Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PEDJA vs. MANU
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2, 3, 4
ARIANos
69.gif παιδες Μανου και ξερο ψωμι!!
dizzy_fingers
Ώπα!!!
Μου έλειψαν οι συγκρίσεις! 41.gif
Γουστάρω υπολογισμούς εξισώσεων NBAholic biggrin.gif.

Προς το παρόν, έχω μία ιδιαίτερη αδυναμία προς τον Τζινόμπιλι, αλλά επειδή αυτή οφείλεται στη τρελή πορεία του τα τελευταία 2 χρόνια, θα επανλέθω αργότερα με στατιστικές αναλύσεις wink.gif.

Προς το παρόν δεν ψηφίζω τιποτα.
NBAholic
Δεν ξέρω ποιος θα βγει καλύτερος. Προσωπικά, θεωρώ ότι η μάχη θα είναι αρκετά σκληρή. Ο Πέτζας είναι σχετικά μονοδιάστατος (αν κι από τους καλύτερους "μονοδιάστατους" στον κόσμο), δεδομένου ότι υστερεί σε πάσα, ταχύτητα (όχι στο σουτ, αλλά σωματική) και άμυνα. Από την άλλη, είναι πιο δυνατός, καλύτερος ριμπάουντερ και σκόρερ. Οι ηγετικές ικανότητες στα κρίσιμα σημεία πάλι, δίνουν νικητή το Μανωλάκη.

Δύσκολο να πω. Αν και ο Στογιάκοβιτς συνεχίζει να είναι σημαντικότερος γα την ομάδα του, IMO.
IraTmac
QUOTE (NBAholic @ Jan 21 2005, 07:56 PM)
Ο Πέτζας είναι σχετικά μονοδιάστατος

Πάρα πολύ ΧΑΛΛΛΑΡΑ ο Manu!

ο Πέτζα προσφέρει κυρίως στο σκοράρισμα και υστερεί σε πολλούς τομείς. για να μην πω σε όλους τους υπόλοιπους... με τέτοιο ύψος 4 ριμπάουντ μ.ο. με το ζόρι? πολύ λίγα...

ο Manu είναι μια ομάδα μόνος του όταν θέλει, ενώ προσαρμόζεται σε ρόλο αμυντικού, 6ου παίκτη, επιθετικής αιχμής, οργανωτή, οπουδήποτε.

δεν φημίζονται για την σταθερότητά τους, αλλά ο Πέτζα είναι ακόμη πιο ασταθής από τον Ginobili. 1/5 αγώνες του είναι καταστροφή για την ομάδα του αφού μπορεί να χει 3/17 σουτ...
dizzy_fingers
Λοιπόν, έβγαλα μερικούς συντελεστές για την πρώτη εξίσωση NBAholic...για όσους δεν καταλαβαίνουν, περισσότερα εδώ :
http://overplay.freegr.net/forum/index.php?showtopic=128.freegr.net/forum/index.php?showtopic=128[/url]

Οι συντελεστές μου είναι οι εξής:

Pedja
Λάθη: 14
Φάουλ: 16
Ηλικία(αντοχή): 17
Τραυματισμοί: 13
Ηγεσία-Clutch: 18
Αθλητικά προσόντα: 15
Ταχύτητα: 15
Σωματική δύναμη: 17
μυνα ατομική - ομαδική: 15
Εμπειρία: 16
Κλεψίματα: 15
Κοψίματα: 13
Ασίστ: 15
Ριμπάουντ: 16
Βολές: 19
2ποντα: 18
3ποντα: 18
Πόντοι: 18


Manu
Λάθη: 15
Φάουλ: 14
Ηλικία(αντοχή): 18
Τραυματισμοί: 13
Ηγεσία-Clutch: 16
Αθλητικά προσόντα: 18
Ταχύτητα: 18
Σωματική δύναμη: 17
μυνα ατομική - ομαδική: 16
Εμπειρία: 14
Κλεψίματα: 16
Κοψίματα: 14
Ασίστ: 17
Ριμπάουντ: 14
Βολές: 17
2ποντα: 18
3ποντα: 17
Πόντοι: 16


Η βαθμολογία που βγήκε είναι....


