Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
rchos
QUOTE
Ο νικολας τι θεση παιζει???2ή 3??????


ο νικολας ειναι απο τα πιο καθαρα δυαρια στην ευρωπη αυτη τη στιγμη.πολυ κοντος για να παιξει στο τρια.
t0ny3
αρα μας κανει για αντικαταστατης του μπετσιροβιτς αλλα δεν ξερω κατα ποσο τον θελει ο ζελικο λογω συμπεριφορας.1,93 ειναι??????????
james
Αναφερεσαι στο σκηνικο που ειχε γινει φετος που δε πηγε Σερβια για τον αγωνα με την Παρτιζαν?
t0ny3
ναι ακριβως σε αυτο.
james
Σίγουρα δεν ηταν καθολου επαγγελματικη συμπεριφορα η συγκεκριμενη, αλλα δε μπορεις να ξερεις και τους λογους που το εκανε αυτο. Μπορει να ειχε συμβολαιο πχ για αλλα 2 χρονια και να εψαχνε ευκαρια να την κανει. Σιγουρα παντως ειανι ενας πολυ καλος παιχτης
traveller
QUOTE(Prasini-Thyella @ Jun 17 2008, 20:18 ) *
Όταν έφυγε ο Σισκάουσκας, δεν νομίζω πως υπήρχε θέμα Γιασικεβίτσιους...

Απο την άλλη, η τρέλα των προέδρων έχει περισσότερο βοηθήσει την ομάδα μπάσκετ παρά της έχει κάνει ζημιά...Μην τρελαθούμε.

Τώρα να ήθελε τόσο πια να μείνει ο Σίσκα και οι Γιαννακόπουλοι να μην τον κράτησαν μου φαίνεται δύσκολο.Τέλοσπάντων, περσινά ξινά σταφύλια...Πάμε να δούμε τι θα κάνουμε φέτος.


Όταν η ομάδα διασύρεται στην Ευρώπη , γιατί όπως και να το κάνουμε όταν ο κάτοχος του τροπαίου, δε φτάνει καν στους "8", διασυρμός λέγεται, εγώ δε μπορώ να το πω "περσινά ξινά σταφύλια" . Η ομάδα εκεί καταξιώνεται και όχι στους "πολέμους" με τον Ολυμπιακό.
Η φυγή του Σισκάουσκας μας άφησε δυσαναπλήρωτο κενό και μας έκανε μεγάλη ζημιά.

QUOTE(saou @ Jun 17 2008, 20:19 ) *
Έτερον εκάτερον νομίζω. Το όνομα του Σάρας έπεσε πολύ αργότερα στο τραπέζι, επομένως θεωρώ απίθανο να μπήκαν στη λογική 'άσε αυτόν, πάρε αυτόν'.


Πιθανό να μην το διατύπωσα καλά. Αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο στο χρηματικό ποσό εάν το έδιναν ή όχι. Δεν έχει να κάνει με τα πρόσωπα. Ή τα δίνεις ή δεν τα δίνεις.

Αφού λοιπόν τα δίνεις, δώστα εκεί που πρέπει και όχι σε εντυπωσιασμούς.
vastravoud
Κανείς όμως δεν καταδέχτηκε να μου απαντήσει αν πιστεύει ότι μπορεί ο Ουϊνστον να κατέβει μια θέση και να παίξει στο "2"! tongue.gif

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τον TRAV, αν όντως ευσταθούν τα όσα είπε ο Σισκάουσκας μάλλον δείχνουν λάθος χειρισμό.

Σε κάθε περίπτωση πάντως τον τιμάει που εκφράζεται με τα καλύτερα λόγια για τον Ομπράντοβιτς και τους πρώην συμπαίκτες του.
azannetop
QUOTE
Αφού λοιπόν τα δίνεις, δώστα εκεί που πρέπει και όχι σε εντυπωσιασμούς.


Κάτσε να δούμε και φέτος αν θα παραμείνει εντυπωσιασμός.
james
Θεμα στο basketblog

Σαρας στην ΤΣΣΚΑ.. Για να ακουσουμε τι εχουν να μας πουν παλι... Σε 10 λεπτα

Τα επικοιωνιακα τρικ τους μαραναν tongue.gif tongue.gif tongue.gif
PARISINOS
QUOTE
29/06/2007

Ο Ραϊμούνας Σισκάουσκας μπορεί να μην έχει υπογράψει ακόμα με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, αλλά έσπευσε να δώσει την πρώτη του συνέντευξη ως παίκτης της ρωσικής ομάδας ("απομένουν οι λεπτομέρειες" όπως είπε). Ο Λιθουανός σέντερ μίλησε στην εφημερίδα "Sportexpress" και δήλωσε πως ο λόγος που τον "ανάγκασε" να αποχωρήσει από τον Παναθηναϊκό ήταν το γεγονός: "Τα κέρδισα όλα μέσα σε ένα χρόνο και θέλω να φτάσω πιο ψηλά. Ήρθε η ώρα να κατακτήσω τα πάντα με την ΤΣΣΚΑ".
Σε ερώτηση αν ο Παναθηναϊκός συμφώνησε να φύγει ο Σισκάουσκας, ο παίκτης απάντησε: "Στο συμβόλαιο υπήρχε ένας όρος, που μου επέτρεπε να φύγω με ένα συγκεκριμένο ποσό. γι' αυτό δεν ρώτησα καν".


http://www.basketblog.gr/index.php?Itemid=...ntent&task=view


Αυτα για οσους εχουν αμφιβολιες. Αν ψαξω και αλλο, θα βρω και αλλα τετοια αρθρα.

Δεν θα κατσουμε να μας δουλευει ο σισκαουσκας τωρα . Για μ****** ψαχνει? Η νομιζει οτι δεν θυμομαστε τι ελεγε πριν απο 1 χρονο.

