Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group F
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
Pages: 1, 2
morrison

To πρόγραμμα:
GAME DAY 1 December 27-28, 2012 GAME DAY 8 February 21-22, 2013
CAJA LABORAL VITORIA - OLYMPIACOS PIRAEUS
BESIKTAS JK ISTANBUL - BC KHIMKI MOSCOW REGION
FC BARCELONA REGAL - FENERBAHCE ULKER ISTANBUL
MONTEPASCHI SIENA - MACCABI ELECTRA TEL AVIV

GAME DAY 2 January 3-4, 2013 GAME DAY 9 February 28-March 1, 2013
MACCABI ELECTRA TEL AVIV - CAJA LABORAL VITORIA
FENERBAHCE ULKER ISTANBUL - MONTEPASCHI SIENA
BC KHIMKI MOSCOW REGION - FC BARCELONA REGAL
OLYMPIACOS PIRAEUS - BESIKTAS JK ISTANBUL

GAME DAY 3 January 10-11, 2013 GAME DAY 10 March 7-8, 2013
CAJA LABORAL VITORIA - BESIKTAS JK ISTANBUL
FC BARCELONA REGAL - OLYMPIACOS PIRAEUS
MONTEPASCHI SIENA - BC KHIMKI MOSCOW REGION
MACCABI ELECTRA TEL AVIV - FENERBAHCE ULKER ISTANBUL

GAME DAY 4 January 17-18, 2013 GAME DAY 11 March 14-15, 2013
FENERBAHCE ULKER ISTANBUL - CAJA LABORAL VITORIA
BC KHIMKI MOSCOW REGION - MACCABI ELECTRA TEL AVIV
OLYMPIACOS PIRAEUS - MONTEPASCHI SIENA
BESIKTAS JK ISTANBUL - FC BARCELONA REGAL

GAME DAY 5 January 24-25, 2013 GAME DAY 12 March 21-22, 2013
CAJA LABORAL VITORIA - FC BARCELONA REGAL
MONTEPASCHI SIENA - BESIKTAS JK ISTANBUL
MACCABI ELECTRA TEL AVIV - OLYMPIACOS PIRAEUS
FENERBAHCE ULKER ISTANBUL - BC KHIMKI MOSCOW REGION

GAME DAY 6 January 31-February 1, 2013 GAME DAY 13 March 28-29, 2013
CAJA LABORAL VITORIA - BC KHIMKI MOSCOW REGION
OLYMPIACOS PIRAEUS - FENERBAHCE ULKER ISTANBUL
BESIKTAS JK ISTANBUL - MACCABI ELECTRA TEL AVIV
FC BARCELONA REGAL - MONTEPASCHI SIENA

GAME DAY 7 February 14-15, 2013 GAME DAY 14 April 4-5, 2013
MONTEPASCHI SIENA - CAJA LABORAL VITORIA
MACCABI ELECTRA TEL AVIV - FC BARCELONA REGAL
FENERBAHCE ULKER ISTANBUL - BESIKTAS JK ISTANBUL
BC KHIMKI MOSCOW REGION - OLYMPIACOS PIRAEUS
giorgos14
Βλέποντας Μπεσίκτας-Κίμκι αυξάνεται η πεποίθηση μου ότι αυτές θα είναι οι 2 ομάδες που θα αποκλειστούν από αυτόν τον όμιλο.Η Κίμκι στηρίζεται στο σταθερά καλό Πλάνινιτς ,τώρα τελευταία, ενώ η Μπεσίκτας δεν μαρέσει καθόλου και τα περιμένει όλα από τις εμπνεύσεις των αμερικάνων της
sarounas
QUOTE(giorgos14 @ Dec 27 2012, 20:35 ) *
Βλέποντας Μπεσίκτας-Κίμκι αυξάνεται η πεποίθηση μου ότι αυτές θα είναι οι 2 ομάδες που θα αποκλειστούν από αυτόν τον όμιλο.Η Κίμκι στηρίζεται στο σταθερά καλό Πλάνινιτς ,τώρα τελευταία, ενώ η Μπεσίκτας δεν μαρέσει καθόλου και τα περιμένει όλα από τις εμπνεύσεις των αμερικάνων της

διαφωνώ για Κίμκι ohmy.gif
την θεωρώ πάρα πολύ καλή ομάδα με πολλούς αυτοματισμούς, γεμάτο ρόστερ, καλή αμυντική συμπεριφορά πράγμα που σημαίνει ότι ο Κουρτινάιτις κάνει καλή δουλειά.
νομίζω ότι θα είναι μέσα στην τετράδα