Pedja = 80,4%


Manu = 79,971%


Όπως καταλαβαίνετε, νικητής σε αυτή τη μάχη βγαίνει ο Πέτζα...Βέβαια, ίσως χρειάζεται να αλλάξω μερικούς συντελεστές, γι'αυτό θα ήθελα να ακούσω και τις δικές σας γνώμες πάνω σε αυτούς. wink.gif
MZ13
Κι εγώ Manu.....

Ο Peja έχει φοβερό σουτ εντός και εκτός 6'75 και φοβερά ποσοστά στις βολές, ενώ είναι και καλύτερος ριμπάουντερ....... είναι όμως αισχρός αμυντικός, αργοκίνητο καράβι που τον εμποδίζει να είναι και καλύτερος πασέρ, ενώ σπάνια κάνει drive.....

Ο Manu μπορεί να παίξει άνετα sg, sf ή pg, πολύ καλός σουτέρ και πασέρ, θανατηφόρο drive και ποικιλία κινήσεων, παίζει άμυνα και μπορεί να τρέξει την ομάδα...... φοβερό πάθος και τσαμπουκά στο παιχνίδι του....... αν ήταν σε άλλη ομάδα και δεν είχε Parker-Duncan να "τραβάνε" όλη την στατιστική, τότε σίγουρα οι αριθμοί του θα ήταν ποιο εντυπωσιακοί.... wink.gif
IraTmac
Διαφωνώ σε εμπειρία, ηγεσία, άμυνα, ασσιστ και ριμπάουντ με την αξιολόγηση του Σπύρου.

Ο Πέτζα δεν είναι καθόλου καλός αμυντικός ή πασέρ ενώ για ηγέτης σε καλή ομάδα του ΝΒΑ δεν φτάνει. πρέπει να προσπαθήσει να βελτιωθεί σε πολλούς τομείς για να γίνει πλήρης παίκτης.

αντίθετα ο Manu είναι ήδη πλήρης αν κι έχει φυσικά περιθώρια βελτίωσης. πάντως, όπως λέει κι ο ΜΖ, τέτοιο drive έχουν ελάχιστοι παίκτες. οι niggaz έχουν καλά drive συνήθως. tongue.gif
MZ13
Απλά ο Peja πήγε στην Αμερική χωρίς να είναι ηγέτης καμιάς μεγάλης ομάδας σε παγκόσμιο ή ευρωπαϊκό επίπεδο - πάρα μόνο στην Ελλάδα με τον Π.Α.Ο.Κ.....

Αντίθετα ο Manu ήταν ο ηγέτης της 2ης στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του 2002 και χρυσής Ολυμπιονίκης της Αθήνας Αργεντινής, οπότε πήγε ήδη "τσαμπουκαλεμένος"... wink.gif

Πάντως στους Spurs ο Manu δεν μπορεί να γίνει ηγέτης όσο υπάρχει ο Duncan, ενώ ο Peja κατάφερε να γίνει πρώτο όνομα στους Kings όπου υπήρχαν οι Divac, Webber και Bibby...... και αυτό είναι μεγάλο κατόρθωμα για τον σέρβο, ασχέτως τα προσόντα και τα μειονεκτήματα που έχει.... 41.gif
NBAholic
Είναι προφανές ότι ο Μανού διαβάζει αυτά που γράφουμε κι αντάμοιψε τους υποστηρικτές του με την κορυφαία εμφάνιση της καριέρας του χθες (48 πόντοι στο Φοίνιξ μέσα)!

Dizzy, ίσως έβαλες λίγο ψηλά την άμυνα του Πέτζα, γι'αυτό και βγαίνει καλύτερος. Εγώ θα 'λεγα 12-13...

Αλλά και το γεγονός ότι βγήκαν σχεδόν ισόβαθμοι δείχνει τι βήματα προόδου έκανε ο Μπίλι.
dizzy_fingers
Ναι.
Με 13άρι στην άμυνα βγάζει 79,769% οπότε έτσι είναι κάτω από Μανού wink.gif.
IraTmac
βασικά δεν είναι ίδια θέση κιόλας...

πάντως στην ομάδα μου θα προτιμούσα να χα τον Manu από τον Peja.
Dj_Zygor
!!MANU!! shot.gif
ViNcAnItY
* Ginobili * bball.gif
Warrior
Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω ψηφιζω Pedja
Παρα το αμαρτωλο παρελθον του.. ugly_tocktock.gif

Απλα ειναι λιγο πεσμενος τελευταια..Ισως για τωρα να ψηφιζα τον Ginobili,αλλα αλλη
στοφα παικτη ο ενας αλλη ο αλλος...