επισης δαιφωνω με τη λογικη οτι επρεπε να του δωσουμε οσα οσα. Ο σαρας πηρε 3 εκ γιατι ειναι ο σαρας και μπορουσε να τα φερει πισω ειτε με δαιρκειας, ειτε με φανελες, κλπ...

Δεν μπορει ο γιαννακοπουλος να σκασει 3 εκ ευρψω απο την τσεπη του επειδη ο σισκα γουσταρει εκβιασμους. blink.gif
Ουδεις αναντικαταστατος. Εδω τα καταφεραμε και χωρις τον ντεγιαν, στον σισκα θα κολλησουμε?

edit by morfi: Προσέξτε τη γλώσσα σας.
azannetop
QUOTE
Αυτα για οσους εχουν αμφιβολιες. Αν ψαξω και αλλο, θα βρω και αλλα τετοια αρθρα.

Δεν θα κατσουμε να μας δουλευει ο σισκαουσκας τωρα . Για μαλακες ψαχνει? Η νομιζει οτι δεν θυμομαστε τι ελεγε πριν απο 1 χρονο.

επισης δαιφωνω με τη λογικη οτι επρεπε να του δωσουμε οσα οσα. Ο σαρας πηρε 3 εκ γιατι ειναι ο σαρας και μπορουσε να τα φερει πισω ειτε με δαιρκειας, ειτε με φανελες, κλπ...

Δεν μπορει ο γιαννακοπουλος να σκασει 3 εκ ευρψω απο την τσεπη του επειδη ο σισκα γουσταρει εκβιασμους.
Ουδεις αναντικαταστατος. Εδω τα καταφεραμε και χωρις τον ντεγιαν, στον σισκα θα κολλησουμε?


+1
james
Λοιπον το σεναριο τους λεει Σαρας στη ΤΣΣΚΑ με ή χωρις Παπαλουκα, και αντικαταστατη σε εμας Μακ Ινταιρ .

Αν φυγει ο Σαρας δε θα με χαλασει πολυ αγωνιστικα. Και αντικαστατες υπαρχουν πολλοι. Και ο Νικολας και ο Χαλπεριν (ειδικα αυτος) θα μου αρεσαν πααααααααρα μα παρα πολυ και με ενα φοβερο τριαρι η ομαδα πιστευω θα ηταν ιδανικη biggrin.gif biggrin.gif

Αν θελουν κατι το Βελιτσκοβιτς τωρα στη θεση του Σακοτα για 3 - 4 δε θα με χαλαγε καθολου. Δεν εχω υπολογσει βεβαια αν χωραει λογω θεσεων κοινωτικων... που μαλλον οχι με μια γρηγορη σκεψη..
traveller
QUOTE(PARISINOS @ Jun 17 2008, 21:20 ) *
Ο σαρας πηρε 3 εκ γιατι ειναι ο σαρας και μπορουσε να τα φερει πισω ειτε με δαιρκειας, ειτε με φανελες, κλπ...


Ουδεις αναντικαταστατος. Εδω τα καταφεραμε και χωρις τον ντεγιαν, στον σισκα θα κολλησουμε?



Αυτή είναι μια άποψη που έχει λογική αλλά: ή πορευόμαστε με λογικές μάρκετινγκ ή με "τον Παναθηναϊκό τον έχουμε στην καρδιά μας και όχι στην τσέπη μας"

Και τα δύο μαζί δε γίνονται.

Προς το παρόν μετράμε τη χλαπάτσα στην Ευρώπη και περιμένουμε να δούμε του χρόνου.

Επαναλαμβάνω: Όλα αυτά με την προϋπόθεση να λέει έστω και εν μέρει αλήθεια ο Σισκάουσκας.

QUOTE(james @ Jun 17 2008, 21:36 ) *
και ο Χαλπεριν (ειδικα αυτος)

.....ειδικά αυτός μου αρέσει κι εμένα πολύ. 41.gif 41.gif
vastravoud
Κι εγώ δεν πολυψήνομαι για Μακιντάιρ πάντως.

Ο Βούγιανιτς μόλις υπέγραψε κάπου, δεν μπορούμε να φέρουμε αυτόν;

Υ.Γ: Η μεγάλη πλάκα είναι ότι εγώ ο κατσικοπόδαρος πριν κανένα μήνα έγραψα να δώσει η ΤΣΣΚΑ Παπαλουκά και να πάρει Σάρας από εμάς tongue.gif Το τρίτο σκέλος ήταν να μας επιστρέψει τον Σισκάουσκας, έχει γούστο να κουβαλάω γονίδια Πητ Παπαδάκου smile.gif

Στα σοβαρά τώρα, με 3,5 μύρια που περισσεύουν αν φύγει ο Σάρας περιμένω κάτι πολύ καλό.
PARISINOS
QUOTE(TRAVELLER @ Jun 17 2008, 21:47 ) *
Αυτή είναι μια άποψη που έχει λογική αλλά: ή πορευόμαστε με λογικές μάρκετινγκ ή με "τον Παναθηναϊκό τον έχουμε στην καρδιά μας και όχι στην τσέπη μας"

Και τα δύο μαζί δε γίνονται.

Προς το παρόν μετράμε τη χλαπάτσα στην Ευρώπη και περιμένουμε να δούμε του χρόνου.


E ενταξει δεν εχεις αδικο αλλα υπαρχει και ενα οριο. Πχ αν τραβηξω τη λογικη σου στα ακρα, μπορω να πω στους γιανακοπουλους, οτι αφου λετε οτι τον ΠΑΟ τον εχετε στην καρδια και οχι στην τσεπη, τοτε φερτε μου τον πεντζα η δεν ξερω εγω ποιον αλλον με 10 εκ ευρω.