εκείνη που με απογοήτευσε χθες ήταν μακράν η Μακάμπι που την έπαιζε για πλάκα ο μπαρμπα-Ρες της μέτριας φέτος Σιένα
η πρόβλεψή μου είναι ότι Κίμκι, Φενέρ και Μακάμπι θα σφαχτούνε για τις δύο θέσεις μετά από Μπάρτσα και Ολυμπιακό

γνώμη μου είναι ότι σε αυτό τον όμιλο όποιος κρατήσει την έδρα του και κάνει δύο διπλά θα τερματίσει μέσα στους 2 πρώτους που είναι και το ζητούμενο. Η Μακάμπι μπορεί να είναι ικανή για το πρώτο αλλά μάλλον όχι και για το δεύτερο
Dimitris 1395
Μπαρτσελόνα εύκολα η καλύτερη ομάδα. Πλήρης με πολύ καλή επίθεση και εξαιρετική άμυνα. Φαβορί για τίτλο...
rchos
Ο όμιλος αυτός είναι πραγματικά διαφήμιση για την Ευρωλίγκα.

Με εξαίρεση την Μπεσίκτας όλες οι υπόλοιπες ομάδες είναι πιθανόν να βγουν στην τετράδα.
Ήδη μετά την σημερινή νίκη της Κίμκι επί της Μπαρτσελόνα φάνηκε ότι η υπόθεση νίκη εκτός έδρας είναι αρκετά δύσκολο πράγμα.

Δεν υπάρχει ομάδα αχτύπητη και οι απώλειες θα είναι πολλές.
Οπότε οι διαφορές είναι πολύ σημαντικό στοιχείο στα παιχνίδια.Η Μπαρτσελόνα με το -13 από την Κίμκι θέλει προσπάθεια για να το καλύψει στον δεύτερο γύρο.

1)Χαίρομαι που παίζει ο Ολυμπιακός στον όμιλο αυτό γιατί θα χαρούμε μπάσκετ.
2)Ξαναρωτάω γιατί σε κάποιους ο άλλος όμιλος φαινόταν πιο δυνατός?
Reggie Miller #31
Η νίκη της Χίμκι επί της Μπαρτσελόνα,νομίζω ότι απλά επιβεβαιώνει ότι ο όμιλος είναι κόλαση και ότι οι Ρώσοι είναι υπολογίσιμη ομάδα.
Manu7
QUOTE(rchos @ Jan 3 2013, 19:45 ) *
Ο όμιλος αυτός είναι πραγματικά διαφήμιση για την Ευρωλίγκα.

Με εξαίρεση την Μπεσίκτας όλες οι υπόλοιπες ομάδες είναι πιθανόν να βγουν στην τετράδα.
Ήδη μετά την σημερινή νίκη της Κίμκι επί της Μπαρτσελόνα φάνηκε ότι η υπόθεση νίκη εκτός έδρας είναι αρκετά δύσκολο πράγμα.

Δεν υπάρχει ομάδα αχτύπητη και οι απώλειες θα είναι πολλές.
Οπότε οι διαφορές είναι πολύ σημαντικό στοιχείο στα παιχνίδια.Η Μπαρτσελόνα με το -13 από την Κίμκι θέλει προσπάθεια για να το καλύψει στον δεύτερο γύρο.

1)Χαίρομαι που παίζει ο Ολυμπιακός στον όμιλο αυτό γιατί θα χαρούμε μπάσκετ.
2)Ξαναρωτάω γιατί σε κάποιους ο άλλος όμιλος φαινόταν πιο δυνατός?

Ρώτα εσύ...Θα σου πουν για τη Ρεάλ και την Τσσκα...

Μόνο το ότι εχει 2 γερμανικές ο όμιλος, τον κάνει πιο αδύναμο.

Η Κιμκι είναι καλή ομάδα. Αλλά η Μπαρτσελόνα χωρίς Ναβάρο είναι απλά μια καλή ομάδα. Και σήμερα πάλι δεν έπαιζε. Τυχεροί οι Ρώσοι.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Jan 3 2013, 19:45 ) *
Ο όμιλος αυτός είναι πραγματικά διαφήμιση για την Ευρωλίγκα.

Με εξαίρεση την Μπεσίκτας όλες οι υπόλοιπες ομάδες είναι πιθανόν να βγουν στην τετράδα.
Ήδη μετά την σημερινή νίκη της Κίμκι επί της Μπαρτσελόνα φάνηκε ότι η υπόθεση νίκη εκτός έδρας είναι αρκετά δύσκολο πράγμα.