Και τωρα που το θυμηθηκα εγω πιστευω οτι η Αργεντινη το χρυσο το καλοκαιρι ετσι..
"εκατσε"..και το πηρε.Αν και ειναι off-topic.
IraTmac
το γυρνάει ο Πέτζας?

για να δούμε...
LEFTERIS733
Ψηφιζω πετζα γιατι θελει πολλα κιλα αρχ...α να εχεις 0/5 τριποντα και να σηκωθεις 2 δευτερα πριν το τελος και να καρφωσεις τον 5 συνεχομενες φορες πρωταθλητη μεσα στο σεφ. 77.gif
dizzy_fingers
Ποιός είπε όμως ότι και ο Μανού δε θα έκανε το ίδιο στη θέση του?wink.gif
IraTmac
ισοφάριση και κλάμα...
LEFTERIS733
Δεν με νοιαζει τι θα εκανε ο μανου.Εγω τον πετζα γουσταρω και αυτον ψηφισα. 41.gif

Να επαιζε και σε καμια πιο σοβαρη ομαδα... rolleyes.gif
IraTmac
αν δεν ήταν αυτός θα ήταν σοβαρή η ομάδα.
NBAholic
QUOTE
Ψηφιζω πετζα γιατι θελει πολλα κιλα αρχ...α να εχεις 0/5 τριποντα και να σηκωθεις 2 δευτερα πριν το τελος και να καρφωσεις τον 5 συνεχομενες φορες πρωταθλητη μεσα στο σεφ.


Eιλικρινά, όμως, στο ΝΒΑ και παρόλη την καριέρα του, ο Πέτζα δεν έχει φήμη clutch player...κάθε άλλο. Οι μόνοι παίχτες των Κινγκς που μοιάζουν να εμπνέουν εμπιστοσύνη στα τελευταία λεπτά είναι ο Μπίμπι και ο Τζάκσον. Ο Στογιάκοβιτς, άλλωστε, έκανε αίρμπολ σε ανοιχτό σουτ στο τέλος του 7ου αγώνα του 2003, με τους Λέικερς. Ο Ντίβατς και ο Κρίστι δε βάζουν ποτέ σερί βολές. Ο δε Γουέμπερ μόνο αν του γλυστρήσει η μπάλα μπορεί να ευστοχήσει σε νικητήριο σουτ (αν και φέτος κάτι κάνει).

Εν τέλει, βέβαια, δε με ενδιαφέρει, γιατί δεν έχω κάποιο φοβερό λόγο να υποστηρίζω Κινγκς (και είναι βέβαιο ότι, αν δεν υπήρχε ο Πέτζα, το ίδιο θα έλεγαν και πάρα πολλοί Έλληνες "οπαδοί"-ή καλύτερα: "bandwagoners"- των Κινγκς).
dizzy_fingers
QUOTE (IraTmac @ Jan 29 2005, 05:33 PM)
ισοφάριση και κλάμα...

Εγώ δεν έχω ρίξει ακόμα την ψήφο μου ξέρεις... 39.gif

τι μου δίνεις για να τη γείρω υπέρ του Μάνου???? 19.gif
IraTmac
την κασέτα με τους αγώνες που έσπασε πλάκα στο Ευρομπάσκετ tongue.gif
pejated
Xairetw tin parea enos paaara poly endiaferontos forum pou molis anakalypsa.

H sygkrish m'aresei an kai einai poly adokimh. Profanws polloi mporei na me katigorisete oti eimai prokatilimenos (kai eimai basika) alla sto sygkekrimeno tha milisw me facts.