Η συγκεκριμμενη δηλωση δειχνει το ποσο αγαπανε το ΠΑΟ και οτι ειναι διαθετημενοι να κανουν την υπερβαση. Ηδη 20 εκ ευρω μπαντζετ ειναι υπερβαση, μιας και ειμαι σιγουρος οτι μπαινουν ηδη μερικα εκ ευρω μεσα καθε χρονο.

οποτε να τους ζηταμε υπερβαση στην υπερβαση ειναι καπως υπερβολικο. Δηλαδη εσυ θεωρεις οτι αμα αυριο ολη η 5αδα του ΠΑΟ ( μητσος, σπαν, μπατιστ , σαρας) μουρλαθει και ζηταει ο καθενας2,5-3 εκ ευρω, θα πρεπει ο γιαννακο να τα δωσει εκτιναζοντας απο την τσεπη του το μπαντζετ στα 40 εκ παρ οτι τα εσοδα ειναι μονο 15 εκ ευρω, επειδη εκανε τη συγκεκριμενη δηλωση ?
Ginobili
QUOTE(PARISINOS @ Jun 17 2008, 21:20 ) *
Αυτα για οσους εχουν αμφιβολιες. Αν ψαξω και αλλο, θα βρω και αλλα τετοια αρθρα.

Δεν θα κατσουμε να μας δουλευει ο σισκαουσκας τωρα . Για μαλακες ψαχνει? Η νομιζει οτι δεν θυμομαστε τι ελεγε πριν απο 1 χρονο.

επισης δαιφωνω με τη λογικη οτι επρεπε να του δωσουμε οσα οσα. Ο σαρας πηρε 3 εκ γιατι ειναι ο σαρας και μπορουσε να τα φερει πισω ειτε με δαιρκειας, ειτε με φανελες, κλπ...

Δεν μπορει ο γιαννακοπουλος να σκασει 3 εκ ευρψω απο την τσεπη του επειδη ο σισκα γουσταρει εκβιασμους. blink.gif
Ουδεις αναντικαταστατος. Εδω τα καταφεραμε και χωρις τον ντεγιαν, στον σισκα θα κολλησουμε?

+1
Και να προσθέσουμε και το εξής δεδομένο....Αφού είχε καθαρή λοιπόν την συνείδηση του ο Σίσκα...και τον "έδιωξαν" .....γιατί λίγες μέρες αργότερα "λούφαρε"...και δεν έδωσε το παρόν στο "Ακρόπολης"???


Και δεν μπορώ να ακούω πια....για διασυρμό του Παναθηναικού στην Ευρώπη... w00t.gif w00t.gif w00t.gif Μην είμαστε τόσο αχάριστοι!!!! Η πιο επιτυχημένη ομάδα της 15ετίας στην Ευρώπη είμαστε.Το ότι δεν περάσαμε στου 8....μια χρονιά...δεν μειώθηκε το κύρος του συλλόγου... ohmy.gif
rchos
QUOTE
+1
Και να προσθέσουμε και το εξής δεδομένο....Αφού είχε καθαρή λοιπόν την συνείδηση του ο Σίσκα...και τον "έδιωξαν" .....γιατί λίγες μέρες αργότερα "λούφαρε"...και δεν έδωσε το παρόν στο "Ακρόπολης"???


δεν θα μπω στο θεμα επι της ουσιας γιατι γενικα ποτε δεν πιστευω δηλωσεις παιχτων οποτε οτι και να εχει πει οσισκα αδιαφορο με αφηνει και δεν σημαινει τιποτα.
απλα ειτε εφυγε με ασχημο τροπο ειτε οχι απο τον παο ειναι αππολυτως φυσιολογικο το οτι δεν ηρθε στο ακροπολις.η ενδεχωμενη αντιδραση του κοσμου εκεινη την στιγμη ιδια θα ηταν.οπως αντιστοιχα οταν ηρθε ο παπαλουκας πρωτη φορα με τσσκα στον κορυδαλο.

συγνωμη για το οφ τοπικ.συνεχιζουμε για μεταγραφες παο.
PARISINOS
QUOTE(rchos @ Jun 17 2008, 22:15 ) *
δεν θα μπω στο θεμα επι της ουσιας γιατι γενικα ποτε δεν πιστευω δηλωσεις παιχτων οποτε οτι και να εχει πει οσισκα αδιαφορο με αφηνει και δεν σημαινει τιποτα.
απλα ειτε εφυγε με ασχημο τροπο ειτε οχι απο τον παο ειναι αππολυτως φυσιολογικο το οτι δεν ηρθε στο ακροπολις.η ενδεχωμενη αντιδραση του κοσμου εκεινη την στιγμη ιδια θα ηταν.οπως αντιστοιχα οταν ηρθε ο παπαλουκας πρωτη φορα με τσσκα στον κορυδαλο.

συγνωμη για το οφ τοπικ.συνεχιζουμε για μεταγραφες παο.


Δεν συμφωνω. Μπορει κοσμος να μην τα ξερει ολα και να κανει και πολλες φορες λαθος η να υπερβαλλει, αλλα γενικα εχει αισθητηριο.

Πχ και ο μποντιρογκα εφυγε το 2002 για τα λεφτα, μιας και εμεις μετακομιζαμε σπορτινγκ , μειωναμε το μπαντζετ και δεν μπορουσαμε να του προσεφερουμε ουτε το 60-70 τις εκατο απ οτι εδινε η μπαρτσα, αλλα κανενας δεν του κρατησε κακια, ισα ισα που ειναι στην καρδια μας και αποθεωθηκε.

Ο σισκα ομως ξυπνησε μια μερα , και εκανε δηλωσεις ως παιχτης της ΤΣΣΚΑ, λεγοντας μαλιστα οτι δεν ειχε και καμια υποχρεωση να ειδιποιεισει κανεναν μιας και υπηρχε λεει ρητρα στο συμβολαιο του blink.gif . Και μαλιστα ερχεται φετος και επιβεβαιωνει αυτο που λεγαμε περσυ, οτι εν μεσω τελικων Α1 αυτος ειχε ηδη συμφωνησει με ΤΣΣΚΑ blink.gif

Μετα φταιει ο κοσμος , που βλεποντας τις κακιστες ενφανισεις του στους τελικους, αδιαφορο τον ανεβαζε και παρτακια τον κατεβαζε?