Δεν υπάρχει ομάδα αχτύπητη και οι απώλειες θα είναι πολλές.
Οπότε οι διαφορές είναι πολύ σημαντικό στοιχείο στα παιχνίδια.Η Μπαρτσελόνα με το -13 από την Κίμκι θέλει προσπάθεια για να το καλύψει στον δεύτερο γύρο.

1)Χαίρομαι που παίζει ο Ολυμπιακός στον όμιλο αυτό γιατί θα χαρούμε μπάσκετ.
2)Ξαναρωτάω γιατί σε κάποιους ο άλλος όμιλος φαινόταν πιο δυνατός?



Εξαρταται απο ποια σκοπια το βλεπεις. Για να προκριθεις ο αλλος ομιλος ειναι πιο ευκολος. Για να μπεις στην πρωτη δυαδα και να παρεις πλεονεκτημα εδρας, αν εισαι μια απο τις ισχυρες ομαδες της διοργανωσης, ο δικος μας ειναι πιο βατος. Κι αυτο γιατι οπως ειπες κι εσυ οι απωλειες θα ειναι πιο πολλες, αρα εχεις περισσοτερα περιθωρια για ηττες.
Δες το απο την πλευρα των 2 ελληνικων ομαδων. Ο Ολυμπιακος εχασε στην εδρα της μιας 4ης ομαδας του ομιλου και δε χαθηκε. Θα υπαρξουν απωλειες στον ομιλο, θα χασουν κι αλλοι εκει(αν συνεχισει ετσι η Καχα Λαμποραλ, θα χτυπησει και νικη σημερα στο Τελ Αβιβ, αρα αλλαζουν οι ισορροπιες) κι ετσι αυτη η ηττα δεν ειναι καταστροφη. Ακομα και εντος εδρας ηττα να κανει(οχι αυριο βεβαια), μπορει να ελπιζει οτι θα την καλυψει κερδιζοντας την ιδια ομαδα εκτος ή κανοντας μια νικη εκει που αλλοι θα εχουν χασει. Ο ΠΑΟ αν εχανε απο τη Ζαλγκιρις ουσιαστικα εχανε την ευκαιρια για πλεονεκτημα εδρας. Στον ομιλο του Ολυμπιακου οι 9 νικες δινουν ελπιδες για τη 2η θεση. Σε αυτον του ΠΑΟ με 9 νικες περνας με μειονεκτημα εδρας.
rchos
Το ποίος όμιλος είναι πιο δυνατός έχει να κάνει μόνο με την συνολική δυναμικότητα των ομάδων που τον απαρτίζουν.

Στον πρώτο γύρο υπήρχε όμιλος με Τσσκα και Μπαρτσελόνα.Σε καμία περίπτωση δεν ήταν αυτός ο πιο δυνατός όμιλος από τους 4 όμως.
Έτσι ακριβώς στους δύο ομίλους του Τοπ 16 ο όμιλος F είναι εμφανέστατα πιο δυνατός συνολικά.

Το που έχει κάθε Ελληνική ομάδα περισσότερες πιθανότητες να βγει πρώτος είναι κάτι που δεν έχει άμεσα σχέση με αυτό.
Manu7
Έβλεπα παράλληλα με ΠΑΟ και την Μακάμπι με την Κάχα.

Δεύτερη νίκη για τους Βάσκους. Στο τέλος 70-71 με δύσκολο καλάθι του Σαν Εμετέριο και αν πάρει και αυτός τα πάνω του η Κάχα βάζει υποψηφιότητα για πρωτιά με πολλές αξιώσεις.

Γενικά, έβλεπες 2 ομάδες με παρόμοια τακτική. Όταν βρίσκουν ρυθμό τα βάζουν όλα. Πολύ τρίποντο από Κάχα αλλά πάντα έτσι ήταν το παιχνίδι της. Τη μια φορά η Κάχα ξέφυγε με 10 πόντους και έκανε ένα σερί η Μακάμπι περνώντας 10 πόντους μπροστά. Αντίστοιχα στην τέταρτη περίοδο οι Βάσκοι γρήγορα μείωσαν τη διαφορά και πέρασαν μπροστά.

Εξαιρετικός Ν.Μπιέλιτσα συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις από το τέλος της περσινής χρονιάς και σταθερή αξία ο Όλεσον.
13/30 τρίποντα στο σύνολο η ομάδα.