Fact 1: O Peja edw kai 7 xronia dystixise na doulevei me ena apo ta megalytera palta-proponites pou ebgale to nba...O Manu antitheta m'enan apo tous kalyterous olwn twn epoxwn... Kai pali auta pou ekane eidika stin MVP xronia tou (2003-04) o Manu den ta exei kanei profanws kai de blepw na provlepete na ta kanei.
Fact 2: O Manu einai meros tis pio baretis, axrwmhs omadas tou NBA (par'olh tin mpasketikh idiofyia tou Popovic). Gia osous blepoun agwnes, oi Spurs paizoun basket epipedou Malkovic... Na fantastite katantisa na me pairnei o ypnos mesa sto Staples Center (itan kai h kourash bebaia) ki enw parakolouthousa Lakers-Spurs. Opote einai logiko na ksexwrisei ligo me tin spirtada tou sto paixnidi.
Fact 3: Pros to parwn, h xronia einai metria kai gia tous 2, opote de krinw apo fetina stoixeia, apla kai fetos o Peja exei kalyterous arithmous, ki as efage TON polemo sto Sac kai as allakse ki omada (pou leitourgei oso nanai asxima sto paixnidi gia ligo kairo)
Fact 4: Oso gia ta clutch, ontws o Peja exei asximh fimi gia ta teleutaia quarters. Gia mena to clutch play einai kathara kai mono psyxologia, kati pou eleipe apo ton Peja sto sacramento. Kai stin telikh mporei na min einai Miller h Jordan, alla an tou dothoun eukairies, de tha mporesei na to apodiksei (kai stous kings de tou dothikan arketes). Pantws sto clutch o Manu mallon einai kalyteros (eidika meta ta persina play-off).

Overall, profanws psifizw Peja alla Manu mallon einai No 2 stis sympathies mou sto NBA...
Alexmei
καλως ήρθες φιλε pejated. biggrin.gif Have fun and don't bother the other coustumers because we know you well blink.gif ....... biggrin.gif πλάκα κάνω thumbsup.gif καλή διαμονή στο φόρουμ μας. peace.gif

τώρα στο θέμα μας. ψηφίζω Στογια γιατί 1)τον πάω πολύ(είναι το Desktop μου μία φώτο του.)
NBAholic
QUOTE
1)τον πάω πολύ(είναι το Desktop μου μία φώτο του.)


Τι έγινε; Παρέθεσες ένα επιχείρημα με αρίθμηση; laugh.gif
Alexmei
QUOTE(NBAholic @ Mar 31 2006, 10:34 PM)
Τι έγινε; Παρέθεσες ένα επιχείρημα με αρίθμηση;  laugh.gif
*



όχι απλός κόλλησε το PC μου και αναγκάστηκα να το σβήσω και έγινε το πόστ μόνο του..... 19.gif
morfi
QUOTE(LEFTERIS733 @ Jan 29 2005, 10:20 AM)
Ψηφιζω πετζα γιατι θελει πολλα κιλα αρχ...α να εχεις 0/5 τριποντα και να σηκωθεις 2 δευτερα πριν το τελος και να καρφωσεις τον 5 συνεχομενες φορες πρωταθλητη μεσα στο σεφ. 77.gif
*

Εβγαλαν γλωσσα και οι πελατες....
Ψηφιζω στολτιδη και ριβαλντο γιατι δεν θελει καθολου κοτσια για να κερδισεις τον βαζελο μεσα και εξω.Ειναι απλη ρουτινα.



Εγω κλασσικα..... κανεναν απο τους δυο.Ο πετζα δεν εχει κανει τιποτα μεχρι τωρα, ισα ισα για μενα ηταν ενας απο τους κυριους παραγοντες διαλυσης των κινγκς, και ο μανου εχει δυο πρωταθληματα λογω ντανκαν.
NBAholic
QUOTE
Εγω κλασσικα..... κανεναν απο τους δυο.Ο πετζα δεν εχει κανει τιποτα μεχρι τωρα, ισα ισα για μενα ηταν ενας απο τους κυριους παραγοντες διαλυσης των κινγκς, και ο μανου εχει δυο πρωταθληματα λογω ντανκαν.


Πρωτού καν ανοίξω το topic, περίμενα αυτή την απάντηση.
Εν πάση περιπτώσει, ο Μανού έχει καλύτερες παραστάσεις στα πλέι οφ. Ο Στογιάκ έχει το προβάδισμα στη ρέγκιουλαρ σίζον, αλλά και με περισσότερες ευκαιρίες για σουτ. Από την άλλη όμως, Μανού χωρίς Παίχτες όπως ο Ντάνκαν, πρωτάθλημα δεν παίρνει.