Υ.Γ. Πολυ τυχερος ο σισκα , που βρεθηκε και τον καλυψε ο μητσος. Παρα πολυ τυχερος. Να δω με τι μουτρα θα εβγαινε τωρα να χτιζει γεφυρες αν ειχε χασει μονος του εκεινο το πρωταθλημα.
Ginobili
QUOTE(rchos @ Jun 17 2008, 22:15 ) *
η ενδεχωμενη αντιδραση του κοσμου εκεινη την στιγμη ιδια θα ηταν.οπως αντιστοιχα οταν ηρθε ο παπαλουκας πρωτη φορα με τσσκα στον κορυδαλο.

Δεν είναι παρόμοιες περιπτώσεις.Θυμόμαστε όλοι πολύ καλά την συμπεριφορά του Ολυμπιακού το 2002 απέναντι στον Παπαλουκά.Καμία σχέση με την αντίστοιχη του ΠΑΟ στον Σισκάουσκας.

Όσο για το σενάριο περί Γιασικεβίτσιους στην ΤΣΣΚΑ.....αν οι Ρώσοι είναι διατεθειμένοι να του δώσουν 4.000.000 ευρώ τον χρόνο.....χαλάλι τους... tongue.gif tongue.gif tongue.gif (Και λίγα είπα,γιατί ο Σάρας είναι και γνωστός καλοπερασάκιας....για να γοητευτεί από την ζωή στην Μόσχα.... laugh.gif )
traveller
QUOTE(PARISINOS @ Jun 17 2008, 22:03 ) *
E ενταξει δεν εχεις αδικο αλλα υπαρχει και ενα οριο. Πχ αν τραβηξω τη λογικη σου στα ακρα, μπορω να πω στους γιανακοπουλους, οτι αφου λετε οτι τον ΠΑΟ τον εχετε στην καρδια και οχι στην τσεπη, τοτε φερτε μου τον πεντζα η δεν ξερω εγω ποιον αλλον με 10 εκ ευρω.

Η συγκεκριμμενη δηλωση δειχνει το ποσο αγαπανε το ΠΑΟ και οτι ειναι διαθετημενοι να κανουν την υπερβαση. Ηδη 20 εκ ευρω μπαντζετ ειναι υπερβαση, μιας και ειμαι σιγουρος οτι μπαινουν ηδη μερικα εκ ευρω μεσα καθε χρονο.

οποτε να τους ζηταμε υπερβαση στην υπερβαση ειναι καπως υπερβολικο. Δηλαδη εσυ θεωρεις οτι αμα αυριο ολη η 5αδα του ΠΑΟ ( μητσος, σπαν, μπατιστ , σαρας) μουρλαθει και ζηταει ο καθενας2,5-3 εκ ευρω, θα πρεπει ο γιαννακο να τα δωσει εκτιναζοντας απο την τσεπη του το μπαντζετ στα 40 εκ παρ οτι τα εσοδα ειναι μονο 15 εκ ευρω, επειδη εκανε τη συγκεκριμενη δηλωση ?


Σαφώς και υπάρχει όριο και συμφωνώ μαζί σου και είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει μια αλόγιστη σπατάλη και εκτόξευση των μπάτζετ.
Απλώς μείναμε (ξαφνικά ; ) γυμνοί σε εκείνη τη θέση και (μαζί με άλλα) μας κόστισε πολύ.
PARISINOS
QUOTE(TRAVELLER @ Jun 17 2008, 22:30 ) *
Σαφώς και υπάρχει όριο και συμφωνώ μαζί σου και είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει μια αλόγιστη σπατάλη και εκτόξευση των μπάτζετ.
Απλώς μείναμε (ξαφνικά ; ) γυμνοί σε εκείνη τη θέση και (μαζί με άλλα) μας κόστισε πολύ.


Δεν εχεις καθολου αδικο στο οτι μειναμε τελειως γυμνοι μιας και ουινστον και περπε, παρ οτι παιχατραδες, δεν ηταν ετοιμοι να καλυψουν τοσο μεγαλο κενο.

Γνωμη ειναι οτι ορθως δεν κρατησαν σισκα μιας και δεν πρεπει να υποκυπτεις σε εκβιασμους, αλλα επρεπε τα 4 εκ του σαρας, να τα δωσουν σε ενα πολυ καλο τριαρι , μιας και χρονος υπηρχε.

Ασε που ειχαν ακουστει εφικτες περιπτωσεις οπως του παβλοβιτς, η πχ του φερναντεζ( εφικτες με 4 εκ εννοω).

Τον φερνανντεζ πχ, εσκαγες τα 3 εκ ρυτρα, τουδινες και 1-1,5 το χρονο και ησουν τζετ.

βεβαια εξακολουθω να πιστευω οτι μεχρι και με τον σισκα, αυτη η χρονια ηταν καμμενα χαρτι. Ισως να περναγαμε στους 8,. ισως και φαιναλ 4, αλλα με τον μπατιστ με προβλημα και τον ντεγιαν ανυπαρκτο, την ΤΣΣΚΑ δεν την κερδιζαμε.
Θα μου πεις, τουλαχιστον θα πηγαιναμε μαδριτη. Σωστο. Αλλα στοχος του ΠΑΟ ειναι πρωτιστος το τροπαιο. Οτιδηποτε αλλο ειναι αποτυχια. Μικρη η μεγαλη.
George_13
QUOTE
ο Σάρας είναι και γνωστός καλοπερασάκιας....για να γοητευτεί από την ζωή στην Μόσχα....