Η Μακάμπι εχει παίχτες παρόμοιας κοψιάς.Λόγκαν, Χίκμαν, Σμιθ...Σκόρερς δηλαδή..Φέτος βέβαια βλέπεις τον ψηλό τον Τζέιμς να κάνει φοβερά πράγματα. Σκιάχτρο στην ρακέτα αν και δεν του φαίνεται. Ήταν καλός στο τέλος αλλά δεν ήταν αρκετό.

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο την τελευταία επίθεση την πήρε ο Οχαγιόν αν είδα καλά ο οποίος ήταν μέτριος. Έπαιξε βέβαια 32 λεπτά. Καταλαβαίνετε πόσο τρελοί είναι οι υπόλοιποι για να παίζει τόσο...
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Jan 3 2013, 22:00 ) *
Το ποίος όμιλος είναι πιο δυνατός έχει να κάνει μόνο με την συνολική δυναμικότητα των ομάδων που τον απαρτίζουν.

Στον πρώτο γύρο υπήρχε όμιλος με Τσσκα και Μπαρτσελόνα.Σε καμία περίπτωση δεν ήταν αυτός ο πιο δυνατός όμιλος από τους 4 όμως.
Έτσι ακριβώς στους δύο ομίλους του Τοπ 16 ο όμιλος F είναι εμφανέστατα πιο δυνατός συνολικά.

Το που έχει κάθε Ελληνική ομάδα περισσότερες πιθανότητες να βγει πρώτος είναι κάτι που δεν έχει άμεσα σχέση με αυτό.


Μα και στη συνολικη δυναμικοτητα νομιζω οτι εχουμε ισορροπια. Μπαρτσελονα και Ρεαλ ειναι μεγαλα ονοματα και θεωρουνται φοβητρα(αν και η εικονα της Μπαρτσελονα ειναι λιγο πλασματικη, 8-7 εχει στην ACB και ολη η εικονα εχει χτιστει απο εκεινη τη νικη της στη Μοσχα με 21 ποντους). Η ΤΣΣΚΑ ειναι προφανως δυνατοτερη της Χιμκι, ενω καλυτερη εικονα δειχνει και η Ζαλγκιρις εναντι της Μακαμπι. Οι 2 μεγαλες τουρκικες ειναι δυνατες στα χαρτια, μετριες στην πραξη, αλλα η Εφες παιρνει και κανενα αποτελεσμα που και που, ενω οι αλλες 2 ισπανικες αλλιως εμοιαζαν στο τελος του πρωτου γυρου και αλλιως παιζουν τωρα(θεωρητικα η Μαλαγα ηταν τουλαχιστον ισαξια της Καχα Λαμποραλ). Εκει που πλεονεκτει ο ομιλος F ειναι στα αουτσαιντερ: Σιενα-Μπαμπεργκ, Μπεσικτας-Αλμπα ειναι ζευγαρια που η ομαδα αυτου του ομιλου ειναι καλυτερη, μονο που αν η Μπεσικτας πχ μεινει απο νωρις πισω, εχει την ιδια τυχη να κανει ζημιες οσο και οι Γερμανοι. Το τελευταιο ζευγαρι ειναι το Ολυμπιακος-Παναθηναικος, που το αφηνω χωρις σχολιο. Στις υπολοιπες 7 θεσεις δε βλεπω μεγαλη διαφορα συνολικα.
dimit
Απιστευτο, εχασε η Μπαρτσελονα απο την Κιμκι!!!!
Επισης η νικη της Καχα στο Ισραηλ , αν και νωρις , τη βαζει στερεα στην κορυφη του ομιλου και αρχιζει και ξεμακραινει απο εμας.
Anaz
Ο αλλος ομιλος ειναι τριων ταχυτητων. Αυτος ο ομιλος ειναι απιστευτα κλειστος και ισορροπημενος, και κατα τη γνωμη μου ΚΑΙ πιο ισχυρος.
Το θεμα παντως ειναι οτι δεν χωρανε πολλες προβλεψεις, θα δουμε πολυ κλειστα ματς κι ολα θα κριθουν στις λεπτομερειες κ στο ποιος ουσιαστικα θα βρεθει σε καλη κατασταση κ θα ειναι πιο τυχερος να παρει αποτελεσματα που θα του δωσουν ωθηση..
tuareg
o μπομπυς σπαει τα κοντερ

http://live.euroleague.net/gamesjs.aspx?ig...NPC4636&z=1
priest
o brown παει να παρει το ματς μονος του!!φενερ 79-77 σιενα και 34 ποντοι απο τον brown!
tuareg
QUOTE (priest @ Jan 4 2013, 21:11 ) *
o brown παει να παρει το ματς μονος του!!φενερ 79-77 σιενα και 34 ποντοι απο τον brown!