Μορφή, δε συμφωνείς με το Γ.Συρίγο ότι ο Μανού είναι στο ίδιο επίπεδο με Κόμπι-ΤΜακ, ε; laugh.gif
Ούτε κι εγώ, βέβαια.
morfi
QUOTE(NBAholic @ Apr 2 2006, 03:39 PM)
Πρωτού καν ανοίξω το topic, περίμενα αυτή την απάντηση.
*

Το ηξερα οτι το ηξερες οτι το ηξερα οτι θα το πω! 69.gif

QUOTE(NBAholic @ Apr 2 2006, 03:39 PM)
Από την άλλη όμως, Μανού χωρίς Παίχτες όπως ο Ντάνκαν, πρωτάθλημα δεν παίρνει.
*

Κανεις στους σπερς δεν θα ειχε πρωταθλημα αν δεν ηταν ο ντανκαν.

QUOTE(NBAholic @ Apr 2 2006, 03:39 PM)
Μορφή, δε συμφωνείς με το Γ.Συρίγο ότι ο Μανού είναι στο ίδιο επίπεδο με Κόμπι-ΤΜακ, ε;  laugh.gif
Ούτε κι εγώ, βέβαια.
*

Δεν εχω καμμια σχεση με τον τυπο.Διαφωνω σε ολα.
"Η ευρωλιγκα ειναι ανωτερη απο το ΝΒΑ".Καλα..... καληνυχτα..... 40.gif 24.gif
thrylos7
QUOTE
"Η ευρωλιγκα ειναι ανωτερη απο το ΝΒΑ".Καλα..... καληνυχτα.....

Στην Ευρωλίγκα βλέπεις και μπάσκετ... tongue.gif ΩΧ! Δεν έπρεπε να το πω αυτό... peace.gif
dizzy_fingers
...και ευρωπαίους που είναι οι καλύτεροι παίχτες του κόσμου!!!


fast.gif
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Apr 3 2006, 02:27 AM)
Στην Ευρωλίγκα βλέπεις και μπάσκετ...  tongue.gif  ΩΧ! Δεν έπρεπε να το πω αυτό...  peace.gif
*

24.gif
Γιατι, στον ΝΒΑ βλεπεις χοκει?


QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 3 2006, 02:29 AM)
...και ευρωπαίους που είναι οι καλύτεροι παίχτες του κόσμου!!!
fast.gif
*

Δεν ξερω αν πρεπει να 24.gif η να sad.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Γιατι, στον ΝΒΑ βλεπεις χοκει?


Oχι.....μποξ:

tongue.gif biggrin.gif
Air Kef
QUOTE
και ο μανου εχει δυο πρωταθληματα λογω ντανκαν.


QUOTE
Από την άλλη όμως, Μανού χωρίς Παίχτες όπως ο Ντάνκαν, πρωτάθλημα δεν παίρνει.



Πρωτάθλημα δεν παίρνει,αλλά Χρυσό Μετάλλειο στου Ολυμπιακούς εναντίον Ντάνκαν,Άιβερσον,Λεμπρον,Ουέιντ,Μάρμπερι,Καρμέλο κτλ πέρνει μια χαρά.


Το τι ψήφισα είναι ηλίου φανέστερον.. biggrin.gif
NBAholic
QUOTE
Το ηξερα οτι το ηξερες οτι το ηξερα οτι θα το πω!


Προς Dizzy-Warrior-Thrylo: Να βρεθεί η αρχική πρόταση! wink.gif

QUOTE
"Η ευρωλιγκα ειναι ανωτερη απο το ΝΒΑ".Καλα..... καληνυχτα.....


Εννούσα το Γιώργο Συρίγο. Ή μήπως κι αυτός επηρεάστηκε απ'το Φίλιππο (ο οποίος σίγουρα το έχει πει);
thrylos7
QUOTE
QUOTE
Το ηξερα οτι το ηξερες οτι το ηξερα οτι θα το πω!


Προς Dizzy-Warrior-Thrylo: Να βρεθεί η αρχική πρόταση!


