολλοι το εχουμε περασει .. ειναι ενα "προβλημα" του αθληματος ... για να σου περασει θελει ξεκουραση! δν μιλαμε για κρεβατι ειπαμε! αλλα και ουτε τρεξιμο!!! το καλοκαιρι ηθελε παρα πολυ κολυμπι αλλα εφοσον περασε το καλοκαιρι καλο θα ηταν λιγο περπατημα .. οχι μεγαλες αποστασεις!

υπομονη θα περασει!

σουτακια επιτρεπονται μεχρι ενα σημειο! μιλαμε για απλα σουτακια! οχι παιρνο μπαλα τριπλαρο παω στο drive σταματαω κανο τριπλα κατω απο τα ποδια και σουταρω tongue.gif! .. απλα σουτακια! παιρνεισ την μπαλα και την σουταρεις απο το high post! και με την παραμικρη ενοχληση σταματας ... εστω και γαργαλιτο! δεν ξερεις τι μπορει να ειναι!

για τετρακεφαλους? hmm... διατασεις πιστευω ειναι το καλυτερο!
paris13
QUOTE(R0cketMan @ Sep 11 2009, 01:16 ) *
καλο θα ηταν να ξαναπας...

2ον δεν χρειαζεται να φοβασε ...

ειναι κατι που πολλοι το εχουμε περασει .. ειναι ενα "προβλημα" του αθληματος ... για να σου περασει θελει ξεκουραση! δν μιλαμε για κρεβατι ειπαμε! αλλα και ουτε τρεξιμο!!! το καλοκαιρι ηθελε παρα πολυ κολυμπι αλλα εφοσον περασε το καλοκαιρι καλο θα ηταν λιγο περπατημα .. οχι μεγαλες αποστασεις!

υπομονη θα περασει!

σουτακια επιτρεπονται μεχρι ενα σημειο! μιλαμε για απλα σουτακια! οχι παιρνο μπαλα τριπλαρο παω στο drive σταματαω κανο τριπλα κατω απο τα ποδια και σουταρω tongue.gif! .. απλα σουτακια! παιρνεισ την μπαλα και την σουταρεις απο το high post! και με την παραμικρη ενοχληση σταματας ... εστω και γαργαλιτο! δεν ξερεις τι μπορει να ειναι!

για τετρακεφαλους? hmm... διατασεις πιστευω ειναι το καλυτερο!

να σε ροτησω εσυ ξεκινησες παλι το τραξιμο μολις σου περασαν οι πονοι η εκατσες κ αλλο εξω.......εμενα μου περασαν οι πονοι αλλα εχω μικρες ενοχλησεις......δηλαδη να κανω σουτ???????ξερεις σε ποιον γιατρο να παω ή να παω σε μια ιδιοτηκη κλινικη καλυτερα για πληρεις εξετασεις?????


σου εστειλα ενα μηνυμα με pm αμα μπορεις κοιτα το.........
ComingUpRoses
QUOTE(paris13 @ Sep 11 2009, 01:08 ) *
να σε ροτησω εσυ ξεκινησες παλι το τραξιμο μολις σου περασαν οι πονοι η εκατσες κ αλλο εξω.......εμενα μου περασαν οι πονοι αλλα εχω μικρες ενοχλησεις......δηλαδη να κανω σουτ???????ξερεις σε ποιον γιατρο να παω ή να παω σε μια ιδιοτηκη κλινικη καλυτερα για πληρεις εξετασεις?????


σου εστειλα ενα μηνυμα με pm αμα μπορεις κοιτα το.........



εγω ειχα σταματησει για κανα 1,5 μηνα ξαναρχισα και με ξαναπιασε ... εκατσε αλλο εναν 1,5 μηνα και τωρα ειαμι μια χαρα! καλο θα ηταν να πας σε πηγαινεις καθε 20-30 μερες (για κανα 2μηνο αυτο) να σε εξεταζει για να βλεπεις την πορεια σου (αν και βεβαια αυτο κοστιζει :S) αμα εχεις ενοχλησεις καλο θα ηταν να μην κανεις σουτ! (σε καταλαβαινω απολυτα , και εγω ηθελα να παιξω αλλα δεν μπορουσα sad.gif )
paris13
παιδια θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο γιατρο να παω????????????
ComingUpRoses
το λεει στο πρωτο post ... αμα εισαι απο αττικη τραβα στον κ.Νικολαου (ιτατρικο αθηνων) .. ειναι ο καλυτερος γιατρος στην ελλαδα .... (εγω ειχα παει σε αλλον)
paris13
παιδια τελικα πηγα σε 2 παρα πολυ καλους γιατρους κ μου ειπαν πως σιγα σιγα να μπω σε κανονικους ρυθμους αλλα μου ειπε πως μολις γυρναω απο προπονηση θα βαζω παγω στα γονατα κ τελος το βασικο ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΥς ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΒΑΡΙΝΕΤΑΙ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ Κ ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΝΑΡΘΙΚΑΚΙ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ.........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.