37 τωρα,με 6 ασσιστ και 46 ρανκινγκ 77.gif 77.gif 77.gif
priest
μεγαλη νικη της σιενα με 98-92!!

mvp του ματς,της αγωνιστικης ο bobby brown : 41 ποντοι 7 ασσ. 50rkg
SG3ptshooter
Έβαλα το μεσημέρι κάπου στα ενδιαφέροντά μου ότι μαζεύω υπογραφές να κάψουμε τον Pianigiani. Δεν πίστευα καν ότι θα έχαναν σήμερα, ούτε με απασχόλησε. Έχει να κάνει με τη διαχρονική μου άποψη που ενισχύθηκε απ' τις τραγικές του επιλογές όλη τη μπασκετική χρονιά απ' όταν ανέλαβε τη Fener. Αλλά πρέπει να δηλώσετε κι άλλοι συμμετοχή να τον ξεφορτωθούμε επιτέλους. Όχι ο Πεδουλάκης ή ο Laso κλπ κλπ, ο συμπαίκτης/προπονητής σας στην τελευταία ΕΣΚΑ δε θα τα είχε κάνει έτσι. Άκυρο, ο κλασσικός σε αρκετές έδρες που έχω δει ημίχαζος μεσήλικας που φωνάζει σαν τον Παναγιώτη τον Κολλημένο..
Manu7
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 4 2013, 21:35 ) *
Έβαλα το μεσημέρι κάπου στα ενδιαφέροντά μου ότι μαζεύω υπογραφές να κάψουμε τον Pianigiani. Δεν πίστευα καν ότι θα έχαναν σήμερα, ούτε με απασχόλησε. Έχει να κάνει με τη διαχρονική μου άποψη που ενισχύθηκε απ' τις τραγικές του επιλογές όλη τη μπασκετική χρονιά απ' όταν ανέλαβε τη Fener. Αλλά πρέπει να δηλώσετε κι άλλοι συμμετοχή να τον ξεφορτωθούμε επιτέλους. Όχι ο Πεδουλάκης ή ο Laso κλπ κλπ, ο συμπαίκτης/προπονητής σας στην τελευταία ΕΣΚΑ δε θα τα είχε κάνει έτσι. Άκυρο, ο κλασσικός σε αρκετές έδρες που έχω δει ημίχαζος μεσήλικας που φωνάζει σαν τον Παναγιώτη τον Κολλημένο..

Eγώ μέσα...Και τον Λάσο μαζί.

Είθε ο Bobby να σηκώσει την κούπα!
giorgos14
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 4 2013, 20:35 ) *
Έβαλα το μεσημέρι κάπου στα ενδιαφέροντά μου ότι μαζεύω υπογραφές να κάψουμε τον Pianigiani. Δεν πίστευα καν ότι θα έχαναν σήμερα, ούτε με απασχόλησε. Έχει να κάνει με τη διαχρονική μου άποψη που ενισχύθηκε απ' τις τραγικές του επιλογές όλη τη μπασκετική χρονιά απ' όταν ανέλαβε τη Fener. Αλλά πρέπει να δηλώσετε κι άλλοι συμμετοχή να τον ξεφορτωθούμε επιτέλους. Όχι ο Πεδουλάκης ή ο Laso κλπ κλπ, ο συμπαίκτης/προπονητής σας στην τελευταία ΕΣΚΑ δε θα τα είχε κάνει έτσι. Άκυρο, ο κλασσικός σε αρκετές έδρες που έχω δει ημίχαζος μεσήλικας που φωνάζει σαν τον Παναγιώτη τον Κολλημένο..