Kοίτα... είναι απλό... Δε λέει ότι δεν ήξερε αν θα ξέρεις ότι ξέρει ή δεν ξέρει κάτι το οποίο αρχικά δεν ήξερε ότι θα το πει, ούτε επίσης ότι ήξερε ότι εσύ δεν ήξερες κάτι που ούτε αυτός ήξερε, ούτε κανείς άλλος ήξερε ότι θα πει αυτός όχι που ξέρει αλλά αυτός που δεν ξέρει γι' αυτόν που ξέρει.
Σύμφωνα με την φράση "πρώτα μέλη ίσα άρα δεύτερα ίσα" βγαίνει το συμπέρασμα ότι δε μπορούμε να ξέρουμε για το τί ήξερε ότι ήξερες ότι ήξερε ότι θα το πει... γιατί δεν ξέρουμε ποιος ξέρει ποιο μέλος του forum ξέρει για κάτι που ήξερε ο άλλος ότι θα πει...
Αν όμως δεν ήξερε αυτό που ήξερε ότι θα πει, και μετά δεν ήξερες εσύ τι δεν ήξερε αυτός άρα δεν ξέρατε και οι δύο την τύφλα σας τότε θα ξέρατε ότι δεν ξέρετε επομένως ότι ήξερε ο ένας δε θα το ήξερε ο άλλος και αντίστροφα.. ότι δεν ήξερε ο ένας θα το ήξερε ο άλλος.
Επειδή όμως ήξερε ότι δεν ήξερες ότι ούτε αυτός ήξερε κάτι που νόμιζες ότι ήξερες ότι ήξερε ότι θα το πει και συνδυάζοντας το τι ξέρει ή όχι ο καθένας από τα παραπάνω βγαίνει το συμπέρασμα ότι η αρχική πρόταση είναι

"Το ήξερα ότι το ήξερες ότι δεν το ήξερα αν το ήξερες αλλά αφού δεν το ήξερες, το ήξερα επομένως ούτε εσύ δε θα το ήξερες αλλά αργότερα ήξερες ότι ήξερε τι θα πει με την προϋπόθεση ότι δε θα ήξερες ότι ούτε αυτός θα ήξερε..." Ή πιο σύντομα->Ψηφίζω Πέτζα...

Εναλλακτική πρόταση: morfi είσαι μεγάλη κουφ..εε.. μούρη! Το ήξερε από πριν ότι ήξερες ότι ήξερε άρα ποιος ξέρει τι άλλο ξέρει ότι ξέρεις ότι ξέρει...άσε που μπορεί αυτή τη φορά να μην το πει...
Τα ξεσκέπασα τα κυκλώματα....

icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif
NBAholic
QUOTE
Kοίτα... είναι απλό... Δε λέει ότι δεν ήξερε αν θα ξέρεις ότι ξέρει ή δεν ξέρει κάτι το οποίο αρχικά δεν ήξερε ότι θα το πει, ούτε επίσης ότι ήξερε ότι εσύ δεν ήξερες κάτι που ούτε αυτός ήξερε, ούτε κανείς άλλος ήξερε ότι θα πει αυτός όχι που ξέρει αλλά αυτός που δεν ξέρει γι' αυτόν που ξέρει.
Σύμφωνα με την φράση "πρώτα μέλη ίσα άρα δεύτερα ίσα" βγαίνει το συμπέρασμα ότι δε μπορούμε να ξέρουμε για το τί ήξερε ότι ήξερες ότι ήξερε ότι θα το πει... γιατί δεν ξέρουμε ποιος ξέρει ποιο μέλος του forum ξέρει για κάτι που ήξερε ο άλλος ότι θα πει...
Αν όμως δεν ήξερε αυτό που ήξερε ότι θα πει, και μετά δεν ήξερες εσύ τι δεν ήξερε αυτός άρα δεν ξέρατε και οι δύο την τύφλα σας τότε θα ξέρατε ότι δεν ξέρετε επομένως ότι ήξερε ο ένας δε θα το ήξερε ο άλλος και αντίστροφα.. ότι δεν ήξερε ο ένας θα το ήξερε ο άλλος.
Επειδή όμως ήξερε ότι δεν ήξερες ότι ούτε αυτός ήξερε κάτι που νόμιζες ότι ήξερες ότι ήξερε ότι θα το πει και συνδυάζοντας το τι ξέρει ή όχι ο καθένας από τα παραπάνω βγαίνει το συμπέρασμα ότι η αρχική πρόταση είναι

"Το ήξερα ότι το ήξερες ότι δεν το ήξερα αν το ήξερες αλλά αφού δεν το ήξερες, το ήξερα επομένως ούτε εσύ δε θα το ήξερες αλλά αργότερα ήξερες ότι ήξερε τι θα πει με την προϋπόθεση ότι δε θα ήξερες ότι ούτε αυτός θα ήξερε..." Ή πιο σύντομα->Ψηφίζω Πέτζα...