Η ζωή στη Μόσχα είναι απίστευτη, αν έχεις πολλά λεφτά. (Σύμφωνα με το Σεϊταρίδη που έχει ζήσει εκεί)


Για τις μεταγραφές. Μέχρι πριν σκάσει το όνομα του Μόρις, ήμουν πεπεισμένος ότι οι ψηλοί μας θα ήταν οι Πέκοβιτς Μπατίστ Φώτσης Τσαρτσαρής και για την τελευταία θέση των ψηλών θα έδιναν μάχη ο Ζίζιτς και ο Σάκοτα (για το ποιος θα μπει στη δωδεκάδα εννοώ), και δεν με χαλούσε και ιδιαίτερα αυτό. Αλλά, αυτός ο παίκτης, ο Μόρις, μ' αρέσει πάρα πολύ, είναι στο στυλ του Φώτση, αλλά ένα κλικ καλύτερος. Όσο για το που θα χωρέσουν αυτοί οι πέντε ψηλοί είναι πολύ απλό: ο Μπατίστ πρέπει να ξεκουραστεί λιγάκι, ένας 23χρονος, ερχόμενος από την Παρτιζάν, όσο παικταράς κι αν είναι, δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα αν δεν παίζει 25-30 λεπτά, ο Τσαρτσα και ο Φωτσης ξέρουν κατανοούν και σέβονται απόλυτα τις εντολές του Ζοτς και ο Μόρις θα μάθει...

Για τους κοντούς τώρα. Περιμένω να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο οι ΔΔ Σάρας Σπανούλης και η σούπερ μεταγραφή που θα κάνουμε στο τρία, μακάρι να είναι ο Ντελφίνο. Βοηθητικό αλλά πολύ ουσιαστικό ρόλο θα έχουν οι Χατζηβρέτας Περπέρογλου και ένας ακόμη παίκτης που θα πάρουμε, βασικό πλεονέκτημα του οποίου θα είναι να μπορεί, στο μικρό χρονικό διάστημα που θα παίζει, να αποδίδει αυτό που μπορεί. Κάτι, δηλαδή, που δεν μπορούσε να κάνει ο Μπετσίροβιτς, αλλά το κάνει τέλεια ο Χατζηβρέτας. Έχει κανείς ιδέα για τι ποιος μπορεί να είναι αυτός ο παίκτης; Βεργίνης;
Archigos
In February 2008 he refused to travel with Efes Pilsen for the away match against Partizan in Belgrade, due to an advice for US citizens not to visit Serbia related to the tension after the declaration of independence of Kosovo. The player was banned from the club and shortly after that he was released. In March 2008 he is negotiating with Israeli side Maccabi Tel Aviv on a three years contract offer.

http://en.wikipedia.org/wiki/Drew_Nicholas
the hoop
ασσοδυο ειναι ο νικολας, αμα λαχει κατεβαζει και οργανωνει αλλα το φορτε του ειναι το σκοραρισμα. ειναι παικτης που μπορει να παρει ενα παιχνιδι μονος του. ειχε βγει κιολας 1ος σκορερ της ευρωλιγκα την περιοδο 2005-2006 με την μπενετον(στην κανονικη περιοδο)
lakersdynasty
QUOTE(the hoop @ Jun 18 2008, 09:15 ) *
ασσοδυο ειναι ο νικολας, αμα λαχει κατεβαζει και οργανωνει αλλα το φορτε του ειναι το σκοραρισμα. ειναι παικτης που μπορει να παρει ενα παιχνιδι μονος του. ειχε βγει κιολας 1ος σκορερ της ευρωλιγκα την περιοδο 2005-2006 με την μπενετον(στην κανονικη περιοδο)


Επισης ειναι ενας παικτης ο οποιος δεν ηρθε στον ΠΑΟ ηδη επειδη θελει εξασφαλισμενα 25-30 λεπτα συμμετοχη τα οποια δεν μπορουμε να του δοσουμε. Οποτε το βλεπω λιγο δυσκολο να ερχεται αν και τετοιους σκορερ δεν τους πετυχενεις και καθε μερα διαθεσημους.

Πιο ευκολα θα εβλεπα τον Βεργινη σε ρολο 5ου παικτη στο 1-2 αφου ειναι combo guard και οπως γραφει και η Πρασινη φετος μαλλον παμε να φτιαξουμε ομαδα με ξεκαθαρους ρολους χωρις υπερφορτωση ουτε στους ψηλους αλλα ουτε στους κοντους.

Το πλανο λεει για ενα 3αρι πολυ καλο που ουσιαστικα θα αντικαταστησει τον Ουινστον και θα δωσει αλλη ποιοτητα στην ομαδα. Οι μεταγραφες στους ψηλους εχουν τελειωσει. Ο Μορρις εκτος απο το οτι τελικα φανηκε οτι ηταν εναλλακτικη αντι Φωτση ζητουσε και τον ουρανο με τα αστρα.

Οποτε ας μην κανουμε ονειρα απτηλα.
Την Πρασινη βεβαια την εμπιστευομαι γιατι προσκειται στους Γιαννακοπουλους φυσικα.

Εγω βλεπω:

DEPTH CHART

5- PEKOVIC BATISTE ZIZIC

4- TSARTSARIS FOTSIS SAKOTA

3- (SF ΕΚΠΛΗΞΗ) PERPEROGLOY

2- HATZIVRETTAS SPANOULIS

1- DIAMANTIDIS SARAS BERGINHS

Τωρα επειδη εχει ακουστει πολυ η Ελληνοποιηση του Μπατιστ αυτο μπορει να οφελεσει αφου με αυτο τον τροπο προστιθεται στα σεναρια η περιπτωση ευρεσης αμερικανου στο 3. Ετσι θα μπορεσουμε να κρατησουμε και τον Ουινστον στο 2 η να φερουμε αλλον αμερικανο στο 2. Χωρις να σημαινει οτι πραγματι θα παμε για Αμερικανο στο 3.