ας τελειωσει πρωτα το top16 να μην μας κανει καμια νιλα και μετα υπογραφω και βαζω και ολο μου το σοι να υπογραψει..και εχω μεγαλο σοι smiley.gif
doctor_dru
Πράματα και θάματα από τον μπράουν!Τρομερή εμφάνιση και με πολύ καλά ποσοστά!Καλή εμφάνιση από τους ιταλούς,κατά την γνώμη μου δίκαιη η νίκη τους.Κακές επιλογές στην άμυνα απο την φενερ στα κρίσιμα τελευταία λεπτά.Δεν μπόρεσε να βγάλει μια άμυνα της προκοπής και της έκανε ζημιά στο τέλος ο Ρες πέρα από τον μπράουν.Μεγάλες και οι 2 νίκες της Σιένα,εννοείται την βάζουν στο κόλπο της πρόκρισης,σε αντίθεση με τους τούρκους που μένουν εμφανώς πίσω..
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 4 2013, 21:35 ) *
Έβαλα το μεσημέρι κάπου στα ενδιαφέροντά μου ότι μαζεύω υπογραφές να κάψουμε τον Pianigiani. Δεν πίστευα καν ότι θα έχαναν σήμερα, ούτε με απασχόλησε. Έχει να κάνει με τη διαχρονική μου άποψη που ενισχύθηκε απ' τις τραγικές του επιλογές όλη τη μπασκετική χρονιά απ' όταν ανέλαβε τη Fener. Αλλά πρέπει να δηλώσετε κι άλλοι συμμετοχή να τον ξεφορτωθούμε επιτέλους. Όχι ο Πεδουλάκης ή ο Laso κλπ κλπ, ο συμπαίκτης/προπονητής σας στην τελευταία ΕΣΚΑ δε θα τα είχε κάνει έτσι. Άκυρο, ο κλασσικός σε αρκετές έδρες που έχω δει ημίχαζος μεσήλικας που φωνάζει σαν τον Παναγιώτη τον Κολλημένο..


Και μονο για την εμπνευση να μετατρεψει τον Μπατιστ στα 35 του ξανα σε 4αρακι εχεις και τη δικη μου υπογραφη.
Προτεινω μαλιστα να τον στειλουμε στην Death Valley της προπονητικης... smiley.gif
damian
Ekane to 3-0 h Caja Laboral(!!!) oi tourkikes stou pigadiou ton pato me 0-3
SG3ptshooter
Aπ' τη μία, μοιάζει απίστευτο αυτό που έχει καταφέρει η Laboral του Tabak. Μετά το πρώτο του ματς EL, όπου έσπασε το αρνητικό ρεκόρ συγκομιδής πόντων από ομάδα του θεσμού (45), οδήγησε τους Βάσκους στην πρόκριση και έχουν 6 σερί νίκες. Παράλληλα έχουν και 8/8 στην ACB κι αν νικήσουν και την τελευταία Manresa ισοφαρίζουν το ρεκόρ που έκανε πρόπερσι με τη Valencia o Pesic! Ακούγαμε ότι νιώθουν υπό καθεστώς τυραννίας οι παίκτες της Caja κάτω απ' τη μέθοδο Ivanovic, αλλά τόση απελευθέρωση πια!;

Απ' την άλλη, ο Simone συνεχίζει δυναμικά, έχοντας φάει 90+ και στο τρίτο ματς του top 16. Bάλε και τους 94 στο derby του πρωταθλήματος απ' την Efes, τα δύο σερί παιχνίδια εντός είναι πλέον must win, κι είναι πολύ κακό το momentum της χρονιάς για τους Τούρκους. Το πρώτο είναι με τη Laboral.
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/174735.html
ετοιμη να βαρεσει κανονι η κιμκι
SG3ptshooter
Ξεκίνησε βασικός ο CJ στην Πόλη. 69.gif

Giris βλέπω ως τώρα, και λογικά τα άλλα δύο δε θα με αναγκάσουν να αλλάξω ματς.
duncan21
Πειστική εμφάνιση απ' τους Ρώσους στη Λιθουανία.Καλή κυκλοφορία της μπάλας,πολλά ελεύθερα σουτ(έβαλε και 2-3 σκοτωμένα ο Μilos),73-87 τελικό σκορ.Ο Khryapa παίζει με σπασμένα φρένα φέτος,κυρίαρχος και στις 2 πλευρές του παρκέ. MVP της φετινής El μέχρι τώρα,imo φυσικά.Οι Λιθουανοί σα να ξεφουσκώνουν μου φαίνεται.
Manu7
Και γω τους Ρώσους είδα σήμερα.

Απίστευτος ο Κριάπα..Άσε που στα τελευταία ματς είναι ιδιαίτερα εύστοχος πέρα από τις γνωστές του αμυντικές δυνατότητες. Μου τη δίνει που θολώνει που και που και σουτάρει μαρκαρισμένος λες και είναι ο Νοβίτσκι... biggrin.gif

Νοστάλγησα ξανά τον Μίλος... Ωραίο να τον βλέπεις ως γνωστόν, όχι για την ομάδα σου βέβαια tongue.gif. Σούταρε 3 νομίζω από τα 8 μέτρα. Ε εκείνο στο τέλος του ημιχρόνου ήταν σαν να έκοψε τα πόδια των Λιθουανών καθώς το παιχνίδι ήταν πολύ κλειστό.