Εναλλακτική πρόταση: morfi είσαι μεγάλη κουφ..εε.. μούρη! Το ήξερε από πριν ότι ήξερες ότι ήξερε άρα ποιος ξέρει τι άλλο ξέρει ότι ξέρεις ότι ξέρει...άσε που μπορεί αυτή τη φορά να μην το πει...
Τα ξεσκέπασα τα κυκλώματα....


Πού το ξέρεις εσύ αυτό; tongue.gif

Να υποθέσω από τον ειρμό της σκέψης ότι ψηφίζεις Πέτζας;
Warrior
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Kαλα τι πινεται ολοι τις τελευταιες μερες??!! icon_drunk.gif

Ρέι γερα...τριποντο ξανα!! 21.gif

E,chinaski?? biggrin.gif
dizzy_fingers
Μας έφερε πράμα από τη Λάρισα ο Μorfi icon_drunk.gif laugh.gif...
(μην πάει το μυαλό σας στο πονηρό...κρασί εννοώ cool.gif )
thrylos7
QUOTE
Πού το ξέρεις εσύ αυτό;

Δε μπορώ να σου πω γιατί μετά θα κάνουν μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμιση και θα τρέχω στα δικαστήρια... Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι μου το είπαν δικοί μου άνθρωποι που είναι μέσα σε αυτά... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

QUOTE
Να υποθέσω από τον ειρμό της σκέψης ότι ψηφίζεις Πέτζας;

Νομίζω συνάγεται αβίαστα το συμπέρασμα ότι προτιμώ Πέτζα... Τόσα επιχειρήματα δεν τα διάβασες;;;

Οπότε ας χαλαρώσουμε λίγο... Τα τελευταία χρόνια ο Μανού υπερισχύει αλλά γενικά υπερέχει(ακόμα...) ο Πέτζα... σιγά μην έλεγα τον παίκτη που απέρριψε ο Ζούρος στον Ολυμπιακό, όπως και η Νήαρ Ηστ...
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 3 2006, 01:36 AM)
Oχι.....μποξ:

tongue.gif biggrin.gif
*



πότε έγινε αυτό και δν το κατάλαβα;;;;
axilleas
SGTOJAKOVIC for ever. oso paizei sto nba den exw provlima na vrw omada pou tha upostirizw meta to telos epoxis tis megalis omadas twn bulls. oso gia to an i eyroleague einai anwteri apo to nba tha pw ti gnwmi mou.nomizw pws den einai. tha mporouse na einai an den eixame ta sumferonta kai ti dimiourgia duo diorganwsewn pou dilwnoun sumetoxi apla omades kai kai stin eyroleague paizoun omades me sumvolaia kai oxi me tin aksia tous. edw o olympaikos tosa xronia epaize eyroleague me to kleisto sumvolaio pou eixe eksasfalisei kai itan xwris kosmo xwris omada na trwei kati 50ares sto sef.tha mporouse kallista na paizei me perissotero kyros to marousi o aris. gia aytos tous logous etsi opws paei,i eyroleague xanei to kyros tis
NBAholic
QUOTE
πότε έγινε αυτό και δν το κατάλαβα;;;;


Φέτος άρχισες να ασχολείσαι; Αλλιώς δεν είναι δυνατόν να μην έμαθες τα γεγονότα στο περυσινό Ιντιάνα-Ντιτρόιτ.


QUOTE
SGTOJAKOVIC for ever. oso paizei sto nba den exw provlima na vrw omada pou tha upostirizw meta to telos epoxis tis megalis omadas twn bulls.


Χωρίς παρεξήγηση, Αχιλλέα (καλώς ήρθες αν είσαι καινούριος), αλλά προτιμώ να υποστηρίζω ομάδες με βάση την ιστορία τους κι όχι με βάση το πού παίζει ο αγαπημένος μου παίχτης. Αλλά αυτά, γούστα είναι...Απλώς θέλω να τονίσω ότι, πέραν από το γεγονός ότι δεν είμαι φαν του Φώτση, πχ, ακόμη κι αν ήμουν, ποτέ δε θα γινόμουν οπαδός των Γκρίζλις.