Γενικα εχουμε θεσεις και για κοινωτικο και για Αμερικανο. Φοβερη κινηση τελικα η Ελληνοποιηση του Μπατιστακη. tongue.gif
lakersdynasty
Ξεχασα να αναφερω οτι ενας ακομη σεναριο στο οποιο θα βοηθηθουμε απο την ελληνοποιηησ του Μπατιστ ειναι στο σεναριο που θελει τον Σαρας να πηγαινει ΤΣΣΚΑ γαι να μπορεσει να αφησει τον Παπαλουκα να παει στον ΟΣΦΠ.

Εκει μαλλον στεφομαστε προς τον ΜακΙναταϊρ η κατι αναλογο.
Air Kef
QUOTE
5- PEKOVIC BATISTE ZIZIC

4- TSARTSARIS FOTSIS SAKOTA

3- (SF ΕΚΠΛΗΞΗ) PERPEROGLOY

2- HATZIVRETTAS SPANOULIS

1- DIAMANTIDIS SARAS BERGINHS



Πραγματικά φαίνεται για πολύ καλή και ισσοροπημένη 5άδα,αρκεί να δούμε ποιος θα ειναι το 3άρι έκπληξη και το πόσο γρήγορα θα προσαρμοστεί ο Πέκοβιτς.
Επίσης ισως ο Ζιζιτς βοηθησει περισσότερο φέτος.
james
5- PEKOVIC BATISTE ZIZIC

4- TSARTSARIS FOTSIS SAKOTA

3- (SF ΕΚΠΛΗΞΗ) PERPEROGLOY

2- HATZIVRETTAS SPANOULIS

1- DIAMANTIDIS SARAS BERGINHS


ΠΟλυ ωράιο είναι. Αν έιχαμε βεβαια ενα ολοκληρο παιχτη στις θεσεις των Σακοτα και Ζιζιτς, θα ήταν καλύτερα. tongue.gif tongue.gif tongue.gif Επίσης δε ξερω για πιο λόγο, κατι δε μου αρεσει στα guard. Τελικά αν φυγει ο Σαρας θα ειναι πιο ξεκαθαρα λίγο τα πραγματα. Θα μπορόυσαμε να πάρουμε ενα 1-2 μετα που να σκοραρει καλα κιολας (ΧΑΛΠΕΡΙΙΙΝ) και θα ημασταν κομπλε. Επίση αν ειναι, ελπιζω να μη μας την κανει ο Σαρας 15 Ιουλίου και ψαχνουμε τοτε μονο.. Αν θελει να κατσει τουλαχιστον ας το ξερουμε απο τωρα, οχι να ψαχνομαστε ενα μηνα..
ironman
καλα 2αρι δε θα παρει ο παναθηναικος;; blink.gif μονο τον σπανουλη και τον χατζηβρεττα θα χει;;
η μια θεση ξενου που του περισσευει τι θα γινει;;
lakersdynasty
QUOTE(james @ Jun 18 2008, 10:33 ) *
5- PEKOVIC BATISTE ZIZIC

4- TSARTSARIS FOTSIS SAKOTA

3- (SF ΕΚΠΛΗΞΗ) PERPEROGLOY

2- HATZIVRETTAS SPANOULIS

1- DIAMANTIDIS SARAS BERGINHS
ΠΟλυ ωράιο είναι. Αν έιχαμε βεβαια ενα ολοκληρο παιχτη στις θεσεις των Σακοτα και Ζιζιτς, θα ήταν καλύτερα. tongue.gif tongue.gif tongue.gif Επίσης δε ξερω για πιο λόγο, κατι δε μου αρεσει στα guard. Τελικά αν φυγει ο Σαρας θα ειναι πιο ξεκαθαρα λίγο τα πραγματα. Θα μπορόυσαμε να πάρουμε ενα 1-2 μετα που να σκοραρει καλα κιολας (ΧΑΛΠΕΡΙΙΙΝ) και θα ημασταν κομπλε. Επίση αν ειναι, ελπιζω να μη μας την κανει ο Σαρας 15 Ιουλίου και ψαχνουμε τοτε μονο.. Αν θελει να κατσει τουλαχιστον ας το ξερουμε απο τωρα, οχι να ψαχνομαστε ενα μηνα..


Κοιτα αν ειναι να πραγματοποιηθει το σεναριο με την ΤΣΣΚΑ ,μαλλον θα πρεπει να το μαθουμε συντωμα αν ειναι να υπαρξουν εξελιξεις στο θεμα του ΤΕΟ. Γιατι αν θελουν στη Μοσχα Σαρας για να αφησουν τον ΤΕΟ ε θα το μαθουμε καπως παραλληλα εστω και σαν φημη. wink.gif

Στην θεση 2 υπαρχει περιπτωση να μας λειπει ενας παικτης. Η θα παρουμε 2αρι η θα φυγει ο Σαρας και θα παρουμε ΜακΙνταϊρ, κατι αναμενεται να γινει παντως.