Ο Μίτσοβ επίσης ήταν πολύ σταθερός στο ματς. Ενώ ο A-Jax τουλάχιστον πιέζει καλά στη μπάλα και εκμεταλλεύεται τους αιφνιδιασμούς. Βρίσκει ρόλο σιγά - σιγά. Σίγουρα νίκη που δείχνει κάτι καλό επιτέλους από τον Μεσίνα.

Περίμενα καλύτερους τους Λιθουανούς αλλά οι Ρώσοι στην άμυνα σήμερα ήταν εξαιρετικοί.
Ο Πλάθα έχει χάσει 2 ματς στον πόντο. Δεν είναι ότι κάνουν συνεχόμενα κακά παιχνίδια. Απλά σίγουρα δεν παίζουν με την ίδια αυτοπεποίθηση.

ΥΓ: Φοβερό κάρφωμα από Τζαμόντ Γκόρντον ή Λούκας. 2 σταυρωτές σε 2 ξερακιανούς Γερμανούς και πάρτο μέσα..

SG3ptshooter
Σας οδήγησα αμφότερους στο να γράψετε στο λάθος thread. tongue.gif Όσο για το Jackson, manu, δεν έχει μπάλα στα χέρια, περιμένει στην αδύνατη πλευρά, δεν κόβει στη ρακέτα, δεν παίρνει έστω σκριν μακριά απ' την μπάλα.. Δεν πατάς στα ατού του έτσι. Νέα διάσταση μπορούν να βάλουν στο παιχνίδι τους αν θέλουν.

O CJ εκμεταλλεύτηκε τον έξτρα χρόνο που του δόθηκε σε μεγάλο βαθμό, απ' την άλλη ο Huertas βλέπω να καθιερώνεται στο τεταρτάκι όπως το πάει. Πριν το ματς με τη Fener, με την οποία a la Στράτος Λασκαρίδης ανασταίνεται κι ο πεθαμένος, πότε είχε κάνει μεγάλο ματς; Με τη.. Valencia το Νοέμβρη.
damian
Η Χίμκι πέταξε είσοκι ποντάκια στη Μακάμπι, το ιδιο και η Κάχα μεσα στη Φενερ
Razorblade Fish
Ομαδάρα έχει φτιάξει ο μέγας Πιανιτζάνι στην Τουρκία,από θρίαμβο σε θρίαμβο πάει...Ελπίζω να μην είμαστε εμείς αυτοί που θα την πατήσουμε με τους Τούρκους...Απίστευτη πάντως και η μεταμόρφωση της Κάχα,μεγάλο πράγμα η ψυχολογία...Δυσκολεύει πολύ ο όμιλος πλέον,πόσω μάλλον το πλεονέκτημα...
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 11 2013, 00:12 ) *
ο Simone συνεχίζει δυναμικά, έχοντας φάει 90+ και στο τρίτο ματς του top 16.

κάντα τέσσερα. Το ενδεικτικότερο της άνεσης των Βάσκων είναι πως με 10 άτομα πρακτικά στο rotation μόνο ο Lampe έπαιξε πάνω από 25 λεπτά, κι αυτός από ανάγκη αφού είχε αποβληθεί ο Pleiss. Μες την Τουρκία πήγε ομάδα κι έπαιξε και σε ειδικό mode να είναι φρέσκια με τη.. Zaragoza μεθαύριο. Οπότε έρχομαι σε αυτό που λέει ο razor και είναι το κρίσιμο ερώτημα πλέον, σε ποιον διεκδικητή της πρόκρισης θα κάνει ξαφνικά τη ζημιά η Fener.. Αν το πετύχει κι αυτό.

Επόμενο ματς τους με τη Khimki ξανά στην Τουρκία, επανάληψη του αγώνα της πρεμιέρας της EL, που η Fener είχε κερδίσει. Θυμάμαι μάλιστα που πρωτοέβλεπα το αέρινο 4αράκι που κινείται έξω απ' τα 6,75. icon_drunk.gif Αν δε νικήσουν, και με το μεθεπόμενο ματς στο ΣΕΦ, η σεζόν τους στην Ευρώπη έχει πρακτικά τελειώσει.
gspara
40-36 στο ημιχρονο η Κιμκι μεσα στη Φενερ.Πιστευω οτι μονο αν αυτοκτονησει η Κιμκι θα χασει απο αυτο το κατι σαν ομαδα των Τουρκων.Παιχταρα ο Φριντζον,αρνητικα αγνωριστος ο Μακαλεμπ!
damian
Νίκη για τη Φενερ 85-82
Razorblade Fish
Επιτέλους ένα αποτέλεσμα που μας βοηθάει,η Φενέρ κέρδισε την Κίμκι.
giorgos14
QUOTE(Razorblade Fish @ Jan 24 2013, 21:18 ) *
Επιτέλους ένα αποτέλεσμα που μας βοηθάει,η Φενέρ κέρδισε την Κίμκι.