QUOTE
oso gia to an i eyroleague einai anwteri apo to nba tha pw ti gnwmi mou.nomizw pws den einai. tha mporouse na einai an den eixame ta sumferonta kai ti dimiourgia duo diorganwsewn pou dilwnoun sumetoxi apla omades kai kai stin eyroleague paizoun omades me sumvolaia kai oxi me tin aksia tous. edw o olympaikos tosa xronia epaize eyroleague me to kleisto sumvolaio pou eixe eksasfalisei kai itan xwris kosmo xwris omada na trwei kati 50ares sto sef.tha mporouse kallista na paizei me perissotero kyros to marousi o aris. gia aytos tous logous etsi opws paei,i eyroleague xanei to kyros tis


Παρότι τα κριτήρια δεν είναι πάντα αξιοκρατικά, πιστεύω ότι ούτως ή άλλως, δεν είμαστε σε θέση να τους κοιτάξουμε στα ίσια ακόμη, μιας και δεν έχουμε την οικονομική άνεση να το κάνουμε.
Ο Συρίγος είχε κάνει το συλλογισμό ότι η Ευρωλίγγα υπερτερεί από τη στιγμή που οι Εθνικές των ΗΠΑ έχασαν από άλλες. Ξεχνά όμως ότι οι "άλλες" βασίζονται επίσης σε ΝΒΑερς, καθώς και το γεγονός ότι το συμπέρασμα αυτό γενικότερα είναι αυθαίρετο. Σιγά δηλαδή μην είχε η Γερμανία το '93 ή εμείς το '87 το καλύτερο πρωτάθλημα της Ευρώπης. laugh.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Alexmei @ Apr 3 2006, 04:29 PM)
πότε έγινε αυτό και δν το κατάλαβα;;;;
*


Το περσινό φθινόπωρο. Αυτή η εικόνα όμως είναι από το μεταξύ τους παιχνίδι στα playoffs.
Στο συγκεκριμένο σιτγμιότυπο ο Ben Wallace σπεύδει γεμάτος αγάπη και χαρά και χωρίς κακία για τα περασμένα να αγκαλιάσει και να φιλήσει τον Ron Ron...αλλά οι κακοί διαιτητές και προπονητές, οι οποίοι btw είναι τα σατανικά φερέφωνα του αρχιδιαβόλου David Stern, δεν τους αφήνουν να εκπληρώσουν τον χιλιοεκφρασμένο έρωτά τους μέσα στο παρκέ με τον φόβο μην επαναληφθούν σκηνές Dogville (by Snoop Dog...) μπροστά στα μάτια εκατομυρίων αθώων και αγνών από τηλεοπτικά σκουπίδια αμερικανών τηλεθεατών.

Καλώς ήρθες Αχιλλέα στο φόρουμ! icon_wave.gif
suspect
δεν καταφερα να διαβασω ολο το τοπικ.

μια ερωτηση εχω να κανω.


ποιος ειναι ο Τζινομπιλι ?

19.gif biggrin.gif tongue.gif
Air Kef
angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif tongue.gif

- Ο καλύτερος μη Αμερικανός παίκτης όλου του κόσμου.
- Χρυσός Ολυμπιονίκης.
- 2ος στον κόσμο το 2002 -πρώτος αν δεν τραυματιζόταν στον ημιτελικό και αν οι διαιτητές δεν έσπρωχναν τους Σέρβους του Πέτζα(που είχε 2/8 στον τελικό; ) μέχρι αηδίας-
-Δις πρωταθλητής ΝΒΑ.Για την συμμετοχή του Ντάνκαν σε αυτά τα 2,την
- Αυτός που έκανε ένα ολόκληρο έθνος να βγει στον δρόμο για κάτι άλλο εκτός από διαδηλώσεις κατά της δικτατορίας,απεργίες-πορείες και ποδόσφαιρο.
NBAholic
QUOTE
- Ο καλύτερος μη Αμερικανός παίκτης όλου του κόσμου.


Ο Ντιρκ είναι Γερμανός.
Air Kef
Ο Ντιρκ είναι ο δεύτερος καλύτερος μη Αμερικανός μπασκετμπολίστας του κόσμου.

Τζινόμπιλι παρα σιέμπρε!
bball.gif peace.gif
harris
Κεφ(τέ) μην ακούς κανέναν...

Ο ΜΑΝΟΥ ΤΖΙΝΟΜΠΙΛΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΗ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...

ΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥ...

ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ο ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΥΜΠΑΘΗΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΕΤΖΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.