Ο Βεργινης μαλλον για δανεικος παει. Βρε παιδια ξεχασα τον Αρχηγο? ohmy.gif

Φτου μου! icon_tomato.gif

wub.gif
james
Αααα μπραβο biggrin.gif Ποιο θα είναι το αλλο 2αρι μας? Ο Ουινστον που λενε πολλοι ίσως ειναι μια λυση, αλλα προσωπικα θα ηθελα κατι καλύτερο. Το Νίκολας ας πουμε tongue.gif tongue.gif tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(james @ Jun 18 2008, 10:45 ) *
Αααα μπραβο biggrin.gif Ποιο θα είναι το αλλο 2αρι μας? Ο Ουινστον που λενε πολλοι ίσως ειναι μια λυση, αλλα προσωπικα θα ηθελα κατι καλύτερο. Το Νίκολας ας πουμε tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Θα δουμε...παντως τωρα ειμαστε ανοικτοι σε ολες τις Εθνικοτητες. biggrin.gif

Πατνως οι φετινες μεταγραφες ειναι πολυ παραξενες. Εμεις "ανακοινωσαμε" Πεκοβιτς απο τα μεσα της χρονιας σχεδον κλεισαμε τον Βεργινη και διαπραγματευομασταν εδω και 10 μερες με τον Φωτση και τελικα παρουσιαζεται ο Φωτσης σαν απαντηση στον Βουισιτς! ugly_tocktock.gif

Μωρε μακαρι ναρθει ο Νικολας απλα το βλεπω λιγο απιθανο. Δεν ξερω γιατι απαισιοδοξω τοσο στην περιπτωση του.
james
Στο mondobasket.it λεει παλι για ενδιαφερον του Παο για ΜακΙνταιρ. Επίσης σχετικο/ασχετο, αναφερεται οτι η ΤΣΣΚΑ ενδιαφερεται για Σατο. Ενας παιχτης που θα ηντα πολυ χρησιμος σε εμας ισως και που μαλλον προοριζουν για αντικασταση του Σισκα, αν φευγει για ΝΒΑ

Μια 12 σαν αυτην δε θα με χαλαγε καθολου

5: Μπατιστ Πεκοβιτς

4-5: Ενας παιχτης εδω

4: Τσαρτσα Φωτσης

3: Περπερ Σατο

2: Ντελφινο Χατζη

1-2: Σπαν

1: ΔΔ. Σαρας,

Αναγνωριζω βεβαια οτι υπαρχει μια υπερφορτωση στα guard, κυριως λόγω ονομάτων κι οχι πλήθους παιχτων smile.gif
paris13
QUOTE(james @ Jun 18 2008, 11:38 ) *
Στο mondobasket.it λεει παλι για ενδιαφερον του Παο για ΜακΙνταιρ. Επίσης σχετικο/ασχετο, αναφερεται οτι η ΤΣΣΚΑ ενδιαφερεται για Σατο. Ενας παιχτης που θα ηντα πολυ χρησιμος σε εμας ισως και που μαλλον προοριζουν για αντικασταση του Σισκα, αν φευγει για ΝΒΑ

Μια 12 σαν αυτην δε θα με χαλαγε καθολου

5: Μπατιστ Πεκοβιτς

4-5: Ενας παιχτης εδω

4: Τσαρτσα Φωτσης

3: Περπερ Σατο

2: Ντελφινο Χατζη

1-2: Σπαν

1: ΔΔ. Σαρας,

Αναγνωριζω βεβαια οτι υπαρχει μια υπερφορτωση στα guard, κυριως λόγω ονομάτων κι οχι πλήθους παιχτων smile.gif

O NTELFINO καταρχας παιζει 3 ο σατο ειναι ποιο πολυ τεσσαρι στυλ Φωτση κ πειστευω καλυτερα να κρατισουμε Ζιζιτς παρα να παρουμε 4-5 αφου ουτε υπαρχουν καλα διαθεσιμα αλλα κα αυτα που υπαρχουν δεν θελουν ρολο 7-10 λεπτων π.χ.Χατσον.Φετος θελω να δω τον Σαρας να κατεβαζει την μπαλα κ τον Σπανουλη στο 2 αφου οταν κατεβαζει την μπαλα κανει συνεχεια λαθη
Archigos
QUOTE(paris13 @ Jun 18 2008, 11:57 ) *
\\ο σατο ειναι ποιο πολυ τεσσαρι στυλ Φωτση

Ο Σατο ειναι 1,94.Πωσ γινεται να ειναι 4αρι και σε στυλ Φωτση αφοθ ρου ριχνει 12 ποντους?
paris13
QUOTE(Archigos @ Jun 18 2008, 12:33 ) *
Ο Σατο ειναι 1,94.Πωσ γινεται να ειναι 4αρι και σε στυλ Φωτση αφοθ ρου ριχνει 12 ποντους?

Σορρυ φιλε λαθος!
Archigos
QUOTE(paris13 @ Jun 18 2008, 12:06 ) *
Σορρυ φιλε λαθος!


Καλα ντε μην αγχωνεσε
http://www.sport-fm.gr/article/135146
Παντωσ θα μου αρεσε να φυγει ο Σαρας και να παρουμε ΜακΙνταιρ που πιστευω θα ειναι και πιο χρησιμος.Τωρα για Μορρις πολυ καλοσ αμυντικοσ αλλα δεν ξερω αν χωραει.
t0ny3
ε οχι ρε παιδια.θα μας παρουν και τον σρας????????????ελεος!!!φτανει πια!!!!!!!!!!!!!!
Ginobili
QUOTE(Archigos @ Jun 18 2008, 09:28 ) *
Καλα ντε μην αγχωνεσε
http://www.sport-fm.gr/article/135146
Παντωσ θα μου αρεσε να φυγει ο Σαρας και να παρουμε ΜακΙνταιρ που πιστευω θα ειναι και πιο χρησιμος.

Εμένα δεν θα μου πολυάρεσε.Άμα είναι να γλυτώσουμε 4.000.000....από τον Σάρας...ας πάμε να χτυπήσουμε Πλάνινιτς....
Archigos
QUOTE(t0ny3 @ Jun 18 2008, 12:31 ) *
ε οχι ρε παιδια.θα μας παρουν και τον σρας????????????ελεος!!!φτανει πια!!!!!!!!!!!!!!