βασικα ξεκινησαμε εμεις να βοηθαμε τον εαυτο μας,να μην μας ματιαξω στο δευτερο, οποτε αρχισαν να ερχονται και βολικα αποτελεσματα
damian
Και η Μπεσίκτας παλεύει μέσα στην Ιταλία 46-45 στην αρχή της 4ης περιόδου
damian
63 57 τελικά η Σιένα
gspara
Δυστυχως δεν αντεξε μεχρι τελους η Μπεσικτας.Πολυ καλος ο Βιντμαρ αλλα δεν πηρε ενα μεγαλο σουτ στο τελος απο τον Τζερελς.
damian
Έξω ο Ναβάρο για το παιχνίδι με τη Σιένα, από το twitter της Ευρωλίγκα
kotzito
H Μπαρτσελονα παντως πηρε για 3 χρονια τον Ολεσον απο την Καχα αντι ενος εκατομμυριου ευρω.Ενισχυονται κι αλλο οι Καταλωνοι για την συνεχεια,ειδικα στην περιφερεια οπου ειχαν ενα μικρο προβλημα με τους συχνους τραυματισμους του Ναβαρο.
natouralistis
Group F
FC Barcelona Regal 6 1
Montepaschi Siena 6 1
BC Khimki MR 4 3
Caja Laboral Vitoria 4 3
Olympiacos Piraeus 4 3
Maccabi Electra 2 5
Fenerbahce Ulke 2 5
Besiktas JK 0 7
natouralistis
Στο δεύτερο γύρο έχουμε 4 εντός και τα 3 εκτός είναι με τις αποκλεισμένες τούρκικες και τη Σιένα. Θεωρώ ότι μετά τη σημερινή νίκη πάμε για τις θέσεις 1-2.

*Αν δικαιωθεί και η έφεση για το ματς με τη Σιένα, νομίζω είμαστε σίγουρα στο 1-2.
επαθα λαστιχο
ο οσφπ εχει στον β γυρο τους συνδιεκδικητες της 3ης-4ης θεσης εντος,αλλα εκτος την σιενα για την δευτερη θεση.στην χειροτερη θα ειναι τριτος.
damian
19-50 στο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα μέσα στη Φενέρ...
T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ Feb 21 2013, 20:16 ) *
19-50 στο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα μέσα στη Φενέρ...


Βλεποντας τη Φενερμπαχτσε και την εθνικη Ιταλιας, αλλα και τη φετινη Σιενα στο τοπ 16, αναρωτιεμαι γιατι δεν εχει συλληφθει ακομα ο Πιανιτζιανι...
kotzito
Στους 40 ποντους η διαφορα.Πραγματικα η φετινη Φενερ παιζει να ειναι απο τις πιο fail ομαδες στην Ευρωπη τα τελευταια χρονια.Φαινεται για αλλη μια φορα οτι οι Τουρκοι οσα λεφτα κι αν δινουν,μπασκετ δεν θα μαθουν ποτε.
damian
+12 για τη Μακάμπι στο ημίχρονο, fingers crossed...
gspara
QUOTE (damian @ Feb 21 2013, 21:29 ) *
+12 για τη Μακάμπι στο ημίχρονο, fingers crossed...

+25 στο 36'.Ευπροσδεκτο δωρακι!!!!
Manu7
Δωράκι και δωράκι...

Το να νικήσει η Μακάμπι τη Σιένα μέσα στην έδρα της είναι έκπληξη?

Επειδή φάγαμε 7 πόντους σε 45 δευτερόλεπτα στο ΣΕΦ? Επειδή για να νικήσει τη Φενέρ εκτός έπρεπε να κάνει 50 ράνκινγ ο Bobby? Επειδή έβαλε 15 τρίποντα για να νικήσει την Κάχα?

Η Σιένα αν είμαστε σοβαροί θα πάρει την 3η ή 4η θέση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.