Θα εκνευριστω πολυ αν φυγει παντως και παει Ρωσσια.Ασ φθγει αλλα ας παει προσ τα καπου αλλου.
VARDINOLATSIS
Εγω αντίθετα θα χαρώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν φύγει. 19.gif Μακάρι να φύγει και να πάει να διαλύσει την ΤΣΣΚΑ. Ειδικά για την φιλοσοφία του Ομπράντοβιτς αυτος ο παίκτης ΔΕΝ ταιριάζει... ohmy.gif ΔΕΝ θα ξεχάσω τους 9 σερί πόντους που έφαγε στον Πεμπτο τελικό από τον Μπλάκνευ. Αν ο Παο δεν είχε τέτοια ποιότητα παικτων εκεί το παιχνίδι είχε γυρίσει. 19.gif Επίσης όποιος έχει παίξει μπάσκετ γνωρίζει οτι όσο και καλή άμυνα να παίζει μία ομάδα αν ένας παίκτης είναι τρύπα η συνολική εικόνα δίνει αρνητικό αποτέλεσμα tongue.gif Χίλιες φορές στην θέση του Σαρας ο Μακινταιρ η ο Νίκολας η ακόμα καλύτερα ο Πλάνινιτς που παίζει από 1-3 ΑΝΕΤΑ... tongue.gif

ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ 3 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΡΕΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΡΙΑΡΙ 41.gif 41.gif
nicolicius
Εγω λεω να μην πιστευουμε τιποτα. Το καλοκαιρι ειναι η χαρα του δημοσιογραφου. Εχει να πεσει μεταγραφολογια συννεφο!
Ο Σαρας θα φυγει μονο αν το θελει ο ιδιος.

Απ την στιγμη που ο Ζοτς τον θελει δεν καταλαβαινω το λογο να φυγει εκτος και αν η Τσσκα τα σκασει χοντρα κατι που θεωρω πολυ δυσκολο.

Παντως αυτος ο Μορις της Μακαμπι δειχνει να ταιριαζει στο στυλ του Ζοτς , αλτικος, φοβερος μπλοκερ και καλος σκορερ, αλλα απ την στιγμη που εχουμε και Φωτση ποιος θα πρωτοπαιζει??!? huh.gif
Μας βλεπω του χρονου να παιζουμε με 1 γκαρντ 3 τεσσαρια και 1 πενταρι! tongue.gif
Igor
O Morris παιδια ηταν ο πρωτος στοχος για τη θεση '4'. Απλα ζητησε παρα πολλα λεφτα, και ετσι στραφηκαμε στον Φωτση !
sporty78
Η χαρά των δημοσιογράφων και φυλάδων είναι αυτή η εποχή.
Η μισή ευρώπη (που είχε καλή σεζόν πέρυσι) μέχρι το τέλος των μεταγραφών θα έρθει στην ομάδα biggrin.gif
Η άλλη μισή θα πάει στους δίπλα biggrin.gif

peace.gif

Εμπιστεύομαι τον coach θα πάρει ότι καλύτερο για την ομάδα 77.gif 77.gif .
Big Ticket
Λοιπον αν φυγει ο Σαρας η λυση ειναι πολυ απλη:
IBRAHIM JAABER.

Απιστευτος παιχτης! Τον γνωρισαμε ως τον ηγετη κ σουπερ σκορερ του Αιγαλαιω αλλα ο Jaaber ειναι πολλα περισσοτερα! Μπορει καλλιστα να γινει ενας ρολιστας ποιοτητας προσφεροντας τρομερη αμυνα , κλεψιματα , ριμπαουντ κ ο,τι αλλο μπορει να φανταστει κανεις! Κ ολα αυτα στην ηλικια των 24!
Μοναδικο μειονεκτημα: Η απειρια , που ειδικα για την θεση αυτην ειναι πολυ σημαντικη...
Ευχομαι ο Ζελικο να εχει σκεφτει κ αυτην την επιλογη!
Bonzo
Όντως ο Τζάαμπερ είανι πολύ καλός και φέτος στη Ρόμα(αν δεν κάνω λαθος) έδειξε ότι μπορεί και σε ψηλότερο επίπεδο. Πολύ καλύτερος από τον γερασμένο Μακιντιρει(ή όπως προφέρεται). Πάντως ότι και να λέμε η ιδανική λύση θα ταν να μείνει ο Σάρας. Και δεν βρίσκω λόγο να φύγει.
james
Ακουγεται οτι γυριζει Ναβαρο Ευρωπη. Ευκαιρια δεν ειναι? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
j-kidd13
Εξαιρετικη περίπτωση αν και δύσκολη πιστεύω...Αν και απο άμυνα δεν που φαίνεται οτι έχει και καλή σχέση...Αλλα με τέτοιο σουτ.....!!!
james
Καλα και αμυνα εινια τουλχιστον μια σκαλα καλυτερος απο Σαρας, δε το συζηταμε καν αυτο. Θα ηταν τεραστια μεταγραφη αν γινοταν. Αλλα ειναι απιθανο, οχι τοσο να γυρισει στην Ευρωπη, οσο να δεχτει και να βρεθουν και τα λεφτα για να ερθει σε εμας... Οποτε smile.gif smile.gif
t0ny3
Δεν πιστευω να φυγει ο σαρας.ετσι κι αλλιως ειχε πει οτι θελει να μεινει σε μια ομαδα οχι να πηγαινει απο εδω και απο εκει.και απο την αλλη δεν εμαθαν στον παναθηναικο απο τη φυγη του σισκα???αν το επιτρεψουν αυτο οι γιανακοπουλοι θα νευριασω παρα πολυ.δηλαδη τι??θα δινουμε καθε χρονο αβερτα παικτες στη μεγαλυτερη αντιπαλο μας??φανταζεστε σαρας και σισκα μαζι??? sad.gif Ελεος!!!!!!!!!Σαρας μεινε.και ολα αυτα οτι χαλασε την ομαδα μας και να φυγει για να χαλασει την ΤΣΣΚΑ ειναι χαζομαρες.Καλυτερος ειναι ο Μακινταιρ?????με τιποτα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.